Speciální sety pro Youtubery Sony

Jako YouTuber musíte zastat hned několik profesí najednou – od scénáristy a kameramana, přes osvětlovače a zvukaře, až po střihače, editora a producenta. Současně však jde o disciplínu technicky dost náročnou. Není to už jen zdaleka o fotoaparátu nebo kameře ale potřebujete řadu dalšího příslušenství. V této sekci najdete speciální sady, určené přímo pro tvorbu vlogů na streamovací platformy. 

SONY ZV-1 vlogovací fotoaparát1

SONY ZV-1 vlogovací fotoaparát

SONY ZV-1 vlogovací fotoaparát
3 sety Poukaz 300 Kč na tisk fotek záruka 2+1 rok zdarma
 • Kompaktní digitální fotoaparát stvořený pro vlogování (výklopný LCD display, indikace...
 • Real-time Eye AF - rychlý autofocus s automatickou detekcí očí a tváře
 • Efekt jemné pleti - přirozený tón pleti při vlogování
21 990,-
Skladem > 5 ks
SONY Alpha A7 III + FE 28-70 mm2

SONY Alpha A7 III + FE 28-70 mm

*****
(4 recenze)
 • full frame 24 Mpx snímač
 • až 10 sn./s. při sekvenčním snímání s bufferem až na 177 JPEG snímků
 • XAVC S 4k video, 100 Mbps 8-bit 4:2:0 - interní nahrávání, přes HDMI výstup 8-bit...
58 990,-
Poslední kus

Jak již bylo naznačeno výše, každý, kdo chce dělat videa pro nejrozšířenější online streamovací platformu, musí toho zvládnout opravdu hodně. Od rutinní práce s foto/video technikou, přes zvládnutí problematiky svícení a ozvučení až po náročný post-proces neboli úpravy a střih videí v některém z editačních programů. Tvorba videí na streamovací platformy (v čele s nejpopulárnější YouTube) není ani tak o perfektním ovládnutí techniky a teorie videa či fotografie, jako spíše o nápadech, správném načasování, důslednosti, vytrvalosti a sebedisciplíně. Úspěch na streamovacích platformách většinou nemají ti, co dokonale ovládají techniku jako takovou. Úspěch mají spíše ti, kdo dokaží tvořit takový obsah, který má potenciál, umí zaujmout, najít si a udržet své publikum. A právě v tomto ohledu je přílišná snaha o "technický perfekcionismus" spíše kontraproduktivní. Zkrátka, obsah je král

Technika vhodná pro YouTubery

Co si hlídat

Technika, určená pro tento typ obsahu - tedy videa na YouTube - by měla splňovat určitá kritéria. V první řadě by neměla být náročná na ovládání a nastavení. Dále by zařízení - a sety pro YouTube videa - měly být flexibilní a snadno přizpůsobitelné pro různé typy natáčení. Samozřejmostí by měla být dobrá výdrž baterie a vyřešen přenos obrazu i zvuku (nejlépe bezdrátově). Jako bonus je poté zvýšená odolnost i kompaktní provedení. Ideální set pro YouTube videa by tedy měl mít následující vlastnosti/parametry: 

 • Jednoduché, intuitivní ovládání
 • Snadné nastavení (chytrá automatika výhodou)
 • Přesné a rychlé kontinuální AF (automatické ostření)
 • Velký, výklopný a otočný display
 • Účinný stabilizátor obrazu 
 • Kvalitní mikrofon (interní nebo externí)
 • Bezdrátová konektivita (zvuk, obraz, stream)
 • Kompaktní rozměry
 • Dlouhá výdrž baterie a její rychlé dobíjení
 • Zvýšená odolnost (proti vlhku, prachu, pádu) 

 

Jinak řečeno, čím víc toho za vás dokáže udělat technika sama, tím lépe pro vás. Tvůrci videí se pak mohou soustředit jen na to skutečně podstatné jako je:

 • Vymýšlení konceptu
 • Plánování jednotlivých epizod
 • Tvorba scénařů a storyboardů
 • Výběr lokací pro natáčení
 • Volba hostů do svých podcastů

 

V neposlední řadě je nezbytně nutné, mít určitý talent výřečnosti i vystupování před kamerou. Prostě umět zaujmout a zabavit diváky a být ještě – vedle toho všeho – tak trochu herec a moderátor v jednom.

Technika vhodná pro YouTubery

Každopádně je zde nutné ještě jednou zdůraznit, že kvalitní technika je nutnost. Vysoká kvalita videí vašemu renomé samozřejmě jen přidá (a to samé platí i naopak)! Jste-li technicky zaměřeni, můžete dát přednost sofistikovaným technickým řešením s víceméně manuálním řízením a nastavením, nicméně vysoká míra autonomních funkcí a částečné či úplné automatizace není vůbec na škodu (Proč? To bylo již jasně řečeno výše). Mezi technikou a sety, vhodnými pro YouTubery, by tedy rozhodně neměly chybět fotoaparáty a kamery, které si sami umí pohlídat klíčové parametry a nastavení a nezatěžují tím své uživatele (kteří už toho beztak mají na práci více než dost).

Technika vhodná pro YouTubery

Natáčecí technika pro YouTubery by měla předně rychle a přesně automaticky ostřit (AF) – a to průběžně, nejlépe s důrazem na obličej nebo oči. Také automatické nastavení expozice je více než vhodné. Podobné je to i s externími světlenými zdroji či mikrofonem. Nastavení by zde mělo být co nejjednodušší, ideálně automatické.

Technika vhodná pro YouTubery

Vlogovací fotoaparáty a sady

Samozřejmostí je dlouhá výdrž baterií a krátké časy nabíjení. Sem patří jak skvělé vlogovací fotoaparáty – například SONY ZV-1; popřípadě osvědčené, špičkové bezzrcadlovky – SONY Alfa A7 III včetně univerzálního a kvalitního objektivu FE 28-70mm. Skvělou volbou může být také povedený Nikon Z6 i s celou škálou praktického příslušenství

Technika vhodná pro YouTubery

Kvalitní zvuk a světlo je základ

Samostatnou kapitolou je poté kvalitní zvuk! Ač je to paradox, diváci jsou benevolentnější k horší kvalitě samotného obrazu, ale špatný zvuk dokáže video téměř spolehlivě "zabít" - byť jinak může být video ve všech ostatních ohledech vynikající. Další věcí je kvalitní osvětlení. Když natáčíte v exteriérech a během dne, většinou to nemusíte příliš řešit. V interiérech je však situace zcela jiná a v takových případech je potřeba zajistit si kvalitní osvětlení (umělé). Pro doplnění techniky tak rozhodně doporučujeme, rozšířit svou video výbavu o 1) kvalitní LED video světla a 2) o některý z externích mikrofonů.  

Technika vhodná pro YouTubery

Další důležité příslušenství

K natáčení statických videí je nezbytností stativ. K dispozici je široká škála různých typů fotografických a video stativů! Je třeba vybírat dle typu natáčení a množství (hmotnosti) techniky, kterou bude stativ následně nést. Pokud však chcete natáčet hlavně dynamická videa a s vaší kamerou/fotoaparátem být neustále v pohybu, pak je lepší, zvolit některý z ručních a vysoce sofistikovaných stabilizátorů (tzv. SteadyCam). Jedná se o zařízení, která již umí komunikovat bezdrátově (bluetooth, wifi) jak s vaším fotoaparátem, tak chytrým telefonem. Dále nabízí též spoustu přídavných funkcí a možností připojení dalšího příslušenství (mikrofon, světlo atd.). 

Fotoaparáty a kamery pro video

Podle typů videí, kterým se budete věnovat, můžete sáhnout buď po "klasice" - tedy DSLR/digitání zrcadlovce nebo CSC/bezzrcadlovce - pokud chcete mít celý proces natáčení více pod kontrolou. Stejně tak ale můžete svou video tvorbu realizovat pomocí alternativních typů kamer:

 

Patříte-li ke skutečným fajnšmekrům či profesionálům v oblasti videa, vašemu hledáčku by rozhodně neměly uniknout profesionální filmové kamery: Canon EOS Cinema nebo Sony Cinema a k tomu samozřejmě i špičkové adekvátní filmové objektivy

Canon EOS C300 Mark III

Akční sety a speciální sady

V naší nabídce najdete množství setů pro natáčení videí. Díky tomu můžete výrazně ušetřit! Pokud máte jakékoli dotazy nebo potřebujete poradit, obraťte se s důvěrou na naší infolinku - buď telefonicky: +420 222 929 029 nebo e-mailem: info@fotoskoda.cz, případně využijte služeb našeho chatu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím