Rukavice Vallerret Skadi Zipper Mitt PSP | FotoŠkoda
Recenze

Rukavice Vallerret Skadi Zipper Mitt PSP

Anna Jirásková
2. 2. 2021 | 6 minut čtení

Je zima a – třeskutá zima. Ani v té se nemusíte vzdávat krásných snímků, když budete správně vybavení. A vyhnout se omrzlinám rukou je určitě jeden z nejdůležitějších úkolů. Norská značka Vallerret myslí i na fotografy bažící po snímcích ze zmrzlé severské krajiny, a v modelu Skadi ztělesňuje touhy fotografů i sportovců.

Hodnocení odborníka 95%

 • teplé a velmi měkké
 • návlek proti ztracení
 • dvojitá rukavice (lze případně používat i odděleně)
 • velmi kvalitní materiály (merino vlna, jemná kůže, semiš atd.)
 • možnost utažení u zápěstí
 • magnety dobře drží
 • protiskluzová vrstva (v designu)
 • voděodolnost
 • když se zapíná palčák, tak je potřeba si ho přidržet mezi koleny

Popis

Kvalita na první i druhý pohled

Recenze: rukavice Vallerret Skadi Zipper Mitt PSP

Když se na ně podíváte, na první pohled víte, že to jsou rukavice, které vám vydrží roky. Jemňoučká kůže, semiš, vnitřní vrstva z merino vlny, která hřeje, i když je vlhká (ať už zpocená, nebo mokrá od sněhu), a kvalitními materiály to nekončí: ušití je špičkové. Na celkovém provedení si norští vývojáři dali opravdu záležet a nezapomněli ani na detaily – stejně jako u modelu Nordic je tady protiskluzová vrstva designová – objevíte v ní model foťáku. :) Nemluvě o tom, že je ultraprotiskluzová – na kliku dveří se rukavice takřka přilepily. :)

Jak už jsem zmínila výše, jsou tyto rukavice určené do tuhé zimy. Jsou tvořené ze dvou vrstevvrchních palčáků na zip a vnitřních, vyjímatelných, prstových rukavic –, které dohromady tvoří skutečně výhřevnou kombinaci. Vyzkoušela jsem jenom v pár stupních pod nulou v našich středoevropských podmínkách, ale palčáky jsem si musela otevřít a celé rukavice na závěr túry i sundat, jak mi v nich bylo horko.

Recenze: rukavice Vallerret Skadi Zipper Mitt PSP

Velká výhoda je, že až si je vezmete do skutečně velkých mrazů, nikde vám nebude koukat ani centimetr odhalené kůže, protože foťák ovládáte v tenkých (ale teplých), celoprstových rukavicích z funkčního materiálu. Náplet okolo zápěstí pěkně drží, ale zároveň je dost pružný na to, abyste pod něj strčili třeba ještě rukáv mikiny nebo svetru a izolovali ještě víc tepla.

Palčáky jsou oproti prstovým rukavicím relativně velké, což umožňuje pěkně volný a příjemný pohyb prstů. Kdybyste měli pocit, že byste chtěli mít okolo zápěstí rukavici trochu pevnější, můžete si ji utáhnout páskem. Ten drží bezvadně, vůbec se nepovoluje, dokud sami nechcete. A co je super – jde to skvěle i s nasazeným palcovým krytem a palčákem. Stejně jako povolování, kdy stačí jenom zlehounka zabrat za klips. Takže žádné obavy z toho, že vám s tím bude muset pomáhat někdo jiný.

Recenze: rukavice Vallerret Skadi Zipper Mitt PSP

Pohodlí pro fotografa i sportovce

Rukavice jsou neskutečně měkoučké, což je jejich výhoda i nevýhoda. Výhoda je, že díky měkkým materiálům na palci i na palčáku máte cit v rukou i s palčáky, takže se dá foťák (pravda, s lehkými obtížemi) ovládat i bez sundaných palcových krytů a bez rozepnutých rukavic. Kdybyste byli extrémně zimomřiví, zvládnete to s trochou snahy v maximálním tepelném komfortu. Navíc jsou také na ruce moc příjemné (pokud vám nevadí palčáky obecně :) ). Nevýhoda je, že zip sice dosahuje jenom do poloviny rukavice, ale kvůli měkkosti se nedá zapnout pouhým tahem – je třeba si rukavici přidržet třeba mezi koleny a natáhnout ji, aby se při zapínání neohýbala.

Palčák po rozepnutí připnete patentkou k boku ruky, takže vám nikde nepřekáží. Navíc ji můžete bez problémů zapnout (i rozepnout :) ) i druhou rukou v zapnutém palčáku. Na palci funguje magnetické zapínání – a díky tomu, že jsou palce měkké a nemají tendenci se vracet do "rovné" polohy, drží velmi dobře u sebe. A protože se odhalují všechny prsty, které máte v prstové rukavici jako ve druhé kůži, je ovládání foťáku velmi pohodlné.

Recenze: rukavice Vallerret Skadi Zipper Mitt PSP

A k čemu jsou dobré ty palčáky? Já sama jsem fanoušek palčáků, ráda je nosím, i když nejsou fotografické, takže se mi líbí i vzhledově. Myslím ale, že fotografové-sportovci budou nadšení. Mají takovou "dětskou" pojistkou proti ztracení, což osobně velmi oceňuju, protože si je můžete sundat, aniž by vám pak překážely v rukou – a jsou vlastně hezky v pohotovosti, kdyby přituhlo. Umím si je představit třeba na běžky i sjezdovky či snowboard nebo jiné zimní sporty, kde vám nepromoknou a udrží vás v teple. A můžete s nimi být neustále v pohotovosti na focení. Zkrátka win-win.

Recenze: rukavice Vallerret Skadi Zipper Mitt PSP

Hlavní rysy

 • podšívka z merina a primaloft pro teplo i v mrazu
 • tenké rukavice z Polartec® Power Stretch® Pro™
 • systém FlipTech s magnety
 • protiskluzové uchopení
 • odolná kozí kůže
 • pouzdro na SD kartu

Shrnutí

Kvalitní, měkké a teplé. Takové jsou rukavice 2v1 Vallerret Skadi. Tenké prstové rukavice z funkčního materiálu, které můžete v případě mírnějšího chladu použít i samostatně, se skrývají v palčácích vystlaných merino vlnou a pocit luxusu na povrchu dodávají jemná kůže, kepr, semiš a propracované detaily - třeba protiskluzová vrstva v designu fotoaparátu. Fotoaparát se s nimi ovládá skvěle i v zimě, protože nikde nekouká ani centimetr kůže, který by případně mohl zábst. Daní za měkkost je trochu složitější zapínání palčáku, ale její výhody jsou nesporné - rukavice se velmi příjemně nosí a ocení je nejenom fotograf, ale i sportovec. Recenzovala Anna Jirásková

Další recenze

Vallerret Urbex: fotografické rukavice stylově
Hodnocení 97%

Vallerret Urbex: fotografické rukavice stylově

20. 1. 2022
Rukavice Vallerret W´s Nordic
Hodnocení 98%

Rukavice Vallerret W´s Nordic

21. 1. 2021

Diskuze

Rukavice Vallerret Skadi Zipper Mitt PSP

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...