OM SYSTEM OM-1 tělo | FotoŠkoda

OM SYSTEM OM-1 tělo

*****
(2 recenze) | Kód produktu: 4016095 | PN: V210010BE000

Olympus OM SYSTEM OM-1 je špičkovým CSC fotoaparátem s výměnnými objektivy a s nově vyvinutým vrstveným BSI Live MOS snímačem. AF zaostřovací systém Cross Quad Pixel AF zajistí rychlé a přesné ostření. Fotoaparát je založen na systému micro 4/3 a spojuje kompaktní a lehký design s vysokou obrazovou kvalitou. Jako vlajková loď řady OM SYSTEM poskytne OM Systém OM-1 uživatelům jedinečný zážitek a přináší inspiraci v lehkém provedení a současně s celou řadou nejmodernějších technologií.
Více o produktu »

 • Olympus OM-1 formát senzoru micro 4/3
 • BSI Quad Pixel vrstvený Bayer pattern CMOS senzor
 • Kompaktní, lehké odolné tělo
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 99%

Nejnovější profi fotoaparát Olympus OM-1 vypadá na první pohled dost podobně jako jeho předchůdce. Zdání ale dost klame, jedná se o zcela nový přístroj se vším všudy. Dá se říci, že nezůstal kamen na kameni. Mírně změněný design je vlastně jen drobnost, ale zcela nový skládaný snímač, nový...

 • velmi dobrá kvalita obrazu i na vyšších ISO
 • momentálně pravděpodobně nejvýkonnější stabilizátor obrazu vůbec
 • kovové tělo s nejvyšším stupněm utěsnění IP53
 • autofokus v určitých situacích občas zaostří nepřesně, i když detekce objektu signalizuje správné zaostření

Ukázkové snímky

Základní popis

 • Olympus OM-1 formát senzoru micro 4/3
 • BSI Quad Pixel vrstvený Bayer pattern CMOS senzor
 • Kompaktní, lehké odolné tělo
 • Nový procesor TruePic X / až 3x rychlejší
 • AI detection AF (vylepšená a zrychlená detekce subjektů)
 • Vysokorychlostní sekvenční snímání (až 50 sn./s. při C-AF, a 120 sn./s. při S-AF)
 • 1053 křížových zaostřovacích bodů s fázovou detekcí systému Cross Quad Pixel AF
 • Až 8EV výkon stabilizátoru
 • EVF s 5,76M bodů, s nulovým blackoutem
 • Vylepšené video funkce (4K 60p, Full HD 240p
 • Prachutěsnost a voděodolnost standardu IP53.
 • Mrazuvzdornost do -10°C
100%
*****

hodnotilo 1 uživatelů

Videoprezentace

Popis produktu OM SYSTEM OM-1 tělo

OM SYSTEM OM-1 v sobě skrývá nejmodernějších digitálních technologie, které poskytují vysokou kvalitu obrazu. Je vybaven automatickým zaostřováním a sekvenčním snímáním. Již v minulosti jsme začali využívat výpočetní fotografické technologie, které umožňují fotografovi používat takové funkce, jako je Live Composite nebo režim pro focení s vysokým rozlišení High Res Shot, bez potřeby speciálních pokročilých fotografických technik nebo zvláštního vybavení či dovedností. 

Olympus OM-1 img1

Nejmodernější funkce

OM SYSTEM OM-1 nabízí hned několik funkcí, usnadňující fotografování a pořízení skvělých záběrů. Díky skvělé mobilitě systému micro 4/3 lze OM SYSTEM OM-1 vzít kamkoli a kdykoli sebou. Jeho vysokého výkonu tak dokáže využít prakticky kdokoliv, kdo má potřebu ztvárnit svoji fotografickou představu.

Vysoká obrazová kvalita 

OM-1 se vyznačuje vysoce kompaktním, lehkým tělem jedinečným pro OM SYSTEM. Je osazen novým 20 MPix vrstveným (Stacked) BSI Live MOS snímačem a nejnovějším obrazovým procesorem TruePic X, který je třikrát rychlejší než procesory předešlých modelů. Plně využívá výkonu objektivů M.Zuiko Digital s vysokou rozlišovací schopností. Nová technologie zpracování šumu zvyšuje maximální automatickou citlivost na ISO 25 600 a rozšířenou maximální citlivost pak až na ISO 102 400

Olympus OM-1 img2

Velký dynamický rozsah a výkonný stabilizátor

Dynamický rozsah byl vylepšen o 1 EV, a to díky nejnovější technologii pro zpracování obrazu. Toto vylepšení poskytuje záznam širší škály tónů. Praktická výhoda fotoaparátů OM SYSTEM se skrývá ve výkonné 5-osé stabilizaci obrazu, která zde poskytuje výkon až 8,0 EV ve spojení s optickou stabilizací v objektivu (a až 7,0 EV v těle samotném). Nová stabilizační funkce asistenta, tzv. Handheld Assist, usnadňuje focení s velmi dlouhými expozičními časy, které by běžně vyžadovaly stativ. 

Olympus OM-1 img3

Pokročilé funkce:

 • High res shot: Fotografování z ruky s vysokým rozlišením, až 50MP, je funkce využívaná často zejména krajináři. Snímek vzniká automatickým pořízením série záběrů v těsném sledu, které jsou následně spojeny do jednoho výsledného záběru s vysokým rozlišením. Nově se významně zkrátil čas pro zpracování takovéto fotografie a to na max. 5 sekund. Vysoké rozlišení ze stativu pořizuje záběry s rozlišením až 80MP. Technologie skládání snímků snižuje šum přibližně o 2 kroky.
 • Live ND: Efekt rozpohybovaných objektů pomocí dlouhých expozičních časů, jako je například tekoucí vodopád, dosáhnete použitím ND filtru. V případě OM-1 stačí zapnout funkci Live ND, která stejný výsledek simuluje složením série záběrů. Zvolit můžete SW filtry od ND2 po ND64. Když je aktivována funkce simulace LV, je vidět na displeji i v hledáčku simulaci výsledného efektu ještě před vyfocením.
 • Live Composite: V režimu Live Composite dochází k přičítání pouze světlejších míst do původně tmavého záběru. Díky tomuto skládání nemůže nikdy dojít k přeexpozici stále svítících ploch v záběru, kupříkladu k přeexpozici v noci nasvíceného města. Nově lze tuto funkci pro malování světlem využít i při fotografování z ruky spolu se zapnutým stabilizátorem.
 • Focus Stacking: Tato funkce umožňuje pořídit sérii kompozičně stejných snímků s postupně se měnící rovinou zaostření. Výsledkem je pak složený záběr s velikou hloubkou ostrosti. Využívá se při fotografování makro záběrů, ale i větších subjektů, architektury, krajiny apod. Nově se dramaticky zkrátila doba zpracování finálního záběru ve fotoaparátu.
 • HDR Shooting: Více snímků s různou expozicí se spojí dohromady do jednoho s vysokým dynamickým rozsahem.

Olympus OM-1 img4

Absolutní kreativní volnost

OM SYSTEM OM-1 nabízí fotografické možnosti, které doposud vyžadovaly speciální vybavení nebo počítač ke skládání snímků. Díky výpočetní fotografii (pokročilé digitální zpracování obrazu) má pokročilé možnosti OM SYSTÉM OM-1 coby standardní funkce. Fotoaparát využívá kombinaci nového obrazového procesoru TruePic X, nového vrstveného obrazového snímače a nejnovějších digitálních technologií, pro lepší, rychlejší a snadnější použití rozmanitých funkcí výpočetní fotografie. Spolu s vysoce výkonnými objektivy M.Zuiko PRO zachytí OM-1 neomezenou škálu fotografických žánrů a motivů. Menu fotoaparátu OM SYSTEM OM-1 bylo zcela přepracováno. Jednotlivé položky byly sloučeny do tematických celků, překlasifikovány zjednodušily se i jejich popisy. Celkové ovládání i menu je nyní rychlejší, přehlednější a pohodlnější. 

Olympus OM-1 img5

Super rychlý AF systém

Systém čtyřdílné fotodiody (foto pixel rozdělený na snímači na 4 samostatné sub-pixely) umožňuje fázovou detekci na čipu ve vertikálním i horizontálním směru. Funkce Cross Quad Pixel AF s 1053 zaostřovacími body křížového typu se používá k zaostřování rozličných tvarů subjektů napříč všemi pixely a po celém obrazovém poli. Extrémně vysoká rychlost nového procesoru TruePic X spolu s novým zaostřovacím algoritmem AF umožňují vysokorychlostní a zejména přesné zaostření na objekt bez ohledu na to, kde se v záběru právě nachází. Navíc je tento model vybaven systémem AI Detection AF (automatické nalezení, zaostřování a sledování konkrétních subjektů). 

Olympus OM-1 img6

Inteligentní funkce AF

Kromě rychlejšího a přesnějšího rozpoznání a sledování subjektů, dokáže tento model rozeznat automobily, motorky, letadla, vrtulníky, vlaky a ptáky. Nově pak přibyl režim pro rozpoznávání zvířat (např. psi a kočky). Kromě kontinuálního C-AF je tato funkce podporována také v režimu single S-AF. Výrazně se zlepšila také přesnost detekce, výkon sledování a odezva AF s prioritou obličeje/prioritou očí.

Ultra-rychlé sekvenční snímání

Došlo také k exponenciálnímu vylepšení výkonu sekvenčního snímání, kdy je dosaženo kadence až 50 sn./sek. s průběžným přeostřováním a změnou expozice s rozlišením 20,37 MPix. S uzamčeným ostřením pak fotoaparát dokáže snímat sekvencí až 120 sn./sek. v plném rozlišení v RAW formátu. Při použití funkce Pro Capture, která je navržena pro zachycení velmi rychlých okamžiků, které není možné zachytit běžnými způsoby, si můžete užít sekvenční snímání také s rychlostí až 50 sn./sek. (s přeostřováním) a až 120 sn./sek. (s aretací ostření).

Olympus OM-1 img7

Vysoce odolné tělo fotoaparátu

Prachutěsnost a odolnost proti stříkající vodě zaručuje použití těsnících materiálů na mnoha místech robustního těla vyrobeného z hořčíkové slitiny. Celkově je tak zajištěna odolnost proti prachu a stříkající vodě třídy IP53 a mrazuvzdornost do -10 °C. Protože je tento model kompaktní, lehký a vyznačuje se prachutěsností a odolností proti stříkající vodě, je vynikajícím společníkem při fotografování i v těch nejnáročnějších situacích.

Olympus OM-1 img8

Vestavěný hledáček s ultra vysokým rozlišením

Při volbě hledáčku šlo především o zajištění jeho optimálního výkonu, protože jeho kvalita významně ovlivňuje komfort při fotografování. Vysoce výkonný EVF hledáček je vybaven rozlišením 5,76 milionu bodů, nabízí zvětšení až 1,65×, zpoždění jen 0,005 sekundy a obnovovací frekvenci až 120 sn./s. Nejenže poskytuje všechny důležité aspekty optického hledáčku, ale nabízí také výhody digitálního hledáčku, díky kterému je možné sledovat objekty a kontrolovat expozici i v tmavém prostředí. 

Olympus OM-1 img9

Video funkce (10bit 4K 60p, Full HD 240p)

Plynulé, neroztřesené video záběry jsou možné díky kompaktnímu, lehkému tělu a špičkové vestavěné stabilizaci obrazu. Nově lze zaznamenávat 4K frekvencí 60p nebo vysokorychlostní záběry ve Full HD s maximální frekvencí 240p. Kamera také podporuje H.264 (8bit), H.265 (10bit) a Multi Frame Rate pro nahrávání videoklipů delších než 30 minut. Kromě výstupu ProRes RAW až do 12 bitů 4:4:4 na externí zařízení pro pokročilé postprodukční úlohy podporuje OM SYSTEM OM-1 také OM-Log pro větší svobodu při color gradingu, který umožňuje uživatelům zachytit širokou škálu tónů bez přeexponovaných nebo podexponovaných míst. Pro snadnější záznam HDR videa byl přidán nový obrazový režim videa HLG (Hybrid Log Gamma).

Olympus OM-1 img10

Další funkce:

 • Spolehlivý systém redukce prachu SSWF (Supersonic Wave Filter), vibruje rychlostí více než 30.000× za sekundu, a dokonale odstraňuje nečistoty a prach z obrazového snímače
 • Vysoce odolná mechanická závěrka, testovaná na 400.000 cyklů (podle interního testování)
 • Samostatné, vedle sebe uložené, UHS-II kompatibilní sloty pro dvě SD karty usnadňují vyjímání záznamového media
 • Pět hvězdiček pro hodnocení snímků v rámci systému hodnocení přímo ve fotoaparátu
 • Režim nočního zobrazení umožňuje sledovat objekty i ve velmi tmavém prostředí
 • S režimem Starry Sky AF je nyní zaostřování na hvězdy snadnější
 • Zaznamenávejte informace o místě fotografování s minimálním odběrem energie (připojení chytrého telefonu)
 • Vybaven samostatnými tlačítky AEL a AF-ON 

?

Parametry produktu

Stabilizace obrazumechanická (posunem snímače)
Rozlišení v Mpx20
Min. citlivost v ISO50
Max. citlivost v ISO102 400
Druh pamětiSD/SD (dual slot)
Hledáčekelektronický
Velikost snímačemicro 4/3 (crop 2×)
Druh snímačeLive MOS
BajonetMicro 4/3
Nejrychlejší čas závěrky1/32 000
Synchronizace s bleskem1/250
Záznam videaFull HD (1920 x 1080) | kontinuální AF | 4K (4096 x 2160) | 4K/UHD (3840x2160)
NapájeníLi-Ion
Vlastnosti tělakovové | 100% hledáček | živý náhled
Zaostřovací body (křížové)1053
Scénické režimyHDR
Rozhranísystémový blesk | HDMI | mikrofonní vstup | Wi-Fi | sluchátkový výstup (3,5 mm) | bluetooth
Barvačerná
Počet fotografií za vteřinu120
Časosběrano
Režimy zaostřovacích políDetekce oka | Face detection | Jednotlivý AF bod | Automatický výběr AF bodu | Sledování objektu | Skupiny bodů | Skupiny bodů - volitelný počet bodů | Sledování předdefinovaných objektů | Detekce oka u zvířat
Formát snímkuRAW | JPEG
Hmotnost (g)599
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

7ARTISANS 25 mm T1,05 Vision pro MFT

7ARTISANS 25 mm T1,05 Vision pro MFT

7ARTISANS 25 mm T1,05 Vision pro MFT
Novinka
 • 7Artisans 25 mm T1.05 Vision Cine
 • S bajonetem pro MFT / Micro FourThirds
 • Pro fotoaparáty Olympus a Panasonic
14 990,-
OLYMPUS HLD-10 Bateriový grip pro OM-1

OLYMPUS HLD-10 Bateriový grip pro OM-1

OLYMPUS HLD-10 Bateriový grip pro OM-1
 • Pro OM-1
 • Tlačítko spouště
 • Ovládací kolečko
OLYMPUS očnice EP-18 očnice pro OM-1

OLYMPUS očnice EP-18 očnice pro OM-1

OLYMPUS očnice EP-18 očnice pro OM-1
 • Určena pro bezzrcadlovku OM-1
 • Pro větší pohodlí při využívání hledáčku
490,-
Skladem 4 - 5 ks
OLYMPUS RM-WR1 bezdrátové dálkové ovládání pro OM-1

OLYMPUS RM-WR1 bezdrátové dálkové ovládání pro OM-1

*****
(1 recenze)
OLYMPUS RM-WR1 bezdrátové dálkové ovládání pro OM-1
 • Pro OM-1 mirrorless fotoaparát
 • Bezdrátová spoušť
 • Vhodná pro dlouhé expozice
1 990,-
Skladem 4 - 5 ks
OLYMPUS CB-USB13 - kabel pro OM-1

OLYMPUS CB-USB13 - kabel pro OM-1

OLYMPUS CB-USB13 - kabel pro OM-1
Novinka
 • Pro OM-1
 • Přenos dat mezi fotoaparátem a PC
OM SYSTEM OM-1 + 12-40 mm PRO II

OM SYSTEM OM-1 + 12-40 mm PRO II

*****
(3 recenze)
 • FOTOAPARÁT: Olympus OM-1
 • Formát senzoru micro 4/3
 • BSI Quad Pixel vrstvený Bayer pattern CMOS senzor
72 990,-
OLYMPUS BCX-1 Nabíječka pro BLX-1

OLYMPUS BCX-1 Nabíječka pro BLX-1

OLYMPUS BCX-1 Nabíječka pro BLX-1
 • Kompatibilní s bateriemi BLX-1
 • Pro nabíjení dvou baterií zároveň
 • LED indikátory stavu nabití
3 390,-
Skladem 2 - 3 ks
OLYMPUS SBCX-1 - Kit nabíječky BCX-1 a akumulátoru BLX-1

OLYMPUS SBCX-1 - Kit nabíječky BCX-1 a akumulátoru BLX-1

*****
(3 recenze)
OLYMPUS SBCX-1 - Kit nabíječky BCX-1 a akumulátoru BLX-1
 • Pro fotoaparát OM-1
 • Nabíječka BCX-1 a jedna baterie BLX-1
5 190,-
Skladem 2 - 3 ks
OLYMPUS F-7AC USB AC Adapter for OM-1

OLYMPUS F-7AC USB AC Adapter for OM-1

OLYMPUS F-7AC USB AC Adapter for OM-1
 • Kompatibilní s propojovacím kabelem USB CB-USB13
 • Adaptér pro nabíjení v elektrické zásuvce místo USB nabíjení
1 290,-
Skladem 2 - 3 ks
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Hodnocení odborníka 99%

Nejnovější profi fotoaparát Olympus OM-1 vypadá na první pohled dost podobně jako jeho předchůdce. Zdání ale dost klame, jedná se o zcela nový přístroj se vším všudy. Dá se říci, že nezůstal kamen na kameni. Mírně změněný design je vlastně jen drobnost, ale zcela nový skládaný snímač, nový procesor, celkově mnohem vyšší rychlost ve všech operacích, daleko výkonnější AF systém, vyšší odolnost, cca o 2 EV vyšší výkon při vysokých citlivostech nebo třeba nové a daleko přehlednější menu, to rozhodně drobnosti nejsou.

100%
*****

hodnotilo 1 uživatelů

 • velmi dobrá kvalita obrazu i na vyšších ISO
 • momentálně pravděpodobně nejvýkonnější stabilizátor obrazu vůbec
 • kovové tělo s nejvyšším stupněm utěsnění IP53
 • skvěle fungující autofokus s detekcí objektů
 • 120RAW/s, 50RAW/s při AF-C
 • snadné a rychlé ovládání
 • kvalitní elektronický hledáček
 • High Res Shot z ruky
 • vestavěný Live ND filtr
 • ostření na hvězdy
 • autofokus v určitých situacích občas zaostří nepřesně, i když detekce objektu signalizuje správné zaostření

Ukázkové snímky

Uživatelské recenze

avatar
100%*****
před 1 dnem

 • Funguje skvěle
  Další podobné produkty

  Alternativy k produktu

  Příslušenství k produktu OM SYSTEM OM-1 tělo

  7ARTISANS 25 mm T1,05 Vision pro MFT

  7ARTISANS 25 mm T1,05 Vision pro MFT

  7ARTISANS 25 mm T1,05 Vision pro MFT
  Novinka
  • 7Artisans 25 mm T1.05 Vision Cine
  • S bajonetem pro MFT / Micro FourThirds
  • Pro fotoaparáty Olympus a Panasonic
  14 990,-
  OLYMPUS HLD-10 Bateriový grip pro OM-1

  OLYMPUS HLD-10 Bateriový grip pro OM-1

  OLYMPUS HLD-10 Bateriový grip pro OM-1
  • Pro OM-1
  • Tlačítko spouště
  • Ovládací kolečko
  OLYMPUS očnice EP-18 očnice pro OM-1

  OLYMPUS očnice EP-18 očnice pro OM-1

  OLYMPUS očnice EP-18 očnice pro OM-1
  • Určena pro bezzrcadlovku OM-1
  • Pro větší pohodlí při využívání hledáčku
  490,-
  Skladem 4 - 5 ks
  OLYMPUS RM-WR1 bezdrátové dálkové ovládání pro OM-1

  OLYMPUS RM-WR1 bezdrátové dálkové ovládání pro OM-1

  *****
  (1 recenze)
  OLYMPUS RM-WR1 bezdrátové dálkové ovládání pro OM-1
  • Pro OM-1 mirrorless fotoaparát
  • Bezdrátová spoušť
  • Vhodná pro dlouhé expozice
  1 990,-
  Skladem 4 - 5 ks
  OLYMPUS CB-USB13 - kabel pro OM-1

  OLYMPUS CB-USB13 - kabel pro OM-1

  OLYMPUS CB-USB13 - kabel pro OM-1
  Novinka
  • Pro OM-1
  • Přenos dat mezi fotoaparátem a PC
  OM SYSTEM OM-1 + 12-40 mm PRO II

  OM SYSTEM OM-1 + 12-40 mm PRO II

  *****
  (3 recenze)
  • FOTOAPARÁT: Olympus OM-1
  • Formát senzoru micro 4/3
  • BSI Quad Pixel vrstvený Bayer pattern CMOS senzor
  72 990,-
  OLYMPUS BCX-1 Nabíječka pro BLX-1

  OLYMPUS BCX-1 Nabíječka pro BLX-1

  OLYMPUS BCX-1 Nabíječka pro BLX-1
  • Kompatibilní s bateriemi BLX-1
  • Pro nabíjení dvou baterií zároveň
  • LED indikátory stavu nabití
  3 390,-
  Skladem 2 - 3 ks
  OLYMPUS SBCX-1 - Kit nabíječky BCX-1 a akumulátoru BLX-1

  OLYMPUS SBCX-1 - Kit nabíječky BCX-1 a akumulátoru BLX-1

  *****
  (3 recenze)
  OLYMPUS SBCX-1 - Kit nabíječky BCX-1 a akumulátoru BLX-1
  • Pro fotoaparát OM-1
  • Nabíječka BCX-1 a jedna baterie BLX-1
  5 190,-
  Skladem 2 - 3 ks
  OLYMPUS F-7AC USB AC Adapter for OM-1

  OLYMPUS F-7AC USB AC Adapter for OM-1

  OLYMPUS F-7AC USB AC Adapter for OM-1
  • Kompatibilní s propojovacím kabelem USB CB-USB13
  • Adaptér pro nabíjení v elektrické zásuvce místo USB nabíjení
  1 290,-
  Skladem 2 - 3 ks
  Další podobné produkty

  Alternativy k produktu

  Alternativy k produktu

  Poradna k produktu

  OM SYSTEM OM-1 tělo

  Přidat příspěvek
  • Cedrik Haškovec
   Odpovědět

   je už?

   Cedrik Haškovec 27.02.2022 08:04:25
   Dobrý den,
   nebyla by už k vidění a vyzkoušení na prodejně?

   Cedrik Haškovec
   • Cedrik Haškovec
    Odpovědět

    prasátko

    Cedrik Haškovec 28.02.2022 16:43:08
    Tak už vykrmuju prasátko...
   • Jakub Valdivia
    Odpovědět

    RE:je už?

    Jakub Valdivia 28.02.2022 08:53:34

    Dobrý den,

    fotoaparát očekáváme přibližně na začátku dubna. 

  Další podobné produkty

  Alternativy k produktu

  Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

  Kompletní informace »

  Čekejte prosím...