SAMSUNG NX20 + 18-55 mm OIS + 30 mm
SAMSUNG NX20 + 18-55 mm OIS + 30 mmSAMSUNG NX20 + 18-55 mm OIS + 30 mm

SAMSUNG NX20 + 18-55 mm OIS + 30 mm

Samsung
*****
4.5 1 (1 recenze) | Kód produktu: 4013177

Fotoaparát Samsung NX20 využívá vyvinutých objektivů disponujících funkcí i-Function, která umožňuje všem fotografům pouhým stiskem prstu dosáhnout dokonalých snímků. Koncepčně se jedná o přístroj postrádající sklopné zrcátko, mezi jehož přednosti patří 20,3Mpx CMOS snímač, pohotové reakce, výklopný OLED displej, podpora i_Func objektivů, ergonomicky tvarované tělo a nově i podpora bezdrátového přenosu dat prostřednictvím Wi-Fi.
Více o produktu »

 • 20,3Mpx snímač CMOS (APS-C)
 • EVF hledáček / výklopný 3,0" LCD
 • výklopný blesk, směrné číslo GN11
222 929 015 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 20,3Mpx snímač CMOS (APS-C)
 • EVF hledáček / výklopný 3,0" LCD
 • výklopný blesk, směrné číslo GN11
 • citlivost v rozmezí 100-12 800 ISO
 • video ve Full HD kvalitě (1080p30)
 • stereofonní záznam zvuku
 • 8 snímků/sec. v režimu kontinuálního snímání
 • bezdrátové připojení prostřednictvím Wi-Fi
90%
*****

hodnotilo 1 uživatelů

Parametry

Popis produktu SAMSUNG NX20 + 18-55 mm OIS + 30 mm

ocenění EISA udělené fotoaparátu Samsung NX20Samsung NX20 byl představen společně s dalšími dvěma modely řady NX (NX210 a NX1000). Všechny je spojuje možnost bezdrátového připojení prostřednictvím Wi-Fi rozhraní. I u těchto modelů nadále platí, že přes své kompaktní rozměry, zprostředkovávají obraz prvotřídní kvality. Toho je dosaženo 20,3Mpx CMOS snímačem, vysokou rychlostí snímání, širokým rozsahem ISO i natáčením videa v Full HD kvalitě. Díky těmto technologiím, které jsou zabudovány do stylového a kompaktního těla fotoaparátu se dostává do rukou nadšených amatérů nástroj, s nímž dosáhnou profesionálních výsledků.

Vzhled a ergonomie

Plastové tělo Samsungu NX20 je vybaveno pohodlným gripem a jemně matovaným povrchem, což nejenže zpříjemňuje celodenní držení fotoaparátu, ale také zabraňuje pádu v případě vlhkých rukou. Fotoaparát nám tak může být stále k dispozici, čímž se rázem zvyšuje šance na pořízení jedinečného snímku, na nějž pak můžeme být léta pyšní. Prostřednictvím 3,0" OLED displeje s rozlišením 614 tisíc bodů či elektronického hledáčku je snadné volit výslednou kompozici snímku. Oba dva displeje zobrazují v režimu Liveview plných 100% snímané reality. Ovládání fotoaparátu je snadné a plně intuitivní. Fotoaparát Samsung NX20 využívá k tvorbě snímku objektivy řady NX, kromě nich lze použít i objektivy s bajonetem Pentax K-AF (s příslušnou redukcí).

Samsung NX20Snímač a obrazový procesor

20,3Mpx snímač technologie CMOS (velikosti APS-C) poskytuje fotografie s přirozeným podáním barevných odstínů, jejichž hodnota, se při fotografování do formátu Raw a následném převodu snímků do 16bitového TIFFu, rovná 39 miliardám. Pohotové zpracování obrazu má na starosti obrazový procesor, který svou práci odvádí výborně. Na výběr je vedle standardního poměru stran 3:2 a 16:9 i možnost volby 1:1. Při fotografování za zhoršených světelných podmínek je možné navýšit z původní citlivosti 100 ISO až na hodnotu 12 800 ISO. Pořízené snímky se ukládají na paměťovou kartu SD/SDHC/SDXC. Fotoaparát je také vybaven funkcí ultrazvukového čištění, která dokáže z objektivu před fotografováním odstranit veškeré prachové částečky a je zárukou, že zachycený obraz bude vždy dokonalý i při časté výměně objektivů.

Objektiv v balení

Základní zoomový objektiv Samsung 18-55mm F3,5-5,6 ED OIS II s ohniskovou vzdáleností, která svým záběrem pokrývá většinu běžně fotografovaných námětů.

Navzdory tvrzení, že ve velikosti je síla, byl objektiv Samsung 30mm F2.0 vstvořen tak, aby se snadno vyšel i do malé fotografické brašny, případně do kapsy otrlejších fotografů. 2,1 cm výšky a 85 gramové hmotnosti objektivu bylo dosaženo mimo jiné díky použití asférického členu, který rovněž potlačuje chromatickou aberaci. Ohnisková vzdálenost 30 mm se po přepočtu na kinofilm rovná 46,2 mm, což odpovídá často potřebnému "základnímu" ohnisku. Optická soustava se skládá z 5 členů v 5 skupinách. Zaostřování je možné jak automatické tak i manuální. Pohotové přepínání mezi AF a MF se provádí pomocí voliče po levé straně objektivu. Průměr filtrového závitu je 43 mm.

Pár slov k objektivům a funkci i-Function
kompatibilita fotoaparátu Samsung NX20 a objektivů s funkcí i-Function
"Objektivy s i-Function dokáží aktivně komunikovat s tělem fotoaparátu. Nabízejí tak naprostou kontrolu nad obrazem, možnost rychlého manuálního nastavení pro snadné a rychlé pořízení fotografií a také nabízejí možnost úpravy nastavení fotoaparátu, tak aby bylo optimální pro právě používaný objektiv. Objektivy jsou vybaveny prakticky umístěným tlačítkem i-Function, které uživatelům umožňuje listovat možnostmi manuálního nastavení, a zaostřovacím kroužkem, s jehož pomocí lze snadno měnit hodnoty jednotlivých parametrů. Vzhledem k tomu, že typický uživatel má při fotografování většinou tendenci uchopit fotoaparát jednou rukou za objektiv, umožňuje nový systém ovládání fotografům přirozeně prostřednictvím tlačítka i-Function měnit nastavení přístroje levou rukou bez nutnosti spouštět fotografovaný objekt z hledáčku přístroje. Uživatelé mohou použitím tlačítka i-Function společně se zaostřovacím kroužkem rychle a jednoduše přecházet mezi nastavením rychlosti závěrky, clony, EV, vyvážením bílé a nastavením citlivosti ISO, a snadněji a rychleji tak upravovat nastavení přístroje při fotografování. Režim priority objektivu nabízí možnosti nastavení scény optimalizované pro právě používaný objektiv – například pokud k fotoaparátu připojíte širokoúhlý „krajinářský“ objektiv, přístroj se okamžitě přepne do režimu pro fotografování krajiny. Pokud uživatel nasadí jiný specializovaný objektiv, fotoaparát rozpozná typ objektivu a automaticky zvolí nastavení nejlépe odpovídající připojenému objektivu." (zdroj Samsung).

Expoziční režimy a ovládání

ovládací prvky fotoaparátu Samsung NX20Samsung NX20 je předurčen pro autory užívající si svého života, o čemž vypovídají i takové funkce, které, berouc na sebe zodpovědnost za zvolení optimální expozice a nastavení dalších hodnot, umožňují bytostně prožívat každičkou vteřinu lidského bytí.

Fotoaparát v rámci automatického zaostřování podporuje i vícebodové ostření a také režimy Face detection (vyhledání a zaostření na lidskou tvář), Face Recognition (vyhledání a zaostření na předem do paměti fotoaparátu uloženou tvář) a Object tracking (sledování pohybujících se objektů).

V nabídce je i režim Smart Auto, jenž pro danou fotografovanou scénu vybírá nejvhodnější scénický program. Průvodcem a šikovným pomocníkem, který vás nenechá na holičkách, se vám při fotografování může stát režim Frame Guide.

Zajímavými se mohou jevit programy typu Živé panorama (2D/3D) a 3D foto i efektové filtry, které posouvají fotografie od klasického vzhledu ke kreativně řešenému originálu. Patří mezi ně: Vinětace, Miniatura, Rybí oko, Skica, Potlačení mlhy, Polotóny, Měkké ostření, dva efekty starého filmu a Negativ. Završením vaší kreativity může být třináct kouzelných rámečků. Manuální ovládání je přesně to, co láká každého pokročilého fotografa a jeho ovládnutí vede k okamžiku, kdy se z uživatele fotoaparátu stává fotograf. Expoziční časy se pohybují v rozmezí 30 -1/8000 sekundy + expoziční moment Bulb. Synchronizační čas pro blesky je 1/180 sec.

Další funkce

Video je u fotoaparátu Samsung NX20 v rozlišení 1920x1080 obrazových bodů s frekvencí 30fps. Při videu lze volit využívat jak programovou automatiku, režim s prioritou clony, času či plně manuální režim. Podporované je také nahrávací funkce Multi-motion.

Rozhraní, napájení a výdrž baterie

Fotoaparát Samsung NX20 je vedle USB konektoru vybaven i miniHDMI výstupem. Udávaná výdrž akumulátoru BP1310 je dle přísných norem CIPA 360 snímků nebo 200 minut záznamu na jedno nabití.

výklopný a otočný LCD displej fotoaparátu Samsung NX20Stránky výrobce (EN)
Recenze na Dpreview (EN)

Rozměry a hmotnost:
122 x 89.6 x 39.5 mm při 341 g

Obsah balení:
Samsung NX20
akumulátor BP1310
nabíječka
kabel USB
disk CD-ROM se software
návod k použití

Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

NOVOFLEX Adaptér NX/NIK pro obj. Nikon G na tělo Samsung NX

NOVOFLEX Adaptér NX/NIK pro obj. Nikon G na tělo Samsung NX

NOVOFLEX Adaptér NX/NIK pro obj. Nikon G na tělo Samsung NX
Doprava zdarma

Adaptér Novoflex NX/NIK je určen pro použití objektivů Nikon na fotoaparátech Samsung NX.

4 490,-
KIWI adaptér objektivu Pentax K na tělo Samsung NX

KIWI adaptér objektivu Pentax K na tělo Samsung NX

KIWI adaptér objektivu Pentax K na tělo Samsung NX
Sleva

Adaptér Kiwi LMA-PK_NX je určen pro použití objektivů Pentax K na fotoaparáty Samsung NX.

990,-
Poslední kus
KIWI adaptér objektivu M42 na tělo Samsung NX

KIWI adaptér objektivu M42 na tělo Samsung NX

KIWI adaptér objektivu M42 na tělo Samsung NX
Doprava zdarma

Adaptér Kiwi LMA-M42_NX je určen pro použití závitových objektivů M42 na fotoaparátu Samsung NX.

1 390,-
KIWI adaptér objektivu Nikon D na tělo Samsung NX

KIWI adaptér objektivu Nikon D na tělo Samsung NX

KIWI adaptér objektivu Nikon D na tělo Samsung NX
Doprava zdarma

Adaptér Kiwi LMA-NK_NX je určen pro použití objektivů Nikon D na fotoaparáty Samsung NX.

1 590,-
AVACOM Samsung BP-1310

AVACOM Samsung BP-1310

AVACOM Samsung BP-1310

Baterie AVACOM Samsung BP-1310 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

SAMYANG 8 mm f/3,5 MC Fish-eye CS pro Samsung NX

SAMYANG 8 mm f/3,5 MC Fish-eye CS pro Samsung NX

*****
(1 recenze)
SAMYANG 8 mm f/3,5 MC Fish-eye CS pro Samsung NX
Recenze Sleva Doprava zdarma
 • Fisheye objektiv s 180 ° zorným úhlem
 • 8 mm ohnisková vzdálenost
 • f/3,5 světelnost
6 990,-
LENSBABY Composer Pro Double Glass pro Samsung NX

LENSBABY Composer Pro Double Glass pro Samsung NX

LENSBABY Composer Pro Double Glass pro Samsung NX
Doprava zdarma
 • Lensbaby Composer Pro s optikou Double Glass
5 990,-
SAMYANG 8 mm f/2,8 UMC Fish-eye II pro Samsung NX černý

SAMYANG 8 mm f/2,8 UMC Fish-eye II pro Samsung NX černý

SAMYANG 8 mm f/2,8 UMC Fish-eye II pro Samsung NX černý
Doprava zdarma
 • 8 mm ohnisková vzdálenost
 • f/2,8 světelnost
 • UMC antireflexní vrstvy
9 490,-

Příslušenství k produktu SAMSUNG NX20 + 18-55 mm OIS + 30 mm

NOVOFLEX Adaptér NX/NIK pro obj. Nikon G na tělo Samsung NX

NOVOFLEX Adaptér NX/NIK pro obj. Nikon G na tělo Samsung NX

NOVOFLEX Adaptér NX/NIK pro obj. Nikon G na tělo Samsung NX
Doprava zdarma

Adaptér Novoflex NX/NIK je určen pro použití objektivů Nikon na fotoaparátech Samsung NX.

4 490,-
KIWI adaptér objektivu Pentax K na tělo Samsung NX

KIWI adaptér objektivu Pentax K na tělo Samsung NX

KIWI adaptér objektivu Pentax K na tělo Samsung NX
Sleva

Adaptér Kiwi LMA-PK_NX je určen pro použití objektivů Pentax K na fotoaparáty Samsung NX.

990,-
Poslední kus
KIWI adaptér objektivu M42 na tělo Samsung NX

KIWI adaptér objektivu M42 na tělo Samsung NX

KIWI adaptér objektivu M42 na tělo Samsung NX
Doprava zdarma

Adaptér Kiwi LMA-M42_NX je určen pro použití závitových objektivů M42 na fotoaparátu Samsung NX.

1 390,-
KIWI adaptér objektivu Nikon D na tělo Samsung NX

KIWI adaptér objektivu Nikon D na tělo Samsung NX

KIWI adaptér objektivu Nikon D na tělo Samsung NX
Doprava zdarma

Adaptér Kiwi LMA-NK_NX je určen pro použití objektivů Nikon D na fotoaparáty Samsung NX.

1 590,-
AVACOM Samsung BP-1310

AVACOM Samsung BP-1310

AVACOM Samsung BP-1310

Baterie AVACOM Samsung BP-1310 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

SAMYANG 8 mm f/3,5 MC Fish-eye CS pro Samsung NX

SAMYANG 8 mm f/3,5 MC Fish-eye CS pro Samsung NX

*****
(1 recenze)
SAMYANG 8 mm f/3,5 MC Fish-eye CS pro Samsung NX
Recenze Sleva Doprava zdarma
 • Fisheye objektiv s 180 ° zorným úhlem
 • 8 mm ohnisková vzdálenost
 • f/3,5 světelnost
6 990,-
LENSBABY Composer Pro Double Glass pro Samsung NX

LENSBABY Composer Pro Double Glass pro Samsung NX

LENSBABY Composer Pro Double Glass pro Samsung NX
Doprava zdarma
 • Lensbaby Composer Pro s optikou Double Glass
5 990,-
SAMYANG 8 mm f/2,8 UMC Fish-eye II pro Samsung NX černý

SAMYANG 8 mm f/2,8 UMC Fish-eye II pro Samsung NX černý

SAMYANG 8 mm f/2,8 UMC Fish-eye II pro Samsung NX černý
Doprava zdarma
 • 8 mm ohnisková vzdálenost
 • f/2,8 světelnost
 • UMC antireflexní vrstvy
9 490,-

Poradna k produktu

SAMSUNG NX20 + 18-55 mm OIS + 30 mm

Přidat příspěvek
 • pavel
  Odpovědět

  srovnani s fotoaparatem nikon

  pavel 16.01.2013 v 11:13:53

  Jeste bych mel doplnkovou otazku. Vyse v diskuzi srovnavate samsung NX20 s nikonem D5100 resp. nikonem D3200. O obou zrcadlovkach jsem taky uvazoval. Mohl byste prosim vice popsat, v cem samsung NX20 pokulhava (vykon, prislusenstvi ...) a v cem je pripadne lepsi, kdyz zanedbame rozmery. dekuju moc

 • pavel
  Odpovědět

  srovnani s fotoaparatem nikon

  pavel 16.01.2013 v 11:04:50

  Jeste bych mel doplnkovou otazku. Vyse v diskuzi srovnavate samsung NX20 s nikonem D5100 resp. nikonem D3200. O obou zrcadlovkach jsem taky uvazoval. Mohl byste prosim vice popsat, v cem samsung NX20 pokulhava (vykon, prislusenstvi ...) a v cem je pripadne lepsi, kdyz zanedbame rozmery. dekuju moc

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE: srovnani s fotoaparatem nikon

   Jakub Valdivia 16.01.2013 v 21:15:13

   Dobrý den,Samsung NX20 pokulhává v nabízeném příslušenství a výběru objektivů. Dále má oproti zrcadlovkám mírně větší nárust šumu při vysokých citlivostech ISO.Jeho výhody tkví v rychlejším sériovém snímání, 100 % pokrytí elektronického hledáčku. Příjemná je také funkce automatické panoramy a OLED display.

 • pavel
  Odpovědět

  samsung NX20 - fce HDR

  pavel 16.01.2013 v 10:53:56

  dobry den, ma fotoaparat samsung NX 20 fci HDR? diky za info

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE: samsung NX20 - fce HDR

   Jakub Valdivia 16.01.2013 v 21:08:39

   Dobrý den,fotoaparát Samsung NX20 není vybaven funkcí automatického HDR.

 • Tomáš
  Odpovědět

  Párování

  Tomáš 22.08.2012 v 18:22:15

  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda je možné a popřípadě jak, spárovat samsung NX20 s iphone 4s tak, aby šel použít jako dálková spoušť. Pomocí aplikace stažené z AppStore lze spárovat jen samsung SH100. Existuje jiná varianta? Děkuji Tomáš

 • Tomáš
  Odpovědět

  Párování

  Tomáš 22.08.2012 v 17:40:25

  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda je možné a popřípadě jak, spárovat samsung NX20 s iphone 4s tak, aby šel použít jako dálková spoušť. Pomocí aplikace stažené z AppStore lze spárovat jen samsung SH100. Existuje jiná varianta? Děkuji Tomáš

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE: Párování

   Jakub Valdivia 24.08.2012 v 06:31:00

   Dobrý den,bohužel o další možnosti nemám žádné informace a obávám se že to nebude možné pokud na to nebude fungující aplikace.

 • Milan
  Odpovědět

  součást dodávky

  Milan 08.08.2012 v 08:15:16

  prosím o sdělení, co je součástí dodávky.Resp. jestli oba objektivy jsou dodávány se sluneční clonou. Potřebují UV nebo polarizační filtr?

  • Pavel Galler
   Odpovědět

   RE: součást dodávky

   Pavel Galler 08.08.2012 v 17:19:25

   Dobrý den,se sluneční clonou je dodáván pouze objektiv 18-55. K objektivu 30mm se musí dokoupit clona zvlášť: www.fotoskoda.cz/eobchod/p2022594-cz-jjc-slunecni-clona-lhj30nb-pro-samsung-30-mm2-nx. To jestli využijete filtrů je na Vás, využít je každopádně můžete. UV filtry jako základní ochranu objektivů, polarizační filtry pak pro odstanění odlesků, či vylepšení barev oblohy.

 • Tomáš
  Odpovědět

  pomoc při výběru

  Tomáš 16.06.2012 v 11:55:37

  Dobrý den. Nyní mám Minoltu A2 a chtěl bych něco lepšího s přijatelnějšími rozměry. Neumím se rozhodnout mezi Samsungem NX11 (horší hledáček a video než NX20, ale lepší cena), NX20 a Panasonicem Lumix DMC-G3. Jde mi také o kvalitu fotografií při vyšším ISO (cca 800). Děkuji Tomáš

  • Pavel Galler
   Odpovědět

   RE: pomoc při výběru

   Pavel Galler 18.06.2012 v 15:36:16

   Dobrý den,osobně bych preferoval NX20 s full HD videem a hlavně větším snímačem než u Panasonicu.

 • Mirek
  Odpovědět

  Samsung NX20

  Mirek 08.06.2012 v 20:00:24

  Dobrý den,mám objednaný fotoaparát Nikon d5100 + objektiv 18-105mm. Bohužel není dlouhodobě k dispozici, koukám tedy po něčem jiném a zaujal je Samsung NX20. Cenově je podobný. Dokážete mi poradit, který z těchto dvou přístrojů je lepší, zda vyčkat na Nikon nebo koupit klidně Samsung. Jsem fotograf amatér a také jím nejspíše budu, ale rádi bychom se s manželkou focení trochu věnovali. Na velikosti přístroje nezáleží. Jde tedy o to , jestli případnou koupí Samsungu nebudeme za čas litovat.Děkuji

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE: Samsung NX20

   Jakub Valdivia 08.06.2012 v 21:59:22

   Dobrý den Mirku,chápu Vaši flustraci ale na Vašem místě bych se obrnil trpělivostí a vyčkal na Nikon D5100, popřípadě Nikon D3200 pokud vyloženě nelpíte na výklopném displayi.Samsung přeci jen není vyloženě fotografická značka a oproti Nikonu prostě zaostává. Jak nabízeným sortimentem tak uživatelským rozhraním a v neposlední řadě výkonem.

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace