FototipyFototipy

Víte, jak si zařídit fotostudio? Tady se dozvíte všechno!

Víte, jak si zařídit fotostudio? Tady se dozvíte všechno!
| 3 minuty čtení

Světla, stativy, pozadí, rozptylky. Když si chcete zařídit vlastní studio, narazíte na řadu věcí, které je třeba vyřešit, aby se vám v něm dobře a pohodlně fotilo. V seriálu z archivu našeho blogu vás provedeme celým procesem vybavení vlastního studia, takže se do toho můžete dát hned teď!

Postavte si vlastní studio!

Pokud uvažujete o vlastním fotostudiu a nemáte v tom již zažitou praxi, určitě jste narazili na řadu otázek. Jaké vybavení potřebuji hned do začátku? Mám jít radši do blesků, nebo trvalých světel? A bez jaké příslušenství se rozhodně neobejdete? Kryštof Korč vás v seriálu z archivu našeho blogu seznámí se vším, co potřebujete vědět a znát, než ve svém ateliéru pořídíte první fotky. Tak můžete využít čas a být připraveni začít fotit, až to situace dovolí!

Jak si zařídit fotostudio - část první a druhá

Chcete fotit portréty? Nebo snad produkty? Na tom nezáleží, u nás najdete odpověď na všechno! V těchto dvou dílech se podíváte na základy zvládnutí esence fotografie - světla. Jaké jsou výhody a nevýhody zábleskových a trvalých světel a jaké doplňky k nim pořídit, abyste dosáhli kýženého efektu.

chci na první část     chci na druhou část

Jak na světelné zdroje a rozptylky - část první a druhá

Měkké a tvrdé, moc silné nebo naopak moc slabé. Jak se světlem pracovat? Jak daleko ho dát a kam ho namířit? A jakými pomůckami si pomoci, aby bylo světlo měkčí či se více rozptýlilo? Jak se rozhodnout mezi reflektorem, deštníkem a softboxem?

jdu na první díl     jdu na druhý díl

Bez jakého příslušenství neuděláte ani krok - část první a druhá

Ve světlech už máme jasno. Ale na co je postavit? Čím je ovládat? Jaké pozadí bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám? A jak změřit sílu záblesku? Na to najdete odpověď v těchto dvou článcích.

nezbytnosti - 1. část     nezbytnosti - 2. část

Související články

Fotoškola - minimální (bezpečný) čas

Fotoškola - minimální (bezpečný) čas

Wiki"LEICA"pedie

Wiki"LEICA"pedie

Jak vybavit domácí YouTube studio

Jak vybavit domácí YouTube studio

Diskuze

Víte, jak si zařídit fotostudio? Tady se dozvíte všechno!

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím