Leica+

Co je Leica+

Leica+ je rodící se platformou pro všechny fotografy, kterým nad objektivem září legendární červený puntík. Její součástí jsou besedy, workshopy, výstavy a setkávání s autory, pro které je Leica kreativním i pracovním nástrojem.

Chcete být u toho?

Přidejte se k Leica+

Jak se stát členem

Zaregistrujte se do Leica+

Staňte se členem Leica+ a potkávejte se pravidelně s těmi, kterým je Leica realitou i filozofií. Bavte se spolu o fotkách, sdílejte rozhodující okamžiky a přidejte se mezi fotografy, kteří s Leicou pracují po celém světě už od poloviny dvacátých let minulého století. Leica+ je o inspiraci. O setkávání s těmi, kterým krevním řečištěm koluje podobná krev jako vám.

Co posíláme? Především akce Leica+, které se chystají. Zaregistrujte se, ať vám žádná neunikne. 

*Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

 

Kalendář akcí Leica+

Kdo za Leica+ stojí

Seznamte se s ambasadory Leica+

Kevin V. Ton

Kevin V. Ton je český fotograf, který se věnuje výhradně živé, převážně dokumentární fotografii. Zásadní část jeho prací je možné označit jako street photography, kterou pro sebe objevil už na konci 80. let, v době, kdy se tento pojem ještě příliš neužíval.

Fotografuje dlouhodobé, často na sebe navazující projekty, mezi nejvýraznější z nich patří deset let vznikající soubor Parallel věnovaný lidem žijícím na okraji společnosti. Jeho snímky jsou mimořádně autentické, často plné emocí, zachycující větší či menší životní dramata a radosti. Některé fotografie sestavuje do příběhů, zaznamenávající určitou situaci – nejde o v pravém smyslu časosběr, vizuální stránka obrazu převažuje, jde spíš o fotografické eseje, vyprávění pomocí sérií snímků.

Na kontě má řadu cen: získal mnohá ocenění v soutěži Praha fotografická Svazu českých fotografů, včetně ceny hlavní nebo kroniky města Prahy. Několikrát byl oceněn v soutěži Czech Press Photo, v roce 2021 získal cenu Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové a v následujícím roce pak jednu ze dvou hlavních cen, Czech Press Photo 2022 - Grant Prahy. Žije v pražském Karlíně.

web | Instagram | Facebook 
 

Fotokurzy s Kevinem

Leica Boutique Prague

Kam pro Leicu? 

V roce 2012 jsme ve FotoŠkoda otevřeli jediný Leica Boutique v Česku. Palác Langhans v srdci Prahy tak patří mezi těch pár míst v Evropě, kde si můžete pořídit svou jedinečnou, ručně vyrobenou Leicu. 

Vybrat si Leicu

Leica Boutique v ČR | FotoŠkoda