OLYMPUS Stylus SH-50 černý

*****
(1 recenze) | Kód produktu: 4013947 | PN: V107050BE000

Že není fotoaparát jako fotoaparát se můžete snadno přesvědčit s kompaktem jménem SH-50. Jeho výrobce – Olympus – si dal záležet a tak vznikl výjimečný fotoaparát vyrobený na míru zákazníkům, kteří ve středním cenovém segmentu očekávají vynikající kvalitu fotografie a možnost plného manuálního ovládání. K dispozici je podsvícený 16 Mpx CMOS snímač, výkonný obrazový procesor TruePic VI i 24 násobný optický zoom. Olympus SH-50 se jako první kompakt na světě, může pochlubit faktem, že využívá důmyslný pěti osý stabilizátor obrazu.
Více o produktu »

 • 16 Mpx backlit CMOS snímač / pokročilý obrazový procesor TruePic VI = iHS technologie (Intelligence, High Sensitive a High Speed)
 • 24 násobný optický zoom / 25 mm širokoúhlé ohnisko
 • Hybridní pěti osá stabilizace
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 60%

Olympus SH-50 pokukuje po budoucích majitelích z řad fotografů hledající především univerzální fotografický přístroj. Těm nabídne 24 optický zoom se slabší světelností začínající na širokoúhlých 25 mm. Na druhou stranu se do fotografického světa snaží probít 5-ti osou mechanickou stabilizací,...

 • velký rozsah zoom
 • univerzálnost fotoaparátu
 • vylepšená stabilizace obrazu
 • slabší korekce chromatické aberace (fialové okraje kontrastních přechodů)
 • průměrný výkon ve zhoršených světelných podmínkách
 • zbytečně vysoké rozlišení snímače s ohledem na možnosti objektivu

Ukázkové snímky

Tato recenze neobsahuje žádné fotografie

Základní popis

 • 16 Mpx backlit CMOS snímač / pokročilý obrazový procesor TruePic VI = iHS technologie (Intelligence, High Sensitive a High Speed)
 • 24 násobný optický zoom / 25 mm širokoúhlé ohnisko
 • Hybridní pěti osá stabilizace
 • 3,0" LCD displej s rozlišením 460 tisíc bodů
 • Video v Full HD kvalitě (1080 60i) / HDMI ovládání
 • Pokročilé režimy: Panorama, Backlit HDR
 • 11,5 snímků za vteřinu v sérii 17 při kontinuálním snímání (v plném rozlišení); 60 sn./sec. v sérii 60 (v 3Mpx)
 • Kompatibilita s kartami Eye-Fi (pro bezdrátový přenos dat)
 • Kreativní magické filtry pro snímky i videa
 • Software Photo Surfing a [ib] pro sdílení, organizaci a prohlížení obrázků dle osob, místa, polohy nebo události
 • Nabíjení pomocí USB kabelu / LI-90B

Videoprezentace

Popis produktu OLYMPUS Stylus SH-50 černý

Vzhled a ergonomie

Designově střižené, tenké tělo fotoaparátu disponuje širokorozsahovým objektivem, nad nímž je umístěn blesk a po jeho straně je praktické madlo s prostorem pro akumulátor. Zadní straně dominuje velký 3,0" LCD monitor s rozlišením 460 tisíc bodů, který propůjčuje fotoaparátu dobrou viditelnost obrazu i při slunečném dni. Pohyb a orientace v menu si zachovává jednoduchost, jež je vlastní všem výrobkům Olympus.

Snímač a objektiv

5 osá stabilizace

Snímky bez rozmazání i z prostředí, kde toho normálně nelze dosáhnout. Se sofistikovaným tříosým stabilizátorem obrazu a hybridním pětiosým stabilizátorem obrazu videa, který je první svého druhu a byl navržen tak, aby zabránil rozmazání i ve špatných světelných podmínkách, v pohybu i při záběrech z velké dálky, si vaše fotografie i videa zachovají ostrost.

Objektiv s 24x optickým zoomem (25–600 mm ekv.135, f/3,0–6,9, makro od 3 cm) se skládá z 11 optických členů (včetně 3 ED a 3 asférických členů) sestavených do 10 skupin. Bez sebemenších obtíží s ním zaberete jak širokou krajinnou scenérii, tak i vzdálené objekty pohybující se na hranici viditelnosti lidských zrakem.

Fotoaparát je vybaven 16Mpx podsvíceným snímačem technologie CMOS. Obrazový procesor TruePic VI vyniká pohotovější reakcí, minimální prodlevou při stisku spouště, optimálním barevným podáním a nízkým šumem prakticky v celém rozsahu citlivosti snímače (80–6400 ISO). Pořízené snímky a videa se ukládají na plochu paměťové karty (SD/SDHC/SDXC), případně do interní paměti. Podporované jsou rovněž Eye-Fi karty, jež umožňují automatický bezdrátový přenos obrázků do PC či webové galerie.

Technologie iHS

Technologie iHS byly původně navrženy pro fotoaparáty DSLR a kombinují velmi rychlý obrazový procesor TruePic V s vysoce citlivým CMOS senzorem. Získáte tak rychlejší reakce a v prostředí s nízkou hladinou osvětlení i znatelně lepší výkon.

Inteligentní

Technologie iHS přináší inteligentní funkce, s nimiž budete mít jistotu, že jste snímek vyfotili přesně podle svého přání. Například pokročilá funkce Advanced iAuto automaticky vybere vysokou citlivost, která vám zajistí profesionálně vypadající fotografie nočních scén.

Vysoce citlivý

Podsvícený senzor CMOS přináší v prostředí s nízkou hladinou osvětlení vynikající obraz. Tmavé plochy ve vašich záběrech budou mít ostřejší detaily a méně šumu. Získejte krásné snímky nočních scén nebo fotografie s protisvětlem i v případě, že při fotografování držíte přístroj v ruce (v extrémních podmínkách může dojít k rozmazání obrazu).

Velmi rychlý

Díky procesoru TruePic V se fotoaparát zapíná i zaostřuje rychleji. Přináší velmi rychlé sekvenční snímání a videa s vysokou rychlostí, která můžete přehrát s dramatickým zpomalením.

Expoziční režimy

To, co ve skutečnosti činí fotoaparát pokrokovým, je široká softwarová vybavenost, jež zahrnuje kromě běžných motivových režimů a inteligentní iAutomatiky a magické filtry. Magické filtry (Pop Art, Camera obscura, Rybí oko, Kresba, Změkčení, Punk, Water color, Odlesky, Miniatury) přizpůsobí k obrazu svému jakýkoli snímek i videosekvenci a učiní je jedinečnými. Detekce lidské tváře se pomalu zabydluje ve všech fotoaparátech, nejinak je tomu i u Olympusu a režim AF tracking (sleduje pohybující se objekty) je další metou kterou si kompaktní přístroje vydobyly. HDR korekce je zapotřebí pro perfektně exponované fotky i problematicky nasvícených objektů, např. při focení v protisvětle apod.

Dále sem patří: Photo surfing a [ib] software pro sdílení, organizaci a prohlížení obrázků dle osob, místa, polohy nebo události. Režim Beauty automaticky identifikuje a retušuje nedokonalosti - tvář, rozmazání, ostrost. Automatická detekce domácích mazlíčků pro automatické snímání psů a koček při zaznamenání jejich tváří na displeji. Na závěr jsem nechal režim Smart Panorama, jež je určen pro zachycení panoramatického snímku, a to tak snadno, že stačí jen pohybovat fotoaparátem přes celou fotografovanou scénu. Ve vysokorychlostním režimu je možné pořídit 11,5 snímků za vteřinu (v počtu sedmnácti snímků v sérii).

Další funkce

Full HD video

Fotoaparát nabízí nejen kvalitu videa v rozlišení Full HD 30p/60i. Díky možnosti natáčet rychlá videa s rychlostí 120 fps teď můžete zachytit i ty nejrychlejší objekty a zároveň zachovat perfektní ostrost obrazu. Zaznamenejte pohyb, který je lidskému oku neviditelný, a přehrajte pak video zpomaleně na televizoru.

Multitasking

Funkce Multi Recording umožňuje pořídit 16 megapixelové fotografie i videa v Full HD rozlišení zároveň. K dispozici je funkce Fotografie s videoklipem, která automaticky nahrává video před vyfocením snímku nebo po něm.

Rozhraní, napájení a výdrž na baterie

Olympus SH-50 disponuje kromě Hi-Speed USB, jehož prostřednictvím lze dobíjet baterii při připojení k počítači i integrovaným HDMI portem. Fotoaparát je napájen akumulátorem LI-90B, jehož výdrž je více než 200 snímků na jedno nabití.

stránky výrobce (CZ)

Rozměry a hmotnost:
112.1 x 63.5 x 42.4 mm při 269 g (s příslušenstvím)

Obsah balení:
Olympus SH-50
LI-90B Lithium-Ion baterie
F-2AC Síťový adaptér
CB-USB8 USB kabel
Poutko
Návod k použití
Karta s celosvětovou zárukou
Olympus Viewer 3 Software na CD-ROM

Parametry produktu

Zařazení kompaktuUltrazoom | Rodinný
Velikost snímače1/2,3"
Barva fotoaparátučerná
Rozlišení snímače (počet efektivních pixelů v Mpx)16
Rozšířené ISO (minimum)80
Rozšířené ISO (maximum)6400
Stabilizace obrazumechanická (posunem snímače)
Optický zoom24×
Min. ohnisková vzdálenost25
Max. ohnisková vzdálenost600
Možnost použití předsádek / filtrůne
Velikost LCD displeje3,0"
Rozlišení LCD (px)460000
Hledáčeknemá vestavěný hledáček
Expoziční režimyautomatika | programová automatika P
Bezdrátové rozhraníne
Druh pamětiSDHC | SDXC
NapájeníLi-Ion

Hodnocení odborníka 60%

Olympus SH-50 pokukuje po budoucích majitelích z řad fotografů hledající především univerzální fotografický přístroj. Těm nabídne 24 optický zoom se slabší světelností začínající na širokoúhlých 25 mm. Na druhou stranu se do fotografického světa snaží probít 5-ti osou mechanickou stabilizací, jejíž účinnost skutečně poskočila o nějaký ten stupínek nahoru. Mimo to zde nahmátneme dotykový displej, není pak divu, že se na druhou stranu omezíme pouze na několik tlačítek. Paleta automatických a manuálních funkcí a Full HD video se zde bere jaksi sama sebou. Naproti tomu automatické sestavení panorama přímo ve fotoaparátu či HDR ještě donedávna doménou fotoaparátů ze stáje Olympus nebyla. Pojďme se nyní podívat, jak to vše funguje v praxi.

 • velký rozsah zoom
 • univerzálnost fotoaparátu
 • vylepšená stabilizace obrazu
 • možnost fotografovat v průběhu natáčení videa
 • slow-motion záběry
 • automatické panorama
 • slabší korekce chromatické aberace (fialové okraje kontrastních přechodů)
 • průměrný výkon ve zhoršených světelných podmínkách
 • zbytečně vysoké rozlišení snímače s ohledem na možnosti objektivu
 • pro někoho ovládání dotykovým displejem

Ukázkové snímky

Tato recenze neobsahuje žádné fotografie

Poradna k produktu

OLYMPUS Stylus SH-50 černý

Přidat příspěvek
 • Patrik Matlák
  Odpovědět

  rada

  Patrik Matlák 09.03.2014 12:55:43
  Dobrý den, uvažuji o koupi fotoaparátu OLYMPUS Stylus SH-50 a nebo NIKON COOLPIX S9500, popřípadě nějakého podobného fotoaparátu.
  Jde mi především o zoom a focení pohybujících se objektů, například automobilů a vlaků.

  Děkuji za odpověd Matlák
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:rada

   Jakub Valdivia 11.03.2014 10:52:58
   Dobrý den,

   doporučím vám fotoaparát Nikon S9500. Oproti fotoaparátu Olympus SH-50 je vybaven GPS jednotkou, má vynikající OLED display a rychlejší reakce.
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...