NIKON COOLPIX P900
Recenze Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby
NIKON COOLPIX P900NIKON COOLPIX P900NIKON COOLPIX P900NIKON COOLPIX P900NIKON COOLPIX P900NIKON COOLPIX P900NIKON COOLPIX P900NIKON COOLPIX P900NIKON COOLPIX P900NIKON COOLPIX P900

NIKON COOLPIX P900

Nikon
*****
4.3 1 (1 recenze) | Kód produktu: 4014827

Síla osmdesáti-tří násobného zoomu vás přesvědčí o neomezených možnostech fotoaparátu Nikon Coolpix P900. Zatímco s 24 mm širokým ohniskem zachytíte libovolně širokou skupinku přátel, s ohniskem 2 000 mm nahlédnete i do těch nejskrytějších koutů Měsíce. A protože udržet takovéto přiblížení bývá oříškem, disponuje P900 výkonným stabilizátorem obrazu. Elektronický hledáček poskytuje ničím nerušený obraz v každém prostředí. Na své si přijdou i fanoušci pohyblivých obrazků – P900 má Full HD video – a současných bezdrátových technologií – Wi-Fi a NFC, s nimiž lze spárovat jakékoli chytré zařízení. Dodejme, že výdrž fotoaparátu je přibližně 360 snímků na jedno nabití.
Více o produktu »

 • 83x optický zoom
 • 16Mpx snímač CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod
 • extrémní rozsah ohnisek od 24 mm po ultra teleobjektiv s 2000 mm
Poslední kus Doprava zdarma Doručíme v Pátek 26.05.
15 490,-
15490 CZK
12 802,- bez DPH
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 85%

NIKON P900 je ultrazoom s neuvěřitelnou maximální hodnotou 2000 mm. Přestože se řadí mezi kompaktní fotoaparáty, díky ohniskovému rozsahu moc kompaktní není. Fotoaparát disponuje snímačem CMOS s 16 Mpx. Za špatných podmínek lze citlivost ISO zvýšit z hodnoty 100 až na hodnotu 6400, nebo případně...

 • rozsah zoomu 24–2000 mm
 • kvalita zpracování
 • univerzálnost
 • velikost
 • chování objektivu v protisvětle
 • displej není dotykový

Ukázkové snímky

Základní popis

 • 83x optický zoom
 • 16Mpx snímač CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod
 • extrémní rozsah ohnisek od 24 mm po ultra teleobjektiv s 2000 mm
 • výkonný stabilizátor obrazu s účinností 5 EV
 • elektronický hledáček se snímačem pohledu do hledáčku -automatické vynutí/zapnutí
 • FullHD video (1 080/60p) a Wi-Fi a NFC konektivita, GPS podporou bodů zájmu (POI)
 • 3" velký výklopný a otočný monitor LCD
 • přizpůsobitelné funkční tlačítko (Fn)
Specifikace od výrobce

Parametry

Optický zoom83×
Stabilizace obrazuoptická
Rozlišení v Mpx16
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO6 400
Min. ohnisková vzdálenost24
Max. ohnisková vzdálenost2 000
Druh pamětiSDHC | SDXC
Hledáčekelektronický | barevný
LCD obrazovka3,0" | výklopná

Popis produktu NIKON COOLPIX P900

Do hledáčku fotoaparátu Nikon Coolpix P900 se vleze celý svět. Pokud rádi fotografujete zvířata v přírodě nebo noční oblohu, umožní vám COOLPIX P900 s 16 miliony pixelů a extrémním 83násobným optickým zoomem zachytit i detaily, které při fotografování neuvidíte vlastním zrakem. Přístroj umožňuje okamžité fotografování s rychlým automatickým zaostřováním a zkráceným zpožděním závěrky, zatímco optická redukce vibrací s dvojí detekcí a účinností 5 EV výrazně potlačuje rozmazání snímků. Výklopný a otočný monitor a vestavěný elektronický hledáček poskytují naprostou svobodu při tvorbě tvůrčích kompozic a zaručují získání detailních snímků superteleobjektivem a Full HD videosekvencí. Vestavěné zařízení GPS/GLONASS/QZSS poskytuje přesné informace o zeměpisné poloze a připojení Wi-Fi® a podpora NFC umožňují okamžité sdílení snímků.

Vzhled a ergonomie

Výklopný a otočný 3,0" LCD monitor (RGBW) s cca 921 000 pixely a technologií Clear Color Display umožňuje snadno využívat zajímavé úhly pohledu a zachytit rychle se měnící akce. Antireflexní vrstva zaručuje optimální viditelnost v libovolných světelných podmínkách. Široký pozorovací úhel usnadňuje tvůrčí kompozice a dovoluje využití neobvyklých úhlů pohledu. Fotografujte z podhledu nad překážkami nebo z podhledu pro zachycení perspektivy z výše očí zvířat. V některých situacích  je výhodnější použití EVF hledáčku. Ten je navíc vybaven senzorem detekujícím přiložení k oku a automaticky přepne obraz z LCD do hledáčku a naopak. 

Boční ovladač zoomu
Boční ovladač zoomu umožňuje ovládat zoom levou rukou, aby se zamezilo chvění fotoaparátu a uchovala vysoká stabilita obrazu. Výsledkem jsou ostré snímky a plynulé videosekvence za všech okolností.

Tlačítko zoomu se skokovým vrácením
Pokud fotografujete extrémně dlouhou ohniskovou vzdáleností objektivu a fotografovaný objekt se dočasně pohne mimo záběr, můžete jej snadno znovu zaměřit stisknutím tlačítka vedle ovladače zoomu, které skokově nastaví širokoúhlou ohniskovou vzdálenost.

Snímač a objektiv

Objektiv s extrémně velkým rozsahem zoomu
S objektivem NIKKOR, který je vybaven působivým 83násobným optickým zoomem – který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom? dále rozšířit až na 166násobný – a rozsahem ohniskových vzdáleností od širokoúhlého objektivu 24 mm až po superteleobjektiv 2 000 mm (ekvivalent u kinofilmu) zachytíte působivé detaily, které během fotografování ani nemůžete spatřit vlastním zrakem.

Optický člen ze skel Super ED
Díky využití optického členu ze skel Super ED, který umožňuje kompaktní konstrukci tubusu objektivu a zajišťuje lepší korekci barevné vady, lze zachytit každý objekt ve velkém přiblížení a s bohatými detaily pomocí extrémně výkonného zoomu.

Optická redukce vibrací s dvojí detekcí (VR) a účinností 5 EV
Díky systému redukce vibrací, který současně detekuje pohyby pomocí objektivu (snímač úhlové rychlosti) a obrazového snímače (informace o vektoru pohybu) a lépe absorbuje vibrace, je fotografování teleobjektivem z ruky zcela stabilní.

16Mpx snímač CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod
Obrazový snímač umožňuje snadno dosáhnout ostrých snímků s bohatými detaily i za velmi nízké hladiny osvětlení. Vysoce citlivý obrazový snímač nabízí vynikající výkon a ostré snímky s nízkou úrovní šumu.

EXPEED C2
 Rychlý a výkonný systém zpracování obrazu Nikon s okamžitou odezvou a vysokou citlivostí ISO zaručuje snímky s výjimečnou kvalitou obrazu.

Propracovaná rychlá odezva
Díky rychlejšímu automatickému zaostřování a zkrácenému zpoždění závěrky (cca 0,12 s při použití širokoúhlého objektivu) nikdy nezmeškáte žádný rozhodující okamžik při fotografování zvířat v přírodě nebo rychle se měnící oblohy.

Expoziční režimy

Předvolby COOLPIX Picture Control
Systém Picture Control umožňuje snadno přizpůsobit výsledný vzhled snímků pomocí předvoleb, jako je Neutrální pro získání přirozeně působících snímků, Živý pro získání sytě zbarvených snímků, Monochromatický pro získání černobílých snímků a Vlastní pro uživatelské nastavení až dvou parametrů, jako je například kontrast nebo sytost barev.

19 motivových programů
Fotoaparát za vás může zvolit nejvhodnější nastavení všech parametrů podle vaší snímací situace. Stačí jen vybrat motivový program nejlépe odpovídající fotografovanému objektu a podmínkám, a fotoaparát provede automatickou optimalizaci potřebných nastavení.

Režim Měsíc a režim Sledování ptáků
Při použití automatické volby motivových programů snadno pořídíte vynikající snímky měsíce nebo ptáků a můžete se přitom omezit pouze na zaměření těchto obtížně fotografovatelných objektů.

Korekce zábleskové expozice
Korekce zábleskové expozice (v rozmezí ?2 až +2 EV) umožňuje dosáhnout přirozeně působících snímků s vyváženou expozicí pozadí a objektu osvětleného zábleskem.

Přizpůsobitelné funkční tlačítko (Fn)
Přizpůsobte si fotoaparát vlastnímu fotografickému stylu přiřazením často používaných funkcí tlačítku Fn. Následně budete moci měnit požadované nastavení jedním stisknutím.

Volič expozičních režimů
Volič expozičních režimů poskytuje snadný přístup ke klíčovým nastavením, jako jsou manuální expoziční režimy (P/S/A/M), a je pro snadné ovládání fotoaparátu jednou rukou situován na horní straně přístroje.

Další funkce

Full HD videosekvence: Velmi plynulé videosekvence (1 080/60p) doplňuje vysoce kvalitní zvuk zprostředkovaný mikrofonem se směrovou charakteristikou proměnnou v závislosti na nastavení zoomu. Samostatné tlačítko záznamu videosekvence umožňuje rychlé přepnutí ze statických snímků na záznam videosekvencí.

Zoom pro mikrofon: Díky zoomu pro mikrofon, který mění směrovou charakteristiku mikrofonu fotoaparátu v souladu s nastavením zoomu, lze zaznamenávat Full HD videosekvence včetně vysoce kvalitního směrového zvuku.

Časosběrné snímání: Přístroj umožňuje snadno pořizovat působivé časosběrné videosekvence. Stačí jen vybrat odpovídající motivový program a ze statických snímků pořízených s pomocí časového spínače se vytvoří 10 sekund dlouhé časosběrné videosekvence.

 

Bezdrátové ovládání, GPS navigace a výdrž

Vestavěné zařízení GPS/GLONASS/QZSS s podporou bodů zájmu (POI)
Mezinárodní systémy satelitní navigace GPS/GLONASS/QZSS poskytují vysokou rychlostí a bez ohledu na místo podrobné údaje o zeměpisné poloze pro velmi přesné sledování vašich cest.

Vestavěné připojení Wi-Fi® a podpora NFC
Sdílejte své oblíbené snímky zvířat v přírodě a dalších přírodních krás přímo během cestování – jednoduchým dotykem tlačítka Wi-Fi® nebo prostřednictvím technologie NFC, u které stačí jen klepnout fotoaparátem do chytrého zařízení.

Baterie s dlouhou výdrží
Baterie s vyšší kapacitou a energeticky úsporná konstrukce fotoaparátu umožňují pokračovat v případě potřeby déle ve fotografování a dosáhnout většího počtu statických snímků i Full HD videosekvencí.

NIKON IMAGE SPACE
Cloudová služba NIKON IMAGE SPACE pro ukládání a sdílení snímků nabízí všem uživatelům výrobků Nikon zdarma 20 GB úložného prostoru online. Další informace získáte na adrese

Obsah balení

 • Nikon P900
 • Popruh AN-CP21
 • Charging AC Adapter EH-71P
 • Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL23
 • Krytka objektivu LC-67
 • Kabel USB UC-E21

Více informací na stránkách výrobce

Firmware k produktu NIKON COOLPIX P900


 

Parametry produktu

Optický zoom83×
Stabilizace obrazuoptická
Rozlišení v Mpx16
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO6 400
Min. ohnisková vzdálenost24
Max. ohnisková vzdálenost2 000
Druh pamětiSDHC | SDXC
Hledáčekelektronický | barevný
LCD obrazovka3,0" | výklopná
Expoziční režimyautomatika | ruční režimy | programová automatika
Bezdrátové rozhraníWi-Fi
Video výstuphdmi
Sáňky pro bleskne
Možnost použití předsádek / filtrůano
Odolnost proti vnějším vlivůmbez zvýšené odolnosti
Velikost snímače (snímačů)1/2,3"
Nejrychlejší čas závěrky1/4 000
Světelnost objektivu2,8-6,5
Záznam videaFull HD (1920 x 1080) | HD (1280 x 720)
NapájeníLi-Ion
GPS modulAno
Rozlišení LCD (px)922 000
Barvačerná
Zařazení kompaktuUltrazoom | Cestovatelský | EVF zrcadlovka
Počet fotografií za vteřinu7
Vodotěsný do (m)0
Manuální ostřeníne
Časosběrano
Materiál tělaplastové
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

LOWEPRO Apex 100AW - brašna

LOWEPRO Apex 100AW - brašna

LOWEPRO Apex 100AW - brašna
Sleva
 • pevná a zároveň lehká konstrukce
 • reverzní otevírání víka brašny „od těla“ (zip YKK se dvěma kovovými jezdci)
 • dokonale polstrovaný interiér z jemného „brushed tricot“ materiálu
CRUMPLER Proper Roady 200 - fotobrašna

CRUMPLER Proper Roady 200 - fotobrašna

CRUMPLER Proper Roady 200 - fotobrašna
Sleva
 • Rozměry:
 • Vnitřní: 8.0 x 13.0 x 4.5 cm
 • Vnější: 11 x 15 x 6,5 cm
590,-
Skladem 2 - 3 ks
MIGGO Grip&wrap CSC - popruh a pouzdro pro kompakty s výměnnými objektivy

MIGGO Grip&wrap CSC - popruh a pouzdro pro kompakty s výměnnými objektivy

MIGGO Grip&wrap CSC - popruh a pouzdro pro kompakty s výměnnými objektivy
 • Zápěstní popruh na fotoaparát, který se jednoduše promění v kompaktní, polstrovaný obal
 • Vyrobeno z protinárazové neoprenové pěny a měkké lycry
 • 7 různých barevných provedení (naleznete ve fotografiích produktu - vybrané provedení prosím napište do poznámky při objednávce)
799,-
Skladem 4 - 5 ks
CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna

CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna

*****
(1 recenze)
CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna
 • Rozměry vnější: 11 × 14,5 × 7,5 cm
 • Rozměry vnitřní: 7,5 × 12,5 × 6 cm
 • Hmotnost: 108 g
590,-
Skladem 2 - 3 ks
SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA
 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 40 MB/s
990,-
Skladem > 5 ks
ITEC USB 2.0 ALL in ONE reader/writer černá

ITEC USB 2.0 ALL in ONE reader/writer černá

*****
(1 recenze)
ITEC USB 2.0 ALL in ONE reader/writer černá

USB 2.0 čtečka I-TEC s přímou podporou micro formátů (micro SD a micro M2) je ideální pro přenos dat z paměťových karet do PC či notebooku. Tyto USB čtečky umožňují...

LEXAR čtečka karet Multi-Card reader 25 in 1 USB 3.0

LEXAR čtečka karet Multi-Card reader 25 in 1 USB 3.0

*****
(1 recenze)
LEXAR čtečka karet Multi-Card reader 25 in 1 USB 3.0
 • Extrémně všestranná - čte 25 populárních formátů paměťových karet
 • Využívá SuperSpeed ??USB 3.0 technologie pro vysokorychlostní přenosy souborů, s rozhraním USB a rychlostí až 500 MB / s
 • Pop-up design chrání sloty pro karty
750,-
Skladem 4 - 5 ks
SONY SDHC 32GB UHS-I 94MB/s

SONY SDHC 32GB UHS-I 94MB/s

SONY SDHC 32GB UHS-I 94MB/s
 • 32GB karta SDHC Class 10 UHS-1
 • rychlost zápisu až 94Mb/s v režimu UHS-1 (musí podporovat zařízení, do kterého je karta vložena)
 • záruka 5 let
990,-
Skladem 2 - 3 ks
NIKON EN-EL23 pro P600/P900

NIKON EN-EL23 pro P600/P900

NIKON EN-EL23 pro P600/P900
Doprava zdarma

Originální baterie NIKON EN-EL23 pro P600.

1 190,-
Skladem 2 - 3 ks
CULLMANN 50011 Stativ Pronto - ministativ

CULLMANN 50011 Stativ Pronto - ministativ

CULLMANN 50011 Stativ Pronto - ministativ
Doprava zdarma
 • malý stativ s velkou pracovní výškou až 104 cm
 • pro fotografování makro snímků,rodinných fotografií (na samospoušť), stojánek k webkameře
 • k malým digitálním fotoaparátům,mikrofonům a lehkým videokamerám
1 490,-
Skladem 2 - 3 ks
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

*****
(4 recenze)
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ
 • aretační páčka pro všechny tři směry
 • třísekční nohy aretované pomocí pojistek
 • transportní výška: 16 cm
490,-
Skladem > 5 ks
HAMA 4024 - ministativ

HAMA 4024 - ministativ

*****
(2 recenze)
HAMA 4024 - ministativ
 • univerzální ministativ
 • určený spíše pro lehčí foto, video i audio techniku - do cca 500g
VELBON EX MINI - stativ

VELBON EX MINI - stativ

*****
(2 recenze)
VELBON EX MINI - stativ
 • dvousekční stolní ministativ - hliníkové nohy
 • stabilní jednopáková dvouosá hlava
 • tělo stativu, hlava a svorky z kvalitního tvrzeného plastu
690,-
Skladem 2 - 3 ks
HENZO podlepky 1000 ks

HENZO podlepky 1000 ks

HENZO podlepky 1000 ks

Oboustranně samolepicí čtverečky Henzo slouží k připevnění fotografií do klasických alb. Na rozdíl od fotorůžků se tedy hodí i na fotografie větších formátů. V...

150,-
Skladem > 5 ks
HENZO fotorůžky 250 ks, bílý podklad

HENZO fotorůžky 250 ks, bílý podklad

HENZO fotorůžky 250 ks, bílý podklad

Fotorůžky Henzo jsou nezbytným doplňkem ke všem klasickým albům. Moderní fotorůžky jsou samolepicí, výborně drží, mají vysokou trvanlivost a pokud potřebujete, dají...

60,-
Skladem > 5 ks
PANODIA strojek s podlepkovou páskou hladkou

PANODIA strojek s podlepkovou páskou hladkou

PANODIA strojek s podlepkovou páskou hladkou
160,-
Skladem > 5 ks
LENSPEN štětec

LENSPEN štětec

LENSPEN štětec
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
245,-
Skladem > 5 ks
Další podobné produkty

Podobné produkty

LEICA C (Typ 112) temně červený + kožené pouzdro zdarma

LEICA C (Typ 112) temně červený + kožené pouzdro zdarma

LEICA C (Typ 112) temně červený + kožené pouzdro zdarma
Dárek Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby
 • 12,1 Mpx CMOS snímač 1/1,7"
 • 3,0" LCD displej / rozlišení 920 K
 • Vestavěný EVF hledáček
18 590,-
LEICA C (Typ 112) světle zlatý + kožené pouzdro zdarma

LEICA C (Typ 112) světle zlatý + kožené pouzdro zdarma

LEICA C (Typ 112) světle zlatý + kožené pouzdro zdarma
Dárek Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby
 • 12,1 Mpx CMOS snímač 1/1,7"
 • 3,0" LCD displej / rozlišení 920 K
 • Vestavěný EVF hledáček
18 590,-
Skladem 2 - 3 ks
CANON PowerShot G1 X MARK II + Cashback 1100 Kč

CANON PowerShot G1 X MARK II + Cashback 1100 Kč

*****
(1 recenze)
CANON PowerShot G1 X MARK II + Cashback 1100 Kč
Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby
 • špičkový kompaktní fotoaparát s výkonem zrcadlovky v těle kompaktu
 • velký snímač CMOS typu 1,5"
 • objektiv s vysokou světelností f/2,0 až 3,9
17 490,-
Skladem > 5 ks
SONY CyberShot DSC-RX100 III + okamžitá sleva 2000Kč

SONY CyberShot DSC-RX100 III + okamžitá sleva 2000Kč

*****
(7 recenzí)
SONY CyberShot DSC-RX100 III + okamžitá sleva 2000Kč
Recenze Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby
 • Sony Cybershot DSC-RX100 III s vestavěným EVF hledáčkem, vestavěným bleskem i podporou NFC
 • Snímač Exmor™ CMOS velikosti 1" (13,2 × 8,8 mm) s rozlišením 20,1 efektivních megapixelů
 • Rozsah ISO 125–12 800 (v rozšíření až 25 600)
18 990,-
Skladem 4 - 5 ks

Hodnocení odborníka 85%

NIKON P900 je ultrazoom s neuvěřitelnou maximální hodnotou 2000 mm. Přestože se řadí mezi kompaktní fotoaparáty, díky ohniskovému rozsahu moc kompaktní není. Fotoaparát disponuje snímačem CMOS s 16 Mpx. Za špatných podmínek lze citlivost ISO zvýšit z hodnoty 100 až na hodnotu 6400, nebo případně použít zabudovaný blesk. K udržením delších časů vám dále pomůže optická stabiilizace. Fotografovat lze přes veliký hledáček, nebo přes výklopný LCD displej. Fotoaparát nabízí konektivitu Wi-Fi a NFC, dále určitě zaujme příjem signálu GPS. Jak tento přístroj fotografuje, se dozvíte z následujících snímků!

 • rozsah zoomu 24–2000 mm
 • kvalita zpracování
 • univerzálnost
 • Wi-Fi, NFC, GPS
 • velikost
 • chování objektivu v protisvětle
 • displej není dotykový

Ukázkové snímky

Hlavní rysy

 • 83x optický zoom
 • 16Mpx snímač CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod
 • extrémní rozsah ohnisek od 24 mm po ultra teleobjektiv s 2000 mm
 • výkonný stabilizátor obrazu s účinností 5 EV
 • elektronický hledáček se snímačem pohledu do hledáčku -automatické vynutí/zapnutí
 • FullHD video (1 080/60p) a Wi-Fi a NFC konektivita, GPS podporou bodů zájmu (POI)
 • 3" velký výklopný a otočný monitor LCD
 • přizpůsobitelné funkční tlačítko (Fn)

Parametry

Optický zoom83×
Stabilizace obrazuoptická
Rozlišení v Mpx16
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO6 400
Min. ohnisková vzdálenost24
Max. ohnisková vzdálenost2 000
Druh pamětiSDHC | SDXC
Hledáčekelektronický | barevný
LCD obrazovka3,0" | výklopná

Shrnutí modelu NIKON COOLPIX P900

Člověk by si mohl říct, že takový rozsah zoomu je zbytečný, ale je tomu opravdu tak? S fotoaparátem jsem fotografoval, když jsem byl na horách a rozhodně se mi velký rozsah zoomu hodil. Sice jsem ani jednou nepoužil maximální hodnotu zoomu 2000 mm, ale i tak jsem používal vysoké hodnoty. Kresba se sice na vyšší ohniskové vzdálenosti celkem slévá, ale podání barev a kontrastu se to snaží dohnat. Rozhodně to nebude na velké a kvalitní tisky, ale pro informativní potřebu v počítači to stačí. Velikou předností fotoaparátu je rozhodně jeho všestrannost. Jediné, co brání každodennímu použití, je velikost přístroje. Fotoaparát je převážně určen na cesty, nebo jako rodinný fotoaparát. Fotografovat se dá buď přes kvalitní hledáček, nebo přes velký výklopný LCD displej, který bohužel není dotykový a to je v dnešní době celkem mínus. Jinak se fotoaparát ovládá velice pohodlně, pro snadnější fotografování s delšími ohnisky se na fotoaparátu nachází tlačítko oddálení zoomu. Kresba je při kratší ohniskové vzdálenosti u nízkých clonových čísel dobrá. Se zvyšující se ohniskem však kresba začíná ztrácet a je třeba přiclonit. Podání barev a kontrastu je po celé délce výborné. Velkou vadou objektivu jsou však výrazné odlesky a to na všech clonách. Chromatická aberace se také vyskytuje, ale ne v tak velké míře. Mnozí ocení příjem signálu GPS, Wi-Fi a konektivitu NFC. Naopak bude mnoha uživatelům jistě chybět možnost zápisu fotografií do formátu RAW. I když je ohnisko 2000 mm v podstatě nepoužitelné, celkově hodnotím fotoaparát kladně. Stačí lehce stáhnout zoom a můžete pohodlně fotografovat i velmi vzdálené objekty. Fotoaparát bych doporučil lidem, kteří chtějí mít přístroj obsahující vše – bez nutnosti cokoliv dokupovat.

Kresba na nejnižší clonové číslo by mohla být lepší.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/500 s - Clona: 3,2 - ISO: 160 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,7 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

1/27
Dobré je, že se kresba na nejnižší clonové číslo nemění ani na delší ohniskové vzdálenosti (nemluvím o extrémních hodnotách ohniskové vzdálenosti). Kresba sice není tak ostrá, naopak se slévá a rozlišovací schopnost také není moc dobrá. Výsledky však nejsou horší než u krátkých ohnisek.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/300 s - Clona: 5,0 - ISO: 400 - Ohnisko: 68 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

2/27

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/250 s - Clona: 5,0 - ISO: 400 - Ohnisko: 36 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

3/27
Při přiblížení zjistíte, že snímek působí jako malovaný štětcem.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/300 s - Clona: 5,0 - ISO: 320 - Ohnisko: 8 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

4/27

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/600 s - Clona: 6,3 - ISO: 1600 - Ohnisko: 14 mm - Korekce Exp.: 0,7 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

5/27
Při přiclonění na hodnotu f/7,1 jsou výsledky o něco lepší, ale stále je kresba dost slitá.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1000 s - Clona: 7,1 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

6/27
Ke kresbě se dále vyjadřovat nebudu, o její kvalitě se můžete z výsledných snímků přesvědčit sami. Musím však říct, že podání barev a kontrastu jsou na dobré úrovni.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1000 s - Clona: 5,0 - ISO: 800 - Ohnisko: 68 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

7/27
Nevím, jestli je barva muže stojícího na fotce způsobená únavou po tréninku, nebo fotoaparátem. Rozhodně se ale někdy stane, že fotoaparát upřednostní jednu barvu a ostatní jsou lehce v oparu.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/800 s - Clona: 4,0 - ISO: 800 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

8/27

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/25000 s - Clona: 4,0 - ISO: 1600 - Ohnisko: 5 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

9/27

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1600 s - Clona: 6,3 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,7 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

10/27
Co je největším lákadlem tohoto fotoaparátu, je jeho maximální ohnisková vzdálenost a to 2000 mm. Nevím, kolikrát takovou hodnotu použijete, ale je to rozhodně zajímavé. Už při ohniskové vzdálenosti 650 mm je těžké zachytit správnou kompozici.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1600 s - Clona: 6,3 - ISO: 100 - Ohnisko: 116 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

11/27

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/8000 s - Clona: 7,1 - ISO: 100 - Ohnisko: 30 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

12/27
Kresba na dlouhá ohniska se již hodně slévá a ztrácí na kresebnosti a rozlišovací schopnosti.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2000 s - Clona: 5,6 - ISO: 800 - Ohnisko: 125 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

13/27

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/800 s - Clona: 6,3 - ISO: 800 - Ohnisko: 107 mm - Korekce Exp.: -0,3 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

14/27
Zoom vám umožní zachytit zajímavé momenty, i když nemáte možnost se dostat přímo k objektu.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/3200 s - Clona: 7,1 - ISO: 100 - Ohnisko: 6 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

15/27

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2000 s - Clona: 7,1 - ISO: 100 - Ohnisko: 24 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

16/27
I když stojíte na jednom místě, dává vám ultrazoom nekonečno možností.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2000 s - Clona: 7,1 - ISO: 100 - Ohnisko: 17 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

17/27

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6400 s - Clona: 7,1 - ISO: 100 - Ohnisko: 19 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

18/27

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4000 s - Clona: 7,1 - ISO: 100 - Ohnisko: 10 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

19/27
I když je fotoaparát rozměrný a ne příliš kompaktní, tak na cestách budete moci fotografovati dění kolem sebe.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/600 s - Clona: 6,3 - ISO: 560 - Ohnisko: 63 mm - Korekce Exp.: -0,3 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

20/27

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/600 s - Clona: 6,3 - ISO: 800 - Ohnisko: 107 mm - Korekce Exp.: -0,3 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

21/27

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/600 s - Clona: 6,3 - ISO: 220 - Ohnisko: 11 mm - Korekce Exp.: -0,3 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

22/27
Chování objektivu není v protisvětle vůbec dobré. Odlesky jsou velice výrazné a ruší. A to jak na nízká clonová čísla, tak na vysoká.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/8000 s - Clona: 2,8 - ISO: 125 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX AW130

23/27

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/500 s - Clona: 7,1 - ISO: 220 - Ohnisko: 6 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

24/27
Fotoaparát obsahuje i několik kreativních filtrů, se kterými si člověk vyhraje.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/300 s - Clona: 2,8 - ISO: 400 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

25/27

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

26/27

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1250 s - Clona: 5,0 - ISO: 160 - Ohnisko: 63 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON - Model: COOLPIX P900

27/27

Příslušenství k produktu NIKON COOLPIX P900

LOWEPRO Apex 100AW - brašna

LOWEPRO Apex 100AW - brašna

LOWEPRO Apex 100AW - brašna
Sleva
 • pevná a zároveň lehká konstrukce
 • reverzní otevírání víka brašny „od těla“ (zip YKK se dvěma kovovými jezdci)
 • dokonale polstrovaný interiér z jemného „brushed tricot“ materiálu
CRUMPLER Proper Roady 200 - fotobrašna

CRUMPLER Proper Roady 200 - fotobrašna

CRUMPLER Proper Roady 200 - fotobrašna
Sleva
 • Rozměry:
 • Vnitřní: 8.0 x 13.0 x 4.5 cm
 • Vnější: 11 x 15 x 6,5 cm
590,-
Skladem 2 - 3 ks
MIGGO Grip&wrap CSC - popruh a pouzdro pro kompakty s výměnnými objektivy

MIGGO Grip&wrap CSC - popruh a pouzdro pro kompakty s výměnnými objektivy

MIGGO Grip&wrap CSC - popruh a pouzdro pro kompakty s výměnnými objektivy
 • Zápěstní popruh na fotoaparát, který se jednoduše promění v kompaktní, polstrovaný obal
 • Vyrobeno z protinárazové neoprenové pěny a měkké lycry
 • 7 různých barevných provedení (naleznete ve fotografiích produktu - vybrané provedení prosím napište do poznámky při objednávce)
799,-
Skladem 4 - 5 ks
CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna

CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna

*****
(1 recenze)
CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna
 • Rozměry vnější: 11 × 14,5 × 7,5 cm
 • Rozměry vnitřní: 7,5 × 12,5 × 6 cm
 • Hmotnost: 108 g
590,-
Skladem 2 - 3 ks
SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA
 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 40 MB/s
990,-
Skladem > 5 ks
ITEC USB 2.0 ALL in ONE reader/writer černá

ITEC USB 2.0 ALL in ONE reader/writer černá

*****
(1 recenze)
ITEC USB 2.0 ALL in ONE reader/writer černá

USB 2.0 čtečka I-TEC s přímou podporou micro formátů (micro SD a micro M2) je ideální pro přenos dat z paměťových karet do PC či notebooku. Tyto USB čtečky umožňují...

LEXAR čtečka karet Multi-Card reader 25 in 1 USB 3.0

LEXAR čtečka karet Multi-Card reader 25 in 1 USB 3.0

*****
(1 recenze)
LEXAR čtečka karet Multi-Card reader 25 in 1 USB 3.0
 • Extrémně všestranná - čte 25 populárních formátů paměťových karet
 • Využívá SuperSpeed ??USB 3.0 technologie pro vysokorychlostní přenosy souborů, s rozhraním USB a rychlostí až 500 MB / s
 • Pop-up design chrání sloty pro karty
750,-
Skladem 4 - 5 ks
SONY SDHC 32GB UHS-I 94MB/s

SONY SDHC 32GB UHS-I 94MB/s

SONY SDHC 32GB UHS-I 94MB/s
 • 32GB karta SDHC Class 10 UHS-1
 • rychlost zápisu až 94Mb/s v režimu UHS-1 (musí podporovat zařízení, do kterého je karta vložena)
 • záruka 5 let
990,-
Skladem 2 - 3 ks
NIKON EN-EL23 pro P600/P900

NIKON EN-EL23 pro P600/P900

NIKON EN-EL23 pro P600/P900
Doprava zdarma

Originální baterie NIKON EN-EL23 pro P600.

1 190,-
Skladem 2 - 3 ks
CULLMANN 50011 Stativ Pronto - ministativ

CULLMANN 50011 Stativ Pronto - ministativ

CULLMANN 50011 Stativ Pronto - ministativ
Doprava zdarma
 • malý stativ s velkou pracovní výškou až 104 cm
 • pro fotografování makro snímků,rodinných fotografií (na samospoušť), stojánek k webkameře
 • k malým digitálním fotoaparátům,mikrofonům a lehkým videokamerám
1 490,-
Skladem 2 - 3 ks
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

*****
(4 recenze)
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ
 • aretační páčka pro všechny tři směry
 • třísekční nohy aretované pomocí pojistek
 • transportní výška: 16 cm
490,-
Skladem > 5 ks
HAMA 4024 - ministativ

HAMA 4024 - ministativ

*****
(2 recenze)
HAMA 4024 - ministativ
 • univerzální ministativ
 • určený spíše pro lehčí foto, video i audio techniku - do cca 500g
VELBON EX MINI - stativ

VELBON EX MINI - stativ

*****
(2 recenze)
VELBON EX MINI - stativ
 • dvousekční stolní ministativ - hliníkové nohy
 • stabilní jednopáková dvouosá hlava
 • tělo stativu, hlava a svorky z kvalitního tvrzeného plastu
690,-
Skladem 2 - 3 ks
HENZO podlepky 1000 ks

HENZO podlepky 1000 ks

HENZO podlepky 1000 ks

Oboustranně samolepicí čtverečky Henzo slouží k připevnění fotografií do klasických alb. Na rozdíl od fotorůžků se tedy hodí i na fotografie větších formátů. V...

150,-
Skladem > 5 ks
HENZO fotorůžky 250 ks, bílý podklad

HENZO fotorůžky 250 ks, bílý podklad

HENZO fotorůžky 250 ks, bílý podklad

Fotorůžky Henzo jsou nezbytným doplňkem ke všem klasickým albům. Moderní fotorůžky jsou samolepicí, výborně drží, mají vysokou trvanlivost a pokud potřebujete, dají...

60,-
Skladem > 5 ks
PANODIA strojek s podlepkovou páskou hladkou

PANODIA strojek s podlepkovou páskou hladkou

PANODIA strojek s podlepkovou páskou hladkou
160,-
Skladem > 5 ks
LENSPEN štětec

LENSPEN štětec

LENSPEN štětec
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
245,-
Skladem > 5 ks

Podobné produkty produktu NIKON COOLPIX P900

LEICA C (Typ 112) temně červený + kožené pouzdro zdarma

LEICA C (Typ 112) temně červený + kožené pouzdro zdarma

LEICA C (Typ 112) temně červený + kožené pouzdro zdarma
Dárek Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby
 • 12,1 Mpx CMOS snímač 1/1,7"
 • 3,0" LCD displej / rozlišení 920 K
 • Vestavěný EVF hledáček
18 590,-
LEICA C (Typ 112) světle zlatý + kožené pouzdro zdarma

LEICA C (Typ 112) světle zlatý + kožené pouzdro zdarma

LEICA C (Typ 112) světle zlatý + kožené pouzdro zdarma
Dárek Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby
 • 12,1 Mpx CMOS snímač 1/1,7"
 • 3,0" LCD displej / rozlišení 920 K
 • Vestavěný EVF hledáček
18 590,-
Skladem 2 - 3 ks
CANON PowerShot G1 X MARK II + Cashback 1100 Kč

CANON PowerShot G1 X MARK II + Cashback 1100 Kč

*****
(1 recenze)
CANON PowerShot G1 X MARK II + Cashback 1100 Kč
Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby
 • špičkový kompaktní fotoaparát s výkonem zrcadlovky v těle kompaktu
 • velký snímač CMOS typu 1,5"
 • objektiv s vysokou světelností f/2,0 až 3,9
17 490,-
Skladem > 5 ks
SONY CyberShot DSC-RX100 III + okamžitá sleva 2000Kč

SONY CyberShot DSC-RX100 III + okamžitá sleva 2000Kč

*****
(7 recenzí)
SONY CyberShot DSC-RX100 III + okamžitá sleva 2000Kč
Recenze Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby
 • Sony Cybershot DSC-RX100 III s vestavěným EVF hledáčkem, vestavěným bleskem i podporou NFC
 • Snímač Exmor™ CMOS velikosti 1" (13,2 × 8,8 mm) s rozlišením 20,1 efektivních megapixelů
 • Rozsah ISO 125–12 800 (v rozšíření až 25 600)
18 990,-
Skladem 4 - 5 ks

Poradna k produktu

NIKON COOLPIX P900

Přidat příspěvek
 • Vladislava Lejsková
  Odpovědět

  Brašna

  Vladislava Lejsková 10.12.2016 v 18:41:44

  Dobrý den, můžete mi prosím doporučit vhodné brašny k tomuto fotoaparátu? Děkuji.

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Brašna

   Jakub Valdivia 12.12.2016 v 17:02:08

   Dobrý den, z brašen mohu doporučit například: https://www.fotoskoda.cz/crumpler-quick-escape-300-brasna/ nebo: https://www.fotoskoda.cz/lowepro-format-140-videobrasna/ .

 • Aleš Honzíček
  Odpovědět

  filtry pro p900

  Aleš Honzíček 01.05.2016 v 18:59:42

  Dobrý den, nedávno jsem si pořídil tento fotoaparát a potřeboval bych poradit s výběrem uv a polarizačního filtru. Jsem amatér, rád fotím hlavně krajinu apřírodu. UV filtr bych využil jen jako ochranu objektivu, takže tam by mě stačil nějaký levnější. Co se týká polarizačního, zatím mě zaujaly filtry značky Hoya - ale nevím, který by byl pro mne vhodný a dostačující. Za případné typy děkuji.

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:filtry pro p900

   Jakub Valdivia 02.05.2016 v 13:10:05

   Dobrý den, z filtrů UV bych vám mohl doporučit: https://www.fotoskoda.cz/hoya-hmc-uvfilter-67mm/ a z polarizačních: https://www.fotoskoda.cz/sigma-filtr-polarizacni-cirkularni-67-mm-wr/ .

 • Martin Strouhal
  Odpovědět

  Dotaz na příslušenství Nikon P900

  Martin Strouhal 27.04.2016 v 21:45:25

  Dobrý den , chtěl bych se zeptat, jestli se dá na p900 přidělat sluneční clona , nebo nějaký filtr ( polarizační, přechodový) Popřípadě, jaké hodnoty (rozměr) hledat.... Děkuji za odpověď...

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Dotaz na příslušenství Nikon P900

   Jakub Valdivia 28.04.2016 v 16:31:25

   Dobrý den, na fotoaparát Nikon P900 se nedá nasadit sluneční clona ale filtr nasadit lze. Průměr závitu na filtry je 67 mm.

 • Jiří Roztočil
  Odpovědět

  jak řešit odpalování externího blesku

  Jiří Roztočil 05.01.2016 v 10:11:27

  Tento fotoaparát nemá sáňky pro připojení externího blesku. Jak by bylo možné vyřešit odpalování externího blesku s využitím stávající výbavy přistroje ať už prostřednictvím dálkové infraspouště MLL3, nebo Wifi komunikací kterou přístroj má. Jaká přídavná zařízení a jaký externí blesk by to vyžadovalo ? Jiří Roztočil, 24.12.2015 | Reagovat

  • fotoamater
   Odpovědět

   RE: externí blesk

   fotoamater 11.02.2016 v 11:42:06

   Nejlépe externí blesk s optickým odpalováním. Bude reagovat na záblesk vestavěného blesku. Buď to umí některé blesky nebo se dělaly "kostičky" se sáňkami... musíte pohledat

   • Jakub Valdivia
    Odpovědět

    RE:RE: externí blesk

    Jakub Valdivia 11.02.2016 v 14:16:25

    Dobrý den, bohužel jejich spolehlivost není bezchybná, občas čidlo na záblesk nezareaguje a také je velmi omezený synchronizační čas závěrky.

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:jak řešit odpalování externího blesku

   Jakub Valdivia 06.01.2016 v 14:10:59

   Dobrý den, bohužel tento fotoaparát se nemá jak spojit s bleskem.

 • Lubomír Tosek
  Odpovědět

  překlep

  Lubomír Tosek 09.11.2015 v 07:45:18

  v textu nikon-coolpix-p900 "vám přesvědčí"

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:překlep

   Jakub Valdivia 10.11.2015 v 09:34:30

   Dobrý den, děkujeme za upozornění, chyba bude co nejdříve opravena.

 • Zuzana Pokorna
  Odpovědět

  Prosím o porovnání

  Zuzana Pokorna 20.07.2015 v 13:43:36

  Fuji Fine Pix S1 a Nicon p900. Děkuji Pokorná

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Prosím o porovnání

   Jakub Valdivia 24.07.2015 v 09:55:20

   Dobrý den, fotoaparát Nikon P900 zaujme zejména úžasným 83x přiblížením, velmi silným stabilizátorem a na danou třídu špičkově rychlým ostřením. Osobně jsem v tomto porovnání pro Nikon P900.

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace