Filtr

Zobrazte si akce v kalendáři nebo v seznamu

28.05.2018

Dopolední program

10:00 - 12:00Základy kompozice fotografiePřednáška
Základy kompozice fotografie

Fotografie není jen o ovládání přístroje. Jsou obecná pravidla, která předurčují, co na snímku vypadá dobře, co naopak ruší a čemu je dobré se tedy vyhnout. Prezentace Pavla Scheuflera je o psychologii fotografické tvorby, kompozici, o využívání barev, kontrastu a symboliky, a o různých tricích. A hlavně o tom, jak vytvořit snímek, který vás potěší.

Více informací
Více jak 3 volná místa 100,- s DPH
Pavel Scheufler photoPavel Scheufler

Registrace startují 08.05.2018

10:00 - 13:00Základy scrapbookinguWorkshop
Základy scrapbookingu

Přijďte na workshop základů scrapbookingu a odneste si svoji první ručně vyrobenou stránku do vašeho fotoalba! Dozvíte se, co scrapbooking je, kde se můžete inspirovat, jak si rozvrhnout práci a seznámíte se s nejrůznějšími scrapbookovými technikami a pomůckami. S sebou si vezměte cca 4 vlastní fotografie, se kterými budete pracovat a předem si promyslete téma stránky. Ostatní materiál k práci dostanete od nás. Hostem bude Mgr. Romana Balcarová - fotografka a lektorka výtvarných kurzů.

Více informací
Více jak 3 volná místa 250,- s DPH
Kateřina Balíčková photoKateřina Balíčková

Registrace startují 08.05.2018

Odpolední program

16:00 - 17:30Dovolená se zrcadlovkou NikonPřednáška
Dovolená se zrcadlovkou Nikon

Těšíte se na dovolenou? Už se nemůžete dočkat, až prozkoumáte nová místa, načerpáte energii a zafotografujete si? Beseda s Michaelem Jurákem pro vás bude malým návodem, jak se hravě vyvarovat nejčastějším chybám při fotografování na cestách a jak pořídit ty nejkrásnější fotografie!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Michael Jurák photoMichael Jurák

Registrace startují 08.05.2018

16:00 - 17:30První kroky se zrcadlovkou CanonPřednáška
První kroky se zrcadlovkou Canon

Pomůžeme vám porozumět fotografickým zásadám a dosáhnout tak ještě lepších snímků. Osvětlíme si výhody zrcadlovek oproti kompaktům i to, jaké jsou velikosti a typy snímačů. U snímačů se dále zaměříme na jejich využití a také si vyjmenujeme klady a zápory menších senzorů APS-C. Vysvětlíme princip zrcadlovky a naučíme Vás efektivně pracovat se základními expozičními režimy. Zaměříme se na práci s ohniskovými vzdálenostmi a perspektivou. Nastíníme použití různých nastavení vyvážení bílé a picture style. Navíc si ukážeme kompoziční pravidla, abyste byli připraveni ovládnout svou zrcadlovku a získat brilantní snímky, jaké od ní očekáváte.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Michal Tvrdík photoMichal Tvrdík

Registrace startují 08.05.2018

16:00 - 17:30Zdeňkův manuálPřednáška
Zdeňkův manuál

Zdeňka Bínu – fotografa a muzikanta asi netřeba příliš představovat. Jeho besedy se vždy těší velkému zájmu. Možná i proto, že spíše připomínají přátelské popovídání a upřímnou debatu nad fotografiemi. Tentokrát se ale Zdeněk nebude věnovat pouze streetové fotografii. Jeho spolupráce s firmou ZEISS mu umožnila vyzkoušet spoustu zajímavých skel a velikou část z nich manuální. Jak si s tím Zdeněk poradil při nejrůznějších žánrech – o tom a hlavně o výsledných fotografiích bude tato beseda, kterou určitě nechcete promeškat.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Zeiss
Zdeněk Bína photoZdeněk Bína

Registrace startují 08.05.2018

18:00 - 19:30Lifestyle portrét, režírovaná fotka ze životaPřednáška
Lifestyle portrét, režírovaná fotka ze života

Nikdy si nebyl přesně jistý, do jakého žánru jako fotograf patří a nejspíš nikam ani zaškatulkovaný být nechce. Proto svému stylu začal říkat obecně - Lifestyle portrét. Podstatné je to, že fotí lidi. Dál nechává na každém, ať si jeho tvorbu zařadí, kam potřebuje. Zúčastněte se přednášky s Lukášem Bícou a přijďte si poslechnout, jak režírovat život před hledáčkem. Lukáš na přednášce promluví o své tvorbě, technice a technologiích, které při práci používá a také o tom, jak důležitou roli v jeho fotografickém světě hraje Instagram, atmosféra a improvizace.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Sony
Lukáš Bíca photoLukáš Bíca

Registrace startují 08.05.2018

18:00 - 19:30Máchův Máj - poznejte dobrodružství fotoilustracíPřednáška
Máchův Máj - poznejte dobrodružství fotoilustrací

Do Máchovy básně Máj je zamilovaný celý život, přičemž v každém životním období na něj působí uplně jinak jinak. A vůbec není důležité, co tím chtěl říct básník. Tvrdí, že stačí, když báseň něco vyvolá v nás: rezonance, obrazy, skryté touhy a myšlenky. Tajemství. Jeho fotoilustrace k Máji jsou právě tyto obrazy, touhy a tajemství. Máj 21. století. Na přednášce se dozvíte nejen o Máji, o vzniku fotografií k Máji, ale také jak z nápadu, který máte, vytvořit projekt, dokončit ho, a jak ho pomocí crowdfundingové kampaně realizovat. O vzniku a pozadí fotoilustrací k Máchově Máji a od nápadu k realizaci výstavy a knihy vám povypráví Romek Hanzlík - fotograf, milovník Máje a mimo jiné i vítěz soutěže Czech Press Photo.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Sony
Romek Hanzlík photoRomek Hanzlík

Registrace startují 08.05.2018

18:00 - 19:30Makrofotografie s CanonemWorkshop
Makrofotografie s Canonem

Detail dělá celek. Dosáhněte zvětšení až 5:1 a naučte se ovládnout sílu detailu i světlo makro blesků. K dispozici budou k vyzkoušení full frame a APS-C zrcadlovky i makro objektivy včetně jedinečného MP-E 65 (zvětšení až 5:1), makro blesky a mezikroužky. Vlastní techniku budete moci kombinovat s vystavenými objektivy a naopak. Fotografická lekce se speciální makro výbavou Canon, na které nesmíte chybět! EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 150,- s DPH
Garant kurzu: Canon
Michal Tvrdík photoMichal Tvrdík

Registrace startují 08.05.2018

18:00 - 19:30Motokros? Opravdu!Přednáška
Motokros? Opravdu!

Jedna z nejkrásnějších věcí na focení je, že nevíte, kam vás to dovede. Jsem primárně dětská a rodinná fotografka a nikdy by mě nenapadlo, že mě focení motokrosu tak učaruje. Co za tím stálo a co mě k tomu dovedlo, vám povím na mé besedě “Má cesta k focení motokrosu”.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
Pavlína Kubíčková photoPavlína Kubíčková

Registrace startují 08.05.2018

29.05.2018

Dopolední program

10:00 - 11:30Černobílý svět Daniela ŘeřichyPřednáška
Černobílý svět Daniela Řeřichy

Daniel Řeřicha se považuje za krajináře a donedávna byly jeho hlavní doménou barevné fotografie. V poslední době, však čím dál raději, fotí černobílé minimalistické snímky krajiny či architektury, které jej oslovují stále více. Na jeho fotografie můžete narazit na výstavách, v kalendářích nebo časopisech, vydávaných v různých koutech světa. Přijďte na jeho přednášku objevit kouzlo černobílé fotografie v kombinaci s krajinou a dlouhými expozicemi. Dozvíte se, co vše je potřeba udělat pro pořízení kvalitní černobílé fotografie a nastíníte si rovněž základy následného zpracování v PC.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Daniel Řeřicha photoDaniel Řeřicha

Registrace startují 08.05.2018

10:00 - 11:30Úvod do ČB fotografiePřednáška
Úvod do ČB fotografie

Přijďte si popovídat o základních principech klasické ČB fotografie: jak to vlastně funguje, co s naexponovaným negativem, jak získat z vyvolaného negativu fotografii. Řekneme si něco o pracovních postupech vyvolávání negativů, zvětšování snímku na fotopapír a k tomu, co vše je na to potřeba. Přednáška je určena pro každého, kdo by si rád zkusil klasickou černobílou fotografii.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
Josef Duchoslav photoJosef Duchoslav

Registrace startují 08.05.2018

12:00 - 13:30Tiskneme fotografie aneb fotokomora v 21. stoletíPřednáška
Tiskneme fotografie aneb fotokomora v 21. století

Nejpovolanější odborník na tisk ze společnosti Fomei vám poví o domácím tisku fotografií. Jak to udělat, aby tisky vypadaly jako z profesionálního studia? Jaké zvolit pracovní postupy a jaké pořídit vybavení? Jak nastavit monitor a jaký zvolit software? Důležitá je i volba tiskových materiálů, médií a způsob tisku. To vše a mnohem více se dozvíte na přednášce Jana Kaisera!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
Jan Kaiser photoJan Kaiser

Registrace startují 08.05.2018

Odpolední program

12:30 - 15:30Objevte kouzlo černobílé fotografieWorkshop
Objevte kouzlo černobílé fotografie

Přestávají vás bavit "klasické" barevné fotografie města a krajiny? Chcete se svými fotografiemi přiblížit černobílým snímkům starých mistrů? Láká vás tajemství dlouhých expozic? Pokud ano, přijďte na Danielův workshop, kde budete mít jedinečnou možnost se dozvědět, jak začít s tímto jiným stylem fotografie, který vám nabídne zcela nové fotografické možnosti. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 200,- s DPH
Daniel Řeřicha photoDaniel Řeřicha

Registrace startují 08.05.2018

14:00 - 15:30Fotografujeme s Leicou – photowalkWorkshop
Fotografujeme s Leicou – photowalk

Zafoťte si s Leicou a uvidíte, že to bude láska na první zmáčknutí spouště. Připravili jsme pro vás photowalk v přilehlém okolí Paláce Langhans, na kterém si vyzkoušíte focení nejrůznějších námětů. Po cestě si užijete focení architektury, streetfota, dokumentu a hlavně práci s přirozeným světlem. Technické informace a užitečné tipy se dozvíte od fotografa Martina Dulaje a Leica specialisty přímo z Německa. Fotoaparáty Leica SL budou na místě k zapůjčení a vězte, že z ruky se dávají velmi těžko :)

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Leica
Martin Dulaj photoMartin Dulaj

Registrace startují 08.05.2018

14:00 - 15:30Street foto aneb fotoaparát stále po ruceWorkshop
Street foto aneb fotoaparát stále po ruce

Každou chvíli se kolem nás odehrávají stovky příběhů, které můžeme díky své všímavosti a pohotovosti zachytit. Naučme se jak pracovat s fotoaparátem na ulici, umět pohotově měnit nastavení a zároveň být nenápadným. Vnímat okolí a koukat kolem sebe dřív nebo později přinese své ovoce v podobě dechberoucích snímků. Dozvíte se, jak vhodně nastavit fotoaparát, Picture Control ČB, jak zvolit vhodný objektiv, jak správně pracovat s hloubkou ostrosti, jak vyzrát na kompozici, příběh, dynamiku a kontrast prostředí, co je panning a jak na portrét v ulicích. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 200,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Filip Barták photoFilip Barták

Registrace startují 08.05.2018

16:00 - 17:30Fotografujeme s Leicou – photowalkWorkshop
Fotografujeme s Leicou – photowalk

Zafoťte si s Leicou a uvidíte, že to bude láska na první zmáčknutí spouště. Připravili jsme pro vás photowalk v přilehlém okolí Paláce Langhans, na kterém si vyzkoušíte focení nejrůznějších námětů. Po cestě si užijete focení architektury, streetfota, dokumentu a hlavně práci s přirozeným světlem. Technické informace a užitečné tipy se dozvíte od fotografa Martina Dulaje a Leica specialisty přímo z Německa. Fotoaparáty Leica SL budou na místě k zapůjčení a vězte, že z ruky se dávají velmi těžko :)

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Leica
Martin Dulaj photoMartin Dulaj

Registrace startují 08.05.2018

16:00 - 17:30Na Havaj s batohemPřednáška
Na Havaj s batohem

Když se řekne Havaj, většina lidí si představí palmy, bílé pláže a luxusní hotely. Já jsem ale chtěl tento výlet pojmout trochu jinak, a prozkoumat tyto ostrovy na lehko, s batohem, a co nejlevněji. Sbalil jsem tedy stan, foťák, a vyrazil do této destinace snů. Během 3 týdnů jsem projel autobusem, stopem a autem dva Havajské ostrovy, Oah’u a Kauai, a navštívil spoustu překrásných míst, o kterých se v turistických průvodcích nedočtete

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
Ondřej Šustík photoOndřej Šustík

Registrace startují 08.05.2018

16:00 - 17:30Učíme se pracovat s externími blesky NikonWorkshop
Učíme se pracovat s externími blesky Nikon

Přijďte se naučit, jak snadné je mít světlo z blesků pod kontrolou! Zvládněte pod vedením Nikon specialisty Filipa Bartáka efektivně ovládat externí blesk a dodat tak nový rozměr fotografiím prostřednictvím práce s umělým světlem! Na workshopu se seznámíte se základními pojmy, které souvisí s používáním blesku, s tipy a triky, jak vhodně využívat interní blesk, jaké jsou výhody blesku externího a jaké jsou jejich hlavní funkce. Dozvíte se, jak skrýt světlo z blesku pro dosažení přirozeného záběru, řeknete si o korekci zábleskové expozice, práci s režimi blesku SLOW a REAR a vysvětlíte si i to, jak funguje vysokorychlostní synchronizace.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Filip Barták photoFilip Barták

Registrace startují 08.05.2018

17:00 - 18:30Portrét v exteriéru se SONY a ZEISSWorkshop
Portrét v exteriéru se SONY a ZEISS

Zajímá vás téma portrétní fotografie a chcete se přiučit něco nového? Chcete umět správně pracovat s prostředím, světlem a hloubkou ostrosti a využít naplno potenciál svého fotoaparátu? Přijďte na workshop s Janem Tichým a realizujte neotřelé nápady v praxi! Vše si budete moci vyzkoušet přímo na modelce a k dispozici vám budou specialisté od firmy SONY a ZEISS i fototechnika od obou značek k zapůjčení. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 150,- s DPH
Garant kurzu: Sony
Jan Tichý photoJan Tichý

Registrace startují 08.05.2018

18:00 - 19:30Ateliérový portrét s Vítem PetrasemWorkshop
Ateliérový portrét s Vítem Petrasem

Přijďte si vyzkoušet ateliérovou práci. Na workshopu se dozvíte, jak fotografovat portréty v atelieru za použití jedno světla a odrazky. Tuto základní scénu rozšíříme o druhé, i třetí světlo, abychom dosáhli nejlepšího výsledku. To vše si budete moci vyzkoušet pod vedením fotografa Vítka Petrase, který si přivede půvabnou, zkušenou modelku, se kterou Vítek dlouhodobě spolupracuje. Kurz je vhodný pro fotografy ovládající manuální režim svého fotoaparátu.

Více informací
Více jak 3 volná místa 350,- s DPH
Garant kurzu: Fujifilm
Vít Petras photoVít Petras

Registrace startují 08.05.2018

18:00 - 19:30Jak nefotit "zadarmo"?Přednáška
Jak nefotit "zadarmo"?

Živíte se focením a nevíte, jak správně stanovit cenu? Stalo se vám, že po vás chtěl klient slevy či další fotky navíc, až jste měli pocit, že fotíte zdarma? Evidujete si své náklady a veškerý čas, který strávíte prací pro klienta? Víte, jak vyjednávat a vést obchodní jednání? To vše a ještě další věci s vámi probere Jiří Šebek, profesionální fotograf architektury. Jiří se focení věnuje několik let a za tu dobu absolvoval již desítky obchodních jednání. Předá vám své zkušenosti a tipy v obchodních dovednostech, které také získal jako vedoucí marketingového oddělení.

Více informací
Více jak 3 volná místa 150,- s DPH
Garant kurzu: Fujifilm
Jiří Šebek photoJiří Šebek

Registrace startují 08.05.2018

18:00 - 19:30S fotoaparátem v říši zvířatPřednáška
S fotoaparátem v říši zvířat

Patrik Staněk fotografuje zvířata již 9 let. Aktuálně je ambasadorem značky Olympus, pořádá fotoexpedice do deštných pralesů a workshopy fotografování zvířat po celé ČR. Jeho fotografie jste mohli vidět na výstavě Czech Press Photo 2017 nebo Czech Nature Photo 2018. Přijďte si poslechnout, jak Patrik fotografuje zvířata, jak si správně nastavit svojí zrcadlovku nebo bezzrcadlovku, na co si dávat pozor, čeho se úplně vyvarovat a co vše si vzít na fotoexpedici do deštných pralesů. Jak sám Patrik říká: „Jednou z nejtěžších věcí při fotografování zvířat je vystihnout ten správný okamžik“.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Olympus
Patrik Staněk photoPatrik Staněk

Registrace startují 08.05.2018

30.05.2018

Dopolední program

12:00 - 13:30Fotografujeme s Leicou – photowalkWorkshop
Fotografujeme s Leicou – photowalk

Zafoťte si s Leicou a uvidíte, že to bude láska na první zmáčknutí spouště. Připravili jsme pro vás photowalk v přilehlém okolí Paláce Langhans, na kterém si vyzkoušíte focení nejrůznějších námětů. Po cestě si užijete focení architektury, streetfota, dokumentu a hlavně práci s přirozeným světlem. Technické informace a užitečné tipy se dozvíte od fotografa Martina Dulaje a Leica specialisty přímo z Německa. Fotoaparáty Leica SL budou na místě k zapůjčení a vězte, že z ruky se dávají velmi těžko :)

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Leica
Martin Dulaj photoMartin Dulaj

Registrace startují 08.05.2018

12:00 - 13:30Objektivy Sigma "na vlastní oko"Workshop
Objektivy Sigma "na vlastní oko"

Sigma objektivy netřeba představovat. Jedná se o oblíbenou alternativu k originálním objektivům pro DSLR fotoaparáty. Dávno neplatí, že se jedná o levné náhražky pro spořivé. Využijte jedinečnou příležitost se Sigma objektivy seznámit "na vlastní oko" a otestovat si je naživo! K dispozici budou objektivy pro majitele zrcadlovek Canon a Nikon. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - 1. patro - Sigma stánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Sigma
Specialista Sigma photoSpecialista Sigma

Registrace startují 08.05.2018

Odpolední program

14:00 - 15:30360° - Svět kolem dokolaWorkshop
360° - Svět kolem dokola

360° - nový fenomén ve světě fotografie i videa. 360° virtuální prohlídky, 360° fotografie, 360°video i 360° timelaps, to všechno jsou média, která se na nás v poslední době valí ze všech stran a umožňují nám ještě více nahlížet do nejrůznějších lokalit a objektů přímo z pohodlí domova. Jak na ně vám prozradí fotograf a cestovatel Jaroslav Hora, pod jehož vedením si pomocí nejnovější Ricoh Theta V vyzkoušíte nafotit virtuální prohlídku a natočit video (i timelaps) jak jinak, než kolem dokola!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Pentax a Ricoh
Jaroslav Hora photoJaroslav Hora

Registrace startují 08.05.2018

14:00 - 15:30Kreativní využití trvalých LED světel ve fotografiiWorkshop
Kreativní využití trvalých LED světel ve fotografii

Trvalá LED světla se ještě donedávna využívala především při natáčení videa. Díky dalšímu vývoji a inovaci už ale nic nebrání jejich plnohodnotnému uplatnění i ve fotografii - a to nejen produktové. Výhodou trvalých světel totiž není pouze to, že na rozdíl od fotografických blesků svítí nepřetržitě. Díky malým rozměrům Fomei LED BAR 17W a možnosti napájení akumulátorem ho lze snadno schovat i ve fotografované scéně. Dá se tak velice dobře použít například při nasvícení interiéru automobilu nebo kdekoliv mimo dosah elektrických zásuvek. Jeho menší výkon lze naopak využít pro práci s malou hloubkou ostrosti při fotografování portrétů. Použitím několika těchto světel uchycených na křížovém držáku lze vytvářet velice kreativní a neotřelé způsoby nasvícení portrétu. Podobně jako s kruhovým světlem Fomei LED Ring 23W, které lze stejně originálně použít při focení portrétu ale velice úspěšně i při makrofotografii.

Více informací
Více jak 3 volná místa 250,- s DPH
Garant kurzu: Fomei
Kamil Rodinger photoKamil Rodinger

Registrace startují 08.05.2018

14:00 - 15:30Objektivy Sigma "na vlastní oko"Workshop
Objektivy Sigma "na vlastní oko"

Sigma objektivy netřeba představovat. Jedná se o oblíbenou alternativu k originálním objektivům pro DSLR fotoaparáty. Dávno neplatí, že se jedná o levné náhražky pro spořivé. Využijte jedinečnou příležitost se Sigma objektivy seznámit "na vlastní oko" a otestovat si je naživo! K dispozici budou objektivy pro majitele zrcadlovek Canon a Nikon. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - 1. patro - Sigma stánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Sigma
Specialista Sigma photoSpecialista Sigma

Registrace startují 08.05.2018

16:00 - 17:30Malování světlemWorkshop
Malování světlem

Posuňte vaše fotografické hranice dál! Slyšeli jste už o malování světlem? Ano, to je ta zábavná technika, při které vám stačí pouze baterka, světýlko na mobilu nebo cokoli co svítí. Na vašich fotografiích budou barevné efekty jak rukou od malíře. Těšit se můžete na ukázky kreativních postupů a hlavně - kouzlit budete vy sami :-) Dozvíte se jak správně používat dlouhé časy závěrky, jak ideálně nastavit fotoaparát pro malování světlem a jaké vhodné příslušenství použít. Procvičíte se i v tom, jak využít stativ a dálkovou spoušť. Společně s lektorem Filipem Bartákem vytvoříte kreativní obrazy.

Více informací
Více jak 3 volná místa 150,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Filip Barták photoFilip Barták

Registrace startují 08.05.2018

16:00 - 17:30Manuální ostření na moderních fotoaparátechPřednáška
Manuální ostření na moderních fotoaparátech

Manuální ostření – opomíjená dovednost, která v dobách ne až tak vzdálených, rozhodovala, zda pořídíte vůbec nějaké použitelné záběry. Má ještě dnes, ve světě kde se většina výrobců předhání v rychlosti autofokusu, co nabídnout? Má manuální objektiv nějaké výhody oproti těm s autofokusem? Dá se ještě na dnešních zrcadlovkách manuální ostření efektivně používat? Na tyto a další otázky najdeme odpovědi přímo na workshopu. Získané informace si budete moci vyzkoušet na připravené scéně. A pokud nemáte vlastní manuální objektiv nemusíte zoufat, k vyzkoušení budou špičkové objektivy ZEISS.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Zeiss
Michael Prouza photoMichael Prouza

Registrace startují 08.05.2018

16:00 - 17:30Střípky mého FOTOživotaPřednáška
Střípky mého FOTOživota

Pavel Rybníček Vám na besedě představí svoji dlouhou cestu, která měla vždy jasný cíl. V průběhu času vyzkoušel veliké množství fotografických žánrů, díky kterým získal spoustu zkušeností, o které se s Vámi rád podělí. Také možná promluví o zlomu, který změnil pohled na jeho život a dosavadní práci.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
Pavel Rybníček photoPavel Rybníček

Registrace startují 08.05.2018

16:00 - 18:00Z ulice na Instagram!Workshop
Z ulice na Instagram!

Instagramový workshop s Jakubem Fišerem (@kubajszcom) a Martinou Kaufmannovou (@freecoolina) v ulicích Prahy společně se špičkovými objektivy Zeiss a EXO lens. Při focení Vám poradí jejich tipy na úspěšnou instagramovou fotografii, ukážou Vám jak si připravovat obsah pro sdílení, jak kombinovat mobilní fotografii a fotografii pořízenou fotoaparátem. Fotografie na sociálních sítích si začínají vytvářet svůj vlastní, moderní, fotografický žánr, kterému bude na tomto workshopu věnován prostor. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 350,- s DPH
Garant kurzu: Zeiss
Jakub Fišer a Martina Kaufmannová photoJakub Fišer a Martina Kaufmannová

Registrace startují 08.05.2018

17:00 - 18:30Photowalk s kompakty SONY - RX sérieWorkshop
Photowalk s kompakty SONY - RX série

Přijďte se pod vedením produktového specialisty Davida Kašpárka a fotografa Honzy Tichého dokonale seznámit s RX systémem! Dozvíte se, jaké přednosti a výhody tyto kompakty nabízejí a budete mít možnost otestovat je přímo v terénu při procházce Prahou. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 150,- s DPH
Garant kurzu: Sony
David Kašpárek photoDavid Kašpárek

Registrace startují 08.05.2018

18:00 - 20:30"Svět poté"Workshop
"Svět poté"

Odneste si nezapomenutelný zážitek a originální fotografie s atmosférou! Na workshopu s Tomášem Felcmanem se seznámíte s tématy jako je plánování a produkce malých tématických focení, světlo a svícení, improvizace ve stížených a měnících se podmínkách. Na místě si zafotíme se členy skupiny Zone Rats, kteří se již roky věnují tvorbě autentických postapo kostýmů. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 350,- s DPH
Garant kurzu: Fujifilm
Tomáš Felcman photoTomáš Felcman

Registrace startují 08.05.2018

18:00 - 19:30Jak fotografovat komerční architekturu?Přednáška
Jak fotografovat komerční architekturu?

Zúčastněte se přednášky s výraznou osobností české fotografie v oblasti architektury Jiřím Šebkem. Jiří vám ukáže, jak tvoří fotografie pro své klienty, ať už se jedná o architekty, designéry či třeba hoteliéry. Na vzorových fotografiích vám ukáže, jak lépe fotit architekturu či interiéry. Během přednášky proberete nejen základní témata jako jsou pravidla kompozice, expozice ale také na co si dát pozor a jak se vyvarovat častých chyb. Jiří vám přiblíží jakou techniku potřebujete pro fotografování architektury.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
Jiří Šebek photoJiří Šebek

Registrace startují 08.05.2018

18:00 - 19:30Nahý portrét s Petrem JedinákemPřednáška
Nahý portrét s Petrem Jedinákem

Ponořte se společně s předním českým portrétistou a fotografem erotických aktů Petrem Jedinákem do světa, který většinou zůstává skrytý za oponou. Petrovy ambrotypie či digitální printy můžete vidět v řadě komerčních galerií či na chystaných výstavách. Na své přednášce pohovoří o svém stěžejním tématu lidské sexuality i o mokrém kolodiovém procesu, který pro svou tvorbu převážně používá.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Petr Jedinák photoPetr Jedinák

Registrace startují 08.05.2018

18:00 - 19:30Ovládněte svoji zrcadlovku CanonPřednáška
Ovládněte svoji zrcadlovku Canon

Představíme vám rozdíly ve využívání a ovládání základních a vyšších těl EOS. Naučíme vás využívat clonu jako prostředek práce s hloubkou ostrosti. Doporučíme, jaké clonové číslo zvolit u konkrétních žánrů, aby hloubka ostrosti odpovídala vašim představám, což oceníte nejen při pořizování úchvatných portrétů. Naučíme vás pracovat s expozičním časem. Budete připraveni dle dané situace zvolit ten nejvhodnější expoziční režim na Vaší zrcadlovce. Představíme Vám výhody různých typů hledáčků, osvětlíme pojmy, které se k hledáčkům vážou a naučíme vás v něm sledovat důležité informace. A mnoho dalšího!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Oldřich Drnec photoOldřich Drnec

Registrace startují 08.05.2018

18:00 - 19:30Pohádková fotografie Simony NálepkovéPřednáška
Pohádková fotografie Simony Nálepkové

Tématické, nebo pohádkové fotografování se zvířaty i bez zvířat se stal jeden z velice oblíbených žánrů fotografování dnešní doby. Emoce, příroda, snové scenérie, zvířata a spousty dalšího. Přijďte si popovídat se Simonou Nálepkovou o tom, jak její fotografie, které obletěly svět, vznikají. Jakou používá techniku, osvětlení, jak stylizuje své klienty a modely do jednotlivých póz, s jakými zvířaty spolupracuje a jaká používá místa pro vznik takových fotografických scén.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Simona Nálepková photoSimona Nálepková

Registrace startují 08.05.2018

31.05.2018

Dopolední program

10:00 - 11:30Objektivy Sigma "na vlastní oko"Workshop
Objektivy Sigma "na vlastní oko"

Sigma objektivy netřeba představovat. Jedná se o oblíbenou alternativu k originálním objektivům pro DSLR fotoaparáty. Dávno neplatí, že se jedná o levné náhražky pro spořivé. Využijte jedinečnou příležitost se Sigma objektivy seznámit "na vlastní oko" a otestovat si je naživo! K dispozici budou objektivy pro majitele zrcadlovek Canon a Nikon. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - 1. patro - Sigma stánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Sigma
Specialista Sigma photoSpecialista Sigma

Registrace startují 08.05.2018

10:00 - 11:30Vytěžte ze své zrcadlovky Canon maximumPřednáška
Vytěžte ze své zrcadlovky Canon maximum

Workshop je zaměřený na specifické možnosti pokročilých zrcadlovek. Dozvíte se, jaké nastavení volí profesionálové v těch nejnáročnějších situacích, a budete tak připraveni dosáhnout perfektních, technicky dokonalých záběrů. Zaměříme se především na expozici z hlediska režimu měření, její kompenzace a pochopení využití různých typů histogramu. Rozebereme si volby nastavení bracketingu a využití režimu HDR v praxi. Ukážeme si možnosti přesného nastavení WB a kreativní práci s ním. Projdeme také ovládání různých režimů ostřících systémů, včetně volby autofokusového bodu/zóny.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Oldřich Drnec photoOldřich Drnec

Registrace startují 08.05.2018

12:00 - 13:30FotoKniha - mějte své vzpomínky stále po ruce!Přednáška
FotoKniha - mějte své vzpomínky stále po ruce!

Rádi byste vytvářeli kreativní a hlavně vlastní FotoKnihy? S naším lektorem, který vás provede celým procesem vytvoření fotoknihy v programu FotoŠkoda Designer, vám to půjde hravě. Během přednášky se dozvíte, jaké jsou možnosti výběru rozměrů, povrchů a jak fotoknihu v našem speciálním programu krok za krokem vytvořit. Uvidíte, že pro tvorbu nápaditých dárků a netradičních vzpomínkových fotoalb není třeba složitých grafických programů ani dovedností!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Marek Holoubek photoMarek Holoubek

Registrace startují 08.05.2018

12:00 - 13:30Objektivy Sigma "na vlastní oko"Workshop
Objektivy Sigma "na vlastní oko"

Sigma objektivy netřeba představovat. Jedná se o oblíbenou alternativu k originálním objektivům pro DSLR fotoaparáty. Dávno neplatí, že se jedná o levné náhražky pro spořivé. Využijte jedinečnou příležitost se Sigma objektivy seznámit "na vlastní oko" a otestovat si je naživo! K dispozici budou objektivy pro majitele zrcadlovek Canon a Nikon. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - 1. patro - Sigma stánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Sigma
Specialista Sigma photoSpecialista Sigma

Registrace startují 08.05.2018

Odpolední program

9:00 - 15:00Fotografujeme zvířata v ZOOWorkshop
Fotografujeme zvířata v ZOO

Patrik Staněk fotografuje zvířata již 9 let. Aktuálně je ambasadorem značky Olympus, pořádá fotoexpedice do deštných pralesů a workshopy fotografování zvířat po celé ČR. Na tomto workshopu si vysvětlíte jak na správnou kompozici, základní pojmy jako ISO, clona, čas či typy ostření. Mrknete na efektivní nastavení fotoaparátu, jak fotit zvířata za sklem či mřížemi, vnímání scény, kterou fotografujete a jak se vypořádat s rušivými prvky nebo na co si při fotografování zvířat dávat pozor. EXTERNÍ WORKSHOP: Registrovaným účastníkům bude upřesněno místo srazu. V ceně workshopu není zahrnuto vstupné do ZOO.

Více informací
Více jak 3 volná místa 450,- s DPH
Garant kurzu: Olympus
Patrik Staněk photoPatrik Staněk

Registrace startují 08.05.2018

13:30 - 15:00Portrétní fotografie s NikonemWorkshop
Portrétní fotografie s Nikonem

V tomto zdánlivě jednoduchém zadání si při pohodové procházce Prahou vyzkoušíte základy portrétní fotografie v exteriéru v přirozeném světla. Procvičíte si pravidla kompozice, práci s prostorem i figurou. Lektor a fotograf Radech Čech vás seznámí s vhodným osvětlením i barevným řešením scény. Naučíte se, jak zvolit správnou hloubku ostrosti a vyzkoušíte nejrůznější portrétní objektivy. Ujasníte si vliv ohniska na perspektivu snímku a ovládnete přirozené světlo pomocí jednoduchého příslušenství jako je odrazná deska a externí systémový blesk. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Info stánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 250,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Radek Čech photoRadek Čech

Registrace startují 08.05.2018

14:00 - 17:00Kreativní portrét ve Vltavě!Workshop
Kreativní portrét ve Vltavě!

Katka si založila svůj ateliér, aby naplnila svou touhu přinést do fotografie něco realistického, uměleckého, něco, co nezavání kýčem. Jde jí o zachycení podstaty člověka, jeho osobnosti, vystižení jeho pravé tváře. Přijďte od ní načerpat inspiraci a naučit se při pořizování svých fotografií podtrhnout přirozenou krásu. Podělí se s vámi o její začátky, prozradí, jak přistupuje k fotografování a co od něj očekává. Svoje know how vám předvede přímo na jedné z jejich půvabných modelek, kterou si na workshopu vyzkoušíte fotografovat i Vy! A tentokrát přímo ve Vltavě!

Více informací
Více jak 3 volná místa 450,- s DPH
Garant kurzu: Canon
Kateřina Janišová photoKateřina Janišová

Registrace startují 08.05.2018

14:00 - 15:30Objektivy Sigma "na vlastní oko"Workshop
Objektivy Sigma "na vlastní oko"

Sigma objektivy netřeba představovat. Jedná se o oblíbenou alternativu k originálním objektivům pro DSLR fotoaparáty. Dávno neplatí, že se jedná o levné náhražky pro spořivé. Využijte jedinečnou příležitost se Sigma objektivy seznámit "na vlastní oko" a otestovat si je naživo! K dispozici budou objektivy pro majitele zrcadlovek Canon a Nikon. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - 1. patro - Sigma stánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Sigma
Specialista Sigma photoSpecialista Sigma

Registrace startují 08.05.2018

16:00 - 17:30Architektura s ZEISS objektivyWorkshop
Architektura s ZEISS objektivy

Workshop, který kombinuje teoretickou a praktickou výuku, je zaměřený na fotografování moderní architektury. Pod vedením známého fotografa Pavla Kozdase a zkušeného ZEISS specialisty se naučíte, jak se co nejvíce zlepšit v náročné disciplíně fotografování architektury. Zároveň si budete moci vyzkoušet nejnovější techniku z dílny společnosti ZEISS, na workshopu bude spousta objektivů k zapůjčení. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 150,- s DPH
Garant kurzu: Zeiss
Pavel Kozdas photoPavel Kozdas

Registrace startují 08.05.2018

16:00 - 17:30Rád fotím přírodu - krajina a zvířata očima Vaška KřížkaPřednáška
Rád fotím přírodu - krajina a zvířata očima Vaška Křížka

Vašek fotí a dokumentuje přírodu jako celek, aby poukázal na nutnost ochrany živočíchů, rostlin i jejich přirozeného prostředí. To je v posledních letech jeho hlavní motivací. Na přednášce si řeknete a ukážete, co se v danou chvíli snažil zachytit, jak se na to připravil, čím vše to dokumentoval a sami uvidíte, zda se mu to povedlo či nikoliv. Přijďte společně s ním vypnout od všedních starostí a potichu proplouvat fascinující přírodou...

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Václav Křízek photoVáclav Křízek

Registrace startují 08.05.2018

16:00 - 17:30SONY: Nová generacePřednáška
SONY: Nová generace

Přijďte si společně se SONY specialisty a Honzou Tichým popovídat o nejnovějších přírůstcích v produktových řadách SONY (A7999, A75III, A9...). Dozvíte se vše o jejich funkcích, možnostech, vylepšeních, kterými prošly, nejvhodnějším využití, ale i o jejich slabinách. Přednášku budou doprovázet ukázkové fotografie i nejžhavější zákulisní informace!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Sony
Jan Tichý photoJan Tichý

Registrace startují 08.05.2018

18:00 - 19:30Jak se fotí olympiádaPřednáška
Jak se fotí olympiáda

Unikátní setkání s Barborou Reichovou, sportovní fotografkou, která letos již po čtvrté fotografovala na Olympijských hrách. Jaké to je? Stres nebo radost? Jakou techniku si Bára musela na cestu sbalit? A jak vše na sebe poskládala, aby mohla běhat do svahů a zase zpět? Jak vypadá olympijská „vesnice“, kolik vše vlastně vůbec stojí, a jak těžké je udělat originální fotku, kterou by žádný jiný fotograf z jiného deníku, z jiné země neměl? O tom všem nám Barbora, fotografka deníku Sport, bude vyprávět během příjemného večerního setkání.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Barbora Reichová photoBarbora Reichová

Registrace startují 08.05.2018

01.06.2018

Dopolední program

10:00 - 12:00Drony - jak se fotí mezi nebem a zemíPřednáška
Drony - jak se fotí mezi nebem a zemí

Petr Jan Juračka patří mezi naše elitní piloty dronů značky DJI již několik let. Ať už se jedná o hobby modely Spark a Mavic, o větší Phantom anebo přímo profesionální Inspire, Petr umí se všemi modely nejen pořídit dechberoucí videa, ale umí s nimi i bezpečně cestovat daleko za hranice našeho evropského komfortu. Během úvodní přednášky vám představí své zkušenosti hlavně s modelem DJI Mavic Pro (Austrálie, Itálie, české hory), DJI Phantom 4 (Kilimandžáro), DJI Phantom 4 Pro (Ekvádor, Švýcarsko) a nově by se rád podělil o své postřehy s DJI Inspire 2 a s kamerou X7. Kromě všech těchto modelů budou k dispozici na místě nejen k prohlídce, ale také k odborné diskusi, modely DJI Spark, DJI Mavic Air a Ryze Tello. Petr se rovněž podělí o své zkušenosti s ručními modely kamer DJI Osmo a DJI Osmo RAW X5. Ať již zvažujete nákup svého prvního dronu, anebo upgrade na vyšší či novější model, k dispozici Vám nebude jen Petr, ale také odborníci na značku DJI z firmy Stablecam.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: DJI
Petr Jan Juračka photoPetr Jan Juračka

Registrace startují 08.05.2018

Odpolední program

14:00 - 15:30FotoKniha - mějte své vzpomínky stále po ruce!Přednáška
FotoKniha - mějte své vzpomínky stále po ruce!

Rádi byste vytvářeli kreativní a hlavně vlastní FotoKnihy? S naším lektorem, který vás provede celým procesem vytvoření fotoknihy v programu FotoŠkoda Designer, vám to půjde hravě. Během přednášky se dozvíte, jaké jsou možnosti výběru rozměrů, povrchů a jak fotoknihu v našem speciálním programu krok za krokem vytvořit. Uvidíte, že pro tvorbu nápaditých dárků a netradičních vzpomínkových fotoalb není třeba složitých grafických programů ani dovedností!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Marek Holoubek photoMarek Holoubek

Registrace startují 08.05.2018

16:00 - 17:308555 aneb Od vesterálských velryb po kambodžské rybářePřednáška
8555 aneb Od vesterálských velryb po kambodžské rybáře

Aneb Od vesterálských velryb po kambodžské rybáře. Jaroslav Hora je nadšený cestovatel a fotograf. Před dvěma lety opět začal intenzivně poznávat cizí kraje a zamířil do Norska, Německa, Dánska či Švédska. Dnes s ním tak můžete vyrazit na fotovýlety a fotoexpedice do četných koutů České republiky i světa a nabídka fotogenických destinací bohatých na zážitky se neustále rozšiřuje. Jak se fotí exotika v nejrůznějších podobách a co znamená číslo 8555?

Více informací
Více jak 3 volná místa
Jaroslav Hora photoJaroslav Hora

Registrace startují 08.05.2018

16:00 - 17:30Zrcadlovka Canon do posledního šroubkuPřednáška
Zrcadlovka Canon do posledního šroubku

Zaměříme se na ovládání, nastavení a menu. Do detailu si rozebereme expozici např. dlouhou závěrku, režim Bulb, předsklopení zrcátka. Porozumíte vyvážení bílé z hlediska posunu, bracketingu a využití nastavení referenčního snímku. Budeme se věnovat možnostem kreativního využití blesků Speedlite a nadřízeným jednotkám. Naučíme vás naplno využít ostřící systém a jeho sofistikované možnosti, které různá těla nabízejí: režim výběru oblasti AF, AF body/zóny, sledovací citlivost, zrychlení/zpomalení sledování, automatické přepínání AF bodu, nastavení mikro adjustmentu a dalších, abyste byli připraveni precizně zachytit ten správný moment.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Michal Tvrdík photoMichal Tvrdík

Registrace startují 08.05.2018

18:00 - 19:30Objevujeme svět makrofotografie s objektivy NikkorWorkshop
Objevujeme svět makrofotografie s objektivy Nikkor

Na workshopu pod vedením Michaela Juráka se seznámíte se světem makrofotografie. Budete si moci vyzkoušet řadu objektivů MicroNikkor, dozvíte se vše o optických technologiích a klíčových vlastnostech jednotlivých modelů. Vše si budete moci vyzkoušet v praxi na nejrůznějších modelech a připravených scénách, vyzkoušíte si i práci se sadou makroblesků R1C1.

Více informací
Více jak 3 volná místa 100,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Michael Jurák photoMichael Jurák

Registrace startují 08.05.2018

19:00 - 21:30Magie cosplay fotografie v temných hvozdech Divoké ŠárkyWorkshop
Magie cosplay fotografie v temných hvozdech Divoké Šárky

Ponořte se s námi do divokých lesů Divoké Šárky, kde půjdeme po stopách těch, kteří chrání náš svět proti monstrům. Zažijeme si atmosféru západu slunce při výhledu na skvostnou krajinu Divoké Šárky a zároveň temné fotky v jejích zákoutích. Zdeněk z CW nás provede jejich kreativním procesem a cestou za tou nejlepší atmosférou. Sellen bude naším hlavním modelem a můžeme se těšit na jeho souboj s lesním monstrem. Také se připravte na spoustu kouře, práce s umělými světly a barevnými filtry! Pravděpodobně se trochu ušpiníte, možná se budete plazit po zemi nebo lézt do výšky, kdo ví, ale to je kouzlo toho, co děláme. Je možné workshop protáhnout v případě zájmu účastníků. EXTERNÍ WORKSHOP : registrovaným účastníkům bude místo srazu upřesněno.

Více informací
Více jak 3 volná místa 450,- s DPH
Garant kurzu: Zeiss
Zdeněk Říha photoZdeněk Říha

Registrace startují 08.05.2018

02.06.2018

Dopolední program

10:00 - 11:30Fotografování produktů pro e-shopyWorkshop
Fotografování produktů pro e-shopy

Produktová fotografie je důležitou součásti reklamní branže. Specialisté ze společnosti Fomei vám ukáží, že vytvořit dokonalý snímek produktu není až tak těžké, přesto není dobré podcenit přípravu. Naučíte se, jak odstranit nechtěné odlesky, jak zvýraznit design, tvar či strukturu daného produktu, aby vypadal co nejlépe.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
specialista FOMEI photospecialista FOMEI

Registrace startují 08.05.2018

10:00 - 11:30Fototechnika na cestách - jakou vzít a jak se o ni starat?Přednáška
Fototechnika na cestách - jakou vzít a jak se o ni starat?

Fotograf a cestovatel Miroslav Deneš cestuje posledních 15 let na cesty s fotografy po světě od Nordkapu po Mys Dobré naděje a od Austrálie přes Ameriku po Havajské ostrovy. Navštívil a fotil v téměř 100 zemích světa. Na přednášce budete mít možnost si s ním povyprávět o úskalích při focení v jednotlivých zemích a starostech o fototechniku. Dozvíte se, co má smysl vozit s sebou po světě a co jsou zbytečnosti. Podělí se s vám i o cestovatelské perličky, které na svých cestách prožil.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Miroslav Deneš photoMiroslav Deneš

Registrace startují 08.05.2018

11:00 - 12:30Zpracování fotografií v Centru FotoŠkodaPřednáška
Zpracování fotografií v Centru FotoŠkoda

Patříte k těm, kteří si rádi uchovávají vzpomínky i ve fyzické podobě? Přijďte si od našich specialistů poslechnout, jak můžete udělat vzpomínky ještě barevnější a dozvědět se mnoho užitečných informací souvisejících s objednáváním a zpracováním vašich fotografií. Představíme vám celé zázemí Centra FotoŠkoda a uvidíte krok za krokem, jakse zpracovávají fotografie menších formátů klasickou mokrou cestou na minilabu i tisk velkoformátových tisků na plotrech v našem DTP studiu. Na flashce si přineste svou oblíbenou fotografii, kterou vám vytiskneme s sebou domů!

Více informací
Více jak 3 volná místa
specialista Centra FotoŠkoda photospecialista Centra FotoŠkoda

Registrace startují 08.05.2018

12:00 - 13:30Street foto aneb fotoaparát stále po ruceWorkshop
Street foto aneb fotoaparát stále po ruce

Každou chvíli se kolem nás odehrávají stovky příběhů, které můžeme díky své všímavosti a pohotovosti zachytit. Naučme se jak pracovat s fotoaparátem na ulici, umět pohotově měnit nastavení a zároveň být nenápadným. Vnímat okolí a koukat kolem sebe dřív nebo později přinese své ovoce v podobě dechberoucích snímků. Dozvíte se, jak vhodně nastavit fotoaparát, Picture Control ČB, jak zvolit vhodný objektiv, jak správně pracovat s hloubkou ostrosti, jak vyzrát na kompozici, příběh, dynamiku a kontrast prostředí, co je panning a jak na portrét v ulicích. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 200,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Michael Jurák photoMichael Jurák

Registrace startují 08.05.2018

Odpolední program

12:00 - 15:00Pražská architektura s využitím dlouhých expozicWorkshop
Pražská architektura s využitím dlouhých expozic

Naučte se pod vedením profesionála pochopit základy fotografování pomocí dlouhých expozic a fungování silných ND filtrů. Prodloužením času s pomocí ND filtrů vynikne efekt rozmazaných mraků, hladké vodní hladiny nebo z fotografie zmizí dav procházejících turistů. Na workshopu se dozvíte, jak vhodně nastavit fotoaparát, poznáte základní pravidla při fotografování architektury i nejčastější chyby a způsob, jak se jich vyvarovat.

Více informací
Více jak 3 volná místa 250,- s DPH
Martin Gallie photoMartin Gallie

Registrace startují 08.05.2018

13:30 - 15:00Zpracování fotografií v Centru FotoŠkodaPřednáška
Zpracování fotografií v Centru FotoŠkoda

Patříte k těm, kteří si rádi uchovávají vzpomínky i ve fyzické podobě? Přijďte si od našich specialistů poslechnout, jak můžete udělat vzpomínky ještě barevnější a dozvědět se mnoho užitečných informací souvisejících s objednáváním a zpracováním vašich fotografií. Představíme vám celé zázemí Centra FotoŠkoda a uvidíte krok za krokem, jakse zpracovávají fotografie menších formátů klasickou mokrou cestou na minilabu i tisk velkoformátových tisků na plotrech v našem DTP studiu. Na flashce si přineste svou oblíbenou fotografii, kterou vám vytiskneme s sebou domů!

Více informací
Více jak 3 volná místa
specialista Centra FotoŠkoda photospecialista Centra FotoŠkoda

Registrace startují 08.05.2018

14:00 - 15:30Jak vybudovat úspěšný Instagram?Přednáška
Jak vybudovat úspěšný Instagram?

Krásný feed na Instagramu už není všechno. Na společné přednášce si povíme, jak pracovat s komunitou na Instagramu, probereme, jak vznikají mé fotografie - od osobního profilu přes posty na business profily klientů. Proč je důležitá komunikace s klienty a fanoušky, proč je důležité mít personalizovaný obsah, a jaké posty nejvíce frčí? Podíváme se i na to, jak funguje spolupráce mezi influencery a firmami, a kam všude vám váš Instagram může otevřít dveře. Protože tohle povídání, je teprve váš začátek.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Andrea Tengler photoAndrea Tengler

Registrace startují 08.05.2018

14:00 - 17:00Ponořte se do světa analogu!Workshop
Ponořte se do světa analogu!

Lukáš Mach, analogový nadšenec, vás provede vším možným i nemožným ve světě analogu. Od samotného foťáku, přes film až po samotné oko a jeho vidění světa kolem nás. Analog není pouhý fotoaparát na film. Je to způsob vnímání při focení, způsob zhmotnění pocitů, momentů a vjemů na světlocitlivou emulzi a fotopapír. Je to životní styl. V rámci workshopu si společně s Lukášem projdete Prahu, abyste si vysvětlili, a hlavně prakticky zkusili, co znamená vidět analogově. S sebou si nezapomeňte vlastní fotoaparáty!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Mach Lukáš photoMach Lukáš

Registrace startují 08.05.2018

16:00 - 17:30Fashion fotografie s Lukášem DohnalemWorkshop
Fashion fotografie s Lukášem Dohnalem

Přijďte si vyzkoušet, jak se fotí fashion. Jaké jsou zásadní rozdíly oproti klasickému portrétu a na co vše je třeba myslet vám ukáže fotograf Lukáš Dohnal, který v této disciplíně slaví nemalé úspěchy. Nejprve vám ukáže styl jeho práce, který si poté budete moci sami vyzkoušet. K dispozici budeme mít exkluzivní prostory střechy obchodního domu Quadrio, účastníci si budou moci vyzkoušet špičkové objektivy ZEISS. Na místě budou přítomny dvě modelky. Neváhejte a přijďte si pořídit originální snímky! EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně obchodní dům Quadrio.

Více informací
Více jak 3 volná místa 450,- s DPH
Garant kurzu: Zeiss
Lukáš Dohnal photoLukáš Dohnal

Registrace startují 08.05.2018

16:00 - 17:30Instagramová fotografie v praxiWorkshop
Instagramová fotografie v praxi

Chcete mít na svých sociálních sítích krásné fotky, ale nevíte, jak na to, jakou techniku použít, co bude fungovat a co ne? Přijďte se podívat na náš workshop, kde si povíme, jakým typem fotografie se prezentovat, jaký styl fotografie je aktuálně nejvíce oblíbený a třeba i to, co jsou flat lays fotky. Na workshopu si také ukážeme, jak pracovat s produkty, jaké propriety se na focení hodí, a jak je správně nakombinovat. A nejlepší na tom je, že vše lze zvládnout jen s denním světlem a klidně i základní fototechnikou.

Více informací
Více jak 3 volná místa 350,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Andrea Tengler photoAndrea Tengler

Registrace startují 08.05.2018

16:00 - 17:30Kreativní svícení portrétu s LED světlyWorkshop
Kreativní svícení portrétu s LED světly

Specialista z firmy FOMEI vás naučí pracovat s novými LED tyčemi a kruhovým LED světlem. Přímo na místě si ukážete několik světelných scén, na kterých si přímo na modelce vyzkoušíte fotografování zrcadlovkou, digitálním kompaktem nebo třeba i telefonem!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
specialista FOMEI photospecialista FOMEI

Registrace startují 08.05.2018

18:00 - 19:30Naučme se pracovat s dlouhými časyWorkshop
Naučme se pracovat s dlouhými časy

Také máte rádi ostré snímky s množstvím detailů? Je zajímavé kolik lidí fotografuje rádo pomocí krátkých časů a snaží se za každou cenu zastavit pohyb nejrůznějších objektů - lidí, aut, dětí, zvířat atd. Zkusme jít dnes na věc z úplně opačné strany. Vyzkoušíme si vliv dlouhých expozičních časů na výsledný snímek. Budeme fotografovat z ruky i ze stativu, budeme zoomovat během expozice. Necháme nejrůznější objekty projíždět záběrem pro dosažení úžasných světelných a barevných efektů. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 150,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Michael Jurák photoMichael Jurák

Registrace startují 08.05.2018

03.06.2018

Dopolední program

10:00 - 11:30Extravagantní portrét v ateliéru s NikonemWorkshop
Extravagantní portrét v ateliéru s Nikonem

Lektor a fotograf Filip Barták vám ukáže, jak zajímavě zachytit extravagantní líčení, jak pracovat a komunikovat s modelkou, a především, jakým chybám se při fotografování portrétů v ateliéru vyhnout. Vše si budete moci sami vyzkoušet v praxi s krásnou modelkou nalíčenou profesionální vizážistkou. Samozřejmostí bude možnost vyzkoušení portrétních objektivů Nikon.

Více informací
Více jak 3 volná místa 350,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Filip Barták photoFilip Barták

Registrace startují 08.05.2018

10:30 - 12:00Fotografování produktů pro e-shopyWorkshop
Fotografování produktů pro e-shopy

Produktová fotografie je důležitou součásti reklamní branže. Specialisté ze společnosti Fomei vám ukáží, že vytvořit dokonalý snímek produktu není až tak těžké, přesto není dobré podcenit přípravu. Naučíte se, jak odstranit nechtěné odlesky, jak zvýraznit design, tvar či strukturu daného produktu, aby vypadal co nejlépe.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
specialista FOMEI photospecialista FOMEI

Registrace startují 08.05.2018

12:00 - 13:30Foto vs. video objektivyPřednáška
Foto vs. video objektivy

Foto objektivy a video objektivy, optika jako optika, ne? Jak je tedy možné že ani ty nejdražší foto objektivy často nedosahují cen těch nejnižších řad video objektivů? Zjistěte zda je vůbec možné/vhodné používat k natáčení foto objektivy, případně které a co by měly splňovat. Co je to „dýchání“ objektivů, proč se používají anamorfické objektivy a jaké jiné nároky klade natačení videa na konstrukce objektivů? To vše si ukážeme na portfoliu objektivů ZEISS, firmy která je držitelem tří technických Oskarů právě za jejich video objektivy. Jejich produkty jsou v Hollywoodu jako doma!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Zeiss
Michael Prouza photoMichael Prouza

Registrace startují 08.05.2018

Odpolední program

14:00 - 15:30Síla SONY systémuPřednáška
Síla SONY systému

Poznejte sílu SONY systému! Specialista a SONY fotograf Jan Tichý vám představí všechna pro (a třeba i proti) fototechniky, jejíž obliba poslední dobou raketově roste. Dozvíte se o přednostech systému, doporučených nastavení, poznáte objektivy a další příslušenství. Celá přednáška bude doprovázena promítáním ukázkových fotografií nafocených na související produkty.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Sony
Jan Tichý photoJan Tichý

Registrace startují 08.05.2018

15:30 - 17:00Kreativní svícení portrétu s LED světlyWorkshop
Kreativní svícení portrétu s LED světly

Specialista z firmy FOMEI vás naučí pracovat s novými LED tyčemi a kruhovým LED světlem. Přímo na místě si ukážete několik světelných scén, na kterých si přímo na modelce vyzkoušíte fotografování zrcadlovkou, digitálním kompaktem nebo třeba i telefonem!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
specialista FOMEI photospecialista FOMEI

Registrace startují 08.05.2018

16:30 - 18:00Fotografujeme architekturu se SONYWorkshop
Fotografujeme architekturu se SONY

Osvojte si fotografování architektury! V pražských uličkách si společně s Janem Tichým ukážete, jak správně nastavit fotoaparát, pobavíte se o vhodném příslušenství a o všech úskalích, které fotografování architektury provází. Společnými silami vytvoříte okouzlující snímky pulzujícího města. Na workshopu budou k zapůjčení a vyzkoušení fototechnika SONY. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 150,- s DPH
Garant kurzu: Sony
Jan Tichý photoJan Tichý

Registrace startují 08.05.2018

Změna programu vyhrazena.

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace