SANYO Electric Co, Ltd  je hlavní výrobce elektroniky a člen Fortune 500 , jejíž sídlo se nachází v Moriguchi , Osaka prefektura , Japonsko . Sanyo  má více než 230 dceřiných a přidružených společností.

Historie

Firmu Sanyo založil v roce 1950 Toshio IUE, bývalý zaměstnanec firmy Matsushita. V roce 1952 firma vyrobila první japonské plastové rádio. Jméno společnosti Sanyo znamená v japonštině "tři oceány".


 

V roce 2004 bylo při  zemětřesení vážně poškozen závod Sanyo Semiconductor a jako výsledek Sanyo zaznamenala obrovské finanční ztráty pro daný rok.
Dne 24. listopadu 2006, Sanyo oznámila těžké ztráty a počtu pracovních míst.

2. listopadu 2008, Sanyo a Panasonic oznámily, že se dohodly na hlavních bodech navrhovaného odkupu. Sanyo se tak stalo dceřinou společností firmy Panasonic.

Dne 29. července. 2010 Panasonic dosáhla dohody o převzetí zbývajících akcií společnosti Panasonic Electric Works a Sanyo, akcie za 9400000000 dolarů.

V dubnu 2012 mateřská společnost Panasonic plánuje ukončit značku Sanyo, ale některé z produktů této zančky zůstanou zachovány, protože stále drží hodnotu pro spotřebitele.

Nabíjecí baterie

Sanyo je průkopníkem výroby baterií NiCd v roce 1964, nikl-metal-hydridové v roce 1990, Li-ion baterie v roce 1994, a lithium-polymerové baterie v roce 1999.
Sanyo vyrábí i baterie pro elektrická vozidla.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace