Objektivy na mobil | FotoŠkoda
FotoŠkoda FEST je v plném proudu!
Chci na festival!

Objektivy na mobil

Objektivy na mobil, ale také třeba na tablet podstatně rozšíří možnosti mobilního fotografování. K chytrému telefonu objektiv připojíte pomocí univerzálního adaptéru (držáku) často ve formě jednoduchého klipu, případně magnetické obroučky. Samotný objektiv na mobil je vlastně předsádková čočka, která simuluje použití širokoúhlého objektivu pro focení krajin, architektury nebo interierů, teleobjektivu na focení vzdálených objektů a focení portrétů, případně makropředsádky pro focení detailů.

Výrobce

Druh příslušenství

makro předsádka (0)
širokoúhlá předsádka (0)
tele předsádka (0)
sada (0)
mikroskop (0)
kryt/montáž (0)

Upevnění

magnetické upevnění (0)
konektor (0)

Kompatibilita

univerzální (0)
SMALLRIG 3578 1,55x Mobile Anamorphic Lens1

SMALLRIG 3578 1,55x Mobile Anamorphic Lens

SMALLRIG 3578 1,55x Mobile Anamorphic Lens
  • Anamorfní čočka na telefon
  • Poměr stran 2,76:1
  • Širokoúhlý vizuální efekt
3 190,-
Poslední kus

Objektivy na mobil jsou vlastně předsádkové objektivy, které buď rozšiřují (Fisheye, širokoúhlá předsádka) nebo naopak zužují (telepředsádka) úhel záběru objektivu vestavěného přímo do mobilního telefonu nebo tabletu.

Používá se jich především u těch mobilních telefonů a tabletů, které jsou vybaveny pouze jedním snímacím objektivem, protože mobily s více objektivy zpravidla při focení využívají všechny najednou a výsledný obraz skládají.

Upevnění objektivů pro mobil bývá řešeno několika způsoby – magnetickým kroužkem, který se nalepí kolem objektivu mobilního telefonu, přičemž samotný výměnný objektiv pro mobil je magnetický. Univerzálnější řešení je klip na pružinu, který lze snadno přichytit na jakýkoliv mobil nebo tablet.

Výhodou objektivů pro mobil je tedy výrazné rozšíření použitelných úhlů záběru od extrémně širokoúhlého až po velice úzký úhel záběru používaný u teleobjektivů.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...