PANASONIC Lumix DMC-TZ30 černý (+ SDHC 8GB) | FotoŠkoda

PANASONIC Lumix DMC-TZ30 černý (+ SDHC 8GB)

Kód produktu: 4012953 | PN: DMC-TZ30EP-K

Ultrazoomovému fotoaparátu Panasonic Lumix DMC-TZ30 se dostalo jistých vylepšení, která jej posouvají o další pomyslné laťky výše. O jaká zlepšení se jedná? Pohotovější reakce, větší rozsah zoomu, optická kvalita a podstatně nižší úroveň šumu i při fotografování ve zhoršených světelných podmínkách. Nově přibyla funkce HDR.
Více o produktu »

 • 14,1 Mpx MOS snímač
 • 24mm širokoúhlý objektiv LEICA DC s 20x optickým zoomem (24-480 mm)
 • Speciální nanovrstvy Nano Crystal Coating
222 929 029 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 14,1 Mpx MOS snímač
 • 24mm širokoúhlý objektiv LEICA DC s 20x optickým zoomem (24-480 mm)
 • Speciální nanovrstvy Nano Crystal Coating
 • Dotykový 3.0" LCD monitor s rozlišením 460 tisíc bodů
 • Vestavěný GPS modul
 • Super-realistický 3D záznam
 • Inteligentní režim iA
 • Vysokorychlostní kontinuální snímání umožňuje 10 snímků za vteřinu v plném rozlišení
 • Videosekvence se stereo zvukem v Full HD kvalitě (50p)

Parametry

Popis produktu PANASONIC Lumix DMC-TZ30 černý (+ SDHC 8GB)

Vzhled a ergonomie

Tvar fotoaparátu Panasonic DMC-TZ30 plně odpovídá potřebám dennodenního užití. Fotoaparát disponuje dotykovým monitorem o úhlopříčce 3,0" a rozlišení 460 000 bodů a širokém pozorovacím úhlu, který umožňuje dobrou viditelnost za jakýchkoli světelných podmínek. Další ovládací prvky jsou rozvrženy po ploše přístroje s ohledem na intuitivní ovládání. Důležitou roli zastupuje taktéž pohotovostní tlačítko pro rychlé nastavení hodnot (například aktivaci stabilizace, sekvenční snímání, výběr AF bodu, vyvážení bílé, nastavení ISO, rozlišení snímků a další).

Snímač a objektiv

Panasonic DMC-TZ30 je osazen kvalitním širokoúhlým objektivem LEICA DC VARIO-ELMAR s 20x optickým zoomem (24-480 mm, ekv. 135, f/3,3-6,4, makro od 3 cm), který pokrývá celou škálu fotografovaných témat, tedy od širokých krajinných scenérií až po poměrně velké přiblížení vzdáleného detailu. Funkce Extra Optical Zoom skýtá možnost dalšího zvětšení (v 3Mpx) až 42,2x (s využitím středové části snímače). Detailní záběry je možné zabírat již od 3 cm a režim Makrozoom vám umožní nahlédnout pod pokličku makrosvěta ještě více.

14,1 Mpx MOS snímač zaznamenává veškeré fotony, jež na něj dosedají a obrazový procesor Venus Engine FHD jim rychlostí téměř bleskovou přiřazuje správný význam. Zajímavostí je, že procesor reaguje neuvěřitelně rychle (například zachycení snímku trvá jen 0,006 sekundy) a přitom spolehlivě a přesně. Automatické zaostřování AF Sonic Speed dokáže již v průběhu 0,1 vteřiny rozpoznat fotografovaný objekt a zaostřit na něj. Stabilizace obrazu je zde dvojího druhu: optická a elektronická, zatímco optický POWER O.I.S. stabilizátor vyrovnává nízkofrekvenční chvění, přenášené z ruky na tělo fotoaparátu, pomocí plovoucího členu usazeného v gyrosenzoru, elektronická stabilizace efektivně využívá rozsah citlivosti senzoru (100 až 6400 ISO). Pořízené snímky se ukládají na plochu paměťové karty typu SD/SDHC/SDXC. Fotoaparát je podporován i operačním systémem Windows 7.

Expoziční režimy

Panasonic DMC-TZ30 disponuje mnoha užitečnými režimy, které v maximální možné míře usnadňují fotografování, čímž poskytuje autoru tolik potřebného času na uplatnění tvůrčích schopností. Například díky iA režimu může být i fotografický "antitalent" téměř profíkem. Face detection automaticky rozpozná lidskou tvář v zorném úhlu objektivu, zaostří na ni, a tím zaručuje stále ostré snímky. Inteligentní výběr scény (makro, portrét, krajina, noční portrét, noční krajina a nově i západ slunce). Zajímavostí je, že ve scénických režimech Dítě a Zvíře si můžete zaregistrovat jméno a datum narození svých dětí nebo domácího mazlíčka, a tak máte automaticky k dispozici i informace o věku v momentě zhotovení fotografie.

Quick AF udržuje zaostření na snímaný objekt bez potřeby stisku spoušť do poloviny, čímž se minimalizuje čas potřebný na automatické zaostření. Inteligentní režim Handheld Night Shot zajistí osvětlený noční záběr bez rozmazání, aniž byste použili stativ. Manuální ovládání expozice prostřednictvím priority rychlosti závěrky (S) v rozmezí 60s - 1/4000, priority clony (A) a plného manuálu (M) jistě uvítají mnozí, například i ostřílení autoři, kteří hledají "malý" kompakt jako doplněk ke své stávající zrcadlovce.

Další funkce

Inovovaný GPS modul, nejen že vkládá do EXIFu každého snímku údaje o zeměpisné délce a šířce, ale současně doplní název země, regionu a oblasti, v níž fotografie vznikla. Takto geograficky označené snímky lze vkládat do map a dělit se o ně s přáteli a příbuznými. Panasonic DMC-TZ30 rovněž pomůže nalézt a pojmenovat nejbližší pamětihodnosti, ale i restaurace či hotely a cestovatelům tak usnadní orientaci v neznámém prostředí (v paměti je obsaženo přes 1 milion zeměpisných dominant z 82 zemí nebo regionů).

Vysoké rozlišení videosekvence je v praxi příjemným přínosem. Rozlišení Full HD videa je 1920x1080 bodů / 60i a poměru stran 16:9 (formát AVCHD). Formát AVCHD oproti běžně používanému formátu Motion JPEG nabízí téměř dvojnásobnou kapacitu doby záznamu. Panasonic DMC-TZ30 disponuje stereo mikrofonem a funkcí Dolby Digital Stereo Creator, která umožňuje pořizovat ve vysoké kvalitě i audio nahrávky. Funkce Střihu videa (Video Divide) umožňuje pořízený záznam rozdělit na dvě části a nechtěnou část přímo ještě v přístroji zkrátit anebo přímo vymazat. Pro pořizování videozáznamů je uživateli k dispozici rovněž funkce Větrného filtru (Wind Cut), která dokáže účinně eliminovat rušivé zvuky větru. V nižším rozlišení QVGA zvládá i 220 fps. Uživatelé tedy mohou dosáhnout nejrůznějších efektů vyhrazených dříve pouze profesionálním filmařům - pomalu se rozstřikující kapky vody, detailní zpomalené záběry na padající vločky sněhu apod. Při kontinuálním fotografování lze pořídit 10 snímků za vteřinu v plném 14,1Mpx rozlišení a 60 fps v 3,5Mpx rozlišení.

V režimu HDR pořídí tři snímky s různými expozičními hodnotami a pak je spojí do jediného snímku s velkým dynamickým rozsahem. Panoramatické fotografie můžete nyní pořizovat nejen při orientaci záběru na šířku, ale také na výšku. Režim 3D Photo ve fotoaparátu vytváří 3D snímky, a to tím způsobem, že automaticky vybere z pořízených „panoramatických“ snímků dva nejvhodnější snímky, které syntetizuje do 3D kompozitu. Tyto snímky můžete prohlížet v 3D pomocí prohlížeče 3D Image Viewer televizoru Panasonic VIERA.

Rozhraní, napájení a výdrž na baterie

Pro větší komfort je fotoaparát vybaven USB i HDMI výstupem, díky nimž si může pořízená data stáhnout buď do PC či prohlédnout na monitoru televizoru. Na výkonný akumulátor je možné se spolehnout nejen při fotografování, ale i při následném prohlížení snímků. Výdrž akumulátoru je 260 snímků na jedno nabití. Napájení je možné prostřednictvím USB.

Stránky výrobce (EN)

Rozměry a hmotnost:
104,9 x 58,9 x 28,2 mm při 184 g
(206 g včetně příslušenství)

Obsah balení:
Panasonic Lumix DMC-TZ30
akumulátor BCG10
nabíječka
kabel USB
poutko na ruku
disk CD-ROM se softwarem

Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

PANASONIC DMW-BCG10 akumulátor TZ modelové řady

PANASONIC DMW-BCG10 akumulátor TZ modelové řady

PANASONIC DMW-BCG10 akumulátor TZ modelové řady

Originální baterie Panasonic Li-ion DMW-BCG10 určena pro digitální fotoaparáty řady TZ a ZS (modely TZ25, 30, 35, ZS15, 20, 35)

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Příslušenství k produktu PANASONIC Lumix DMC-TZ30 černý (+ SDHC 8GB)

PANASONIC DMW-BCG10 akumulátor TZ modelové řady

PANASONIC DMW-BCG10 akumulátor TZ modelové řady

PANASONIC DMW-BCG10 akumulátor TZ modelové řady

Originální baterie Panasonic Li-ion DMW-BCG10 určena pro digitální fotoaparáty řady TZ a ZS (modely TZ25, 30, 35, ZS15, 20, 35)

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

PANASONIC Lumix DMC-TZ30 černý (+ SDHC 8GB)

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...