OM SYSTEM OM-1 + 12-40 mm PRO II | FotoŠkoda

OM SYSTEM OM-1 + 12-40 mm PRO II

*****
(5 recenzí) | Kód produktu: 4016097 | PN: V210011BE000

Olympus OM SYSTEM OM-1 je špičkovým CSC fotoaparátem s výměnnými objektivy a s nově vyvinutým vrstveným BSI Live MOS snímačem. AF zaostřovací systém Cross Quad Pixel AF zajistí rychlé a přesné ostření. Fotoaparát je založen na systému micro 4/3 a spojuje kompaktní a lehký design s vysokou obrazovou kvalitou. Jako vlajková loď řady OM SYSTEM poskytne OM Systém OM-1 uživatelům jedinečný zážitek a přináší inspiraci v lehkém provedení a současně s celou řadou nejmodernějších technologií. Fotoaparát je v setu s objektivem M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO II.
Více o produktu »

 • FOTOAPARÁT: Olympus OM-1
 • Formát senzoru micro 4/3
 • BSI Quad Pixel vrstvený Bayer pattern CMOS senzor
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 99%

Nejnovější profi fotoaparát Olympus OM-1 vypadá na první pohled dost podobně jako jeho předchůdce. Zdání ale dost klame, jedná se o zcela nový přístroj se vším všudy. Dá se říci, že nezůstal kamen na kameni. Mírně změněný design je vlastně jen drobnost, ale zcela nový skládaný snímač, nový...

 • velmi dobrá kvalita obrazu i na vyšších ISO
 • momentálně pravděpodobně nejvýkonnější stabilizátor obrazu vůbec
 • kovové tělo s nejvyšším stupněm utěsnění IP53
 • autofokus v určitých situacích občas zaostří nepřesně, i když detekce objektu signalizuje správné zaostření

Ukázkové snímky

Základní popis

 • FOTOAPARÁT: Olympus OM-1
 • Formát senzoru micro 4/3
 • BSI Quad Pixel vrstvený Bayer pattern CMOS senzor
 • Kompaktní, lehké odolné tělo
 • Nový procesor TruePic X / až 3x rychlejší
 • AI detection AF (vylepšená a zrychlená detekce subjektů)
 • Vysokorychlostní sekvenční snímání (až 50 sn./s. při C-AF, a 120 sn./s. při S-AF)
 • 1053 křížových zaostřovacích bodů s fázovou detekcí systému Cross Quad Pixel AF
 • Až 8EV výkon stabilizátoru
 • EVF s 5,76M bodů, s nulovým blackoutem
 • Vylepšené video funkce (4K 60p, Full HD 240p
 • Prachutěsnost a voděodolnost standardu IP53.
 • Mrazuvzdornost do -10°C
 • OBJEKTIV: M.Zuiko Digital ED 12-40mm f/2,8 PRO II
 • Micro Four Thirds System
 • 24-80 mm (ekvivalent 35 mm)
 • Rozsah clony: f/2,8 až f/22
 • 1× asférický ED a 2× asférický prvek
 • 1× DSA, 2× ED, 1× HD, 2× HR prvky
 • ZERO povlak čočky
100%
*****

hodnotilo 4 uživatelů

Videoprezentace

Popis produktu OM SYSTEM OM-1 + 12-40 mm PRO II

?

OM SYSTEM OM-1 v sobě skrývá nejmodernějších digitálních technologie, které poskytují vysokou kvalitu obrazu. Je vybaven automatickým zaostřováním a sekvenčním snímáním. Již v minulosti jsme začali využívat výpočetní fotografické technologie, které umožňují fotografovi používat takové funkce, jako je Live Composite nebo režim pro focení s vysokým rozlišení High Res Shot, bez potřeby speciálních pokročilých fotografických technik nebo zvláštního vybavení či dovedností. 

Olympus OM-1 img1

Nejmodernější funkce

OM SYSTEM OM-1 nabízí hned několik funkcí, usnadňující fotografování a pořízení skvělých záběrů. Díky skvělé mobilitě systému micro 4/3 lze OM SYSTEM OM-1 vzít kamkoli a kdykoli sebou. Jeho vysokého výkonu tak dokáže využít prakticky kdokoliv, kdo má potřebu ztvárnit svoji fotografickou představu.

Vysoká obrazová kvalita 

OM-1 se vyznačuje vysoce kompaktním, lehkým tělem jedinečným pro OM SYSTEM. Je osazen novým 20 MPix vrstveným (Stacked) BSI Live MOS snímačem a nejnovějším obrazovým procesorem TruePic X, který je třikrát rychlejší než procesory předešlých modelů. Plně využívá výkonu objektivů M.Zuiko Digital s vysokou rozlišovací schopností. Nová technologie zpracování šumu zvyšuje maximální automatickou citlivost na ISO 25 600 a rozšířenou maximální citlivost pak až na ISO 102 400

Olympus OM-1 img2

Velký dynamický rozsah a výkonný stabilizátor

Dynamický rozsah byl vylepšen o 1 EV, a to díky nejnovější technologii pro zpracování obrazu. Toto vylepšení poskytuje záznam širší škály tónů. Praktická výhoda fotoaparátů OM SYSTEM se skrývá ve výkonné 5-osé stabilizaci obrazu, která zde poskytuje výkon až 8,0 EV ve spojení s optickou stabilizací v objektivu (a až 7,0 EV v těle samotném). Nová stabilizační funkce asistenta, tzv. Handheld Assist, usnadňuje focení s velmi dlouhými expozičními časy, které by běžně vyžadovaly stativ. 

Olympus OM-1 img3

Pokročilé funkce:

 • High res shot: Fotografování z ruky s vysokým rozlišením, až 50MP, je funkce využívaná často zejména krajináři. Snímek vzniká automatickým pořízením série záběrů v těsném sledu, které jsou následně spojeny do jednoho výsledného záběru s vysokým rozlišením. Nově se významně zkrátil čas pro zpracování takovéto fotografie a to na max. 5 sekund. Vysoké rozlišení ze stativu pořizuje záběry s rozlišením až 80MP. Technologie skládání snímků snižuje šum přibližně o 2 kroky.
 • Live ND: Efekt rozpohybovaných objektů pomocí dlouhých expozičních časů, jako je například tekoucí vodopád, dosáhnete použitím ND filtru. V případě OM-1 stačí zapnout funkci Live ND, která stejný výsledek simuluje složením série záběrů. Zvolit můžete SW filtry od ND2 po ND64. Když je aktivována funkce simulace LV, je vidět na displeji i v hledáčku simulaci výsledného efektu ještě před vyfocením.
 • Live Composite: V režimu Live Composite dochází k přičítání pouze světlejších míst do původně tmavého záběru. Díky tomuto skládání nemůže nikdy dojít k přeexpozici stále svítících ploch v záběru, kupříkladu k přeexpozici v noci nasvíceného města. Nově lze tuto funkci pro malování světlem využít i při fotografování z ruky spolu se zapnutým stabilizátorem.
 • Focus Stacking: Tato funkce umožňuje pořídit sérii kompozičně stejných snímků s postupně se měnící rovinou zaostření. Výsledkem je pak složený záběr s velikou hloubkou ostrosti. Využívá se při fotografování makro záběrů, ale i větších subjektů, architektury, krajiny apod. Nově se dramaticky zkrátila doba zpracování finálního záběru ve fotoaparátu.
 • HDR Shooting: Více snímků s různou expozicí se spojí dohromady do jednoho s vysokým dynamickým rozsahem.

Olympus OM-1 img4

Absolutní kreativní volnost

OM SYSTEM OM-1 nabízí fotografické možnosti, které doposud vyžadovaly speciální vybavení nebo počítač ke skládání snímků. Díky výpočetní fotografii (pokročilé digitální zpracování obrazu) má pokročilé možnosti OM SYSTÉM OM-1 coby standardní funkce. Fotoaparát využívá kombinaci nového obrazového procesoru TruePic X, nového vrstveného obrazového snímače a nejnovějších digitálních technologií, pro lepší, rychlejší a snadnější použití rozmanitých funkcí výpočetní fotografie. Spolu s vysoce výkonnými objektivy M.Zuiko PRO zachytí OM-1 neomezenou škálu fotografických žánrů a motivů. Menu fotoaparátu OM SYSTEM OM-1 bylo zcela přepracováno. Jednotlivé položky byly sloučeny do tematických celků, překlasifikovány zjednodušily se i jejich popisy. Celkové ovládání i menu je nyní rychlejší, přehlednější a pohodlnější. 

Olympus OM-1 img5

Super rychlý AF systém

Systém čtyřdílné fotodiody (foto pixel rozdělený na snímači na 4 samostatné sub-pixely) umožňuje fázovou detekci na čipu ve vertikálním i horizontálním směru. Funkce Cross Quad Pixel AF s 1053 zaostřovacími body křížového typu se používá k zaostřování rozličných tvarů subjektů napříč všemi pixely a po celém obrazovém poli. Extrémně vysoká rychlost nového procesoru TruePic X spolu s novým zaostřovacím algoritmem AF umožňují vysokorychlostní a zejména přesné zaostření na objekt bez ohledu na to, kde se v záběru právě nachází. Navíc je tento model vybaven systémem AI Detection AF (automatické nalezení, zaostřování a sledování konkrétních subjektů). 

Olympus OM-1 img6

Inteligentní funkce AF

Kromě rychlejšího a přesnějšího rozpoznání a sledování subjektů, dokáže tento model rozeznat automobily, motorky, letadla, vrtulníky, vlaky a ptáky. Nově pak přibyl režim pro rozpoznávání zvířat (např. psi a kočky). Kromě kontinuálního C-AF je tato funkce podporována také v režimu single S-AF. Výrazně se zlepšila také přesnost detekce, výkon sledování a odezva AF s prioritou obličeje/prioritou očí.

Ultra-rychlé sekvenční snímání

Došlo také k exponenciálnímu vylepšení výkonu sekvenčního snímání, kdy je dosaženo kadence až 50 sn./sek. s průběžným přeostřováním a změnou expozice s rozlišením 20,37 MPix. S uzamčeným ostřením pak fotoaparát dokáže snímat sekvencí až 120 sn./sek. v plném rozlišení v RAW formátu. Při použití funkce Pro Capture, která je navržena pro zachycení velmi rychlých okamžiků, které není možné zachytit běžnými způsoby, si můžete užít sekvenční snímání také s rychlostí až 50 sn./sek. (s přeostřováním) a až 120 sn./sek. (s aretací ostření).

Olympus OM-1 img7

Vysoce odolné tělo fotoaparátu

Prachutěsnost a odolnost proti stříkající vodě zaručuje použití těsnících materiálů na mnoha místech robustního těla vyrobeného z hořčíkové slitiny. Celkově je tak zajištěna odolnost proti prachu a stříkající vodě třídy IP53 a mrazuvzdornost do -10 °C. Protože je tento model kompaktní, lehký a vyznačuje se prachutěsností a odolností proti stříkající vodě, je vynikajícím společníkem při fotografování i v těch nejnáročnějších situacích.

Olympus OM-1 img8

Vestavěný hledáček s ultra vysokým rozlišením

Při volbě hledáčku šlo především o zajištění jeho optimálního výkonu, protože jeho kvalita významně ovlivňuje komfort při fotografování. Vysoce výkonný EVF hledáček je vybaven rozlišením 5,76 milionu bodů, nabízí zvětšení až 1,65×, zpoždění jen 0,005 sekundy a obnovovací frekvenci až 120 sn./s. Nejenže poskytuje všechny důležité aspekty optického hledáčku, ale nabízí také výhody digitálního hledáčku, díky kterému je možné sledovat objekty a kontrolovat expozici i v tmavém prostředí. 

Olympus OM-1 img9

Video funkce (10bit 4K 60p, Full HD 240p)

Plynulé, neroztřesené video záběry jsou možné díky kompaktnímu, lehkému tělu a špičkové vestavěné stabilizaci obrazu. Nově lze zaznamenávat 4K frekvencí 60p nebo vysokorychlostní záběry ve Full HD s maximální frekvencí 240p. Kamera také podporuje H.264 (8bit), H.265 (10bit) a Multi Frame Rate pro nahrávání videoklipů delších než 30 minut. Kromě výstupu ProRes RAW až do 12 bitů 4:4:4 na externí zařízení pro pokročilé postprodukční úlohy podporuje OM SYSTEM OM-1 také OM-Log pro větší svobodu při color gradingu, který umožňuje uživatelům zachytit širokou škálu tónů bez přeexponovaných nebo podexponovaných míst. Pro snadnější záznam HDR videa byl přidán nový obrazový režim videa HLG (Hybrid Log Gamma).

Olympus OM-1 img10

Další funkce:

 • Spolehlivý systém redukce prachu SSWF (Supersonic Wave Filter), vibruje rychlostí více než 30.000× za sekundu, a dokonale odstraňuje nečistoty a prach z obrazového snímače
 • Vysoce odolná mechanická závěrka, testovaná na 400.000 cyklů (podle interního testování)
 • Samostatné, vedle sebe uložené, UHS-II kompatibilní sloty pro dvě SD karty usnadňují vyjímání záznamového media
 • Pět hvězdiček pro hodnocení snímků v rámci systému hodnocení přímo ve fotoaparátu
 • Režim nočního zobrazení umožňuje sledovat objekty i ve velmi tmavém prostředí
 • S režimem Starry Sky AF je nyní zaostřování na hvězdy snadnější
 • Zaznamenávejte informace o místě fotografování s minimálním odběrem energie (připojení chytrého telefonu)
 • Vybaven samostatnými tlačítky AEL a AF-ON 

 

M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO II

M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO II (35mm ekv: 24-80mm) je vysoce výkonný, standardní objektiv se zoomem se světelností F2,8 v celém svém rozsahu - od širokoúhlého záběru až po tele. Nástupce oblíbeného klasického Micro 4/3 objektivu M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO se standardním zoomem (uvedeného 29. listopadu 2013) nabízí vylepšenou kvalitu obrazu a vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům. 

M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO II img1

Vysoká kvalita obrazu a kompaktní tělo

Objektiv je tvořen 14 členy řazených do 9 skupin a uspořádaných tak, aby bylo dosaženo excelentní rozlišovací schopnosti na všechny ohniska. Objektiv obsahuje 1× čočku EDA, 2× asférický prvek, 1× čočku DSA, 2× čočky ED, 1× čočku HD, 2× čočku HR, 4× asférické prvky a 1× čočku DSA - efektivně umístěnou k dosažení kompaktní, lehké konstrukce a vynikajícího zobrazovacího výkonu. Účinná kompenzace aberací, ke kterým dochází při zoomování, má za následek vysoké rozlišení od středu k okrajům obrazu v celém rozsahu zoomu. Tento výkonný objektiv plně využívá vysokého rozlišení fotoaparátu při zapnuté funkce High Res Shot.

Jasnější a ostřejší záběry

Nejnovější výrobní technologie potlačují povrchový rozptyl světla na asférických čočkách. To výrazně snižuje odlesky ve srovnání s konvenčními produkty a vede k jasnějšímu zobrazení. Optimální nanesení povrchových vrstev, včetně povlaku ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical), zlepšuje kvalitu záběrů při focení v protisvětle. 

M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO II img2

Všestranné funkce včetně makro fotografování

Nejkratší zaostřovací vzdálenost objektivu je 20 cm v celém rozsahu zoomu. Na širokoúhlém konci si uživatelé mohou užít makro fotografování s využitím perspektivy a při využití nejdelšího ohniska poté maximální zvětšení obrazu 0,6× s nímž lze velice úspěšně pořizovat působivé makro fotografie. Objektiv je schopen různých stylů makro snímání a podporuje funkci Focus Stacking, která je užitečná při zvětšení hloubky ostrosti při focení drobných subjektů.

MSC mechanismus pro rychlé a tiché zaostřování

Kompaktní, lehká zaostřovací jednotka sestávající ze dvou slepených čoček obsahuje lineární motor pohánějící mechanismus MSC (Movie and Still Compatible), jehož výsledkem je vysokorychlostní, přesné a tiché AF. To výrazně usnadní pořizování statických snímků i videí. Objektiv je ve spojení s fotoaparátem OM SYSTEM OM-1 schopen sekvenčního snímání rychlostí až 50 sn./sek.

M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO II img3

Pohodlné ovládání a rychlé přepínání

Přitažením zaostřovacího kroužku směrem k sobě okamžitě přepnete na manuální ostření pomocí mechanismu Manual Focus Clutch a pomocí tlačítka L-Fn (funkční tlačítko na objektivu) můžete vybrané funkce ovládat jedním prstem. Tyto funkce umožňují uživatelům rychle měnit nastavení podle potřeby, aby mohli bez prodlení pokračovat ve fotografování.

Spolehlivý výkon a zvýšená odolnost

Pokročilá odolnost podle standardu IP53 – prachutěsný, voděvzdorný a mrazuvzdorný do -10°C. Jak objektiv M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO II tak i model M.Zuiko Digital ED 40-150mm F4.0 PRO, obstály v náročných testech IPX3 s vyšší odolnosti proti stříkající vodě, stejně jako při zvýšené odolnosti proti prachu. Oba se vyznačují odolností proti prachu a stříkající vodě standardu IP53. Mohou také fungovat v prostředí s nízkou teplotou až do -10 °C. Spojení těchto objektivů s prachotěsným, voděvzdorným a mrazuvzdorným fotoaparátem umožňuje fotografování v náročných prostředích, jako je déšť, sníh i prašná prostředí.

M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO II img4

Fluorová ochranná vrstva

Kromě schopnosti odpuzovat vodu, olej a prach je fluorová vrstva na přední části čočky také účinná při čištění povrchu. Objektivy lze v případě ušpinění snadno vyčistit ofukovacím balónkem nebo hadříkem, což uživatelům umožňuje okamžitě pokračovat ve fotografování. 

M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO II img5

 

Parametry produktu

Stabilizace obrazumechanická (posunem snímače)
Rozlišení v Mpx20
Min. citlivost v ISO50
Max. citlivost v ISO102 400
Druh pamětiSD/SD (dual slot)
Hledáčekelektronický
LCD obrazovka3,0"
Velikost snímačemicro 4/3 (crop 2×)
Druh snímačeLive MOS
BajonetMicro 4/3
Záznam videa4K/UHD (3840x2160)
NapájeníLi-Ion
Vlastnosti tělakovové | živý náhled | připojení gripu
Rozlišení LCD (px)1 040 000
Barvačerná
Počet fotografií za vteřinu50
Časosběrano
Formát snímkuRAW | JPEG
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

OLYMPUS M.Zuiko 60 mm f/2,8 Makro

OLYMPUS M.Zuiko 60 mm f/2,8 Makro

*****
(1 recenze)
OLYMPUS M.Zuiko 60 mm f/2,8 Makro
 • Vysoká světelnost 1:2.8
 • Robustní, lehký design
 • Prachu a vodovzdorný
13 790,-
Skladem 2 - 3 ks
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Hodnocení odborníka 99%

Nejnovější profi fotoaparát Olympus OM-1 vypadá na první pohled dost podobně jako jeho předchůdce. Zdání ale dost klame, jedná se o zcela nový přístroj se vším všudy. Dá se říci, že nezůstal kamen na kameni. Mírně změněný design je vlastně jen drobnost, ale zcela nový skládaný snímač, nový procesor, celkově mnohem vyšší rychlost ve všech operacích, daleko výkonnější AF systém, vyšší odolnost, cca o 2 EV vyšší výkon při vysokých citlivostech nebo třeba nové a daleko přehlednější menu, to rozhodně drobnosti nejsou.

100%
*****

hodnotilo 4 uživatelů

 • velmi dobrá kvalita obrazu i na vyšších ISO
 • momentálně pravděpodobně nejvýkonnější stabilizátor obrazu vůbec
 • kovové tělo s nejvyšším stupněm utěsnění IP53
 • skvěle fungující autofokus s detekcí objektů
 • 120RAW/s, 50RAW/s při AF-C
 • snadné a rychlé ovládání
 • kvalitní elektronický hledáček
 • High Res Shot z ruky
 • vestavěný Live ND filtr
 • ostření na hvězdy
 • autofokus v určitých situacích občas zaostří nepřesně, i když detekce objektu signalizuje správné zaostření

Ukázkové snímky

Uživatelské recenze

avatar
100%*****
před 20 dny

není co vytknout, 1A

   avatar
   100%*****
   09.08.2022 12:02:31

   • Funguje skvěle
    avatar
    100%*****
    08.08.2022 13:14:59

    Lehký profi přístroj

      avatar
      100%*****
      09.06.2022 18:38:25

        Další podobné produkty

        Alternativy k produktu

        Příslušenství k produktu OM SYSTEM OM-1 + 12-40 mm PRO II

        OLYMPUS M.Zuiko 60 mm f/2,8 Makro

        OLYMPUS M.Zuiko 60 mm f/2,8 Makro

        *****
        (1 recenze)
        OLYMPUS M.Zuiko 60 mm f/2,8 Makro
        • Vysoká světelnost 1:2.8
        • Robustní, lehký design
        • Prachu a vodovzdorný
        13 790,-
        Skladem 2 - 3 ks
        Další podobné produkty

        Alternativy k produktu

        Alternativy k produktu

        Poradna k produktu

        OM SYSTEM OM-1 + 12-40 mm PRO II

        Přidat příspěvek

        Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

        Další podobné produkty

        Alternativy k produktu

        Servisní knížka plná výhod
        • 4 servisní prohlídky
        • základní kurz ovládání zrcadlovky
        • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

        Kompletní informace »

        Čekejte prosím...