PANASONIC Lumix DMC-FZ72
Recenze
PANASONIC Lumix DMC-FZ72

PANASONIC Lumix DMC-FZ72

Panasonic
*****
3.8 4 (4 recenze) | Kód produktu: 4013979

Společnost Panasonic uvedla v nedávné době na trh 16.1Mpx ultrazoom Lumix DMC-FZ72, s jehož přiblížením směle překonala hranici 1000mm a navrch přidala dalších 200mm, což dělá dohromady úctyhodných 1200mm. Zajímavostí na tom přitom je, že nejširší ohnisko začíná již na 20mm(!) a světelnost objektivu je od f/2,8. Jedná se tedy o zoomový objektiv s největším rozsahem obecně. Panasonic Lumix DMC-FZ72 je vybavený novým 1/2.3" CMOS snímačem posyktujícím videa v Full HD (1080/60i).
Více o produktu »

 • 60x optický stabilizovaný širokoúhlý zoom (20-1200 mm)
 • 16,1 Mpx CMOS snímač velikosti1/2,3"
 • Systémová patice blesku a příslušenství
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 75%

Panasonic je v oboru kompaktních ultrazoomů vůdčí silou. Dokazuje to i s novinkou Panasonic DMC FZ-72, která posouvá hranice zoomu o další krok kupředu. Tam kde nás před pár lety šokoval zoom 10x, následně 20x, nás dnes nesmí zaskočit hodnota 60x, kterou FZ-72 disponuje. Takový rozsah zoom...

 • ohromný rozsah zoom
 • počáteční širokoúhlé ohnisko 20 mm
 • dobrý pocit z ergonomie a zpracování¨
 • slabší výkon v horších světelných podmínkách
 • slabší automatické panorama
 • průměrný dynamický rozsah

Ukázkové snímky

Základní popis

 • 60x optický stabilizovaný širokoúhlý zoom (20-1200 mm)
 • 16,1 Mpx CMOS snímač velikosti1/2,3"
 • Systémová patice blesku a příslušenství
 • Ergonomické tělo přímými ovládacími prvky pro kontrolu nad expozicí
 • Kontinuální snímání 9 snímků/s
 • Inteligentní automatika i plně manuální nastavení
 • Široké možnosti přizpůsobení, množství efektových filtrů a obrazových nastavení
 • Automatické sestavení panoramatického snímku
 • Full HD video 1920p25, 50i
 • Zoomovací stereofonní mikrofon s potlačením okolních ruchů
 • Výdrž akumulátoru 400 snímků dle hodnocení CIPA
76%
*****

hodnotilo 3 uživatelů

Parametry

Optický zoom60x
Stabilizace obrazumechanická
Rozlišení v Mpx16
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO3 200 | 6 400
Min. ohnisková vzdálenost20
Max. ohnisková vzdálenost1200
Druh pamětiSDHC | SDXC
Hledáčekelektronický
LCD obrazovka3,0"

Popis produktu PANASONIC Lumix DMC-FZ72

Panasonic je v oboru kompaktních ultrazoomů vůdčí silou. Dokazuje to i s novinkou Panasonic DMC FZ-72, která posouvá hranice zoomu o další krok kupředu. Tam kde nás před pár lety šokoval zoom 10x, následně 20x, nás dnes nesmí zaskočit hodnota 60x, kterou FZ-72 disponuje. Takový rozsah zoom nenechá na poklidu milovníky fotografie letadel, živé přírody či sportu a to ještě dodejme, že začátek ohniska je na širokoúhlých 20 mm (ekv. kinoflmu). Velký objektiv je zabalen v dobře ergonomicky zpracovaném těle objemu menší zrcadlovky. Mimo obvyklých inteligentních expozičních funkcí a Full HD videa s nezvykle dobrým prostorovým zvukem nás však již nic nepřekvapí. Nečekejte žádné speciální vychytávky, výklopné displeje či dokonce i senzory přiblížení oka hledáčku, nic z toho nenajdete. Přesto a možná právě proto se mi s FZ72 fotografovalo příjemně.

Těmito slovy začíná kolega svou rezenci

 

Vzhled a ergonomie

EVF fotoaparáty obvykle představují lepší ergonomii držení a ovládání fotoaparátu ovšem za cenu větších rozměrů, ačkoli i ty jsou v porovnání s DSLR fotoaparáty podstatně menší. Oželíte-li fakt, že se vám fotoaparát nevtěsná do kapsy košile, není jeho ergonomii prakticky co vytknout. Pro přístup k expozičním a scénickým režimům je k dispozici otočný volič "jog-dial", které usnadňuje ovládání a urychluje změny v nastavení. Nechybí tlačítka pro rychlý přístup nejdůležitějším funkcím včetně blokace expozice nebo volby zaostření.

3,0" LCD monitor s rozlišením 460 000 bodů reaguje na měnící se světelné podmínky a automaticky zvyšuje podsvícení LCD. Režim nadhledu usnadňuje komponování záběru při fotografování s fotoaparátem Panasonic Lumix DMC-FZ72 v náročných situacích (například tehdy, když je fotoaparát držen vysoko nad hlavou či naopak nízko u země). K dispozici je také EVF hledáček s úhlopříčkou 0,2" a rozlišením 202 tisíc bodů.

Snímač a objektiv

Objektiv Lumix DC VARIO s 60x optickým zoomem (20-1200 mm, ekv. kinofilmu, f/2,8-5,9, makro od 1 cm) vám umožní nejen proniknut do centra dění a i v sebemenším prostoru zabrat značný díl reality, ale i velké přiblížení vzdálených objektů - takže si nemůžete být nikdy jisti tím, zda se na vás náhodou někdo nedívá. V optické soustavě, skládající se z 14 členů v 12 skupinách jsou 3 ED a 6 asférických členů, které minimalizují výskyt optických vad na únosné minimum a zvyšují prokreslení po celé ploše obrazu. Výhod vysoké světelnosti F2,8 je několik - minimální hloubka ostrosti a výtečná akceschopnost ve zhoršených světelných podmínkách.

16,1Mpx CMOS snímač (1/2,3") společně s obrazovým procesorem převádějí zaznamenané fotony do podoby elektronických dat, jímž blesku rychle přiřazují správný význam. Přednostmi procesoru jsou velmi rychlé reakce, nízká intenzita elektronického šumu a přirozené podání barev s jemnými tonálními přechody. Procesor disponuje technologií zpracování obrazu „Inteligentní rozlišení“, která dokáže automaticky detekovat tři oblasti snímku – obrysy, detailně prokreslené oblasti a oblasti jemných přechodů (gradace) – a ty posléze zpracovat do jasnějšího a ostřejšího obrazu." Automatické zaostřování AF Sonic Speed dokáže již v průběhu desetiny vteřiny rozpoznat fotografovaný objekt a zaostřit na něj.

Optická stabilizace obrazu POWER O.I.S. stabilizátor vyrovnává chvění, přenášené z ruky na tělo fotoaparátu, pomocí plovoucího členu usazeného v gyrosenzoru. Elektronicky lze stabilizovat rovněž, a to tak, navýšíte citlivost dle světelných podmínek v rozmezí 100 až 3200 ISO (rozšířitelná citlivost až 6400 ISO). Pořízené snímky se v obrazovém formátu JPEG ukládají na plochu paměťové karty typu SDHC/DSXC.

Expoziční režimy

Fotografovat s aparátem Panasonic DMC-FZ72 může pro některé autory představovat absolutní svobodu. Ptáte se proč? Protože disponuje mnoha užitečnými režimy, které v maximální možné míře usnadňují fotografování, čímž poskytuje tolik potřebného času na uplatnění tvůrčích schopností. Například díky iA režimu můžete zapomenout na jakékoli nastavování a prostě žijte a tvořte, tak jak se vám zalíbí. Inteligentní režim D-Range Control optimalizuje expozici, tak aby se zabránilo pře/pod expozici. Face detection automaticky rozpozná lidskou tvář v zorném úhlu objektivu, zaostří na ni, a tím zaručuje stále ostré snímky. Inteligentní výběr scény (makro, portrét, krajina, noční portrét, noční krajina a nově i západ slunce). Zajímavostí je, že ve scénických režimech Dítě a Zvíře si můžete zaregistrovat jméno a datum narození svých dětí nebo domácího mazlíčka, a tak máte automaticky k dispozici i informace o věku v momentě zhotovení fotografie. Quick AF udržuje zaostření na snímaný objekt bez potřeby stisku spoušť do poloviny, čímž se minimalizuje čas potřebný na automatické zaostření. Pohotovostní tlačítko umožňuje rychlé nastavení hodnot (například aktivaci stabilizace, sekvenční snímání, výběr AF bodu, vyvážení bílé, nastavení ISO, rozlišení snímků a další). Pro pokročilé autory ze staré školy, kteří dají přednost manuálnímu nastavení před automatikou je k dispozici režim P (Program), priorita clony (v rozmezí f/2,8-11), priorita expozičního času (4-1/2000 sec.) i plný manuál. Režim je komplexní integrace Inteligentní řízení ISO, která automaticky upraví nastavení ISO a rychlost závěrky podle pohybu objektu a Advanced Contrast řídící systém pro

Další funkce

Digitální fotoaparáty dnes již běžně nahrazují domácí videokamery. Ani Panasonic Lumix DMC-FZ72 není výjimkou. Záznam v Full HD rozlišení se ukládá ve formátu MP4 (vhodný pro sdílení na internetu bez nutnosti konverze) či AVCHD (MPEG-4/H.264), který zabírá zhruba poloviční datový objem, přitom však neztrácí na kvalitě.

Větrný štít, chránící stereofonní mikrofon, výrazně zlepšuje kvalitu zvuku za větrných dnů (Panasonic uvádí 70% zlepšení odstupu signálu od šumu) a mikrofon sám je navržen tak, aby "zoomoval" s objektivem. Zde už Panasonic bohužel neposkytuje přesné údaje o přibližném rozsahu.

Při záznamu videa využívá inteligentní automatiku iA včetně optické stabilizace obrazu, možnosti automatického rozpoznávání tváře a inteligentního automatického výběru motivového programu.

Rozhraní, napájení a výdrž na baterie

Fotoaparát je vybaven konektory miniHDMI, AV (výstup), USB2.0. Li-Ion akumulátor BMB9 zvládá dle norem CIPA až 400 snímků na jedno nabití.

Rozměry a hmotnost:
130,2x97x118,2mm při 562g (605g s příslušenstvím)

Obsah balení:
Panasonic Lumix DMC-FZ72
akumulátor BMB9
nabíječka
kabel USB
popruh
krytka objektivu s poutkem
disk CD-ROM se software

Parametry produktu

Optický zoom60x
Stabilizace obrazumechanická
Rozlišení v Mpx16
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO3 200 | 6 400
Min. ohnisková vzdálenost20
Max. ohnisková vzdálenost1200
Druh pamětiSDHC | SDXC
Hledáčekelektronický
LCD obrazovka3,0"
Expoziční režimyautomatika | ruční režimy | programová automatika
Bezdrátové rozhraníne
Video výstupHDV
Sáňky pro bleskne
Možnost použití předsádek / filtrůano
Odolnost proti vnějším vlivůmbez zvýšené odolnosti
Velikost snímače (snímačů)2/3"
Nejrychlejší čas závěrky1/2 000
Světelnost objektivu2,8-5,9
Záznam videaFull HD (1920 x 1080)
Napájenídmw-bmb9
GPS modulNe
Rozlišení LCD (px)460 000
Barvačerná
Zařazení kompaktuUltrazoom | Cestovatelský | S hledáčkem | EVF zrcadlovka
Počet fotografií za vteřinu9
Vodotěsný do (m)0
Manuální ostřeníne
Časosběrne
Materiál tělaplastové
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

AQUAPAC 458 obal pod vodu na zrcadlovku, tvrdý kryt objektivu

AQUAPAC 458 obal pod vodu na zrcadlovku, tvrdý kryt objektivu

*****
(2 recenze)
AQUAPAC 458 obal pod vodu na zrcadlovku, tvrdý kryt objektivu
Doprava zdarma
 • pouzdro
 • nastavitelný popruh
 • desikant (papírky pohlcující vlhkost)
1 650,-
Skladem 2 - 3 ks
HOYA filtr UV HMC 55 mm

HOYA filtr UV HMC 55 mm

HOYA filtr UV HMC 55 mm
 • UV filtr o průměru 55 mm
 • 16 vrstvá povrchová úprava HMC
 • HD obroučka
630,-
Skladem > 5 ks
HOYA filtr polarizační cirkulární HRT 55 mm

HOYA filtr polarizační cirkulární HRT 55 mm

HOYA filtr polarizační cirkulární HRT 55 mm
Doprava zdarma

Polarizační filtry Hoya HRT se mohou pyšnit hned několika prvenstvími. První z nich je speciální polarizační fólie HRT, která při stejném polarizačním účinku, jako u...

1 150,-
Skladem > 5 ks
PANASONIC DMW-LA8GU pro Panasonic DMC-FZ72

PANASONIC DMW-LA8GU pro Panasonic DMC-FZ72

*****
(1 recenze)
PANASONIC DMW-LA8GU pro Panasonic DMC-FZ72
Doprava zdarma

Panasonic DMW-LA8GU hliníkový adaptér objektivu pro možnost použití předsádek LC55 a LT55 na fotoaparátech Panasonic DMC-FZ70 a DMC-FZ72.

1 190,-
Poslední kus
DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Olympus/Panasonic/Leica

DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Olympus/Panasonic/Leica

DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Olympus/Panasonic/Leica
Doprava zdarma
 • Kruhový LED blesk
 • Volba mezi režimem blesk a trvalé světlo LED
 • Směrné číslo 15 (2×10,7) při ISO 100
4 490,-
Skladem 4 - 5 ks
Další podobné produkty

Podobné produkty

SONY CyberShot DSC-WX500 černý

SONY CyberShot DSC-WX500 černý

SONY CyberShot DSC-WX500 černý
Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby
 • 18,2 Mpx snímač Exmor R™
 • Obrazový procesor BIONZ X
 • 30× optický zoom v objektivu ZEISS® Vario-Sonnar T*
8 490,-
Skladem 4 - 5 ks
SONY CyberShot DSC-WX500 bílý

SONY CyberShot DSC-WX500 bílý

SONY CyberShot DSC-WX500 bílý
Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby
 • 18,2 Mpx snímač Exmor R™
 • Obrazový procesor BIONZ X
 • 30× optický zoom v objektivu ZEISS® Vario-Sonnar T*
8 490,-
Skladem 4 - 5 ks
SONY CyberShot DSC-WX500 červený

SONY CyberShot DSC-WX500 červený

SONY CyberShot DSC-WX500 červený
Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby
 • 18,2 Mpx snímač Exmor R™
 • Obrazový procesor BIONZ X
 • 30× optický zoom v objektivu ZEISS® Vario-Sonnar T*
8 490,-
Skladem 2 - 3 ks
PANASONIC Lumix DMC-TZ80 černý

PANASONIC Lumix DMC-TZ80 černý

PANASONIC Lumix DMC-TZ80 černý
Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby

Původní cena

8 990,-
 • 18 Mpx vysoce citlivý MOS snímač
 • 24 mm širokoúhlý objektiv Leica DC Vario-Elmarit s 30× optickým zoomem (24–720 mm)
 • Elektronický LVF (Live View Finder) hledáček
7 690,-
Skladem > 5 ks

Hodnocení odborníka 75%

Panasonic je v oboru kompaktních ultrazoomů vůdčí silou. Dokazuje to i s novinkou Panasonic DMC FZ-72, která posouvá hranice zoomu o další krok kupředu. Tam kde nás před pár lety šokoval zoom 10x, následně 20x, nás dnes nesmí zaskočit hodnota 60x, kterou FZ-72 disponuje. Takový rozsah zoom nenechá na poklidu milovníky fotografie letadel, živé přírody či sportu a to ještě dodejme, že začátek ohniska je na širokoúhlých 20 mm (ekv. kinoflmu). Velký objektiv je zabalen v dobře ergonomicky zpracovaném těle objemu menší zrcadlovky. Mimo obvyklých inteligentních expozičních funkcí a Full HD videa s nezvykle dobrým prostorovým zvukem nás však již nic nepřekvapí. Nečekejte žádné speciální vychytávky, výklopné displeje či dokonce i senzory přiblížení oka hledáčku, nic z toho nenajdete. Přesto a možná právě proto se mi s FZ72 v průběhu krátké recenze na prvním vzorku, který nám dal Panasonic k dispozici, fotografovalo příjemně. Pojďme se ale nyní podívat co že se to na paměťovou kartu vůbec uložilo.

76%
*****

hodnotilo 3 uživatelů

 • ohromný rozsah zoom
 • počáteční širokoúhlé ohnisko 20 mm
 • dobrý pocit z ergonomie a zpracování¨
 • kvalita a prostorový efekt zvuku u videa
 • spolehlivá inteligentní automatika
 • množství manuálních funkcí a nastavení
 • množství kreativních filtrů a obrazových nastavení
 • rychlé zaostřování
 • patice pro příslušenství
 • potlačená chromatická aberace
 • slabší výkon v horších světelných podmínkách
 • slabší automatické panorama
 • průměrný dynamický rozsah
 • odlesky a ,,duchy" v protisvětle
 • chybí automatické přepnutí elektronického hledáčku a displeje

Ukázkové snímky

Hlavní rysy

 • 60x optický stabilizovaný širokoúhlý zoom (20-1200 mm)
 • 16,1 Mpx CMOS snímač velikosti1/2,3"
 • Full HD video 1920p25, 50i
 • kontinuální snímání 9 snímků/s
 • ergonomické tělo přímými ovládacími prvky pro kontrolu nad expozicí
 • inteligentní automatika i plně manuální nastavení
 • široké možnosti přizpůsobení, množství efektových filtrů a obrazových nastavení
 • automatické sestavení panoramatického snímku
 • zoomovací stereofonní mikrofon s potlačením okolních ruchů
 • systémová patice blesku a příslušenství
 • výdrž akumulátoru 400 snímků dle hodnocení CIPA

Parametry

Optický zoom60x
Stabilizace obrazumechanická
Rozlišení v Mpx16
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO3 200 | 6 400
Min. ohnisková vzdálenost20
Max. ohnisková vzdálenost1200
Druh pamětiSDHC | SDXC
Hledáčekelektronický
LCD obrazovka3,0"
Panasonic je v oboru kompaktních ultrazoomů vůdčí silou. Dokazuje to i s novinkou Panasonic DMC FZ-72, která posouvá hranice zoomu o další krok kupředu. Tam kde nás před pár lety šokoval zoom 10x, následně 20x, nás dnes nesmí zaskočit hodnota 60x, kterou FZ-72 disponuje. Takový rozsah zoom nenechá na poklidu milovníky fotografie letadel, živé přírody či sportu a to ještě dodejme, že začátek ohniska je na širokoúhlých 20 mm (ekv. kinoflmu). Velký objektiv je zabalen v dobře ergonomicky zpracovaném těle objemu menší zrcadlovky. Mimo obvyklých inteligentních expozičních funkcí a Full HD videa s nezvykle dobrým prostorovým zvukem nás však již nic nepřekvapí. Nečekejte žádné speciální vychytávky, výklopné displeje či dokonce i senzory přiblížení oka hledáčku, nic z toho nenajdete. Přesto a možná právě proto se mi s FZ72 v průběhu krátké recenze na prvním vzorku, který nám dal Panasonic k dispozici, fotografovalo příjemně. Pojďme se ale nyní podívat co že se to na paměťovou kartu vůbec uložilo.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1000 s - Clona: 5,6 - ISO: 100 - Ohnisko: 67 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

1/55
Hlavní tahák fotoaparátu FZ72 je stabilizovaný objektiv, který začíná na ohniskové vzdálenosti 20 mm (ekv. kinofilmu).

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/13000 s - Clona: 2,8 - ISO: 160 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

2/55
..pokračuje na 86 mm..

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6400 s - Clona: 4,5 - ISO: 160 - Ohnisko: 14 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

3/55
...stále pokračuje na 239 mm...

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4000 s - Clona: 5,5 - ISO: 100 - Ohnisko: 39 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

4/55
...a stále pokračuje na úctyhodných 1084 mm....

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/5000 s - Clona: 5,6 - ISO: 100 - Ohnisko: 177 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

5/55
a ani tam se necnechá zarazit a končí na 1200 mm. Pokud počítáte a dospěli jste k 60x optickému zoomu, Váš výsledek je správný.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2500 s - Clona: 5,9 - ISO: 100 - Ohnisko: 215 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

6/55
Velký rozsah zoom potěší svou variabilitou. Daní za ní jsou pak místy některé neduhy, které se u FZ72 nejvíce projevily v podobě odlesků a ,,důchů" v protisvětle. Velmi dobře je na tom mía chromatické aberace, která není příliš pozorovatelná.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6400 s - Clona: 6,3 - ISO: 200 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

7/55
Fyzické rozlišení objektivu je poplatné jeho rozsahu, směrem k okrajům viditelně klesá. Kdo usuzuje z rozlišení snímače 16,1 Mpx k použitelnosti na velkoformátové tisky, bude patrně zklamán ostatním amatérským fotografům rozlišení plně vyhoví.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/600 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

8/55
Makro snímky lze pořizovat již od 1 cm. Výklopného displeje pro snažší fotografování jsme se ale nedočkali.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1250 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

9/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

10/55
Dynamický rozsah nepatří k největším a ve scénách s množstvím světel a stínů se přepalům neubráníte.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/5000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

11/55
Inteligentní automatika, ale zvládne snímek exponovat vícekrát a složit v jediný a ve finále tak dynamický rozsah rozšířit.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

12/55
Maximální přiblížení si vyžádá velmi dobré světelné podmínky i malý pohyb fotoaparátu v ruce pak může, navzdory pokročilé stabilizaci, znamenat neostrý snímek.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1600 s - Clona: 5,9 - ISO: 100 - Ohnisko: 215 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

13/55
Nepřítelem velkému příblížení pak bude i atmosferický opar.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/5000 s - Clona: 5,6 - ISO: 100 - Ohnisko: 133 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

14/55
Panasonic FZ72 má syté přirozené barvy.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/5000 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

15/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/5000 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

16/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/5000 s - Clona: 2,8 - ISO: 160 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

17/55
Integrovaný výklopný blesk exponuje scénu bez problémů se zřetelem na okolní osvětlení.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/80 s - Clona: 2,8 - ISO: 800 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

18/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/3200 s - Clona: 5,9 - ISO: 1600 - Ohnisko: 215 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

19/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/8000 s - Clona: 2,8 - ISO: 160 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

20/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4000 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

21/55
V průběhu natáčení videosekvencí lze pořizovat záběry v nízkém rozlišení.V této oblasti je konkurence např. od Sony mnohem dále.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/800 s - Clona: 4,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

22/55
Rychlost zaostřování se řadí k nadprůměru a nemohl jsem si na ni stěžovat.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

23/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1600 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

24/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/8000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

25/55
S fotoaparátem budete moci komponovat širokoúhlé záběry celku...

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/10000 s - Clona: 2,8 - ISO: 160 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

26/55
..i detaily...

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1250 s - Clona: 5,6 - ISO: 100 - Ohnisko: 74 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

27/55
... u kterých vinikne malá hloubka ostrosti při fotografování na větší vzdálenost.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1250 s - Clona: 5,9 - ISO: 125 - Ohnisko: 215 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

28/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/10000 s - Clona: 2,8 - ISO: 160 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

29/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2500 s - Clona: 5,9 - ISO: 100 - Ohnisko: 215 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

30/55
Panoramatické snímky lze setavit přímo ve fotoaparátu. Kvalitou a rozlišením se ale lídrům v oboru ,,nudlařů" neřadí.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2500 s - Clona: 8,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

31/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1250 s - Clona: 8,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

32/55
Nesmíme opomenout test výkonu v horších světelných podmínkách. Malý (1/2,3") CMOS snímač a zbytečně vysoké rozlišení 16,1 Mpx dává výsledek tušit. Nejnižší ISO 100 má jen velmi malý dynamický rozsah.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 80/10 s - Clona: 4,5 - ISO: 100 - Ohnisko: 5 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

33/55
ISO 200 je na tom již o něco lépe, přesto výsledek spadá do nižšího průměru. Je zde znát práce algoritmů pro odstrnění šumu. Největším nepřítelem je však i zde malý dynamický rozsah či příliš tmavá expozice.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 80/10 s - Clona: 4,5 - ISO: 200 - Ohnisko: 5 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

34/55
U ISO 400 jsou patrnější artefakty u polotónů.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 40/10 s - Clona: 4,5 - ISO: 400 - Ohnisko: 5 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

35/55
ISO 800 je na tom obdobně.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 25/10 s - Clona: 4,5 - ISO: 800 - Ohnisko: 5 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

36/55
ISO 1600 již výrazně redukuje detaily (možno vidět na listech ve spodní straně snímku). Fotografovat při této hodnotě již chce z rozmyslem.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 13/10 s - Clona: 4,5 - ISO: 1600 - Ohnisko: 5 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

37/55
Maximální hodnota ISO 3200 pak výrazně redukuje barevný prostor.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/16 s - Clona: 4,5 - ISO: 3200 - Ohnisko: 5 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

38/55
Závěr jako vždy necháme na ukázce široké nabídky kreativních efektových filtrů. U jednotlivých prvků početné množiny si pak lze nastavit ještě další prametry fitru. FZ72 tak nenáročného kreativního fotografa zabaví na dlouhou dobu.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

39/55
Problém jsem zaznamenal pouze efektu miniatura, kdy výsledek byl vždy pouze rozostřený snímek. Přiložme to ovšem na vrub předprodukčního vzorku fotoaparátu.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/800 s - Clona: 4,5 - ISO: 100 - Ohnisko: 15 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

40/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/10000 s - Clona: 2,8 - ISO: 160 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

41/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/8000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

42/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/10000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

43/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/13000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

44/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/3200 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

45/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/16000 s - Clona: 3,2 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

46/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/10000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

47/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/13000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

48/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/13000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

49/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/20000 s - Clona: 3,2 - ISO: 160 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

50/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/16000 s - Clona: 6,3 - ISO: 400 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

51/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/13000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

52/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/10000 s - Clona: 2,8 - ISO: 160 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

53/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/3200 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

54/55

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DMC-FZ72

55/55

Uživatelské recenze

avatar
100%*****
Jarda09.05.2017 v 13:04:05

Cena a funkčnost

 • Mnoho možností a hlavně zoom
  avatar
  90%*****
  Jiří Ečer14.11.2016 v 13:52:44

  Bohaté funkce, výborné fotografie. Lepší ultrazoom jsem nenašel.

  • Perfektní fotografie, velký zoom.
  • Je třeba potvrzovat připojení k PC.
  avatar
  90%*****
  01.12.2015 v 13:31:26

  Nepřekonatelný ZOOM :)

    Příslušenství k produktu PANASONIC Lumix DMC-FZ72

    AQUAPAC 458 obal pod vodu na zrcadlovku, tvrdý kryt objektivu

    AQUAPAC 458 obal pod vodu na zrcadlovku, tvrdý kryt objektivu

    *****
    (2 recenze)
    AQUAPAC 458 obal pod vodu na zrcadlovku, tvrdý kryt objektivu
    Doprava zdarma
    • pouzdro
    • nastavitelný popruh
    • desikant (papírky pohlcující vlhkost)
    1 650,-
    Skladem 2 - 3 ks
    HOYA filtr UV HMC 55 mm

    HOYA filtr UV HMC 55 mm

    HOYA filtr UV HMC 55 mm
    • UV filtr o průměru 55 mm
    • 16 vrstvá povrchová úprava HMC
    • HD obroučka
    630,-
    Skladem > 5 ks
    HOYA filtr polarizační cirkulární HRT 55 mm

    HOYA filtr polarizační cirkulární HRT 55 mm

    HOYA filtr polarizační cirkulární HRT 55 mm
    Doprava zdarma

    Polarizační filtry Hoya HRT se mohou pyšnit hned několika prvenstvími. První z nich je speciální polarizační fólie HRT, která při stejném polarizačním účinku, jako u...

    1 150,-
    Skladem > 5 ks
    PANASONIC DMW-LA8GU pro Panasonic DMC-FZ72

    PANASONIC DMW-LA8GU pro Panasonic DMC-FZ72

    *****
    (1 recenze)
    PANASONIC DMW-LA8GU pro Panasonic DMC-FZ72
    Doprava zdarma

    Panasonic DMW-LA8GU hliníkový adaptér objektivu pro možnost použití předsádek LC55 a LT55 na fotoaparátech Panasonic DMC-FZ70 a DMC-FZ72.

    1 190,-
    Poslední kus
    DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Olympus/Panasonic/Leica

    DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Olympus/Panasonic/Leica

    DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Olympus/Panasonic/Leica
    Doprava zdarma
    • Kruhový LED blesk
    • Volba mezi režimem blesk a trvalé světlo LED
    • Směrné číslo 15 (2×10,7) při ISO 100
    4 490,-
    Skladem 4 - 5 ks

    Podobné produkty produktu PANASONIC Lumix DMC-FZ72

    SONY CyberShot DSC-WX500 černý

    SONY CyberShot DSC-WX500 černý

    SONY CyberShot DSC-WX500 černý
    Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby
    • 18,2 Mpx snímač Exmor R™
    • Obrazový procesor BIONZ X
    • 30× optický zoom v objektivu ZEISS® Vario-Sonnar T*
    8 490,-
    Skladem 4 - 5 ks
    SONY CyberShot DSC-WX500 bílý

    SONY CyberShot DSC-WX500 bílý

    SONY CyberShot DSC-WX500 bílý
    Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby
    • 18,2 Mpx snímač Exmor R™
    • Obrazový procesor BIONZ X
    • 30× optický zoom v objektivu ZEISS® Vario-Sonnar T*
    8 490,-
    Skladem 4 - 5 ks
    SONY CyberShot DSC-WX500 červený

    SONY CyberShot DSC-WX500 červený

    SONY CyberShot DSC-WX500 červený
    Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby
    • 18,2 Mpx snímač Exmor R™
    • Obrazový procesor BIONZ X
    • 30× optický zoom v objektivu ZEISS® Vario-Sonnar T*
    8 490,-
    Skladem 2 - 3 ks
    PANASONIC Lumix DMC-TZ80 černý

    PANASONIC Lumix DMC-TZ80 černý

    PANASONIC Lumix DMC-TZ80 černý
    Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby

    Původní cena

    8 990,-
    • 18 Mpx vysoce citlivý MOS snímač
    • 24 mm širokoúhlý objektiv Leica DC Vario-Elmarit s 30× optickým zoomem (24–720 mm)
    • Elektronický LVF (Live View Finder) hledáček
    7 690,-
    Skladem > 5 ks

    Poradna k produktu

    PANASONIC Lumix DMC-FZ72

    Přidat příspěvek
    • Petr Jirasek
     Odpovědět

     Dalkovy ovladac

     Petr Jirasek 09.09.2017 v 11:43:35

     Dobry den,vlastnim fotoaparat Lumix DMC FZ72 a zajima me jestli jde na nej pripojit dalkova kabelova spoust a popripade jaka?Dekuji Petr

     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Dalkovy ovladac

      Jakub Valdivia 12.09.2017 v 10:43:51

      Dobrý den, bohužel na model Panasonic FZ72 nelze použít dálkovou spoušť.

    • lukáš
     Odpovědět

     je možnost připevnit mikrofon

     lukáš 11.04.2017 v 23:56:46

     je možnost připevnit mikrofon pokut ne je ňájký fotoaparát do 7 500 kč ?

     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:je možnost připevnit mikrofon

      Jakub Valdivia 12.04.2017 v 14:08:15

      Dobrý den, bohužel v uvedené relaci není žádný fotoaparát, který má možnost připojení externího mikrofonu. Model s možností připojení externího mikrofonu je až Canon SX60 HS: https://www.fotoskoda.cz/canon-powershot-sx60-hs/ .

    • Michela Havranová
     Odpovědět

     Rada - Brašna

     Michela Havranová 27.12.2016 v 11:51:50

     Dobrý den, mám nově fotoaparát panasonic lumix DMC-FZ72 a potřebuju brašnu. Bohužel se mi žádná na tento fotoaparát nepodařila najít. Poradili byste mi nějakou?

     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Rada - Brašna

      Jakub Valdivia 27.12.2016 v 15:07:11

      Dobrý den, z brašen vhodných pro fotoaparát Panasonic FZ72 mohu nabídnout: https://www.fotoskoda.cz/vanguard-uprise-15/ nebo jednodušší variantu: https://www.fotoskoda.cz/lowepro-format-tlz-10-pouzdro/ .

    • libor zdrahala
     Odpovědět

     rada

     libor zdrahala 06.11.2016 v 10:55:13

     Dobrý den uz 11 let vlastnim panasonic fz 5 ,po druhe mam pokaženy vypínač,uvažuji o novem co by jste mi doporučil fz 72 nebo fz 200 ? dik moc

     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:rada

      Jakub Valdivia 06.11.2016 v 11:14:45

      Dobrý den, doporučil bych vám model Panasonic FZ200 a to zejména kvůli skvělé světelnosti f/2.8 po celém rozsahu objektivu, což umožňuje kvalitně fotografovat i za zhoršených podmínek.

    • Petr Erben
     Odpovědět

     Nabíječka pro Lumix DMC-FZ72

     Petr Erben 26.08.2016 v 20:12:02

     Dobrý den, před časem jsem u Vás koupil tento foťák (Lumix DMC-FZ72) a žena už mi od něj stihla ztratit nabíječku. Mohli by jste mi prosím doporučit novou, příp. lze ji u Vás zakoupit? Díky, Petr Erben

     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Nabíječka pro Lumix DMC-FZ72

      Jakub Valdivia 27.08.2016 v 11:20:46

      Dobrý den, pro uvedený model fotoaparátu mohu nabídnout nabíječku od firmy Avacom: https://www.fotoskoda.cz/avacom-avmp-univerzalni-nabijecka/ a nabíjecí plato: https://www.fotoskoda.cz/avacom-avmp-nabijeci-plato-panasonic-dmwbmb9e/ .

    • Luisa Prokopová
     Odpovědět

     Blesk

     Luisa Prokopová 24.02.2016 v 17:35:05

     Prosím o radu, od Vánoc mám tento foťák a u manuálu mi nefunguje blesk, myslím že se k němu chovám hezky :-D a změním na automat tak bleská, jenže když nastavím u manuálu nucený blesk nefunguje. Co bych s tím měla udělat, je nabitý. Děkuju

     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Blesk

      Jakub Valdivia 26.02.2016 v 09:54:13

      Dobrý den, a je blesk v manuálním režimu ručně otevřený? Protože když je blesk vysunutý, tak musí při zapnutí nuceného záblesku vždy fungovat.

      • Luisa Prokopová
       Odpovědět

       Blesk

       Luisa Prokopová 26.02.2016 v 19:54:03

       Ano, teda pokud jsem pochopila správně tak jsem blesk normálně vystrčila( jakože po zmáčknutí se vysunul) a pak jsem nastavila nucený blesk, jenže na displeji je po nastavení pořád blesk přeškrtnutý, je to pokaženým foťákem, nebo je chyba v nastavení?

       • Jakub Valdivia
        Odpovědět

        RE:Blesk

        Jakub Valdivia 28.02.2016 v 09:25:45

        Dobrý den, není ve fotoaparátu zapnutá nějaká funkce která by bránila použití blesku? Zkuste ještě restartovat fotoaparát v menu.

    • michal
     Odpovědět

     Panasonic FZ72 vs FZ200

     michal 09.02.2016 v 09:48:58

     Dobrý den uvažuji o novém foťáku od Panasonicu. Chtěl bych se zeptat jaký z těchto foťáků je lepší (vhodnější). Fotíme jak domácí oslavy, tak i akce venku v přírodě (kolo, lyže...). V parametrech se moc nevyznám, takže nevím, pro který se rozhodnout. Děkuji za radu.

     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Panasonic FZ72 vs FZ200

      Jakub Valdivia 09.02.2016 v 12:29:57

      Dobrý den, přikláním se k modelu FZ200. Nabídne lepší světelnost, což je vhodné zejména pro interiéry, tak i rychlejší ostření.

    • Luisa Prokopová
     Odpovědět

     fotoaparát Panasonic Lumix DMC-TZ72

     Luisa Prokopová 07.11.2015 v 17:37:59

     Dobrý večer, jaký by měl být u tohoto fotoaparátu průměr filtru? Děkuji za odpověď

     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:fotoaparát Panasonic Lumix DMC-TZ72

      Jakub Valdivia 08.11.2015 v 17:01:43

      Dobrý den, průměr filtru je 55 mm.

    • FotoWare Teplice
     Odpovědět

     sluneční clona

     FotoWare Teplice 06.11.2015 v 16:47:04

     Dobrý den, existuje sluneční clona k tomuto fotoaparátu (Pan FZ72)? děkuji Fotoware Teplice

     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:sluneční clona

      Jakub Valdivia 07.11.2015 v 12:33:48

      Dobrý den, dodavatel bohužel nemá žádnou sluneční clonu pro FZ72.

    • Jaroslav Miklín
     Odpovědět

     pouzdro na fotoaparát

     Jaroslav Miklín 11.06.2014 v 18:58:59

     Dobrý den Rád bych si objednal pouzdro nebo brašnu na PANASONIC Lumix DMC-FZ72 + SDHC 16GB,ale nenašel jsem konkrétní produkt na tento fotoaparát,tak bych rád poprosil o případný tip. Za kladné vyřízení mého dotazu předem děkuji. S pozdravem pěkného dne Miklín

     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:pouzdro na fotoaparát

      Jakub Valdivia 13.06.2014 v 15:09:57

      Dobrý den, mohl bych vám doporučit například: http://obchod.fotoskoda.cz/lowepro-adventura-120-fotobrasna/ nebo: http://obchod.fotoskoda.cz/lowepro-adventura-tlz-15-fotobrasna/ .

    • Iveta
     Odpovědět

     Dotaz

     Iveta 26.02.2014 v 12:34:47

     Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je světelnost objektivu f/2,8 v celé šíři zoomu. A jaké nevýhody má tento fotoaparát oproti PANASONIC Lumix DMC-FZ200? Cenově se totiž podstatně liší. Děkuji

     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Dotaz

      Jakub Valdivia 26.02.2014 v 16:31:23

      Dobrý den, světelnost f/2,8 je pouze na širokém konci objektivu. Panasonic FZ200 má výrazně světelnější optiku, f/2,8 v celém rozsahu. Jedná se celkově o vyšší model oproti FZ72, např. má více funkcí, výklopný display a další.

    • Jirka
     Odpovědět

     Pomoc při výběru.

     Jirka 30.10.2013 v 23:15:29

     Dobrý den. Potřebuji poradit při výběru fotoaparátu.Chci ho koupit jako dárek,ale nemůžu se rozhodnout,který bude lepší pro člověka co rád fotí krajiny,macro, točí videa a pak to následně upravuje na PC. Vybírám mezi PANASONIC Lumix DMC-FZ72 , CANON PowerShot SX50 HS a SONY Cyber-Shot DSC-HX300 . Můžete mi poradit? Díky.

     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Pomoc při výběru.

      Jakub Valdivia 01.11.2013 v 12:39:34

      Dobrý den, tyto nároky nejlépe splní fotoaparát Canon SX50. Umožňuje fotografování do formátu RAW, má velmi rychlé reakce a výbornou obrazovou kvalitu.

    Servisní knížka plná výhod
    • 4 servisní prohlídky
    • základní kurz ovládání zrcadlovky
    • poukázka na fotoslužby

    Kompletní informace »

    Čekejte prosím...

    Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace