Rukavice Vallerret W´s Nordic | FotoŠkoda

Jak fotit v zimě a nemít omrzliny, to je otázka, kterou řeší řada fotografů. S běžnými rukavicemi se totiž fotí obtížně a bez nich ruce zebou. Tento problém řeší fotografické rukavice, jejichž designéři mysleli přesně na to, aby fotografům nebyla zima a zároveň měli v prstech cit, který pro focení potřebují. A značka Vallerret se do toho obula pěkně zostra - funkční, krásné a v top kvalitě co do ušití i materiálů, to jsou jejich rukavice Nordic.

Hodnocení odborníka 98%

 • krásný design
 • velmi hřejivé
 • protiskluzová vrstva v designu norské krajiny
 • krásně sedí na ruce
 • velmi kvalitní ušití
 • špičkové materiály
 • kapsička na SD kartu na obou rukavicích
 • magnetické systém u odklopných palců a ukazováčků
 • trochu tužší, na což si člověk musí zvykat

Popis

Komfort pro ruce, potěcha pro oko

Focení v zimě se může proměnit v peklo, když vám mrznou ruce. Sice neustále vidíte nové krásné záběry, ale kvůli představě sundavání rukavic na focení vás chuť fotit rychle přejde. Výrobci fotografických rukavic ale myslí jak na pohodlí při focení, tak na komfort vašich rukou a o norské značce Vallerret to platí dvojnásob.

Kvalitu tady poznáte už na první pohled: ušití je skutečně precizní a materiály příjemné na omak, ať už se jedná o měkoučké a hřejivé merino uvnitř nebo kepr a semiš na povrchu, a všechno korunuje povedený design. A protože vývojáři dbali na všechno, určitě stojí za povšimnutí detail z jemňoučké kůže na nápletu na zápěstí.

Podle výrobce jsou určené do mírné zimy. Měla jsem je na sobě při pár stupních pod nulou a místy jsem si je musela i sundat, protože mi začalo být horko. :) Pokud chcete jít na hřeben hor v noci, kde bude teplota klesat hluboko pod bod mrazu a navíc se ani nebudete třeba hýbat, ale čekat na perfektní záběr, asi bude lepší sáhnout po ještě silnějších rukavicích, ale při -5 °C (a možná ještě více, jenom jsem je v takových podmínkách nezkoušela) vás merino a izolační vrstva bez problémů udrží v teple.

Na dlaňové straně rukavic je protiskluzová vrstva, která vypodobňuje norskou krajinu, což je takový malý a z funkčního hlediska zbytný detail, protože by to mohly být zcela náhodně umístěné "skvrny", ale je to milá připomínka toho, jak velké péče se jim dostalo. A tahle designovka je velmi účinná - foťák neklouže a pogumování pomáhá i v jemném nedostatku, jaký rukavice mají. Jsou trošku tužší než běžné (nefotografické pletené, nikoliv lyžařské) rukavice, takže je i pohyb rukou lehce neohrabanější, a foťák by tak mohl vyklouznout. Menší ohebnost je znát třeba i při otevírání batohu, na které si člověk musí s rukavicemi trochu zvyknout. Anebo si na otevírání čehokoliv odklopit palec a ukazováček.

To totiž bezpochyby využijete při focení, kde magnetický systém odklápění těchto dvou prstů zajišťuje komfort a cit. Pokud máte rukavice dobře nasazené, fungují magnety velmi dobře a drží u sebe. Když jsou prsty přikryté, je na palci malá mezírka, u které jsem se trochu bála, aby jí nepronikal chlad – zbytečně, palce byly stejně v teple jako ostatní prsty, i proto, že stačí jenom trochu ohnout prst, což při chůzi asi tak nějak stejně automaticky děláme, a mezera je pryč.

Jediné "mínus" je to, že na špičky odhalených prstů vám bude v mrazu zima, což ovšem nikterak není vina rukavic. :) Po přikrytí vám je rukavice zase zahřejí. Pokud nebudete potřebovat takový cit v rukou, který je nutný třeba při nastavování foťáku, můžete fotit i bez odhalených prstů.

Hlavní rysy

 • vnitřek ze 100% vlny merino
 • prstová část FlipTech
 • YKK zipy, KEPR i semiš pro maximální odolnost a pohodlnost
 • protiskluzové uchopení
 • ergonomický a přesný střih

Shrnutí

Rukavice Vallerret v sobě spojují krásný design a funkčnost. Jsou určené do mírné zimy a v -5 °C obstály na výbornou. Kvalita je vidět na první pohled, a to nejen v designu, ale především v ušití a pevných a příjemných materiálech, které dávají najevo, že vám vydrží opravdu řadu let. Jsou sice trochu tužší než běžné rukavice do města, ale to je spíš otázka zvyku. Potěší i vychytávky jako magnetický systém na palcích a ukazováčcích a protiskluzová vrstva. Třešničkou na dortu je potom podoba protiskluzové vrstvy, která dává znát, s jakou péčí byly rukavice vyrobené. A musím říct, že s velikou. Je na nich vidět důkladné přemýšlení nad potřebami fotografa, komfortem lidského těla i potěchou oka. Recenzovala Anna Jirásková

Další recenze

Vallerret Urbex: fotografické rukavice stylově
Hodnocení 97%

Vallerret Urbex: fotografické rukavice stylově

20. 1. 2022
Rukavice Vallerret Skadi Zipper Mitt PSP
Hodnocení 95%

Rukavice Vallerret Skadi Zipper Mitt PSP

2. 2. 2021

Diskuze

Rukavice Vallerret W´s Nordic

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...