Recenze: COLBOR LED světlo PL8R | FotoŠkoda

Colbor PL8R představuje kompaktní LED světlo s vysokým světelným výkonem a celou řadou možností využití. Výkon 8W, regulace barevné teploty v rozmezí 2500 až 9000 K, výdrž až 125 minut na jedno nabití a celá řada speciálních efektů. Praktický pomocník, jehož lze kreativně využít ve spoustě fotografických i video situací typu: reportáž, produkt, reklama nebo rozhovor.

Hodnocení odborníka 96%

 • Vysoký výkon v kombinaci s malými rozměry
 • Jednoduchý design a rychlá, flexibilní montáž
 • Magnetická záda, stativový závit, hot-shoe patice
 • Regulace intenzity světla (0 – 100 %)
 • Regulace barvy světla v rozsahu 2 500 – 9 000 K
 • 13 efektů / 3 úrovně / celkem 28 světelných efektů
 • HSI režim imitující odstíny RGB barev
 • Jednoduché ovládání a přehledný malý display
 • Výdrž až 125 minut při 100 % výkonu světla
 • Světlo PL8R lze použít s celou řadou zařízení
 • Lze propojit s mobilní aplikací Colbor
 • S nasazeným difuzérem je horší přístup ke stativovým závitům
 • LED světlo se při zátěži relativně hodně zahřívá

Popis

COLBOR PL8R LED je výkonné, kapesní RGB video světlo určené jak pro chytré telefony, tak i digitální fotoaparáty. Světlo se skládá z celkem 105 LED diod, pěti barev, disponující nastavitelnou sytostí a regulovatelným jasem. Akulumátor s kapacitou 5 000 mAh řeší problém s nabíjením při mobilním natáčení. Ovládání LED světla je jednoduché a intuitivní. Díky magnetické zadní straně, přednastaveným režimům osvětlení, inteligentnímu ovládání přes aplikaci a displeji s aktuálně zobrazenými parametry přináší LED světlo vysokou flexibilitu i větší pohodlí pro vaše kreativní vize. Vhodné pro fotografy i kameramany. 

 

COLBOR PL8R LED RRGB světlo image 1

Základní popis světla PL8R

Výkonné a kreativní světlo PL8R RGB LED rozšíří vaší vlogovací a video produkci, živý přenos i fotografování. Kompaktní světlo představuje alternativu předchozího modelu (PL8B) ovšem s tím rozdílem, že navíc ještě nabízí působivý výběr barev RGB/360° a samozřejmě i možnost změny barevné teploty v rozmezí 2 500 až 9 000 K. Stejně tak lze regulovat jas (0-100 %), odstín (360°) nebo využít některý z celkem 13 režimů, s jejichž pomocí a v kombinaci s nastavením jasu, můžete vytvořit až 37 různých světelných efektů. Pro lepší orientaci slouží stavový displej. Integrovaná 5 000 mAh baterie s nabíjením přes USB-C vydrží v provozu až 125 min a lze ji použít též jako powerbanku. Světlo lze ovládat pomocí aplikace prostřednictvím bezdrátového připojení. Pro flexibilnější využíti nechybí magnety – pro připevnění na kovový povrch, dále 2× stativový závit nebo hot-shoe patice (stejně jako u modelu COLBOR PL8B). 

 

COLBOR PL8R LED RRGB světlo image 2

Co nabízí LED světlo COLBOR PL8R

Colbor PL8R disponuje výkonem 8W a baterií s kapacitou 5 000 mAh, díky čemuž vydrží svítit lehce přes dvě hodiny při plném výkonu (tedy 100% jasu). Barevná věrnost je zde CRI 98 a praktickou součástí je silikonový odnímatelný difuzér na změkčení světla. Baterie se nabíjí přes rozhraní USB-C, jak difuzér tak USB kabel najdete v balení. Současně je možné měnit barevnou teplotu velice jemně – po krocích 100 K. Tím dokážete věrně nasimulovat různé světlené zdroje. 

 

COLBOR PL8R LED RRGB světlo image 3

 

Chci LED světlo Colbor PL8R (RGB)

 

Model PL8R představuje jakýsi pomyslný střed celé řady COLBOR LED světel. Skvěle se uplatní pro celou řadu foto/video aplikací. LED světlo můžete dobře využít v kombinaci s bezzrcadovkami i digitálními zrcadlovkami (DSLR). Baterie Li-Ion 5 000 mAh (3,7V) dodává světlu výkon až 2400 Lux. Díky tomu můžeme na jedno nabití svítit lehce přes 2 hodiny (při 100 % výkonu) ale stejně tak lze světlo využít (při sníženém výkonu) klidně i celou řadu hodin (při cca 1/3 až 1/2 výkonu vydrží bez problémů i několik). V případě snímání detailů, produktů nebo makra nemusíme totiž zdaleka svítit naplno. K dispozici máme možnost řízení intenzity světla i barevného podání. Barevná věrnost je zde CRI 98 a kromě možností ovládání intenzity a barvy světla ještě máme k dispozici 13 světelných efektů. Rozměry jsou: 124 × 74 × 17 mm. Colbor PL8R LED světlo se skvěle hodí jak pro živé vstupy, vlogy, video rozhovory, tak i pro fotografování portrétů, produktů a detailů obecně.

 

COLBOR PL8R LED RRGB světlo image 4

Ovládání a nastavení světla PL8R

Pro lepší orientaci slouží malý display na zadní straně světla. Zde jsou zobrazeny všechny důležité parametry, aktuálně zvolený režim a nastavení. V horní liště displeje je zobrazen režim: CCT (normální), EFF (světelné efekty) nebo HSI – barevný RGB režim. Na pravé straně horní displejové lišty můžeme průběžně kontrolovat aktuální stav baterie. V dolních dvou třetinách displeje je poté zobrazena intenzita a barva světla (v CCT módu) nebo speciální světelné efekty (v módu EFF) a také nastavení HSI (RGB) módu. Uživatel má tak neustále „po ruce“ náhled aktuálního nastavení

 

COLBOR PL8R LED RRGB světlo image 4

 

Samotné ovládání a práce se světlem je velice jednoduché a intuitivní. LED světlo PL8R má celkem 3 ovládací prvky: On/Off tlačítko sloužící k zapnutí/vypnutí a změny módů (CCT/EFF/HSI); a dále dvojici koleček, pomocí nichž regulujeme jas a barvu světla (v CCT režimu) nebo intenzitu a druh speciálního efektu (v režimu EFF), popřípadě nastavení RGB barev (režim HSI/RGB). Horním kolečkem měníme v režimu CCT barvu světla; současně ještě umožňuje stiskem přeskakovat mezi efekty v režimu EFF a HSI. Spodním kolečkem nastavujeme intenzitu světla – a to ve všech třech režimech - tedy jak EFF nebo HSI tak CCT.

 

COLBOR PL8R LED RRGB světlo image 6

Speciální světelné efekty PL8R

Režim EFF nabízí celkem 13 speciálních světelných efektů: Fire, Chase, Pulsing, Duha, TV, Explosion, Vadná žárovka, Maják, Welding, Bouřka, Strobe, Lightning a SOS. Každý z efektů  má ještě možnost volby mezi 3 úrovněmi síly efektu (kromě efektu SOS, kde je pouze 1 nastavení). Kromě toho můžete navíc každý efekt řídit co do intenzity světla (stejně jako v běžném EFF režimu). Nabídka je to opravdu rozmanitá a lze si zde se světlem a efekty doslova vyhrát. PL8R tak umí nabídnout velice širokou škálu různých světelných efektů. 

 

COLBOR PL8R LED RRGB světlo image 7

 

Speciální režim HSI je typický pro dané světlo, neboť umožňuje simulovat základní barvy RGB prostoru a jejich jednotlivé odstíny – tedy R (red), G (green), B (blue). V tomto režimu můžeme kreativně pracovat se třemi základními barvami (červená, zelená a modrá) na základě změn a kombinací tří základních parametrů: odstín, sytost a jas (hue, saturation, luminance/brightness). Pomocí těchto tří parametrů a jejich kombinací lze „vykouzlit (téměř) všechny barvy duhy“. Mezi odstínem a sytostí přeskakujeme horním kolečkem (stiskem) a jeho otáčením současně měníme jejich charakteristiku. Intenzitu neboli sílu světla poté nastavujeme spodním kolečkem. Pomocí režimu HSI/RGB lze velice kreativně a originálně přistupovat například ke svícení portrétů nebo produktové/reklamní fotografie. 

 

COLBOR PL8R LED RRGB světlo image 8

Colbor LED PL8R v praxi

Hlavním benefitem světla je kombinace slušného výkonu a kompaktního provedení. Výkon 8W/2 400 Lux a rozměry 124 × 74 × 17 mm činí ze světla PL8R dokonalého světelného společníka na cesty. Pohodlně se vejde do kapsy, do tašky, batohu, zkrátka téměř kamkoliv. K dalším výhodám patří: jednoduché, intuitivní ovládání, různá nastavení světla a možnosti jeho využití díky široké škále využití a umístění světla (2× stativový závit, hot-shoe patice, magnetická záda). Režimy osvětlení vytvářejí zajímavé světelné podmínky a mnoho různých kombinací s nimiž dosáhnete zajímavých výsledků jak pro natáčení videa tak i při fotografování. Pomocí silného magnetu v zadní části světlo drží na všech kovových površích. 

 

COLBOR PL8R LED RRGB světlo image 9

 

Chci LED světlo Colbor PL8R (RGB)

 

Zajímavostí je u světla LED PL8R jak možnost bezdrátového propojení s mobilní aplikací „Colbor“ (ke stažení na Google nebo Apple Store), tak výše zmíněný RGB režim (HSI), díky němuž můžete světlo „zabarvit“ v široké škále, intenzitě a odstínů tří základních barev: červené, zelené a modré (RGB). Pomocí změny a nepřeberných kombinací tří základních parametrů: odstínu, sytosti a jasu (hue, saturation, luminance/brightness) se tak můžeme „světelně pohybovat“ v opravdu ultra širokém barevném spektru.

 

COLBOR PL8R LED RRGB světlo image 10

 

Aplikace Colbor je pak jakýmsi bonusem, který nám zpříjemní používání a práci se světly na dálku. Samozřejmě, že její využití oceníme především v situacích, kdy používáme více světel Colbor, umístěných na různých místech, takže pak nemusíme při každé změně nastavení běhat od jednoho světla k druhému. Samotná aplikace je přehledná a jednoduchá. Lze si vytvářet různé scény a přidávat další světla. Na základních třech obrazovkách ovládáte to samé, co na samotném světlu. Jen je to přes appku o poznání jednodušší a přehlednější.

 

COLBOR PL8R LED RRGB světlo image 11

Hodnocení světla PL8R

LED světlo COLBOR PL8R poskytne dostatek výkonu pro komornější fotografování nebo natáčení. S výkonem 2 400 Lux/30 cm, regulovatelnou barevnou teplotou a množstvím speciálních efektů dostanete hodně muziky za rozumný peníz. K dispozici jsou 3 módy: v prvním CCT pracujete s běžným světlem, u něhož měníte intenzitu a barevnou teplotu ve škále od 2500 K do 9000 K a regulaci výkonu 0 % až 100 %. Kromě regulace výkonu a barvy je k dispozici i speciální efektový (EFF) mód s řadou speciálních efektů – celkem 13 a každý se třemi úrovněmi nastavení (vyjma režimu SOS). Režim HSI neboli RGB poté významně rozšíří nabídku barevných efektů. Díky tomuto režimu dosáhnete obrovskou škálu různých světelných kombinací.   

 

COLBOR PL8R LED RRGB světlo image 12

 

LED světlo dobře drží na kovových površích, na stativech, stojanech a samozřejmě také na fotoaparátech či kamerách. Vzhledem k nízké hmotnosti lze velice dobře kombinovat i více světel vzájemně. Dostatečná výdrž baterie cca 125 minut při 100 % jasu postačí i pro delší foto a video klipy. 

 

COLBOR PL8R LED RRGB světlo image 13

 

Světlo má ve standardním balení příslušenství, včetně difuzéru a kloubu pro uchycení do stativu nebo na další světlo. Díky magnetickým zádům, dvojici stativových závitů a hot-shoe patici máme řadu možností kam a jak světlo uchytit.

 

COLBOR PL8R LED RRGB světlo image 14

 

Chci LED světlo Colbor PL8R (RGB)

Závěr

LED světlo COLBOR PL8R je flexibilním světelným zdrojem, který vyniká svou univerzálností a kombinací slušného výkonu i kompaktních rozměrů. Světlo nabídne široké možnosti umístění téměř kamkoli, neboť disponuje silným magnetem, dále dvojicí standardních stativových závitů a také hot-shoe paticí, kam lze rychle připnout další světlo nebo jiné foto/video příslušenství (například mikrofon). Lze měnit všechny hlavní parametry světla: barevnou teplotu, světelný výkon a různé efekty. Díky magnetickým zádům světlo okamžitě připevníte na libovolný kovový povrch. Colbor PL8R dále nabídne 13 speciálních efektových režimů a RGB/HSI mód. V neposlední řadě světlo může poslouží i jako powerbanka – pro dobití chytrého telefonu a dalších zařízení, což je velmi praktické. 

 

COLBOR PL8R LED RRGB světlo image 153

Obsah balení COLBOR PL8R LED světla: 

 • PL8R LED světlo
 • USB-C nabíjecí kabel
 • Držák do sáněk blesku
 • Kovová destička
 • Uživatelsky manuál
 • Pouzdro

 

COLBOR PL8R LED RRGB světlo image 16

 

Chci LED světlo Colbor PL8R (RGB)

 

 

Hlavní rysy

 • Přenosné foto/video světlo s portem 5V a USB typ C
 • Aku s kapacitou 5 000 mAh lze využít též jako powerbanku
 • Proměnná barevná teplota 2 500 – 9 000 K
 • Výdrž až 125 minut při plném 100 % výkonu
 • CRI 98 a jas nastavitelný v rozsahu od 0 do 100 %
 • 2× závit 1/4"- 20 a hot-shoe patice
 • Simulace přirozených efektů
 • Magnetická zadní strana
 • 13 speciálních efektů (Fire, Pulsing, TV, Explosion, Strobe, SOS ap.)
 • Režim HSI simulující RGB barvy
 • Široká řada světelných efektů v režimech EFF, CCT a HSI
 • K dispozici je dálková ovládací aplikace Colbor
 • Stativový displej a snadné ovládání
 • Odnímatelný difuzér pro změkčení světla

Shrnutí

COLBOR PL8R je kapesní a lehké LED světlo, které překvapí opravdu nečekaně velkým výkonem i kompaktním tělem. Světlo se vyznačuje možností regulace intenzity (0 – 100 %) a barevné teploty v rozsahu od 2 500 do 9 000 K. S výkonem 8W a baterií o kapacitě 5 000 mAh (3,7V) lze PL8R využít pro širokou škálu fotografických i video aplikací, až po dobu 125 minut na jedno nabití a na plný výkon. Li-ion akumulátor může být přes rozhraní USB-C využít i jako powerbanka k dobíjení externích zařízení (mobil, tablet). PL8R disponuje magnetickými zády a současně je vybaveno 2× stativovým závitem ¼“ (na spodní a boční straně světla). V menu světla lze vybírat mezi 13 světelnými efekty a režimem HSI, simulujícím základní barvy v RGB modelu a jejich odstíny. LED světlo PL8R může být skvělým pomocníkem jak při focení, tak pro natáčení vlogů, rozhovorů, produktových a reklamních videí.

Další recenze

Recenze COLBOR VM2 Set: už žádné kabely II.
Hodnocení 94%

Recenze COLBOR VM2 Set: už žádné kabely II.

20. 4. 2023
Recenze: COLBOR VAP1 – už žádné kabely I.
Hodnocení 88%

Recenze: COLBOR VAP1 – už žádné kabely I.

23. 3. 2023
Recenze: COLBOR BP65 parabolický softbox
Hodnocení 94%

Recenze: COLBOR BP65 parabolický softbox

16. 3. 2023

Diskuze

Recenze: COLBOR LED světlo PL8R

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...