RICOH CX6 růžový | FotoŠkoda

RICOH CX6 růžový

Kód produktu: 4012713

Pro kompaktní fotoaparát Ricoh CX6 jsou charakteristické jeho mimořádné schopnosti, z nichž některé sdílí s předchozím modelem CX5. Jedná se o vysokou obrazovou kvalitu, velké přiblížení, pohotové zaostřování, rychlé kontinuální snímání a videosekvence v HD kvalitě. V případě CX6 se však nejedná jen o další model v řadě. Mezi vítané vlastnosti, jež se oproti předchozímu modelu dostalo, patří ultra rychlý zaostřovací systém, zoom asistent, vyoké rozlišení LCD displeje (1 230 000 bodů), průběžné doostřování při kontinuálním snímání, několik nových kreativních efektů, tlačítko pro přímé natáčení videa a hlavně možnost priority clony i expozičního času. To vše dodá důvěrně známým situacím kouzlo nově viděného okamžiku.
Více o produktu »

 • 10 Mpx CMOS (1/2,3")
 • 28 mm širokoúhlý objektiv
 • 10,7x optický zoom
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 10 Mpx CMOS (1/2,3")
 • 28 mm širokoúhlý objektiv
 • 10,7x optický zoom
 • Režim Makro již od 1cm
 • Mechanický obrazový stabilizátor
 • 3,0" LCD monitor s vysokým rozlišením 1 230 tisíc bodů
 • 5 snímků za vteřinu v režimu kontinuálního snímání / AF doostřování
 • Funkce elektronické vodováhy
 • Videosekvence v HD kvalitě
 • Pohotový hybridní zaostřovací systém
 • 14 scénických režimů
 • Citlivost ISO 3200

Parametry

Optický zoom10,7x
Stabilizace obrazumechanická (posunem snímače)
Rozlišení v Mpx10
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO3 200
Min. ohnisková vzdálenost28
Max. ohnisková vzdálenost300
Druh pamětiSDHC | SDXC
Hledáčekne
LCD obrazovka3,0"

Popis produktu RICOH CX6 růžový

Vzhled a ergonomie

Fotoaparát Ricoh CX6 patří do kategorie fotoaparátů, které ve svém střídmém těle skrývá široké možnosti. Kovové tělo navržené s důrazem na čistotu provedení postrádá jakékoli rušivé "elementy", čímž je dosaženo zcela pohotového a intuitivního ovládání přístroje. Vedle spouště je umístěn otočný volič s polohami pro volbu scénických režimů, kontinuálního snímání, režimu zvyšujícího dynamický rozsah a mimo jiné i "zelené" automatiky. Novinkou je tlačítko pro přímé nahrávání videosekvence umístěné po pravé straně od 3,0" LCD monitoru o rozlišení 1 230 000 bodů.

Snímač a objektiv

vysoké rozlišení

Fotoaparát Ricoh CX6 disponuje objektivem s 10,7x optickým zoomem (28 - 300 mm, ekv. 35 mm, f/3,5-5,6, makro od 1 cm), jenž ve své optické soustavě (10/7) zahrnuje čtyři asférické členy minimalizující výskyt barevných vad. Nejkratší vzdáleností zaostření je 1 cm v režimu Macro a ve standardním rozsahu zaostření pak 28 cm. Ostřit je možné jak automaticky, tak i manuálně. Pro případy, kdy je žádoucí výrazné přiblížení je k dispozici ohnisko 2880mm v režimu ultra-telephoto digital zoom.

Výkonným mozkem Ricohu je 10,0 Mpx CMOS snímač (1/2,3"), jenž společně s obrazovým procesorem, přiřazuje světelným paprskům, procházejících skrze objektiv na plochu citlivého snímače, patřičný význam. Ricoh CX6 kombinuje pokročilé zpracování obrazu Smooth Imaging Motor IV s podsvícením snímače CMOS, díky čemuž fotoaparát vytvoří jasné snímky i při slabém světle, kromě toho CX6 dosahuje vyšší kvality obrazu při snímání tmavých domácí scény a nočních scén. Obrazový procesor navíc snižuje nebezpečí přepalu u vysoce kontrastní scény, a věrně reprodukuje realitu, tak jak ji vnímáte na vlastní oči.

Mezi další výhody tohoto snímače patří přirozenější podání barevných odstínů a nižší výskyt elektronického šumu. Citlivost snímače je možné zvolit v rozmezí 100 - 3200 ISO. Při fotografování v prostředí s nízkou intenzitou osvětlení je možné se spolehnout na mechanicky stabilizovaný snímač, jenž zabrání vzniku pohybově rozmazaných snímků. Pořízené snímky se v obrazovém formátu JPEG ukládají na paměťové karty typu SD/SDHC, případně do interní paměti 40 MB. Podporovány jsou taktéž paměťové karty Eye-Fi.

zoom 28mm zoom 300mm zoom 600mm

Expoziční režimy

Fotoaparát disponuje celou řadou praktických režimů mezi něž patří plná automatika, režim zvyšující dynamický rozsah prolnutím dvou dílčích snímků, režim s kontinuálním snímáním (až 5 snímků za sekundu) včetně M-continuous plus (až 26 snímků v časovém úseku 0,9 sec.) a 14 scénickými režimy, jež dodají vaším fotografiím punc jedinečnosti, například: černobílá fotografie se zvýšeným kontrastem (High-Contrast B&W), měkké vykreslení portrétu (Portrait) i převedení reálného světa do podoby miniaturního modelu (Miniaturize) a nově i efekt napodobující corss proces. Příjemným faktem je i možnost uložení vlastních hodnot v My Setting režimu. Příjemným faktem je možnost manuálního nastavení priority času (8 - 1/2000 sec.) či clony.

Další funkce

Samozřejmou vlastností digitálních fotoaparátů je možnost pořízení videosekvence. Ricoh CX6 ji nahrává v HD kvalitě (rozlišení 1280 × 720 bodů / 30fps).

Rozhraní, napájení a výdrž na baterie

Nabíjecí akumulátor DB-100 napájí fotoaparát životadárnou energií, bez jejíhož přispění byste neměli možnost sdílet s přáteli radost z pořízených snímků. Podle přísně naměřených hodnot (CIPA normy) je možné pořídit až 260 snímků. Kromě vysokorychlostního USB lze pro stažení dat využít i mini HDMI konektor.

Stránky výrobce Ricoh (EN)

Rozměry a hmotnost:
103,9 x 58,9 x 28,5 mm při 180 g (201g včetně baterie a karty)

Obsah balení:
Ricoh CX6
Li-ion akumulátor DB-100
Nabíječka
USB kabel
AV kabel
CD-ROM se software
Návod k použití

Parametry produktu

Optický zoom10,7x
Stabilizace obrazumechanická (posunem snímače)
Rozlišení v Mpx10
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO3 200
Min. ohnisková vzdálenost28
Max. ohnisková vzdálenost300
Druh pamětiSDHC | SDXC
Hledáčekne
LCD obrazovka3,0"
Expoziční režimyautomatika
Bezdrátové rozhraníne
Video výstupano
Sáňky pro bleskne
Možnost použití předsádek / filtrůne
Velikost snímače1/2,3"
NapájeníLi-Ion
GPS modulNe
Barvarůžová
Zařazení kompaktuUltrazoom | Rodinný
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

RICOH CX6 růžový

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...