PANASONIC Lumix DMC-FT4 modrý
PANASONIC Lumix DMC-FT4 modrýPANASONIC Lumix DMC-FT4 modrýPANASONIC Lumix DMC-FT4 modrý

PANASONIC Lumix DMC-FT4 modrý

Panasonic
Kód produktu: 4012965

Panasonic Lumix DMC-FT4. Jen s málokterým fotoaparátem se budete cítit při svých radovánkách tak svobodně, jako právě s tímto přístrojem, který odolá téměř všemu. To hlavní však je, že se ním ani neztratíte a možná i v sobě objevíte duši dobrodruha, který prahne po objevech.
Více o produktu »

 • 12,1 Mpx CCD snímač (1/2,33")
 • 28 mm širokoúhlý objektiv LEICA DC
 • 4,6x optický zoom (28-128 mm)
222 929 029 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 12,1 Mpx CCD snímač (1/2,33")
 • 28 mm širokoúhlý objektiv LEICA DC
 • 4,6x optický zoom (28-128 mm)
 • Optická stabilizace POWER.O.I.S. aktivní i při videu
 • 2,7" LCD TFT monitor / 230 tisíc bodů
 • Režim 3D Photo
 • Vestavěný GPS modul
 • Lokalizační indikátor s výškoměrem, kompasem a barometrem
 • Video v Full HD kvalitě (1920x1080px) / AVCHD / MP4
 • Vysoce odolný - vodotěsný do 12 m, mrazuvzdorný do -10°C a nárazuvzdorný 2 m
 • LED dioda pro přisvětlení

Parametry

Popis produktu PANASONIC Lumix DMC-FT4 modrý

recenze - test Panasonic DMC-FT4

Vzhled a ergonomie

Na první pohled může tento fotoaparát působit chladně technickým dojmem, ale již po chvíli se s ním sžijete a chvíle, kdy bude bez něj, vám mohou připadat nekonečné. Složená optika obsahující hranol přispívá k lepší ochraně objektivu a tenčím rozměrům fotoaparátu, zatímco snadné držení a ovládání je podpořeno ergonomickým rozmístěním ovládacích prvků na ploše přístroje. Inteligentní 2,7" LCD monitor s rozlišením 230 000 bodů opatřený speciální AR vrtsvou reaguje na měnící se světelné podmínky a automaticky zvyšuje podsvícení LCD až o 40 %, v případě použití venku za jasného dne. Režim nadhledu usnadňuje komponování záběru při fotografování v náročných situacích (například tehdy, když je fotoaparát držen vysoko nad hlavou či naopak nízko u země). Fotoaparát je nabízen v několika barevných provedeních.

Snímač a objektiv

Objektiv LEICA DC VARIO-ELMAR s 4,6x optickým zoomem (28-128 mm, ekv. 135, f/3,3-5,9, makro od 5 cm). 28 mm širokoúhlé ohnisko je obzvláště u podvodních fotografií téměř nutností, neboť při fotografování podvodního světa dochází k odlišnému lomu světla, než na souši, a tím pádem i ke zúžení zorného úhlu. 128 mm ohnisko pro změnu umožní přiblížit vzdálené objekty a v 3Mpx rozlišení je navíc možné dosáhnout dalšího zvětšení (s využitím středové části CCD snímače s vysokým rozlišením). Objektiv obsahuje speciální asférické členy, které minimalizují výskyt barevných vad.

12,1 Mpx CCD snímač zaznamenává veškeré fotony, jenž na něj dosedají a obrazový procesor jim přiřazuje podobu snímku převedeného do elektronických dat. Poměr stran je možné volit 4:3, 3:2 ale i 16:9. Stabilizace obrazu je zde dvojího druhu: optická a elektronická, zatímco optický POWER O.I.S. stabilizátor vyrovnává chvění, přenášené z ruky na tělo fotoaparátu, pomocí plovoucího členu usazeného v gyrosenzoru, elektronická stabilizace efektivně využívá rozsah citlivosti senzoru (až 6400 ISO). Pořízené snímky se ukládají na plochu paměťové karty typu SD/SDHC/SDXC. Fotoaparát je podporován i operačním systémem Windows 7.

Expoziční režimy a ovládání

Fotoaparát Panasonic Lumix DMC-FT4 disponuje mnoha užitečnými režimy, které v maximální možné míře usnadňují fotografování, čímž poskytuje autoru tolik potřebného času na uplatnění tvůrčích schopností. V režimu iA (inteligentní automatický režim) automaticky a současně fungují pokročilé funkce detekce, které optimalizují vaše nastavení, takže můžete pokaždé pořídit krásné fotografie ještě snadněji než kdy dříve. Režim iA zahrnuje funkci Intelligent ISO Control (inteligentní řízení ISO) detekující pohyb objektu, funkci Face Detection AF/AE (AF/AE detekce tváří) detekující obličeje v rámečku, funkci AF Tracking pro kontinuální sledování a zaostřování pohybujícího se objektu, funkci Intelligent Scene Selector (inteligentní výběr scény) detekující podmínky scény a funkci Intelligent Exposure (inteligentní expozice) detekující úroveň jasu.

Další funkce

Videosekvence v Full HD kvalitě (rozlišení 1920x1080 / AVCHD / Dolby® Digital Creator). DMC-FT4 je vybaven vestavnou GPS jednotkou. V EXIF údajích tak budou ke snímku automaticky připojeny lokalizační údaje, kde byl snímek pořízen, vč. zeměpisné šířky a délky. Tyto snímky s geo údaji můžete přesně umístit na internetových mapách sociálních sítí. Pro přesnější orientaci také zobrazuje názvy krajů, států, měst a orientačních bodů. Snímky s lokací jsou automaticky tříděny ve virtuální složce kamery podle abecedy, což umožňuje jejich rychlejší vyhledávání. Fotoaparát dále obsahuje kompas, výškoměr a barometr s možností zaznamenání nadmořské výšky, atmosférického tlaku a orientačních údajů. Barometr funguje také pro indikaci hloubky pod vodou. FT4 se tak snadno stane, díky uvedeným funkcím, oblíbeným společníkem při všech vašich radovánkách. Režim 3D Photo vytváří ve fotoaparátu 3D snímky. Jak? Princip je jednoduchý - udělejte 20 panoramatických fotografií a fotoaparát automaticky vybere dva nejvhodnější záběry, které spojí v jeden výsledný 3D snímek.

Jako jediný současný kompaktní Lumix nabízí FT4 například funkci časosběrného snímání, při němž fotoaparát exponuje automaticky v zadaných intervalech. Stačí postavit přístroj na stativ a zadat požadovaný interval a počet snímků, o vše ostatní už se postará automatika. Tímto způsobem vznikají velmi působivé série záběrů např. zapadajícího slunce nebo rozvíjejících se květů, které lze navíc spojit do zajímavé videosekvence.

Rozhraní, napájení a výdrž na baterie

Pro větší komfort je fotoaparát vybaven vysokorychlostním USB i HDMI výstupem, díky nimž si může pořízená data stáhnout buď do PC či prohlédnout na monitoru televizoru. Na výkonný akumulátor je možné se spolehnout nejen při fotografování, ale i při následném prohlížení snímků. Výdrž akumulátoru DMW-BCF10 je 310 snímků na jedno nabití.

Stránky výrobce (EN)

Rozměry a hmotnost:
103.5 x 64.0 x 26.5 mm a 175 g
(197 g včetně příslušenství)

Obsah balení:
Panasonic Lumix DMC-FT4
akumulátor DMW-BCF10
nabíječka
USB kabel
AV kabel
Poutko na ruku
CD-ROM se software

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

PANASONIC Lumix DMC-FT4 modrý

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím