TAMRON Telekonvertor 1,4x PRO pro Nikon
TAMRON Telekonvertor 1,4x PRO pro Nikon

TAMRON Telekonvertor 1,4x PRO pro Nikon

Tamron
Kód produktu: 2020712

TAMRON 1,4x SP AF TELE-CONVERTER
Více o produktu »

222 929 029 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

Parametry

Popis produktu TAMRON Telekonvertor 1,4x PRO pro Nikon

TAMRON 1,4x SP AF TELE-CONVERTER
Každý jistě někdy zatoužil po velkém přiblížení a teleobjektiv vám nedovolí ono požadované prodloužení? Řešením by mohlo být vložení telekovertoru mezi váš fotoaparát a objektiv. Firma Tamron se výrobou objektivů zabývá dlouhá léta a své produkty nabízí v mnoha světových metropolích.

Speciální vlastnosti
SP - U produktů řady SP je kladen hlavní důraz na nejvyšší dosažitelnou kvalitu v dané třídě bez omezení stanoveného prodejní cenou. Nejen, že objektivy a telekonvertory Tamron řady SP zachovávají plný kontrast fotografované scény i při fotografování v náročných světelných podmínkách, ale také v maximální možné míře potlačují optické vady. 

K čemu slouží
Telekonvertory jsou rozšířeny mezi fotografy z několika důvodů, jednak proto, že jsou relativně levným a přitom efektivním řešením, jak získat objektiv s delším ohniskem (např. při použití telekonvertoru s 2násobkem získáte 200mm teleobjektiv z původních 100mm), a také proto, že umožní dosáhnout větší poměru zvětšení obrazu, což je plně lákavé pro makrofotografii.
Společně s prodloužením ohniska však dochází ke snížení světelnosti a ke zhoršení optických vlastností objektivu (čím větší je násobek prodloužení, tím jsou oba nedostatky patrnější).
V kombinaci s méně světelnými objektiv hrozí riziko, že světelnost sestavy (objektiv + telekonvertor) poklesne pod únosnou míru, ve většině případech je touto úrovní clonové číslo 5,6, a AF senzor fotoaparátu pracující na principu pasivního autofokusu (rozpoznání celkového kontrastu fotografované scény) nedokáže na základě malého množství světla procházejícího skrze objektiv správně reagovat, a proto nemusí fungovat správně, tehdy je jediným možným řešením manuální zaostřování.

Kompatibilita
Přednostně jsou tyto telekonvertory určeny pro použití s plnoformátovými objektivy.

Technické parametry
Fotoaparát / Bajonet: Nikon
Prodloužení ohniskové vzdálenosti: 1,4x
Optická sestava: 5 členů ve 4 skupinách
Povrchové vrstvy: ano
Ovlivnění expozice: -1,0EV
Délka: 19,4mm
Průměr: 68mm
Váha: 132 g

Stránky produktu (EN)

Poradna k produktu

TAMRON Telekonvertor 1,4x PRO pro Nikon

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Kam dále

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací