Filtr

Zobrazte si akce v kalendáři nebo v seznamu

07.11.2016

Odpolední program

13:00 - 19:00PRODUKTOVÉ PREZENTACEProduktové prezentace
PRODUKTOVÉ PREZENTACE

K vyzkoušení bude spousty fotografické techniky renomovaných značek – Canon, Nikon, Fujifilm, Sony, Olympus, Panasonic, Leica a další. Zeptejte se specialistů vybraných značek a našich prodejců na vše, co vás zajímá ze světa fotografie a nových technologií. Na prezentace není potřeba mít registraci na FotoŠkoda FEST. Těšíme se na vás!

Více informací
Bez omezení
Centrum FotoŠkoda photoCentrum FotoŠkoda
14:00 - 15:30Fotograf o fotografovi na svatbě – radost či stres?Přednáška
Fotograf o fotografovi na svatbě – radost či stres?

Petr a Vojta jsou velcí kamarádi a svatební fotografové. Přestože je věkově dělí půl generace, říkají o sobě, že jsou jeden druhému nadhazovači dobrých nápadů a inspirace. K zachycování novomanželských příběhů oba přistupují jako k reportáži. V březnu 2016 společně uspořádali FORUM – setkání svatebních fotografů, na které se sjelo přes 120 účastníků z Čech a Slovenska.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Fujifilm
Vojtěch Hurych photoVojtěch Hurych
15:30 - 17:30Street foto s žongléremWorkshop
Street foto s žonglérem

Každou chvíli se kolem nás odehrávají stovky příběhů, které můžeme díky své všímavosti a pohotovosti zachytit. Naučme se jak pracovat s fotoaparátem na ulici, umět pohotově měnit nastavení a zároveň být nenápadným. Vnímat okolí a koukat kolem sebe dřív nebo později přinese své ovoce v podobě dechberoucích snímků! Na workshopu s Vojtou Kubcem si vyzkoušíte fotografovat i profesionální žongléry v akci! Workshop je vhodný především pro majitele fotoaparátů Nikon. Na místě bude k vyzkoušení fototechnika, která není kompatibilní s jinými značkami. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 100 ,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Vojtěch Kubec photoVojtěch Kubec
16:00 - 19:30"Záblesk" aneb vysokorychlostní synchronizace v praxiWorkshop
"Záblesk" aneb vysokorychlostní synchronizace v praxi

Je všeobecně známo, že vysokorychlostní synchronizace je skvělým nástrojem pro zmrazení pohybu. Pokud vás tato problematika láká, ale ještě si nejste 100% jisti, jak na to, přijďte na workshop s mladým kreativním fotografem Jakubem Doudou a zmrazte si akční záběry přímo na místě! O zábavu bude rozhodně postaráno! Do terénu se přesuneme na Letnou ke kyvadlu.

Více informací
1 - 3 volná místa 100 ,- s DPH
Jakub Douda photoJakub Douda
16:00 - 17:30Jak jsem se vrátil k přirozenému světluPřednáška
Jak jsem se vrátil k přirozenému světlu

Stejně jako pro všechny fotografy na světě, je i pro práci Jakuba Freye jednou z nejzásadnějších ingrediencí světlo. Přijďte si poslechnout příběh o šestnáctiletém návratu k jeho nejpřirozenější podobě a jak se na tento přístup tváří magazíny a reklamní agentury, se kterými Jakub pravidelně spolupracuje.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Jakub Frey photoJakub Frey
16:00 - 17:30Produktová fotografieWorkshop
Produktová fotografie

Velké množství fotografií je určeno pro propagační či dokumentační účely různých produktů. Jediná produktová fotografie může rozhodnout o jejich koupi. Jak tedy vyfotit předmět nebo produkt, aby vypadal co nejlépe? Fotograf a školitel Jakub Valdivia vám poradí s přípravou a doporučeným nastavení techniky a ovládáním, a to pro zrcadlovky, bezzrcadlovky či pokročilé kompakty. Bude se věnovat produktové fotografii, vysvětlí její specifika, poradí jak nastavit fotoaparát, jaký zvolit objektiv, zda nasadit blesk či ne. Produktová fotografie má mnoho podob, poznejte s Kubou i ty méně známé!

Více informací
Obsazeno 100 ,- s DPH
Jakub Valdivia photoJakub Valdivia
16:00 - 17:30Rodinná fotografieWorkshop
Rodinná fotografie

Naučte se, jak kvalitně zaznamenat důležité okamžiky ze života vás a vašich blízkých! Lektor Michal Pavlík vás seznámí s tipy a triky při rodinném fotografování. Jakou fototechniku je vhodné použít, co si vzít na sebe, zda je používání rekvizit k užitku nebo spíše na škodu, jak odhodit trému a vykouzlit úsměv na rtech i u největších stydlínů atd. :) Vše si budete moci vyzkoušet na vlastní kůži na našich modelech!

Více informací
Obsazeno 150 ,- s DPH
Michal Pavlík photoMichal Pavlík
16:00 - 19:30Street photo s Zeiss objektivyWorkshop
Street photo s Zeiss objektivy

Společnost Zeiss není nutné představovat – jedná se o legendu mezi špičkovými objektivy, kterou znají fotografové i širší veřejnost. Na workshopu, kterým vás provedou odborníci na produkty Zeiss – hudebník a fotograf Zdeněk Bína se zástupcem firmy Andreasem Bogenschützem, se dozvíte vše o skvělých Zeiss objektivech. Workshop bude složený z krátké přednášky a street photo vycházky. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 100 ,- s DPH
Garant kurzu: Zeiss
Zdeněk Bína photoZdeněk Bína
18:00 - 19:30Fotografování dětí o VánocíchPřednáška
Fotografování dětí o Vánocích

Představte si kouzelnou atmosféru Štědrého večera - přítmí v pokoji, nazdobený stromeček se svíčkami, napjaté očekávání a radost v dětských očích - tyto fotogenické chvíle jsou přitom nesnadnou výzvou pro všechny nadšené i příležitostné fotografy. Přijďte si poslechnout, jak se vypořádat s náročnými světelnými podmínkami doma i venku, jak na momentky při rozbalování dárků a vánoční dětské portréty - ať letos nepropásnete jedinečnou možnost zachytit pravou sváteční náladu.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Milada Koutníková photoMilada Koutníková
18:00 - 19:30Portrét v interiéruWorkshop
Portrét v interiéru

Vytvářejte poutavé a osobité portréty v interiéru. Poradíme Vám, jak co nejlépe vystihnout a zdůraznit osobnost portrétovaného. Pro jaký typ portrétu se hodí jaký postup, jak navodit odpovídající atmosféru a který objektiv použít. Na našich modelkách si během kurzu krok za krokem ukážeme práci v umělém i přirozeném světle. Vyzkoušíte si špičkovou profesionální, ale i cenově dostupnou techniku. Workshop je rozdělen do dvou částí. Krátká teoretická část je spojená s projekcí a technickým výkladem. Hlavní částí je samotné fotografování.

Více informací
Obsazeno 150 ,- s DPH
Garant kurzu: Canon
specialista Canon photospecialista Canon
18:00 - 19:30Základy kompozice fotografiePřednáška
Základy kompozice fotografie

Fotografie není jen o ovládání přístroje. Jsou obecná pravidla, která předurčují, co na snímku vypadá dobře, co naopak ruší a čemu je dobré se tedy vyhnout. Prezentace Pavla Scheuflera je o psychologii fotografické tvorby, kompozici, o využívání barev, kontrastu a symboliky, a o různých tricích. A hlavně o tom, jak vytvořit snímek, který vás potěší.

Více informací
Obsazeno
Pavel Scheufler photoPavel Scheufler

08.11.2016

Odpolední program

13:00 - 19:00PRODUKTOVÉ PREZENTACEProduktové prezentace
PRODUKTOVÉ PREZENTACE

K vyzkoušení bude spousty fotografické techniky renomovaných značek – Canon, Nikon, Fujifilm, Sony, Olympus, Panasonic, Leica a další. Zeptejte se specialistů vybraných značek a našich prodejců na vše, co vás zajímá ze světa fotografie a nových technologií. Na prezentace není potřeba mít registraci na FotoŠkoda FEST. Těšíme se na vás!

Více informací
Bez omezení
Centrum FotoŠkoda photoCentrum FotoŠkoda
14:00 - 16:00Jak na působivý bokeh - portrétWorkshop
Jak na působivý bokeh - portrét

Oživení starých dobrých značek je trendy, Meyer-Optik Görlitz není výjimkou. Co můžete od jejich objektivů očekávat? Jednoznačně unikátní snímky s výtečnou kresbou od kraje do kraje i kvalitní bokeh. Na workshopu, který povedou specialisté ze společnosti Meyer-Optik, si budete moci vyzkoušet plno brilantních objektivů a hlavně zjistíte jak využít potenciál bokehu. Fotografovat budeme modelku v exteriéru. Nejlepší snímek vám zdarma vyvoláme, takže si s sebou odnesete malou památku!

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Meyer-Optik-Görlitz
Jan Tichý photoJan Tichý
14:00 - 15:30Uglamour photoPřednáška
Uglamour photo

Přijďte na přednášku s fotografem Jiřím Růžkem a posuďte sami, jak dokonalý cit má ve své tvořbě. Jeho fotografie spojují žánry jako glamour, akt, fetiš a erotika. Jirka vám přiblíží svou tvorbu a provede vás základy fotografování uměleckého aktu, „jednoduchého“ a originálního svícení a nenáročného, přesto efektivního stylingu. Při fotografování aktu je zapotřebí značná dávka citu i podvodů. Není nic horšího než nesoulad mezi fotografovými představami a modelčinými očekáváními. Otázkou, na kterou vám Jiří odpoví je i to, kde jsou hranice toho, co je povoleno a kam se už nepouštět.

Více informací
Obsazeno
Jiří Růžek photoJiří Růžek
14:30 - 16:30Portrét v exteriéruWorkshop
Portrét v exteriéru

Poradíme vám, jak co nejlépe vystihnout a zdůraznit osobnost portrétovaného. Pro jaký typ portrétu se hodí jaký postup, jak navodit odpovídající atmosféru a který objektiv použít. Na naší modelce si během kurzu krok za krokem ukážeme práci v přirozeném světle. Vyzkoušíte si špičkovou profesionální, ale i cenově dostupnou techniku. Věnovat se vám bude profesionální fotograf Jan Berghauer, se kterým bude sraz u stánku Canon! EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Canon stánek přízemí; následně přilehlé okolí.

Více informací
Obsazeno 150 ,- s DPH
Garant kurzu: Canon
Jan Berghauer photoJan Berghauer
16:00 - 17:30Fotografujeme s Leicou SL – photowalkWorkshop
Fotografujeme s Leicou SL – photowalk

Zafoťte si s Leicou a uvidíte, že to bude láska na první zmáčknutí spouště. Připravili jsme pro vás photowalk v přilehlém okolí Paláce Langhans, na kterém si vyzkoušíte focení nejrůznějších námětů. Po cestě si užijete focení architektury, streetfota, dokumentu a hlavně práci s přirozeným světlem. Technické informace a užitečné tipy se dozvíte od fotografa Martina Dulaje a Leica specialisty přímo z Německa. Fotoaparáty Leica SL budou k zapůjčení.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Leica
Martin Dulaj photoMartin Dulaj
16:00 - 17:30Full frame Pentax K-1 a kamera Ricoh ThetaPřednáška
Full frame Pentax K-1 a kamera Ricoh Theta

Můžete se těšit na přednášku, na které dojde k představení novinek z dílny Pentax a Ricoh – top zrcadlovky K-1 a K-70 a kamery Ricoh Theta SC (360 stupňová kamera/fotoaparát netradičního vzhledu). Se všemi produkty vás seznámí specialisté ze společnosti Pentax. Dlouho očekávaný full frame bude předveden s novými objektivy D FA 28-105 mm, D FA 24-70 mm a D FA 70-200 mm. K dispozici budou i další objektivy a adaptér K určený na starší objektivy se závitem.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Pentax a Ricoh
Specialista Pentax photoSpecialista Pentax
16:00 - 17:30Jak na působivé snímkyPřednáška
Jak na působivé snímky

Vytvořit obsahově a emočně zajímavý snímek je přáním každého fotografa. Zapomeňme alespoň na chvíli na techniku – kolik megapixelů má náš fotoaparát nebo kolik skvělých objektivů vlastníme. V dnešním přetechnizovaném světě jsme přestali umělecké stránce snímku věnovat téměř pozornost, Matěj Třešňák bude proto přednášet o těch nejzásadnějších dílech českých i zahraničních fotografů. Přednáška je určena všem, kteří mají zájem o estetiku výtvarného umění a chtějí dál rozvíjet svůj autorský rukopis ve fotografii.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Matěj Třešňák photoMatěj Třešňák
18:00 - 19:30Blesky SpeedliteWorkshop
Blesky Speedlite

Cílem kurzu je naučit posluchače práci s blesky Speedlite na těle fotoaparátu. Vysvětlíme specifika denního světla a expozičního trojúhelníku včetně užití blesku. Seznámíme Vás s typy měření expozice a dáme rady, jak na ně. Porovnáme korekce expozice přirozeného světla oproti korekci blesku. Dále se zaměříme na precizní práci s vyvážením bílé a možnosti použití blesku mimo tělo fotoaparátu. Ukážeme rozdíly mezi typy bezdrátové synchronizace (optická vs. radiová) a řekneme si, kdy je která vhodnější a jak je použít. Budeme pracovat s více externími blesky, nastavíme více skupin a kanálů.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Canon
specialista Canon photospecialista Canon
18:00 - 19:30Otestujte novinky z řady objektivů NikkorPřednáška
Otestujte novinky z řady objektivů Nikkor

Přijďte pod vedením Nikon specialisty Michaela Juráka na vlastní kůžii otestovat nové technologie, které ukrývají objektivy Nikkor (FL členy, fluorové vrstvy apod.)! Dozvíte se např., jak fungují nové DX objektivy s pulzním motorem AF-P, objektivy s elektromagnetickým řízením clony "E" a k čemu je dobrý Fresnelův člen v teleobjektivu AF-S 300/4E PF! Hvězdou přednášky bude nový AF-S Nikkor 105/1,4 E!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Michael Jurák photoMichael Jurák
18:00 - 19:30Rodinná fotografieWorkshop
Rodinná fotografie

Naučte se, jak kvalitně zaznamenat důležité okamžiky ze života vás a vašich blízkých! Lektor Michal Pavlík vás seznámí s tipy a triky při rodinném fotografování. Jakou fototechniku je vhodné použít, co si vzít na sebe, zda je používání rekvizit k užitku nebo spíše na škodu, jak odhodit trému a vykouzlit úsměv na rtech i u největších stydlínů atd. :) Vše si budete moci vyzkoušet na vlastní kůži na našich modelech!

Více informací
Obsazeno 150 ,- s DPH
Michal Pavlík photoMichal Pavlík
18:00 - 19:30Sportovní kamera GoProPřednáška
Sportovní kamera GoPro

GoPro kamery dovolují neomezený pohyb, a proto také často přinášejí obrazový záznam z míst a situací, které byly ještě nedávno nemyslitelné. Pohled zpoza lyží, kola či snowboardu se dnes stávají běžnou součástí naší reality. Není to však vše co dovedou. O neomezených možnostech sportovních kamer bude vyprávět Tomáš Kamen, který se natáčení a fotografování s GoPro věnuje od roku 2011. Kurz je vhodný pro začátečníky, kteří si kameru pořídili (nebo o pořízení uvažují) a chtějí se seznámit se základními funkcemi a možnostmi natáčení.

Více informací
Obsazeno
Tomáš Kamen photoTomáš Kamen

09.11.2016

Dopolední program

10:00 - 12:00Jak na působivý bokeh - portrétWorkshop
Jak na působivý bokeh - portrét

Oživení starých dobrých značek je trendy, Meyer-Optik Görlitz není výjimkou. Co můžete od jejich objektivů očekávat? Jednoznačně unikátní snímky s výtečnou kresbou od kraje do kraje i kvalitní bokeh. Na workshopu, který povedou specialisté ze společnosti Meyer-Optik, si budete moci vyzkoušet plno brilantních objektivů a hlavně zjistíte jak využít potenciál bokehu. Fotografovat budeme modelku v exteriéru. Nejlepší snímek vám zdarma vyvoláme, takže si s sebou odnesete malou památku!

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Meyer-Optik-Görlitz
Jan Tichý photoJan Tichý

Odpolední program

12:00 - 15:00Časosběr - krásy přírodyPřednáška
Časosběr - krásy přírody

V poslední době nasbíral Petr při svých cestách poměrně hodně časosběrného a leteckého materiálu z Železných hor, kam se pravidelně vypravuje již od dětství. Tento materiál se rozhodl sestříhat do krátkého, jak sám říká „kochacího“ videa. Chcete vidět, jak se profesionálně skládá časosběr? A jak se prostřihává se záběry z dronu? A co všechno člověk potřebuje k tomu, aby udělal video, které chytne u srdce? Přijďte Petrovi koukat pod ruce, rozhodl se ukázat celé své workflow. Pozn. vzhledem k tomu, že je střih tvůrčí proces, bude se jednat o značně živelné a improvizované vystoupení. Na druhou stranu, od Petra nic jiného ani čekat nelze :) EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Nikon Photo Gallery (Újezd 19, Praha 1 - Malá Strana.)

Více informací
Více jak 3 volná místa 350 ,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Petr Jan Juračka photoPetr Jan Juračka
13:00 - 19:00PRODUKTOVÉ PREZENTACEProduktové prezentace
PRODUKTOVÉ PREZENTACE

K vyzkoušení bude spousty fotografické techniky renomovaných značek – Canon, Nikon, Fujifilm, Sony, Olympus, Panasonic, Leica a další. Zeptejte se specialistů vybraných značek a našich prodejců na vše, co vás zajímá ze světa fotografie a nových technologií. Na prezentace není potřeba mít registraci na FotoŠkoda FEST. Těšíme se na vás!

Více informací
Bez omezení
Centrum FotoŠkoda photoCentrum FotoŠkoda
14:00 - 16:30Dětský portrét v exteriéruWorkshop
Dětský portrét v exteriéru

Focení dětí není úplně jednoduchou fotografickou disciplínou. Takové focení si žádá trpělivost, klid a schopnost vcítit se. Umění prostoupit dětský svět by mělo být vlastní všem fotografům, kteří se rozhodli oboru dětské fotografie věnovat. Na praktickém workshopu vám Pavlína představí techniku, kterou používá, a poradí vám, jak vhodně nastavit fotoaparát pro focení v exteriéru. Zkusíte najít to nejlepší místo, přiblížíte si zákonitosti přirozeného světla a s malým dětským modelem si získané poznatky vyzkoušíte. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Obsazeno 150 ,- s DPH
Garant kurzu: Fujifilm
Pavlína Kubíčková photoPavlína Kubíčková
14:00 - 15:30Fotografujeme s Leicou SL – photowalkWorkshop
Fotografujeme s Leicou SL – photowalk

Zafoťte si s Leicou a uvidíte, že to bude láska na první zmáčknutí spouště. Připravili jsme pro vás photowalk v přilehlém okolí Paláce Langhans, na kterém si vyzkoušíte focení nejrůznějších námětů. Po cestě si užijete focení architektury, streetfota, dokumentu a hlavně práci s přirozeným světlem. Technické informace a užitečné tipy se dozvíte od fotografa Martina Dulaje a Leica specialisty přímo z Německa. Fotoaparáty Leica SL budou k zapůjčení.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Leica
Martin Dulaj photoMartin Dulaj
15:00 - 17:00Jak fotit architekturuWorkshop
Jak fotit architekturu

Architektura může být dechberoucím a inspirativním výsledkem tvořivé síly člověka. Není však úplně snadné ji v její prostorovosti a tvarové bohatosti zachytit v jediném záběru. Záleží nejen na úhlu snímání a zvoleném objektivu, ale i na kvalitě světla. Proto si architektura při svém zachycení ve fotografii zaslouží patřičnou pozornost a dodržení jistých základních pravidel. Přitom i popisně zvládnuté fotografie mohou být tvůrčí. Tedy technicky precizní a přitom nepostrádající autorův vklad. Naučte se s Michalem Tvrdíkem jak na to! EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Canon stánek v přízemí; následně přilehlé okolí.

Více informací
1 - 3 volná místa 150 ,- s DPH
Garant kurzu: Canon
Michal Tvrdík photoMichal Tvrdík
16:00 - 17:30Fotografujeme jídloWorkshop
Fotografujeme jídlo

Nebojte se vzít do ruky fotoaparát a vyfotografovat své kulinářské umění. Workshop je určen pro zájemce o fotografování jídla v domácích podmínkách i pro pokročilejší fotografy, kteří si v této oblasti chtějí rozšířit znalosti. Během kurzu se dozvíte základy techniky fotografování jídla pod umělým i přirozeným světlem, řekneme si něco k využití odrazných desek, potřebnému vybavení, rekvizitám, základům aranžování jídla a úpravě jídla pro fotografování.

Více informací
Více jak 3 volná místa 200 ,- s DPH
Jakub Valdivia photoJakub Valdivia
16:00 - 19:00Noční fotografie města a architekturyWorkshop
Noční fotografie města a architektury

Osvojte si fotografování při nízké hladině osvětlení. V pražských uličkách si společně s Janem Tichým ukážete, jak správně nastavit fotoaparát, pobavíte se o vhodném příslušenství a o všech úskalích, které fotografování při nočním fotografování architektury provází. Společnými silami vytvoříte okouzlující snímky pulzujícího nočního města. Na workshopu budou k zapůjčení a vyzkoušení fotoaparáty Sony. Stativ s sebou! EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí. Workshop proběhne pod záštitou firem Sony a Zeiss.

Více informací
Více jak 3 volná místa 100 ,- s DPH
Garant kurzu: Sony
Jan Tichý photoJan Tichý
16:00 - 17:30Současná portrétní fotografiePřednáška
Současná portrétní fotografie

ISO, čas, clona, objektivy, zlatý řez a pravidla fotografování – všechny tyto pojmy nechte pro jednou doma. Budeme se bavit o businesse. O tom, jak začít. Jak najít své klienty a jak k nim přistupovat. Povíme si něco o složení týmu při focení, o portfoliu a marketingu fotografa. Řeknu vám, jak to dělám. Jak jsem rozjela svůj vlastní business, jaké chyby jsem udělala a na jaké věci nedám dopustit.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
Tereza Linhartová photoTereza Linhartová
16:00 - 17:30Vysoké citlivostiWorkshop
Vysoké citlivosti

Na tomto workshopu se budeme bavit o důvěrně známém ISO. Jak ho správně nastavit, kdy nechat pracovat automatiku, jaké kroky udělat pro to, aby fotografie i při velmi špatné osvětlení vypadala co nejlépe, řekneme si, na čem se šum nejvíce projeví a kde naopak tolik neuškodí, srovnáme si šum na obrazovce vs. na papíře apod. Vaším průvodcem bude Filip Barták, pro něhož je špatné světlo výzvou a doufá, že po absolvování tohoto workshopu nebude nízké osvětlení nepřekonatelný protivník ani pro vás.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Nikon
Filip Barták photoFilip Barták
18:00 - 19:30Malování světlemWorkshop
Malování světlem

Posuňte vaše fotografické hranice dál! Slyšeli jste už o malování světlem? Ano, to je ta zábavná technika, při které vám stačí pouze baterka, světýlko na mobilu nebo cokoli co svítí. Na vašich fotografiích budou barevné efekty jak rukou od malíře. Těšit se můžete na ukázky kreativních postupů a hlavně - kouzlit budete vy sami :-) Dozvíte se jak správně používat dlouhé časy závěrky, jak ideálně nastavit fotoaparát pro malování světlem a jaké vhodné příslušenství použít. Společně s lektorem Filipem Bartákem vytvoříte kreativní obrazy.

Více informací
1 - 3 volná místa 100 ,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Filip Barták photoFilip Barták
18:00 - 19:30S dronem kolem světaPřednáška
S dronem kolem světa

Petr Jan Juračka je vědeckým pracovníkem a profesionálním fotografem vědy na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Kromě mnoha specifických disciplín, jako jsou elektronová mikroskopie, noční fotografie či časosběry, jej v posledních letech uchvátily drony. Drony Petra v poslední době zavedly do Ugandy, Jižní Afriky, Lesotha, rakouských Alp a nakonec i do Pákistánu, kam vyrazil doprovázet horolezeckou výpravu na slavnou druhou nejvyšší horu světa, K2, společně s Klárou Kolouchovou, která jako první a zatím jediná rodilá Češka stanula na Mt. Everestu. Na témže místě stanovil nový světový rekord v létání ve vysoké nadmořské výšce. Povídání, u kterého se zájemci o leteckou fotografii a video nejen pobaví, ale i poučí, bude jedna velká multimediální show!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Petr Jan Juračka photoPetr Jan Juračka
18:00 - 19:30Vytvořte si vlastní FotoKnihuPřednáška
Vytvořte si vlastní FotoKnihu

Rádi byste vytvářeli kreativní a hlavně vlastní FotoKnihy? S naším lektorem, který vás provede celým procesem, vám to půjde hravě. Během přednášky se dozvíte, jaké jsou možnosti výběru rozměrů, povrchů a jak fotoknihu v našem speciálním programu vytvořit.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Marek Holoubek photoMarek Holoubek
20:00 - 22:00Na (ká) dvojku s Petrem a Klárou!Přednáška
Na (ká) dvojku s Petrem a Klárou!

Přijďte se pobavit s Klárou Kolouchovou a Petrem Janem Juračkou nad sklenku dobrého vína a ochutnat pákistánské speciality! Zeptejte se na cokoliv z jejich nedávné společné výpravy na K2 nebo cokoliv jiného z jejich akčních životů :) Velmi neformální pohodový večer s Petrem a Klárou pro vás přichystala společnost Nikon!

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Nikon
Klára Kolouchová a Petr Jan Juračka photoKlára Kolouchová a Petr Jan Juračka

10.11.2016

Odpolední program

13:00 - 15:00Fashion fotografieWorkshop
Fashion fotografie

Fotografování portrétu je jednou z nejtěžších fotografických disciplín. Focení fashion portrétu je ještě o něco náročnější, bez dodržování určitých pravidel nebude fotka vypadat tak, jak by měla. Jak na technická pravidla, komunikaci s modelem a zachycení toho nejlepšího momentu se naučíte na workshopu Jana Berghauera. Přijďte si vyfotit módní portrét s překrásnou profesionální modelkou! K dispozici bude fototechnika Canon včetně nejnovějších profi modelů. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Canon stánek v přízemí; následně přilehlé okolí.

Více informací
Obsazeno 200 ,- s DPH
Garant kurzu: Canon
Jan Berghauer photoJan Berghauer
13:00 - 19:00PRODUKTOVÉ PREZENTACEProduktové prezentace
PRODUKTOVÉ PREZENTACE

K vyzkoušení bude spousty fotografické techniky renomovaných značek – Canon, Nikon, Fujifilm, Sony, Olympus, Panasonic, Leica a další. Zeptejte se specialistů vybraných značek a našich prodejců na vše, co vás zajímá ze světa fotografie a nových technologií. Na prezentace není potřeba mít registraci na FotoŠkoda FEST. Těšíme se na vás!

Více informací
Bez omezení
Centrum FotoŠkoda photoCentrum FotoŠkoda
14:00 - 17:00Portrétní fotografieWorkshop
Portrétní fotografie

Jste nadšenec do portrétní fotografie nebo se jí dokonce chcete živit? Počítejte s tím, že Vám před objektivem bude pózovat profesionální model/ka jen zřídka. Workshop je zaměřený na pózování obyčejných žen různých křivek, které nemají zkušenost před objektivem. Tyto ženy jsou maminky, babičky, dcery, kamarádky a mají různé typy těla, na které je třeba při pózování pohlížet. Na workshopu se dozvíte, jak komunikovat, jak nastavit přátelskou a důvěrnou atmosféru. Následně si ukážeme jak pózovat, aby se klientka cítila pohodlně, vypadala přirozeně a krásně. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Obsazeno 150 ,- s DPH
Garant kurzu: Fujifilm
Tereza Linhartová photoTereza Linhartová
16:00 - 17:30Fotografování při nízké hladině osvětleníPřednáška
Fotografování při nízké hladině osvětlení

Obloha plná hvězd, krajina osvětlená měsícem či městské panorama s rozsvícenými lampami – chvíle, které nadchnou romantiky a fotografy lákají k jejich zvěčnění. Ale ouha - to, co se oku jeví okouzlujícím, není tak snadné zachytit. Jaroslav Hora vám pomůže proniknout do tajů fotografování při snížené hladině osvětlení. Dozvíte se informace o fotografování městské architektury i nevšední zážitky z jeho fotoexpedicí z Lofot, kam jezdí lovit polární záři a zachycovat další (nejen) přírodní scenérie.

Více informací
Obsazeno
Jaroslav Hora photoJaroslav Hora
16:00 - 19:30Jak na kreativní portrétWorkshop
Jak na kreativní portrét

Katka si založila svůj ateliér, aby naplnila svou touhu přinést do fotografie něco realistického, uměleckého, něco, co nezavání kýčem. Jde jí o zachycení podstaty člověka, jeho osobnosti, vystižení jeho pravé tváře. Přijďte od ní načerpat inspiraci a naučit se při pořizování svých fotografií podtrhnout přirozenou krásu. Podělí se s vámi o její začátky, prozradí, jak přistupuje k fotografování a co od něj očekává. Svoje know how vám předvede přímo na jedné z jejich půvabných modelek!

Více informací
Obsazeno 250 ,- s DPH
Kateřina Janišová photoKateřina Janišová
16:00 - 17:30První kroky se zrcadlovkou CanonWorkshop
První kroky se zrcadlovkou Canon

Pomůžeme Vám porozumět fotografickým zásadám a dosáhnout tak ještě lepších snímků. Osvětlíme si výhody zrcadlovek oproti kompaktům i to, jaké jsou velikosti a typy snímačů. U snímačů se dále zaměříme na jejich využití a také si vyjmenujeme klady a zápory menších senzorů APS-C. Vysvětlíme princip zrcadlovky a naučíme Vás efektivně pracovat se základními expoziční režimy. Zaměříme se na práci s ohniskovými vzdálenostmi a perspektivou. Nastíníme použití různých nastavení vyvážení bílé a picture style. Navíc si ukážeme kompoziční pravidla, abyste byli připraveni ovládnout svou zrcadlovku a získat brilantní snímky, jaké od ní očekáváte.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Michal Tvrdík photoMichal Tvrdík
18:00 - 19:30Digiscoping - Wild LifePřednáška
Digiscoping - Wild Life

Digiscoping je na poli afokální fotografie relativně nový pojem. Jedná se o spojení fotoaparátu s optickým přístrojem, jako je např. mikroskop nebo dalekohled. Ke snímání vzdálených objektů digitálním fotoaparátem používáme namísto objektivu pozorovací dalekohled – teleskop. Discoping se využívá převážně při fotografování ptactva a zvěře ve volné přírodě. Přijďte si poslechnout více o této zajímavé fotografické technice. Samozřejmostí je prostor na dotazy z publika.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Swarovski
Zdeněk Pachovský photoZdeněk Pachovský
18:00 - 19:30Začínáme natáčet video se zrcadlovkouPřednáška
Začínáme natáčet video se zrcadlovkou

Rádi natáčíte, ale nevíte jak na to? Jsou Vaše videa roztřesená a neostrá? Nevíte, co s jednotlivými záběry? Nebo se prostě jen chcete dozvědět víc o funkcích, které fotoaparáty pro natáčeníumožňují? David Růžička vám poradí jak na technicky správně provedená videa, která podpoří vyprávění Vašeho příběhu od detailů po celek.

Více informací
Obsazeno
David Růžička photoDavid Růžička

11.11.2016

Dopolední program

10:00 - 11:30Tiskneme fotografie aneb fotokomora v 21. stoletíPřednáška
Tiskneme fotografie aneb fotokomora v 21. století

Nejpovolanější odborník na tisk ze společnosti Fomei vám poví o domácím tisku fotografií. Jak to udělat, aby tisky vypadaly jako z profesionálního studia? Jaké zvolit pracovní postupy a jaké pořídit vybavení? Jak nastavit monitor a jaký zvolit software? Důležitá je i volba tiskových materiálů, médií a způsob tisku. To vše a mnohem více se dozvíte na přednášce Jana Kaisera!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
Jan Kaiser photoJan Kaiser
12:00 - 13:30Sportovní kamera GoProPřednáška
Sportovní kamera GoPro

GoPro kamery dovolují neomezený pohyb, a proto také často přinášejí obrazový záznam z míst a situací, které byly ještě nedávno nemyslitelné. Pohled zpoza lyží, kola či snowboardu se dnes stávají běžnou součástí naší reality. Není to však vše co dovedou. O neomezených možnostech sportovních kamer bude vyprávět Tomáš Kamen, který se natáčení a fotografování s GoPro věnuje od roku 2011. Kurz je vhodný pro začátečníky, kteří si kameru pořídili (nebo o pořízení uvažují) a chtějí se seznámit se základními funkcemi a možnostmi natáčení.

Více informací
Obsazeno
Tomáš Kamen photoTomáš Kamen

Odpolední program

13:00 - 15:00Jak zachytit ruch velkoměstaWorkshop
Jak zachytit ruch velkoměsta

Vydejte se s Vojtou Kubcem do ulic zachytit příběhy z ruchu našeho velkoměsta. Posuňte svou dosavadní tvorbu tak, aby každému bylo jasné, že za vaším snímkem nestojí pouhé zmáčknutí spouště. Nabijte své fotografie emocemi a příběhem! Workshop je vhodný především pro majitele fotoaparátů Nikon. Na místě bude k vyzkoušení fototechnika, která není kompatibilní s jinými značkami. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 100 ,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Vojtěch Kubec photoVojtěch Kubec
13:00 - 19:00PRODUKTOVÉ PREZENTACEProduktové prezentace
PRODUKTOVÉ PREZENTACE

K vyzkoušení bude spousty fotografické techniky renomovaných značek – Canon, Nikon, Fujifilm, Sony, Olympus, Panasonic, Leica a další. Zeptejte se specialistů vybraných značek a našich prodejců na vše, co vás zajímá ze světa fotografie a nových technologií. Na prezentace není potřeba mít registraci na FotoŠkoda FEST. Těšíme se na vás!

Více informací
Bez omezení
Centrum FotoŠkoda photoCentrum FotoŠkoda
14:00 - 17:30Jak na kreativní portrétWorkshop
Jak na kreativní portrét

Katka si založila svůj ateliér, aby naplnila svou touhu přinést do fotografie něco realistického, uměleckého, něco, co nezavání kýčem. Jde jí o zachycení podstaty člověka, jeho osobnosti, vystižení jeho pravé tváře. Přijďte od ní načerpat inspiraci a naučit se při pořizování svých fotografií podtrhnout přirozenou krásu. Podělí se s vámi o její začátky, prozradí, jak přistupuje k fotografování a co od něj očekává. Svoje know how vám předvede přímo na jedné z jejich půvabných modelek!

Více informací
Obsazeno 250 ,- s DPH
Kateřina Janišová photoKateřina Janišová
16:00 - 17:30AktWorkshop
Akt

Zpodobňování krásy lidského těla je jednou z nejstarších uměleckých disciplín vůbec. Stejně tak se tento oblíbený žánr objevuje již od počátku i ve fotografii. Vzory zobrazování či typus samotného ideálu krásy podléhají vkusu i technickým možnostem své doby. Přesto však v dějinách fotografie vystupují nadčasové a neopakovatelné záběry mistrů svého řemesla. Povíme Vám, jak se takovým fotografiím přiblížit.

Více informací
Obsazeno 250 ,- s DPH
Garant kurzu: Canon
Jan Berghauer photoJan Berghauer
16:00 - 17:00Jak se čistí svět fantaziePřednáška
Jak se čistí svět fantazie

Digitální restaurování je náročný proces, který se neustále vyvíjí. Nahlédněte do zákulisí projektu Čistíme svět fantazie partnerů Muzea Karla Zemana, Nadace české bijáky a České televize ve spolupráci s UPP, v rámci kterého se restaurují filmy Karla Zemana. Dozvíte se, jak restaurátoři ve své práci postupují a zhlédnete poutavé ukázky z restaurování filmu Baron Prášil. Přednáškou vás provede zástupce Muzea Karla Zemana. Na přednášku volně navazuje křest a promítání filmu Baron Prášil (od 17:15 hodin).

Více informací
Více jak 3 volná místa
Muzeum Karla Zemana photoMuzeum Karla Zemana
16:00 - 17:30Marek „Mára“ Holeček evropská špička v horolezectvíPřednáška
Marek „Mára“ Holeček evropská špička v horolezectví

Marek Holeček se lezení intenzivně věnuje skoro 20 let. Díky tomu procestoval skoro celý svět a zdolal jedny z nejvyšších hor, jako jsou Annapurna (7400 m. n. m.), Gasherbrum (8068 n. m. n.) nebo Acocangua (6962 m. n. m.). O svých zkušenostech napsal i knihu České himalájské dobrodružství. A nyní si můžete historky z cest přijít poslechnout na vlastní uši a kochat se krásami horských štítů na fotografiích pořízených pomocí techniky Sony.

Více informací
1 - 3 volná místa
Garant kurzu: Sony
Marek Holeček photoMarek Holeček
16:00 - 19:00Noční fotografie města a architekturyWorkshop
Noční fotografie města a architektury

Osvojte si fotografování při nízké hladině osvětlení. V pražských uličkách si společně s Janem Tichým ukážete, jak správně nastavit fotoaparát, pobavíte se o vhodném příslušenství a o všech úskalích, které fotografování při nočním fotografování architektury provází. Společnými silami vytvoříte okouzlující snímky pulzujícího nočního města. Na workshopu budou k zapůjčení a vyzkoušení fotoaparáty Sony. Stativ s sebou! EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí. Workshop proběhne pod záštitou firem Sony a Zeiss.

Více informací
Více jak 3 volná místa 100 ,- s DPH
Garant kurzu: Sony
Jan Tichý photoJan Tichý
17:15 - 19:30Promítání a křest filmu Baron PrášilBeseda
Promítání a křest filmu Baron Prášil

Neuvěřitelná dobrodružství chlubivého barona ožívají ve filmu oslavujícím obrazotvornost a odvahu snílků a básníků. Promítání filmu jsme pro vás připravili pod záštitou Muzea Karla Zemana a volně navazuje na přednášku "Jak se čistí svět fantazie", která probíhá 11. 11. od 16:00 hodin.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Muzeum Karla Zemana photoMuzeum Karla Zemana
18:00 - 19:30Naučme se pracovat s dlouhými časyPřednáška
Naučme se pracovat s dlouhými časy

Bojujete s fotografováním s dlouhými časy? Workshop je určen jak úplným začátečníkům, tak těm, kteří již pracovat s dlouhými časy zkoušeli a výsledek není podle jejich představ. Dozvíte se, jak vhodně manuálně nastavit expozici (vhodné ISO, čas, clona), jak vybrat vhodný objektiv a ohnisko, naučíte se tipy a triky pro fotografování z ruky (panning) i ze stativu.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Nikon
Michael Jurák photoMichael Jurák
18:00 - 19:30Ovládněte svoji zrcadlovku CanonPřednáška
Ovládněte svoji zrcadlovku Canon

Představíme vám rozdíly ve využívání a ovládání základních a vyšších těl EOS. Naučíme vás využívat clonu jako prostředek práce s hloubkou ostrosti. Doporučíme, jaké clonové číslo zvolit u konkrétních žánrů, aby hloubka ostrosti odpovídala vašim představám, což oceníte nejen při pořizování úchvatných portrétů. Naučíme vás pracovat s expozičním časem. Budete připraveni dle dané situace zvolit ten nejvhodnější expoziční režim na Vaší zrcadlovce. Představíme Vám výhody různých typů hledáčků, osvětlíme pojmy, které se k hledáčkům vážou a naučíme vás v něm sledovat důležité informace. A mnoho dalšího!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Michal Tvrdík photoMichal Tvrdík
18:00 - 19:30Portrét jako fotografický konceptPřednáška
Portrét jako fotografický koncept

Náhledněte do světa fotografických portrétů slovenského fotografa Lousy Aubera, který zachycuje atmosféru světa různých subkultur prostřednictvím portrétních fotografií. K jeho posledním dílům patří například projekt s názvem "Rap Stará Škola/Nová Škola", ve kterém dokumentuje československou rapovou scénu.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
Lousy Auber photoLousy Auber

12.11.2016

Dopolední program

9:30 - 11:30Dalekohledy Nikon - Praha na dlaniWorkshop
Dalekohledy Nikon - Praha na dlani

Víte, jak vybrat správný dalekohled? Přijďte se poradit s kapacitou v oboru Jánem Ragačem a Nikon specialistou Oldou Rottem, kteří vám představí základní parametry a rozdělení dalekohledů Nikon. Řeknou vám, jak fungují použité technologie v optické kontrukci dalekohledů a vše si budete moci vyzkoušet přímo v praxi na netradičním místě s neuvěřitelným výhledem - střeše obchodního domu Quadrio! EXTERNÍ KURZ: sraz Centrum FotoŠkoda - Infostánek (přízemí); posléze OC Quadrio.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
specialista Nikon photospecialista Nikon
10:00 - 12:00Fashion v oblacíchWorkshop
Fashion v oblacích

Fotografie módy si zakládá na originálních a neotřelých fotografiích. Kromě vizáže modelky a vhodného stylingu je třeba samozřejmě dbát i na prostředí, ve kterém fotografování probíhá. Přijďte si s námi vyzkoušet, jak takových fotografií docílit a to do exkluzivního prostoru - střechy obchodního domu Quadrio. Vykouzlete pod dohledem Canon specialistů a přítomnosti modelky fotografie, které zaujmou! EXTERNÍ WORKSHOP: sraz Infostánek v přízemí Centra FotoŠkoda, následně OC Quadrio.

Více informací
Obsazeno 250 ,- s DPH
Garant kurzu: Canon
specialista Canon photospecialista Canon
10:00 - 11:30Fotografování produktů pro e-shopyWorkshop
Fotografování produktů pro e-shopy

Produktová fotografie je důležitou součásti reklamní branže. Specialisté ze společnosti Fomei vám ukáží, že vytvořit dokonalý snímek produktu není až tak těžké, přesto není dobré podcenit přípravu. Naučíte se, jak odstranit nechtěné odlesky, jak zvýraznit design, tvar či strukturu daného produktu, aby vypadal co nejlépe.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
specialista FOMEI photospecialista FOMEI
10:00 - 13:00Kreativní portrétWorkshop
Kreativní portrét

Posuňte fotografování portrétu dále a nechte se inspirovat fotografickým stylem Jana Kasla, který vás společně s Fomei specialistou provedou tímto workshopem. Na workshop si přineste fotoaparát a můžete si vyzkoušet celý fotografický proces od nastavení fotoaparátu přes nastavení světel, komunikaci s modelkou až po výslednou fotografii.

Více informací
Obsazeno 350 ,- s DPH
Garant kurzu: Fomei
Jan Kasl photoJan Kasl
10:00 - 12:00Portrét v ateliéru a tvorba portfoliaWorkshop
Portrét v ateliéru a tvorba portfolia

Rádi byste se začali profesionálně zabývat focením portrétů a nevíte, jak začít? Radek Čech, který je zejména portrétním a svatebním fotografem, vám poradí, jak se efektivně postavit na vlastní nohy. Poradí, jakou zvolit fofotechniku, jak si vybavit svůj ateliér, jak pracovat se záblesky a trvalými světly, jak komunikovat se zákazníkem před i během focení a jak na základě všech těchto znalostí vybudovat vlastní portfolio, které zaujme. Součástí workshopu bude i fotografování modelky.

Více informací
1 - 3 volná místa 150 ,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Radek Čech photoRadek Čech
10:00 - 11:30Street foto s Davidem GaberlePřednáška
Street foto s Davidem Gaberle

Přijďte si poslechnout, jakým způsobem lze pracovat při fotografování na ulici. Naučte se vnímat prostor kolem a zachytit ho svým vlastním způsobem. Cílem Davidovi přednášky není dávat lekce o tom, jak se má dělat street fotografie. Naopak – jeho vyprávění o fotografování na cestách je otevřenou výpovědí o hledání vlastního vizuálního jazyka. Pro Davida funguje street fotografie jako terapie a zároveň i způsob jak porozumět světu kolem i uvnitř sama sebe.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
David Gaberle photoDavid Gaberle
10:00 - 11:30Vytěžte ze své zrcadlovky Canon maximumPřednáška
Vytěžte ze své zrcadlovky Canon maximum

Workshop je zaměřený na specifické možnosti pokročilých zrcadlovek. Dozvíte se, jaké nastavení volí profesionálové v těch nejnáročnějších situacích, a budete tak připraveni dosáhnout perfektních, technicky dokonalých záběrů. Zaměříme se především na expozici z hlediska režimu měření, její kompenzace a pochopení využití různých typů histogramu. Rozebereme si volby nastavení bracketingu a využití režimu HDR v praxi. Ukážeme si možnosti přesného nastavení WB a kreativní práci s ním. Projdeme také ovládání různých režimů ostřících systémů, včetně volby autofokusového bodu/zóny.

Více informací
1 - 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Jan Berghauer photoJan Berghauer
11:00 - 12:30Zpracování fotografií v Centru FotoŠkodaPřednáška
Zpracování fotografií v Centru FotoŠkoda

Patříte k těm, kteří si rádi uchovávají vzpomínky i ve fyzické podobě? Přijďte si od našich specialistů poslechnout, jak můžete udělat vzpomínky ještě barevnější a dozvědět se mnoho užitečných informací souvisejících s objednáváním a zpracováním vašich fotografií. Představíme vám celé zázemí Centra FotoŠkoda a uvidíte krok za krokem, jakse zpracovávají fotografie menších formátů klasickou mokrou cestou na minilabu i tisk velkoformátových tisků na plotrech v našem DTP studiu. Na flashce si přineste svou oblíbenou fotografii, kterou vám vytiskneme s sebou domů!

Více informací
Více jak 3 volná místa
specialista Centra FotoŠkoda photospecialista Centra FotoŠkoda
12:00 - 13:30Beseda s Nikon Ambassadorem Tomášem HulíkemPřednáška
Beseda s Nikon Ambassadorem Tomášem Hulíkem

Příroda, která bere dech. To je výsledek práce Tomáše Hulíka. Těžko říci, zdali je Tomáš více fotografem nebo kameramanem či režisérem. Nicméně ať tento slovenský ambasador Nikonu kouká do hledáčku fotoaparátu, nebo sedí v pomyslné režisérské skládací židli či stojí za kamerou, téměř vždy je jeho doménou příroda. Fotografie Tomáše Hulíka najdete v časopisech, jako je National Geographic, Geographic Traveller, GEO, Universum, Wildlife či v The Times, případně Daily Mirror. A přírodopisné filmy? Koukněte se na televizní kanály ARTE, NDR, WDR, ORF, Discovery Channel nebo třeba Al Jazeera. Tak přijďte chvíli nedýchat :)

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Tomáš Hulík photoTomáš Hulík
12:00 - 13:30Fotíme starými objektivy s Janem TichýmWorkshop
Fotíme starými objektivy s Janem Tichým

Přijďte si na vlastní kůži vyzkoušet jednu z velkých výhod bezzrcadlovek SONY Alpha – možnost použít jakýkoliv objektiv na světě! Lektorem kurzu bude odborník na slovo vzatý – fotograf Jan Tichý, který se již několik let věnuje focení neuvěřitelně velikou škálou starých skel – od Heliosů až po Zeisse. Celé portfolio starých skel, jež během roků nasbíral, si s adaptéry budete moci vyzkoušet, buď na vlastních Alphách nebo bude k dispozici k zapůjčení i veškerá technika Sony.

Více informací
Více jak 3 volná místa 200 ,- s DPH
Garant kurzu: Sony
Jan Tichý photoJan Tichý
12:00 - 13:30Jak si vybavit fotostudioWorkshop
Jak si vybavit fotostudio

Jak si vybavit vlastní fotostudio vám poradí specialista na slovo vzatý a to zástupce společnosti Fomei.. Provede vás možnostmi ateliérového vybavení pro začínající i pokročilé. Seznámí vás s jednotlivými složkami fotostudia a poradí vám, s jakým vybavením fotografovat portréty, celé postavy či produkty na eshop. Představí vám také řešení pro fotografování v exteriéru s bateriovými blesky a generátory.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
specialista FOMEI photospecialista FOMEI

Odpolední program

9:30 - 20:00PRODUKTOVÉ PREZENTACEProduktové prezentace
PRODUKTOVÉ PREZENTACE

K vyzkoušení bude spousty fotografické techniky renomovaných značek – Canon, Nikon, Fujifilm, Sony, Olympus, Panasonic, Leica a další. Zeptejte se specialistů vybraných značek a našich prodejců na vše, co vás zajímá ze světa fotografie a nových technologií. Na prezentace není potřeba mít registraci na FotoŠkoda FEST. Těšíme se na vás!

Více informací
Bez omezení
Centrum FotoŠkoda photoCentrum FotoŠkoda
12:00 - 14:00Natočte si svůj animovaný filmWorkshop
Natočte si svůj animovaný film

Vytvořte si během dvouhodinového workshopu vlastní animovaný film s jednoduchou loutkou či dvourozměrnou rekvizitou. Zkušené lektorky Pavla Šnajdarová a Anna Mastníková ze sdružení Ultrafun vás provedou klasickou ploškovou metodou natáčení, pixilací nebo animací s loutkami v prostorové scéně. Vyzkoušejte si nové výtvarné techniky a postupy v natáčení. Technika a další materiál zajištěn přímo v Muzeu Karla Zemana, kde celý workshop proběhne. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Muzeum Karla Zemana (Saský dvůr – Saská 3, 118 00 Praha 1).

Více informací
Více jak 3 volná místa 350 ,- s DPH
Muzeum Karla Zemana photoMuzeum Karla Zemana
12:30 - 14:30Jak na produktovou fotografiiWorkshop
Jak na produktovou fotografii

Canon specialista Vám pomůže s výběrem vhodné fototechniky i příslušenství. Ale především si spolu s ním posvítíte na různé druhy povrchů a materiálů, a s tím související způsoby aranžovaní i svícení. Ať už se chcete naučit fotografovat zboží pro Váš e-shop, nebo jen chcete zvěčnit kreativní výstupy vašich blízkých, tento workshop vám k tomu pomůže. A to tak, že už vám barva, lesk ani objem nezabrání v pořizování atraktivních záběrů.

Více informací
Více jak 3 volná místa 100 ,- s DPH
Garant kurzu: Canon
specialista Canon photospecialista Canon
13:00 - 15:30Glamour v exteriéruWorkshop
Glamour v exteriéru

Na workshopu s fotografem Lukášem Trefilíkem se pokusíme vystihnout intimitu portrétu ve stylu glamour. Ten bude situován do interiéru i přilehlých exteriérů. Cílem workshopu bude přiblížit účastníkům práci a komunikaci s obnaženou modelkou – jak se naladit na stejnou vlnovou délku a čeho se naopak vyvarovat. Dále se dozvíte něco o rozdílech mezi žánry boudoir, glamour, fashion a nude, stejně jako o technikách svícení a základních tricích při výběru a aplikaci vhodné pózy. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Obsazeno 250 ,- s DPH
Garant kurzu: Fujifilm
Lukáš Trefilík photoLukáš Trefilík
13:30 - 16:30Foodstyling z pohledu fotografaWorkshop
Foodstyling z pohledu fotografa

Gastronomie, fotografie, kreativita a cit pro detail. To vše se ukrývá pod pojmem foodstyling. Zjistěte, jak spojit tyhle dovednosti v praxi a vytvářejte fotky, které v divákovi vzbuzují touhu jíst. Naučte se fotografie využít ve svůj prospěch. Ať už by jste rádi vedli blok o jídle a nebo prodávali své fotky do časopisů či fotobank, je třeba vědět, kterým směrem se vydat.

Více informací
Více jak 3 volná místa 200 ,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Radek Čech photoRadek Čech
14:00 - 16:00Filmové triky od Karla Zemana po současnostPřednáška
Filmové triky od Karla Zemana po současnost

Přednáška odkrývá zákulisí filmového triku v Čechách i ve světě. Boris Masník, jehož práci můžete znát z bezpočtu českých filmů (S čerty nejsou žerty, Chobotnice z II. patra, Pan Tau, Princezna ze mlejna...) vás během 2 hodinové přednášky, plné poutavých ukázek, provede vývojem trikové tvorby od dob klasických technologií druhé poloviny 20. století, ve kterých kraloval vizionář Karel Zeman, až po současnost. Seznámí vás s jednotlivými klasickými technikami, přelomovými filmy i aktuálními trendy počítačových triků v éře 3D filmů a digitálních technologií.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Boris Masník photoBoris Masník
14:00 - 15:30Fotografování produktů pro e-shopyWorkshop
Fotografování produktů pro e-shopy

Produktová fotografie je důležitou součásti reklamní branže. Specialisté ze společnosti Fomei vám ukáží, že vytvořit dokonalý snímek produktu není až tak těžké, přesto není dobré podcenit přípravu. Naučíte se, jak odstranit nechtěné odlesky, jak zvýraznit design, tvar či strukturu daného produktu, aby vypadal co nejlépe.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
specialista FOMEI photospecialista FOMEI
14:00 - 15:30Fotografujeme architekturuWorkshop
Fotografujeme architekturu

Workshop kombinuje teoretickou a praktickou výuku. Je zaměřený na ty z vás, kteří se chcete zlepšit ve fotografování architektury a zároveň si vyzkoušet tu nejnovější techniku ať už těla Nikon DSLR nebo objektivy Nikkor. Dozvíte se, jaká fototechnika je pro tento obor nejvhodnější, základní expoziční a kompoziční postupy, naučíte se vhodně pracovat s hloubkou ostrosti a navíc si budete moci vyzkoušet i práci s tilf/shift objektivy PC Nikkor. Workshopem vás provede zkušený Nikon specialista Michael Jurák. EXTERNÍ KURZ: sraz Centrum FotoŠkoda - Nikon stánek (přízemí); posléze OC Quadrio.

Více informací
Více jak 3 volná místa 100 ,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Michael Jurák photoMichael Jurák
14:00 - 16:30Módní portrétWorkshop
Módní portrét

Focení lidí je jednou z nejtěžších fotografických disciplín. Dodržet technická pravidla, komunikovat s modelem a zachytit ten nejlepší moment se naučíte na workshopu Laury Kovanské. Ta nafotila již stovky portrétů s Fujifilm X-systémem a boří tak mýtus, že kvalitní fotografie pochází pouze ze zrcadlovky nebo středoformátových přístrojů. Přijďte si vyfotit módní portrét s překrásnou profesionální modelkou! K dispozici bude vizážistka i fototechnika Fujifilm včetně nejnovějších profi modelů. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Obsazeno 200 ,- s DPH
Garant kurzu: Fujifilm
Laura Kovanská photoLaura Kovanská
14:00 - 15:30Základy kompozice fotografiePřednáška
Základy kompozice fotografie

Fotografie není jen o ovládání přístroje. Jsou obecná pravidla, která předurčují, co na snímku vypadá dobře, co naopak ruší a čemu je dobré se tedy vyhnout. Prezentace Pavla Scheuflera je o psychologii fotografické tvorby, kompozici, o využívání barev, kontrastu a symboliky, a o různých tricích. A hlavně o tom, jak vytvořit snímek, který vás potěší.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Pavel Scheufler photoPavel Scheufler
15:00 - 16:00Instantní fotografie - moje láskaWorkshop
Instantní fotografie - moje láska

Bez Polaroidu ani ránu! Polaroid je fenomén. To nelze popřít. Koho by nefascinovala ta kouzelná krabička, která vytvoří opravdovou fotografii skoro bez čekání, že ano? Pakliže se nevezete pouze na současné digitální vlně a patříte mezi milovníky retro klasiky, přijďte na workshop se specialisty přímo z Impossible! EXTERNÍ WORKSHOP: sraz Info stánek v přízemí Centra FotoŠkoda; následně přilehlý exteriér.

Více informací
Obsazeno
Impossible specialista photoImpossible specialista
15:00 - 17:00Natáčení videa Canon zrcadlovkouWorkshop
Natáčení videa Canon zrcadlovkou

Poradíme Vám, jak na skvělá a technicky správně provedená videa. Dozvíte se vše ohledně technického nastavení, představíme si principy videa a možnosti nastavení Vašich přístrojů v konkrétních situacích. Prozradíme Vám, jak dosáhnout poutavých záběrů – nejen kompozičně, ale i co se délky trvání jednotlivých záběrů či jejich vzájemného střídání týká. Dále si vše vyzkoušíme v praxi a neopomeneme Vám představit volitelné příslušenství. Vlastní techniku budete moci kombinovat s vystavenými objektivy a naopak.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Canon
specialista Canon photospecialista Canon
15:30 - 17:00Zpracování fotografií v Centru FotoŠkodaPřednáška
Zpracování fotografií v Centru FotoŠkoda

Patříte k těm, kteří si rádi uchovávají vzpomínky i ve fyzické podobě? Přijďte si od našich specialistů poslechnout, jak můžete udělat vzpomínky ještě barevnější a dozvědět se mnoho užitečných informací souvisejících s objednáváním a zpracováním vašich fotografií. Představíme vám celé zázemí Centra FotoŠkoda a uvidíte krok za krokem, jakse zpracovávají fotografie menších formátů klasickou mokrou cestou na minilabu i tisk velkoformátových tisků na plotrech v našem DTP studiu. Na flashce si přineste svou oblíbenou fotografii, kterou vám vytiskneme s sebou domů!

Více informací
Obsazeno
specialista Centra FotoŠkoda photospecialista Centra FotoŠkoda
16:00 - 18:30Jak lépe fotit v domácích podmínkáchWorkshop
Jak lépe fotit v domácích podmínkách

Přijďte se od Panasonic profesionála dozvědět, jak snadno a kdykoliv pořídit neopakovatelné momenty o nichž se domníváte, že pro jejich zachycení musíte mít ohromnou dávku štěstí a nebo neuvěřitelně drahou výbavu. Workshop bude zaměřen především na témata produktové fotografie, makro fotografie a eventové - svatební fotografie. Součástí workshopu je ukázka novinek 4K fotoaparátů a videokamer pro nadcházející sezónu, které si budete moci na místě vyzkoušet!

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Panasonic
specialista Panasonic photospecialista Panasonic
16:00 - 17:30Koncerty jsou moje fotografická vášeňPřednáška
Koncerty jsou moje fotografická vášeň

Máte rádi improvizaci, kdy musíte pohotově reagovat na danou situaci? Mladý fotograf Jan Nožička vám prozradí, jak propojit svět hudby s fotografií a získat nejvýstižnější okamžiky z pódia. Vyzrajte na nepříznivě nízkou hladinu osvětlení koncertů a prodiskutujte nastavení fotoaparátu, blesky a prostě vše, co vám k focení koncertu zajímá. Reportážní/koncertní fotografie může být i pro vás pravou výzvou!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Olympus
Jan Nožička photoJan Nožička
17:00 - 19:30Fotíme a natáčíme pro módní blogPřednáška
Fotíme a natáčíme pro módní blog

Víte, co vše stojí za vytvořením úspěšného módního blogu? Jak v dnešní době zaujmout a být originální? Jak se tvoří příspěvky, jaká je ideální motivace a kolik úsilí stojí vytvořit příspěvek, který nezapadne? To vše vám prozradí blogerky roku Lucie a Nicole Ehrenbergerovy, které můžete z online světa módy znát jako "A Cup Of Style".

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Olympus
Lucie a Nicole Ehrenbergerovy photoLucie a Nicole Ehrenbergerovy
17:30 - 19:30Objevujeme svět makrofotografie s objektivy NikkorWorkshop
Objevujeme svět makrofotografie s objektivy Nikkor

Na workshopu pod vedením Michaela Juráka se seznámíte se světem makrofotografie. Budete si moci vyzkoušet řadu objektivů MicroNikkor, dozvíte se vše o optických technologiích a klíčových vlastnostech jednotlivých modelů. Vše si budete moci vyzkoušet v praxi na živých i neživých modelech. V praxi uvidíte i sadu makroblesků R1C1.

Více informací
Více jak 3 volná místa 100 ,- s DPH
Garant kurzu: Nikon
Michael Jurák photoMichael Jurák
18:00 - 19:30Cesta je cíl - přednáška o cestovatelské fotografiiPřednáška
Cesta je cíl - přednáška o cestovatelské fotografii

Víte, jaká výbava je vhodná pro cestovatelskou fotografii a jak si vhodně připravit a naplánovat fotografickou cestu? Víte, jake jsou rozdíly ve fotografování v různých zemích a jak fotografie správně uchovávat a zpracovávat přímo na cestách? To a mnoho dalšího vám na své přednášce prozradí Jan Březina, během níž se dozvíte nejen teoretický základ, ale hlavně poznatky přímo z praxe. Součástí přednášky bude i promítání fotografií z 30 různých zemí světa, které Honza osobně procestoval.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Jan Březina photoJan Březina
18:00 - 19:30Nedotčená příroda Kanady a IslanduPřednáška
Nedotčená příroda Kanady a Islandu

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud ano, je pro vás téměr povinností zúčastnit se přednášky, kterou jsme pro vás připravili s panem Rostislavem Stachem. Bude vám vyprávět o toulkách po Islandu a Kanadě, kde byl vyzbrojen pouze "nalehko" s CSC Olympus v ruce. Přijďte se podívat, jak úchvatné fotografie se mu podařilo zachytit!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Olympus
Rostislav Stach photoRostislav Stach
18:00 - 21:00Vyzkoušejte si malování světlemWorkshop
Vyzkoušejte si malování světlem

Malování světlem, lightpainting, noctography, nebo luminography, je fotografická technika kterou se vytvářejí různé obrazce a tvary silným zdrojem světla. Fotografie které takto vznikají za temných nocí jsou odrazem fotografovy kreativity a fantazie. Lektor Filip Vás naučí, jak používat fotoaparát při slabém osvětlení, jak pracovat s delší expozicí, se stativem i dálkovým ovládáním spouště a poradí, jaké objektivy jsou nejvhodnější pro noční malování světlem. Představí vám různé zdroje světla, které sám pro malování světlem využívá - elektrické i hořící. Předvede, jak pracovat s jednoduchou zábavní pyrotechnikou a jak se při tom nezranit a nic nepodpálit. Z tohoto workshopu si domů 100% přinesete originální fotografie :-) EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně Trojský most a okolí.

Více informací
Obsazeno 200 ,- s DPH
Filip Zant photoFilip Zant

13.11.2016

Dopolední program

10:00 - 11:30Jak si vybavit fotostudioWorkshop
Jak si vybavit fotostudio

Jak si vybavit vlastní fotostudio vám poradí specialista na slovo vzatý a to zástupce společnosti Fomei.. Provede vás možnostmi ateliérového vybavení pro začínající i pokročilé. Seznámí vás s jednotlivými složkami fotostudia a poradí vám, s jakým vybavením fotografovat portréty, celé postavy či produkty na eshop. Představí vám také řešení pro fotografování v exteriéru s bateriovými blesky a generátory.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
specialista FOMEI photospecialista FOMEI
10:00 - 12:00Poznejte blesk Nikon SB5000Workshop
Poznejte blesk Nikon SB5000

Nikon SB-5000 je high endovým bleskem, který vyniká nejenom vysokým směrným číslem 34,5, ale i chladícím systémem, umožňující pořídit více než 100 expozic. A to v rychlém sledu s plným výkonem záblesku. Nabízí toho ovšem mnohem více. Nejrychleji se s ním dopodrobna seznámíte právě na tomto workshopu. WS je vedený produktovým specialistou na Nikon - Filipem Bartákem.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Filip Barták photoFilip Barták
10:00 - 11:30Překvapení od Nikonu!Přednáška
Překvapení od Nikonu!

Pro všechny překvapení chtivé zájemce a fotofajnšmekry si společnost Nikon připravila přednáškou zahalenou tajemstvím! Přihlaště se na akci, o které zatím nevíte vůbec nic, kromě toho, že určitě bude stát za to! :) Obsah odhalíme cca 10 dní před konáním!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
specialista Nikon photospecialista Nikon
10:00 - 13:00Základní druhy svícení portrétuWorkshop
Základní druhy svícení portrétu

Osvojte si základní druhy svícení se softboxy a dalším příslušenstvím od Fomei pod vedením světově uznávaného fotografa Dana Vojtěcha. Představovat umění a zkušenosti Dana nemá smysl, takže pojďte se přiučit od mistra oboru!

Více informací
Obsazeno 350 ,- s DPH
Garant kurzu: Fomei
Dan Vojtěch photoDan Vojtěch
11:00 - 12:30Zrcadlovka Canon do posledního šroubkuPřednáška
Zrcadlovka Canon do posledního šroubku

Zaměříme se na ovládání, nastavení a menu. Do detailu si rozebereme expozici např. dlouhou závěrku, režim Bulb, předsklopení zrcátka. Porozumíte vyvážení bílé z hlediska posunu, bracketingu a využití nastavení referenčního snímku. Budeme se věnovat možnostem kreativního využití blesků Speedlite a nadřízeným jednotkám. Naučíme vás naplno využít ostřící systém a jeho sofistikované možnosti, které různá těla nabízejí: režim výběru oblasti AF, AF body/zóny, sledovací citlivost, zrychlení/zpomalení sledování, automatické přepínání AF bodu, nastavení mikro adjustmentu a dalších, abyste byli připraveni precizně zachytit ten správný moment.

Více informací
1 - 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Oldřich Drnec photoOldřich Drnec
12:00 - 13:30Fotografování produktů pro e-shopyWorkshop
Fotografování produktů pro e-shopy

Produktová fotografie je důležitou součásti reklamní branže. Specialisté ze společnosti Fomei vám ukáží, že vytvořit dokonalý snímek produktu není až tak těžké, přesto není dobré podcenit přípravu. Naučíte se, jak odstranit nechtěné odlesky, jak zvýraznit design, tvar či strukturu daného produktu, aby vypadal co nejlépe.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
specialista FOMEI photospecialista FOMEI
12:00 - 13:30Monuments - představení fotoprojektuPřednáška
Monuments - představení fotoprojektu

Fotografická cesta po balkánských zemích ze které nakonec vznikl dokumentární film. Fotograf a filmař Peter Mercell vám bude vyprávět příběh o punkové skate cestě po socialistických monumentech.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
Peter Mercell photoPeter Mercell

Odpolední program

9:30 - 20:00PRODUKTOVÉ PREZENTACEProduktové prezentace
PRODUKTOVÉ PREZENTACE

K vyzkoušení bude spousty fotografické techniky renomovaných značek – Canon, Nikon, Fujifilm, Sony, Olympus, Panasonic, Leica a další. Zeptejte se specialistů vybraných značek a našich prodejců na vše, co vás zajímá ze světa fotografie a nových technologií. Na prezentace není potřeba mít registraci na FotoŠkoda FEST. Těšíme se na vás!

Více informací
Bez omezení
Centrum FotoŠkoda photoCentrum FotoŠkoda
12:00 - 14:00Natočte si svůj animovaný filmWorkshop
Natočte si svůj animovaný film

Vytvořte si během dvouhodinového workshopu vlastní animovaný film s jednoduchou loutkou či dvourozměrnou rekvizitou. Zkušené lektorky Pavla Šnajdarová a Anna Mastníková ze sdružení Ultrafun vás provedou klasickou ploškovou metodou natáčení, pixilací nebo animací s loutkami v prostorové scéně. Vyzkoušejte si nové výtvarné techniky a postupy v natáčení. Technika a další materiál zajištěn přímo v Muzeu Karla Zemana, kde celý workshop proběhne. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Muzeum Karla Zemana (Saský dvůr – Saská 3, 118 00 Praha 1).

Více informací
1 - 3 volná místa 350 ,- s DPH
Muzeum Karla Zemana photoMuzeum Karla Zemana
12:30 - 14:30Naučme se zpracovávat NEF v Capture NX-DWorkshop
Naučme se zpracovávat NEF v Capture NX-D

Každý správný fotograf fotí do formátu NEF. Co je NEF asi nemusíme vysvětlovat, to přece každý ví, ale jak s ním efektivně pracovat v softwaru Nikon Capture NX-D? To vám přiblíží Petr Lindner, odborník s bohatými zkušenostmi nejenom z lektorování, publikování, ale především z mnohaleté praxe. Přednáška bude kombinací klasické slideshow a praktických ukázek v programu CAPTURE NX-D.

Více informací
1 - 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Petr  Lindner photoPetr Lindner
13:00 - 14:30Módní portrét pro blogerkyWorkshop
Módní portrét pro blogerky

Chcete se stát fashion blogerkou a mít blog plný líbivých fotografií? Nebo již blogerkou jste, ale k dokonalosti vašich fotografií stále kousek schází? Chcete umět pracovat s prostředím, světlem a hloubkou ostrosti a využít naplno potenciál svého fotoaparátu? Přijďte na workshop s Janem Tichým a realizujte neotřelé nápady v praxi!

Více informací
Více jak 3 volná místa 200 ,- s DPH
Garant kurzu: Sony
Jan Tichý photoJan Tichý
13:30 - 16:30Naučme se natáčet video s fotoaparátem NikonWorkshop
Naučme se natáčet video s fotoaparátem Nikon

Přijďte se naučit, jak co nejefektivněji natáčet se zrcadlovkou! Specialista Filip Barták vám poradí, jaký model z řady Nikon vybrat, seznámí vás se základními funkcemi pro natáčení, poradí, jak zvládnout ovládání expozice a zaostřování při pořizování videa a představí zajímavé příslušenství.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Nikon
Filip Barták photoFilip Barták
14:00 - 15:30Jak si vybavit fotostudioWorkshop
Jak si vybavit fotostudio

Jak si vybavit vlastní fotostudio vám poradí specialista na slovo vzatý a to zástupce společnosti Fomei.. Provede vás možnostmi ateliérového vybavení pro začínající i pokročilé. Seznámí vás s jednotlivými složkami fotostudia a poradí vám, s jakým vybavením fotografovat portréty, celé postavy či produkty na eshop. Představí vám také řešení pro fotografování v exteriéru s bateriovými blesky a generátory.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
specialista FOMEI photospecialista FOMEI
14:00 - 16:30Street fotoWorkshop
Street foto

Pracujte tak, aby vaše tvorba nevypadala prvoplánově. Tvořte čitelné a zároveň komplexní fotografie. Naučte se pracovat se světlem, reflexemi a lidskými emocemi. Komponujte živé a neživé a naučte se vnímat nové vztahy. Otevírejte příběhy a vytvářejte souvislosti. Na street workshopu s Davidem Gaberlem se seznamíte se základy expozice i kompozice a způsoby, jak je kreativně porušovat. Proniknete k základům a principům street fota, seznamíte se s psychologií lidí a přístupem k fotografovaní na ulici. Prohloubíte individuální vnímání světa kolem vás. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Obsazeno 200 ,- s DPH
Garant kurzu: Fujifilm
David Gaberle photoDavid Gaberle
14:00 - 15:30Tygr a já - fotografování zvířatPřednáška
Tygr a já - fotografování zvířat

Vladimír vás na přednášce seznámí se svou vášní - fotografování nejkrásnější kočkovité šelmy světa - tygra. Proč si vybral zrovna tygry? Jak se plánuje fotoexpedice tak, aby úspěšně dopadla a přivezli jste si použitelný materiál? A jakou s sebou vzít fototechniku? Vladimírovy nejoblíbenější snímky vás ohromí nejen konečným výsledkem, ale i příběhem, který za jejich pořízením stojí.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Vladimír Čech ml. photoVladimír Čech ml.
15:00 - 17:00MakrofotografieWorkshop
Makrofotografie

Workshop věnovaný makrofotografii je určen všem, které baví fotografování a chtěli by prostřednictvím svého fotoaparátu nahlédnout do mikrokosmu fauny a flory – úžasně zajímavých světů, které běžně přehlížíme. Na praktickém workshopu se od zkušeného fotografa a Canon lektora Jana Berghauera dozvíte, jak kreativně a s citem fotografovat makro a jakou zvolit fototechniku. Vlastní techniku budete moci kombinovat s vystavenými objektivy a naopak.

Více informací
Více jak 3 volná místa 100 ,- s DPH
Garant kurzu: Canon
Jan Berghauer photoJan Berghauer
15:00 - 16:30Olympijské hry Rio de Janeiro instantně i digitálněPřednáška
Olympijské hry Rio de Janeiro instantně i digitálně

Jak se fotilo na olympiádě v Riu de Janeiru? Jaký je rozdíl mezi tím fotit sport digitálně, nebo na instantní materiál? Kolik kilo fotografického vybavení člověk nosí na zádech, když fotí sport? Jak dlouho se čeká v cíli na Usaina Bolta a jak vyfotit radost Lukáše Krpálka? Odpovědi na podobné otázky a ještě mnohem víc vám ráda zodpoví sportovní fotografka Barbora Reichová, která se zúčastnila již tří Olympijských her, včetně těch letošních v Rio de Janeiro.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
Barbora Reichová photoBarbora Reichová
15:30 - 18:30Architektura s Zeiss objektivyWorkshop
Architektura s Zeiss objektivy

Workshop, který kombinuje teoretickou a praktickou výuku, je zaměřený na fotografování moderní architektury. Pod vedením známého fotografa Pavla Kozdase a zkušeného Zeiss specialisty se naučíte, jak se co nejvíce zlepšit v náročné disciplíně fotografování architektury. Zároveň si budete moci vyzkoušet nejnovější techniku z dílny společnosti Zeiss, na workshopu bude spousta objektivů k zapůjčení. EXTERNÍ WORKSHOP: místo srazu Centrum FotoŠkoda - Infostánek; následně přilehlé okolí.

Více informací
Více jak 3 volná místa 100 ,- s DPH
Garant kurzu: Zeiss
Pavel  Kozdas  photoPavel Kozdas
15:30 - 17:00Seznamte se: Snap Bridge...Workshop
Seznamte se: Snap Bridge...

Konektivita alias přístup k internetu – to je zaklínadlo dnešní doby. Ale… jak propojit „normální“ foťák se sociálními sítěmi a vším, co vládne virtuálním světem? Technologie Nikonu to umí velmi elegantně a bezproblémově. Seznamte se: Snap Bridge…

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Petr  Lindner photoPetr Lindner
16:00 - 17:30Divoká zvířataPřednáška
Divoká zvířata

Fotografování zvířat je krásná, ale v mnoha ohledech náročná disciplína. Pojďte si popovídat o tom, jak s cestováním za divokou přírodou začít, co k tomu budete potřebovat, jak plánovat a jak dosahovat těch nejlepších výsledků. Přednášet vám bude fotograf přírody Michal Krause – lektor na volné noze, autor mnoha článků a držitel ceny Trigema při Czech Press Photo 2015.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
Michal Krause photoMichal Krause
16:00 - 18:30Jak lépe fotit v domácích podmínkáchWorkshop
Jak lépe fotit v domácích podmínkách

Přijďte se od Panasonic profesionála dozvědět, jak snadno a kdykoliv pořídit neopakovatelné momenty o nichž se domníváte, že pro jejich zachycení musíte mít ohromnou dávku štěstí a nebo neuvěřitelně drahou výbavu. Workshop bude zaměřen především na témata produktové fotografie, makro fotografie a eventové - svatební fotografie. Součástí workshopu je ukázka novinek 4K fotoaparátů a videokamer pro nadcházející sezónu, které si budete moci na místě vyzkoušet!

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Panasonic
specialista Panasonic photospecialista Panasonic
17:00 - 19:30Focení akčních sportůPřednáška
Focení akčních sportů

Vítek Ludvík je považován především za fotografa a kameramana adrenalinových sportů, ale portfolio mu zaplňují také portréty nebo produktová fotografie. Jeho snímky ho vynesly do společnosti špičky světových fotografů free sportů. Příjďte si poslechnout, jak zachytit snímky, ze kterých mrazí! Vítek vám mj. představí i svou zkušenost s novým OM-D E-M1 Mark II!

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Olympus
Vítek Ludvík photoVítek Ludvík
17:00 - 18:30Pěšky mezi buddhisty a komunistyPřednáška
Pěšky mezi buddhisty a komunisty

Ladislav Zibura - cestovatel - chodič, hodil batoh na záda a vypravil se pěšky do různých koutů světa. Bez mapy a orientačního smyslu se mu podařilo ujít 1400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanout pod Zdí nářků a prožít největší dobrodružství svého života. Jeho cesta je příběhem omylů, pozoruhodných setkání, šťastných i nešťastných náhod, puchýřů a opruzenin. Těšit se můžete na vyprávění cynického kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Panasonic
Ladislav Zibura photoLadislav Zibura
17:30 - 19:3050 Mpx (Canon 5DS/5DSR)Přednáška
50 Mpx (Canon 5DS/5DSR)

Fotoaparát Canon EOS-5DS je zrcadlovka s největším rozlišením snímače v historii. Snímač o velikosti 35 mm (full-frame) má 50,6 Mpx. Reakce fotoaparátu jsou zase trochu rychlejší a odolnost/zatěsnění je opět na velmi vysoké úrovni. Z vysokého rozlišení jasně vyplývá, kde bude mít fotoaparát největší přínos pro uživatele. Hodí se pro scény, ve kterých je nutné zachytit opravdu všechny detaily, jež budou prezentovány na formátech A0 a větších. Další velkou výhodou je možnost provést rozsáhlý ořez 1,3x a 1,6x při zachování úžasné kvality i rozlišení 30,5 Mpx resp. 19,6 Mpx.

Více informací
Více jak 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Jan Berghauer photoJan Berghauer

Změna programu vyhrazena.

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace