Fotografujeme miminka | FotoŠkoda

Fotografujeme miminka

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý
Lokalita
Zasedací místnost (prodejna FotoŠkoda)
Ukázat na mapě

Miminka jsou ta nejfotogeničtější stvoření na světě, přesto můžete mít pocit, že vaše fotografie nevystihují jejich jedinečnost, vývojové skoky a detaily, které si chcete uchovat napořád. Zatímco si lámete hlavu s nastavením fotoaparátu, kompozicí a světlem, utíkají vám neopakovatelné momentky? Fotografka Milada Koutníková vám poradí jak na miminka po praktické i tvůrčí stránce, a navíc pomůže načasovat důležité milníky, aby první rok vašeho děťátka byl krásný nejen ve vašich vzpomínkách, ale i na fotografiích.

Pohlédněte na své děti tvůrčíma očima a i z těch nejobyčejnějších každodenních momentů rázem vykouzlíte nezapomenutelné poklady do rodinného alba.

Pro koho je kurz určen

 • Kurz je určen všem příznivcům fotografie, kterým záleží na kvalitní dokumentaci prvního roku života miminka nebo jeho jednotlivých období.
 • Kurz se více zaměřuje na to, jak "vidět" okem fotografky než na technickou stránku fotografování. Každý účastník by tak již měl umět alespoň základní principy nastavení fotoaparátu (pokud si na tomto poli nejste jistí, můžete využít některý z kurzů zaměřených na tuto tematiku). V tomto kurzu je hlavním cílem lektorky pomoci vám rozpoznat momenty, ve kterých stisknout spoušť, naučit vás vnímat světlo, ale také dopředu vědět, jaké snímky s miminkem v daném období nepromeškat.
 • Kurz je koncipovaný tak, aby vás učil co nejlépe fotit v domácích podmínkách a přirozeném světle, nemusíte mít ateliér ani záblesky.
 • V rámci kurzu nás čeká fotografování s miminkem, takže si vše vyzkoušíte v praxi.

Program kurzu

 • představení lektorky a seznámení s její tvorbou
 • než stisknu spoušť - co hledat a co si hlídat při focení miminek
 • fotografování miminka v praxi (v přilehlém exteriéru)
 • konstruktivní feedback vašich donesených fotografií
 • fotogenické milníky v 1. roce života - probereme dopodrobna každý vývojový skok (polohování, rekvizity, příprava), aby vaše roční fotodokumentace byla povedená a kompletní
 • Každý účastník obdrží certifikát o absolvování kurzu.

Tento kurz je zaměřený na miminka a batolátka od narození až po 1. narozeniny. Zajímá-li vás fotografování větších dětí, máte možnost přihlásit se na podobný kurz věnující se dětem od 2 let Fotografujeme děti. Pokud byste si nabyté znalosti chtěli rovnou vyzkoušet při focení vlastních dětí všeho věku, vyražte s Miladou do parku Stromovka na kurz Fotografujeme vlastní děti!

Co si připravit na kurz

 • vlastní fotografie (maximálně 3, tištěné nebo jpegy na USB) s portréty dětí pro konstruktivní feedback ve skupině - ideálně takové, u kterých byste rádi něco zlepšili, ať se můžeme z příkladů přiučit.
 • fotoaparát s paměťovou kartou
 • svačina s sebou (na obědovou pauzu)

Milada Koutníková

Portrétní fotografka a videografka, která s foťákem v ruce nejraději prozkoumává dětský svět. Baví ji vystihnout obyčejné chvíle neobyčejně. Milada má mnoho zkušeností s rodinnou portrétní fotografií nejen ze svého podnikání, ale i se spoustou vlastních dětí doma - ráda se proto podělí o rozdílné zkušenosti z obou prostředí.

Hodnocení

97.5%
Hodnotili 4 uživatelé
Líbí se vám tento kurz? Sdílejte jej!
Anonymní uživatel
20. 04. 2023
Kurz byl příjemný a částečně i přínosný. Rozhodně lektorka dbala na okamžitý přínos vědomostí a věci ,,které se dají najít a naučit z googlu a manuálu\" nechala u dveří, což je za mě velice pozitivní!
Helena Mikyšková
19. 04. 2022
Kurz byl velice inspirativní, poučný a zároveň moc příjemný a pohodový.

Všechna hodnocení

Fotografujeme miminka
Děti

Fotografujeme miminka

2 390,-
Termín
Volná místa
Neděle 21. duben 2024, 11:30–17:30
více než 3

Fotografujeme miminka

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý
Lokalita
Zasedací místnost (prodejna FotoŠkoda)
Ukázat na mapě

Další kurzy

Fotografujeme děti
Fotografujeme děti
Portrét Děti

Fotografujeme děti

Děti v každém věku jsou snad nejčastější inspirací k fotografování, ne každému se ale daří objektivem zachytit jejich pravé "já", jedinečnost okamžiku a nestrojenou náladu. Na kurzu si i...

LektorMilada Koutníková
LokalitaZasedací místnost (prodejna...
Nejbližší termín20. 4. 2024
2 390,-
> 3 volných míst
Fotografujeme vlastní děti!
Fotografujeme vlastní děti!
Portrét Děti

Fotografujeme vlastní děti!

Vyfoťte si vlastní děti kreativně pod vedením lektorky–fotografky Milady Koutníkové a užijte si společný čas při hraní, tvoření i učení. Během procházky krásným parkem Stromovka si...

LektorMilada Koutníková
Lokalitaexterní kurz
Nejbližší termín19. 4. 2024
2 290,-
> 3 volných míst
Newborn: Jak na focení miminek s Danou Leitner
Newborn: Jak na focení miminek s Danou Leitner
Děti

Newborn: Jak na focení miminek s Danou Leitner

Focení malých miminek je krásnou disciplínou, která nabízí mnoho příležitostí ke kreativitě, ale také leckteré - na první pohled ne tak jasně viditelné - překážky. Naučte se je překonávat...

LektorDana Leitner
Lokalita-
Nejbližší termín-
3 490,-
Bez termínu
Noční fotografie města
Noční fotografie města
Architektura Nízká hladina osvětlení

Noční fotografie města

Osvojte si fotografování při nízké hladině osvětlení. V pražských uličkách si ukážeme, jak správně nastavit fotoaparát, pobavíme se o vhodném příslušenství a o všech úskalích, které...

LektorJaroslav Hora
LokalitaZasedací místnost (prodejna...
Nejbližší termín9. 12. 2023
2 490,-
> 3 volných míst
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...