NIKON D800 tělo | FotoŠkoda

NIKON D800 tělo

*****
(4 recenze) | Kód produktu: 4012968 | PN: VBA300AE

O tom, že se v případě DSLR fotoaparátu Nikon D800 jedná o výtečný krok, který uvítají mnozí foto i video nadšenci, není třeba pochybovat. Ostatně o tom vypovídá i to, že sdílí s profesionální DSLR zrcadlovkou Nikon D4 některé shodné vlastnosti a funkce, byť mírně ořezané. Posuďte sami. Zrcadlovka Nikon D800 je určena pro profesionální použití. Požadavky, jež jsou na ni kladeny, splňuje na výbornou a dobře se osvědčí jak ve studiu, tak i v prostředí ze sníženou intenzitou osvětlení.
Více o produktu »

 • 36,3 Mpx CMOS FX snímač
 • obrazový procesor EXPEED 3 s 14 bitovou A/D konverzí a 16bitovým zpracováním snímků
 • 3,2" LCD monitor s rozlišením 921 000 bodů
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 36,3 Mpx CMOS FX snímač
 • obrazový procesor EXPEED 3 s 14 bitovou A/D konverzí a 16bitovým zpracováním snímků
 • 3,2" LCD monitor s rozlišením 921 000 bodů
 • hledáček se 100% zobrazením obrazu
 • citlivost ISO 100 - 6 400 (rozšířené až 25 600 ISO)
 • 51 bodový AF modul Multi-CAM3500FX / 15 křížových bodů
 • 3D měření expozice (3D Color Matrix III) s detekcí tváří v reálném čase / 91 000 RGB snímač
 • videosekvence v Full HD kvalitě (1920x1080 při 30p/25p/24p ) / max. délka záznamu 29min.59sec. / nekomprimovaný výstup HDMI na externí zařízení
 • zvuk na úrovni HiFi (vstup pro stereomikrofon / výstup pro sluchátka)
 • duální slot pro CF a SD karty
 • inovovaný Live View režim s okamžitou odezvou při AF zaostřování
 • 4 snímky za vteřinu při kontinuálním snímání
 • podpora bezdrátových sítí LAN a sítí Ethernet (prostřednictvím WT-4/WT-5)
 • vestavěný elektronický blesk s řízením i-TTL
 • odolné tělo z hořčíkové slitiny
90%
*****

hodnotilo 4 uživatelů

Videoprezentace

Popis produktu NIKON D800 tělo

DSLR Nikon D800 vyzbrojen 36,3Mpx FX CMOS snímačem a obrazovým procesorem Expeed 3, fotografuje prakticky kdykoli, a to bez výskytu rušivého šumu. Pro případné zájemce z řad nezávislých kameramanů poskytuje možnost natáčení videa ve Full HD kvalitě, připojení externího stereofonního mikrofonu a sluchátek. Dle současných trendů u poloprofi a profi zrcadlovek je vybaven duálním slotem (CF a SD karty). Jistě vás také potěší nový 51 bodový zaostřovací systém s 3D sledováním objektu, samočinné čištění obrazového snímače, 3,2" TFT-LCD podporující režim LiveView a extrémně odolné ergonomické tělo.

NIKON D800 je nejlepším profesionálním fotoaparátem roku.

Porota TIPA se k fotoaparátu vyjádřila takto:
Model D800, který byl označen za multimediální fotoaparát, nabízí úžasný snímač 24 × 36 mm (plný formát) s rozlišením 36 megapixelů, který umožňuje pořizovat fotografie působivé kvality. Velikost souboru fotografie se začíná blížit výstupu digitálního fotoaparátu středního formátu a umožňuje fotografům vytisknout své snímky ve velkém formátu. Režim videovýstupu v rozlišení Full HD také zaujme zkušené fotografy, kteří chtějí zaznamenávat kvalitní videozáznamy. Model D800 se vyznačuje solidní konstrukcí, není však příliš těžký, jeho používání je zábavné a je vybaven všemi podstatnými funkcemi. Nabízí stereofonní zvuk, rozsah ISO 6 400 (lze rozšířit na ISO 25 600) a sériové snímání rychlostí 4 sn./s. Nikon D800 představuje nejlepší spojení profesionálních požadavků a potřeb praktického nadšence.

Vzhled a ergonomie

Odolné hořčíkové tělo vhodné i do nejnáročnějších terénních podmínek jistě potěší mnoho outdoorových nadšenců i reportážních fotografů, kteří během svých cest světem naráží na mnoho překážek a nepřízní počasí. Tělo fotoaparátu bylo navrženo, tak aby odolalo teplotním podmínkám v rozmezí 0 - 40 °C a 85 % vlhkosti vzduchu. Rozmístění ovládacích prvků bylo provedeno s ohledem na zcela intuitivní a pohotové ovládání. Zvýšená životnost elektronicky řízené lamelové závěrky byla testována na více než 200 tisíc pracovních cyklů. Příjemným faktem je výklopný elektronický blesk s řízením i-TTL.

Snímač a obrazový procesor

36,3 Mpx FX CMOS snímač, výkonný systém zpracování obrazu EXPEED 3 (s 14bitovou A/D konverzí a 16bitovým zpracováním snímků pro vynikající tonální gradaci) a brilantní objektivy NIKKOR zaručují pořízení excelentních snímků bez ohledu na to, co vy nebo váš objekt právě děláte. Podle serveru Dpreview lze obrazový výstup srovnávat se snímky pořízenými středoformátovými fotoaparáty. Pokud tomu tak skutečně je, máme se na co těšit. Na tmavých místech pro vás budou pracovat komplexní systém měření expozice, citlivost ISO 6 400 ISO (citlivost lze zvýšit až na hodnotu 25 600 ISO). Pořízené fotografie se v obrazovém formátu JPEG, TIFF a NEF (RAW) ukládají na paměťovou kartu typu CFI/II či SD/SDHC/SDXC. Výhodou je duální slot, který umožňuje simultánní zápis dat separátně na vložené paměťové karty.

Nikon D800E – dokonalá alternativa
Model Nikon D800E je speciální edicí fotoaparátu D800 navrženou pro ty, kteří hledají dokonalost v rozlišení. Je vybaven optickým filtrem bez funkce anti-aliasingu, aby umožnil pořízení co nejostřejších snímků. To je ideální pro fotografy, kteří umějí ovládat světlo, vzdálenost a fotografovaný objekt do takové míry, že dokáží zmírnit zvýšené riziko vzniku moiré a barevného posunu. Kromě optického filtru se všechny funkce a výbava tohoto modelu shodují s modelem D800.

Expoziční režimy a ovládání

Fotoaparát Nikon D800 patří do kategorie poloprofi zrcadlovek, čemuž odpovídá i absence funkcí určených pro začínající uživatele (např.: scénické motivy). Tato "ztráta" je vynahrazena přítomností praktičtějších funkcí, k nimž patří pohotový 51 bodový zaostřovací systém využívající AF modulu Multi-CAM3500FX, který individuálně aktivuje 9, 21 nebo 51 zaostřovacích polí a 3D měření (3D Color Matrix III) s detekcí lidské tváře v reálném čase. Samozřejmostí je programová automatika (P), režim priority času závěrky (S) - v rozsahu 1/8000 až 30 sec. / moment "B", pracovní clony (A) - rozmezí clon je v závislosti na použitém objektivu, a plně manuální nastavení obou hodnot (M). Kompenzace expozice se pohybuje v rozmezí +/- 5EV stupňů s kroky po 1/3, 1/2 či 1 EV. Synchronizační čas blesku je 1/250 sec. a kompenzace záblesku je možné nastavit od -3 do +1EV po 1/3EV.

Fotoaparát Nikon D800 je dokonalá digitální jednooká zrcadlovka s plnoformátovým snímačem, jejíž uvedení bude mít významné důsledky pro budoucnost fotografie a výroby videa. Ohromující rozlišení 36,3 megapixelů rozlišuje detaily jako nikdy dříve a komplexní možnosti natáčení videa okouzlí filmaře všech zaměření." Dodal: „Jsme skutečně nadšení z toho, co fotoaparát D800 znamená pro každého, kdo se vážně zabývá vyprávěním příběhů prostřednictvím statických snímků, videosekvencí nebo obojího. uvedl Dirk Jasper, Manager Professional Products, Nikon Europe

Další funkce

Nahrávání ozvučených videosekvencí je u DLSR zrcadlovek příjemnou funkcí, která rozšíří vaše tvůrčí schopnosti. U Nikonu D800 dosahuje rozlišení 1920 x 1080 px při 30/25/24 obr./sec., a při využití výhod FX snímače, možnosti výměny optiky a možnosti ovládání zvuku (vstup pro stereofonní mikrofon a výstup pro sluchátka) učiníte z vaší digitální zrcadlovky profesionální videokameru. Při sekvenčním snímání lze pořídit 4 snímků za vteřinu. Pro konceptuální tvůrce, pracující s jednotkami času jako se základními stavebními prvky své tvorby, je fotoaparát vybaven funkcí časoběrného snímání.

LCD, hledáček, napájení a výdrž akumulátoru

3,2“ TFT LCD monitor s vysokým rozlišením 921 tisíc bodů umožňuje realistické zobrazení fotografované scény i pořízených snímků. Komponovat záběr je možné i prostřednictvím optického hledáčku s 100% zobrazením a 0,7x zvětšením obrazu. Dioptrickou korekci hledáčku lze volit v rozmezí -3/+1D. Kromě standardního USB konektoru, disponuje i HDMI konektorem (typ C), vstupem pro externí stereofonní mikrofon, výstup pro sluchátka a konektor připojení Wi-Fi vysílače (WT-5) pro bezdrátový přenos dat při fotografování (například při fotbalovém utkání atd) s podporou sítí LAN a Ethernet. Fotoaparát je napájen Li-Ion akumulátorem EN-EL15 (stejný je u Nikon D7000 i Nikon 1V1), s nímž lze pořídit až 900 snímků na jedno nabití (dle norem CIPA).

Stránky produktu (CZ)
Stránky výrobce (ENG)

Poukázka na čištění snímače DSLR Nikon v ceně 2000 Kč zdarma

Tento poukaz se týká pouze DSLR zrcadlovek Nikon, které mají výměnné objektivy, po jejichž sejmutí je přímo přístupná závěrka a plocha snímače. Bezplatné čištění snímačeů DSLR zrcadlovke Nikon lze na základě této poukázky požádat pouze v autorizovaném servisu Nikon spol. s r.o. v České republice nebo partnerských střediscích. Aktuální seznam je zveřejněn na stránkách www.nikon.cz.

Parametry produktu

BajonetNikon F
Druh pamětiCF/SD (dual slot) | SD/SD (dual slot)
Druh snímačeCMOS
Max. citlivost v ISO6 400 | 25 600
Min. citlivost v ISO100
NapájeníLi-Ion
Nejrychlejší čas závěrky1/8 000
Rozhranísystémový blesk | kabelová spoušť | HDMI | bezdrátový zábleskový systém | mikrofonní vstup
Rozlišení v Mpx36,3
Scénické režimyHDR
Synchronizace s bleskem1/250
Velikost snímačeFull Frame (24×36 mm)
Vlastnosti tělakovové | vestavěný blesk | 100% hledáček | živý náhled | připojení gripu | stavový displej | náhled hloubky ostrosti
Zaostřovací body (křížové)51 (15)
Záznam videaFull HD (1920 x 1080)
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

NIKON 24 mm f/1,4 G ED AF-S

NIKON 24 mm f/1,4 G ED AF-S

*****
(1 recenze)
NIKON 24 mm f/1,4 G ED AF-S
Recenze testcentrum
 • Profesionální širokoúhlý objektiv s vysokou světelností
 • Ohnisková vzdálenost 24 mm (36 mm při použití na formátu DX).
 • Jasný obraz v hledáčku
55 990,-
Poslední kus
NIKON 85 mm f/1,4 G AF-S

NIKON 85 mm f/1,4 G AF-S

*****
(1 recenze)
 • Profesionální střední teleobjektiv formátu FX
 • Ohnisková vzdálenost 85 mm
 • Vysoká světelnost F1,4
45 490,-
LENSBABY Composer Pro II Double Glass pro Nikon F

LENSBABY Composer Pro II Double Glass pro Nikon F

*****
(1 recenze)
LENSBABY Composer Pro II Double Glass pro Nikon F
 • Lensbaby Composer Pro s optikou Double Glass
NIKON CF-DC4 Pouzdro pro D800

NIKON CF-DC4 Pouzdro pro D800

NIKON CF-DC4 Pouzdro pro D800
 • pouzdro Nikon CF-DC4 je určeno pro digitální zrcadlovky Nikon D800 nebo D800E
 • kvalitní kožené pouzdro ochrání váš fotoaparát před poškrábáním a dalšími vnějšími vlivy
NIKON SB-700 Blesk

NIKON SB-700 Blesk

*****
(9 recenzí)
NIKON SB-700 Blesk
 • výkonný blesk disponující inteligentním systémem i-TTL komunikace umožňuje všestranné...
 • vylepšení oproti modelu SB-600: větší rozsah zoomu (24 - 120 mm), inovované obvody...
8 490,-
Skladem > 5 ks
NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon
 • Směrné číslo 16 (ISO 100)
 • Řízení zábleskové expozice Nikon i-TTL
 • Vhodný pro objektivy s filtrovým závitem 49 až 82 mm
9 690,-
Skladem 2 - 3 ks
AVACOM Nikon EN-EL15

AVACOM Nikon EN-EL15

*****
(2 recenze)
AVACOM Nikon EN-EL15

Baterie Avacom Nikon EN-EL15 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

790,-
Skladem 4 - 5 ks
NIKON UT-1 Komunikační jednotka D4/D800/D7000

NIKON UT-1 Komunikační jednotka D4/D800/D7000

NIKON UT-1 Komunikační jednotka D4/D800/D7000

UT-1 je univerzální komunikační jednotka kompatibilní s určenými modely digitálních jednookých zrcadlovek Nikon. Jednotka umožňuje kabelové připojení do sítí LAN, lze...

2 990,-
Poslední kus
PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1

PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1

PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1

Speciální čistící set na snímače digitálních zrcadlovek. Speciální tyčinka s polyuretanovou gumou na hrotu zamezuje poškrábání povrchu snímače a současně zajišťuje, že...

1 490,-
Skladem 4 - 5 ks
PIXEL spoušť kabelová RC-201/DC0 pro Nikon D500/810/D5

PIXEL spoušť kabelová RC-201/DC0 pro Nikon D500/810/D5

*****
(2 recenze)
PIXEL spoušť kabelová RC-201/DC0 pro Nikon D500/810/D5
 • kabelová spoušť s možností aretace
 • délka 110 cm
 • rozměry a hmotnost: 95,5x29,4x20,3mm a 55 g
390,-
Skladem > 5 ks
NIKON MB-D12 pro D800/E/810

NIKON MB-D12 pro D800/E/810

NIKON MB-D12 pro D800/E/810
 • napájen pomocí osmi standardních tužkových baterií AA nebo pomocí bateriií EN-EL15
 • nabízí alternativní tlačítko spouště, multifunkční volič, tlačítko aktivace...
11 490,-
Poslední kus
NIKON BL-5 krytka bateriové komory pro D800/D800E

NIKON BL-5 krytka bateriové komory pro D800/D800E

NIKON BL-5 krytka bateriové komory pro D800/D800E
 • Nikon BL-5 krytka bateriové komory battery gripu MB-D12 pro fotoaparát Nikon D800/E
 • Může být také použit s akumulátorem EN-EL18.
KENKO Mezikroužky set 12/20/36 mm pro Nikon F

KENKO Mezikroužky set 12/20/36 mm pro Nikon F

*****
(5 recenzí)
KENKO Mezikroužky set 12/20/36 mm pro Nikon F

KENKO Mezikroužky 12/20/36 AF DG jsou plně automatické a přenášejí veškeré údaje týkající se expozice. To v praxi vede k usnadnění samotného fotografování, protože...

4 290,-
Poslední kus
MEIKE mezikroužky set 12/20/36 pro Nikon AF

MEIKE mezikroužky set 12/20/36 pro Nikon AF

*****
(5 recenzí)
MEIKE mezikroužky set 12/20/36 pro Nikon AF

Sada mezikroužků Phottix v sobě zahrnuje tři kroužky o výšce 12, 20, 36mm, díky kterým je možné dosáhnout zvětšení 1:1 a výše.

2 590,-
Skladem > 5 ks
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Uživatelské recenze

avatar
70%*****
Jan Calta22.12.2014 09:28:15

Výborný fotoaparát pro následnou výrobu velkých fotografií či pro výřezy.

 • Skvělá velikost snímků, výborné noční snímky
 • potíže se čtením paměťové karty - musel jsem po 14 dnech předat servisu
avatar
90%*****
09.06.2014 12:35:13

   avatar
   100%*****
   14.12.2012 12:00:00

     avatar
     100%*****
     25.05.2012 12:20:28

       Další podobné produkty

       Alternativy k produktu

       Příslušenství k produktu NIKON D800 tělo

       NIKON 24 mm f/1,4 G ED AF-S

       NIKON 24 mm f/1,4 G ED AF-S

       *****
       (1 recenze)
       NIKON 24 mm f/1,4 G ED AF-S
       Recenze testcentrum
       • Profesionální širokoúhlý objektiv s vysokou světelností
       • Ohnisková vzdálenost 24 mm (36 mm při použití na formátu DX).
       • Jasný obraz v hledáčku
       55 990,-
       Poslední kus
       NIKON 85 mm f/1,4 G AF-S

       NIKON 85 mm f/1,4 G AF-S

       *****
       (1 recenze)
       • Profesionální střední teleobjektiv formátu FX
       • Ohnisková vzdálenost 85 mm
       • Vysoká světelnost F1,4
       45 490,-
       LENSBABY Composer Pro II Double Glass pro Nikon F

       LENSBABY Composer Pro II Double Glass pro Nikon F

       *****
       (1 recenze)
       LENSBABY Composer Pro II Double Glass pro Nikon F
       • Lensbaby Composer Pro s optikou Double Glass
       NIKON CF-DC4 Pouzdro pro D800

       NIKON CF-DC4 Pouzdro pro D800

       NIKON CF-DC4 Pouzdro pro D800
       • pouzdro Nikon CF-DC4 je určeno pro digitální zrcadlovky Nikon D800 nebo D800E
       • kvalitní kožené pouzdro ochrání váš fotoaparát před poškrábáním a dalšími vnějšími vlivy
       NIKON SB-700 Blesk

       NIKON SB-700 Blesk

       *****
       (9 recenzí)
       NIKON SB-700 Blesk
       • výkonný blesk disponující inteligentním systémem i-TTL komunikace umožňuje všestranné...
       • vylepšení oproti modelu SB-600: větší rozsah zoomu (24 - 120 mm), inovované obvody...
       8 490,-
       Skladem > 5 ks
       NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

       NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

       NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon
       • Směrné číslo 16 (ISO 100)
       • Řízení zábleskové expozice Nikon i-TTL
       • Vhodný pro objektivy s filtrovým závitem 49 až 82 mm
       9 690,-
       Skladem 2 - 3 ks
       AVACOM Nikon EN-EL15

       AVACOM Nikon EN-EL15

       *****
       (2 recenze)
       AVACOM Nikon EN-EL15

       Baterie Avacom Nikon EN-EL15 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

       790,-
       Skladem 4 - 5 ks
       NIKON UT-1 Komunikační jednotka D4/D800/D7000

       NIKON UT-1 Komunikační jednotka D4/D800/D7000

       NIKON UT-1 Komunikační jednotka D4/D800/D7000

       UT-1 je univerzální komunikační jednotka kompatibilní s určenými modely digitálních jednookých zrcadlovek Nikon. Jednotka umožňuje kabelové připojení do sítí LAN, lze...

       2 990,-
       Poslední kus
       PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1

       PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1

       PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1

       Speciální čistící set na snímače digitálních zrcadlovek. Speciální tyčinka s polyuretanovou gumou na hrotu zamezuje poškrábání povrchu snímače a současně zajišťuje, že...

       1 490,-
       Skladem 4 - 5 ks
       PIXEL spoušť kabelová RC-201/DC0 pro Nikon D500/810/D5

       PIXEL spoušť kabelová RC-201/DC0 pro Nikon D500/810/D5

       *****
       (2 recenze)
       PIXEL spoušť kabelová RC-201/DC0 pro Nikon D500/810/D5
       • kabelová spoušť s možností aretace
       • délka 110 cm
       • rozměry a hmotnost: 95,5x29,4x20,3mm a 55 g
       390,-
       Skladem > 5 ks
       NIKON MB-D12 pro D800/E/810

       NIKON MB-D12 pro D800/E/810

       NIKON MB-D12 pro D800/E/810
       • napájen pomocí osmi standardních tužkových baterií AA nebo pomocí bateriií EN-EL15
       • nabízí alternativní tlačítko spouště, multifunkční volič, tlačítko aktivace...
       11 490,-
       Poslední kus
       NIKON BL-5 krytka bateriové komory pro D800/D800E

       NIKON BL-5 krytka bateriové komory pro D800/D800E

       NIKON BL-5 krytka bateriové komory pro D800/D800E
       • Nikon BL-5 krytka bateriové komory battery gripu MB-D12 pro fotoaparát Nikon D800/E
       • Může být také použit s akumulátorem EN-EL18.
       KENKO Mezikroužky set 12/20/36 mm pro Nikon F

       KENKO Mezikroužky set 12/20/36 mm pro Nikon F

       *****
       (5 recenzí)
       KENKO Mezikroužky set 12/20/36 mm pro Nikon F

       KENKO Mezikroužky 12/20/36 AF DG jsou plně automatické a přenášejí veškeré údaje týkající se expozice. To v praxi vede k usnadnění samotného fotografování, protože...

       4 290,-
       Poslední kus
       MEIKE mezikroužky set 12/20/36 pro Nikon AF

       MEIKE mezikroužky set 12/20/36 pro Nikon AF

       *****
       (5 recenzí)
       MEIKE mezikroužky set 12/20/36 pro Nikon AF

       Sada mezikroužků Phottix v sobě zahrnuje tři kroužky o výšce 12, 20, 36mm, díky kterým je možné dosáhnout zvětšení 1:1 a výše.

       2 590,-
       Skladem > 5 ks
       Další podobné produkty

       Alternativy k produktu

       Alternativy k produktu

       Poradna k produktu

       NIKON D800 tělo

       Přidat příspěvek
       • Jiří Šimeček
        Odpovědět

        Paměťová karta

        Jiří Šimeček 02.01.2015 14:10:15
        Dobrý den,
        prosím Vás chtěl bych se zeptat zda máte zkušenosti s různými značkami paměťových karet a jejich rychlostmi? Mám na mysli jen karty CF. Jaké karty dokáží využít maximální potenciál rychlosti tohoto fotoaparátu při snímání plné velikosti RAW? Děkuji za odpověď
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Paměťová karta

         Jakub Valdivia 02.01.2015 14:36:55
         Dobrý den,

         nejlepší značky jsou Sandisk a Lexar, tyto značky nabízejí velmi rychlé a spolehlivé paměťové karty. Pro fotoaparát Nikon D800 jsou vhodné např.: http://www.fotoskoda.cz/sandisk-cf-32gb-extreme-120-mb-s-udma-7/ .
       • Miroslav Pláňava
        Odpovědět

        Nikon D800

        Miroslav Pláňava 06.12.2014 18:47:27
        Dobrý den, napište mi prosím co všechno je součástí digitální zrcadlovky pouze tělo NIKON D800,
        předem děkuji za odpověď.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Nikon D800

         Jakub Valdivia 08.12.2014 23:02:41
         Dobrý den,

         v balení naleznete naleznete návod, popruh, nabíječku.USB kabel, akumulátor, AV kabel, CD se základním softwarem na úpravu a krytky.
       • richard Petřivalský
        Odpovědět

        D800

        richard Petřivalský 17.06.2014 09:26:43

        Dobrý den,prosím o radu...vlastním Nikon D7000 a jsem rozhodnutý pro koupi FX primárního těla D800. Neustálé výměny objektivů při akci mne už pěkně štvou:-) a láká mne FX formát.. Fotografuji taneční vystoupení jednotlivce i skupiny, divadelní vystoupení a dále pak široké spektrum od motosportu, příležitostných svateb, portrétů i krajiny. K D7000 mám Nikkor 17-55 f2,8, pevnou Nikkor 50 f1,8G, Sigmu 70-200 II bez stabilizace. K D800 bych chtěl vzhledem k natáčení videa (stabilizace) pořídit Tamron 24-70 f2,8Di VC USD a v budoucnu 1,4 padesátku a nějaký svetlý portréťák 85mm. Otázka zní... má smysl si nechávat Nikkora 17-55 bez stabilizace? Lze jej na DX nahrasit Tamronem? Jaký výstup bude ze Sigmy 70-200 na D800? Má smysl pořizovat několikanásobně dražší Nikkor 70-200VR? (stabilizace by se ve špatných světelných podmínkách hodila...). Děkuji za odpověď Richard
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:D800

         Jakub Valdivia 17.06.2014 13:34:24
         Dobrý den,

         na DX jej lze částečně nahradit Nikon 17-55/2.8 Tamronem 24-70/2.8, pokud oželíte absenci širšího úhlu záběru. Zde ovšem z důvodu neoriginálního objektivu doporučuji vyzkoušet více kusů. Nikon D800 vyžaduje přesné a spolehlivé objektivy. Osobně bych určitě zauvažoval o změně teleobjektivu. Sigma 70-200 je pro výstup z D800 nedostatečná. Pokud vyloženě nepotřebujete verzi f/2.8, tak vám mohu nabídnou opticky i konstrukčně stejně kvalitní f/4 verzi: http://obchod.fotoskoda.cz/nikon-70-200-4-g-ed-vr/ .
       • Filip
        Odpovědět

        rozlišení

        Filip 14.11.2013 19:02:09
        Dobrý den,

        super, tak děkuji za odpověď :)))

        Filip
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:rozlišení

         Jakub Valdivia 14.11.2013 19:17:06
         Dobrý den,

         velmi se omlouvám, již jsem na váš dotaz odpovídal a nejspíše kvůli technické chybě nebyl zobrazen.
         Takže ještě jednou, při nastavení nižšího rozlišení se nejedná o crop snímače. Ten si musíte nastavit přímo v menu, nebo jej mít nastavený na funkčním tlačítku a poté je vidět na matnici menší čtvereček aby měl uživatel přehled o ořezu snímku.
         Snížení rozlišení nemá žádný vliv na snížení šumu.
         • Filip
          Odpovědět

          Re: RE:rozlišení

          Filip 15.11.2013 00:24:03
          Dobrý den,

          děkuji za odpověď. Nevím, jestli je to přesně to, na co jsem se ptal, asi jsem otázku neformuloval přesně.

          Takže lze bez problémů s D800 fotit např. do 12 Mpix rozlišení při využití full frame formátu čipu se všemi výhodami, které to nese, je to tak?

          Děkuji.


          • Jakub Valdivia
           Odpovědět

           RE:Re: RE:rozlišení

           Jakub Valdivia 15.11.2013 07:50:32
           Dobrý den,

           ano využívá se celé políčko snímače, ale při snížení rozlišení na 12 Mpix bude naopak spíše docházet ke ztrátě obrazové kvality.
       • Filip
        Odpovědět

        rozlišení

        Filip 06.11.2013 00:56:15
        Dobrý den,

        nedaří se mi sehnat relevantní informaci, jak se D800 chová při nastavení nižšího rozlišení.
        Parametry D800 jsou vyhovující, nicméně rozlišení 36Mpix může být pro většinu prací zbytečně veliké a nemusí vždy vyhovovat s ohledem na čas trávený postprodukcí při větším množství zpracovávaných rawů.

        Rád bych tedy věděl, která z odpovědí, které dostávám odpovídá reálnému chování tohoto těla:
        1. Při nastavení nižšího rozlišení přístroje, např. na 24 Mpix zároveň dochází ke cropu, tzn. není využitý formát full frame čipu
        nebo
        2. Při nastavení nižšího rozlišení se stále využívá full frame čipu a ke cropu nedochází, pouze se využívá každý x. pixel na čipu

        Dál by mě zajímalo, zda snížení rozlišení má nějaký (pozitivní) vliv na snížení šumu.

        Za odbornou odpověď děkuji.

        Filip


       • David Šíp
        Odpovědět

        Vlnění videa na D800

        David Šíp 16.10.2013 15:22:57
        Dobrý den, potřebovali bychom radu ohledně natáčení videa na D800 koupenou u Vás . Při natáčení v ateliéru , kde jsou video zářivky FOMEI dochází k vlnění zaznamenaného videa. Od firmy, která prodává světla jsme se dozvěděli, že jde o "interference" a máme se obrátit na vás nebo na Nikon CZ . Půjde nastavit D800 v menu , abychom vlnění odstranili ? Děkuji za reakci.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Vlnění videa na D800

         Jakub Valdivia 19.10.2013 23:16:44
         Dobrý den,

         dle informací od zkušenějších kolegů co se zabývají videem, je potřeba nejlépe natáčet na čas 1/50s, díky které nedochází k interferenci zářivkových světel.
       • Marek
        Odpovědět

        D800 - 24-70/2,8

        Marek 26.05.2013 17:58:17
        Dobrý den, o kousek výše píšete, že Nikkor 50/1,4 G AF-S je ideální pro D800, ale v doporučených objektivech pro D800 tento objektiv není uvedený. Jak to tedy je ? A další mě zajímá kombinace D800 s Nikkor 24-70/2,8. Je tento objektiv dostačující pro D800 natolik, aby zvládl bez ztrát potenciál D800 nebo je nutné přejít na pevná skla ?
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE: D800 - 24-70/2,8

         Jakub Valdivia 29.05.2013 17:15:02
         Dobrý den,oba objektivy jsou pro Nikon D800 dle mých zkušeností perfektní volbou. Jak říká p. Mirek je potřeba se s Nikonem D800 lépe seznámit a uvědomit si že s rozlišením 36 Mpix je třeba fotit jinak a na kratší časy. Kvůli vysoké míře detailů je vidět každá pohybová neostrost.
        • Mirek
         Odpovědět

         RE: D800 - 24-70/2,8

         Mirek 28.05.2013 19:04:16
         Druhy uhel pohledu je vzit D800 a proste jit fotit. Mel jsem D800 zapujcenu od kamarada, ktery onemocnel a potreboval zaskok na jednu akci a jelikoz jsem mel D800 na 14 dni, tak bylo i trochu casu se s timto strojem seznamit a vyzkouset.Prvni, co bych asi doporucil po uvodnim seznameni je vyuzit funkci jemneho doladeni AF pro kazde sklo, protoze je u D800 kazda nepresnost mnohem vice videt a predejde se tak zbytecnemu rozcarovani. Zkousel jsem i starou 50/1.8D a je v pohode pouzitelna (nezkousel jsem extremni situace, ale foceni v interieru) a verim, ze 50/1,4 G AF-S bude jiste lepsi. Dale jsem zkusil 28-70/2.8, 105/2.8, 70-200/2.8 (i v kombinaci s TC-17E) a kamaradovu 24-70/2.8. Vysledky jsou skutecne pusobive a obavy nejsou na miste. Jedine, co je potreba hlidat, tak vlastni ruce a pohybovou neostrost, tedy pokud neni stativ, tak radeji volit kratsi cas, nez byl clovek zvykly. To vsak neni vada, ale vlastnost. Za sebe mohu rici, ze kdyz jsem D800 vracel, tak jsem se s ni loucil jen velmi nerad. ;-)
        • Mirek
         Odpovědět

         RE: D800 - 24-70/2,8

         Mirek 28.05.2013 19:02:20
         Dobry den, na tuto otazku se da odpovedet ve dvou rovinach. Z pohledu laboratornich mereni na:www.dxomark.com/index.php/Publications/DxOMark-Reviews/Which-lenses-for-your-Nikon-D800/Nikon-D800-and-standard-lens-choicesje videt, ze nejlepsi vysledky poskytnou pevna skla a vitezem jsou tam obe verze AFS 85mm...
       • Mirek
        Odpovědět

        D800 problemy ?

        Mirek 29.04.2013 22:27:17
        Dobry den,D800 mi padla do oka jako nahrada za soucasnou D200. Vetsinu prislusenstvi bych vyuzil, co nebylo kompatibilni jsem prodal uz s D100. Ale...Kdyz se pro neco nadchnu, tak se snazim zjistit maximum informaci a diky tomu jsem narazil i na nemale mnozstvi lidi majicich s novym strojem problem:1. fotky na LCD maji nazelenaly nadech (lze snad opravit nastavenim v menu)2. obcasne zaseknuti (zamrznuti) stroje3. ojedinele nefunkcni dalkove ovladani4. obcas nespusti externi blesk (CLS) ani kdyz je cidlo blesku smerem k D8005. "left focus issue"... stred a prava strana ostri spravne, leva je u mnoha stroju mimo. Setkal jste se s tim nekdo ? Vyskytuje se neco z toho v dnesni dobe, nebo slo o problemy prvni serie ?Priznam, ze jsem na tohle smolar a obykle vychytavam vadny kus (D100 byla 3x na reklamaci, nez se stala spolehlivou). D200 trpi na banding, ale s tim se da zit v pohode, protoze toho se mi povedlo dosahnout asi 5x za 60 tisic snimku. Ostri vsak spolehlive bez ohledu na vybrany ostrici bod. Totez plati pro CLS, ktere mi funguje v interieru bez ohledu na to, kam mam natocene cidlo blesku.Nerad bych u noveho stroje resil zase nejaky problem. Proto prosim o reference ohledne vyskytu pripadnych chyb.Dekuji. Mirek
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE: D800 problemy ?

         Jakub Valdivia 07.05.2013 15:15:26
         Dobrý den,1. O nazelenalém nádechu u lcd displayů nemám žádné informace.2. Na zamrznutí fotoaparátu má často vliv nedostatečně rychlá paměťová karta, popřípadě řeší update firmwaru.3. U dálkového ovládání netuším, zda-li jde o drátové nebo bezdrátové ovládání. V případě kabelové spouště je potřeba hlídat správné zapojení do zdířky.4. Dosah CLS je závislý nejen na vzdálenosti a přímé viditelnosti, ale i na množství okolního světla. Je potřeba mít na paměti že externí blesk se nedobíjí tak rychle jako externí.5. Pokud nastane problém s ostřením je potřeba poslat přístroj na servis, kde ostření přemapují.Doufám že jsem vám alespoň trochu pomohl s rozhodováním. Pokud máte ještě nějaké dotazy, rád vám poradím.
         • Mirek
          Odpovědět

          RE: RE: D800 problemy ?

          Mirek 07.05.2013 22:28:48
          Dobry den,dekuji za potesujici odpovedi. Nakonec jsem stejny dotaz zaslal i na podporu Nikon, kde byli tez velmi vstricni a uprimni, coz chvalim. Ve vetsine bodu se shodujete, tak to zjednodusim.1. nebylo zaznamenano u nas (pravda, cerpal jsem na forech v zahranici, predevsim v USA).2. pravdepodobne problem s ne zcela kompatibilni kartou3. s problemem se nesetkali a D800 je s moji MC-36 plne kompatibilni4. problem s CLS se ojedinele vyskytuje, kdyz je vse nastaveno na manual. U TTL rezimu se to nestava. Bylo to hlaseno na centralu a mohlo by to byt opraveno v nejakem dalsim FW.5. Jednalo se o problem nekterych prvnich kusu, ale za letosni rok byl zaznamenan uz jen jediny pripad a to jeste u pristroje zakoupeneho drive. Problem resi servis v ramci zaruky.Obavy jsou tedy zazehnany, ale bohuzel musim nakup odlozit, protoze mi v nedeli zacal stavkovat muj 28-70 AF-S. Z minima do 5m zaostri v pohode, ale na tech cca 5m se zasekne a vydava velmi neprijemne zvuky. D800 tedy musi pockat, ale verim, ze tyto informace pomohou i dalsim zajemcum.Jeste jednou dekuji a preji dobre svetlo.Mirek
       • Tomáš Vítů
        Odpovědět

        Kompatibilita paměťových karet

        Tomáš Vítů 21.03.2013 18:10:03
        Dobrý den,měl bych dotaz ohledně kompatibility SDXC paměťových karet s kapacitou vyšší než 64GB.. Nevíte jestli D800 zkousne např. 128GB SDXC kartu? Pokud máte možnost, můžete prosím na prodejně ověřit? Podle mého názoru by to 128GB kartu zformátovanou na FAT32 zkousnout mohlo..A ještě bych se zeptal na rychlost CF karet, jsou názory, že jsou rychlejší, ale když koukám na rychlosti, např. SDXC karta kterou tu máte www.fotoskoda.cz/eobchod/p4062681-cz-sandisk-sdxc-64gb-extreme-pro-95mbs s rychlostí bohatě bude stačit ne?? Neplánuju točit video, jen na fotografie.. Možná by stačila i pomalejší??Díky za odpovědi..TV
        • Mirek
         Odpovědět

         RE: Kompatibilita paměťových karet

         Mirek 29.04.2013 20:13:13
         Dobrý den, podle toho co jsem nasel, tak s D800(E) je kompatibilni SDSDRX3-128G-A21, alespon to Sandisk uvadi na svych strankach. Nicmene bych radeji sel cestou mensich karet z duvodu rozlozeni rizika.Pokud jde o rychlost, tak Rob Galbraith delal uzivatelsky test (firmware puvodni A:1.00 B:1.00) a jako obvykle je na jeho strankach:www.robgalbraith.com/bins/camera_wb_multi_page.asp?cid=6007-12451Snad to trochu pomuze v orientaci. :)
       • Michal Balner
        Odpovědět

        D800

        Michal Balner 26.01.2013 03:31:13
        Dobry den, fotim jiz nekolik let jako ameter ,nadsenec a z nikon D60 jsem po dvou letech vymenil za D90 myslim ze nastal dalsi krok a chtel bych si u vas koupit D800 pro kterou jsem se rozhodl a nadchl. Zajimalo by mne zda muzu pri koupi noveho Nikonu dat do protiuctu starsi verzi D90Dekuji za odpoved S pozdravem Michal
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE: D800

         Jakub Valdivia 28.01.2013 13:02:24
         Dobrý den,vaši starou zrcadlovku Nikon D90 lze samozřejmě použít na protiúčet.
       • Kilbak
        Odpovědět

        Dotaz

        Kilbak 18.12.2012 23:39:44
        Zdravím Vás, uvažuji o koupi Nikon D800. Vlastním objektivy Nikkor AF 50mm f/1.4D a Nikkor AF 35mm f/2D . Fotím převážně na clonu f8-f11, za pomoci zábleskových světel. Budou tyto objektivy zvládat rozlišení 36 mpx na clonách f8-f11. Bude fotka ostrá jak ve středu, tak na okrajích? Původně jsem je používal na nikonu D200. Na Photozone.de mají na těchto clonách vysoké rozlišovací čísla. Zajímalo by mě jestli mate nějakou osobní zkušenost v praxi? chtěl bych tisknout fotky velikosti 45 x 30 cm za případnou radu děkuji. Pokud by byli nevhodné byla by dobrá volba Objektiv Nikon 50mm f/1,4 AF-S NIKKOR G na velké zvětšeniny?
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE: Dotaz

         Jakub Valdivia 21.12.2012 21:20:09
         Dobrý den,objektivy s označením "D" mají tu nevýhodu že nemají antireflexní vrstvu na zadní čočce a tudíž se na 36 mpx rozlišení plně projeví jejich nedokonalosti. Rozhodně vám doporučím použití objektivu Nikon 50mm f/1,4G protože tento objektiv je pro Nikon D800 výbornou volbou.
       • Jirka
        Odpovědět

        Dalkova spoust

        Jirka 11.12.2012 12:37:14
        Dobry den,mate v nabidce nejakou levnejsi variantu dratove spouste pro D800? Rad bych nafotil novorocni ohnostroj. Pokrocile funkce nepotrebuji.Dekuji
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE: Dalkova spoust

         Jakub Valdivia 13.12.2012 15:39:12
         Dobrý den,jako nejlevnější model drátové spouště vám mohu nabídnout: www.fotoskoda.cz/eobchod/default.asp?fc=22&po=2&cop=2000972
       • Kamil K.
        Odpovědět

        D800 vs 5D Mark III

        Kamil K. 03.12.2012 18:41:46
        Dobrý den.Chtěl bych Vás požádat o radu v mém rozhodnutí mezi D800 a 5D Mark 3. Fotím hlavně zvěř ve volné přírodě (za jakéhokoliv počasí) a makro. Fotil jsem s 5D Mark 2 a D2x. Oba mám hrozně rád, ale víc jsem využil 5D Mark 2 z důvodu možnosti výřezů díky rozlišení.D2x zase lépe padne do ruky (osobní pocit). S nástupem D800 už pro mne odpadá problém s rozlišení, ale nejsem si jist kvalitou D800 při focení na vyšší ISO oproti 5D Mark 3.Četl jsem různé recenze, ale papír snese všechno a praxe je většinou jinde.Máte prosím nějakou zkušenost? A je vůbec rozdíl do hodnoty ISO např. 6400 v této třídě vůbec rozdíl viditelný? osobně mne srdce táhne spíše k Nikonu, ale rád si nechám poradit.Děkuji, K.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE: D800 vs 5D Mark III

         Jakub Valdivia 06.12.2012 08:09:35
         Dobrý den,dle mých osobních zkušeností a výsledných fotografií má navrch Nikon D800. I co se týče ergonomie, tak mi připadl lépe zpracovaný než Canon 5D Mark III.Ostřící systém u Nikonu D800 je přesnější a spolehlivější. I přes vyšší rozlišení je možné volit vysoké hodnoty ISO bez obav ze ztráty obrazové kvality.
         • Kamil K.
          Odpovědět

          RE: RE: D800 vs 5D Mark III

          Kamil K. 06.12.2012 09:01:27
          Dobrý den.Velice Vám děkuji za odpověď a radu. Po pravdě jsem v tuto odpověď doufal :)Ještě jednou Vám moc děkuji.K.
       • Milan
        Odpovědět

        Objektiv

        Milan 02.12.2012 12:23:43
        Dobrý den,je možné použít na D 800 objektiv SIGMA 70-200/2,8 APO EX DG OS HSM?Předem děkuji za odpověď.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE: Objektiv

         Jakub Valdivia 02.12.2012 12:47:49
         Dobrý den,objektiv SIGMA 70-200/2,8 APO EX DG OS HSM bude s Nikonem D800 plně kompatibilní.
       • Lenka
        Odpovědět

        D700 a D800 rozdíl obrazu

        Lenka 14.11.2012 17:55:58
        Dobrý den, jak velký je rozdíl obrazové kvality u D700 a D800? Jak velkou roli hraje rozdílné rozlišení těchto modelů v kvalitě výstupu? Je to pouze o velikosti požadovaného výstupu nebo je ten rozdíl znatelný i jinak? A dále jak velký výstup s D700 si můžu dovolit, aby oko někoho, kdo fotí, bylo spokojené? Děkuji.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE: D700 a D800 rozdíl obrazu

         Jakub Valdivia 15.11.2012 23:02:11
         Dobrý den,rozdíl obrazové kvality je nesrovnatelný. S Nikonem D800 získáte mnohem větší míru detailů a dynamický rozsah je naprosto špičkový. Osobně bych s Nikonem D700 volil formát A2, ale pouze za předpokladu, že bude použit špičkový objektiv.
       • Marie
        Odpovědět

        manuál

        Marie 07.11.2012 14:30:00
        Dobrý den ,bude k zakoupení také samostatný manuál v češtině ?Děkuji
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE: manuál

         Jakub Valdivia 07.11.2012 16:40:38
         Dobrý den,obávám se že samostatný manuál v češtině nelze zakoupit. Lze jej stáhnout z www.Nikon.cz v elektronické podobě.
       • robert
        Odpovědět

        D700+D800 vystup

        robert 18.10.2012 15:59:01
        Dobry den,velmi by ma zaujimal Vas nazor na moj problem.V sucastnosti pouzivam nikon D700 chcel by som si kupit aj D800. Vzhladom k tomu, ze pouzivam iba pevne skla, chcem fotit s D700 aj D800 naraz. Moje oblubene ohnisko 35 vyuzivam na cca 90 percent a vacsinou fotim iba nim. obcas ked mi je uzke pouzijem ohnisko 24 na druhom tele. Vzhladom k tomu ze D700 je skoro nova a nechcem ju este predat sa Vas preto chcem opytat. Nebudem mat vyrazny problem pri zosuladeni fotografii z jednej akcie pri dvoch odlisnych vystupoch? Samozrejme pri rovnakych nastaveniach na oboch telach (picture style atd.) Samozrejme neriesim ISO a rozlisenie, ale skor tonalitu farebnost atd... Dakujem a prajem pekny den.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE: D700+D800 vystup

         Jakub Valdivia 19.10.2012 07:20:20
         Dobrý den,myslím si že pokud budete snímat do formátu RAW tak dokážete oba výstupy sladit relativně snadno.
       • Karel
        Odpovědět

        blesk+d800

        Karel 13.10.2012 23:24:28
        Je fotoaparát kompaktní s bleskem SB 900?
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE: blesk+d800

         Jakub Valdivia 15.10.2012 07:43:47
         Dobrý den,blesk je samozřejmě plně kompatibilní.
         • Karel
          Odpovědět

          Objektiv Dx

          Karel 15.10.2012 08:37:13
          Je kompaktní s tělem D800 objektiv AF-S NIKKOR 18-200 1:3,5-5,6 G ED, po přepnutí těla do formátu DX?
          • Jakub Valdivia
           Odpovědět

           RE: Objektiv Dx

           Jakub Valdivia 17.10.2012 09:08:57
           Dobrý den,všechny DX objektivy jsou s Nikonem D800 plně kompatibilní.
         • Karel
          Odpovědět

          RE: RE: blesk+d800

          Karel 15.10.2012 08:12:54
          Díky za odpověď. Nikde ani zmínka o tomto blesku a D800.
       • Vašek
        Odpovědět

        Photoshop CS5 Extended

        Vašek 03.10.2012 23:56:30
        dobrý den,vlastním výše uvedený program a soubory RAW nejdou otevřít, photoshop CS 5tedy není kompatibilní ?
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE: Photoshop CS5 Extended

         Jakub Valdivia 05.10.2012 14:49:42
         Dobrý den,stáhnul jste si z Adobe aktuální verzi Camera Raw: www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=5391 ?
       • Petr
        Odpovědět

        kvalita záznamu nekomprimovaného videa

        Petr 27.08.2012 10:14:36
        Dobrý den, jaký je rozdíl v kvalitě externího záznamu nekomprimovaného videa ve srovnání s kompromovaným záznamem na kartu ve fotoaparátu? Prosím také o eventuální odkaz na podrobný výklad
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE: kvalita záznamu nekomprimovaného videa

         Jakub Valdivia 28.08.2012 21:10:56
         Dobrý den,pokud to s natáčením videa myslíte vážně tak doporučuji natáčet externím záznamem nekomprimovaného videa, následnou úpravou docílíte lepší kvality.Ale budete k tomu potřebovat externí SSD disky, externí obrazovku a mnoho dalšího příslušenství u kterého se cena může vyšrobouvat i přes cenu fotoaparátu.
       • Petr Planý
        Odpovědět

        NIkon D600 a Nikkor 24-85mm/f3.5-4.5 AF-S VR

        Petr Planý 01.08.2012 21:12:03
        Dobrý večer, na netu se již nějakou dobu proslýchá, že Nikon připravuje novou full frame zrcadlovku D600. Nechci vůbec spekulovat o její specifikaci, obtěžovat Vás dotazy na termín a cenu. Vzhledem k tomu, že se D600 (i když se mohou ještě objevit varianty jejího názvu) zcela určitě dříve či později objeví na trhu, a tedy i u Vás, chci se zdvořile dotázat, zdali budete D600 prodávat v setu s novinkou, objektivem Nikon 24-85mm/f3.5-4.5 AF-S VR, který se již dá objednat u některých prodejců.Jinými slovy, bude případná koupě takového setu u Vás finančně výhodnější? Děkuji za odpověď a zdravím.Petr Planý
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE: NIkon D600 a Nikkor 24-85mm/f3.5-4.5 AF-S VR

         Jakub Valdivia 02.08.2012 19:41:08
         Dobrý den Petře,bohužel k neověřeným informacím se nemůžeme nijak vyjádřit jelikož se jedná o spekulace.Nabídka setů závisí na společnosti Nikon a všeobecně jsou cenově sety výhodnější.
       • Raketos
        Odpovědět

        Erudice

        Raketos 20.07.2012 13:00:34
        Jaká je tady odbornost odpovědí? Na dotaz zda půjde použít objektiv z D70, který je pro DX - nejen, že nevykreslí, ale D800 je FF a objektiv je nekompatibilní! Uff.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE: Erudice

         Jakub Valdivia 20.07.2012 13:38:35
         Dobrý den,fotoaparát má možnost přepnutí obrazového pole na formát DX kde není problém s vykreslením obrazového pole a pojem nekompatibilní je neurčitá informace, prosím o podrobnější popis.
       • Petr
        Odpovědět

        Dioptrická očnice

        Petr 14.07.2012 15:22:04
        Dobrý den, používám dioptrickou redukci (+4 dpt). Na D90tce mám dioptrickou korekci přímo vloženou do očnice. Existuje takováto dioptrická očnice i pro D800?
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE: Dioptrická očnice

         Jakub Valdivia 15.07.2012 06:33:05
         Dobrý den Petře,zde je nabídka dioptrických korekcí které jsou vložené do očnice: www.fotoskoda.cz/eobchod/default.asp?hlenazev=NIKON+DK-17C+Korekce&fc=6&po=0
       • Fiedlerm
        Odpovědět

        D800 a cestovní objedktiv

        Fiedlerm 12.06.2012 13:42:00
        Dobrý den,přešel jsem z D300 na D800 a řeším jaký si pořídit cestovní objektiv. U D300 jsem na cesty používal 18-200 DX a byl jsem velmi spokojen. Jak se vám jeví FX 28-300/3,5-5,6 VR ? Pročetl jsem spoustu diskusí, ale obecně je spíše prererovaný 24-120/4.Jediný FX objektiv který mám je 70-200/2,8 G ED AF-S VR.děkuji M. Fiedler
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE: D800 a cestovní objedktiv

         Jakub Valdivia 12.06.2012 15:17:30
         Dobrý den,osobně bych také doporučil spíše Nikon 24-120/4. Je opticky kvalitnější a i rychleji zaostřuje.
       • Josef
        Odpovědět

        objektiv

        Josef 09.06.2012 23:08:07
        Je možné použít na D 800 objektiv Nikon DX AF-S NIKOR 18-70mm 1 : 3,5 -4,5G ED. Jedná se o objektiv z D70.Děkuji Josef
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE: objektiv

         Jakub Valdivia 10.06.2012 09:43:40
         Dobrý den Josefe,objektiv nasadit půjde ale obávám se že nejspíše nebude kvalitně vykreslovat rozlišení Nikonu D800.
       • zacatecnik
        Odpovědět

        zoom + crop

        zacatecnik 23.04.2012 10:42:58
        d800 ma 3x tolik pixelu co d700.znamena to ze 24-70 na d800 ve skutecnosti ma zoom 24-210 pokud budu pouzivat crop na 12mpix?
        • Pavel Galler
         Odpovědět

         RE: zoom + crop

         Pavel Galler 24.04.2012 09:28:26
         Dobrý den,u D800 můžete přepnout na DX formát s cropem 1,2x nebo 1,5x.
         • zacatecnik
          Odpovědět

          RE: RE: zoom + crop

          zacatecnik 08.05.2012 08:55:37
          jde mi o orez v pocitaci. Kdyz ma 3x tolik pixelu, tak muzu vic rezat. A rezani je v podstate zoomovani.
          • Pavel Galler
           Odpovědět

           RE: RE: RE: zoom + crop

           Pavel Galler 09.05.2012 09:54:32
           Dobrý den,ano to to samozřejmě platí.
       • Jaroslav Kortus
        Odpovědět

        Podrobný test Nikon D800 v češtině

        Jaroslav Kortus 22.04.2012 23:01:08
        Na www.makofoto.cz najdete velmi podrobný test Nikonu D800 a jeho porovnání s D700. Možná vám tento test odpoví na spoustu dotazů. Najdete tam i spoustu snímků s různými objektivy a možná se dozvíte, že 50/1,8 není na D800 fajn:) Fotoaparát vám ale neprodáme, kupte si jej u Škody, až je budou mít:)
       • Karel
        Odpovědět

        Raw

        Karel 15.04.2012 22:36:21
        Dobrý den, zajímala by mne orientační velikost Rawu komprimovaného a nekomprimovaného. D 300 zhotovuje Rawy v přibližné velikosti 9-11MB nekomrimované. Mám uvažovat o 3x větší velikosti u D800? Moc děkuji za odpověď.
        • Pavel Galler
         Odpovědět

         RE: Raw

         Pavel Galler 16.04.2012 10:43:43
         Dobrý den,velikosti formátu Raw jsou:nekomprinovany 14bit NEf- 74,4MBkomprimovany 14bit 35,9MB
       • Čestmír
        Odpovědět

        Dostupnost

        Čestmír 12.04.2012 17:57:00
        Dobrý den, když bych teď udělal obědnávku kdy bych se mohl foťáku dočkat? Vím že je to těžké odhadnout, stačí zhruba ... týden, měsíc, dva měsíce ...Díky
        • Pavel Galler
         Odpovědět

         RE: Dostupnost

         Pavel Galler 13.04.2012 13:38:08
         Dobrý den,bližší termín nelze přesně určit, počítejte tak spíše ten měsíc.
       • kalich
        Odpovědět

        Karta

        kalich 09.04.2012 14:17:39
        Dobrý den, mám dotaz ohledně karty, koukal jsem se po SDXC kartách LEXAR SDXC 128GB Class 10 Professional a LEXAR SDXC 64GB Class 10 Professional. Myslíte že jsou dostatečné..?děkuji za odpověď
        • Pavel Galler
         Odpovědět

         RE: Karta

         Pavel Galler 12.04.2012 10:31:44
         Dobrý den,vámi uvedené SDXC karty jsou zatím nejrychlejší na trhu, takže by měli být dostatečné. Osobně bych se také přiklonil ke kartám typu Compact flash.
        • Richard Zenker
         Odpovědět

         RE: Karta

         Richard Zenker 10.04.2012 00:05:49
         Dobrý den,obávám se, že jakákoliv SD.H/Xkarta nestačí, určitě bych se zaměřil na nejrychlejší dostupné CF karty. U Fotoškoda mají velice dobré z cenově dostupných např.: www.fotoskoda.cz/eobchod/p4062489-cz-lexar-cf-32gb-600x-udma-6, já jsem spokojen s lacinější 64GB CF Trancend 600X.Před koupí bych doporučil vyzkoušení ve fotoaparátu kvůli kompatibilitě.Richard Zenker
       • Martin
        Odpovědět

        objektivy

        Martin 02.04.2012 19:23:09
        Dobrý den. Jsem pokročilý amatér, který fotí krom portrétu a rodiny taky reportáže a sport. Prodal jsem celou svou DX výbavu a zbyl mi jen blesk SB900. Za všechny peníze co jsem doposud našetřil koupím tento D800. Jaké by jste mi doporučili dva objektivy, abych mohl za co nejmenší peníze letos fungovat a šetřit na další pořádná skla? Viděl bych to na 50 1,8G která se dá koupit kolem 5ky. Ale co na ten sport? Nerad bych se na něj letos vykašlal :) Děkuji za tipy.
        • HonzaK
         Odpovědět

         RE: objektivy

         HonzaK 04.04.2012 09:34:53
         Dobrý den. Nejsem si úplně jistý, jestli zrovna D800 je dobrý foťák pro reportáž a sport, protože není extra rychlý a není tam potřeba obvykle takové rozlišení. Naopak je velmi citlivý na přesnost zaostření, což v terénu bývá náročné.Objektiv 50/1.8 je fajn, i uváděná 50/1.4. Jako alternativu k velmi drahému (ale výbornému) Nikon 70-200/2,8... můžu doporučit nějaký starší 80-200/2.8 z bazaru (ovšem bez VR) kolem 15 tis.
        • HonzaK
         Odpovědět

         RE: objektivy

         HonzaK 03.04.2012 16:43:51
         Dobrý den. Nejsem si úplně jistý, jestli zrovna D800 je dobrý foťák pro reportáž a sport, protože není extra rychlý a není tam potřeba obvykle takové rozlišení. Naopak je velmi citlivý na přesnost zaostření, což v terénu bývá náročné.Objektiv 50/1.8 je fajn, i uváděná 50/1.4. Jako alternativu k velmi drahému (ale výbornému) Nikon 70-200/2,8... můžu doporučit nějaký starší 80-200/2.8 z bazaru (ovšem bez VR) kolem 15 tis.
        • Richard Zenker
         Odpovědět

         RE: objektivy

         Richard Zenker 02.04.2012 23:18:47
         Dobrý den Martine, já jsem se již D800 dočkal, šel jsem sice na to opačně (tedy obměnu objektivů jsem provedl loni = 16-35/4 a 24-70/2.8). Ale v tvé situaci bych nešel asi do 50/1.8 ale do 1.4. Nu a pak babo raď - asi tě nepotěším, ale spíš než kupovat něco "dočasného" bych si raději třebas i na splátky (na ty bez navýšení) vzal NIKON 70-200/2,8 G ED AF-S VRII, ale zase je to věc názoru. Tato kombinace by ti asi pokryla většinu běžných situací...RichardP.S.: zatím jsem s D800 maximálně spokojen, jen jsem narazil na nekompatibilitu s 32GB CF kartou od Kingstonu, naopak mohu doporučit 64GB CF kartu od Trancendu (pokud si zvyklý na SD karty, tak na ty díky "rychlosti" zapomeň)
         • Jan
          Odpovědět

          RE: RE: objektivy

          Jan 04.04.2012 22:09:21
          Netušíte prosím jaký je rozdíl v rychlosti ukládání na CF karty proti SDHC třeba SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s u D800ky? Děkuji
          • Pavel Galler
           Odpovědět

           RE: RE: RE: objektivy

           Pavel Galler 05.04.2012 10:03:21
           Dobrý den,pokud použijete CF kartu také z rychlostí 90Mb/sec, tak bych řekl že to bude hodně podobné.
       • pajdoush
        Odpovědět

        sety

        pajdoush 28.03.2012 20:35:14
        Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy se asi tak začnou prodávat sety D800 s objektivy? Konkrétně mě by zajímal set D800 + 24-70mm.. Děkuji, pajdoush
        • Pavel Galler
         Odpovědět

         RE: sety

         Pavel Galler 29.03.2012 10:08:17
         Dobrý den,sety D800 zatím nebudou. Viz diskuze výše.
       • Richard Zenker
        Odpovědět

        Dostupnost

        Richard Zenker 23.03.2012 16:29:05
        Dobrý den,fotoaparát je oficiálně venku, tak snad již nejsou tyto věci tak tajné... .Asi je nás mnoho kdo mají fotoaparát objednaný a více či méně trpělivě na něj čekají. Máte reálnou představu kdy budou objednávky postupně plněny?Richard Zenker
        • Pavel Galler
         Odpovědět

         RE: Dostupnost

         Pavel Galler 26.03.2012 10:11:18
         Dobrý den,objednávky na Nikon D800 jsou v plnění. Těla již postupně chodí.
         • Richard Zenker
          Odpovědět

          RE: RE: Dostupnost

          Richard Zenker 26.03.2012 10:52:53
          Dobrý den,to je odpověď která sice nikoho neurazí, ale nemá informační hodnotu. Zajímavější by bylo. získání informace cca:- tento týden se dostane cca na objednávky podané cca do 7.2 včetně- do 14 dní má přijít další várka, která by měla pokrýt objednávky přijmuté za únor- bohužel další dodávky jsou již více v nejistotě a nelze predikovat, kdy budou pozdější objednávky zákazníků vyřizovány....Nejde mi vůbec o nějaké Vaše přehnané otravování, ale schází se například mě, více plateb a potřebuji si hlídat likviditu tak, abych si mohl pro fotoaparát po vyzvání dojít a nemusel narychlo řešit finance.za korektní odpověď, ale lze považovat i "nevíme", protože je možné, že dodávky (termíny a počty kusů) nechodí pravidelně, nebo Vám nejsou oznamoványRZ
          • Pavel Galler
           Odpovědět

           RE: RE: RE: Dostupnost

           Pavel Galler 26.03.2012 11:30:39
           Dobrý den,chápu vás. Momentálně dorazilo deset kusů. Objednávky vyřizujeme dle data rezervace. Další termín a počet doručení D800 není známý.
       • Marta
        Odpovědět

        raw

        Marta 22.03.2012 08:50:25
        Dobrý den, je možno přepnout u D800 na "menší" raw , jako lze například volit velikost JPG? Nebo je k dispozici jen zběsilých 36 MPx? Děkuji Marta
        • Pavel Galler
         Odpovědět

         RE: raw

         Pavel Galler 22.03.2012 14:21:37
         Dobrý den,rozlišení zůstává stále stejné, můžete si ale nastavit kompresi formátu RAW, což vám sníží velikost souboru.
       • GIGGSY
        Odpovědět

        sety

        GIGGSY 21.03.2012 16:34:42
        Vážení,jen doplňuji komunikaci výše ohledně setů tělo d800 + objektivy: na prvních publikovaných fotografiích doručených d800 je mj. též foto s krabicí, která obsahovala set tělo + 28-300. Netvrdím, že to není fake, ale možná skutečně není (... i když zrovna kombo s 28-300 mi vzhledem k parametrům těla nepřipadá jako úplně šťstná volba ...).To jen pro doplnění výše diskutovaného, s pozdravem, Ryan
       • INA
        Odpovědět

        D800 neni kompatibilni s WT-5

        INA 14.03.2012 14:32:50
        Dobry den,vami uvadena informace v popisu nespravne ukazuje kompatibilitu s WT-5.Nikon nikde neuvadi ze D800 je kompatibilni s WT-5. Naopak vsude, kde hovori o bezdratovem pripojeni, zminuje jen a pouze starsi WT-4. Asi nejlepe to dokumentuje v seznamu vsech kopatibilnich / pripojitelnych prislusenstvi. Viz: imaging.nikon.com/lineup/dslr/d800/compatibility01.htmO bezdratovem pripojeni D800 take viz: imaging.nikon.com/lineup/dslr/d800/features04.htmS pozdravem,INA
       • Michal Janata
        Odpovědět

        Sety s objektivy

        Michal Janata 07.03.2012 19:05:51
        Dobrý den,chtěl bych se zeptat, kdy se ve vaší nabídce zobrazí sety D800 s objektivy. Uvedení se už blíží, tak by mě zajímalo jak to bude vypadat.Děkuji
        • giggsy
         Odpovědět

         RE: Sety s objektivy

         giggsy 08.03.2012 16:03:55
         pane kolego, 24. 2. t.r. jsem položil totožný dotaz, ale dostal jsem odlišnou odpověď - novější sdělení je jistě přesnější, ale pokud skutečně ano, nemohu, než se kriticky ´mračit´ na obchodní politiku Nikonu, je to - přinejmenšním - škoda (...), je-li to tak, jak Vám bylo sděleno panem Gallerem.S pozdravem,Ryan
        • Pavel Galler
         Odpovědět

         RE: Sety s objektivy

         Pavel Galler 08.03.2012 12:15:11
         Dobrý den,sety s tělem Nikon D800 se dělat nebudou vůbec.
       • Fr. Sobotka
        Odpovědět

        nový Nikon D800

        Fr. Sobotka 05.03.2012 05:18:11
        Jenom taková poznámka. Jsem dosti starý "nikoňák", fotím hodně, nyní asi 3 roky s D700, jsem s ní velmi spokojen. Jaksi pořád nechápu to rozšiřování videosekvencí, zvyšování kvality zvuku atd.v typických zrcadlovkách. Probůh, proč si lidé nekoupí kameru když chtějí profesionálně nahrávat video? Anebo když se snažíte udělat velmi kvalitní foto, vy máte ještě čas a potřebu nějakých videosekvencí se zvukem?
        • Jan Vrzal
         Odpovědět

         RE: nový Nikon D800

         Jan Vrzal 06.03.2012 12:37:47
         Odpověď je jednoduchá, hodně lidí si kupuje zrcadlovku jako kameru a to jsou zejména nezávislý a hobby filmaři, kteří nemají na drahé kamery (RED kameru). Kamera do 100 tis. prostě nemá tak kvalitní obraz jako zrcadlovka:-). Mě například točení baví také víc jak focení. A zvažuji koupi zrcadlovky:-).
       • věra kuttelvašerová
        Odpovědět

        rozdíl mezi D800 a D800E

        věra kuttelvašerová 29.02.2012 00:30:32
        Dobrý den, máte na prodejně na vyzkoušení oba modely D800 i D800E. Je možné nafotit si snímky na porovnání.potřebuji se rozhodnout, který model by mi více vyhovoval (nyní mám D700), zda se inzerovaná lepší kresba výrazněji projeví.Děkuji.
        • Petr Brynda
         Odpovědět

         RE: rozdíl mezi D800 a D800E

         Petr Brynda 03.03.2012 23:11:46
         Dobrý den Věro, fotoaparát byl k dipozici pouze v průběhu prezentace společnosti Nikon. V současné době není skladem a očekáváme jejich první várku.
       • Giggsy
        Odpovědět

        sety k d800

        Giggsy 24.02.2012 10:41:44
        Dobrý den,chtěl bych se zeptat na sety tělo & objektiv: chystají se k d800, pokud ano, je známo, jaké (budou obdobné, jako u d700?)?děkuji, Ryan
        • Petr Brynda
         Odpovědět

         RE: sety k d800

         Petr Brynda 27.02.2012 09:13:42
         Dobr den, sety s objektivem se v budoucnu nechají předpokládat. V současné době však nemohu blíže upřesnit.
       • Marek
        Odpovědět

        nikon d800

        Marek 18.02.2012 13:32:50
        Zaujima ma či pri snimani videa je automaticke doostrovanie alebo je nutne manualne.Video sa natača len cez živý náhlad alebo je možné aj cez optický hladačik.dakujem
        • MK
         Odpovědět

         RE: nikon d800

         MK 24.02.2012 09:33:29
         Video určite nie je možné natáčať cez hľadáčik nakoľko je to zrkadlovka a vaše vedomosti by pri aparáte za takmer 70tis. mohli byť aspoň natoľko obsiahle, aby ste si na toto vedeli odpovedať aj sami.
       • Richard Zenker
        Odpovědět

        Poděkování a dotaz na dostupnost

        Richard Zenker 13.02.2012 13:28:03
        Dobrý den,nejprve bych Vám chtěl poděkovat za to, že jsem si mohl dnes vzorek D800 na Vaši prodejně v příjemném prostředí a překvapivě v klidu ošahat a vyzkoušet - nad osobní zkušenost není a o D800 musm říci, že mne ta možnost šáhnout si přesvědčila více jak většina neosobních dat dostupných na internetu. Teď Vážněji, druhý den po uvedení v Japonsku jsem si u Vás D800 objednal, jaké jsou mé šance = tzn. kdy se cca fotoaparátu dočkám?předem děkujiRichard Zenker
        • Petr Brynda
         Odpovědět

         RE: Poděkování a dotaz na dostupnost

         Petr Brynda 13.02.2012 13:58:57
         Dobrý den Richarde, datum kdy by měla jít D800 do prodeje je 22.3. nemohu ho stoprocentně garantovat, ale mohu Vás ujistit, že pokud jste již učinil objednávku, budeme brát v potaz její pořadí a fotoaparát Vám ihned, jak bude dostupný zarezervujeme.
       • Pavel
        Odpovědět

        Dotaz

        Pavel 09.02.2012 15:34:52
        Dobrý den,mám dotaz ohledně infa v popise :píšete že se k němu bude moc připojit vysílač WT-5,ale v příslušenství sem našel jen WT-4 a když sem se díval jinde tak také není nikde zmíňka o tom že by toto měl podporovat...
        • Petr Brynda
         Odpovědět

         RE: Dotaz

         Petr Brynda 13.02.2012 13:53:59
         Dobrý den Pavle, informace vychází ze systémové mapy, kterou Nikon uveřejnil. WT5 v současné době ještě není k dispozici, nicméně lze použít i starší WT4, proto je uvedeno v příslušenství.
         • INA
          Odpovědět

          RE: RE: Dotaz

          INA 14.03.2012 14:42:11
          Dobry den,muzete prosim uvest link na tu systemovou mapu, kde je znazornena kompatibilita s WT-5? Systemova mapa na Nikon webu nic toveho neukazuje... Viz: imaging.nikon.com/lineup/dslr/d800/compatibility01.htmDekuji,S pozdravem,INA
          • Petr Brynda
           Odpovědět

           RE: RE: RE: Dotaz

           Petr Brynda 15.03.2012 12:57:08
           Dobrý den, ano je tomu skutečně tak. Informace pocházel ze stránek tech. Nikon podpory v USA, i tam se nyní nalézá v kompatibilních produktech pouze WT5. Omlouvám se za nedorozumění.
       • Richard Zenker
        Odpovědět

        Paměťové karty

        Richard Zenker 07.02.2012 23:21:34
        Dobrý den, v popisu zapracoval tiskařský šotek = fotoaparát XQD slot nemá, jen SDHC.
        • Petr Brynda
         Odpovědět

         RE: Paměťové karty

         Petr Brynda 08.02.2012 15:52:11
         Dobrý den Richarde, děkujeme za upozornění, chybu opravíme.
       • Robert Kubín
        Odpovědět

        Presentace

        Robert Kubín 07.02.2012 21:23:30
        Dobrý den, kdy bude prezentace? Fotografuji produkt a architekturu a s tímhle už bych mohl přestat šetřit na Sinar :)
        • Petr Brynda
         Odpovědět

         RE: Presentace

         Petr Brynda 08.02.2012 15:51:22
         Dobrý den Roberte, velmi pravděpodobně bude k vidění příští pondělí či úterý u nás v prodejně. Doporučuji sledovat naše stránky, hned jak budeme mít bližší informace, upřesníme. Upozorňuji však, že se bude jednat o předprodukční vzorek a nebude si možné odnést záznam z fotoaparátu.
       Další podobné produkty

       Alternativy k produktu

       Servisní knížka plná výhod
       • 4 servisní prohlídky
       • základní kurz ovládání zrcadlovky
       • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

       Kompletní informace »

       Čekejte prosím...