RODENSTOCK APO - RODAGON N 2,8/50 | FotoŠkoda
FotoŠkoda FEST je v plném proudu!
Chci na festival!

RODENSTOCK APO - RODAGON N 2,8/50

Kód produktu: 1070041 | PN: 91379

Rodenstock APO Rodagon N 2,8/50 je mimořádně zdařilý 6-ti čočkový objektiv o ohniskové vzdálenosti 50 mm. V optické soustavě jsou zahrnuty APO členy, které zamezují vzniku barevných vad, rušících dokonalý přenos kontrastu předlohy. Výsledkem jsou barevné, ale i monochromatické a černobílé fotografie prosty vad. Objektiv podává mimořádně vysoký obrazový výkon ve všech oborech fotografické činnosti. Výhody použití objektivů ARODENSTOCK APO Rodagon - N jsou výrazné nejen u barevné fotografie, ale také u ČB zvětšenin. Proto musí být tyto objektivy první volbou jak pro profesionála, tak i pro amatéra, má-li být zajištěna vynikající kvalita zpracovávaných předloh.
Více o produktu »

222 929 029 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

Parametry

Popis produktu RODENSTOCK APO - RODAGON N 2,8/50

Jako optimální pracovní clona postačí u těchto objektivů pouze jeden nebo dva clonové stupně. Všechny RODENSTOCK APO Rodagon - N objektivy jsou vybaveny zaskakovací clonou a prosvětlenou stupnicí clonových hodnot. Do  hodnoty ohniskové vzdálenosti 105 mm jsou tyto objektivy vybaveny předvolbou pracovní clony a vypínáním zaskakovací clony na clonu bezstupňovou.

Stránky výrobce (ENG)
Produktový list (ENG, PDF)

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

RODENSTOCK APO - RODAGON N 2,8/50

Přidat příspěvek
 • Lukáš Kukal
  Odpovědět

  zvětšovací objektiv

  Lukáš Kukal 18.11.2010 14:33:19
  Dobrý den!Chtěl bych si pořídit středoformátovou zrcadlovku a zvažuji, bude-li lepší filmy skenovat na Nikonu coolscan 9000 ED a poté tisknout ingoustem na formát A1 Epsonem, nebo klasicky vyvolávat. Dají se sehnat tak kvalitní objektivy a papíry pro tak velké zvětšeniny jak pro čb tak barevné fotografie. Je skenování a tisknutí výrazně dražší než klasika a která z těchto technik se vám jeví kvalitnější (ostrost, barevnost, tónová bohatost,..)? Zaručuje Váš fotolab kvalitní vyvolání filmu, nebo lze dosáhnout vyšších kvalit vlastním zpracováním. V současnosti vyvolávám v Markofotu kinofilmy a věřím, že to jde lépe, zvlášť u čb nechávají často skvrny od vývojky, což vadí nejen na skenu a sám si to opravit zatím nemohu. Já osobně bych volil vyvolávání negativu u Vás a poté vlastní sken, zpracování a tisk, ale rád dám na radu zkušeného profesionála, který oba výsledky denně vídá a má možnost je lépe porovnat. Pokud se přikloníte ke klasice, je možné vše potřebné zakoupit u Vás? Velice děkuji za odpověď a přeji hezký den!
 • jiri
  Odpovědět

  dotaz

  jiri 20.04.2010 22:49:56
  Dobrý den, jaké největší zvětšeniny je podle Vás možné s tímto objektivem kvalitně udělat? Větší, než 30x40? ..je znatelně lepší, než RODENSTOCK RODAGON 2,8/50 ?Děkuji!
  • Jakub Škraban
   Odpovědět

   RE: dotaz

   Jakub Škraban 21.04.2010 16:38:59
   Dobrý den,zvětšovací objektiv Rodenstock APO Rodagon 2,8/50 N má ve své optické soustavě zahrnut asférický člen, který zlepšuje přenos barev a minimalizuje optické vady. Velikost výsledné zvětšeniny závidí i na formátu negativu. Obecně platí, že 10 násobné zvětšení obrazu je optimální, osobně mám vyzkoušeno, že s tímto objektivem je i 15 násobné zvětšení (formát 40x50 cm) dobré.
 • Pavel Bouchner
  Odpovědět

  pouziti v magnifaxu 3

  Pavel Bouchner 15.06.2009 09:45:32
  Dobrý den,tento objektiv se dá použít v magnifaxu 3, do popisu jsem přidal podrobnější popis.
 • adam
  Odpovědět

  pouziti v magnifaxu 3

  adam 13.06.2009 13:24:50
  dobry den, chtel bych se zeptat, jestli je tento objektiv mozne pouzit v magnifaxu 3, pripadne odkaz na stranky vyrobce, ktere jsem nenasel. dekuji
  • adam
   Odpovědět

   RE: pouziti v magnifaxu 3

   adam 13.06.2009 13:32:26
   informace o vyrobcich rodagon jsem nasel zde www.linos.com/pages/no_cache/home/shop-optik/rodenstock-foto-objektive
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...