Recenze: PEAK DESIGN Travel Duffel 65 l Sage | FotoŠkoda
Recenze

Recenze: PEAK DESIGN Travel Duffel 65 l Sage

Martin Hájek
31. 3. 2022 | 10 minut čtení

Když jsem se dozvěděl, že mi přistane na recenzi batoh Peak Design Travel Duffel, těšil jsem se na další vymazlené "foto zavazadlo". Jaké bylo mé překvapení, když se přede mnou objevila obrovská (vzhledem k původním očekáváním) taška, která navíc byla na hony vzdálena od mých představ dalšího parádního fotobatohu či fotobrašny. Ale změna je život a tahle změna byla nakonec hodně příjemná.

Hodnocení odborníka 96%

 • Příjemný design
 • Kvalitní provedení
 • Odolné materiály
 • Velký prostor uvnitř, další kapsy
 • Několik možností nošení
 • Lze svázat s dalšími zavazadly
 • Odolnost proti vodě, sněhu atd.
 • Snadno se čistí od nečistot a špíny
 • Nenápadné, nepřitahuje zbytečně pozornost
 • I vzhledem ke svým rozměrům dobře skladná
 • Packing Tools (pouzdra a organizéry) nejsou součástí

Popis

V úvodu článku opravdu nepřeháním a Peak Design Travel Duffel byl pro mne velkým překvapením. Jelikož jsem měl v inkriminovanou dobu hodně napilno, vlastně jsem vůbec neřešil, cože to budu testovat. Když pak v redakci CFŠ na mě čekal Peak Design Travel Duffel (zabírající minimáně polovinu stolu), byl jsem tak trochu v šoku! Co s tím budu dělat?! Tato myšlenka se mi v různých variacích honila notnou chvíli hlavou. Čekal jsem zkrátka něco úplně jiného. Moje chyba. Po vystřízlivění jsem si ale uvědomil, že načasování bylo v tomto případě naprosto perfektní. Právě jsem se totiž chystal služebně na 2 dny do Bratislavy a hned poté začínaly dětem jarní prázdniny, takže ideální čas na Peak Design Travel Duffel.

PEAK DESIGN Travel Duffel bag img1

Peak Design Travel Duffel

Slušně objemné a praktické cestovní zavazadlo s objemem 65 l. Jeho typické využití je pro delší cesty, stejně jako na převážení většího množství věcí všeho druhu – techniky, oblečení, jídla nebo všeho dohromady. Taška disponuje polstrovanými horními držadly a silným ramenním popruhem. Pro lepší organizaci věcí najdete uvnitř 2 síťované kapsy a 4 boční kapsy na vnější straně tašky. Peak Design Travel Duffel je vyroben ze 100 % recyklovaného nylonu 600D a je odolný vůči povětrnostním vlivům. Také podšívka a duralové přezky jsou vyrobeny z ekologických materiálů a působí velice odolně a fortelně. K tašce nabízí výrobce ještě další příslušenství jako jsou organizéry a pouzdra. Ty však nejsou součástí tašky a je tedy nutné je dokoupit zvlášť.

PEAK DESIGN Travel Duffel bag img2

Možnosti zavazadla Peak Design Travel Duffel

Odolné cestovní zavazadlo Peak Design Travel Duffel je praktická a funkční taška v parádním designu. Polstrovaná horní držadla jsou vybavena patentkami, lze je snadno spojit dohromady nebo k nim „přicvaknout“ další zavazadlo, popruh apod. Též polstrovaný ramenní popruh lze různě variovat, můžete jej odepnout, a horní držadla po změně umístění použít jako ramenní popruhy (a nosit jako batoh). Další možností je zavěšení tašky pomocí ručních popruhů třeba na kufr a pohodlně tak přenášet i dvě zavazadla najednou (pro cestování je to parádní možnost, i když při plné tašce už musíte být tak trochu Arnold). Důležité je, že těch možností je tu hodně a každý si vybere tu, která mu bude vyhovovat nejvíc.  

PEAK DESIGN Travel Duffel bag img3

 

Chci Peak Design Travel Duffel 

Vysoká flexibilita Peak Design Travel Duffel

Kromě opravdu velkého hlavního úložného prostoru taška disponuje dále ještě dvojicí vnitřních síťovaných kapes a 4× vnějšími kapsami na bocích. Vnitřní prostor tašky navíc můžete rozčlenit díky volitelným pouzdrům a organizérům Packing Tools (nejsou součástí). Rozměry tašky jsou cca 63 × 41 × 24 cm (D × Š × V) a hmotnost zhruba 1,3 kg. Všechny kapsy jsou uzavíratelné na zip. Na horní, vnější části tašky jsou navíc ještě – ve všech čtyřech pomyslných rozích, čtyři oka k zavěšení batohu pomocí provazů nebo lanek. Z bohu batohu (na menší straně vnější části) ještě "koukají" další dvě oka pro zavěšení. Můžete tak k sobě (respektive k Travel Duffel) pevně a těsně přivázat hned několik zavazadel jako například: další batoh s oblečením, fotobatoh, fotobrašnu s příslušenstvím, tašku s notebookem a třeba i vak se spacákem a stanem. Těch variací je zde opět hodně, omezení představuje jen vlastní fantazie (a samozřejmě délka vašeho provazu či lanka).  

PEAK DESIGN Travel Duffel bag img4

Materiál Peak Design Travel Duffel

Taška je vyrobená ze 100 % recyklované nylonové tkaniny 600D, impregnace DWR a dvojitého polypropylenového voděodolného potahu, perfektně odolávajícímu nepříznivým vlivům počasí. Součástí je také voděodolná podšívka z materiálu 900D Ottoman-weave Poly, nylonové popruhy s hypalonemduralové přezky vyrobené na zakázku. Vnitřní tkaninu tašky tvoří nylon a vnitřní kapsy jsou ještě navíc potažené silikonem. Drobné detaily tašky jako části ručních popruhů nebo visačky s logem výrobce jsou z kůže NuBuck. Přezky horních popruhů zpevnil anodizovaný dural.  

PEAK DESIGN Travel Duffel bag img5

Přístup do tašky je zajištěný dlouhým robustním zipem (UltraZips), který také dobře odolává například dešti. Výrobce uvádí, že použité materiály vydrží až desítky let díky patentovanému oděruodolnému vláknu. Hlavní i boční zipy lze uzamknout. Taška je držitelem certifikátu Fair Trade a je 100 % uhlíkově neutrální. Navíc je dimenzována a navržena jako bezproblémově odbavitelné zavazadlo do letadla (před odletem se však raději informujte u konkrétní letecké společnosti o aktuálních požadavcích). Součástí tašky je chráněná kapsička na štítek s osobními údaji pro případ ztráty nebo chyb obsluhy letiště během transferu.

PEAK DESIGN Travel Duffel bag img6

Travel Duffel v praxi

Co musím předně vyzdvihnout, to je rozhodně design. Nemám rád designově (ani funkčně) přeplácané věci, stavící více na okázalosti, wow-efektu a hromadě zbytečností – než na strohosti, funkčnosti a jednoduchém leč účelném designu. V jednoduchosti je krása, a to je přesně to, co mám na značce Peak Design rád. Vědí dobře, co dělají a pro koho. Jejich produkty kladou důraz na praktičnost a jasné, funkční provedení. Vedle toho ale vždy najdete na Peak Design produktech pár vychytávek – funkčních i designových – které celku jako takovému dodají šmrnc. A tak to má být.

PEAK DESIGN Travel Duffel bag img7

Taška je na jednu stranu velice pěkně navržená a vyrobená, na druhou stranu však z dálky nijak nebudí pozornost a na první pohled vypadá tak nějak, úplně obyčejně. Ony drobné, působivé detaily jako jsou: duralové části madel, kožené doplňky, robustní zipy a oka, doceníte až při bližším prozkoumání tašky. Nenápadnost navíc umocňuje barevné (defakto „maskáčové“) provedení tašky typu „Sage“. Za mě rozhodně palec nahoru, protože na cestování vážně nechcete mít cestovní tašku, která budí pozornost na míle daleko.

PEAK DESIGN Travel Duffel bag img8

Samostatnou kapitolou jsou použité materiály, což jsme si detailně rozebrali výše. Sice ani moc nevím, co znamenají všechny ty certifikace, zkratky a odborné termíny ale zato jsem si v praxi ověřil, že to evidentně funguje. Materiál tašky je příjemný jak na dotek tak i na nošení a celkové používání. Odolnost vůči vodě se osvědčila a vše uvnitř zůstalo nedotčeno. A to jsem tašku důkladně provětral v dešti, prachu, písku ale i na sněhu (ano, na Šumavě u Pramene Vltavy byl i v půli března pořád ještě téměř 1 metr sněhu). Příjemným bonusem je, že i když tašku ušpiníte, jde velice snadno a rychle otřít. Platí pro běžné šmouhy ale také například pro „agresivnější“ typy nečistot jako je mour nebo mastnota. I drobné fleky od popelu nebo oleje jdou dobře odstranit.

PEAK DESIGN Travel Duffel bag img9

Co se týče prostoru, to je věc samozřejmě dosti individuální a každý na to bude nahlížet po svém. Za sebe mohu zodpovědně prohlásit, že jsem do tašky nacpal úplně všechno, co jsem potřeboval a vlastně mě opět velice mile překvapilo, co všechno se dovnitř vešlo. Naložil jsem vše – od oblečení, přes jídlo, batoh z fototechnikou až po notebook a drobné příslušenství. Jediné, co mi zde chybělo, byly jen ty přepážky, které ovšem lze dokoupit zvlášť. V případě nošení tašky, jsem také nezaznamenal žádný problém. Popruhy jsou příjemné, dobře se nosí. Jak dvojice poutek do ruky tak i pomocí velkého ramenního popruhu. Dvojice malých příručních popruhů lze využít také pro nošení na zádech (ála batoh) a můžete je i snadno zacvaknout dohromady pomocí patentků. 

PEAK DESIGN Travel Duffel bag img10

 

Chci Peak Design Travel Duffel

 

Hlavní rysy

 • Barva: Sage (zeleno/šedý khaki design)
 • Objem tašky je 65 l
 • 2× velká vnitřní kapsa, 4× vnější kapsy
 • 4× poutko na uchycení provazu, lanka
 • Funkční a do detailu propracovaný design
 • Materiál je 100 % recyklovaný nylon 600D
 • Odnímatelné ruční popruhy i ramenní popruh
 • Ruční popruhy lze využít k nošení ála batoh
 • Vnitřní prostor s kapsami a body pro uchycení pouzder Camera Cube
 • Certifikát Fair Trade a 100 % uhlíkově neutrální
 • Velikost je navrženo pro bezproblémové letecké cestování
 • Výrobce poskytuje doživotní záruku
 • Rozměry: 63 × 41 × 24 cm (D × Š × V)
 • Hmotnost: 1,3 kg

Videorecenze

Další videorecenze

Recenze Peak Design Travel Tripod

Shrnutí

Peak Design Travel Duffel je univerzální cestovní zavazadlo, které pojme množství rozličných věcí od techniky a oblečení, přes jídlo a pití, až třeba po nářadí a další brašny a fotobatohy. Taška je vyrobena z recyklovaných materiálů, které navíc poskytnou vysoký stupeň ochrany obsahu tašky. Výhodou je také možnost flexibilního přizpůsobení různým požadavkům (pro využití i nošení a transport). Výrobce navíc dodává volitelně k tašce příslušenství, tzv. Packing Tools, což ještě lépe organizuje prostor v tašce. Pokud často cestujete, vozíte s sebou větší množství různých věcí a chcete mít vše pohromadě, Peak Design Travel Duffel může být skvělou volbou.

Další recenze

Recenze Peak Design Travel Tripod
Hodnocení 98%

Recenze Peak Design Travel Tripod

7. 7. 2022
Recenze Peak Design Tech Pouch
Hodnocení 100%

Recenze Peak Design Tech Pouch

2. 6. 2022
Recenze Peak Design Travel Backpack 30 l: Pohodlí a elegance na cesty
Hodnocení 97%

Recenze Peak Design Travel Backpack 30 l: Pohodlí a...

10. 3. 2022
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...