O FotoŠkoda

Historický Palác Langhans patří odjakživa fotografii

Palác Langhans patří již od nepaměti mezi nejvýznamnější místa spojená s fotografií a důležitými osobnostmi. Dům byl postaven v roce 1870 známým českým architektem Františkem Tesařem. O deset let později zde založil Jan Nepomuk Langhans svůj fotografický ateliér. Ten se stal mezi Pražany natolik oblíbeným, že si J. Langhans palác o dva roky později zakoupil, stal se majitelem a vytvořil zde Ateliér Langhans, který se i přes konkurenci 40 fotografických firem stal nejvýznamnějším a nejoblíbenějším své doby. Následovníkem J. Langhanse byl jeho zeť, Viktor Meisner, který s tradicí ateliéru pokračoval až do roku 1949, kdy byl během komunistického převratu zrušen a o dva roky později byl archiv ateliéru nenávratně zničen. Až po roce 1989 byl palác v rámci restitucí navrácen původním majitelům, rodině Meisnerů. Ta se rozhodla palác zrekonstruovat a při přípravném vyklízení prostorů objevila rodina několik krabic s negativy z Langhansovy Galerie osobností, které byly vidět na výstavě v pražském Rudolfínu.

Historie Centra FotoŠkoda

Centrum FotoŠkoda – vše kolem fotografie pod jednou střechou

V roce 2002 byl palác zrekonstruován pod vedením architekta Ladislava Lábuse a následně se sem přemístila firma Centrum FotoŠkoda, která je jedním z nejvýznamnějších fotografických center v Evropě. Díky pokračující tradici ateliéru se zde schází velké množství osobností, jako tomu bylo za dob J. Langhanse. Centrum FotoŠkoda je největší prodejnou fotoaparátů a fototechniky v České republice, takže zde každý najde, co potřebuje. Mimo ateliéru se zde nachází oddělení fotoslužeb, které se postará o vše spojené s pořizováním fotografií, od vyvolání filmu až po závěrečnou adjustaci.

Centrum vzdělávání

Obchod a služby nejsou jediným směrem, kterým se Centrum FotoŠkoda ubírá. Od roku 2003 byl spuštěn vzdělávací program Večerní FotoŠkoly, lektorem je český publicista, historik a sběratel fotografie Pavel Scheufler. Od roku 2010 Centrum FotoŠkoda pořádá různorodé fotokurzy pro všechny příznivce fotografie, kteří touží prohloubit své znalosti v mnoha fotografických oblastech, jak po praktické tak teoretické stránce.

Výstavy, workshopy a besedy a FotoŠkoda Fest

Díky spolupráci s předními českými fotografy zde vznikají zajímavé výstavy, na které navazují besedy či workshopy přímo s fotografy a to buď průběžně během celého roku, nebo v rámci FotoŠkoda Festu, který se koná tradičně dvakrát do roka a probíhá celých sedm dní. Fotografický festival FotoŠkoda fest je věnovaný všem, kteří podlehli kouzlu fotografie a bez fotoaparátu neudělají ani krok. Na festivalu mají všichni příznivci fotografie jedinečnou příležitost si vyměnit své zkušenosti, něčemu novému se přiučit nebo si poslechnout známé osobnosti a mistry v oboru, kterými např. jsou Antonín Kratochvíl, Robert Vano, Jan Šibík, Tomáš Třeštík, Martin Stranka, Petr Jan Juračka a další.

Heslo "Vše kolem fotografie pod jednou střechou" nemůže sedět lépe na žádnou jinou firmu, než je Centrum FotoŠkoda.

 

Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...