LYTRO ILLUM

Kód produktu: 4014467

S fotoaparátem LYTRO ILLUM proniknou všichni kreativní průkopníci - od uměleckých amatérů až po zkušené odborníky, do nové vlny vizuálního vyprávění. Umělci i jejich publikum mohou nyní sdílet osobní spojení s obrazem, a v jistém smyslu se společně podílet na kouzle jeho vzniku. Kombinací nového hardware a obrovského výpočetního výkonu tento fotoaparát otevírá nebývalé možnosti a dovoluje potlačení hranic kreativity za meze stanovené digitální anebo filmovou fotografií.
Více o produktu »

 • 40 Megaray Light Field snímač
 • 8× optický zoom (30–250 mm ekvivalent)
 • Konstantní světelnost f/2.0 v celém rozsahu zoomu
222 929 029 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 40 Megaray Light Field snímač
 • 8× optický zoom (30–250 mm ekvivalent)
 • Konstantní světelnost f/2.0 v celém rozsahu zoomu
 • Vysokorychlostní závěrka 1/4 000 s
 • Schopnost ostření z extrémně malých vzdáleností (makro)
 • Ovládání pomocí kombinace tlačítek a prvotřídního vyklápěcího dotykového displeje
 • Rozměry: 86 × 145 × 166 mm; 940 g
 • Sáňky na blesk s podporou pro všechny blesky předních výrobců

Videoprezentace

Popis produktu LYTRO ILLUM

Společnost Lytro, Inc. odhalila svoji silnou vizi budoucnosti fotografování představením fotoaparátu LYTRO ILLUM, Light field fotoaparátu a softwarové platformy, navržené pro zcela nový způsob zachycení světa kolem nás. Profesionální fotoaparát LYTRO ILLUM je schopný využít plný výkon světelného pole, poskytuje fotografům nové médium schopné zachytit vizuální zkušenosti ve své nejčistší podobě - ne jako statický průřez reality, ale jako autentický a interaktivní pohled do jejich světa.

Lytro Illum

Nový speciálně vyrobený snímač s rozlišením 40 Megaray, Lytrem patentovanou technologií mikro čoček umožňuje zachytit barvu, intenzitu a směr světla přicházejícího do fotoaparátu. Tím, že zachytí a dokáže využít sílu celého světelného pole, fotografové můžou vykreslit nejen průřez reality, ale autentické interaktivní okno do jejich světa.

 • LYTRO ILLUM vytváří „živé obrázky“ tím, že přináší výkon 3D počítačové grafiky do fotografie a odkrývá tak zcela nové možnosti pro vizuální vyjadřování
 • Jedinečný snímač a objektiv navržené společností Lytro poskytují doposud nemožný optický výkon
 • Fotoaparát Lytro je první fotoaparát na světě, který dokáže zachytit celé světelné pole scény jdoucí ve všech směrech místo běžného 2D. Díky zachycení celého světelného pole můžete Lytro dělat neuvěřitelné věci, jako třeba zaostřit snímky až po jejich pořízení.
 • Změna úhlu pohledu (Perspective Shift) umožňuje měnit úhel, z kterého byl snímek pořízen.
 • Výkonná softwarová platforma umožňuje revoluční interaktivní zážitek

Tento fotoaparát připravuje cestu uchvacujícímu způsobu vyprávění, ve kterém můžou být obrazy přivedeny k životu v různých rozměrech prostřednictvím Light Field fotografie – nové transformační kategorie umožňující druh umělecké tvorby a vyjadřování, které doposud ve 2D světě digitální a filmové fotografie nebyli možné. Zachycením barvy, intenzity a směru každého světelného paprsku proudícího do fotoaparátu, LYTRO ILLUM poskytuje obrovské množství vizuálních informací, které fotografům umožní vytvoření pohledů a scén na úrovni skutečného zážitku.

Pro umožnění bohatě vrstvených kompozic přináší LYTRO ILLUM bezkonkurenční optickou všestrannost jako výsledek sloučení jedinečného hardware a výkonné softwarové platformy. Fotoaparát nabízí light field snímač schopný zachytit až 40 Megaray, objektiv s 8× optický zoomem, ohniskovou vzdáleností 30–250 mm (ekv. prepočet na 35 mm kinofilm), konstantní clonou f/2.0, macro 1:3 a vysokorychlostní závěrku schopnou zmrazit pohyb v široké škále podmínek. Po zachycení obrazu dovolí platforma inovativního softwaru fotografovi upravit aspekty snímků, které byly dříve pevně dané, jako je zaostření, naklonění, posun perspektivy a hloubka ostrosti. Tyto funkce umožňují fotografovi vytvářet snímky, které na diváka budou působit nejen v jednom, ale v každém rozměru.

Naprosto jedinečný fotografický zážitek z LYTRO ILLUM odráží technologickou revoluci kolem virtuální reality a 3D grafiky jako nových formátů zachycení a zobrazení v digitálním věku. V rukou tvůrčích průkopníků fotografie je tento fotoaparát katalyzátorem pro transformační posun, ve kterém bude svět čím dál více vyhledávat příležitosti pro vytváření pohlcujících uměleckých zážitků.

Během kompozice interaktivní asistent kontroly hloubky ostrosti ukazuje relativní hloubku ostrosti ve třech dimenzích. Barevně odlišené překrytí živého zobrazení dává fotografovi v reálném čase informaci o tom, které subjekty jsou v rámci rozsahu hloubky ostrosti pro přeostrování.

Kromě možnosti úprav atributů snímku po jeho zachycení dovoluje softwarová platforma fotoaparátu LYTRO ILLUM uživatelům prohlížet obrázky ve 3D, vytvářet vlastní animace, exportovat snímky do běžných formátů jako je JPEG a sdílet je na webu nebo mobilních zařízeních. Workflow LYTRO ILLUM je navíc kompatibilní s oblíbenými programy na úpravu fotografií jako je Adobe Photoshop a Lightroom, anebo Apple Aperture. Díky tomu můžou fotografové při práci využívat nástroje, které již znají a milují.


Můj styl fotografování mně nutí hledat způsoby, jak vyprávět hlubší a podmanivější příběh s každým snímkem. Fotoaparát LYTRO ILLUM mi dal schopnost začlenit do snímků interaktivní prvek, který zachycuje různé vizuální klíčové body v každé hloubce záběru.

Říká Kyle Thompson, fotograf se sídlem v Chicagu,
známý svým surrealisticky koncepčním stylem

S fotoaparátem LYTRO ILLUM jsem schopen vytvářet více rozměrné snímky s mnoha perspektivami pro zkoumání.

Říká Jason Rosenthal, generální ředitel společnosti Lytro

Light Field fotografie následuje klasický vzor transformační koncepce. Původní fotoaparát Lytro, který byl uveden v roce 2012, představil zcela novou éru ve fotografii. LYTRO ILLUM posouvá tento vývoj na novou úroveň. Jsme velmi nadšeni z potenciálu tohoto fotoaparátu odstartovat fotografickou revoluci v takové míře, jako byl přechod z filmu na digitální fotografii.

Říká zakladatel Lytro Dr. Ren Ng.

 

           

 

Softwarová platforma

 • Virtuální ovládání fotoaparátu v post-processingu, včetně clony, zaostření a úpravy perspektivy a fyzicky přesné ovládání sklonu
 • Okamžitě zobrazí 3D fotografii na zařízeních s 3D funkcionalitou
 • Integrované sdílení na předních sociálních sítích včetně Facebooku, Twitteru, Pinterestu a Google+
 • Knihovna drag-and-drop filmových animací, včetně panningu, zoomu, zaostření a posunu perspektivy
 • Interaktivní pomocník hloubky ostrosti
 • Workflow je kompatibilní s existujícími editačními programy, jako je Adobe Photoshop, Lightroom a Apple Aperture
 • OS: Windows 7 (64-bit), Windows 8 (64-bit: Home, Professional nebo Ultimate). (OS Windows XP, Windows Vista, Windows 7 32-bit a Windows 8 32-bit NEJSOU PODPOROVÁNY)

Obrázky z Lytra vypráví příběhy. Příběhy o tom, kde se nacházíte, co děláte a koho potkáváte. Plynulé přeostření a variabilní hloubka ostrosti Vám spolu s případnou animací dává možnost ukázat všechny aspekty Vašeho příběhu, nebo produktu, který prezentujete. Návštěva zahrady, stejně jako focení produktu, či přátel dostává nový rozměr. Lytro je Váš kreativní pomocník při tvorbě příběhů.

O společnosti Lytro

Společnost Lytro mění fotografii kombinováním nejnovějšího hardwaru se špičkovým výpočetním grafickým výkonem a umožňuje tak zachycení úplnějšího a hlubšího pohledu na svět ve třech rozměrech. Lytro je první společností, která přinesla zcela novou kategorii fotografie - Light Field fotografii, na spotřebitelský a profesionální trh, a to díky transformaci fotoaparátu na výkonnou výpočetní fotografickou platformu, která zachycuje výrazně bohatší soubor obrazových dat ve srovnání s konvenčními digitálními anebo filmovými fotoaparáty. Zakladatel a výkonný předseda Dr. Ren Ng, jehož Ph.D. výzkum o Light Field fotografii získal cenu Stanfordské University za nejlepší práci v oblasti počítačové vědy za rok 2006, stejně jako mezinárodně uznávané ACM dizertační ocenění, založil společnost v roce 2006. Další informace naleznete na adrese Lytro.com.


Technická Data

Technologie 40 Megaray Light Field snímač a Lytro Light Field Engine V2.0.
Hmotnost Fotoparát 940 g / Baterie 90 g
Rozměry 86 mm x 145 mm x 166 mm
Materiál Tělo fotoaparátu: Hořčíková slitina a hliník
              Ostřící, zoom prstenec a ostřící prstenec, grip: Silikon
Objektiv 8x zoom, 30-250 mm (ekv. 35 mm), světelnost F/2
Max. rychlost závěrky 1/4 000 sek
Makro 1:3
Dotekový displej 4¨/101,6 mm, 480x800    
Expoziční režimy P, Priorita clony, Priorita času, Manual
Asistent hloubky ostrosti Stupnice hloubky ostrosti, Histogram hloubky ostrosti, Vrstvy hloubky ostrosti, Bodová zpětná vazba/indikace hloubky ostrosti
Formát snímků Light Field Picture (světelného pole)
Light Field rozlišení 40 Megarays, počet světelných paprsků zachycených senzorem
Úložiště snímků Bezplatné úložiště snímků na lytro.com
Prohlížení snímků Prohlížejte si ¨živé snímky¨ na displeji fotoaparátu  Lytro nebo na počítači, smartphonu nebo tabletu
Software Obsahuje Lytro aplikaci pro importování, zpracování and interakci „živých snímků“.  Workflow je kompatibilní s existujícími editačními programy, jako je Adobe Photoshop, Lightroom a Apple Aperture.
Kompatibilita Mac OS 10.8.5 a vyšší, Windows 7 a 64-bit Windows 8
WiFi Ano
Baterie Li-Ion Baterie
Paměť SD slot pro paměťové karty
Rozměry balení 205 mm x 205 mm x 205 mm
Obsah balení Lytro Illum, baterie, nabíječka baterie, micro USB 3.0. kabel, krytka objektivu, sluneční clona, čistící utěrka, popruh

Poradna k produktu

LYTRO ILLUM

Přidat příspěvek
 • Zdenek Pich
  Odpovědět

  Již před rokem jste mi slíbili náhradní akumulátor a také dostupnost TTL blesku k vámi prodanému fotoaparátu LYTRO ILLUM

  Zdenek Pich 13.04.2016 21:18:07
  Již před více než jedním rokem jste mi slíbili náhradní akumulátor a také dodání TTL blesku k vámi prodanému fotoaparátu LYTRO ILLUM.
  Kdy tyto komponenty budou z vaší strany konečně dostupné? Foťák už stojí skoro polovinu ceny a příslušenství stále nikde a můj akumulátor vámi dodaný s fotoaparátem má již poloviční kapacitu a vydrží ve funkčním stavu ani ne polovinu.
  Prosím vás tímto o zcela jasné vyjádření k tomuto konkrétnímu obchodnímu případu a dalšímu efektivnímu řešení pro získání doplňků k tomuto fotoaparátu z vaší strany co nejdříve.

  Dle mého původního požadavku i po roce stále požaduji k zakoupenému fotoaparátu LYTRO ILLUM další 2 ks akumulátorů a TTL blesk Viltrox JY680L TTL pro ILLUM.

  Nejde mi o cenu, chci pouze to co jste mi slíbili pro maximální využití tohoto produktu.

  Děkuji, čekám na vaši odpověď a jsem s pozdravem
  Zdenek Pich
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Již před rokem jste mi slíbili náhradní akumulátor a také dostupnost TTL blesku k vámi prodanému fotoaparátu LYTRO ILLUM

   Jakub Valdivia 16.04.2016 11:28:41
   Dobrý den, tato situace nás jako obchod velice mrzí a omlouváme se za tyto komplikace. Dle dostupných informací nám dodavatel nedokáže zajistit dodání eterního blesku pro Lytro Illum do České Republiky. Baterie se dle dodavatele dá objednat, cena se pohybuje kolem pěti tisíc za kus. Můžeme ji tedy pro vás objednat.
 • Jan Farkas
  Odpovědět

  Pripojenie fotoaparátu k wifi sieti

  Jan Farkas 10.05.2015 17:35:18
  Zdravím

  Prosím Vás, kde nájdem MAC adresu fotoaparátu Lytro Illum?
  Chcel by som pripojiť k wifi sieti.
  Máte podrobnejší manuál v PDF formáte? (český, alebo maďarský) :-)

  Vopred ďakujem
 • Cedrik Haškovec
  Odpovědět

  Hloubka ostrosti

  Cedrik Haškovec 20.11.2014 19:32:36
  Dobrý den,
  děkuji za odpověď. jen ještě, jestli stačí ta hloubka ostrosti při fixní cloně 2,0, třeba na krajinu s popředím?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Hloubka ostrosti

   Jakub Valdivia 21.11.2014 12:51:00
   Dobrý den,

   clona f/2,0 je pro práci s malou hloubkou ostrosti ideální a rozhodně dostačující.
 • Cedrik Haškovec
  Odpovědět

  Hloubka ostrosti

  Cedrik Haškovec 19.11.2014 21:08:01
  Promiňte, ale není mi to úplně jasný. Mohu tedy měnit hloubku ostrosti v počítači, nebo ve fotoaparátu? Předpokládám, že hloubhka ostrosti nebude nijak závratná při cloně 2,0. Stačí to třeba na krajinu s popředím?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Hloubka ostrosti

   Jakub Valdivia 20.11.2014 07:13:24
   Dobrý den,

   tyto hodnoty měníte v dodávaném softwaru v počítači. Hloubka ostrosti je velmi pružná a lze s ní velice dobře pracovat.
 • Haškovec
  Odpovědět

  Lytro

  Haškovec 17.11.2014 21:20:41
  Dobrý den, rád bych se zeptal jestli nafocené "obrazy" Lytrem lze v počítači měnit, vedle roviny zaostření, i hloubku ostrosti?
  Děkuji,
  C.H.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Lytro

   Jakub Valdivia 19.11.2014 10:26:40
   Dobrý den,

   fotoaparát Lytro Illum umí pracovat i s hlobkou ostrosti.
 • Cedrik Haskovec
  Odpovědět

  program

  Cedrik Haskovec 26.10.2014 18:31:20
  Dobrý den, viděl jsem ho u vás na prodejně a byl jsem nadšen. Ta cena 44.000 je včetně programu na zpracovíní obrázků, nebo se prodává zvlášť a za kolik?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:program

   Jakub Valdivia 27.10.2014 11:54:53
   Dobrý den,

   program je součástí fotoaparátu.
 • Jiří Prokop
  Odpovědět

  ISO

  Jiří Prokop 21.10.2014 08:41:58
  Dobrý den, jak tento přístroj zvláda šum a větší hodnoty iso, fotím v klubech a možná by tato hračka byla velice zajímavá.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:ISO

   Jakub Valdivia 24.10.2014 17:14:36
   Dobrý den,

   tento týden je u nás na prodejně akce s firmou Lytro. Můžete si prohlédnout i fotografie pořízené na vysoké citlivosti. Osobně se mi jeho výstup i na vyšší ISO zamlouvá a myslím si že by se mohlo jednat o zajímavý přístroj na tyto účely.
   • Libor S.
    Odpovědět

    Re: RE:ISO

    Libor S. 09.11.2014 01:34:57
    Jaké rozměry má prosím čip? Full frame, či víc,či míň, a nebo středoformát?
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Re: RE:ISO

     Jakub Valdivia 09.11.2014 17:37:05
     Dobrý den,

     rozměry snímače jsou 1/1.2", tzn. 10.82 x 7.52 mm.

Kam dále

Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...