PANASONIC HC-X800
PANASONIC HC-X800PANASONIC HC-X800PANASONIC HC-X800PANASONIC HC-X800

PANASONIC HC-X800

Panasonic
Kód produktu: 4032922

Nová generace špičkových Full HD kamer Panasonicu HC-X800, přináší opětovné zlepšení svých vlastností. Díky vylepšenému obrazovému procesoru Crystal Engine Pro II s novým snímačem 3MOS, objektivu Leica Dicomar F1.5 s 12x optickým zoomem, optickou stabilizací HYBRID O.I.S. je Panasonic HC-X800 schopna zaznamenávat kvalitní Full HD video o snímkové frekvenci 50p.
Více o produktu »

 • snímač 1/4.1, 3xMOS
 • objektiv Leica Dicomar F1.5
 • optický zoom 12x
222 929 029 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • snímač 1/4.1, 3xMOS
 • objektiv Leica Dicomar F1.5
 • optický zoom 12x
 • stabilizace HYBRID O.I.S.
 • systém Crystal Engine Pro II
 • video ve Full HD rozlišení 1920 x 1080 bodů

Parametry

Popis produktu PANASONIC HC-X800

Vzhled a konstrukce

Panasonic HC-X800, patří mezi středně velké přístroje na trhu, takže pěkně padne do ruky, k intuitivnímu ovládání pomáhá ještě výklopný, dotykový displej s rozlišením přesahujícím 460 000 bodů.

Snímač a optika

HYBRID O.I.S. + pracuje s korekcí v pěti osách, čímž důkladně potlačuje efekt rozmazání od širokoúhlých snímků pro záběry s velkým zvětšením. Dosahuje rovněž vynikajících výsledků, když nahráváte při chůzi. Uživatel tak může zachytit svěží, čistý obraz bez rozechvění, prakticky v každé situaci. Tato revoluční funkce korekce v pěti osách koriguje jistým způsobem valivý pohyb chvějící se ruky, jaký nastává při chůzi, a k tomu provádí čtyřosou korekci (horizontální, vertikální, vychýlení a náklon).

Objektiv Leica Dicomar F1.5 má na povrchu nanesenou speciální nano vrstvu. Tento objektiv minimalizuje zkreslení a degradaci kontrastu a rozlišení, které se někdy projevují na okrajích obrazu. Nanesením nano vrstvy s velice nízkým indexem lomu na povrch objektivu se dramaticky potlačí odrazy náhodných zdrojů světla, rozmazání a zdvojení obrysů. 29,8mm širokoúhlý objektiv je zvlášť vhodný při nahrávání v místnostech nebo stísněných prostorách.

Moderní snímač 3MOS využívá technologii posunutí pixelů. Zelený MOS snímač je vertikálně a horizontálně posunutý vzhledem k modrému a červenému MOS snímači s přesností v řádu zlomku mikronů. Tím se dosahuje vysoce rychlého zpracování obrazu, které je zhruba srovnatelné se čtyřnásobným počtem pixelů proti Full-HD. Tato technologie vykresluje velice přesný obraz s vynikající reprodukcí barev a mimořádně jemným detailem.

Použitím systému Crystal Engine Pro II, který dosahuje vysoké rychlosti zpracování ohromného počtu pixelů - přibližně čtyřnásobného proti počtu pixelů full-HD - který je získán technologií posunu pixelu, získáváme nádherný obraz full-HD kvality i v nepatrných detailech snímku. Vylepšené schopnosti zpracování také výrazně omezují šum a to až o 40%* ve srovnání s předcházejícími modely, aby bylo možné nahrávat čistý, překrásný obraz i při tlumeném osvětlení. * Ve srovnání s HDC-HS900/TM900/SD900/SD800.

Formát záznamu a média

Video ve Full HD rozlišení 1920 x 1080 bodů kamera ukládá ve standardním AVCHD formátu, konkrétně ve verzi AVCHD 2.0, která již plně podporuje progresivní záznam 50p. Krom toho je možné zaznamenat video také v mp4 a rozlišení 960 x 540, což je formát vhodný například pro sdílení přes internet. Záznam videa je možné v několika režimech od klasického, prokládaného 50i, přes progresivní 25p, který dokáže dodat vašim záběrům filmový nádech, až po 50p pro plynulý, ale zároveň velmi ostrý obraz. Možnosti záznamu videa je navíc možné rozšířit dokoupením volitelné předsádky pro 3D video. Panasonic HC-X800 si poradí také se záznamem statických fotografií v rozlišení až 14,7 Mpx, a to dokonce i simultánně při záznamu videa. Jak video, tak fotografie se ukládají na dnes asi nejklasičtější paměťové karty typu SD/SDHC/SDXC. Například paměťová karta o kapacitě 32 GB pojme přibližně 2 hod 40 min až 13 hod 40 min Full HD videa, v závislosti na zvolené kvalitě záznamu.

Funkce a ovládání

Menu kamery je přeloženo do mnoha světových jazyků, mezi kterými nechybí ani čeština a jeho ovládání je díky dotykovému displeji s úhlopříčkou 3" a vysokým rozlišením opravdu snadné. Díky displeji lze během natáčení navíc snadno ostřit dotykem přímo v obraze. Také u této kamery v Panasonicu pamatovali na začínající kameramany, kterým kamera nabídne iA inteligentní automatický režim, ten dokáže na základě automatické analýzy natáčené scény zvolit ten nejvhodnější režim záznamu. Ze speciálních funkcí určitě stojí za zmínku časosběrný záznam, zvláštní režim pro natáčení v mimořádně slabém osvětlení. Mezi další přednosti modelů HC-X800 patří kvalitní záznam zvuku v dvoukanálovém systému. 

Možnosti propojení, vstupy a výstupy

Panasonic HC-X800 nabízí také bohaté možnosti propojení a rozšíření. K přehrávání videa přímo z kamery nechybí HDMI výstup ani klasická kombinace analogových výstupů (kompozitní a komponentní). Propojit kameru s externí vypalovačkou nebo počítačem je možné pomocí klasického USB 2.0 rozhraní. Rozsah objektivu lze dále korigovat pomocí předsádek s průměrem filtru 49 mm, včetně speciální 3D předsádky. 

Rozměry a hmotnost:

63 x 68 x 134mm při 345 g (bez baterie)

Obsah balení:

Panasonic HC-X800
akumulátor Li-Ion 1250 mAh (VW-VBN130)
napájecí adaptér
A/V multikabel
USB kabel
stínítko objektivu
software HD Writer AE 4.1

Více o kameře na stránkách výrobce.

Poradna k produktu

PANASONIC HC-X800

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Kam dále

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací