Video a natáčení videa Výrobce neuveden


















Nakupte chytře
Dostupnost
Značka
Cena
Optický zoom
Rozlišení snímače (snímačů) v Mpx
Rozměr závitu pro montáž filtru
Min. ohnisková vzdálenost
Hmotnost (g)
Maximální nosnost dronu (g)
Maximální kapacita paměťové karty (GB)
Druh příslušenství sportovních kamer
Adaptér určený pro
Druh příslušenství
Výdrž baterie (min)
Úhlopříčka
Rychlost odezvy
Rozlišení
Frekvence procesoru
Kapacita interní paměti / HDD
Rozlišení LCD (px)
Max. ohnisková vzdálenost
Rozlišení LCD (px)
Životnost baterie
Kapacita paměti
KONIG čistič DVD/Blue-ray + 20ml roztok
Roztok König je určený k čistění DVD a Blue-ray mechanik.
MICROMUFF ochrana vestavěného mikrofonu proti větru
Micromuff je ochrana proti vzniku nežádoucího šumu vznikající vlivem větru (při nahrávání audio/video záznamu). Micromuff se prostřednictvím suchého zipu připevní před...
- −61 %
APOGEE Hype MIC profesionální USB mikrofon
- Zachycení rozlišení až 24 bitů / 96 kHz
- Cardioid Polar
- 3 režimy analogové komprese
KOALA Mini-Max M13B Protivětrná ochrana pro kamerové mikrofony
Umělá kožešina pro shotgun mikrofony, která je určena pro přímé navlečení na molitanovou ochranu mikrofonu. vnitřní délka:210
KOALA Windsocks Mini-Max 13cm
Účinná protivětrná ochrana z umělé kožešiny pro shotgun mikrofony, která je určena pro přímé navlečení na molitanovou ochranu mikrofonu.
HAMA audio redukce XLR zásuvka - jack 3,5mm stereo vidlice
- kvalitní kovové konektory, vhodné pro profesionální použití
- redukce s flexibilním kabelem
- pro připojení mikrofonu (XLR mono) ke vstupu jack 3,5 mm (stereo)
DOOER Screw- šroub pro GoPro
- Kompatibilní s kamerami GoPro
- 3/4" závit
Proč u nás nakupovat
& půjčovna
online
Video a natáčení videa Výrobce neuveden
Videokamery jsou důležitou součástí výbavy na výlety, dovolené, oslavy, a podobně. Dnešní nové kamery jsou již téměř výhradně digitální. To znamená, že mají digitální snímač, obrazový procesor, záznamové médium atd. Dávno to však už není jen o videokamerách, video umí dnes již velice dobře a kvalitně zaznamenat i digitální fotoaparáty.
S příchodem internetu a digitálních technologií (koncem 20. a začátkem 21. století) přišla také revoluce v záznamu a zpracování obrazových dat. Fotografie a video jsou od té doby mnohem snáze dostupné a již dávno masově pronikly i mezi laickou veřejnost. Na trh neustále přichází nové - a stále propracovanější – modely digitálních fotoaparátů – DSLR, bezzrcadlovek, videokamer. Ale tím to zdaleka nekončí. Možností, jak natáčet, máme v současnosti mnohem více: akční videokamery, drony, kompaktní fotoaparáty nebo chytré telefony. Když to trochu zobecníme, tak v podstatě jakékoli zařízení, vybavené objektivem, lze využít i pro záznam videa (potažmo samozřejmě též fotografií).
Výběr je opravdu velký
Mezi nejznámnější výrobce (hobby) videokamer bezesporu patří Canon, Sony, Panasonic, JVC, Samsung. Naprostým standardem mezi kamerami je Full HD (1920 x 1080 bodů) rozlišení, ale stále častěji již proniká už i do „hobby“ segmentu 4K rozlišení (3840 × 2160 bodů). Video 4K nabízí více detailů, jasnější a ostřejší obraz a v neposlední řadě lze z takto detailního videa (4K) extrahovat i velice kvalitní fotografie. Rozlišení je samo o sobě trendem, který neustále roste a v budoucnu se bude nadále zvyšovat. Sice zde stále máme ještě různé technické limity (velikost snímače, optiky, dynamický rozsah, digitální šum), které se však daří celkem úspěšně „obcházet“. Zářným příkladem zde budiž chytré telefony (smartphony).
Trendy
Kromě zmíněného rozlišení je trendem též 3D video, kde některé z digitálních kamer již mají – kromě klasického 2D záznamu – možnost záznamu videa ve 3D. To je buď řešeno digitálně či opticky (kamera má 2 objektivy) nebo kamera disponuje možností připojení 3D předsádky. Dále existují i kamery tzv. outdoorové. Mají zvýšenou mechanickou odolnost - zpravidla vyšší odolnost vůči pádům a nárazům, vodotěsnost (ponoření kamery do určité hloubky pod vodní hladinu), mrazu odolnost či zvýšenou prachu těsnost. Tyto kamery jsou oproti klasickým kamerám podstatně vhodnější na sportovní aktivity a do extrémnějších podmínek. Vzhledem ke svému využití jsou outdoorové kamery většinou vybaveny i jednodušším ovládáním, což v náročnějších podmínkách určitě oceníte.
Vývoj jde rychle kupředu
Spolu s tím, jak se rozšiřují možnosti v oblasti záznamu digitálního videa, tak se vylepšují i samotné technologie a možnosti. Kromě výše uvedených parametrů (rozlišení, 3D) výrobci intenzivně pracují též na dalších klíčových funkcích, zejména co se týče automatického i chytrého ostření, pokročilé stabilizace obrazu, snímkovací frekvence a video kodeků (pro optimalizaci, komprimaci obrazových dat). Kromě standardního automatického ostření (AF) s důrazem na 1 až X ostřících bodů (zde neplatí, že čím více AF bodů, tím lepší ostření!) máme k dispozici také kontinuální ostření (například pro sport a dynamické záběry obecně) a další „chytré“ funkce AF jako například: priorita/detekce obličeje nebo oka. Současné chytré ostřící algoritmy umí dokonce detekovat i více tváří (lidí) ve scéně a ostrost mezi ně „rozložit“ sofistikovanou prací s hloubkou ostrosti.
Také stabilizace obrazu již umí velice dobře plnit svou funkci. Nejvýkonnější stabilizátory v kamerách a fotoaparátech jsou dokonce schopny téměř plně nahradit samostatné základní modely stabilizátorů/Steadycamů. Stabilizace je optická (v objektivech), mechanická (pohyb snímače přímo v těle kamery, fotoaparátu) a elektronická. Často se též kombinují dva nebo všechny tři typy stabiliazce. Další parametry – jako snímkovací frekvence nebo kodeky jsou pak dost ovlivněny výkonem a softwarem (firmwarem v kameře/fotoaparátu). Výkonné kamery a fotoaparáty tak výrobci vybavují rychlými obrazovými procesory, rychlou operační pamětí (buffer) ale také velkým datovým úložištěm (interní HDD, SSD disky), alternativně možno využít pro ukládání dat samozřejmě paměťové karty s vyšší kapacitou (nad 32GB) a se schopností rychlého zápisu dat (class 10).
Technika pro natáčení videa
Jaká technika se hodí pro natáčení videa? V první řadě je zde třeba dobře zvážit, co a jak budeme natáčet. Konkrétně si musíme zodpovědět tyto (a podobné) otázky:
- Co chci natáčet (rozhovory, reportáže, vlogy, dynamické scény) ?
- Kde chci natáčet (interiér, exteriér, studio nebo kombinace) ?
- Kdy a za jakých světelných podmínek ?
- Jak „velká výprava“ videí bude (skromná a komorní nebo velké záběry s více lidmi) ?
- Budu používat efekty v post-procesu (nutno zvážit ateliér, green-screen, pojezdy kamer atd.) ?
- Budu točit víceméně na jednom místě nebo chci kvůli natáčení hodně cestovat ?
- Natáčení v extrémnějších podmínkách (vlhko, prach, písek, mráz, horko atd.) ?
Čím lepší příprava a detailnější popis budoucího „podnikatelského záměru“, tím lépe vybereme následující technické vybavení:
- Akční kamery: pro sportovní, akční videa - aktivně založení kameramani(-ky).
- Digitální videokamery: pro dokument, reportáž - každodenní situace a zážitky, rodinná videa.
- Digitální zrcadlovky (DSLR): pro video i foto, pro kreativní tvůrce obsahu, kteří propojují video i fotografii.
- Bezzrcadlovky (mirrorless, CSC): moderní alternativa digitální zrcadlovky, představující zajímavou alternativu k DSLR. Kompaktnější provedení, pokročilé možnosti záznamu i následných úprav v oblasti videa.
- Kompaktní kreativní fotoaparáty: malé, snadno přenositelné, univerzální.
- Drony: stále oblíbenější kategorie, spojující zábavu, kreativitu i neotřelé pohledy/záběry (z ptačí perspektivy).
Příslušenství pro video
- Vedle digitálních fotoaparátů a videokamer je však stejně důležité i vhodné příslušenství pro video. Sem patří zejména:
- Externí mikrofony pro kvalitnější záznam zvuku
- Videosvětla - pro ještě lepší obraz. Kvalitní LED světla jsou dnes již velice dobře dostupné a lze je používat jak pro video, tak na fotografování.
- Stabilizátory, SteadyCam – moderní a výkonné stabilizační sestavy, které nejen eliminují nežádoucí pohyb a chvění ale umožňují také další pomocné funkce jako například – montáž dalšího příslušenství (mikrofony, světla, atp.)
- Fotografické filtry – zejména ND filtry, ND Variabilní filtry, polarizační filtry (CPL) a další.
Technika pro ty nejnáročnější
V neposlední řadě nesmíme zapomenout samozřejmě na ty nejnáročnější z nás. Fotografy/kameramany profesionály, kteří chtějí jen to nejlepší a nejvýkonnější dost možná neuspokojí nabídka „standardního“ video vybavení. Pro skutečné fajnšmekry je zde nabídka Top profesionálních video kamer a k tomu samozřejmě i odpovídající profi video objektivy!
Doplňky pro videokamery
V této kategorii nabízíme základní i pokročilejší příslušenství pro videokamery ať již pro klasické digitální videokamery či outdoorové videokamery. Mezi toto příslušenství můžeme zařadit mezikroužky, telekonvertory, předsádky, adaptéry a sluneční clony. Pro všechny kameramany jsou v nabídce propojovací kabely (těch není nikdy dost) a hlasové záznamníky, pro skutečné "old-school" kameramany - kazety pro analogové videokamery.
Místo pro ukládání dat
Každé digitální zařízení potřebuje prostor pro ukládání dat. U videa je to o to složitější, neboť dat je zde obrovské množství a tím pádem potřebujeme i adekvátně velká úložiště! Mezi nejpoužívanější zaznamenávající medium patří bezesporu výměnné SD karty – pro video nejlépe s velkou kapacitou - tedy SDHC (více než 8GB) a SDXC (více než 32GB), kamery s vnitřní pamětí (paměť, která je zabudována v kameře) či kombinace SD karet a vnitřní paměti. Dále jsou pro video dostupné kamery s HDD (pevným diskem), který vyniká především velkou pamětí od 80GB do cca 500GB a stejně tak i pevné disky – nejlépe moderní HDD nebo SSD.
S příchodem internetu a digitálních technologií (koncem 20. a začátkem 21. století) přišla také revoluce v záznamu a zpracování obrazových dat. Fotografie a video jsou od té doby mnohem snáze dostupné a již dávno masově pronikly i mezi laickou veřejnost. Na trh neustále přichází nové - a stále propracovanější – modely digitálních fotoaparátů – DSLR, bezzrcadlovek, videokamer. Ale tím to zdaleka nekončí. Možností, jak natáčet, máme v současnosti mnohem více: akční videokamery, drony, kompaktní fotoaparáty nebo chytré telefony. Když to trochu zobecníme, tak v podstatě jakékoli zařízení, vybavené objektivem, lze využít i pro záznam videa (potažmo samozřejmě též fotografií).
Výběr je opravdu velký
Mezi nejznámnější výrobce (hobby) videokamer bezesporu patří Canon, Sony, Panasonic, JVC, Samsung. Naprostým standardem mezi kamerami je Full HD (1920 x 1080 bodů) rozlišení, ale stále častěji již proniká už i do „hobby“ segmentu 4K rozlišení (3840 × 2160 bodů). Video 4K nabízí více detailů, jasnější a ostřejší obraz a v neposlední řadě lze z takto detailního videa (4K) extrahovat i velice kvalitní fotografie. Rozlišení je samo o sobě trendem, který neustále roste a v budoucnu se bude nadále zvyšovat. Sice zde stále máme ještě různé technické limity (velikost snímače, optiky, dynamický rozsah, digitální šum), které se však daří celkem úspěšně „obcházet“. Zářným příkladem zde budiž chytré telefony (smartphony).
Trendy
Kromě zmíněného rozlišení je trendem též 3D video, kde některé z digitálních kamer již mají – kromě klasického 2D záznamu – možnost záznamu videa ve 3D. To je buď řešeno digitálně či opticky (kamera má 2 objektivy) nebo kamera disponuje možností připojení 3D předsádky. Dále existují i kamery tzv. outdoorové. Mají zvýšenou mechanickou odolnost - zpravidla vyšší odolnost vůči pádům a nárazům, vodotěsnost (ponoření kamery do určité hloubky pod vodní hladinu), mrazu odolnost či zvýšenou prachu těsnost. Tyto kamery jsou oproti klasickým kamerám podstatně vhodnější na sportovní aktivity a do extrémnějších podmínek. Vzhledem ke svému využití jsou outdoorové kamery většinou vybaveny i jednodušším ovládáním, což v náročnějších podmínkách určitě oceníte.
Vývoj jde rychle kupředu
Spolu s tím, jak se rozšiřují možnosti v oblasti záznamu digitálního videa, tak se vylepšují i samotné technologie a možnosti. Kromě výše uvedených parametrů (rozlišení, 3D) výrobci intenzivně pracují též na dalších klíčových funkcích, zejména co se týče automatického i chytrého ostření, pokročilé stabilizace obrazu, snímkovací frekvence a video kodeků (pro optimalizaci, komprimaci obrazových dat). Kromě standardního automatického ostření (AF) s důrazem na 1 až X ostřících bodů (zde neplatí, že čím více AF bodů, tím lepší ostření!) máme k dispozici také kontinuální ostření (například pro sport a dynamické záběry obecně) a další „chytré“ funkce AF jako například: priorita/detekce obličeje nebo oka. Současné chytré ostřící algoritmy umí dokonce detekovat i více tváří (lidí) ve scéně a ostrost mezi ně „rozložit“ sofistikovanou prací s hloubkou ostrosti.
Také stabilizace obrazu již umí velice dobře plnit svou funkci. Nejvýkonnější stabilizátory v kamerách a fotoaparátech jsou dokonce schopny téměř plně nahradit samostatné základní modely stabilizátorů/Steadycamů. Stabilizace je optická (v objektivech), mechanická (pohyb snímače přímo v těle kamery, fotoaparátu) a elektronická. Často se též kombinují dva nebo všechny tři typy stabiliazce. Další parametry – jako snímkovací frekvence nebo kodeky jsou pak dost ovlivněny výkonem a softwarem (firmwarem v kameře/fotoaparátu). Výkonné kamery a fotoaparáty tak výrobci vybavují rychlými obrazovými procesory, rychlou operační pamětí (buffer) ale také velkým datovým úložištěm (interní HDD, SSD disky), alternativně možno využít pro ukládání dat samozřejmě paměťové karty s vyšší kapacitou (nad 32GB) a se schopností rychlého zápisu dat (class 10).
Technika pro natáčení videa
Jaká technika se hodí pro natáčení videa? V první řadě je zde třeba dobře zvážit, co a jak budeme natáčet. Konkrétně si musíme zodpovědět tyto (a podobné) otázky:
- Co chci natáčet (rozhovory, reportáže, vlogy, dynamické scény) ?
- Kde chci natáčet (interiér, exteriér, studio nebo kombinace) ?
- Kdy a za jakých světelných podmínek ?
- Jak „velká výprava“ videí bude (skromná a komorní nebo velké záběry s více lidmi) ?
- Budu používat efekty v post-procesu (nutno zvážit ateliér, green-screen, pojezdy kamer atd.) ?
- Budu točit víceméně na jednom místě nebo chci kvůli natáčení hodně cestovat ?
- Natáčení v extrémnějších podmínkách (vlhko, prach, písek, mráz, horko atd.) ?
Čím lepší příprava a detailnější popis budoucího „podnikatelského záměru“, tím lépe vybereme následující technické vybavení:
- Akční kamery: pro sportovní, akční videa - aktivně založení kameramani(-ky).
- Digitální videokamery: pro dokument, reportáž - každodenní situace a zážitky, rodinná videa.
- Digitální zrcadlovky (DSLR): pro video i foto, pro kreativní tvůrce obsahu, kteří propojují video i fotografii.
- Bezzrcadlovky (mirrorless, CSC): moderní alternativa digitální zrcadlovky, představující zajímavou alternativu k DSLR. Kompaktnější provedení, pokročilé možnosti záznamu i následných úprav v oblasti videa.
- Kompaktní kreativní fotoaparáty: malé, snadno přenositelné, univerzální.
- Drony: stále oblíbenější kategorie, spojující zábavu, kreativitu i neotřelé pohledy/záběry (z ptačí perspektivy).
Příslušenství pro video
- Vedle digitálních fotoaparátů a videokamer je však stejně důležité i vhodné příslušenství pro video. Sem patří zejména:
- Externí mikrofony pro kvalitnější záznam zvuku
- Videosvětla - pro ještě lepší obraz. Kvalitní LED světla jsou dnes již velice dobře dostupné a lze je používat jak pro video, tak na fotografování.
- Stabilizátory, SteadyCam – moderní a výkonné stabilizační sestavy, které nejen eliminují nežádoucí pohyb a chvění ale umožňují také další pomocné funkce jako například – montáž dalšího příslušenství (mikrofony, světla, atp.)
- Fotografické filtry – zejména ND filtry, ND Variabilní filtry, polarizační filtry (CPL) a další.
Technika pro ty nejnáročnější
V neposlední řadě nesmíme zapomenout samozřejmě na ty nejnáročnější z nás. Fotografy/kameramany profesionály, kteří chtějí jen to nejlepší a nejvýkonnější dost možná neuspokojí nabídka „standardního“ video vybavení. Pro skutečné fajnšmekry je zde nabídka Top profesionálních video kamer a k tomu samozřejmě i odpovídající profi video objektivy!
Doplňky pro videokamery
V této kategorii nabízíme základní i pokročilejší příslušenství pro videokamery ať již pro klasické digitální videokamery či outdoorové videokamery. Mezi toto příslušenství můžeme zařadit mezikroužky, telekonvertory, předsádky, adaptéry a sluneční clony. Pro všechny kameramany jsou v nabídce propojovací kabely (těch není nikdy dost) a hlasové záznamníky, pro skutečné "old-school" kameramany - kazety pro analogové videokamery.
Místo pro ukládání dat
Každé digitální zařízení potřebuje prostor pro ukládání dat. U videa je to o to složitější, neboť dat je zde obrovské množství a tím pádem potřebujeme i adekvátně velká úložiště! Mezi nejpoužívanější zaznamenávající medium patří bezesporu výměnné SD karty – pro video nejlépe s velkou kapacitou - tedy SDHC (více než 8GB) a SDXC (více než 32GB), kamery s vnitřní pamětí (paměť, která je zabudována v kameře) či kombinace SD karet a vnitřní paměti. Dále jsou pro video dostupné kamery s HDD (pevným diskem), který vyniká především velkou pamětí od 80GB do cca 500GB a stejně tak i pevné disky – nejlépe moderní HDD nebo SSD.