Worldstar: Legenda Miroslav Tichý ve filmu | FotoŠkoda
​Black Friday - slevy až 40% Tato nabídka je platná už jen:

Worldstar: Legenda Miroslav Tichý ve filmu

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý

Fotograf, malíř a podivín z Kyjova. Miroslav Tichý je jedním z nejznámějších fotografů poslední doby a režisérka Natasha von Kopp díky tomu, že s ním rok natáčela dokumentární film Worldstar, vytvořila jedinečný pohled na jeho tvorbu i osobnost. Nenechte si jít příležitost zhlédnout tento dokument a ponořit se v diskusi do spletitých vod legendy, která okolo něj byla utvořena!

Debunking the Legend of Miroslav Tichy

Miroslav Tichý byl v nedávné minulosti světově nejslavnější český fotograf. Navíc jedním z nejdráž prodávaných. Zároveň je kontroverzní postavou svérázným přístupem k fotografii počínaje a výrobou vlastních fotoaparátů konče. Jeho výstavy viděli diváci po celém světě, je zastoupen ve většině prestižních sbírek.

Už během jeho velebení se ale množily hlasy poukazující na to, že se nemusí jednat o běžný šablonovitý úspěch zázračného objevu, a někdy je Tichý považován za produkt dokonalé kurátorské manipulace. Pokud vás zajímá i druhá strana příběhu, máte jedinečnou možnost vidět dokument Worldstar pořízený kamerou Natashi von Kopp, která s panem Tichým strávila celý jeden rok.

Poté se můžete těšit na shrnutí a rozbor událostí kolem zrodu legendy upředené kolem tohoto autora a v diskusi přímo s Natashou von Kopp můžeme toto tajemství dále rozplétat.

Pokud vás zajímá pohled, který možná ani neznáte, na autora jehož legenda se rozprostírá od podivínské černé ovce až k zázračně objevenému géniovi, budeme se na vás těšit!

Natasha von Kopp

Vyrůstala v Německu, Československu a Japonsku. V roce 2007 dokončila diplomovou práci o umělci Miroslavu Tichém nazvanou WORLDSTAR, za kterou získala na filmových festivalech několik cen. V roce 2013 se podílela na projektu Ein Traum von Anklam, který byl nominován na cenu BKM Preis – Kulturelle Bildung 2013. V roce 2020 byla stipendistkou programu EJO na Freie Universität Berlin. Se svou rodinou žije v Berlíně a v Praze, pracuje jako nezávislá filmařka, fotografka, učitelka filmu a filmové historie. Dále se zabývá filmovými a fotografickými workshopy s dětmi na Akademii umění v Berlíně. V současné chvíli pracuje na dvou dlouhodobých filmových projektech.

Worldstar: Legenda Miroslav Tichý ve filmu
Dokument

Worldstar: Legenda Miroslav Tichý ve filmu

Zdarma
V tuto chvíli nejsou vypsány žádné termíny.
Vyberte si z alternativ

Worldstar: Legenda Miroslav Tichý ve filmu

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý

Další kurzy

Ulice vyžaduje pokoru
Ulice vyžaduje pokoru
Dokument Street

Ulice vyžaduje pokoru

Co je to vlastně street photo? Jaká technika se ukrývá ve fotobrašně správného streetaře? Je vůbec možné fotografovat lidi na ulici a jaké tabu s tím souvisí? Přijďte se dozvědět, jak si...

LektorKevin V. Ton
LokalitaZasedací místnost
Nejbližší termín21. 1. 2023
2 190,-
> 3 volných míst
Základy ovládání bezzrcadlovky
Základy ovládání bezzrcadlovky
ON-LINE Ovládání fotoaparátu

Základy ovládání bezzrcadlovky

Poznejte perfektně svůj fotoaparát, než začnete fotografovat! Připravili jsme pro vás kurz, kde se budeme věnovat vaší bezzrcadlovce od prvního spuštění, až po složitější nastavení a...

LektorVojtěch Kubec
LokalitaZasedací místnost, On-line...
Nejbližší termín28. 11. 2022
890,-
> 3 volných míst
Úvod do makrofotografie
Úvod do makrofotografie
Makrofotografie

Úvod do makrofotografie

Fascinuje vás svět makrofotografie? Není divu. Svět makra je nádherný a zároveň nám všem snadno dostupný. Za krásnými makrozáběry nemusíte nikam cestovat, dokonce ani nemusíte opustit váš...

LektorLuděk Bouška
LokalitaZasedací místnost
Nejbližší termín29. 11. 2022
890,-
> 3 volných míst
Nahlédněte do naší temné komory!
Nahlédněte do naší temné komory!
Analogová fotografie

Nahlédněte do naší temné komory!

Máme temnou komoru a nebojíme se vám ji ukázat! Přijďte se podívat, kde se ručně vyvolávají vaše černobílé filmy a kde vznikají luxusní ruční černobílé zvětšeniny, nebo se nechte...

Lektorspecialista Centra FotoŠkoda
LokalitaPalác Ligna
Nejbližší termín30. 11. 2022
Zdarma
Bez omezení
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...