SONY DSC-RX0 II
Poukaz 300 Kč na tisk fotek

SONY DSC-RX0 II

Sony
Kód produktu: 4015638 | PN: DSCRX0M2G.CEE

Nástupce první akční kamery s velkým snímačem (1") ve velmi odolném pouzdře, které je vodotěsné do 10 m, odolné pádu z výšky až 2 m a zároveň vydrží velký vnější tlak (až 200 kg). K takto výkonnému snímači musí být i odpovídající objektiv, což je zdě splněno optikou Zeiss Tessar T o světelnosti f/4,0 a ohnisku 24 mm (ekvivalentním na full frame). Už z takto naznačených parametrů je zřejmé, že nejde o pouhou alternativu ke GoPro, ale o zcela nový přístup k akční kameře. Nová verze přináší, mimo jiné. tolik žádané 4K video a výkonnou elektronickou stabilizaci.
Více o produktu »

 • velký 1" snímač, obrazový procesor BIONZ X
 • pevný 24 mm objektiv se světelností f/4,0, zoom 2x jak při videu, tak při fotografiích (při plném rozlišení)
 • odolné pouzdro (vodotěsné do 10m, odolné na pád z výšky 2m a tlaku odolné do 200 kg)
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • velký 1" snímač, obrazový procesor BIONZ X
 • pevný 24 mm objektiv se světelností f/4,0, zoom 2x jak při videu, tak při fotografiích (při plném rozlišení)
 • odolné pouzdro (vodotěsné do 10m, odolné na pád z výšky 2m a tlaku odolné do 200 kg)
 • možnost připevnění na sáňky fotoaparátu, nebo na "akční" držáky
 • přes volitelný adaptér možnost připojit filtry o průměru 30,5 mm
 • 1,5 " LCD výklopný (v 180 a 90 stupních) displej a množství tlačítek s přiřazenými funkcemi i těmi nastavitelnými
 • slow motion se snímkovací frekvencí až 1000 FPS
 • systém rozšířitelný o náhledový displej, mikrofon, osvětlení, blesky atd.
 • nové funkce jako je Soft Skin Effect mode pokročilý Eye AF, výkonná stabilizace

Videoprezentace

Popis produktu SONY DSC-RX0 II

Snímač, objektiv a procesor

SONY DSC-RX0 IISložený obrazový snímač CMOS typu 1.0 s čipem DRAM a rozlišením 15,3 Mpx umožňuje snímání až 960sn./s/1000sn./s a mimořádně zpomalený záznam. Vysokorychlostní závěrka s expozičními časy 1/32000 dokáže zachytit pohyb, který je pro lidské oko nepostřehnutelný. Rozšířené elektronické obvody nabízejí vyšší kapacitu zpracování signálu a rychlost jeho čtení.

24 mm F4 objektiv ZEISS Tessar T* zajišťuje snímky s vysokým rozlišením a menším zkreslením v okrajových oblastech, a to navzdory tomu, že se jedná o širokoúhlý objektiv. Tento objektiv ZEISS zvyšuje kontrast a ostrost záznamu. Použitím volitelné sluneční clony můžete zachycený obraz ještě vylepšit a potlačit výskyt odlesků a zdvojeného obrazu.

Vysokorychlostní obrazový procesor BIONZ X od společnosti Sony je stejně důležitý jako objektiv a obrazový snímač, neboť stojí za konverzí světla zachyceného snímačem, aby byly fotografie a filmy zaznamenány s přirozenějšími detaily, realističtěji, s bohatší gradací tónů a menším šumem.

Funkce

SONY DSC-RX0 IIMimořádná flexibilita a přesnost při úpravně obrazu

S-Log2 je speciální nastavení gamma vyvinuté společností Sony, které ocení především profesionálové se zájmem o postprodukci. Toto nastavení rozšiřuje dynamický rozsah záznamu a omezuje výskyt přesvětlených a příliš tmavých míst. Obrazový profil určuje charakter záznamu úpravou základních parametrů, například chromogenických efektů nebo nastavení gradace. 

Dálkové ovládání pomocí smartphonu nebo tabletu 

Díky integrované funkci Wi-Fi® lze až pět fotoaparátů RX0 II ovládat na dálku pomocí telefonu nebo tabletu. Jednoduše si stáhněte do mobilního zařízení bezplatnou aplikaci PlayMemories Mobile, která umožňuje dálkové ovládání závěrky fotoaparátu, spouštění a ukončování videozáznamu a okamžitý přenos zachyceného záznamu. K dispozici je také technologie Bluetooth®, jejímž prostřednictvím lze zařízení na dálku zapnout nebo vypnout.

SONY DSC-RX0Mimořádně zpomalený záznam rychlostí až 960 sn./s / 1000 sn./s

K dispozici je mimořádně zpomalený záznam s frekvencí až 960/1000 sn./s, se kterým ve videu zachytíte i zlomky sekund akce. Zpomalený záznam rychlostí 480/500 sn./s a 240/250 sn./s dokáže při nastavení Priorita kvality zachovat kvalitu obrazu blížící se rozlišení HD. Režim koncové spouště vám umožní zachytit rozhodující okamžik v mimořádně zpomaleném záznamu už dvě nebo čtyři sekundy před stisknutím tlačítka nahrávání.

SONY DSC-RX0Čistý, nekomprimovaný výstup HDMI® pro videa v rozlišení 4K - nově i interně

Čistý výstup HDMI můžete použít k záznamu nekomprimovaného videa na externí záznamové zařízení ve vámi zvoleném formátu a přenosové rychlosti, například jako nekomprimované video 4K, a záznam sledovat. Úchvatný přesný obraz v rozlišení 4K (kamera produkuje 1,7x vícece dat než je potřebné pro 4K záznam) s potlačenými zubatými okraji i efektem moiré lze reprodukovat prostřednictvím systému čtení dat bez technologie pixel binning nebo přeskakování řádků. Díky většímu datovému záznamu je velmi účině redukován efekt moiré, jaggie a video je tak hladší, detailnější s větší hloubkou. Nově je možnost nahrávat XAVC S 4K 30p 100Mbps (3,840x2,160/30p) i interně

SONY DSC-RX0Souvislé snímání rychlostí až 16 sn./s s omezením výpadků

Navzdory velkému počtu pixelů (15,3 MP) dosahuje vysokorychlostní snímač obrazu takové rychlosti čtení, že fotoaparát zvládne souvislé fotografování s frekvencí až 16 snímků za sekundu. Zachytíte tak i okamžiky pomíjivé krásy nebo výraz obličeje.

SONY DSC-RX0Závěrka omezující zkreslení s rychlostí až 1/32000 sekundy

Díky mimořádně rychlé expozici snímače Exmor RS® dokáže závěrka omezující zkreslení s rychlostí až 1/32000 sekundy omezit zkreslení obrazu způsobené efektem pohybující se clony, který často záběr rychle se pohybujících objektů narušuje.

Zvolte nahrávání v profesionálním formátu XAVC S nebo ve formátu AVCHD

Formát XAVC S s nízkou kompresí je vynikající volba především mezi profesionály, neboť dokáže zachytit vysoce kvalitní videozáznamy s minimálním šumem i ve scénách plných pohybu. Fotoaparát nabízí i formát AVCHD pro snadné úpravy a sdílení přes APP Sony “Imaging Edge™.

SONY DSC-RX0Tvůrčí možnosti funkčních tlačítek

Často používané a oblíbené funkce můžete naprogramovat na tlačítka podle vlastní potřeby a upravit si tak fotoaparát podle vlastního stylu. Získáte tak rychlý a pohodlný přístup k požadované volbě nastavení a fotoaparát ovládáte rychle a intuitivně.

SONY DSC-RX0Se širokým rozsahem citlivosti ISO můžete snímat v podstatě kdekoli

Rozsah citlivosti od ISO 80 až do ISO 12800 umožňuje pořízení čistších snímků za velmi slabého světla. Využijte režim Automatické ISO, který za vás automaticky posoudí nejvhodnější nastavení, nebo si citlivost nastavte ručně až do minimální hodnoty ISO 80. Fotoaparát také umožňuje upravit dolní limit expozičního času i při nastavení režimu Automatické ISO.

Předvolby zaostření pro jednodušší záznam videa

Při záznamu videa je k dispozici režim MF (manuální ostření) nebo PF (předvolba zaostření). Zvolíte-li režim PF, fotoaparát RX0 II automaticky zaostří na objekt ve vzdálenosti větší než přibližně 1 metr. V režimu PF také můžete aktivovat rozsah zaostření BLÍZKO a fotoaparát RX0 II automaticky zaostří na blízký objekt (přibližně ve vzdálenosti do 1 m), minimální zaostřovací vzdálenost je 20 cm.

SONY DSC-RX0 IIFunkce MF Assist a automatická korekce saturace jasového signálu zlepšují zaostření

Funkce asistence ručního ostření (Manual focus (MF) Assist) zvětšuje oblast, na kterou zaostřujete, a usnadňuje tak přesnější zaostření. Automatická korekce saturace zvýrazňuje nejostřejší části obrazu vámi vybranou barvou a pomáhá vám určit, zda je potřeba další úprava zaostření.

Podpora dálkového ovládání fotoaparátu

Když je fotoaparát připojen k počítači, můžete použít aplikaci dálkového ovladače a fotografovat nebo upravovat nastavení fotoaparátu z počítače prostřednictvím portu USB. Stačí si stáhnout do počítače aplikaci dálkového ovládání ve verzi, kterou váš počítač podporuje.

Vybraná specifikace

 • SONY DSC-RX0 IIzávěrka s rychlostí snímání až 1/32 000 s
 • rychlé fotografování s až 16 sn./s
 • obrazový profil / S-Log2
 • čistý výstup HDMI v rozlišení 4K, nově možnot nahrávat XAVC S 4K 30p 100Mbps (3,840x2,160/30p) i interně
 • funkce bezdrátového ovládání více zařízení
 • podporováno softwarem Capture One Express
 • služba PlayMemories Online™ - zálohujte si své fotografie a videa do bezpečné cloudové služby společnosti Sony a získejte k nim přístup z jakéhokoli zařízení
 • nové funkce jako je Soft Skin Effect mode (kamera i bez této aktivované funkce realněji zachycuje živé a pleťové barvy) , pokročilý Eye AF - oblíbené funkce autoamtického ostření na oči, výkonná elektronická stabilizace
 • u funkce Eye focus si můžete zvolit jestli bude kamera ostřit na levé, pravé oko, či automaticky

Rozměry a hmostnost

59 mm x 40.5 mm x 35 mm při 132g

Obsah balení

 • Dobíjecí baterie NP-BJ1
 • Napájecí adaptér AC-UUD12
 • Kabel Micro USB
 • Poutko na zápěstí
 • Ochrana paměťové karty
 • Příručka s pokyny

Parametry produktu

Optický zoom2x
Stabilizace obrazuelektronická
Rozlišení v Mpx15
Min. citlivost v ISO80
Max. citlivost v ISO12 800
Min. ohnisková vzdálenost24
Max. ohnisková vzdálenost24
Druh pamětimicroSDHC | microSDXC
Hledáčekne
LCD obrazovkavýklopná | 1,5"
Expoziční režimyautomatika | programová automatika
Bezdrátové rozhraníBluetooth + Wi-Fi
Sáňky pro bleskne
Možnost použití předsádek / filtrůano
Odolnost proti vnějším vlivůmvodotěsný
Velikost snímače1"/CX (crop 2,7×) | 1"/CX (crop 2,7×)
Nejrychlejší čas závěrky1/32 000
Světelnost objektivu4,0
Záznam videaFull HD (1920 x 1080) | 4K/UHD (3840x2160)
NapájeníNP-BJ1
GPS modulNe
Rozlišení LCD (px)230 000
Barvačerná
Zařazení kompaktuOdolný fotoaparát | Výkonný fotoaparát | Speciality | S velkým čipem
Počet fotografií za vteřinu16
Vodotěsný do (m)10
Manuální ostřeníano
Časosběrano
Materiál tělakovové
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety

INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety

INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety
 • v balení je i redukce z USB na micro USB
 • rozměry (dx š xv): cca. 98x17x17mm
 • kompatibilní s paměťovými kartami: SD, SDHC, SDXC, microSD, michroSDHC, microSDXC
490,-
Skladem > 5 ks
SANDISK microSDXC 32GB EXTREME PRO 100 MB/s A1 Class 10 U3

SANDISK microSDXC 32GB EXTREME PRO 100 MB/s A1 Class 10 U3

*****
(1 recenze)
SANDISK microSDXC 32GB EXTREME PRO 100 MB/s A1 Class 10 U3
 • Typ - micro SDHC
 • Kapacita - 32 GB
 • Rychlost čtení - 100 MB/s
KINGSTON čtečka paměťových karet, USB 3.0

KINGSTON čtečka paměťových karet, USB 3.0

KINGSTON čtečka paměťových karet, USB 3.0
 • USB 3.0 pro bleskový přenos dat
 • Podporuje mnoho typů paměťových karet
 • Kompaktní rozměry pro pohodlné přenášení
650,-
Skladem > 5 ks
SANDISK microSDHC 16GB ULTRA 80MB/s Class 10

SANDISK microSDHC 16GB ULTRA 80MB/s Class 10

SANDISK microSDHC 16GB ULTRA 80MB/s Class 10
 • Kapacita [GB]: 16
 • Minimální rychlost zápisu: UHS I - Class 1 (10MB/s)
 • Max rychlost čtení: 80 Mb/s
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

*****
(6 recenzí)
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ
 • aretační páčka pro všechny tři směry
 • třísekční nohy aretované pomocí pojistek
 • transportní výška: 16 cm
490,-
Skladem > 5 ks
VELBON EX MINI - stativ

VELBON EX MINI - stativ

*****
(3 recenze)
VELBON EX MINI - stativ
 • dvousekční stolní ministativ - hliníkové nohy
 • stabilní jednopáková dvouosá hlava
 • tělo stativu, hlava a svorky z kvalitního tvrzeného plastu
690,-
Skladem > 5 ks
MANFROTTO PIXI - ministativ

MANFROTTO PIXI - ministativ

*****
(1 recenze)
MANFROTTO PIXI - ministativ
 • upevnění zařízení 1/4" závit
 • materiál: adapto + ocel
 • náklon: -35° / +35°, otáčení hlavy o 360°
550,-
Skladem > 5 ks
JOBY GORILLAPOD 3K Kit

JOBY GORILLAPOD 3K Kit

*****
(7 recenzí)
JOBY GORILLAPOD 3K Kit
Sleva
 • Odnímatelná kulová hlava
 • Ohebné, omotané nohy
 • Vyrobeno z japonského zdravotnického ABS materiálu a německého TPE
2 290,-
Skladem 2 - 3 ks
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě...
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
269,-
Skladem > 5 ks
B+W Utěrka Photo - clear

B+W Utěrka Photo - clear

*****
(2 recenze)
B+W Utěrka Photo - clear

Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

220,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

*****
(7 recenzí)
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
20,-
Skladem > 5 ks
HAMA čisticí set na optiku 5930

HAMA čisticí set na optiku 5930

*****
(7 recenzí)
HAMA čisticí set na optiku 5930

Ofukovací balonek HAMA slouží k odstranění prachu z optiky. Pro odstranění prachových částeček použijte nejprve ofukovací balonek a teprve poté očistěte optiku...

290,-
Skladem > 5 ks
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Příslušenství k produktu SONY DSC-RX0 II

INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety

INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety

INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety
 • v balení je i redukce z USB na micro USB
 • rozměry (dx š xv): cca. 98x17x17mm
 • kompatibilní s paměťovými kartami: SD, SDHC, SDXC, microSD, michroSDHC, microSDXC
490,-
Skladem > 5 ks
SANDISK microSDXC 32GB EXTREME PRO 100 MB/s A1 Class 10 U3

SANDISK microSDXC 32GB EXTREME PRO 100 MB/s A1 Class 10 U3

*****
(1 recenze)
SANDISK microSDXC 32GB EXTREME PRO 100 MB/s A1 Class 10 U3
 • Typ - micro SDHC
 • Kapacita - 32 GB
 • Rychlost čtení - 100 MB/s
KINGSTON čtečka paměťových karet, USB 3.0

KINGSTON čtečka paměťových karet, USB 3.0

KINGSTON čtečka paměťových karet, USB 3.0
 • USB 3.0 pro bleskový přenos dat
 • Podporuje mnoho typů paměťových karet
 • Kompaktní rozměry pro pohodlné přenášení
650,-
Skladem > 5 ks
SANDISK microSDHC 16GB ULTRA 80MB/s Class 10

SANDISK microSDHC 16GB ULTRA 80MB/s Class 10

SANDISK microSDHC 16GB ULTRA 80MB/s Class 10
 • Kapacita [GB]: 16
 • Minimální rychlost zápisu: UHS I - Class 1 (10MB/s)
 • Max rychlost čtení: 80 Mb/s
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

*****
(6 recenzí)
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ
 • aretační páčka pro všechny tři směry
 • třísekční nohy aretované pomocí pojistek
 • transportní výška: 16 cm
490,-
Skladem > 5 ks
VELBON EX MINI - stativ

VELBON EX MINI - stativ

*****
(3 recenze)
VELBON EX MINI - stativ
 • dvousekční stolní ministativ - hliníkové nohy
 • stabilní jednopáková dvouosá hlava
 • tělo stativu, hlava a svorky z kvalitního tvrzeného plastu
690,-
Skladem > 5 ks
MANFROTTO PIXI - ministativ

MANFROTTO PIXI - ministativ

*****
(1 recenze)
MANFROTTO PIXI - ministativ
 • upevnění zařízení 1/4" závit
 • materiál: adapto + ocel
 • náklon: -35° / +35°, otáčení hlavy o 360°
550,-
Skladem > 5 ks
JOBY GORILLAPOD 3K Kit

JOBY GORILLAPOD 3K Kit

*****
(7 recenzí)
JOBY GORILLAPOD 3K Kit
Sleva
 • Odnímatelná kulová hlava
 • Ohebné, omotané nohy
 • Vyrobeno z japonského zdravotnického ABS materiálu a německého TPE
2 290,-
Skladem 2 - 3 ks
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě...
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
269,-
Skladem > 5 ks
B+W Utěrka Photo - clear

B+W Utěrka Photo - clear

*****
(2 recenze)
B+W Utěrka Photo - clear

Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

220,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

*****
(7 recenzí)
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
20,-
Skladem > 5 ks
HAMA čisticí set na optiku 5930

HAMA čisticí set na optiku 5930

*****
(7 recenzí)
HAMA čisticí set na optiku 5930

Ofukovací balonek HAMA slouží k odstranění prachu z optiky. Pro odstranění prachových částeček použijte nejprve ofukovací balonek a teprve poté očistěte optiku...

290,-
Skladem > 5 ks
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

SONY DSC-RX0 II

Přidat příspěvek
 • Jan Kolínský
  Odpovědět

  Doba snímání

  Jan Kolínský 12.09.2021 22:07:05
  Dobrý den, jak dlouhý záznam je schopná kamera zachytit při maximální snímkovací frekvenci (1000fps)?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Doba snímání

   Jakub Valdivia 13.09.2021 10:41:44

   Dobrý den,

   v prioritě délky videa natáčí cca 4 vteřiny a vytvoří cca 160 vteřin trvající video. 

    

 • Standa
  Odpovědět

  DOTAZ.

  Standa 29.11.2019 13:49:43
  Dobrý den. Jak vychází srovnání této kamery Sony a Gopro 7 a 8 po stránce videa a fotografií.
  Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:DOTAZ.

   Jakub Valdivia 29.11.2019 15:17:54
   Dobrý den, z hlediska obrazové kvality fotografií a videa je na tom výrazně lépe RX0 II díky většímu snímači.
 • Standa
  Odpovědět

  DOTAZ.

  Standa 28.11.2019 20:00:00
  Dobrý den.
  Komunikuje kamera v češtině?
  Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:DOTAZ.

   Jakub Valdivia 29.11.2019 08:49:15
   Dobrý den, kamera má menu v českém jazyce.
 • vladimir č.
  Odpovědět

  camera sony DSC RX M2

  vladimir č. 14.09.2019 21:01:10
  prosím , proč jsou na kameře 2 vstupy
  A pamětová karta micro SD
  B memory stick micro , jsou obě nutné ? a na co ? díky čapka
 • vladimir č.
  Odpovědět

  Sony Creatorkit RXO II

  vladimir č. 28.07.2019 08:47:14
  co vše obsahuje a jaká je cena Kitu ?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Sony Creatorkit RXO II

   Jakub Valdivia 29.07.2019 13:23:42
   Dobrý den, kit bude obsahovat držák, 2 akumulátory a stativ s ovládánim. Cena kitu bude 20.990,-.
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím