TIFFEN filtr IR87 55 mm
Sleva
TIFFEN filtr IR87 55 mm

TIFFEN filtr IR87 55 mm

Tiffen
Kód produktu: 2123429

Infračervený filtr Tiffen 87 umožňuje dosažení profesionálních výsledků. Výsledné černobílé snímky pořízení s tímto filtrem získají dramatický nádech, bohatou tonální škálu i nízké zrno. Vhodný pro náladově pojaté krajinářské i architektonické fotografie.
Více o produktu »

222 929 031 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

Parametry

Průměr55
Objímkastandardní
Efekty filtrůIR (Infra Red)
Povrchové antireflexní vrstvyneobsahuje

Popis produktu TIFFEN filtr IR87 55 mm

Speciální vlastnosti

 • IR filtr - Filmy pro infračervenou fotografii jsou mimo jiné citlivé na ultrafialové záření a záření kratších vlnových délek viditelného spektra, proto je nutné odfiltrovat všechny tyto vlnové délky viditelného světla kromě infračervené oblasti. IR filtr 87 propouští IR záření o vlnové délce 870 nm. Vhodný pro výtvarné obrazy na ČB i barevný materiál. Použití možné u analogových přístrojů, kde je třeba volit IR film pro dosažení požadovaného efektu, tak i u digitálních kamer, u nichž je potřeba nastavit "bílou" manuálně skrze IR filtr.
 • Faktor prodloužení expozice - EV stupně

K čemu slouží

Efektové filtry vytváří na výsledné fotografii či videozáznamu určitý vizuální efekt. Na snímku se tak mohou objevit hvězdičky, lokální či úplná změkčení, ale i duhové a pastelové přechody. V současné době dochází společně s rozvojem digitálních technologií k ústupu těchto filtrů do pozadí, stále však jsou oblasti, kde naleznou své uplatnění. Patří sem především ateliérové portréty, svatební obřady a filmové záznamy. Určitou výjimkou jsou IR filtry, jejichž efekt je sice možné napodobit v grafickém editoru. Snímače digitálních fotoaparátů jsou opatřeny filtrem, který blokuje IR záření, proto mnoho zanícených amatérských i profesionálních fotografů (vědecké účely, kriminalistika, lékařství apod.) využívají pro pořízení IR fotografií filmový materiál. Obecně lze říci, že všude tam, kde je upřednostněno použití filmového materiálu je možné použít i efektové filtry.

Ukázka funkce filtru

Jak se používá

V závislosti na podstatě efektu se liší i způsob použití. Některé mohou ovlivnit expozici, jiné posouvají barevné podání a další změkčují obraz. V zásadě ovšem platí, že je většina filtrů zasazena do klasické kruhové obroučky, která se prostřednictvím závitu upevňuje před frontální člen objektivu. I zde se vyskytuje výjimka a to jsou obdélníkové filtry COKIN a LEE, jež se zasouvají do držáku.

Stránky výrobce (ENG)

Parametry produktu

Průměr55
Objímkastandardní
Efekty filtrůIR (Infra Red)
Povrchové antireflexní vrstvyneobsahuje
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

TIFFEN filtr IR87 55 mm

Přidat příspěvek
 • Stanislav Negru
  Odpovědět

  TIFFEN 87 Infrared filtr 55mm

  Stanislav Negru 26.04.2012 17:08:55
  Otázka: Je tento filtr možné použít i pro fotografování digitálním fotoaparátem. Vlastním SONY DSLR A-350. Předem Vám děkuji za odpověď a přeji hezký denSt. Negru
  • Pavel Galler
   Odpovědět

   RE: TIFFEN 87 Infrared filtr 55mm

   Pavel Galler 30.04.2012 10:00:31
   Dobrý den,použítí infrared filtrů na digitálních zrcadlovkách je velmi individuální. Na některé se filtr dal použít a na některé ne. Záleží na snímači, který se u některých modelů, mohl ve filtru odrážet. Proto je nutné filtr s danou zrcadlovkou přímo vyzkoušet. Můžete-li zastavte se u nás za tímto účelem na kamenné prodejně..
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím