SYNOLOGY NAS DS214 2x3TB WD červený, 3 roky záruka, 72 h servisní zásah

Kód produktu: 4183854

Tento malý a elegantní dvou diskový server je určený zejména pro fotografy, menší firmy a pracovní skupiny nebo pro náročné domácí uživatele. Je integrací file serveru, zálohovacího zařízení a tiskového serveru s další bohatou aplikační nadstavbou jak pro kancelářské, tak i domácí nasazení. Server je plně softwarově vybaven a kromě běžných NAS funkcí má úzkou vazbu na internet i multimediální aplikace. Navíc do něj lze další aplikace i nahrát. Lze jej využít jak pro ryze pracovní účely, tak pro zábavu. Vzhledem k velice nízké spotřebě pouze 23/9W je ve srovnání se standardním serverem kompletní návratnost této investice do 1-2 let! Tento server je osazen dvěma hot-swap SATA disky 3TB WD Red, které lze provozovat v režimu Basic/JBOD/RAID 0/1, 3 roční zárukou a 72 h servisním zásahem.
Více o produktu »

 • All-in-1 server s jednoduchou instalací
 • propracovaný software (ovládání přes web rozhraní)
 • kompaktní, tichý, bezúdržbový systém
222 929 029 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • All-in-1 server s jednoduchou instalací
 • propracovaný software (ovládání přes web rozhraní)
 • kompaktní, tichý, bezúdržbový systém
 • podpora TCP/IP, AppleTalk (široká podpora OS)
 • sdílení dat (File server)
 • sdílení USB tiskárny pro síť (Print server)
 • sdílení USB disků pro síť
 • možnost tvorby webu (Web station) s podporou PHP a MySQL
 • jednoduchá tvorba a správa blogů
 • dohledové centrum - podpora IP kamer (podpora detekce pohybu, nahrávání na disk)
 • prodloužená záruka na 3 roky

Videoprezentace

Popis produktu SYNOLOGY NAS DS214 2x3TB WD červený, 3 roky záruka, 72 h servisní zásah

DiskStation je spolehlivý, má minimální spotřebu i tichý provoz. 
DS214 má rychlé odezvy a vynikající přenosové rychlosti. Ve své kategorii je to jeden z nejlepších NAS serverů.
Obsahuje rychlý procesor 1,067 GHz Dual Core (FPU) s hardwarovým šifrováním, paměť 512MB DDR3 a rychlé USB 3.0 rozhraní.
Tento server je osazen dvěma hot-swap SATA disky 3TB, které lze provozovat v režimu Basic/JBOD/RAID 0/1.
Podporuje i Gigabit LAN, záložní zdroj (UPS)...

Funkce jsou jednoduše nastavitelné a správu zvládne každý zkušenější uživatel PC.
Správa produktu (menu) je plně lokalizovaná.

Specifické vlastnosti s orientací na multimediální domácnost:

· sdílení multimediálních souborů (DLNA/UPnP Media server, iTunes server)
· přehrávání multimediálních souborů přes Sony PS3 a Xbox360
· autonomní přehrávání hudby + internet. rádia (Audio station)
· automatické stahování souborů z internetu (Download station)
· sdílení fotografií a videa přes internet (Photo Station+)
· mobilní sdílení fotografií a hudby pro Smartphone a iPhone
· EZ Internet - konfigurace routeru přímo ze Synology
· Podpora USB WiFi modulů pro přímé připojení NAS do 802.11b/g/n sítě

Specifické vlastnosti s orientací pro firemní nasazení:

· AES 256-ti bitové šifrování dat
· podora Windows ADS
· podpora virtualizačních platforem WMware, MS Hyper-V, XenServer (iSCSI target...)
· podpora FTP služeb (FTP server) vč. Secure FTP
· síťový koš pro snadnou obnovu nechtěně smazaných dat
· komplexní automatický zálohovací systém - Backup server
(podpora Rsync, Cloud Backup, Time Machine...)
· VPN, Mail server, OpenERP, CRM a další volitelné aplikace
· vzdálená správa, SMNP, protokoly

Optimální poměr ceny a výkonu

Zařízení Synology DS214 nabízí nejlepší poměr ceny a výkonu. Vše ostatní představuje extrémní hodnotu. Zařízení Synology DS214 nabízí vynikající výkon čtení/zápisu, průměrnou rychlost přes 100 MB/s při konfiguraci RAID 1 v prostředí systému Windows® a rychlost více než 110 MB/s čtení.1 Vestavěná jednotka s plovoucí čárkou vylepšuje celkový výkon hlavního procesoru a je užitečná především při zvyšování rychlosti zpracování miniatur. Díky tomu je příprava fotografií zcela novým zážitkem.

Zařízení DS214 bylo koncipováno s ohledem na bezpečnost a praktičnost a nabízí zcela nové přihrádky pevných disků s možností instalace bez nástrojů. Díky tomu mohou uživatelé provádět montáž 3,5” disků bez použití šroubováku. Zařízení DS214 navíc podporuje přihrádky pevných disků s možností výměny během provozu, což umožňuje rychlou a bezpečnou výměnu. Přístup k externímu úložišti je rychlý a snadný, a to díky dvěma rozhraním SuperSpeed USB 3.0 v zadní části a jednomu praktickému rozhraní USB 2.0 na předním panelu.

Na zařízení DS214 je nainstalován operační systém DSM společnosti Synology, který získal několik ocenění. Zařízení tak nabízí celou řadu aplikací, které jsou k dispozici v části Centrum balíčků systému DSM.

Sdílení souborů napříč platformami Windows + Mac + Linux

Zařízení Synology DS214 nabízí kompletní podporu síťových protokolů a bezproblémové sdílení souborů napříč platformami Windows, Mac® a Linux®. Díky integraci služby Windows AD a LDAP je možné zařízení Synology DS214 rychle a jednoduše začlenit do stávajícího síťového prostředí bez nutnosti znovu vytvářet uživatelské účty. Přístup k souborům přes Internet je zjednodušen šifrovaným serverem FTP a webovým průzkumníkem souborů, kterým je Synology File Station. Podpora protokolu HTTPS, brány firewall a automatického blokování IP adres zajišťuje účinnou ochranu souborů sdílených přes Internet.

Uživatelům, kteří jsou neustále na cestách, nabízí společnost Synology užitečnou aplikaci DS file vhodnou pro oblíbená mobilní zařízení, jako jsou zařízení iPhone®, iPad®, Android™ a Windows Phone™. K veškerému obsahu uloženému na zařízení Synology DS214 získáte vzdálený přístup pomocí aplikace DS file.

Efektivní řešení zálohování

Zařízení Synology DS214 nabízí centralizované umístění pro zálohy, pomocí kterého lze konsolidovat fragmentovaná a nestrukturovaná data v síti. Uživatelé počítačů PC mohou zálohovat data zařízení Synology DS214 pomocí softwaru Synology Data Replicator. Uživatelé systému Mac OS X® mohou využívat nativní integraci nástroje Apple® Time Machine®.

Data uložená na zařízení Synology DS214 lze zálohovat pomocí průvodce zálohováním na jiné zařízení Synology NAS, server rsync nebo externí jednotku. Je podporováno také zálohování pomocí cloudových služeb Amazon® S3 a Glacier Doplňkový balíček, Time Backup, uchovává větší počet verzí dat zařízení DiskStation. Správci IT pak mohou provádět snadnou kontrolu a v případě potřeby obnovit předchozí verzi.

Funkce Synchronizace sdílených složek umožňuje uživatelům synchronizovat konkrétní složku ze zařízení Synology DS214 na jiné zařízení DiskStation – jde o přímé zálohování systémem server-klientské zařízení a probíhá pokaždé, když dojde na straně serveru ke změně. Na základě šifrovaného připojení mohou uživatelé bezproblémově a bezpečně sdílet dokumenty s místní kanceláří. Dojde-li k poruše zařízení DiskStation, můžete během několika chvil vytvořit okamžitou zálohu.

Sofistikované kancelářské aplikace

Na zařízení Synology DS214 je nainstalován operační systém Synology DiskStation Manager (DSM), který získal několik ocenění a který nabízí aplikace a funkce určené přímo pro malé podniky a pracovní skupiny.

Díky vestavěnému poštovnímu serveru plní zařízení Synology DS214 funkci specializovaného poskytovatele poštovní služby. Možnost sdílení tiskárny USB minimalizuje náklady podniku na tisk, protože tiskové prostředky lze sdílet v celé kanceláři. Balíček VPN Server nabízí snadné řešení VPN, které z vašeho zařízení Synology DS214 vytvoří server VPN a zajistí tak bezpečné připojení k privátní místní síti LAN na vzdáleném místě.

Atraktivní jsou mobilní aplikace DS cam (náhled IP kamer, uložení snímku, prohlížení záznamů), které jsou zdarma ke stažení - iPhone verze a Android verze.

Co se týká zabezpečení prostředí, nabízí služba Synology Surveillance Station centralizované rozhraní pro správu IP kamer umístěných ve vaší kanceláři nebo domácnosti. Díky tomu mohou uživatelé cestovat na velké vzdálenosti a sledovat bezpečnost prostředí pomocí živého zobrazení, nahrávání událostí a pořizování fotografií počítačem nebo mobilním zařízením.

Licence pro jednu IP kameru je v ceně systému, další licence lze dokoupit. Model DS214 podporuje až 8 IP kamer. Z NAS Synology se tedy stává skutečný a všestranný centrální systém.

Do Synology NAS lze další aplikace (Apps) i nahrávat. Získat lze např. Antivirus, Mail server, ERP a CRM systémy, e-shopy...
Seznam dostupných aplikací.

Úsporný, chladný a tichý design

Všechny servery Synology NAS byly navrženy s ohledem na úsporu energie. Zařízení DS214 nabízí ventilátor o rozměrech 92 X 92 mm a inteligentní funkci proudění vzduchu, který nepřetržitě ochlazuje systém. Díky funkci omezování hluku má ve srovnání s ostatními PC zařízeními velmi tichý provoz. Podpora funkce Probuzení přes LAN/WAN a plánované zapnutí a vypnutí ještě více snižují spotřebu energie a provozní náklady.

Všechny produkty Synology jsou vyrobeny z dílů splňujících zásady směrnice RoHS a jsou baleny do recyklovatelných materiálů. Společnost Synology si uvědomuje svou globální odpovědnost a neustále pracuje na omezení vlivu, který jednotlivé vyrobené produkty mají na životní prostředí.

Možnosti připojení:

Disk Station obsahuje tři USB porty, které lze využít pro připojení dalších zařízení. Dva USB 3.0 porty sdílené do sítě umožní připojení USB tiskárny nebo USB disků / pamětí. Třetí USB port na čelní straně je určen pro kopírování (zálohu) USB flash pamětí nebo jiných USB paměťových zařízení s podporou Mass Storage (digitální fotoaparáty…) pouhým stisknutím tlačítka. 
Integraci do podnikového prostředí umožní i sdílení diskového prostoru jako iSCSI target. Velikost prostoru lze později rozšířit, na Disk Station lze přidělit až 10 iSCSI targets. 
 

Podrobný popis funkcí serveru

www.synology.com

Poradna k produktu

SYNOLOGY NAS DS214 2x3TB WD červený, 3 roky záruka, 72 h servisní zásah

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Kam dále

Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...