Vyfoťte si vlastní děti kreativně pod vedením lektorky–fotografky Milady Koutníkové a užijte si společný čas při hraní, tvoření i učení. Během procházky krásným parkem Stromovka si povíte, jak správně vnímat světlo, najít působivou kompozici, ale i jak získat od dětí přirozené výrazy a proměnit nahodilá klikání v ten nejhezčí portrét!

Děti s sebou!

Pojďte s námi na inspirativní procházku, při které si zafotíte své nejoblíbenější model/ky! Zároveň se na ně podíváme novýma očima – naučíte se hledat správné světlo, hrát si s kompozicí, barvami a úhlem pohledu, abyste konečně pořídili takový portrét, který vystihuje jedinečnost okamžiku, ale i vašeho dítěte/miminka.

Získáte nejen řadu okouzlujících snímků, které byste od sebe – možná ani od svých dětí :) – nečekali, ale poznáte také lépe vlastní styl a pojetí dětského portrétu, bez kterého by nadále vznikaly jen průměrné momentky. Ukážeme si, jak pracovat s přirozeným světlem za jakéhokoli počasí a lektorka vám ráda prozradí své vlastní foto tipy a triky na úžasné portréty miminek a dětí.

Program kurzu

 • První hodina | Seznámení, trocha teorie, inspirace, tvůrčí úkoly.
 • Další hodiny | Focení za průběžné asistence lektorky.

O kurzu

 • Foto výlet je koncipován pro max. 6 dospělých účastníků s dětmi ve věku 6 měsíců až 15 let (počet dětí neomezen).
 • Velmi doporučujeme i pro účastníky workshopů o focení miminek a dětí, které Milada v Centru Fotoškoda lektoruje, aby si vše rovnou vyzkoušeli i v praxi se svými dětmi.
 • Účastníci workshopu by již měli mít zvládnuté ovládání svých foto přístrojů (ať je to zrcadlovka nebo smartphone), nebo mít s sebou alespoň manuál pro referenci.
 • Workshop je primárně zaměřen na praktickou část fotografování – u každého budeme individuálně vycházet z toho, co už se svým foťákem umí a pomůžeme to co nejlépe uplatnit v praxi.
 • Po celý 3hodinový blok vám bude k dispozici lektorka Milada formou individuálních konzultací.
 • Po workshopu má každý účastník možnost individuálního feedbacku e-mailem od lektorky na 3 vybrané fotografie.

S sebou

 • Vlastní děti libovolného počtu i věku (miminka od 6 měsíců, aby mohla na trávu).
 • Fotoaparáty, objektivy, paměťové karty, ovšem i samotný smartphone je pro účely kurzu dostačující.
 • Vhodné oblečení dle aktuálního počasí - fotit i běhat kolem dětí budeme každopádně venku.

Organizační informace

 • Fotovýlet je určen pouze pro účastníky s platnou a uhrazenou přihláškou. Účast doprovodu či dalších rodinných příslušníků zdarma (kromě dětí) není umožněna!
 • Stravování je individuální - myslete na svačinky i pití, v parku kromě kavárny není kde jídlo zakoupit. V kavárně/restauraci je možné se najíst po skončení workshopu.
 • Sraz bude na Výstavišti, místo i čas budou upřesněny emailem podle zvoleného termínu.

Lektorka

Fotografka Milada Koutníková, MONA photography - od roku 2007 se věnuje se výhradně portrétní fotografii jak s klienty ve svém ateliéru, tak s vlastními dětmi v přirozeném prostředí.

 

Fotografujeme vlastní děti!
Děti Portrét

Fotografujeme vlastní děti!

2 090,-
V tuto chvíli nejsou vypsány žádné termíny.

Fotografujeme vlastní děti!

Náročnost
Začátečník

Další kurzy

Svícení portrétu v ateliéru
Svícení portrétu v ateliéru
Ateliér Portrét

Svícení portrétu v ateliéru

Denní světlo diktuje co a jak. Ano, můžete ho modifikovat, odrážet, ale jakmile zmizí, jste v koncích. Naučte se světlo vyrábět! Takovou intenzitu a kvalitu, jakou potřebujete. Přijďte se...

LektorAntonín Lavrenčík
Lokalita-
Nejbližší termín-
2 290,-
Bez termínu
Kreativní portrét
Kreativní portrét
Portrét

Kreativní portrét

Katka si založila svůj ateliér, aby naplnila svou touhu přinést do fotografie něco realistického, uměleckého, něco, co nezavání kýčem. Jde jí o zachycení podstaty člověka, jeho osobnosti,...

LektorKateřina Janišová
LokalitaZasedací místnost
Nejbližší termín29. 1. 2022
2 990,-
> 3 volných míst
Fotografujeme děti
Fotografujeme děti
Děti Portrét

Fotografujeme děti

Děti v každém věku jsou snad nejčastější inspirací k fotografování, ne každému se ale daří objektivem zachytit jejich pravé "já", fotogenické emoce a jedinečnost okamžiku. Na kurzu si v...

LektorMilada Koutníková
Lokalita-
Nejbližší termín-
2 090,-
Bez termínu
Fotografujeme miminka
Fotografujeme miminka
Děti

Fotografujeme miminka

Miminka jsou ta nejfotogeničtější stvoření na světě, přesto ale můžete mít pocit, že vaše fotografie nevystihují jejich jedinečnost, vývojové skoky a detaily, které si chcete uchovat...

LektorMilada Koutníková
Lokalita-
Nejbližší termín-
2 090,-
Bez termínu
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím