SONY NEX-VG30E
SONY NEX-VG30ESONY NEX-VG30ESONY NEX-VG30ESONY NEX-VG30ESONY NEX-VG30ESONY NEX-VG30ESONY NEX-VG30E

SONY NEX-VG30E

Výrobce neuveden
Kód produktu: 4032846

Systém Sony NEX-VG30E je unikátní hybrid, který v sobě spojuje ty nejlepší vlastnosti klasické videokamery a digitální zrcadlovky. Oproti předchozí generaci VG20 nabízí celou řadu vylepšení, které z VG30E dělají kameru pro velmi náročné uživatele.
Více o produktu »

 • Záznam Full HD 1920x1080
 • Progresivní záznam 24p, 25p a 50p
 • Výměnné objektivy
222 929 029 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • Záznam Full HD 1920x1080
 • Progresivní záznam 24p, 25p a 50p
 • Výměnné objektivy
 • Snímač CMOS Exmor™ APS HD
 • 7,5cm/3" (921 000 bodů) OLED dotykový panel
 • Čtyřsměrový prostorový mikrofon
 • Záznam prostorového zvuku 5.1
 • Elektronický OLED hledáček
 • Pokročilé manuální ovládání

Parametry

Popis produktu SONY NEX-VG30E

Vzhled a konstrukce

Neobyčejné vlastnosti videokamery Sony NEX-VG30E jsou patrné již zvenčí. Na první pohled zaujme masivní madlo, zakončené na jednom konci 4 kanálovým mikrofonem a na druhém elektronickým hledáčkem. Čelní straně kamery pak dominuje bajonet pro výměnné objektivy Sony řady E (případně celé množství dalších, za použití redukce). I přes své takřka profi zaměření, je ale Sony NEX-VG30E ve své podstatě stále ještě ruční kamera, která se právě díky větším rozměrům velmi pohodlně ovládá a její vyšší hmotnost zase pomáhá k méně rozechvěným záběrům.

Snímač a optika

Jedním z největších lákadel Sony NEX-VG30E je bezesporu možnost výměny objektivů. Spolu s kamerou je dodávaný objektiv 18–200 mm F3,5–6,3 (29–322 mm po přepočtu na kinofilm) s optickým stabilizátorem obrazu SteadyShot. Krom toho je ale samozřejmě možné použít celou škálu objektivů s bajonetem Sony E, který využívají také kompaktní fotoaparáty Sony NEX, nebo (pomocí volitelné redukce) objektivy známé z DSLR Sony Alpha. Dalším parametrem, kterým NEX-VG30E vyčnívá nad běžné videokamery je velký a citlivý snímač CMOS Exmor™ APS HD s rozlišením 16,1 megapixelu. Ten má rozměry jako snímače používané v digitálních zrcadlovkách, což se příznivě projeví jednak za zhoršených světelných podmínek, ale hlavně při práci s hloubkou ostrosti.

Formát záznamu a média

Videokamera Sony Nex-VG30E nabízí podstatně širší možnosti v nastavení režimu záznamu, takže kromě klasického, prokládaného 50i je k dispozici i progresivní 50p, pro co nejplynulejší, ale zároveň dokonale ostrý obraz a 25p, který dodá záběrům ten správný filmový nádech. Jinak záznam jako takový zůstává v klasickém formátu AVCHD, který se ukládá na paměťové karty SD/SDHC/SDXC, případně Memory Stick. Například karta s kapacitou 32 GB vystačí, v závislosti na nastavené kvalitě záznamu, až pro 470 minut videa ve Full HD. Důmyslně řešená soustava čtveřice mikrofonů propůjčuje této kameře jedinečnou kvalitu zvuku, který je možné zaznamenat i v prostorovém formátu 5.1.

Funkce a ovládání

Při návrhu kamery bylo samozřejmě pamatováno na pohodlné ovládání manuálních funkcí. Nechybí tedy množství ovládacích prvků pro rychlé ovládání rychlosti závěrky a clony nebo pohodlné kolečko jog-dial. Manuální ovládání ostření a zoomu je pak závislé na použitém objektivu. Podobně, jako běžné kamery, je i Sony NEX-VG30E vybavena výklopným, otočným OLED displejem, který má úhlopříčku 3" a rozlišení 921 000 bodů. Displej je navíc dotykový a slouží k pohodlnému procházení menu a nastavení dalších parametrů kamery. Kromě displeje je možné při natáčení využít OLED elektronický hledáček s vysokým rozlišením více než 2 megapixely.

Možnosti propojení, vstupy a výstupy

Video lze přímo z kamery přehrávat pomocí HDMI výstupu, pro připojení kamery k počítači slouží standardní USB 2.0. Díky mikrofonnímu vstupu je možné kameru vybavit externím mikrofonem, který se připojuje pomocí klasického konektoru 3,5 mm jack. K optimálnímu záznamu zvuku dopomůže také sluchátkový výstup pro pohodlné monitorování záznamu přímo při natáčení. Sony NEX-VG30E má hned dvě patice pro příslušenství, klasickou pasivní a inteligentní patici Sony, do kterých lze osadit různé druhy mikrofonů, reflektorů nebo třeba přídavných blesků pro použití fotografických funkcí této kamery.

Rozměry a hmotnost:

Přibližně 91 mm × 130 mm × 223 mm (včetně dodané baterie) při 650g.

Obsah balení:

Sony NEX-VG30E
objektiv E18-200mm
clona objektivu
napájecí adaptér
baterie (NP-FV70)
dálkový ovladač
USB kabel
ovladač USB
Software - Picture Motion Browser

Specifikace kamery na webu výrobce (CZ)

Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

SONY AC-L200 Nabíječka / Síťový zdroj (A,F,P)

SONY AC-L200 Nabíječka / Síťový zdroj (A,F,P)

SONY AC-L200 Nabíječka / Síťový zdroj (A,F,P)

Síťový zdroj - nabíječka pro kamery s baterií řady A/F/P.

Příslušenství k produktu SONY NEX-VG30E

SONY AC-L200 Nabíječka / Síťový zdroj (A,F,P)

SONY AC-L200 Nabíječka / Síťový zdroj (A,F,P)

SONY AC-L200 Nabíječka / Síťový zdroj (A,F,P)

Síťový zdroj - nabíječka pro kamery s baterií řady A/F/P.

Poradna k produktu

SONY NEX-VG30E

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací