Příběhy těch druhých aneb S Leicou za oponou | FotoŠkoda

Příběhy těch druhých aneb S Leicou za oponou

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý

Drag queens, tanečnice tribal fusion, burlesky. Ty a mnohé další najdete na fotkách Tomáše Loukoty, který se ve svém projektu Příběhy těch druhých zaměřuje na proměny, jimiž lidé kolem nás procházejí s příchodem večerních hodin. Nechte se zavést do divadelních šaten, kde se proměňuje učitelka v odvážnou tanečnici nebo knihovník v drag queen divu!

Druhý, pravý život

Tomáš Loukota, který se zaměřuje hlavně na street a dokument, vás na své besedě seznámí se svou tvorbou a fázemi svého fotografického vývoje a zavede vás do ulic Petrohradu, Londýna, Minsku i Brna.

Stěžejní část besedy ale bude věnovaná projektu Příběhy těch druhých, na kterém Tomáš s Leicou v ruce pracuje už rok a půl a v jehož rámci sleduje večerní proměny lidí kolem nás. Na jeho snímcích tak uvidíte proměnu učitelky v odvážnou tanečnici nebo knihovníka v dragqueen divu.

V celém projektu je důraz na proměny kulturních a sexuálních menšin, které v divadelních šatnách vytvářejí svět drag queens, tanečnic tirbal fusion a burlesek. Pojďte se do tohoto barevného světa podívat bez skandalizace a zbytečných předsudků.

O autorovi

"Fotím. Fotografií zachycuji přesah místa, situace, akce. Mám dvě stěžejní roviny - dokument a street. Pohybuji se na hraně osobní zóny, používám kontaktních 28 mm. Jde mi o obsah sdělení a podstatu fotografie, ne o technickou dokonalost snímku. Zoomuju nohama, fotím většinou na nízké clony a neřeším složité nastavování. Fotím svět takový, jaký je."

Tomáš Loukota vyhrál v soutěži Czech Nature Photo 2019 trofej v kategorii Zvířata v lidské péči, v soutěži URBAN 2019 Photo Awards se probojoval do finálového výběru v sekci Streets - single photo.

Garant tohoto kurzu je Leica

Leica
Příběhy těch druhých aneb S Leicou za oponou
Dokument Portrét

Příběhy těch druhých aneb S Leicou za oponou

Zdarma
V tuto chvíli nejsou vypsány žádné termíny.
Vyberte si z alternativ

Příběhy těch druhých aneb S Leicou za oponou

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý

Další kurzy

Svícení portrétu v ateliéru
Svícení portrétu v ateliéru
Ateliér Portrét

Svícení portrétu v ateliéru

Denní světlo diktuje co a jak. Ano, můžete ho modifikovat, odrážet, ale jakmile zmizí, jste v koncích. Naučte se světlo vyrábět! Takovou intenzitu a kvalitu, jakou potřebujete. Přijďte se...

LektorAntonín Lavrenčík
Lokalita-
Nejbližší termín-
2 290,-
Bez termínu
Kreativní portrét
Kreativní portrét
Portrét

Kreativní portrét

Katka si založila svůj ateliér, aby naplnila svou touhu přinést do fotografie něco realistického, uměleckého, něco, co nezavání kýčem. Jde jí o zachycení podstaty člověka, jeho osobnosti,...

LektorKateřina Janišová
LokalitaZasedací místnost
Nejbližší termín24. 6. 2023
3 290,-
> 3 volných míst
Uglamour photo (umělecký akt)
Uglamour photo (umělecký akt)
Akt Glamour Portrét

Uglamour photo (umělecký akt)

Fascinuje vás krása nahého ženského těla? Chcete se naučit, jak ji zachytit? Zúčastněte se kurzu s jedním z předních českých fotografů aktu a získejte vhled do tohoto choulostivého...

LektorJiří Růžek
Lokalitaexterní kurz
Nejbližší termín19. 3. 2023
2 190,-
> 3 volných míst
Fotografujeme děti
Fotografujeme děti
Děti Portrét

Fotografujeme děti

Děti v každém věku jsou snad nejčastější inspirací k fotografování, ne každému se ale daří objektivem zachytit jejich pravé "já", jedinečnost okamžiku a nestrojenou náladu. Na kurzu si i...

LektorMilada Koutníková
LokalitaZasedací místnost
Nejbližší termín15. 4. 2023
2 090,-
1 - 3 volná místa
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...