Filtr

Zobrazte si akce v kalendáři nebo v seznamu

07.11.2016

Odpolední program

14:00 - 15:30Fotograf o fotografovi na svatbě – radost či stres?Přednáška
Fotograf o fotografovi na svatbě – radost či stres?

Petr a Vojta jsou velcí kamarádi a svatební fotografové. Přestože je věkově dělí půl generace, říkají o sobě, že jsou jeden druhému nadhazovači dobrých nápadů a inspirace. K zachycování novomanželských příběhů oba přistupují jako k reportáži. V březnu 2016 společně uspořádali FORUM – setkání svatebních fotografů, na které se sjelo přes 120 účastníků z Čech a Slovenska.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
Vojtěch Hurych photoVojtěch Hurych
16:00 - 19:30"Záblesk" aneb vysokorychlostní synchronizace v praxiWorkshop
"Záblesk" aneb vysokorychlostní synchronizace v praxi

Je všeobecně známo, že vysokorychlostní synchronizace je skvělým nástrojem pro zmrazení pohybu. Pokud vás tato problematika láká, ale ještě si nejste 100% jisti, jak na to, přijďte na workshop s mladým kreativním fotografem Jakubem Doudou a zmrazte si akční záběry přímo na místě! O zábavu bude rozhodně postaráno! Do terénu se přesuneme na Letnou ke kyvadlu.

Více informací
Více jak 3 volná místa 100 ,- s DPH
Jakub Douda photoJakub Douda
16:00 - 17:30Produktová fotografieWorkshop
Produktová fotografie

Velké množství fotografií je určeno pro propagační či dokumentační účely různých produktů. Jediná produktová fotografie může rozhodnout o jejich koupi. Jak tedy vyfotit předmět nebo produkt, aby vypadal co nejlépe? Fotograf a školitel Jakub Valdivia vám poradí s přípravou a doporučeným nastavení techniky a ovládáním, a to pro zrcadlovky, bezzrcadlovky či pokročilé kompakty. Bude se věnovat produktové fotografii, vysvětlí její specifika, poradí jak nastavit fotoaparát, jaký zvolit objektiv, zda nasadit blesk či ne. Produktová fotografie má mnoho podob, poznejte s Kubou i ty méně známé!

Více informací
Více jak 3 volná místa 100 ,- s DPH
Jakub Valdivia photoJakub Valdivia
18:00 - 19:30Fotografování dětí o VánocíchPřednáška
Fotografování dětí o Vánocích

Představte si kouzelnou atmosféru Štědrého večera - přítmí v pokoji, nazdobený stromeček se svíčkami, napjaté očekávání a radost v dětských očích - tyto fotogenické chvíle jsou přitom nesnadnou výzvou pro všechny nadšené i příležitostné fotografy. Přijďte si poslechnout, jak se vypořádat s náročnými světelnými podmínkami doma i venku, jak na momentky při rozbalování dárků a vánoční dětské portréty - ať letos nepropásnete jedinečnou možnost zachytit pravou sváteční náladu.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Milada Koutníková photoMilada Koutníková
18:00 - 19:30Základy kompozice fotografiePřednáška
Základy kompozice fotografie

Fotografie není jen o ovládání přístroje. Jsou obecná pravidla, která předurčují, co na snímku vypadá dobře, co naopak ruší a čemu je dobré se tedy vyhnout. Prezentace Pavla Scheuflera je o psychologii fotografické tvorby, kompozici, o využívání barev, kontrastu a symboliky, a o různých tricích. A hlavně o tom, jak vytvořit snímek, který vás potěší.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Pavel Scheufler photoPavel Scheufler

08.11.2016

Odpolední program

18:00 - 19:30Sportovní kamera GoProPřednáška
Sportovní kamera GoPro

GoPro kamery dovolují neomezený pohyb, a proto také často přinášejí obrazový záznam z míst a situací, které byly ještě nedávno nemyslitelné. Pohled zpoza lyží, kola či snowboardu se dnes stávají běžnou součástí naší reality. Není to však vše co dovedou. O neomezených možnostech sportovních kamer bude vyprávět Tomáš Kamen, který se natáčení a fotografování s GoPro věnuje od roku 2011. Kurz je vhodný pro začátečníky, kteří si kameru pořídili (nebo o pořízení uvažují) a chtějí se seznámit se základními funkcemi a možnostmi natáčení.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Tomáš Kamen photoTomáš Kamen

09.11.2016

Odpolední program

12:00 - 15:00Časosběr - krásy přírodyBeseda
Časosběr - krásy přírody

V poslední době nasbíral Petr při svých cestách poměrně hodně časosběrného a leteckého materiálu z Železných hor, kam se pravidelně vypravuje již od dětství. Tento materiál se rozhodl sestříhat do krátkého, jak sám říká „kochacího“ videa. Chcete vidět, jak se profesionálně skládá časosběr? A jak se prostřihává se záběry z dronu? A co všechno člověk potřebuje k tomu, aby udělal video, které chytne u srdce? Přijďte Petrovi koukat pod ruce, rozhodl se ukázat celé své workflow. Pozn. vzhledem k tomu, že je střih tvůrčí proces, bude se jednat o značně živelné a improvizované vystoupení. Na druhou stranu, od Petra nic jiného ani čekat nelze :)

Více informací
Více jak 3 volná místa 350 ,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Petr Jan Juračka photoPetr Jan Juračka
14:00 - 16:30Dětský portrét v exteriéruWorkshop
Dětský portrét v exteriéru

Focení dětí není úplně jednoduchou fotografickou disciplínou. Takové focení si žádá trpělivost, klid a schopnost vcítit se. Umění prostoupit dětský svět by mělo být vlastní všem fotografům, kteří se rozhodli oboru dětské fotografie věnovat. Na praktickém workshopu vám Pavlína představí techniku, kterou používá, a poradí vám, jak vhodně nastavit fotoaparát pro focení v exteriéru. Zkusíte najít to nejlepší místo, přiblížíte si zákonitosti přirozeného světla a s malým dětským modelem si získané poznatky vyzkoušíte.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
Pavlína Kubíčková photoPavlína Kubíčková
16:00 - 17:30Fotografujeme jídloWorkshop
Fotografujeme jídlo

Nebojte se vzít do ruky fotoaparát a vyfotografovat své kulinářské umění. Workshop je určen pro zájemce o fotografování jídla v domácích podmínkách i pro pokročilejší fotografy, kteří si v této oblasti chtějí rozšířit znalosti. Během kurzu se dozvíte základy techniky fotografování jídla pod umělým i přirozeným světlem, řekneme si něco k využití odrazných desek, potřebnému vybavení, rekvizitám, základům aranžování jídla a úpravě jídla pro fotografování.

Více informací
Více jak 3 volná místa 200 ,- s DPH
Jakub Valdivia photoJakub Valdivia
16:00 - 17:30Současná portrétní fotografiePřednáška
Současná portrétní fotografie

ISO, čas, clona, objektivy, zlatý řez a pravidla fotografování – všechny tyto pojmy nechte pro jednou doma. Budeme se bavit o businesse. O tom, jak začít. Jak najít své klienty a jak k nim přistupovat. Povíme si něco o složení týmu při focení, o portfoliu a marketingu fotografa. Řeknu vám, jak to dělám. Jak jsem rozjela svůj vlastní business, jaké chyby jsem udělala a na jaké věci nedám dopustit.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
Tereza Linhartová photoTereza Linhartová
16:00 - 17:30Vysoké citlivostiWorkshop
Vysoké citlivosti

Na tomto workshopu se budeme bavit o důvěrně známém ISO. Jak ho správně nastavit, kdy nechat pracovat automatiku, jaké kroky udělat pro to, aby fotografie i při velmi špatné osvětlení vypadala co nejlépe atd. Vaším průvodcem bude Filip Barták, pro něhož je špatné světlo výzvou a doufá, že po absolvování tohoto workshopu nebude nízké osvětlení nepřekonatelný protivník ani pro vás.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Filip Barták photoFilip Barták
16:00 - 17:30Vytvořte si vlastní FotoKnihuPřednáška
Vytvořte si vlastní FotoKnihu

Rádi byste vytvářeli kreativní a hlavně vlastní FotoKnihy? S naším lektorem, který vás provede celým procesem, vám to půjde hravě. Během přednášky se dozvíte, jaké jsou možnosti výběru rozměrů, povrchů a jak fotoknihu v našem speciálním programu vytvořit.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Marek Holoubek photoMarek Holoubek
18:00 - 19:30Malování světlemWorkshop
Malování světlem

Posuňte vaše fotografické hranice dál! Slyšeli jste už o malování světlem? Ano, to je ta zábavná technika, při které vám stačí pouze baterka, světýlko na mobilu nebo cokoli co svítí. Na vašich fotografiích budou barevné efekty jak rukou od malíře. Těšit se můžete na ukázky kreativních postupů a hlavně - kouzlit budete vy sami :-). Společně s lektorem Filipem Bartákem vytvoříte kreativní obrazy.

Více informací
Více jak 3 volná místa 100 ,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Filip Barták photoFilip Barták
18:00 - 20:00S dronem kolem světaPřednáška
S dronem kolem světa

Petr Jan Juračka je vědeckým pracovníkem a profesionálním fotografem vědy na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Kromě mnoha specifických disciplín, jako jsou elektronová mikroskopie, noční fotografie či časosběry, jej v posledních letech uchvátily drony. Drony Petra v poslední době zavedly do Ugandy, Jižní Afriky, Lesotha, rakouských Alp a nakonec i do Pákistánu, kam vyrazil doprovázet horolezeckou výpravu na slavnou druhou nejvyšší horu světa, K2, společně s Klárou Kolouchovou, která jako první a zatím jediná rodilá Češka stanula na Mt. Everestu. Na témže místě stanovil nový světový rekord v létání ve vysoké nadmořské výšce. Povídání, u kterého se zájemci o leteckou fotografii a video nejen pobaví, ale i poučí, bude jedna velká multimediální show!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Petr Jan Juračka photoPetr Jan Juračka
20:00 - 22:00Na (ká) dvojku s Petrem a Klárou!Beseda
Na (ká) dvojku s Petrem a Klárou!

Přijďte se pobavit s Klárou Kolouchovou a Petrem Janem Juračkou nad sklenku dobrého vína a ochutnat pákistánské speciality! Zeptejte se na cokoliv z jejich nedávné společné výpravy na K2 nebo cokoliv jiného z jejich akčních životů :) Velmi neformální pohodový večer s Petrem a Klárou pro vás přichystala společnost Nikon!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Klára Kolouchová a Petr Jan Juračka photoKlára Kolouchová a Petr Jan Juračka

10.11.2016

Odpolední program

14:00 - 17:00Portrétní fotografieWorkshop
Portrétní fotografie

Jste nadšenec do portrétní fotografie nebo se jí dokonce chcete živit? Počítejte s tím, že Vám před objektivem bude pózovat profesionální model/ka jen zřídka. Workshop je zaměřený na pózování obyčejných žen různých křivek, které nemají zkušenost před objektivem. Tyto ženy jsou maminky, babičky, dcery, kamarádky a mají různé typy těla, na které je třeba při pózování pohlížet. Na workshopu se dozvíte, jak komunikovat, jak nastavit přátelskou a důvěrnou atmosféru. Následně si ukážeme jak pózovat, aby se klientka cítila pohodlně, vypadala přirozeně a krásně.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
Tereza Linhartová photoTereza Linhartová
16:00 - 17:30Fotografování při nízké hladině osvětleníPřednáška
Fotografování při nízké hladině osvětlení

Obloha plná hvězd, krajina osvětlená měsícem či městské panorama s rozsvícenými lampami – chvíle, které nadchnou romantiky a fotografy lákají k jejich zvěčnění. Ale ouha - to, co se oku jeví okouzlujícím, není tak snadné zachytit. Jaroslav Hora vám pomůže proniknout do tajů fotografování při snížené hladině osvěltení. Dozvíte se informace o fotografování městské architektury i nevšední zážitky z jeho fotoexpedicí z Lofot, kam jezdí lovit polární záři a zachycovat další (nejen) přírodní scenérie.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Jaroslav Hora photoJaroslav Hora
16:00 - 19:30Jak na kreativní portrétWorkshop
Jak na kreativní portrét

Katka si založila svůj ateliér, aby naplnila svou touhu přinést do fotografie něco realistického, uměleckého, něco, co nezavání kýčem. Jde jí o zachycení podstaty člověka, jeho osobnosti, vystižení jeho pravé tváře. Přijďte od ní načerpat inspiraci a naučit se při pořizování svých fotografií podtrhnout přirozenou krásu. Podělí se s vámi o její začátky, prozradí, jak přistupuje k fotografování a co od něj očekává.

Více informací
Více jak 3 volná místa 150 ,- s DPH
Kateřina Janišová photoKateřina Janišová
18:00 - 19:30Začínáme natáčet video se zrcadlovkouPřednáška
Začínáme natáčet video se zrcadlovkou

Rádi natáčíte, ale nevíte jak na to? Jsou Vaše videa roztřesená a neostrá? Nevíte, co s jednotlivými záběry? Nebo se prostě jen chcete dozvědět víc o funkcích, které fotoaparáty pro natáčeníumožňují? David Růžička vám poradí jak na technicky správně provedená videa, která podpoří vyprávění Vašeho příběhu od detailů po celek.

Více informací
Více jak 3 volná místa
David Růžička photoDavid Růžička

11.11.2016

Dopolední program

10:00 - 11:30Tiskneme fotografie aneb fotokomora v 21. stoletíPřednáška
Tiskneme fotografie aneb fotokomora v 21. století

Nejpovolanější odborník na tisk ze společnosti Fomei vám poví o domácím tisku fotografií. Jak to udělat, aby tisky vypadaly jako z profesionálního studia? Jaké zvolit pracovní postupy a jaké pořídit vybavení? Jak nastavit monitor a jaký zvolit software? Důležitá je i volba tiskových materiálů, médií a způsob tisku. To vše a mnohem více se dozvíte na přednášce Jana Kaisera!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
Jan Kaiser photoJan Kaiser
12:00 - 13:30Sportovní kamera GoProPřednáška
Sportovní kamera GoPro

GoPro kamery dovolují neomezený pohyb, a proto také často přinášejí obrazový záznam z míst a situací, které byly ještě nedávno nemyslitelné. Pohled zpoza lyží, kola či snowboardu se dnes stávají běžnou součástí naší reality. Není to však vše co dovedou. O neomezených možnostech sportovních kamer bude vyprávět Tomáš Kamen, který se natáčení a fotografování s GoPro věnuje od roku 2011. Kurz je vhodný pro začátečníky, kteří si kameru pořídili (nebo o pořízení uvažují) a chtějí se seznámit se základními funkcemi a možnostmi natáčení.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Tomáš Kamen photoTomáš Kamen

12.11.2016

Dopolední program

10:00 - 11:30Fotografování produktů pro e-shopyPřednáška
Fotografování produktů pro e-shopy

Produktová fotografie je důležitou součásti reklamní branže. Specialisté ze společnosti Fomei vám ukáží, že vytvořit dokonalý snímek produktu není až tak těžké, přesto není dobré podcenit přípravu. Naučíte se, jak odstranit nechtěné odlesky, jak zvýraznit design, tvar či strukturu daného produktu, aby vypadal co nejlépe.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
specialista FOMEI photospecialista FOMEI
10:00 - 13:00Kreativní portrétWorkshop
Kreativní portrét

Posuňte fotografování portrétu dále a nechte se inspirovat fotografickým stylem Jana Kasla, který vás společně s Fomei specialistou provedou tímto workshopem. Na workshop si přineste fotoaparát a můžete si vyzkoušet celý fotografický proces od nastavení fotoaparátu přes nastavení světel, komunikaci s modelkou až po výslednou fotografii.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
Jan Kasl photoJan Kasl
10:00 - 11:30Street fotoPřednáška
Street foto

Přijďte si poslechnout, jakým způsobem lze pracovat při fotografování na ulici. Naučte se vnímat prostor kolem a zachytit ho svým vlastním způsobem. Cílem Davidovi přednášky není dávat lekce o tom, jak se má dělat street fotografie. Naopak – jeho vyprávění o fotografování na cestách je otevřenou výpovědí o hledání vlastního vizuálního jazyka. Pro Davida funguje street fotografie jako terapie a zároveň i způsob jak porozumět světu kolem i uvnitř sama sebe.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
David Gaberle photoDavid Gaberle
12:00 - 13:30Jak si vybavit fotostudioWorkshop
Jak si vybavit fotostudio

Jak si vybavit vlastní fotostudio vám poradí specialista na slovo vzatý a to zástupce společnosti Fomei.. Provede vás možnostmi ateliérového vybavení pro začínající i pokročilé. Seznámí vás s jednotlivými složkami fotostudia a poradí vám, s jakým vybavením fotografovat portréty, celé postavy či produkty na eshop. Představí vám také řešení pro fotografování v exteriéru s bateriovými blesky a generátory.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
specialista FOMEI photospecialista FOMEI

Odpolední program

12:00 - 14:00Natočte si svůj animovaný filmWorkshop
Natočte si svůj animovaný film

Vytvořte si během dvouhodinového workshopu vlastní animovaný film s jednoduchou loutkou či dvourozměrnou rekvizitou. Zkušené lektorky Pavla Šnajdarová a Anna Mastníková ze sdružení Ultrafun vás provedou klasickou ploškovou metodou natáčení, pixilací nebo animací s loutkami v prostorové scéně. Vyzkoušejte si nové výtvarné techniky a postupy v natáčení. Technika a další materiál zajištěn přímo v Muzeu Karla Zemana, kde celý workshop proběhne.

Více informací
Více jak 3 volná místa 350 ,- s DPH
Muzeum Karla Zemana photoMuzeum Karla Zemana
12:30 - 14:30Produktová fotografieWorkshop
Produktová fotografie

Canon specialista Vám pomůže s výběrem vhodné fototechniky i příslušenství. Ale především si spolu s ním posvítíte na různé druhy povrchů a materiálů, a s tím související způsoby aranžovaní i svícení. Ať už se chcete naučit fotografovat zboží pro Váš e-shop, nebo jen chcete zvěčnit kreativní výstupy vašich blízkých, tento workshop vám k tomu pomůže. A to tak, že už vám barva, lesk ani objem nezabrání v pořizování atraktivních záběrů.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
specialista Canon photospecialista Canon
13:00 - 15:30Glamour v exteriéruWorkshop
Glamour v exteriéru

Na workshopu s fotografem Lukášem Trefilíkem se pokusíme vystihnout intimitu portrétu ve stylu glamour. Ten bude situován do interiéru i přilehlých exteriérů. Cílem workshopu bude přiblížit účastníkům práci a komunikaci s obnaženou modelkou – jak se naladit na stejnou vlnovou délku a čeho se naopak vyvarovat. Dále se dozvíte něco o rozdílech mezi žánry boudoir, glamour, fashion a nude, stejně jako o technikách svícení a základních tricích při výběru a aplikaci vhodné pózy.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
Lukáš Trefilík photoLukáš Trefilík
13:30 - 16:30Foodstyling z pohledu fotografaWorkshop
Foodstyling z pohledu fotografa

Gastronomie, fotografie, kreativita a cit pro detail. To vše se ukrývá pod pojmem foodstyling. Zjistěte, jak spojit tyhle dovednosti v praxi a vytvářejte fotky, které v divákovi vzbuzují touhu jíst. Naučte se fotografie využít ve svůj prospěch. Ať už by jste rádi vedli blok o jídle a nebo prodávali své fotky do časopisů či fotobank, je třeba vědět, kterým směrem se vydat.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
specialista Nikon photospecialista Nikon
14:00 - 15:30Fotografování produktů pro e-shopyPřednáška
Fotografování produktů pro e-shopy

Produktová fotografie je důležitou součásti reklamní branže. Specialisté ze společnosti Fomei vám ukáží, že vytvořit dokonalý snímek produktu není až tak těžké, přesto není dobré podcenit přípravu. Naučíte se, jak odstranit nechtěné odlesky, jak zvýraznit design, tvar či strukturu daného produktu, aby vypadal co nejlépe.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
specialista FOMEI photospecialista FOMEI
14:00 - 15:30Fotografujeme architekturuWorkshop
Fotografujeme architekturu

Workshop kombinuje teoretickou a praktickou výuku. Je zaměřený na ty z vás, kteří se chcete zlepšit ve fotografování architektury a zároveň si vyzkoušet tu nejnovější techniku ať už těla Nikon DSLR nebo objektivy Nikkor. Workshopem vás provede zkušený Nikon specialista Michael Jurák.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Michael Jurák photoMichael Jurák
14:00 - 16:30Módní portrétWorkshop
Módní portrét

Focení lidí je jednou z nejtěžších fotografických disciplín. Dodržet technická pravidla, komunikovat s modelem a zachytit ten nejlepší moment se naučíte na workshopu Laury Kovanské. Ta nafotila již stovky portrétů s Fujifilm X-systémem a boří tak mýtus, že kvalitní fotografie pochází pouze ze zrcadlovky nebo středoformátových přístrojů. Přijďte si vyfotit módní portrét s překrásnou profesionální modelkou! K dispozici bude vizážistka i fototechnika Fujifilm včetně nejnovějších profi modelů.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
Laura Kovanská photoLaura Kovanská
15:00 - 17:00Natáčení videa Canon zrcadlovkouWorkshop
Natáčení videa Canon zrcadlovkou

Poradíme Vám, jak na skvělá a technicky správně provedená videa. Dozvíte se vše ohledně technického nastavení, představíme si principy videa a možnosti nastavení Vašich přístrojů v konkrétních situacích. Prozradíme Vám, jak dosáhnout poutavých záběrů – nejen kompozičně, ale i co se délky trvání jednotlivých záběrů či jejich vzájemného střídání týká. Dále si vše vyzkoušíme v praxi a neopomeneme Vám představit volitelné příslušenství. Vlastní techniku budete moci kombinovat s vystavenými objektivy a naopak.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
specialista Canon photospecialista Canon
18:00 - 21:00Vyzkoušejte si malování světlemWorkshop
Vyzkoušejte si malování světlem

Malování světlem, lightpainting, noctography, nebo luminography, je fotografická technika kterou se vytvářejí různé obrazce a tvary silným zdrojem světla. Fotografie které takto vznikají za temných nocí jsou odrazem fotografovy kreativity a fantazie. Lektor Filip Vás naučí, jak používat fotoaparát při slabém osvětlení, jak pracovat s delší expozicí, se stativem i dálkovým ovládáním spouště a poradí, jaké objektivy jsou nejvhodnější pro noční malování světlem. Představí vám různé zdroje světla, které sám pro malování světlem využívá - elektrické i hořící. Předvede, jak pracovat s jednoduchou zábavní pyrotechnikou a jak se při tom nezranit a nic nepodpálit. Z tohoto workshopu si domů 100% přinesete originální fotografie :-) Sraz účastníků je v 18:00 před Centrem FotoŠkoda.

Více informací
Více jak 3 volná místa 100 ,- s DPH
Filip Zant photoFilip Zant

13.11.2016

Dopolední program

10:00 - 11:30Jak si vybavit fotostudioWorkshop
Jak si vybavit fotostudio

Jak si vybavit vlastní fotostudio vám poradí specialista na slovo vzatý a to zástupce společnosti Fomei.. Provede vás možnostmi ateliérového vybavení pro začínající i pokročilé. Seznámí vás s jednotlivými složkami fotostudia a poradí vám, s jakým vybavením fotografovat portréty, celé postavy či produkty na eshop. Představí vám také řešení pro fotografování v exteriéru s bateriovými blesky a generátory.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
specialista FOMEI photospecialista FOMEI
10:00 - 12:00Poznejte blesk Nikon SB5000Workshop
Poznejte blesk Nikon SB5000

Nikon SB-5000 je high endovým bleskem, který vyniká nejenom vysokým směrným číslem 34,5, ale i chladícím systémem, umožňující pořídit více než 100 expozic. A to v rychlém sledu s plným výkonem záblesku. Nabízí toho ovšem mnohem více. Nejrychleji se s ním dopodrobna seznámíte právě na tomto workshopu. WS je vedený produktovým specialistou na Nikon - Filipem Bartákem.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Filip Barták photoFilip Barták
10:00 - 13:00Základní druhy svícení portrétuWorkshop
Základní druhy svícení portrétu

Osvojte si základní druhy svícení se softboxy a dalším příslušenstvím od Fomei pod vedením světově uznávaného fotografa Dana Vojtěcha. Představovat umění a zkušenosti Dana nemá smysl, takže pojďte se přiučit od mistra oboru!

Více informací
Více jak 3 volná místa 350 ,- s DPH
Garant kurzu: Fomei
Dan Vojtěch photoDan Vojtěch
12:00 - 13:30Fotografování produktů pro e-shopyPřednáška
Fotografování produktů pro e-shopy

Produktová fotografie je důležitou součásti reklamní branže. Specialisté ze společnosti Fomei vám ukáží, že vytvořit dokonalý snímek produktu není až tak těžké, přesto není dobré podcenit přípravu. Naučíte se, jak odstranit nechtěné odlesky, jak zvýraznit design, tvar či strukturu daného produktu, aby vypadal co nejlépe.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
specialista FOMEI photospecialista FOMEI
12:00 - 13:30Monuments - představení fotoprojektuBeseda
Monuments - představení fotoprojektu

Fotografická cesta po balkánských zemích ze které nakonec vznikl dokumentární film. Fotograf a filmař Peter Mercell vám bude vyprávět příběh u punkové skate cestě po socialistických monumentech.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
Peter Mercell photoPeter Mercell

Odpolední program

12:00 - 14:00Natočte si svůj animovaný filmWorkshop
Natočte si svůj animovaný film

Vytvořte si během dvouhodinového workshopu vlastní animovaný film s jednoduchou loutkou či dvourozměrnou rekvizitou. Zkušené lektorky Pavla Šnajdarová a Anna Mastníková ze sdružení Ultrafun vás provedou klasickou ploškovou metodou natáčení, pixilací nebo animací s loutkami v prostorové scéně. Vyzkoušejte si nové výtvarné techniky a postupy v natáčení. Technika a další materiál zajištěn přímo v Muzeu Karla Zemana, kde celý workshop proběhne.

Více informací
Více jak 3 volná místa 350 ,- s DPH
Muzeum Karla Zemana photoMuzeum Karla Zemana
12:30 - 14:30Naučme se zpracovávat NEF v Capture NX-DWorkshop
Naučme se zpracovávat NEF v Capture NX-D

Každý správný fotograf fotí do formátu NEF. Co je NEF asi nemusíme vysvětlovat, to přece každý ví, ale jak s ním efektivně pracovat v softwaru Nikon Capture NX? To vám přiblíží Petr Lindner, odborník s bohatými zkušenostmi nejenom z lektorování, publikování, ale především z mnohaleté praxe. Přednáška bude kombinací klasické slideshow a praktických ukázek v programu CAPTURE NX-D.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Petr  Lindner photoPetr Lindner
14:00 - 15:30Jak si vybavit fotostudioWorkshop
Jak si vybavit fotostudio

Jak si vybavit vlastní fotostudio vám poradí specialista na slovo vzatý a to zástupce společnosti Fomei.. Provede vás možnostmi ateliérového vybavení pro začínající i pokročilé. Seznámí vás s jednotlivými složkami fotostudia a poradí vám, s jakým vybavením fotografovat portréty, celé postavy či produkty na eshop. Představí vám také řešení pro fotografování v exteriéru s bateriovými blesky a generátory.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
specialista FOMEI photospecialista FOMEI
14:00 - 16:30Street fotoWorkshop
Street foto

Pracujte tak, aby vaše tvorba nevypadala prvoplánově. Tvořte čitelné a zároveň komplexní fotografie. Naučte se pracovat se světlem, reflexemi a lidskými emocemi. Komponujte živé a neživé a naučte se vnímat nové vztahy. Otevírejte příběhy a vytvářejte souvislosti. Na street workshopu s Davidem Gaberlem se seznamíte se základy expozice i kompozice a způsoby, jak je kreativně porušovat. Proniknete k základům a principům street fota, seznamíte se s psychologií lidí a přístupem k fotografovaní na ulici. Prohloubíte individuální vnímání světa kolem vás.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
David Gaberle photoDavid Gaberle
15:00 - 17:00MakrofotografieWorkshop
Makrofotografie

Workshop věnovaný makrofotografii je určen všem, které baví fotografování a chtěli by prostřednictvím svého fotoaparátu nahlédnout do mikrokosmu fauny a flory – úžasně zajímavých světů, které běžně přehlížíme. Na praktickém workshopu se od zkušeného fotografa a Canon lektora Jana Berghauera dozvíte, jak kreativně a s citem fotografovat makro a jakou zvolit fototechniku. Vlastní techniku budete moci kombinovat s vystavenými objektivy a naopak.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Jan Berghauer photoJan Berghauer
15:00 - 16:30Olympijské hry Rio de Janeiro instantně i digitálněPřednáška
Olympijské hry Rio de Janeiro instantně i digitálně

Jak se fotilo na olympiádě v Riu de Janeiru? Jaký je rozdíl mezi tím fotit sport digitálně, nebo na instantní materiál? Kolik kilo fotografického vybavení člověk nosí na zádech, když fotí sport? Jak dlouho se čeká v cíli na Usaina Bolta a jak vyfotit radost Lukáše Krpálka? Odpovědi na podobné otázky a ještě mnohem víc vám ráda zodpoví sportovní fotografka Barbora Reichová, která se zúčastnila již tří Olympijských her, včetně těch letošních v Rio de Janeiro.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
Barbora Reichová photoBarbora Reichová
16:00 - 17:30Divoká zvířataPřednáška
Divoká zvířata

Fotografování zvířat je krásná, ale v mnoha ohledech náročná disciplína. Pojďte si popovídat o tom, jak s cestováním za divokou přírodou začít, co k tomu budete potřebovat, jak plánovat a jak dosahovat těch nejlepších výsledků. Přednášet vám bude fotograf přírody Michal Krause – lektor na volné noze, autor mnoha článků a držitel ceny Trigema při Czech Press Photo 2015.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
Michal Krause photoMichal Krause

Změna programu vyhrazena.

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace