Filtr

Zobrazte si akce v kalendáři nebo v seznamu

Máte už zaplacené vstupné?

Při doobjednání akcí použijte stejný email jako při původní objednávce a my vám vstupné v nákupním košíku odečteme!

29.05.2017

Odpolední program

13:00 - 19:00PRODUKTOVÉ PREZENTACEProduktové prezentace
PRODUKTOVÉ PREZENTACE

K vyzkoušení bude spousty fotografické techniky renomovaných značek – Canon, Nikon, Fujifilm, Sony, Olympus, Panasonic a další. Zeptejte se specialistů vybraných značek a našich prodejců na vše, co vás zajímá ze světa fotografie a nových technologií. Na prezentace není potřeba mít registraci na FotoŠkoda FEST. Těšíme se na vás!

Více informací
Bez omezení
Centrum FotoŠkoda photoCentrum FotoŠkoda
14:00 - 15:30Sportovní kamera GoProPřednáška
Sportovní kamera GoPro

GoPro kamery dovolují neomezený pohyb, a proto také často přinášejí obrazový záznam z míst a situací, které byly ještě nedávno nemyslitelné. Pohled zpoza lyží, kola či snowboardu se dnes stávají běžnou součástí naší reality. Není to však vše co dovedou. O neomezených možnostech sportovních kamer bude vyprávět Tomáš Kamen, který se natáčení a fotografování s GoPro věnuje od roku 2011. Kurz je vhodný pro začátečníky, kteří si kameru pořídili (nebo o pořízení uvažují) a chtějí se seznámit se základními funkcemi a možnostmi natáčení.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Tomáš Kamen photoTomáš Kamen
15:00 - 18:00Architektura s ZEISS objektivyWorkshop
Architektura s ZEISS objektivy

Workshop, který kombinuje teoretickou a praktickou výuku, je zaměřený na fotografování moderní architektury. Pod vedením známého fotografa Pavla Kozdase a zkušeného ZEISS specialisty se naučíte, jak se co nejvíce zlepšit v náročné disciplíně fotografování architektury. Zároveň si budete moci vyzkoušet nejnovější techniku z dílny společnosti ZEISS, na workshopu bude spousta objektivů k zapůjčení. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 150,- s DPH
Garant kurzu: Zeiss
Pavel Kozdas photoPavel Kozdas
15:30 - 17:30Photowalk aneb fotografujeme architekturuWorkshop
Photowalk aneb fotografujeme architekturu

Workshop je zaměřený na ty z vás, kteří se chcete zlepšit ve fotografování architektury a zároveň si vyzkoušet tu nejnovější techniku ať už těla Nikon DSLR nebo objektivy Nikkor. Dozvíte se, jaká fototechnika je pro tento obor nejvhodnější, základní expoziční a kompoziční pravidla a postupy, naučíte se vhodně pracovat s hloubkou ostrosti a navíc si budete moci vyzkoušet i práci s tilf/shift objektivy PC Nikkor. Workshopem vás provede zkušený Nikon specialista Michael Jurák. EXTERNÍ KURZ: sraz Centrum FotoŠkoda - Info stánek; následně přilehlý exteriér.

Více informací
Více jak 3 volná místa 150,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Michael Jurák photoMichael Jurák
16:00 - 17:30Analogová fotografie žije!Přednáška
Analogová fotografie žije!

Tomášova tvorba je založena na klasické analogové fotografii „bressonovské“ inspirace: Leica, plný záběr bez ořezu a celý proces ručního zpracování v temné komoře. Kromě černobílé street fotografie a velkému negativu formátu 13 x 18 cm se věnuje experimentům s Polaroidem a malbě. Přijďte si poslechout o jeho nejnovějších projektech a posuďte sami, jaké kouzlo analogová fotografie skrývá!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Tomáš Mareček photoTomáš Mareček
16:00 - 19:30Uglamour photoWorkshop
Uglamour photo

Jiří Růžek vás provede základy fotografování uměleckého aktu. Vysvětlí vám, a prakticky na modelce ukáže, co jak zvýraznit nebo taktně skrýt, i co byste rozhodně fotit neměli, jaké výhody a rizika přináší použití různých objektivů a způsobů svícení a prozradí řadu dalších tajemství tohoto choulostivého a gentlemanského oboru fotografování. Uvidíte sami, že při fotografování tohoto tématu je zapotřebí notné dávky citu. Otázkou je, kde jsou ony hranice... Pod jeho vedením si vše vyzkoušíte na vlastní kůži.

Více informací
Obsazeno 450,- s DPH
Garant kurzu: Fujifilm
Jiří Růžek photoJiří Růžek
16:00 - 17:30Základy kompozice fotografiePřednáška
Základy kompozice fotografie

Fotografie není jen o ovládání přístroje. Jsou obecná pravidla, která předurčují, co na snímku vypadá dobře, co naopak ruší a čemu je dobré se tedy vyhnout. Prezentace Pavla Scheuflera je o psychologii fotografické tvorby, kompozici, o využívání barev, kontrastu a symboliky, a o různých tricích. A hlavně o tom, jak vytvořit snímek, který vás potěší.

Více informací
1 - 3 volná místa
Pavel Scheufler photoPavel Scheufler
17:00 - 19:00Portrét v exteriéruWorkshop
Portrét v exteriéru

Poradíme vám, jak co nejlépe vystihnout a zdůraznit osobnost portrétovaného. Pro jaký typ portrétu se hodí jaký postup, jak navodit odpovídající atmosféru a který objektiv použít. Na naší modelce si během kurzu krok za krokem ukážeme práci v přirozeném světle. Vyzkoušíte si špičkovou profesionální, ale i cenově dostupnou techniku. Věnovat se vám bude profesionální fotograf Jan Berghauer. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Info stánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Obsazeno 250,- s DPH
Garant kurzu: Canon
Jan Berghauer photoJan Berghauer
18:00 - 19:30Huaorani – dobytí amazonského ráje...Přednáška
Huaorani – dobytí amazonského ráje...

Václav Šilha na svých cestách po celém světě, zaznamenával na fotoaparát krásy divoké přírody a bohužel někdy i její nenávratnou zkázu. V posledních letech si ale také začal uvědomovat ztrátu tradiční kultury v domorodých společenstvích, které se velice často hroutí pod náporem západní civilizace. Právě proto, se po letech fotografování přírody pokusil vstoupit do trochu jiné fotografické oblasti. Kmen Huaorani žije v amazonském deštném pralese v Ekvádoru a až do roku 1956 neměli žádný kontakt s okolním světem. Do dnešních dnů existuje nepříliš početná skupina členů tohoto etnika, která odmítá, a to velice agresivně, jakýkoliv kontakt s vnějším světem. Přednáška není jen o fotografiích, ale velkou část tvoří i filmové ukázky z připravovaných reportáží...

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Václav Šilha photoVáclav Šilha
18:00 - 19:30Noční fotografie městaPřednáška
Noční fotografie města

Obloha plná hvězd, osvětlené architektonické skvosty či městská panoramata s rozsvícenými lampami – chvíle, které nadchnou romantiky a fotografy lákají k jejich zvěčnění. Ale ouha - to, co se oku jeví okouzlujícím, není tak snadné zachytit. Jaroslav Hora vám pomůže proniknout do tajů fotografování při snížené hladině osvětlení a dozvíte se spoustu užitečných informací o fotografování noční městské architektury.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Jaroslav Hora photoJaroslav Hora
18:00 - 19:30Polaroid transferWorkshop
Polaroid transfer

Přijďte se seznámit s instantní „polaroidovou“ fotografií! Tomáš Mareček, fotograf, jemuž srdce plane pro klasickou analogovou fotografii vám na workshopu předvede netradiční zpracování polaroidových snímků. Ukážete si přenos filmové emulze na ruční papírový podklad a zjistíte, že prezentace vašich fotografií může získat zcela nový rozměr!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Tomáš Mareček photoTomáš Mareček

30.05.2017

Odpolední program

13:00 - 19:00PRODUKTOVÉ PREZENTACEProduktové prezentace
PRODUKTOVÉ PREZENTACE

K vyzkoušení bude spousty fotografické techniky renomovaných značek – Canon, Nikon, Fujifilm, Sony, Olympus, Panasonic a další. Zeptejte se specialistů vybraných značek a našich prodejců na vše, co vás zajímá ze světa fotografie a nových technologií. Na prezentace není potřeba mít registraci na FotoŠkoda FEST. Těšíme se na vás!

Více informací
Bez omezení
Centrum FotoŠkoda photoCentrum FotoŠkoda
14:00 - 15:30Tiskneme fotografie aneb fotokomora v 21. stoletíPřednáška
Tiskneme fotografie aneb fotokomora v 21. století

Nejpovolanější odborník na tisk ze společnosti Fomei vám poví o domácím tisku fotografií. Jak to udělat, aby tisky vypadaly jako z profesionálního studia? Jaké zvolit pracovní postupy a jaké pořídit vybavení? Jak nastavit monitor a jaký zvolit software? Důležitá je i volba tiskových materiálů, médií a způsob tisku. To vše a mnohem více se dozvíte na přednášce Jana Kaisera!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
Jan Kaiser photoJan Kaiser
16:00 - 17:30Portrét a inscenovaná fotografiePřednáška
Portrét a inscenovaná fotografie

Fotografie je malba světlem. Všude, kde se nachází v jakékoliv podobě a nebo množství světlo, tam lze fotografovat. Naučte se využívat světlo ve svůj prospěch. Každý z Vás tak bude schopen vytvořit zajímavé fotografie na vysoké úrovni! Na přednášce s Angelem Purgertem si přijdou na své úplně všichni - začátečníci, pokročilí i profesionálové. Dozvíte se o práci s denním světlem, vhodné fototechnice, ISO problematice ale i např. o komunikaci s modelem a o tom, jak se svou tvorbou odlišit od konkurence.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Tamron
Angelo Purgert photoAngelo Purgert
16:00 - 18:00Rodinná fotografieWorkshop
Rodinná fotografie

Naučte se, jak kvalitně zaznamenat důležité okamžiky ze života vás a vašich blízkých! Lektor Michal Pavlík vás seznámí s tipy a triky při rodinném fotografování. Jakou fototechniku je vhodné použít, co si vzít na sebe, zda je používání rekvizit k užitku nebo spíše na škodu, jak odhodit trému a vykouzlit úsměv na rtech i u největších stydlínů atd. :) Vše si budete moci vyzkoušet na vlastní kůži na našich modelech!

Více informací
1 - 3 volná místa 250,- s DPH
Michal Pavlík photoMichal Pavlík
16:00 - 18:00Ulice na vlastní kůžiWorkshop
Ulice na vlastní kůži

Street photo je Kevinova dlouholetá vášeň a životní poslání. Ve své tvorbě se věnuje především fotografování lidí na okraji společnosti. Jevu, který ke street photu neodmyslitelně patří, ale zároveň je velmi citlivou oblastí. Přijďte se dozvědět, jak si co nejvhodněji najít svoje místo při focení na ulici, kdy a kde lze očekávat dobrý záběr a jak fotografování na ulici funguje. Praktickou zkušenost z workshopu pak můžete doplnit ještě Kevinovou přednáškou na totožné téma a to v pátek 2. 6. od 16:00 hodin. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Obsazeno 150,- s DPH
Kevin V. Ton photoKevin V. Ton
16:00 - 17:30Základy produktové fotografieWorkshop
Základy produktové fotografie

Velké množství fotografií je určeno pro propagační či dokumentační účely různých produktů. Jediná produktová fotografie může rozhodnout o jejich koupi. Jak tedy vyfotit předmět nebo produkt, aby vypadal co nejlépe? Fotograf a školitel Jakub Valdivia vám poradí s přípravou a doporučeným nastavení techniky a ovládáním, a to pro zrcadlovky, bezzrcadlovky či pokročilé kompakty. Bude se věnovat produktové fotografii, vysvětlí její specifika, poradí jak nastavit fotoaparát, jaký zvolit objektiv, zda nasadit blesk či ne. Produktová fotografie má mnoho podob, poznejte s Kubou i ty méně známé!

Více informací
Více jak 3 volná místa 150,- s DPH
Jakub Valdivia photoJakub Valdivia
16:00 - 19:30Ženy fotí ženyWorkshop
Ženy fotí ženy

Zachycení přitažlivosti ženského těla je disciplína provázející fotografii již od nepaměti. Správně zachytit půvab a spoře oděnou krásu v té nejupřímnější podobě však zvládne málokdo. Ponořte se v ryze ženském kolektivu do tématu balancujícího na pomezí glamour a decentního aktu. Katka Vás citlivě nasměruje a naučí, jak komunikovat s ženou tak, aby vám ukázala svou vnitřní krásu a odhodila svůj stud. Workshop je určen výhradně pro ženy.

Více informací
Více jak 3 volná místa 450,- s DPH
Kateřina Janišová photoKateřina Janišová
18:00 - 19:30Autorské právo a fotografie - víte, co smíte?Přednáška
Autorské právo a fotografie - víte, co smíte?

Stala se fotografie vaší vášní a vystavujete svá díla na internetu? Fotografujete kromě snímků pro své potěšení i fotografie na zakázku? Víte, jak fungují principy autorského práva v této oblasti a jak jsou definována ve vztahu fotograf - zachycená osoba? Objevily se vaše fotografie na cizím webu bez vašeho vědomí? Víte, jak se můžete bránit a jak podobným situacím předejít? Na všechny tyto a mnoho dalších dotazů vám díky své advokátské praxi přímo v oboru odpoví Mgr. Marie Šebelová!

Více informací
Více jak 3 volná místa 100,- s DPH
Mgr. Marie Šebelová photoMgr. Marie Šebelová
18:00 - 20:30Portrét v exteriéru se SONY a ZEISSWorkshop
Portrét v exteriéru se SONY a ZEISS

Zajímá vás téma portrétní fotografie a chcete se přiučit něco nového? Chcete umět správně pracovat s prostředím, světlem a hloubkou ostrosti a využít naplno potenciál svého fotoaparátu? Přijďte na workshop s Janem Tichým a realizujte neotřelé nápady v praxi! Vše si budete moci vyzkoušet přímo na modelce a k dispozici vám budou specialisté od firmy SONY a ZEISS i fototechnika od obou značek k zapůjčení. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 150,- s DPH
Garant kurzu: Sony
Jan Tichý photoJan Tichý
18:00 - 19:30Produktová fotografie s NikonemWorkshop
Produktová fotografie s Nikonem

Příjďte na workshop s Nikon specialistou, Filipem Bartákem, zaměřený na produktovou fotografii, kde se dozvíte pár tipů a triků k tomuto čím dál více poptávanému tématu. Ať už potřebujete jednoduše a efektivně vyfotit výrobky na váš e-shop nebo si jen chcete rozšířit fotografické obzory, tento malý workshop jistě přinese spoustu užitečných rad. Zaměříme se zde jak na použitou techniku, přípravu modelů i scény a hlavně na možnosti svícení. Dozvíte se, jak zvolit vhodný objektiv, jak nastavit fotoaparát, vše o práci s různými druhy světla a externím bleskem, přípravě scény, práci s pozadím a rekvizitami a i vše ohledně dalšího důležitého příslušenství.

Více informací
Více jak 3 volná místa 150,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Filip Barták photoFilip Barták
18:00 - 19:30Street fotografie - kouzlo momentuPřednáška
Street fotografie - kouzlo momentu

Během přednášky vám fotograf a hudebník Zdeněk Bína představí své reportážní fotografie plné emocí a autenticity. Dozvíte se, kdy ho začalo bavit zachycovat svět kolem sebe, komunikovat s lidmi a těšit se na zajímavé fotografie...

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Zeiss
Zdeněk Bína photoZdeněk Bína

31.05.2017

Dopolední program

12:00 - 13:30První kroky se zrcadlovkou CanonPřednáška
První kroky se zrcadlovkou Canon

Pomůžeme vám porozumět fotografickým zásadám a dosáhnout tak ještě lepších snímků. Osvětlíme si výhody zrcadlovek oproti kompaktům i to, jaké jsou velikosti a typy snímačů. U snímačů se dále zaměříme na jejich využití a také si vyjmenujeme klady a zápory menších senzorů APS-C. Vysvětlíme princip zrcadlovky a naučíme Vás efektivně pracovat se základními expozičními režimy. Zaměříme se na práci s ohniskovými vzdálenostmi a perspektivou. Nastíníme použití různých nastavení vyvážení bílé a picture style. Navíc si ukážeme kompoziční pravidla, abyste byli připraveni ovládnout svou zrcadlovku a získat brilantní snímky, jaké od ní očekáváte.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Oldřich Drnec photoOldřich Drnec

Odpolední program

9:00 - 15:00Fashion a portrétní fotografie s Andreasem BogenschützemWorkshop
Fashion a portrétní fotografie s Andreasem Bogenschützem

Zúčastněte se v rámci jarního FotoŠkoda FESTu dvoudenního workshopu s jedním ze zahraničních hostů Andreasem Bogenschützem. Pod jeho vedením si vyzkoušíte fashion fotografování v prostorách ateliéru Czech Photo Centre, na zajímavých exteriérových lokacích, postprodukční úpravy pořízených fotografií a budete mít ojedinělou šanci podívat se do zázemí sídla firmy ZEISS! Pro více informací, prosím, rozklikněte odkaz níže.

Více informací
Bez omezení
Garant kurzu: Zeiss
Andreas Bogenschütz photoAndreas Bogenschütz
13:00 - 19:00PRODUKTOVÉ PREZENTACEProduktové prezentace
PRODUKTOVÉ PREZENTACE

K vyzkoušení bude spousty fotografické techniky renomovaných značek – Canon, Nikon, Fujifilm, Sony, Olympus, Panasonic a další. Zeptejte se specialistů vybraných značek a našich prodejců na vše, co vás zajímá ze světa fotografie a nových technologií. Na prezentace není potřeba mít registraci na FotoŠkoda FEST. Těšíme se na vás!

Více informací
Bez omezení
Centrum FotoŠkoda photoCentrum FotoŠkoda
14:00 - 15:30Fotografujeme s Leicou – photowalkWorkshop
Fotografujeme s Leicou – photowalk

Zafoťte si s Leicou a uvidíte, že to bude láska na první zmáčknutí spouště. Připravili jsme pro vás photowalk v přilehlém okolí Paláce Langhans, na kterém si vyzkoušíte focení nejrůznějších námětů. Po cestě si užijete focení architektury, streetfota, dokumentu a hlavně práci s přirozeným světlem. Technické informace a užitečné tipy se dozvíte od fotografa Martina Dulaje a Leica specialisty přímo z Německa. Photowalk bude zaměřený na testovaní nového produktu Leica M10 v porovnání s M-P/Monochrome, případně SL. Fotoaparáty budou na místě k zapůjčení.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Leica
Martin Dulaj photoMartin Dulaj
14:00 - 15:30Základy sportovní fotografieWorkshop
Základy sportovní fotografie

Sport je hlavně pro začátečníky jednou z nejtěžších fotografických disciplín, na workshopu si společně ukážeme jak toto téma zvládnout. Aby naše snažení bylo co nejzajímavější a nejpraktičtější, pozvali jsme si profesionálního sportovce. Takže o rychlý pohyb bude rozhodně postaráno. Dozvíte se, jak správně zvládnout práci s expozičním časem, jak při sportu pomáhá citlivost ISO, na co si dávat pozor, když není dostatek světla, jak správně ostřit a kdy je vhodné použít jednotlivé ostřící režimy, ale i který objektiv je vhodný pro jaký sport. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 150,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Filip Barták photoFilip Barták
15:00 - 17:0050 Mpx - Portrét plný detailuWorkshop
50 Mpx - Portrét plný detailu

Fotoaparát Canon EOS-5DS/5DSR je zrcadlovka s největším rozlišením snímače v historii. Snímač o velikosti 35 mm (full-frame) má 50,6 Mpx. Reakce fotoaparátu jsou zase trochu rychlejší a odolnost/zatěsnění je opět na velmi vysoké úrovni. Z vysokého rozlišení jasně vyplývá, kde bude mít fotoaparát největší přínos pro uživatele. Hodí se pro scény, ve kterých je nutné zachytit opravdu všechny detaily. Přijďte se o tom přesvědčit na vlastní oči na workshop se specialisty Canon, na kterém se zaměřite na fotografování portértu. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Canon stánek v přízemí; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 150,- s DPH
Garant kurzu: Canon
Oldřich Drnec photoOldřich Drnec
15:00 - 17:30Fotografujeme děti v exteriéruWorkshop
Fotografujeme děti v exteriéru

Může se zdát, že focení dětí je legrace. Částečně ano, ale je to také nelehká fotografická disciplína. Přijďte si na kurz přiblížit práci s dětmi, vztah mezi fotografem a dítětem a získejte cenné zkušenosti od fotografky Pavlíny Kubíčkové. Na workshopu si vyzkoušíte focení v exteriéru, přiblížíte zákonitosti přirozeného světla a zkusíte si vybrat vhodné místo na focení. Pavlína vám také představí techniku, kterou používá a poradí vám, jak vhodně nastavit fotoaparát na danou situaci. Naučíte se také pracovat s dítětem, což si žádá jistou dávku trpělivosti, schopnost vcítit se do dítěte a získat jejich důvěru. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
1 - 3 volná místa 250,- s DPH
Garant kurzu: Fujifilm
Pavlína Kubíčková photoPavlína Kubíčková
16:00 - 17:30Co znamená být profesionální portrétní fotograf?Přednáška
Co znamená být profesionální portrétní fotograf?

Chtěli byste se stát profesionálním fotografem, ale nevíte, co vše to obnáší? Tereza Linhartová je portrétní fotografka, která vystudovala ekonomickou školu a přesně ví, co je potřeba k tomu, aby byl fotograf úspěšný ve svém podnikání. Na přednášce se dozvíte, jak funguje podnikání fotografa a co vše je zapotřebí k tomu, abyste měli stále plný kalendář.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
Tereza Linhartová photoTereza Linhartová
16:00 - 17:30Fotografujeme s Leicou – photowalkWorkshop
Fotografujeme s Leicou – photowalk

Zafoťte si s Leicou a uvidíte, že to bude láska na první zmáčknutí spouště. Připravili jsme pro vás photowalk v přilehlém okolí Paláce Langhans, na kterém si vyzkoušíte focení nejrůznějších námětů. Po cestě si užijete focení architektury, streetfota, dokumentu a hlavně práci s přirozeným světlem. Technické informace a užitečné tipy se dozvíte od fotografa Martina Dulaje a Leica specialisty přímo z Německa. Photowalk bude zaměřený na testovaní nového produktu Leica M10 v porovnání s M-P/Monochrome, případně SL. Fotoaparáty budou na místě k zapůjčení.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Leica
Martin Dulaj photoMartin Dulaj
16:00 - 17:30Magická příroda pod lupouPřednáška
Magická příroda pod lupou

David je nadšený makro fotograf, jehož fascinuje především miniaturní svět hmyzu, který je většině z nás skryt. Díky jeho fotografiím však můžete přímo na přednášce do tohoto nevídaného světa nahlédnout. Dozvíte se, jak a s čím David pracuje, jaká technika je potřeba k pořízení dobrého snímku, jak je vhodné pracovat se světlem a co dalšího stojí za pořízením jeho neuvěřitelných snímků. Mimo jiné vám prozradí i to, co je vyobrazeno na fotografii vlevo a kolik snímků bylo potřeba pro vytvoření finálního výstupu! Zkuste si schválně tipnout!

Více informací
Více jak 3 volná místa
David Jobák photoDavid Jobák
16:00 - 17:30Učíme se pracovat s blesky NikonWorkshop
Učíme se pracovat s blesky Nikon

Přijďte se naučit jak snadné je mít světlo z blesků pod kontrolou! Naučte se efektivně ovládat externí blesk a dodat tak nový rozměr fotografiím prostřednictvím práce s umělým světlem! V praktickém workshopu zaměřeném na bezdrátové ovládání blesků NIKON vám ukážeme mnoho z možností kreativního svícení CLS. Ukážeme si i nové možnosti blesku SB-5000, jako například rádiové odpalování či rychlé sériové snímání.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Filip Barták photoFilip Barták
17:30 - 19:30Kreativní portrét v přirozeném světleWorkshop
Kreativní portrét v přirozeném světle

Na tomto workshopu budete mít dvě hodiny s fotografem a Canon specialistou Oldou Drncem na to, abyste se naučili vytvořit ten nejpůsobivější kreativní portrét. Ukáže vám, jak využít přirozeného denního světla, jakou fotografickou techniku použít, osvojíte si taje a základy práce s modelem. Prostě a jednoduše se dotknete všech témat spojených s portrétem – královskou fotografickou disciplínou. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Info stánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Obsazeno 250,- s DPH
Garant kurzu: Canon
Oldřich Drnec photoOldřich Drnec
18:00 - 19:30360° - Svět kolem dokolaWorkshop
360° - Svět kolem dokola

360° - nový fenomén ve světě fotografie i videa. 360° virtuální prohlídky, 360° fotografie, 360°video i 360° timelaps, to všechno jsou média, která se na nás v poslední době valí ze všech stran a umožňují nám ještě více nahlížet do nejrůznějších lokalit a objektů přímo z pohodlí domova. Jak na ně vám prozradí fotograf a cestovatel Jaroslav Hora, pod jehož vedením si pomocí Ricoh Theta S vyzkoušíte nafotit virtuální prohlídku a natočit video (i timelaps) jak jinak, než kolem dokola!

Více informací
1 - 3 volná místa
Jaroslav Hora photoJaroslav Hora
18:00 - 19:30Malování světlemWorkshop
Malování světlem

Posuňte vaše fotografické hranice dál! Slyšeli jste už o malování světlem? Ano, to je ta zábavná technika, při které vám stačí pouze baterka, světýlko na mobilu nebo cokoli co svítí. Na vašich fotografiích budou barevné efekty jak rukou od malíře. Těšit se můžete na ukázky kreativních postupů a hlavně - kouzlit budete vy sami :-) Dozvíte se jak správně používat dlouhé časy závěrky, jak ideálně nastavit fotoaparát pro malování světlem a jaké vhodné příslušenství použít. Procvičíte se i v tom, jak využít stativ a dálkovou spoušť. Společně s lektorem Filipem Bartákem vytvoříte kreativní obrazy.

Více informací
Více jak 3 volná místa 150,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Filip Barták photoFilip Barták

01.06.2017

Dopolední program

10:00 - 11:30Fotografujeme s Leicou – photowalkWorkshop
Fotografujeme s Leicou – photowalk

Zafoťte si s Leicou a uvidíte, že to bude láska na první zmáčknutí spouště. Připravili jsme pro vás photowalk v přilehlém okolí Paláce Langhans, na kterém si vyzkoušíte focení nejrůznějších námětů. Po cestě si užijete focení architektury, streetfota, dokumentu a hlavně práci s přirozeným světlem. Technické informace a užitečné tipy se dozvíte od fotografa Martina Dulaje a Leica specialisty přímo z Německa. Photowalk bude zaměřený na testovaní nového produktu Leica M10 v porovnání s M-P/Monochrome, případně SL. Fotoaparáty budou na místě k zapůjčení.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Leica
Martin Dulaj photoMartin Dulaj
12:00 - 13:30FotoKniha - mějte své vzpomínky stále po ruce!Přednáška
FotoKniha - mějte své vzpomínky stále po ruce!

Rádi byste vytvářeli kreativní a hlavně vlastní FotoKnihy? S naším lektorem, který vás provede celým procesem vytvoření fotoknihy v programu FotoŠkoda Designer, vám to půjde hravě. Během přednášky se dozvíte, jaké jsou možnosti výběru rozměrů, povrchů a jak fotoknihu v našem speciálním programu krok za krokem vytvořit. Uvidíte, že pro tvorbu nápaditých dárků a netradičních vzpomínkových fotoalb není třeba složitých grafických programů ani dovedností!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Marek Holoubek photoMarek Holoubek

Odpolední program

13:00 - 15:00Lifestyle s CanonemWorkshop
Lifestyle s Canonem

Lifestylová fotografie je již dlouhodobou dobu v zájmu řady věhlasných fotografů i samotných konzumentů fotografické tvorby. A nevypadá to, že by se tato situace měla měnit. S Janem Berghauerem společně nahlédnete do zákulisí lifestyle fotografie, přednese vám zkušenosti jak technické, tak praktické. Poradí jak si poradit se světlem, jakou zvolit techniku. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Obsazeno 250,- s DPH
Garant kurzu: Canon
Jan Berghauer photoJan Berghauer
13:00 - 19:00PRODUKTOVÉ PREZENTACEProduktové prezentace
PRODUKTOVÉ PREZENTACE

K vyzkoušení bude spousty fotografické techniky renomovaných značek – Canon, Nikon, Fujifilm, Sony, Olympus, Panasonic a další. Zeptejte se specialistů vybraných značek a našich prodejců na vše, co vás zajímá ze světa fotografie a nových technologií. Na prezentace není potřeba mít registraci na FotoŠkoda FEST. Těšíme se na vás!

Více informací
Bez omezení
Centrum FotoŠkoda photoCentrum FotoŠkoda
14:00 - 15:30Reportážní a dokumentární fotografiePřednáška
Reportážní a dokumentární fotografie

Radek Kalhous je zkušený fotoreportér a dokumentarista. Jeho soubory jsou často oceňovány v soutěži Czech Press Photo. Vojta Hurych je oproti tomu na samém začátku svého dokumentárního snažení. I díky Radkovi začal fotit „své“ věci a poprvé vyhrál cenu na Czech Press Photo. Jak přemýšlí a přistupují ke konceptuální a fotodokumentární práci? A proč je pro ně vlastní, ničím nezatížená, tvorba klíčová? To vám poví na společné přednášce.

Více informací
1 - 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
Vojtěch Hurych a Radek Kalhous photoVojtěch Hurych a Radek Kalhous
15:30 - 17:00Makrofotografie s CanonemWorkshop
Makrofotografie s Canonem

Detail dělá celek. Dosáhněte zvětšení až 5:1 a naučte se ovládnout sílu detailu i světlo makro blesků. K dispozici budou k vyzkoušení full frame a APS-C zrcadlovky i makro objektivy včetně jedinečného MP-E 65 (zvětšení až 5:1), makro blesky a mezikroužky. Vlastní techniku budete moci kombinovat s vystavenými objektivy a naopak. Fotografická lekce se speciální makro výbavou Canon, na které nesmíte chybět! EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 150,- s DPH
Garant kurzu: Canon
Jan Berghauer photoJan Berghauer
16:00 - 17:30Autorské právo a fotografie - víte, co smíte?Přednáška
Autorské právo a fotografie - víte, co smíte?

Stala se fotografie vaší vášní a vystavujete svá díla na internetu? Fotografujete kromě snímků pro své potěšení i fotografie na zakázku? Víte, jak fungují principy autorského práva v této oblasti a jak jsou definována ve vztahu fotograf - zachycená osoba? Objevily se vaše fotografie na cizím webu bez vašeho vědomí? Víte, jak se můžete bránit a jak podobným situacím předejít? Na všechny tyto a mnoho dalších dotazů vám díky své advokátské praxi přímo v oboru odpoví Mgr. Marie Šebelová!

Více informací
Více jak 3 volná místa 100,- s DPH
Mgr. Marie Šebelová photoMgr. Marie Šebelová
16:00 - 17:30Doma je domaPřednáška
Doma je doma

Martin a jeho lesy, rybníky a bažiny. Hrdý 23 letý rodák z Lanškrouna vám přiblíží svůj niterní svět srkze autoportrétní fotografie, tvořené převážně v okolí domova a také vysvětlí, proč nechce, aby se jeho autoportréty nazývaly "selfíčky”.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Martin Faltejsek photoMartin Faltejsek
16:00 - 17:30Úvod do černobílé fotografiePřednáška
Úvod do černobílé fotografie

Barva je pro fotografa něco jako magická malířova paleta, oživí obraz, upoutá, vysvětlí, ohromí. Ale někdy se chová až příliš lacině, snaží se být zajímavá za každou cenu, sebestředně křičí, rozhazuje záblesky odstínů, sprostě odhaluje detaily, ale přitom kryje podstatu, pravdu, výraz, tvar, myšlenku a dokonce i světlo. Na přednášce s Michaelem Jurákem se dozvíte především o funkci Picture control, kontrastu a filtraci, šumu (zrně) a jak jej lze softwarově odstranit. Pojďme si ukázat, co dokáže černobílá fotografie a jakou sílu dokáží fotografiím dodat stupně šedi!

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Nikon
Michael Jurák photoMichael Jurák
18:00 - 19:30Dovolená se zrcadlovkou NikonPřednáška
Dovolená se zrcadlovkou Nikon

Těšíte se na dovolenou? Už se nemůžete dočkat, až prozkoumáte nová místa, načerpáte energii a zafotografujete si? Beseda s Michaelem Jurákem pro vás bude malým návodem, abyste se hravě vyvarovali chybám při fotografování na cestách a přivezli si ty nejkrásnější fotografie!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Michael Jurák photoMichael Jurák
18:00 - 19:30Fotografování polární zářePřednáška
Fotografování polární záře

Jeden z mnoha přírodních fascinujících jevů - polární záře se poslední dobou stává doslova fotografickým fenoménem. S tipy, triky a nejvhodnější fotografickou technikou, vhodnou pro zachycení těchto světelných úkazů, vás seznámí Jaroslav Hora, který je pravidelně jezdí fotografovat. Podělí se s vámí o své nejnovější fotografie z Laponska a Lofot.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Jaroslav Hora photoJaroslav Hora
18:00 - 19:30Ovládněte svoji zrcadlovku CanonPřednáška
Ovládněte svoji zrcadlovku Canon

Představíme vám rozdíly ve využívání a ovládání základních a vyšších těl EOS. Naučíme vás využívat clonu jako prostředek práce s hloubkou ostrosti. Doporučíme, jaké clonové číslo zvolit u konkrétních žánrů, aby hloubka ostrosti odpovídala vašim představám, což oceníte nejen při pořizování úchvatných portrétů. Naučíme vás pracovat s expozičním časem. Budete připraveni dle dané situace zvolit ten nejvhodnější expoziční režim na Vaší zrcadlovce. Představíme Vám výhody různých typů hledáčků, osvětlíme pojmy, které se k hledáčkům vážou a naučíme vás v něm sledovat důležité informace. A mnoho dalšího!

Více informací
1 - 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Michal Tvrdík photoMichal Tvrdík

02.06.2017

Dopolední program

10:00 - 12:00Učíme se fotit se stálými světlyWorkshop
Učíme se fotit se stálými světly

Specialisté ze společnosti B.I.G. spolu s fotografem Michalem Pavlíkem vám na workshopu ukáží, jak vytvořit skvělý produktový snímek pomocí stálých světel. Zjistíte, že obor produktové fotografie není zase tak obtížný. A že je opravdu užitečné ho ovládat. Naučíte se zvýraznit design, tvar a strukturu fotografovaného produktu, jak odstranit nežádoucí odlesky a mnoho dalšího!

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: B.I.G.
Michal Pavlík photoMichal Pavlík
12:00 - 13:30Floutek fotografem aneb je pořízení dobré fotografie náhoda?Přednáška
Floutek fotografem aneb je pořízení dobré fotografie náhoda?

Můžete se toulat v tropickém deštném pralese na třetím největším ostrově světa, v rozpálené poušti afrického Maroka, u polárního kruhu na nejsvětějším místě vší Rusi, či doma, v srdci Evropy. Co je ale tím tajemstvím, které vám zaručí dobrou fotku? Přijďte na přednášku Petra Lynxxi Pavlisky, který vás seznámí se svou cestovatelskou tvorbou, úsměvnými historkami, které se s jeho cestami pojí, ale i s tím, co všechno je schopen obětovat a podstoupit pro pořízení dobré fotografie.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Petr Lynxxi Pavliska photoPetr Lynxxi Pavliska

Odpolední program

13:00 - 15:00Objektivy, efekty bez počítačeWorkshop
Objektivy, efekty bez počítače

Přijďte se přesvědčit, že k pořízení neobvyklých fotografií nepotřebujete Photoshop! Vyzkoušíte si práci se světelnými pevnými skly, kdy uvidíte, jak se dá pracovat s malou hloubkou ostrosti, uvidíte, jak se dá docílit specifického zkreslení pomocí "rybího oka", jak fungují zoom objektivy a jak se dá měnit ohnisko během dlouhé expozice, pohrajete si s perspektivou a silnými teleobjektivy, najdete neuvěřitelné detaily pomocí makro objektivů, zakouzlíte si s nakloněnou rovinou zaostření pomocí tilt/shift objektivů a jako bonus na závěr si ukážete i práci s jednoduchou dírkovou komorou! EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 150,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Michael Jurák photoMichael Jurák
13:00 - 19:00PRODUKTOVÉ PREZENTACEProduktové prezentace
PRODUKTOVÉ PREZENTACE

K vyzkoušení bude spousty fotografické techniky renomovaných značek – Canon, Nikon, Fujifilm, Sony, Olympus, Panasonic a další. Zeptejte se specialistů vybraných značek a našich prodejců na vše, co vás zajímá ze světa fotografie a nových technologií. Na prezentace není potřeba mít registraci na FotoŠkoda FEST. Těšíme se na vás!

Více informací
Bez omezení
Centrum FotoŠkoda photoCentrum FotoŠkoda
14:00 - 15:30FotoKniha - mějte své vzpomínky stále po ruce!Přednáška
FotoKniha - mějte své vzpomínky stále po ruce!

Rádi byste vytvářeli kreativní a hlavně vlastní FotoKnihy? S naším lektorem, který vás provede celým procesem vytvoření fotoknihy v programu FotoŠkoda Designer, vám to půjde hravě. Během přednášky se dozvíte, jaké jsou možnosti výběru rozměrů, povrchů a jak fotoknihu v našem speciálním programu krok za krokem vytvořit. Uvidíte, že pro tvorbu nápaditých dárků a netradičních vzpomínkových fotoalb není třeba složitých grafických programů ani dovedností!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Marek Holoubek photoMarek Holoubek
15:00 - 17:00Učíme se fotit se stálými světlyWorkshop
Učíme se fotit se stálými světly

Specialisté ze společnosti B.I.G. spolu s fotografem Michalem Pavlíkem vám na workshopu ukáží, jak vytvořit skvělý produktový snímek pomocí stálých světel. Zjistíte, že obor produktové fotografie není zase tak obtížný. A že je opravdu užitečné ho ovládat. Naučíte se zvýraznit design, tvar a strukturu fotografovaného produktu, jak odstranit nežádoucí odlesky a mnoho dalšího!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: B.I.G.
Michal Pavlík photoMichal Pavlík
16:00 - 17:30Fotografování krajiny s nejlepším přítelemPřednáška
Fotografování krajiny s nejlepším přítelem

Všichni milovníci české krajiny zbystřete a přijďte si poslechnout příběh Honzy Řeháčka, který se vydává do českých lesů a pořizuje jedinečné fotky měnící se krajiny. Častým modelem je mu jeho nejlepší přítel, československý vlčák Sitka, kterého bere vždy s sebou. Honza Řeháček je mladý fotograf, který svými fotografiemi české přírody válcuje Instagram pod svojí přezdívkou @kopernikk. Honzu okouzluje a inspiruje cestování po okouzlující české krajině, často se vydává na dlouhé procházky se Sitkou a pořizuje jedinečné snímky krajiny i svého nejlepšího přítele.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
Jan Řeháček photoJan Řeháček
16:00 - 17:30Ulice vyžaduje pokoruPřednáška
Ulice vyžaduje pokoru

Co je to vlastně street photo? Jaká technika se ukrývá ve fotobrašně správného streetaře? Je vůbec možné fotografovat lidi na ulici a jaké tabu s tím souvisí? Přijďte na Kevinovu přednášku a nechte se inspirovat jeho fotografickým posláním, jehož hlavní náplní je převážně fotografování lidí na okraji společnosti. Při projekci fotografií nejrůznějších témat, které spojuje téma ulice uvidíte, že pokora je potřebná všude. I na ulici.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Kevin V. Ton photoKevin V. Ton
16:00 - 17:30Zaostřete na hvězdy pódií!Přednáška
Zaostřete na hvězdy pódií!

Koncertní fotografie je velmi specifickým odvětvím. Marek Holoubek, mladý a nadšený fotograf, vám prozradí, jak se k tomuto tématu dostal on sám, proč je pro něj takovou vášní a co mu koncertní fotografie za všechnu vynaloženou energii na oplátku vrací. Rozeberete si základy fotografování tak, abyste i vy mohli při návštěvě kutlurních akcí vytvářet kvalitní záběry, které vás potěší. Dozvíte se, jakou fototechniku si na koncert vzít ideálně s sebou, jak se vypořádat s nízkou hladinou osvětlení a proč vám pro pořízení kvalitního snímku nebude stačit jenom mobil!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Marek Holoubek photoMarek Holoubek
16:30 - 18:00Deset letPřednáška
Deset let

Deset let, tak se jmenuje nová výstava a kniha Jana Šibíka. Jak název napovídá, završuje desetiletou práci autora, jenž dlouhodobě formuje podobu české reportážní fotografie. Přírodní katastrofy, KLDR jako bizarní relikt komunismu, ale také arabské jaro, občanská válka na Ukrajině, a hlavně utečenecká vlna dosud nebývalých rozměrů, to jsou témata, jimž se Jan Šibík během uplynulé dekády věnoval. Ve svém celku se výstava stává svědectvím o proměně světa, k níž v tomto období došlo. Světa, v němž ideologie nesvobody a násilí hledají a nabývají novou tvář. V tom je zásadní myšlenkové poselství Šibíkových fotografií a jeho nynější výstavy. Přijďte do tohoto světa nahlédnout.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Jan Šibík photoJan Šibík
18:00 - 19:30Expediční fotografie - PhotoopenPřednáška
Expediční fotografie - Photoopen

Přijďte si poslechnout, jak probíhá focení při fotografických expedicích napříč světem. Čekají vás poutavé snímky z daleké Patagonie, Kanady, Islandu, Nového Zélandu a mnohé další. Dozvíte se mnoho užitečných tipů nejen o focení, ale i vybavení, či přípravě na cestu samotnou. V neposlední řadě se budete mít možnost seznámit i s každoroční prestižní fotosoutěží Photopen, která je cestovatelské fotografii věnována. Přednášku povede profesionální fotograf Jiří Stránský společně s Petrem Kudlákem.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Jiří Stránský photoJiří Stránský
18:00 - 20:30Fotografujeme architekturu se SONY a ZEISSWorkshop
Fotografujeme architekturu se SONY a ZEISS

Osvojte si fotografování architektury! V pražských uličkách si společně s Janem Tichým ukážete, jak správně nastavit fotoaparát, pobavíte se o vhodném příslušenství a o všech úskalích, které fotografování architektury provází. Společnými silami vytvoříte okouzlující snímky pulzujícího města. Na workshopu budou k zapůjčení a vyzkoušení fotoaparáty SONY a objektivy ZEISS. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 150,- s DPH
Garant kurzu: Sony
Jan Tichý photoJan Tichý
18:00 - 19:30ImaginariumPřednáška
Imaginarium

Petrova volná tvorba, jak už název přednášky napovídá, je inspirována především vlastními myšlenkami a nápady. Inspiraci čerpá z nejrůznějších věcí, které ho ovlivňují a ve kterých následně nalézá vlastní způsob interpretace reálného světa. Přijďte na přednášku prostoupit jeho světem fantazie a pochopit, jak Petr se svými představami pracuje. Uvidíte sami, že reálné skutečnosti, které pomocí fotoaparátu přenáší do výsledného obrazu, jsou ve výsledku vskutku netradiční! Vstupte do jeho Imaginaria!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Petr Štěpán photoPetr Štěpán
18:30 - 20:30Portfolio review s Janem ŠibíkemWorkshop
Portfolio review s Janem Šibíkem

Setkejte se s legendou české reportážní fotografie, přineste s sebou své nejzdařilejší nebo nejoblíbenější fotografie a získejte feedback na svou práci! Setkání bude probíhat v úzké skupině účastníků. Každý si může přinést cca 10 fotografií (buď jednotlivé snímky nebo fotografický soubor), ty si pak společně promítnete, každý svou práci krátce představí a přímo na místě získáte konstruktivní zpětnou vazbu přímo od špičky v oboru - Jana Šibíka.

Více informací
Více jak 3 volná místa 350,- s DPH
Jan Šibík photoJan Šibík

03.06.2017

Dopolední program

10:00 - 11:30Drony - fenomén neuvěřitelných snímků z ptačí perspektivyPřednáška
Drony - fenomén neuvěřitelných snímků z ptačí perspektivy

Přijďte se dozvědět, jak vytvořit unikální záběry pomocí dronů. Čeho všeho je možné pomocí dronů dosáhnout a naopak co s takovým dronem nedělat? Své poznatky včetně uživatelských zkušeností, tipů a rad získáte od Lukáše, odborníka přes progresivně se rozvíjející segment moderního videa a fotografie. Lukáš své povídání doplní o vlastní zážitky s drony od DJI Mavic až po Tarot T810 s fotoaparátem Sony A7R II.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Lukáš Brchl photoLukáš Brchl
10:00 - 11:30Pokročilé nastavení menu fotoaparátů NikonWorkshop
Pokročilé nastavení menu fotoaparátů Nikon

Rozumíte svému menu? Přijďte na workshop s Vojtou Kubcem, který s vámi projde a detailně vysvětlí jednotlivé pokročilejší položky menu fotoaparátů Nikon. Zaměříte se především na redukci šumu, Picture Control, Active D-lighting, opoždění závěrky, typy bracketingu, možnosti zobrazení pro přehrávání, programovatelná tlačítka. Vše bude doplněno řadou názorných ukázek a tipů do praxe!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Vojtěch Kubec photoVojtěch Kubec
10:00 - 13:00Portrétní fotografieWorkshop
Portrétní fotografie

Portrét můžete fotit různými způsoby. Tereza Linhartová se specializuje na ateliérový portrét, kdy využívá převážně přirozené světlo a ráda se s vámi podělí o své zkušenosti a znalosti. Naučíte se, jak komunikovat s modelkou, jak správně pracovat s tělem v různých pózách a sami si vyzkoušíte všechny kroky k pořízení dokonalého portrétu. Pod vedením zkušené a přátelské lektorky zažijete celý proces focení od příprav na focení, komunikaci s celým týmem až po výslednou dokonalou fotografii. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Obsazeno 250,- s DPH
Garant kurzu: Fujifilm
Tereza Linhartová photoTereza Linhartová
10:00 - 11:30Sportovní fotografie a projekty Dana VojtěchaPřednáška
Sportovní fotografie a projekty Dana Vojtěcha

Přednáška vedená Danem Vojtěchem se bude především točit okolo tematu jeho aktuální tvorby a řeč přijde i na projekty, které Dana v současné době umělecky naplňují. Představí vám několik svých posledních sportovních projektů, ukáže nejrůznější backstageová videa a fotografie a prozradí, jak samotné focení probíhá a co vše za ním stojí. Daniel Vojtěch se věnuje vlastním i komerčním projektům z oblasti extrémních sportů po celém světě. Více už prozrazovat nebudeme, přijďte, litovat určitě nebudete!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Dan Vojtěch photoDan Vojtěch
10:00 - 11:30Techniky svícení portrétu v ateliéruWorkshop
Techniky svícení portrétu v ateliéru

Zkušený slovenský fotograf Peter Brichta vás provede základy svícení ve fotoateliéru. Vyzkoušíte si nasvícení portrétů s několika druhy příslušenství. Nahlédnete pod pokličku práce profesionálního fotografa, který spolupracuje na prestižních reklamních kampaních!

Více informací
Více jak 3 volná místa 250,- s DPH
Garant kurzu: Fomei
Peter Brichta photoPeter Brichta
11:00 - 12:30Zpracování fotografií v Centru FotoŠkodaPřednáška
Zpracování fotografií v Centru FotoŠkoda

Patříte k těm, kteří si rádi uchovávají vzpomínky i ve fyzické podobě? Přijďte si od našich specialistů poslechnout, jak můžete udělat vzpomínky ještě barevnější a dozvědět se mnoho užitečných informací souvisejících s objednáváním a zpracováním vašich fotografií. Představíme vám celé zázemí Centra FotoŠkoda a uvidíte krok za krokem, jakse zpracovávají fotografie menších formátů klasickou mokrou cestou na minilabu i tisk velkoformátových tisků na plotrech v našem DTP studiu. Na flashce si přineste svou oblíbenou fotografii, kterou vám vytiskneme s sebou domů!

Více informací
Více jak 3 volná místa
specialista Centra FotoŠkoda photospecialista Centra FotoŠkoda
12:00 - 13:30Blesky Speedlite na těleWorkshop
Blesky Speedlite na těle

Cílem kurzu je naučit posluchače práci s blesky Speedlite na těle fotoaparátu. Vysvětlíme specifika denního světla a expozičního trojúhelníku včetně užití blesku. Seznámíme Vás s typy měření expozice a dáme rady, jak na ně. Porovnáme korekce expozice přirozeného světla oproti korekci blesku. Dále se zaměříme na precizní práci s vyvážením bílé a možnosti použití blesku mimo tělo fotoaparátu. Ukážeme rozdíly mezi typy bezdrátové synchronizace (optická vs. radiová) a řekneme si, kdy je která vhodnější a jak je použít.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Canon
Jan Berghauer photoJan Berghauer
12:00 - 13:30Cesty za evropskou přírodouPřednáška
Cesty za evropskou přírodou

Za fotografováním živé přírody nemusíte cestovat jen do tropů nebo dalších exotických lokalit – i v Evropě se najdou místa, která stojí za to s fotoaparátem navštívit. Starý kontinent toho nabízí hodně, od odlehlých severských oblastí a vysokých hor až po delty řek a hluboké lesy. Navzdory hustému lidskému osídlení ve spoustě těchto lokalit stále bují život ve vší své pestrosti. Prostřednictvím fotografií se na několik takových míst – známějších i méně známých – podíváme, seznámíme se s tamní faunou i úskalími jejího fotografování, a ukážeme si, že cestování s fotoaparátem za zvířaty nemusí být vždy nutně složité nebo nákladné.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
Michal Krause photoMichal Krause
12:00 - 13:30Lze být multifunkčním fotografem?Přednáška
Lze být multifunkčním fotografem?

Jiří Štarha je charismatický fotograf mnoha směrů - jeho práci můžete znát hned z několika oblastí - věnuje se koncertní fotografii, street fotu, produktové a reklamní fotografii či nejrůznějším reportážím včetně fotografování svateb. Je vůbec možné se ve fotografické profesi věnovat tolika tématům najednou a přitom v každém z nich odvádět kvalitní práci? Jak k fotografování jednotlivých témat přistupuje? Přijďte se inspirovat přímo na jeho přednášku a dozvíte se, zda je lepší se fotograficky vyprofilovat nebo si nechat otevřená pomyslná zadní vrátka...

Více informací
Více jak 3 volná místa
Jiří Štarha photoJiří Štarha
12:00 - 13:30Učíme se ovládat zrcadlovku NikonWorkshop
Učíme se ovládat zrcadlovku Nikon

Poznejte perfektně svou zrcadlovku, než začnete fotografovat! Připravili jsme pro vás workshop, kde se budeme věnovat vaší zrcadlovce od prvního spuštění, až po složitější nastavení a ovládání. K dispozici vám bude zkušený lektor Vojta Kubec, který se s vámi podělí o své zkušenosti a odpoví na veškeré vaše dotazy.

Více informací
Více jak 3 volná místa 100,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Vojtěch Kubec photoVojtěch Kubec

Odpolední program

9:30 - 19:00PRODUKTOVÉ PREZENTACEProduktové prezentace
PRODUKTOVÉ PREZENTACE

K vyzkoušení bude spousty fotografické techniky renomovaných značek – Canon, Nikon, Fujifilm, Sony, Olympus, Panasonic a další. Zeptejte se specialistů vybraných značek a našich prodejců na vše, co vás zajímá ze světa fotografie a nových technologií. Na prezentace není potřeba mít registraci na FotoŠkoda FEST. Těšíme se na vás!

Více informací
Bez omezení
Centrum FotoŠkoda photoCentrum FotoŠkoda
13:00 - 15:30Instax FashionWorkshop
Instax Fashion

Přijťe na jedninečný workshop Instax Fashion s Laurou Kovanskou, která vás povede k vytvoření si vlastního Instax módního editorialu, jako dělaného přímo do časopisu. Fotit na instax fotoaparát je zábava, avšak na profesionální úrovni je potřeba si vše předem naplánovat a rozmyslet. Každý na workshopu dostane jeden balíček filmů (10 snímků), se kterým bude pracovat. Je možné také fotit na digitální fotoaparáty. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 250,- s DPH
Garant kurzu: Fujifilm
Laura Kovanská photoLaura Kovanská
13:00 - 15:00Sportovní portét trochu jinakWorkshop
Sportovní portét trochu jinak

Workshop s Danem je určen pokročilým fotografům, kteří si pod jeho vedením chtějí vyzkoušet nejrůznější zajímavé postupy zachycení sportovního portrétu. V exteriéru si vyzkoušíte fotografování portrétu sportovce pod vedením české špičky v oblasti sportovní fotografie. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 450,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Dan Vojtěch photoDan Vojtěch
13:30 - 15:00Zpracování fotografií v Centru FotoŠkodaPřednáška
Zpracování fotografií v Centru FotoŠkoda

Patříte k těm, kteří si rádi uchovávají vzpomínky i ve fyzické podobě? Přijďte si od našich specialistů poslechnout, jak můžete udělat vzpomínky ještě barevnější a dozvědět se mnoho užitečných informací souvisejících s objednáváním a zpracováním vašich fotografií. Představíme vám celé zázemí Centra FotoŠkoda a uvidíte krok za krokem, jakse zpracovávají fotografie menších formátů klasickou mokrou cestou na minilabu i tisk velkoformátových tisků na plotrech v našem DTP studiu. Na flashce si přineste svou oblíbenou fotografii, kterou vám vytiskneme s sebou domů!

Více informací
Více jak 3 volná místa
specialista Centra FotoŠkoda photospecialista Centra FotoŠkoda
14:00 - 15:30Fotografování mobilem a objektivy ExoLensWorkshop
Fotografování mobilem a objektivy ExoLens

Mobilní fotografie je dnes to nejpoužívanější a nejrychlejší odvětví fotografie. Přijďte zjistit, jak ze svého mobilního přístroje vytěžit maximum a prozkoumat nové možnosti, které vám poskytne systém objektivů ExoLens. Ukážeme si rozdíly, výhody i limity mobilní fotografie oproti fotografiím pořizovaným fotoaparátem a dozvíte se, jak za pomoci svého telefonu vyzrát na nejrůznější světelné situace. Michael Prouza, specialista z firmy ZEISS, vám rovněž poradí s přídavnými objektivy a s tím, na co se primárně při jejich výběru zaměřit!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Zeiss
Michael Prouza photoMichael Prouza
14:00 - 15:30Koncept ve fotografiiPřednáška
Koncept ve fotografii

Víte, proč je koncepčnost ve výtvarné tvorbě důležitá a co se vůbec pod tímto slovem skrývá? Pokud máte mysl otevřenou novým nápadům a rádi byste si poslechli o jednom z pohledů na výtvarnou fotografickou kulturu, pravděpodobně odejdete s hlavou ještě o trochu otevřenější, nebo minimálně se zajímavým materiálem k přemýšlení. Přednáška Kryštova Korče nebude o mapování současné konceptuální tvorby, naopak, seznámí Vás se svým individuálním přístupem k tomuto tématu...

Více informací
Více jak 3 volná místa
Kryštof Korč photoKryštof Korč
14:00 - 15:30Používáme blesky Speedlite mimo tělo fotoaparátuWorkshop
Používáme blesky Speedlite mimo tělo fotoaparátu

Cílem kurzu je naučit posluchače práci s blesky Speedlite hlavně mimo tělo fotoaparátu Canon. Vysvětlíme specifika denního světla a expozičního trojúhelníku včetně užití blesku. Seznámíme Vás s typy měření expozice a dáme rady, jak na ně. Porovnáme korekce expozice přirozeného světla oproti korekci blesku. Dále se zaměříme na precizní práci s vyvážením bílé a možnosti použití blesku mimo tělo fotoaparátu. Ukážeme rozdíly mezi typy bezdrátové synchronizace a řekneme si, kdy je která vhodnější. Budeme pracovat s více externími blesky, nastavíme více skupin a kanálů. Poradíme, jak použít barevné filtry a modifikátory světla.

Více informací
1 - 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Jan Berghauer photoJan Berghauer
14:00 - 15:30Reportážní fotografie s Eugenem KuklouPřednáška
Reportážní fotografie s Eugenem Kuklou

Fotograf Eugen Kukla patří mezi výrazné osobnosti současné reportážní fotografie. Jeho snímky jste měli možnost vidět v řadě pražských i mimopražských galerií, v časopisech Reflex nebo Týden, na serveru MilujuPrahu.cz, TN.cz, iDnes.cz atd. Na svojí přednášce vám poví něco o svých zkušenostech s krásnou ale obtížnou profesí fotoreportéra, něco o svých plánech a možná i něco o tom, jak propagovat vlastní práci na Facebooku.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Olympus
Eugen Kukla photoEugen Kukla
16:00 - 17:30Astrofotografie - na cestách za skutečnou tmouPřednáška
Astrofotografie - na cestách za skutečnou tmou

Zdeněk Bardon je již více jak 45 let zapáleným astrofotografem. Jeho začátky pamatují brýlové čočky, fotografování na celuloid a dokonce i fotografickou desku. To vše však již odvál nemilosrdný čas digitální techniky a precizní optiky. Bohužel "díky" značnému světelnému znečištění se v dnešní době za skutečnou tmou už musí cestovat někdy i velmi daleko. Přijďte se na Zdeňkovu přednášku a nechte se s ním odvát za hranice nebeských výšek. Podívaná bude stát rozhodně za to!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Zeiss
Zdeněk Bardon photoZdeněk Bardon
16:00 - 17:30Objektivy Nikkor a vše, na co jste se báli zeptat!Přednáška
Objektivy Nikkor a vše, na co jste se báli zeptat!

Výběr objektivu závisí na mnoha faktorech. Víte, jaké všechny druhy existují a jaké jsou mezi nimi rozdíly? K čemu je stabilizace, jak funguje automatické / manuální ostření? Kde si vystačíte se základním objektivem a kde už je třeba sáhnout po objektivu speciálním? Zkušený lektor a fotograf Vojtěch Kubec vám poradí, jak si vybrat správný objektiv, čemu se při výběru vyvarovat a samozřejmě rád zodpoví i jakékoliv další dotazy týkající se související problematiky.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Vojtěch Kubec photoVojtěch Kubec
16:00 - 18:00Rodinná fotografieWorkshop
Rodinná fotografie

Naučte se, jak kvalitně zaznamenat důležité okamžiky ze života vás a vašich blízkých! Lektor Michal Pavlík vás seznámí s tipy a triky při rodinném fotografování. Jakou fototechniku je vhodné použít, co si vzít na sebe, zda je používání rekvizit k užitku nebo spíše na škodu, jak odhodit trému a vykouzlit úsměv na rtech i u největších stydlínů atd. :) Vše si budete moci vyzkoušet na vlastní kůži na našich modelech!

Více informací
1 - 3 volná místa 250,- s DPH
Michal Pavlík photoMichal Pavlík
16:00 - 17:30Run the worldPřednáška
Run the world

Adam Bakay a Petr Simon spolu tvoří kreativní tým. Cestují po světě a navštěvují spřátelené street komunity, kde tvoří fotografie a videa z turisticky nepřístupných míst. Výsledkem konceptuální práce je dokumentérní film RUN THE WORD. Kromě dokumentu se oba věnují i práci na reklamních spotech např. pro značky Adidas a My Dear Clothing. Nahlédněte do street komunit po celém světě a nahlédněte do vizuálního světa Adama a Petra.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
Adam Bakay a Petr Simon photoAdam Bakay a Petr Simon
16:00 - 17:30Úprava fotografií pro začátečníky v Adobe PhotoshopPřednáška
Úprava fotografií pro začátečníky v Adobe Photoshop

Pořídili jste si Adobe Photoshop, znáte jeho základní nástroje, ale nevíte, jak je vhodně použít? Petr vám během workshopu představí základní úpravy fotografií a přímo před vámi předvede, jak s nimi efektivně pracovat. Zaměříte se především na ateliérové fotografie, na nichž si předvedete retuš pleti, práci s pozadím a další efekty, které dopomohou docílit perfektního výsledku; fotografie dětí v exteriéru, kterým postprodukcí dodáte ten správný "šmrnc" a okrajově pro inspiraci zabrousíte i do odvětví nablýskané fashion fotografie.

Více informací
Více jak 3 volná místa 100,- s DPH
Petr Štěpán photoPetr Štěpán
18:00 - 19:30Japonská fotografická kulturaPřednáška
Japonská fotografická kultura

Všichni víme, že s Japonska pohází těžká většina fotografické techniky a je to země s velmi silnou fotografickou kulturou. Ta se logicky koncentruje v hlavním městě Tokiu. Ve většině případů se ale jedná o malé výstavy a náklady fotografických knih v řádu stovek výtisků. Není tak překvapivé, že z tamní výtvarné produkce se k nám na druhou stranu planety dostane jen velmi málo. Za průzkumem Tokijské fotografické scény se Kryštof Korč vypravil zatím třikrát a dovezl s sebou mnoho zajímavých příběhů a samozřejmě i knih. Byla by škoda si je nechat pro sebe, a tak se rozhodl, že se o ně s vámi podělí formou přednášky. Ukáže fotografie z Tokia, nejznámější i ta méně známá místa spojená s fotografií a představí nejzajímavější osobnosti současné japonské fotky. K nahlédnutí bude i nespočet zajímavých publikací, které nejsou v Evropě běžně k dostání. Přijďte si poslechnout si o tom, jak žije fotografie v Tokiu!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Kryštof Korč photoKryštof Korč
18:00 - 19:30Objevte objektivy CanonPřednáška
Objevte objektivy Canon

Kurz je zaměřen na Canon objektivy různých specifikací. Seznámíme Vás s širokým portfoliem Canon od vstupní třídy až po objektivy typu L včetně příslušenství. "Skla" si rozdělíme jak technicky, tak i z hlediska vhodného užití dle žánru. Začneme jejich členěním, různými specifiky a kompatibilitou napříč systémem. Detailněji projdeme konstrukce, projdeme názvosloví. Podrobně rozebereme typy ostřících motorů a osvětlíme si jednotlivě jejich klady i limity. Vysvětlíme, jak funguje stabilizace obrazu a k čemu jsou vhodné různé její typy. Pokračovat budeme návodem, jak číst diagramy MTF a popisem měřitelných vlastností.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Oldřich Drnec photoOldřich Drnec
18:00 - 19:30Základy ovládání a technologie přístrojů SONYPřednáška
Základy ovládání a technologie přístrojů SONY

Vlastníte nebo máte v plánu si pořídit fotoaparát SONY a nevíte si rady s nastavením nebo ovládáním přístroje? Jan Tichý společně s produktovým specialistou SONY Vás provedou fotoaparáty SONY od A do Z. Ukážou vám veškeré vychytávky, funkce a technologie, o kterých jste ani netušili. Stejně tak zodpoví všechny vaše dotazy. K dispozici budou i fotoaparáty na zapůjčení pro případ, že svůj vysněný přístroj ještě nevlastníte, ale chcete si ho reálně vyzkoušet.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Sony
Jan Tichý photoJan Tichý

04.06.2017

Dopolední program

10:00 - 11:30Ateliér do kapsyWorkshop
Ateliér do kapsy

Nechcete s sebou tahat těžká a drahá ateliérová světla? Máte omezený prostor? Vytvořte si vlastní ateliér z externích blesků! Poradíme vám, co si do výbavy pořídit, abyste neutráceli zbytečné peníze, ale pořídili si to, co opravdu využijete. Samozřejmě nevynecháme nastavené externích blesků a ukážeme vám, jak se s nimi pracuje. Vytvoříme si takové vlastní malé studio, kde si fotografování vyzkoušíte na zkušené modelce.

Více informací
1 - 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Filip Barták photoFilip Barták
10:00 - 11:30Jak se propagovat jako fotografPřednáška
Jak se propagovat jako fotograf

Víte, co vše je potřeba k tomu se kvalitně propagovat jako fotograf? Dan Vojtěch vám představí své osvědčené tipy, jak se v dnešní době prezentovat na sociálních sítích Facebook a Instagram, jak kvalitně připravovat newslettery i jak si vhodně připravit portfolio, které zaujme! Dejte o sobě vědět! Na závěr přednášky bude prostor na diskuzi a veškeré vaše dotazy.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Dan Vojtěch photoDan Vojtěch
10:00 - 11:30Light paintingWorkshop
Light painting

Workshop s Peterem Brichtou je zaměřen na experimentální svícení a malování světlem. Pomocí světelných LED tyčí budeme speciálně nasvěcovat postavu a vytvoříme společně působivé fotografie! Přijďte si s námi hrát se světlem a ponořte se do techniky light paintingu!

Více informací
Více jak 3 volná místa 250,- s DPH
Garant kurzu: Fomei
Peter Brichta photoPeter Brichta
10:00 - 11:30Nové techniky LED svícení portrétuWorkshop
Nové techniky LED svícení portrétu

Specialista z firmy FOMEI vás naučí pracovat s novými LED tyčemi a kruhovým LED světlem. Přímo na místě si ukážete několik světelných scén, na kterých si přímo na modelce vyzkoušíte fotografování zrcadlovkou, digitálním kompaktem nebo třeba i telefonem!

Více informací
1 - 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
specialista FOMEI photospecialista FOMEI
11:00 - 13:00Lifestyle portrét s CanonemWorkshop
Lifestyle portrét s Canonem

Fotografování portrétu je jednou z nejtěžších fotografických disciplín. Jak na technická pravidla, komunikaci s modelem a zachycení toho nejlepšího momentu pro vytvoření lifestyle potrétu s tou pravou atmosférou se naučíte na workshopu Jana Berghauera. Přijďte si vyfotit portrét s překrásnou profesionální modelkou do originálních prostor! K dispozici bude fototechnika Canon včetně nejnovějších profi modelů. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Info stánek v přízemí; následně střecha obchodního domu Quadrio.

Více informací
Obsazeno 250,- s DPH
Garant kurzu: Canon
Jan Berghauer photoJan Berghauer
12:00 - 13:30Dají se koncerty fotit bezzrcadlovkou?Přednáška
Dají se koncerty fotit bezzrcadlovkou?

Máte rádi improvizaci, kdy musíte pohotově reagovat na danou situaci? Mladý fotograf Jan Nožička vám prozradí, jak propojit svět hudby s fotografií a získat nejvýstižnější okamžiky z pódia. Vyzrajte na nepříznivě nízkou hladinu osvětlení koncertů a prodiskutujte nastavení fotoaparátu, blesky a prostě vše, co vám k focení koncertu zajímá. Reportážní/koncertní fotografie může být i pro vás pravou výzvou! A to i za pomoci bezzrcadlovky!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Olympus
Jan Nožička photoJan Nožička
12:00 - 13:30Jak vyfotit a vyretušovat jednoduchý studiový portrétWorkshop
Jak vyfotit a vyretušovat jednoduchý studiový portrét

Přijďte si pod vedením Dana Vojtěcha vyfotografovat a vyretušovat portrét! V první části si ukážete, jak správně nasvítit a vyfotit portrét ve studiu. Ve druhé části si ukážete vhodnou retuš v Adobě Photoshop. Zájemci, kteří si přinesou vlastní notebook (ideálně i retušovací tablet) si budou moci snímek upravit přímo na místě. Workshop je určen pokročilým fotografům!

Více informací
Více jak 3 volná místa 350,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Dan Vojtěch photoDan Vojtěch
12:00 - 13:30Lovy beze zbraní, aneb jak nevyplašit zvěř hlučnou zrcadlovkouPřednáška
Lovy beze zbraní, aneb jak nevyplašit zvěř hlučnou zrcadlovkou

Profesionální fotograf Rostislav Stach se s vámi podělí o více jak třicetileté zkušenosti s fotografováním volně žijící zvěře. Tato disciplína vyžaduje více, než jen stisk spouště fotoaparátu. Vedle nezbytného vybavení je také potřeba vědět, kde a jak zvěř najít, jak se k ní přiblížit, znát zvyky fotografované zvěře a vědět, kdy je vhodná doba pro fotografování. V archivu fotografa naleznete více než 200 000 snímků savců, ptáků, obojživelníků, plazů i krajin.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Olympus
Rostislav Stach photoRostislav Stach
12:00 - 13:30Natáčíme video s bezzrcadlovkouPřednáška
Natáčíme video s bezzrcadlovkou

Dnes tvoří video většinu mediálního výstupu a nastal čas dívat se i na bezzrcadlové digitální fotoaparáty jako na profesionální nástroje pro tvorbu videa. Chtěli byste se dozvědět praktické tipy, jak vytvořit krátké, ale profesionální video? Marek Veselý je profesionální kameraman, který vytvořil společně s fotografem Vojtou Hurychem krátké video pod názvem “Storyteller” za využití fotoaparátu Fujifilm X-T2. Jaké byly důvody k tomu, že jsem se rozhodl využít místo profesionální filmové kamery právě bezzrcadlovku Fujifilm?


Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
Marek Veselý photoMarek Veselý
12:00 - 13:30Nové techniky LED svícení portrétuWorkshop
Nové techniky LED svícení portrétu

Specialista z firmy FOMEI vás naučí pracovat s novými LED tyčemi a kruhovým LED světlem. Přímo na místě si ukážete několik světelných scén, na kterých si přímo na modelce vyzkoušíte fotografování zrcadlovkou, digitálním kompaktem nebo třeba i telefonem!

Více informací
1 - 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
specialista FOMEI photospecialista FOMEI

Odpolední program

9:30 - 19:00PRODUKTOVÉ PREZENTACEProduktové prezentace
PRODUKTOVÉ PREZENTACE

K vyzkoušení bude spousty fotografické techniky renomovaných značek – Canon, Nikon, Fujifilm, Sony, Olympus, Panasonic a další. Zeptejte se specialistů vybraných značek a našich prodejců na vše, co vás zajímá ze světa fotografie a nových technologií. Na prezentace není potřeba mít registraci na FotoŠkoda FEST. Těšíme se na vás!

Více informací
Bez omezení
Centrum FotoŠkoda photoCentrum FotoŠkoda
13:00 - 15:00Praha na dlani s dalekohledy FomeiWorkshop
Praha na dlani s dalekohledy Fomei

Víte, jak vybrat správný dalekohled, jaké parametry při výběru rozhodují a co znamenají jednotlivé související pojmy? Přijďte se poradit s produktovým manažerem Radkem Hamouzem, který vám nejenom vše představí a vysvětlí, ale vše si budete moci vyzkoušet přímo na místě. K vyzkoušení budou špičkové dalekohledy Leader PRO ED nebo sportovní puškohledy Foreman. To vše na netradičním místě s neuvěřitelným výhledem - střeše obchodního domu Quadrio! EXTERNÍ KURZ: sraz Centrum FotoŠkoda - Infostánek (přízemí); posléze OC Quadrio.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
specialista FOMEI photospecialista FOMEI
14:00 - 15:30Manuální ostření na moderních fotoaparátechPřednáška
Manuální ostření na moderních fotoaparátech

Manuální ostření – opomíjená dovednost, která v dobách ne až tak vzdálených, rozhodovala, zda pořídíte vůbec nějaké použitelné záběry. Má ještě dnes, ve světě kde se většina výrobců předhání v rychlosti autofokusu, co nabídnout? Má manuální objektiv nějaké výhody oproti těm s autofokusem? Dá se ještě na dnešních zrcadlovkách manuální ostření efektivně používat? Na tyto a další otázky najdeme odpovědi přímo na workshopu. Získané informace si budete moci vyzkoušet na připravené scéně. A pokud nemáte vlastní manuální objektiv nemusíte zoufat, k vyzkoušení budou špičkové objektivy ZEISS.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Zeiss
Michael Prouza photoMichael Prouza
14:00 - 15:30Nové techniky LED svícení portrétuWorkshop
Nové techniky LED svícení portrétu

Specialista z firmy FOMEI vás naučí pracovat s novými LED tyčemi a kruhovým LED světlem. Přímo na místě si ukážete několik světelných scén, na kterých si přímo na modelce vyzkoušíte fotografování zrcadlovkou, digitálním kompaktem nebo třeba i telefonem!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
specialista FOMEI photospecialista FOMEI
14:00 - 15:30Učíme se ovládat zrcadlovku NikonWorkshop
Učíme se ovládat zrcadlovku Nikon

Poznejte perfektně svou zrcadlovku, než začnete fotografovat! Připravili jsme pro vás workshop, kde se budeme věnovat vaší zrcadlovce od prvního spuštění, až po složitější nastavení a ovládání. K dispozici vám bude zkušený lektor Vojta Kubec, který se s vámi podělí o své zkušenosti a odpoví na veškeré vaše dotazy.

Více informací
Více jak 3 volná místa 100,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Filip Barták photoFilip Barták
14:00 - 15:30Útěk na KostarikuPřednáška
Útěk na Kostariku

Přijďte si prohlédnout neuvěřitelné snímky a poslechnout fantastické příběhy, které prožili Libor Špaček a Petra Doležalová během natáčení projektu tří dokumentárních filmů s názvem Útěk na Kostariku. Fascinující podívaná z divoké přírody zachycená fototechnikou Canon!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Libor Špaček photoLibor Špaček
14:00 - 15:30Vytěžte ze své zrcadlovky Canon maximumPřednáška
Vytěžte ze své zrcadlovky Canon maximum

Workshop je zaměřený na specifické možnosti pokročilých zrcadlovek. Dozvíte se, jaké nastavení volí profesionálové v těch nejnáročnějších situacích, a budete tak připraveni dosáhnout perfektních, technicky dokonalých záběrů. Zaměříme se především na expozici z hlediska režimu měření, její kompenzace a pochopení využití různých typů histogramu. Rozebereme si volby nastavení bracketingu a využití režimu HDR v praxi. Ukážeme si možnosti přesného nastavení WB a kreativní práci s ním. Projdeme také ovládání různých režimů ostřících systémů, včetně volby autofokusového bodu/zóny.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Jan Berghauer photoJan Berghauer
16:00 - 17:30AktWorkshop
Akt

Zpodobňování krásy lidského těla je jednou z nejstarších uměleckých disciplín vůbec. Stejně tak se tento oblíbený žánr objevuje již od počátku i ve fotografii. Vzory zobrazování či typus samotného ideálu krásy podléhají vkusu i technickým možnostem své doby. Přesto však v dějinách fotografie vystupují nadčasové a neopakovatelné záběry mistrů svého řemesla. Povíme Vám, jak se takovým fotografiím přiblížit.

Více informací
Více jak 3 volná místa 250,- s DPH
Garant kurzu: Canon
Jan Berghauer photoJan Berghauer
16:00 - 17:30CapeEpic - ultimátní MTB závod očima Jakuba DoudyPřednáška
CapeEpic - ultimátní MTB závod očima Jakuba Doudy

CapeEpic je ultimátní MTB závod v dobře známé J.A.R. s dlouholetou tradicí, letos se konal již po čtrtnácté. V ročníku 2017 Jakub Douda zaujmul pozici týmového fotografa MITAS SUPERIOR bikerů. Zažil spolu s týmem opravdu nezapomenutelné okamžiky. Závodníci najeli během etapáku přes 650 km, Jakub v autě při honu na nejlepší foto spoty přes 2100 km. Pokud vás zajimá více, přijďte se podívat na jeho přednášku s přátelskou atmosférou o fotografování na jednom z nejextrémnějších závodů na MTB kolech.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Jakub Douda photoJakub Douda
16:00 - 17:30Jak si vybavit fotostudio od A do ZPřednáška
Jak si vybavit fotostudio od A do Z

Zkušený odborník v ateliérové technice vás provede 10ti základními otázkami při vybavování fotostudia. Představí vám nové trendy v ateliérovém svícení vč. praktických ukázek.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
René Tomaides photoRené Tomaides
16:00 - 17:30Zrcadlovka Canon do posledního šroubkuPřednáška
Zrcadlovka Canon do posledního šroubku

Zaměříme se na ovládání, nastavení a menu. Do detailu si rozebereme expozici např. dlouhou závěrku, režim Bulb, předsklopení zrcátka. Porozumíte vyvážení bílé z hlediska posunu, bracketingu a využití nastavení referenčního snímku. Budeme se věnovat možnostem kreativního využití blesků Speedlite a nadřízeným jednotkám. Naučíme vás naplno využít ostřící systém a jeho sofistikované možnosti, které různá těla nabízejí: režim výběru oblasti AF, AF body/zóny, sledovací citlivost, zrychlení/zpomalení sledování, automatické přepínání AF bodu, nastavení mikro adjustmentu a dalších, abyste byli připraveni precizně zachytit ten správný moment.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Oldřich Drnec photoOldřich Drnec
18:00 - 19:30Fotografujeme se SONY a starými objektivyWorkshop
Fotografujeme se SONY a starými objektivy

Přijďte si na vlastní kůži vyzkoušet jednu z velkých výhod bezzrcadlovek SONY Alpha – možnost použít jakýkoliv objektiv na světě! Lektorem kurzu bude odborník na slovo vzatý – fotograf Jan Tichý, který se již několik let věnuje focení neuvěřitelně velikou škálou starých skel – od Heliosů až po Zeisse. Celé portfolio starých skel, jež během roků nasbíral, si s adaptéry budete moci vyzkoušet, buď na vlastních Alphách nebo bude k dispozici k zapůjčení i veškerá technika Sony.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Sony
Jan Tichý photoJan Tichý

Změna programu vyhrazena.

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace