HOYA filtr polarizační cirkulární HD 67 mm + HOYA ND 1000x PRO 67 mm

Běžná cena

4 695,-

HOYA filtr polarizační cirkulární HD 67 mm + HOYA ND 1000x PRO 67 mm

Hoya
Kód produktu: 2124964 | PN: POLC58HD

Set polarizačního a ND filtru o intenzitě 1000 je ideálním setem pro každého krajináře. Filtry jsou určeny pro nejnáročnější uživatele, kteří hledají maximální možnou kvalitu a odolnost. Polarizační filtry jsou vyrobeny ze speciálního, chemicky tvrzeného skla, které má čtyřikrát větší pevnost než doposud. Kromě 8 antireflexních vrstev s transmitancí 99,35% jsou filtry opatřeny také odolností vůči vodě, olejům, mechanickým nečistotám a poškrábání. Barevně neutrální ND filtr se používá k potlačení přemíry světelného záření procházejícího objektivem.
Více o produktu »

 • set polarizačního filtru a filtru ND 1000
 • průměr 67 mm
 • profesionální použití
222 929 031 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • set polarizačního filtru a filtru ND 1000
 • průměr 67 mm
 • profesionální použití
 • CPL z chemicky tvrzeného skla
 • CPL s 8 antireflexními vrstvami
 • odolnost vůči vodě, oleji, mechanickým nečistotám a poškrábání
 • barevně neutrální ND filtr

Parametry

Průměr67

Popis produktu HOYA filtr polarizační cirkulární HD 67 mm + HOYA ND 1000x PRO 67 mm

Polarizační filtr

Speciální vlastnosti

HD polarizační fólie - vysoce odolná fólie absorbující UV paprsky je zároveň vysoce transparentní (propouští o 25% více světla než standardní polarizační fólie)
HD vrstva - 8násobná antireflexní vrstva
HD obroučka - extrémně tenká obroučka filtru umožňuje použití v kombinaci s širokoúhlým objektivem

K čemu slouží

Vedle UV a ochranných filtrů je polarizační filtr nejčastěji používaným filtrem v oblasti digitální i analogové fotografii. Nejrozšířenější poučkou o tomto filtru je, že je vhodný pro odstranění odlesků na nekovovém povrchu (například z vodní vodní hladiny, tabule skla či mastné pleti modelky). Jeho použití se však neomezuje pouze na odlesky, i když je v tomto směru nenahraditelný, ale snadno ztmaví oblohu, vytáhne mraky a v barevné fotografii oživí barvy a omezí vliv atmosferického oparu. V praxi je možné jej používat s mnoha dalšími filtry.

Jak funguje?

Filtr je vyroben z takového materiálu, který propouští polarizované světlo s kmitající elektrickou složkou pouze v určitém směru a jiných směrech jej nepropustí. Tím dochází k úbytku světla (v hodnotě cca 1,5 – 3 EV), které skrze filtr projde.
Ve fotografické praxi se polarizační filtry dělí na dva druhy – cirkulární a lineární. V obou případech dochází k totožnému účinku - filtraci polarizovaného světla, jen s tím rozdílem, že v případě lineárních filtrů dochází ke zmatení expozimetru a senzoru automatického zaostřovacího systému. Tento nedostatek je u cirkulačních filtrů napraven, a proto je vhodnější je používat s autofokusovými a digitálními fotoaparáty. Používá se tak, že se předním členem pootáčí až do té chvíle, kdy nastane požadovaný efekt – odstranění či potlačení reflexů, případně zvýraznění oblak na obloze.

Ukázka funkce filtru

 

 

 

 

Jak se používá
Pro dosažení maximálního efektu polarizačního filtru je nutné otáčet jeho obrubou a současně pozorovat účinek v hledáčku nebo na displeji digitálního fotoaparátu. Je také nutné brát v úvahu, že při natočení fotoaparátu, případně předního členu objektivu je také nutné natočit i filtr.

ND filtr

K čemu slouží

ND (Neutral Density) filtry jsou určeny pro prodloužení expozice, což u snímků umožní rozmáznutí pohybujících se objektů (s úspěchem se využívá u krajinářských snímků, například pro fotografování říčního toku, vodopádů, ale i mraků na obloze či korun stromů), vyprázdnění ulic jinak rušného velkoměsta i zmenšení hloubky ostrosti při odclonění. Dále je možné dosáhnout snížení efektivní citlivosti filmu nebo snímacího čipu při fotografování za slunečného počasí, případně v ateliéru. U videokamer a dalších optických zařízení s fixní světelností koriguje riziko přeexpozici (záběry na sněhu nebo u moře). Standardně jsou uchyceny v objímce, výjimku představují filtry COKIN či LEE, které jsou obdélníkové tvaru, které se zasouvají do držáku upevněného před objektivem.

Jak se používá

Vzhledem k tomu, že ND filtry ovlivňují expozici, je vhodné věnovat jí zvýšenou pozornost, obzvláště u dálkoměrných fotoaparátů a dalších přístrojů, u nichž není vestavěné měření expozice skrze objektiv. Hodnota potřebné korekce expozice je závislá na faktoru prodloužení expozice, kdy například ND2x prodlužuje expozici 2x (případně je třeba otevřít clonu objektivu o jedno clonové číslo, což odpovídá změně o 1EV stupeň), zatímco ND8x ji prodlouží 8x (3EV).

Parametry produktu

Průměr67
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

HOYA filtr polarizační cirkulární HD 67 mm + HOYA ND 1000x PRO 67 mm

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím