PANASONIC Lumix DC-G9

Panasonic
*****
4.8 11 (11 recenzí) | Kód produktu: 4015402 | PN: DC-G9EG-K

Panasonic Lumix G9 je nová špička mezi fotoaparáty Panasonic, primárně zaměřená na fotografii,. Již označení DC značí, že jde o vrchol řady, tímto označení se dosud pyšnila pouze GH5. A co vše novinka přináší? Předně je to 20,3 Mpx snímač bez Low Pass filtru, super vysoké rozlišení snímků až 80 Mpx (RAW, JPEG), Dvojitý 5-osý mechanický stabilizátor II generace a mnohé další.
Více o produktu »

PANASONIC brašna DMW-PGS81
Dárek v hodnotě 990,-PANASONIC brašna DMW-PGS81
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 95%

O tom, že Panasonic vyrábí perfektní bezzrcadlovky, o tom nemusíme diskutovat. Ten nejlepší, tedy model Panasonic GH5, je vyhledáván především filmaři a kameramany. Na video je bezkonkurenční a do jisté míry je tomu uzpůsobena i ergonomie Ale Panasonic se rozhodl vyjít vstříc také fotografům a...

 • bezkonkurenční rychlost snímání a ostření
 • perfektní kvalita obrazu i na vyšších ISO
 • kovové tělo odolné proti povětrnostním vlivům
 • nemá vestavěný blesk

Ukázkové snímky

Základní popis

 • Supertichá elektromagnetická závěrka s potlačeným Shutter Shock efektem a životností 200k
 • Nejrychlejší DFD autofokus na světě 0,04s (480fps) pro jednorázové i kontinuální ostření
 • Možnost individuálního nastavení AF (až 4 předvolby) pro specifický druh fotografie
 • Až 225 ostřících zón s možností volného výběru a vytváření skupin
 • Nový procesor Venus Engine s technologií Multi-pixel Luminance Generation a Intelligent Detail Processing
 • 3D kontrola barev a nový system redukce šumu High Precision Multi Process NR
 • Až o 25% (1/3EV) vyšší dynamický rozsah ve světlech
Specifikace od výrobce
96%
*****

Videoprezentace

Popis produktu PANASONIC Lumix DC-G9

Vzhled a ergonomie

Tělo fotoaparátu Panasonic DMC G9 vyrobené z hořčíkové slitiny je odolné rozmarům počasí a to proti vlhkosti, prachu a mrazu do -10 stupňů. Všechny spoje, tlačítka a voliče jsou chráněny a utěsněny speciálními prvky. Fotoaparát dobře sedí v ruce a přitom může svými rozměry konkurovat mnohým EVF kompaktům. Ovládací prvky jsou rozděleny do dvou skupin, první v níž je zahrnuta spoušť, tlačítko pro přímé nahrávání, otočné kolečko pro nastavení pro přepínání mezi expozičními režimy (najdeme, zde i několik uživatelsky definovatelných nastavení) a otočný volič pro nastavení expozice je umístěna z vrchu fotoaparátu, zatímco zbývající ovládací prvky, jež slouží k snadnému a přímému nastavení hodnot a funkcí jsou umístěny vzadu vedle velkého otočného dotykového LCD displeje. Možnost připojení systémových blesků a směrového mikrofonu činí z tohoto fotoaparátu nástroj, který splní veškeré vaše touhy ať jsou zaměřeny na fotografii nebo video. 

PANASONIC Lumix DC-G9

Hledáček

Jednou z největších předností nového fotoaparátu Panasonic LUMIX G9 je vylepšený elektronický hledáček (LVF, Live View Finder). Je největší ve své třídě a má vynikající poměr zobrazení 1,66x / 0,83x (ekvivalent plnoformátového fotoaparátu). Tento poměr lze měnit podle situace ve třech krocích – 0,7x, 0,77x a 0.83x. Hledáček typu OLED má rozlišení 3 680 000 bodů a pokrývá 100 % záběru. Technologie OLED znamená plynulé překreslení pohybu (obnovovací frekvence 120 obr/s) a bleskurychlé reakce s minimální prodlevou zobrazení (max. 0,005 s). Potěší i mimořádně velký poměr kontrastu 10000:1. Ani při rychlém sekvenčním snímání nedochází k zatmívání hledáčku. Očnice měří přibližně 21 mm, takže se do hledáčku pohodlně dívá i v brýlích. Obraz je jasný a ostrý uprostřed záběru i v rozích. V nočním režimu se podsvícení snižuje, takže oči nebolí ani při delším fotografování. Další novinkou je funkce AF Point Scope, která umožňuje zvětšit vzdálené objekty, aby se na ně lépe ostřilo. 

Snímač a obrazový procesor

20,3 Mpx snímač Live MOS, bez low pass filtru, ve spolupráci se čtyř jádrovým obrazovým procesorem nabízí mimořádně vyspělý systém zpracování obrazového signálu Využívá k tomu mimo jiné technologie Multipixel Luminance Generation a Intelligent Detail Processing, tedy inteligentní zpracování obrazových informací. Vlastnostem snímače odpovídá i nový optimalizovaný systém tonálních přechodů, který rozšiřuje dynamický rozsah a vylepšuje kresbu mezi jasy a stíny. Snímač je navíc vybaven optickými vrstvami AR, což brání zdvojené kresbě a přezáření dokonce i v protisvětle. Speciální, na míru vyladěný systém pro optimalizaci barevného podání, vylepšuje nejen odstín a sytost, ale i celkový jas snímku, a umožňuje nastavit každou hodnotu zvlášť. Výsledkem je bohatá barevná paleta v jasech i ve stínech, nejvýrazněji se to projevuje u komplikovaných odstínů barev oblohy a na lidské pleti. Vylepšená je i technologie pro eliminaci šumu (Tuned High Precision Multi Process NR) – fotoaparát dokáže přesněji odlišit šum od obrazové informace a tím pádem jej odstranit, aniž by utrpěly detaily. Výsledkem je přirozená, oku příjemná kresba, především u snímků s vyšší citlivostí. 

Procesor odděluje chromatický šum od jasového a každý z nich optimální metodou redukuje, aby byly výsledné fotografie zcela čisté i při vysokých citlivostech. Další předností procesoru je účinné zpracování tonálních a barevných přechodů v jednotlivých barevných RGB kanálech, což má za následek vynikající barevné podání i těch nejmenších detailů. Výsledkem jsou barevně dokonale věrné snímky.

Pořízené snímky se zapisují na paměťové karty typu SD/SDHC/SDXC v obrazovém formátu JPEG, případně v RAW podobě. Úroveň citlivosti snímače je možné navýšit z původní hodnoty 100 ISO až na 25 600 ISO a proto, pokud se uživatel fotoaparátu rozhodne fotografovat v prostředí s nedostatkem světla, získá i v takto špatných podmínkách překvapivě dobré výsledky.

Přednost formátu RAW je nejen v možnosti přiřadit snímkům téměř jakoukoli podobu a snadné nápravě nedostatků, aniž by došlo ke ztrátě dat, ale také možnost konverze do 16bitového TIFFu majícího podstatně větší počet barevných odstínů než snímky v 8bitové hloubce.

Častá výměna objektivů vede k zanesení komory drobnými částečkami prachu a jinými nečistotami, což se následně projeví na vzniklých fotografiích, které jsou posety černými skvrnami. Fotoaparáty Panasonic Lumix řady G jsou vybaveny výkonným systémem ochrany proti prachu, který tomu zabraňuje pomocí ultrazvukového filtru umístěným před snímačem. Při každém zapnutí přístroje vibruje filtr cca 50 000x za sekundu a tím prach i jakékoli jiné částice spolehlivě setřese.

Vybraná specifikace 

 • Nové antireflexní vrstvy na snímači pro potlačení duchů a přezáření
 • Velký OLED hledáček s rozlišením 3680k a zvětšením 0,83x (eq. Kinofilmu) s obn. frekvencí 120fps
 • Výklopný dotykový 3.0“ LCD s rozlišením 1040k a poměrem stran 3:2 + noční režim zobrazení
 • Monochromatický stavový displej pro okamžitou kontrolu stavu a nastavení
 • Extra úsporný režim až 920 snímků na 1 nabití
 • Rozsah citlivosti ISO 100-25600 a sériové snímání 30fps (4K) a 9fps (16M)
 • Rozsah mechanické závěrky 30min – 1/8000s (1s - 1/32000s elektronická)
 • Sériové snímání s mechanickou závěrkou až 12fps (RAW buffer 60 sn.) v plném rozlišení
 • Sériové snímání s elektronickou závěrkou až 60fps (RAW buffer 50 sn.) v plném rozlišení
 • 4K 3840x2160/50p a F-HD z celé plochy snímače s přímým výstupem na HDMI monitor 4:2:2 8bit
 • Obrazové profily Cinelike D, Cinelike V,
 • Rychlo a pomalosběrná kamera 48fps – 150fps, vstup pro externí mikrofon 3,5 jack
 • Duální sloty pro SD karty s podporou UHS-II a Relay Rec, Backup Rec nebo Allocation Rec
 • 6K Photo s rychlostí snímání 30fps a rozlišením 18M
 • 4K Photo s rychlostí snímání 60fps a rozlišením 8M
 • 6K/4K Post Focus s možností změny zaostření až po pořízení snímku
 • PANASONIC Lumix DC-G96K/4K PreBurst s možnost pořízení až 30/60 snímků 1s před samotným zmáčknutím spouště
 • 6K/4K Focus Stacking s možností nastavení libovolné hloubky ostrosti až po pořízení snímku
 • Bracketing pro expozici, vyvážení bílé, zaostření, hloubku ostrosti
 • Synchronizace s bleskem 1/250s nebo delší
 • Nové režimy pro focení světelných efektů (ohňostroje) a černobílou fotografii
 • Retušovací funkce, nastavení křivek a RAW development přímo v přístroji
 • WiFi, Bluetooth 4.2 konektivita s QR kódy s přímým ovládáním expozice, USB 3.1
 • Podpora Lumix Tether pro ovládání a pořizování foto/video záznamu přímo z PC
 • Možnost nabíjení/napájení přístroje přímo přes standardní USB Micro-B konektor
 • Tělo z hořčíkové slitiny s profesionální certifikací odolné dešti, prachu, mrazu s podporou vertikálního gripu

 

Expoziční režimy

Fotoaparát Panasonic DMC- G9 disponuje inteligentní automatiku iA, která v sobě zahrnuje automatickou volbu scénického režimu (Scene Detection), kontrolu optické stabilizace MEGA O.I.S. (v závislosti na objektivu), řízení expozice dle rozložení světel a stínů (Light Detection), pro předejití přeexpozice nebo nedostatečné expozice. AF zaostřování skýtá v režimu AF Tracking sledování pohybujícího se objektu, kdy si nejdříve zvolíte objekt vašeho zájmu a fotoaparát na něj pak kontinuálně doostřuje. Při portrétování osob přijde vhod rozpoznávání tváře a portrétované osoby. Poslední v řadě, nikoliv významem, rozpoznávání lidských tváří Face Dection. Fotoaparát si navíc zvládne zapamatovat vaše přátele a automaticky jim dávat ve skupině lidí přednost. Současně k nim lze přidat jméno a datum narození. Tyto užitečné informace jsou uloženy spolu se snímkem a usnadní orientaci ve vašem archivu.

Režim iA Mode je dále vybavený funkcí Inteligentní D-Range Control a rozvinutou technologií Inteligentní rozlišení, která poskytuje kombinaci funkcí, jež usnadňují pořizování zdařilých fotografií a videosekvencí. Díky rozvinuté technologii Inteligentní rozlišení jsou detekovány 3 oblasti; obrysy, oblasti s podrobnou texturou a oblasti s měkkou gradací. Kromě rovnoměrného zlepšení ostrosti provádí tato technologie přesné zpracování signálu pixel po pixelu co nejúčinnějším způsobem v souladu s oblastí. Výsledkem jsou jasné a čisté záběry.

Režim Moje barva a Film, disponující novým režimem Kino usnadňuje přizpůsobení barevných efektů, aby odpovídaly vaši představě. Při pořizování statických snímků režim Rozostření okolí automaticky nastavuje zaostření tak, aby odpovídalo oblasti autofokusu, na kterou jste se zaměřili, při současném jemném rozostření popředí a pozadí pro zvýraznění fotografovaného objektu. Při natáčení videosekvencí režim Variable Movie Mode natáčí videosekvenci pomalu nebo rychle.

Pro fotografy ze "staré školy", kteří dají přednost manuálně nastaveným hodnotám před automatickými režimy, je fotoaparát vybaven, jak programem (P), prioritou clony (A) a prioritou expozičního času (S) v rozmezí 60 sec. - 1/8000 sec. (až 1/32000 při elektronické závěrce) , tak i možností volby plného manuálu (M). Synchronizační čas elektronického blesku je 1/250 sec.

Nový režim vysokého rozlišení umožňuje pořizovat snímky s ekvivalentem až 80 megapixelů (10368 x 7776 bodů). V tomto režimu fotoaparát skládá dohromady osm záběrů pořízených v sekvenci, přičemž mezi každými dvěma záběry maličko pohne snímačem. Tímto způsobem lze fotografovat nejen do JPG, ale také do RAW. Obří rozlišení ocení především krajináři fotografující ze stativu. 

Další specifikace

 • PANASONIC Lumix DC-G9?Duální sloty pro SD karty s podporou UHS-II a Relay Rec, Backup Rec nebo Allocation Rec 
 • 6K Photo s rychlostí snímání 30fps a rozlišením 18M 
 • 4K Photo s rychlostí snímání 60fps a rozlišením 8M 
 • 6K/4K Post Focus s možností změny zaostření až po pořízení snímku 
 • 6K/4K PreBurst s možnost pořízení až 30/60 snímků 1s před samotným zmáčknutím spouště 
 • 6K/4K Focus Stacking s možností nastavení libovolné hloubky ostrosti až po pořízení snímku 
 • Bracketing pro expozici, vyvážení bílé, zaostření, hloubku ostrosti 
 • Synchronizace s bleskem 1/250s nebo delší 
 • Režimy pro focení světelných efektů (ohňostroje) a černobílou fotografii 
 • Retušovací funkce, nastavení křivek a RAW development přímo v přístroji 
 • WiFi, Bluetooth 4.2 konektivita s QR kódy s přímým ovládáním expozice, USB 3.1 
 • Tělo z hořčíkové slitiny s profesionální certifikací odolné dešti, prachu, mrazu s podporou vertikálního gripu 

Další funkce

PANASONIC Lumix DC-G9Výkonný obrazový procesor umožňuje záznam ozvučených videosekvencí v rozlišení 4K (4096 x 2160, 60p) a to hned ve dvou formátech. Prvním je klasický Motion Jpeg a druhým pak progresivní AVCHD, který má díky pokročilé kompresi až 4 krát menší datový tok (9-17Mbps) bez znatelné ztráty kvality. Maximální datový tok je 4K 150Mbps 4:2:0 8-bit a FHD 100Mbps 4:2:0 8-bit video z celé plochy snímače bez omezení délky s přímým výstupem na HDMI monitor. Kreativní fotograf by neměl zapomínat ani na široké možnosti barevných nastavení a efektů. S G9 můžete plně vládnout barvám s barevnými a černobílými režimy či kreativními efekty. Nemusíte se omezovat pouze na předvolby, ale více se přiblížit vaší představě s vlastním nastavením. Abyste mohli pořízené snímky prezentovat na úrovni je k dispozici HDMI výstup. Vaše prezentace tak může být ve vysokém rozlišení navíc s hudebním doprovodem. Z přehršle snímků lez při prezentaci vybrat žádoucí, díky rozdělení na kategorie (podle použitých scénických režimů), či s využitím rozpoznávání tváře zobrazit fotografie jen určité osoby.

Stabilizace

Vyspělý stabilizátor Body I.S. a duální systém stabilizace Dual I.S.

Aby byly fotografie ostré i při delších expozičních časech, vylepšili výrobci osvědčený stabilizátor obrazu Body I.S. Panasonic LUMIX G9 využívá zbrusu nového algoritmu, s jehož pomocí lze přesně vypočítat informace o chvění fotoaparátu. Ve výpočtu hraje roli úhlová rychlost přístroje a pohybové vektory, které se měří pomocí gyroskopického senzoru, pohybového senzoru i samotného obrazového snímače. Díky tomu lze s G9 fotografovat s expozičním časem až o 6,5 EV delším než bez stabilizace. 

Kombinací stabilizačních systémů B.I.S. (Body Image Stabilizer, pohyb v 5 osách) a O.I.S. (Optical Image Stabilizer, pohyb ve 2 osách) vzniká pětiosý systém Dual I.S. Pětiosý stabilizátor Dual I.S. 2 funguje jak při fotografování, tak při natáčení videozáznamů, včetně natáčení v rozlišení 4K. 

Automatické ostření

Technologie DFD (Depth From Defocus) počítá vzdálenost objektu porovnáním dvou záběrů s odlišnými hodnotami ostrosti (a neustále bere v úvahu aktuální nastavení objektivu). Osvědčená kombinace technologie DFD a automatického ostření metodou porovnávání kontrastu funguje ještě lépe než u předchozích modelů, především díky lepší práci snímače během ostření (dosahuje frekvence 480 sn/s). 

V důsledku toho nabízí LUMIX G9 vůbec nejrychlejší automatické ostření na světě - k 8.11. 2017 (0,04 s) a rychlé sekvenční snímání (20 sn/s v režimu kontinuálního ostření a 60 sn/s při ostření jednorázovém), to vše s elektronickou závěrkou při plném rozlišení.

PANASONIC Lumix DC-G9

Sekvenční snímání 6K/4K - už nezmeškáte žádný záběr

Fotografujte s neomezeným sekvenčním snímáním a poté si vyberte a uložte požadované snímky. Režim 6K PHOTO podporuje fotografování s rychlostí 30 FPS s rozlišením 18 Mpx. 4K PHOTO dotáže fotografovat rychlostí 60 FPS - žádná akce nebude moc rychlá!

Rozhraní, napájení a výdrž baterie

Praktický dotykový OLED displej o úhlopříčce 3,0" (7,6 cm) s rozlišením 1040K bodů vám umožní jediným poklepem na plochu displeje vybrat oblast zaostření. Vyklopením displeje navíc získáte možnost komponovat realitu z neobvyklých a nečekaných úhlů. Panasonic DMC- G9 je vybaven velkým a jasným elektronickým hledáčkem s rozlišením 3,7M bodů, v němž je scéna viditelná stejně dobře jako v optickém hledáčku špičkových fotoaparátů, více než použitelné je dokonce i ostření přes hledáček. To, že DMC- G9 zachází s energií akumulátoru šetrně dokazuje schopnost zaznamenat až 400 snímků (přes zadní displej) na jedno nabití baterie.

Rozměry a hmotnost

136,9 x 97,3 x 91,6 mm (bez výčnělků), hmotnost cca 658 g

Obsah balení

Panasonic DMC-G9
krytka těla
baterie DMW-BLF19 7,2 V, 1 860 mAh, 14 Wh
nabíječka
krytka těla
USB kabel
ramenní popruh

Firmware k produktu PANASONIC Lumix DC-G9

Nový firmware 1.2 pro Panasonic DC-G9 je ke stažení na webové stránce výrobce:

LUMIX DC-G9 Firmware Ver. 1.2 ke stažení zdarma


LUMIX DC-G9 – Firmware ve verzi 1.2

 • Hlavní změna spočívá ve vylepšeném automatickém ostření. V kontinuálním ostřícím režimu se dosud mohlo stát, že systém přeostřil z hlavního motivu na pozadí, ačkoli o to uživatel neusiloval. Nový firmware tento problém řeší optimalizací ostřících algoritmů.
 • Verze 1.2 optimalizuje možné problémy se stabilitou při ukládání natáčeného záznamu přímo do počítače přes HDMI port, případné nepřesnosti v barevném podání v umělém, zejména žárovkovém světle a odstraňuje různé drobné problémy při natáčení videozáznamů.

 

 

Parametry produktu

Stabilizace obrazumechanická (posunem snímače)
Rozlišení v Mpx20,3
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO25 600
Druh pamětiSDHC | SDXC | SD
Hledáčekelektronický
LCD obrazovka3,0"
Velikost snímačemicro 4/3 (crop 2×)
Druh snímačeLive MOS
Bajonet4/3
Nejrychlejší čas závěrky1/8 000
Synchronizace s bleskem1/250
Záznam videa4K (4096 x 2160)
NapájeníLi-Ion
Vlastnosti tělakovové | 100% hledáček | živý náhled | připojení gripu
Rozhraníkabelová spoušť | HDMI | mikrofonní vstup | Wi-Fi | sluchátkový výstup (3,5 mm) | USB 3.0
Rozlišení LCD (px)1 040 000
Barvačerná
Počet fotografií za vteřinu12
Časosběrano
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1

COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1

COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1
 • rádiová frekvence: 2,4 GHz
 • typ signálu: klíčování frekvenčním posuvem (FSK)
 • anténa: vestavěná PCB anténa
1 390,-
Skladem 4 - 5 ks
SIGMA Krytka objektivu 77 mm

SIGMA Krytka objektivu 77 mm

*****
(1 recenze)
SIGMA Krytka objektivu 77 mm

Přední krytka Sigma určená pro zakrytí objektivů opatřených vnitřním závitem o průměru 77 mm. Ochrání vaši fotografickou techniku před znečištěním a mechanickým...

350,-
Skladem 4 - 5 ks
KAISER převlečná krytka 77 mm

KAISER převlečná krytka 77 mm

*****
(1 recenze)
KAISER převlečná krytka 77 mm

Převlečná krytka Kaiser určená pro objektivy, jejichž vnější průměr je 77 mm. Ochrání vaši fotografickou techniku před znečištěním a mechanickým poškozením.

290,-
Skladem 2 - 3 ks
HOYA filtr UV HMC 77 mm

HOYA filtr UV HMC 77 mm

HOYA filtr UV HMC 77 mm

Filtry Hoya řady HMC jsou mezi fotografy pověstné svou kvalitou za rozumnou cenu a není se čemu divit. Tyto filtry jsou po obou stranách opatřen HMC vrstvou -...

1 250,-
Skladem > 5 ks
HOYA filtr polarizační cirkulární HRT 77 mm

HOYA filtr polarizační cirkulární HRT 77 mm

*****
(2 recenze)
HOYA filtr polarizační cirkulární HRT 77 mm

Polarizační filtry Hoya HRT se mohou pyšnit hned několika prvenstvími. První z nich je speciální polarizační fólie HRT, která při stejném polarizačním účinku, jako u...

1 796,-
Skladem > 5 ks
B+W filtr Polarizační cirkulární KSM XS-Pro HTC Digital MRC nano 77 mm

B+W filtr Polarizační cirkulární KSM XS-Pro HTC Digital MRC nano 77 mm

*****
(3 recenze)
B+W filtr Polarizační cirkulární KSM XS-Pro HTC Digital MRC nano 77 mm

Cirkulární polarizační filtry B+W High-endové řady XS-Pro Käsemann mají vyšší účinnost než běžné polarizační folie, jsou lépe stmelené, což oceníte mimo jiné...

5 590,-
Skladem > 5 ks
HOYA filtr ND variabilní 3-400 77 mm

HOYA filtr ND variabilní 3-400 77 mm

HOYA filtr ND variabilní 3-400 77 mm

Hoya – Variable Density je neutrální šedý filtr s proměnou hustotou v jedinečné konstrukci společnosti Hoya. Nabízí ekvivalent sady filtrů v rozmezí ND 3 až ND 400....

4 430,-
Poslední kus
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Hodnocení odborníka 95%

O tom, že Panasonic vyrábí perfektní bezzrcadlovky, o tom nemusíme diskutovat. Ten nejlepší, tedy model Panasonic GH5, je vyhledáván především filmaři a kameramany. Na video je bezkonkurenční a do jisté míry je tomu uzpůsobena i ergonomie Ale Panasonic se rozhodl vyjít vstříc také fotografům a přišel s modelem Panasonic DC-G9. Laťku, kterou hodně vysoko nasadil Olympus E-M1 Mark II, se Panasonic rozhodl překonat a povedlo se mu to v mnoha ohledech.

96%
*****
 • bezkonkurenční rychlost snímání a ostření
 • perfektní kvalita obrazu i na vyšších ISO
 • kovové tělo odolné proti povětrnostním vlivům
 • doslova ohromný hledáček
 • až 20 sn/s s autofokusem
 • snadné a rychlé ovládání, celkem 19 uživatelsky nastavitelných tlačítek
 • vynikající 4K video v 50 sn/s
 • funkce 6K Photo v rozlišení 18 Mpx
 • nemá vestavěný blesk

Ukázkové snímky

Uživatelské recenze

avatar
100%*****
23.04.2021 07:56:53

 • Velmi kvalitní fotoaparát
  avatar
  100%*****
  17.03.2021 22:19:59

  Špičkový výstup v jpg, rychlé ostření, perfektní ergonomie, dokonalý hledáček. Spolupráce stabilizace v těle a objektivu a mnoho dalšího.

    avatar
    100%*****
    27.02.2021 18:41:54

    Za 20k perfektní přístroj na fototoulky.

    • excelentní ovládání
    • držení přístroje je díky solidnímu gripu výborné
    • velké množství ovladačů, které jsou téměř kompletně konfigurovatelné, takže každí si Lumix G9 může přizpůsobit podle svého
    • plně polohovatelný dotykový displej
    • fotoaparát opravdu velmi svižný, takže ani po stránce rychlosti nebudete strádat
    • Pokud jde o rychlost ostření, zde naprosto nelze cokoli namítat, jde o jeden z nejrychlejších systémů na světě. Co se týče citlivosti, nevěřili byste, jak obrovský rozdíl je to ve srovnání např. se zrcadlovkami. Doslova jsem žasl, na co vše je fotoaparát schopen zaostřit.
    • Vynikající možnosti natáčení videa - 4K video při 60 snímcích za sekundu i zpomalené Full HD video při 180 fps
    • kvalita obrazu - překvapivě nízký šum do ISO 3200 a opravdu velmi dobré JPEGy
    • multiexpoziční režim (až 80 MPx)
    • Dva SDXC sloty
    • Obrovský RAW buffer a rychlé sekvenční snímání (až 60 fps)
    • Letargický autofokus ve videu
    • Průměrná výdrž na baterie (od náhradního výrobce ji máte za 300,- Kč :)
    • Ne vždy přesné DFD ostření
    avatar
    100%*****
    04.02.2020 06:37:45

      avatar
      100%*****
      28.10.2019 07:38:04

      Kvalita zpracování je výborná. Zatím málo času na podrobnější hodnocení.

      • Pėkné ostré fotky i video
      • Široké možnosti nastavení.
      • Možnost natáčet video 4k/60fps
      • Stabilizace těla i objektivu
      • Větší váha a také cena
      avatar
      100%*****
      15.06.2019 16:08:47

        avatar
        100%*****
        29.04.2019 10:56:25

        Perfektní hledáček, konstrukce, ergonomie, skvělé ovládání fotoaparátu, bleskové ostření, a prostor pro spoustou možností nastavení, stabilizovaný snímač, možnost pořizování pokročilého videa (nezkoušel jsem ještě), plně polohovatelný a dotykový displej - což je naprosto skvělé, dva sloty pro paměťovky, 4K/6K frekvence, dodatečné ostření,to vše za velmi přijatelnou cenu a hodí se pro každou příležitost

        • skvělý foťák za výbornou cenu,
        • rychlý jak střela
        • vynikající výstupy
        • spousty možností nastavení
        • trochu problém s ovládáním joysticku
        avatar
        100%*****
        27.08.2018 19:14:12

          avatar
          90%*****
          19.08.2018 21:16:32

          Celkově jsem s G9 nadmíru spokojený. Přes zmíněné nedostatky je to fantasticky pohotový foťák, který je okamžitě připravený k akci a změna nastavení je díky množství ovládacích prvků bleskurychlá. Jakmile se s tělem sžijete a přijmete za své jeho ovládání, zjistíte, že vás jen minimálně omezuje. Nejdůležitější ze všeho pro mě je, že G9 působí jako perfektně sladěný celek, ve kterém se jednotlivé funkce a schopnosti jen nesčítají, ale navzájem se i doplňují. Velký hledáček + rychlý a spolehlivý AF + umístění zaostřovacího políčka dotykem na displeji + okamžitý přístup k funkcím + snadné nastavení díky promyšlenému ovládání + … to vše vede k tomu, že se méně soustředím na techniku a víc na vlastní focení. Sledování scény zcela přirozeně dostává více prostoru. Některými aspekty jsem se nezabýval, protože je buď moc nepoužívám (video, stop motion animace, hi-res, pre-burst, možnosti 6k foto) nebo byly zdokumentovány jinde (citlivost snímače, dynamický rozsah, ...).

          • Panasonic G9 jsem koupil před několika týdny a krátce jsem ho porovnával i s E-M1 mk II. Každý z foťáků má nějaký naprosto úžasný klad, kterým svého soupeře zastiňuje. U Panasoniku je to zejména HLEDÁK. To není žádný hledáček. Je olbřímí! A také barevný, jasný, čitelný, detailní, … E-M1 má hledáček OK, ale proti tomu Panasoniku působí zastarale, ploše a smutně.
          • G9 je plná tlačítek a jiných voličů pro bezprostřední přístup k funkcím. Režimy AF lze okamžitě přepínat páčkou kolem tlačítka AEL/AFL (jehož funkci lze, stejně jako u kteréhokoliv jiného funkčního tlačítka, přeprogramovat), čtyřcestný volič má kolem sebe ještě kolečko, které ohromně usnadňuje pohyb v menu či prohlížení obrázků, tlačítkem Q.Menu lze vyvolat rychlý přístup k dalším vychytávkám z displeje. Nejspíš je ale nebudu potřebovat, protože na fyzická tlačítka toho jde namapovat tolik, že do jakéhokoliv menu časem polezu asi jen zřídka. Funkcí lze na tlačítka namapovat mnohem, mnohem více než u jakéhokoliv Olympusu (některé funkce mají shodné, v jiných od sebe bohužel Oly a Panasonic neopisovali).
          • G9 má několik možností, jak si nastavit zaostřování a kombinuje je i s různými zvětšenými náhledy coby PIP (což je na tom velkém hledáčku naprosto boží) nebo full screen.
          • Nad displejem je příjemný joystick pro posun zaostřovacího políčka. Posouvat ho ale lze i pohybem prstu po zhasnutém displeji, zatímco se díváte do hledáčku. Ano, Olympus tohle umí také, ale zdaleka ne tak hladce, přesně a svižně.
          • Dotykové ovládání na Panasoniku je vůbec oproti Olympusu více dotažené.
          • Menu je poměrně přehledné a srozumitelné. Dokonce obsahuje funkci My Menu, kam si můžete pro rychlejší přístup (jako takové zástupce) navolit několik libovolných funkcí z celé struktury.
          • Skvělou vlastností je možnost nabíjení baterie kabelem USB přímo v těle foťáku. Třeba z power banky. Také externí nabíječka akumulátoru je tak malá, jak jen to jde, a i ona se napájí USB kabelem. Parádní cestovní vychytávky!
          • Tichá, elektronická závěrka - není sice vhodná pro snímky rychleji se pohybujících objektů a pro panning (rolling shutter effect) a umožňuje jen expozice kratší než 1 vteřinu, ale jinak je … prostě bezva. Jakkoliv je i mechanická závěrka tichá, tak ta elektronická je nehlučná absolutně a je tak vhodná pro použití například na koncertě či na výstavě.
          • Líbí se mi JPG mého starého Olympusu E-M5, mají říz. JPG z G9 v nastavení Standard působí pro změnu jaksi střídmě a nevtíravě, nesnaží se ohromit. Jsou ale natolik dobré, že jsem shledal mnohem menší potřebu vyvolávat RAWy a nezřídka si vystačím s dobře exponovanými a komponovanými JPG. Ty mají krásné barvy, příjemné pleťovky, výrazné, přitom ale nepřeostřené detaily, na vyšší ISO jsou hezky odšuměné. JPG z Olyho E-M1 mk II mi bohužel přišly překvapivě mizerné, tmavé plochy táhly do takové plísňově šedé zeleně. To jsem nečekal.
          • Snímač nemá AA filtr, takže i 20 MPix snímač v kombinaci s kvalitní optikou (třeba Oly 12-40 mm) poskytuje rozlišení na rozdávání. Nečekal jsem, že budu schopný zachytit tolik detailů.
          • Stabilizace snímače pocitově není tak účinná a spolehlivá jako má Olympus E-M1 mk II, přesto podává skvělé výsledky. Proti Olympusu E-M5 jsem si jednoznačně polepšil.
          • Stavový displej navrchu by byl úplně dokonalý, kdyby se ty informace na něm zobrazovaly i ve vypnutém stavu. Ale to voni ne. I tak je fajn, že můžu základní nastavení zkontrolovat, aniž bych fotoaparát zvedal před obličej.
          • G9 má mohutný grip, který dlaň oblímá pěkně zeširoka. Držení tohoto foťáku je díky němu jisté, byť mi cosi nesedí na jeho ergonomii - nějak mě tlačí do prostředníčku. Olympus má grip subtilnější, ale dokonale tvarovaný. Pro těžší skla je G9 každopádně jako dělaná.
          • G devítka ve mně původně nebudila takovou důvěru ve svou odolnost jako Olympus E-M1 mk II, s jehož tělem bych se od pohledu nebál klepat řízky a pak ho jednoduše osprchovat. Přesto se mi stala příhoda, která mě přesvědčila. Zapomněl jsem pod prahem svého auta batoh s fotobrašnou, v níž byla G9 s nasazeným objektivem Panasonic 8-18 mm. Zacouval jsem, cítím, že auto na něco naráží (snad obrubník?), tak jsem přidal plyn a s mohutným drncnutím překážku přejel. Chtěl jsem všechny kolem sebe proklít, když jsem viděl, co jsem udělal. Objektiv měl rozlámaný bajonet, štěpinky kovu byly i na snímači. Doma, už v klidu, jsem vnitřek foťáku vysál a vyfoukal balónkem a zjistil, že kromě několika nutných škrábanců v okolí bajonetu mu není od pohledu nic. A se zdravou optikou funguje naprosto bez obtíží! Dokonce i ten vylomený objektiv přežil. Když ho nasadím a přidržím mu kontakty u těla, zoomuje, ostří, fotí. Objektiv je tedy v servisu, ale foťák se vrátil do pole. Přejetej osobním autem.
          • No a dále mi několik věcí přinejmenším zpočátku vadilo, jakkoliv se asi na většinu z nich dá zvyknout. Třeba na hodně citlivou spoušť.
          • Zatímco ovládací prvky na E-M1 mk 2 jsou rozmístěné naprosto dokonale a sedly mi okamžitě, na G9 jsem si musel vytvářet jakousi hmatovou paměť. Třeba joystick pro zaostřovací bod je pro můj palec příliš daleko a zároveň příliš blízko hledáčku a spodní funkční tlačítko na přední straně těla je příliš nízko.
          • Nejsem moc nadšený z formy CAF, ale zvolil jsem si foťák bez fázové detekce, takže se musím smířit s tím, že při průběžném zaostřování optika drobně kmitá vpřed a vzad. Co na to motorek AF v objektivu? Můj 6 let starý a intenzivně používaný Panasonic 12-35 mm f/2.8 mk I focení v režimu CAF nepřežil.
          • V režimu Auto ISO se hodnota ISO nezobrazuje na stavovém displeji, ani v hledáčku. Tedy zobrazí se po namáčknutí spouště - ale pak zase zmizí a nám zůstává jen informace, že jsme si nastavili Auto ISO. Olympus mi přitom vždycky dá vědět, jakou hodnotou bude snímat a že jde o Auto ISO vím, protože ta hodnota se průběžně mění.
          • Také mi chybí informace o aktuální ohniskové vzdálenosti objektivu při zoomování. Mohu ji jen odhadovat podle ukazatelů na jeho těle nebo ji zpětně kontrolovat při prohlížení snímků.
          • Propojení foťáku s telefonem pomocí Wifi a Bluetooth je sice poněkud jednodušší než u Olyho, ale má jiné mouchy. Zatímco třeba zápis GPS souřadnic u Olyho probíhá zpětně, což je trochu opruz, tak u Panasonicu je přenos a zápis GPS dat zajišťován permanentním spojením s telefonem prostřednictvím Bluetooth. Vypadá to jako výhoda, ale v mém případě je to naopak kámen úrazu. Mám ve zvyku foťák často vypínat kvůli šetření energie, jenže po každém zapnutí se G9 dlouze synchronizuje s telefonem a někdy ke spojení ani nedojde. Možná existuje nějaká energy saving funkce, která G9 jen uspí a BT spojení zachová, ale tu mi zatím zbývá objevit. GPS data do té doby oželím.
          • Výdrž baterie mě vyloženě zklamala. Se starým Olympusem E-M5 jsem byl na jednu baterii schopný nafotit klidně 800 až 1000 snímků, což mi obvykle vydrželo na tři až čtyři dny bezstarostného focení na výpravách. Nemám G9 ještě dost dlouho na přesnější odhad, ale zatím se mi zdá, že na jednu baterii nenafotím při stejném způsobu práce (SAF, režim jednotlivých snímků + občasné prohlížení a mazání) víc než nějakých 200 fotek. Jeden výletní den tedy vydrží, ale záložní akumulátor je nezbytný.
          • Tělo G9 je podle mě již zbytečně veliké a těžké. S objektivem 12-35 mm sice váží necelý 1 kg, což je pořád zhruba o třetinu méně než mají FF Canon 5D mk IV respektive APSC Nikon D500 s odpovídajícími f/2.8 objektivy, ale stejně, je to macek.
          • Design působí tak nějak humpolácky. Naprosto žádná elegance, jen užitečnost.
          avatar
          100%*****
          12.06.2018 13:19:09

          + není tak veliký, jako stejně vybavená zrcadlovka

            Další podobné produkty

            Alternativy k produktu

            Příslušenství k produktu PANASONIC Lumix DC-G9

            COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1

            COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1

            COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1
            • rádiová frekvence: 2,4 GHz
            • typ signálu: klíčování frekvenčním posuvem (FSK)
            • anténa: vestavěná PCB anténa
            1 390,-
            Skladem 4 - 5 ks
            SIGMA Krytka objektivu 77 mm

            SIGMA Krytka objektivu 77 mm

            *****
            (1 recenze)
            SIGMA Krytka objektivu 77 mm

            Přední krytka Sigma určená pro zakrytí objektivů opatřených vnitřním závitem o průměru 77 mm. Ochrání vaši fotografickou techniku před znečištěním a mechanickým...

            350,-
            Skladem 4 - 5 ks
            KAISER převlečná krytka 77 mm

            KAISER převlečná krytka 77 mm

            *****
            (1 recenze)
            KAISER převlečná krytka 77 mm

            Převlečná krytka Kaiser určená pro objektivy, jejichž vnější průměr je 77 mm. Ochrání vaši fotografickou techniku před znečištěním a mechanickým poškozením.

            290,-
            Skladem 2 - 3 ks
            HOYA filtr UV HMC 77 mm

            HOYA filtr UV HMC 77 mm

            HOYA filtr UV HMC 77 mm

            Filtry Hoya řady HMC jsou mezi fotografy pověstné svou kvalitou za rozumnou cenu a není se čemu divit. Tyto filtry jsou po obou stranách opatřen HMC vrstvou -...

            1 250,-
            Skladem > 5 ks
            HOYA filtr polarizační cirkulární HRT 77 mm

            HOYA filtr polarizační cirkulární HRT 77 mm

            *****
            (2 recenze)
            HOYA filtr polarizační cirkulární HRT 77 mm

            Polarizační filtry Hoya HRT se mohou pyšnit hned několika prvenstvími. První z nich je speciální polarizační fólie HRT, která při stejném polarizačním účinku, jako u...

            1 796,-
            Skladem > 5 ks
            B+W filtr Polarizační cirkulární KSM XS-Pro HTC Digital MRC nano 77 mm

            B+W filtr Polarizační cirkulární KSM XS-Pro HTC Digital MRC nano 77 mm

            *****
            (3 recenze)
            B+W filtr Polarizační cirkulární KSM XS-Pro HTC Digital MRC nano 77 mm

            Cirkulární polarizační filtry B+W High-endové řady XS-Pro Käsemann mají vyšší účinnost než běžné polarizační folie, jsou lépe stmelené, což oceníte mimo jiné...

            5 590,-
            Skladem > 5 ks
            HOYA filtr ND variabilní 3-400 77 mm

            HOYA filtr ND variabilní 3-400 77 mm

            HOYA filtr ND variabilní 3-400 77 mm

            Hoya – Variable Density je neutrální šedý filtr s proměnou hustotou v jedinečné konstrukci společnosti Hoya. Nabízí ekvivalent sady filtrů v rozmezí ND 3 až ND 400....

            4 430,-
            Poslední kus
            Další podobné produkty

            Alternativy k produktu

            Další podobné produkty

            Alternativy k produktu

            Alternativy k produktu

            Poradna k produktu

            PANASONIC Lumix DC-G9

            Přidat příspěvek
            • Franta
             Odpovědět

             Změna vybavení

             Franta 08.10.2021 16:45:28
             Dobrý den, aktuálně fotím na canon M50 kde bohužel postrádám utěsnění a slot na 2 paměťové karty. Od nového fotoaparátu bych požadoval utěsnění, nabíjení baterie v těle, dobrý grip a slot na 2 paměťovky. Fotím převážně krajinu a sport. Jaké by byli výhody a nevýhody tohoto foťáku popřípadě jaký by jste mohl doporučit v podobné ceně. Děkuji za váš čas
             • Jakub Valdivia
              Odpovědět

              RE:Změna vybavení

              Jakub Valdivia 10.10.2021 20:14:05

              Dobrý den,

              v této cenové relaci jen těžko budeme lepší variantu s duálním slotem pro paměťové karty. Za nás bude model G9 výbornou volbou. Nevýhodu může mít v mírně menším snímači vůči Canonu M50. V praxi to může znamenat horší kvalitu ve zhoršených světelných podmínkách či menší hloubce ostrosti. Na druhou stranu zase získáte velmi užitečný crop faktor 2x, což je na delší vzdálenost velmi užitečné. 

            • David Fiala
             Odpovědět

             Nástupce Lumix DC-G9

             David Fiala 17.08.2021 16:04:12
             Dobrý den,
             máte nějaké informace o představení/uvedení přímého nástupce tohoto fotoaparátu v roce 2021?
             Hledám fotoaparát na rodinné foto (neposedná dvouletá dcera), tzn. výlety, portréty a krajinky, preferuji tudíž rychlý a přesný AF a dále dobrou ergonomii. Zaujala mě právě G9, ale vzhledem k jejímu stáří se dá očekávat její nástupce.
             Řeším tedy dilema, jestli sáhnout po tomto starším modelu nebo počkat na novinku, popř. ze stávající aktuálních modelů (i konkurenčních) sáhnout po jaké stejně dobré/lepší alternativě?
             • Jakub Valdivia
              Odpovědět

              RE:Nástupce Lumix DC-G9

              Jakub Valdivia 18.08.2021 16:29:05

              Dobrý den,

              zatím nemáme žádné ověřené informace ohledně možného nástupce modelu G9, obávám se že v blízké době nic nebude. Osobně bych doporučil skvělou alternativu v podobě :https://www.fotoskoda.cz/sony-alpha-a6400-telo-cerny-18-135-mm/ . Jedná se o pohotový přístroj s větším snímačem a povedeným základním objektivem. 

            • Milan Kozel
             Odpovědět

             Panasonic G9

             Milan Kozel 17.07.2021 19:06:15
             Dobrý den
             Chci přejít z fz - 200 na něco lepšího na S nemám prostředky a líbí se mi G9 s Leicou 12-60 f 2,8-4.0 je tento objektiv opravdu o tolik lepší než Panasonic G 12-60 f 3,5 - 5,6 ? Delší dobu nebudu moci kupovat další objektivy chci se zeptat zda s tou Leicou nafotím ve slušné kvalitě jak detail (motýl,kytka) s rozmazaným pozadím tak třeba portrét celé postavy s odtržením postavy od pozadí a máznutím pozadí. Vím že časem budu potřebovat pevná světelná skla. Chci jenom poradit zda s kombinací G9 a Leicou 12-60 nějaký čas budu schopen fotografovat různé žánry (zatím nejsem vyhraněný) ve slušné kvalitě. Za vaši profesionální radu předem děkuji Kozel
             • Jakub Valdivia
              Odpovědět

              RE:Panasonic G9

              Jakub Valdivia 19.07.2021 15:10:38

              Dobrý den, 

              rozdíl je mezi objektivy značný. Díky menší cloně objektivu dokáže více rozostřit pozadí a kresba či ostření jsou taktéž na vyšší úrovni. Za nás tento set můžeme určitě doporučit. 
               

               

            • Miroslav Hrbek
             Odpovědět

             panasonic G9

             Miroslav Hrbek 21.06.2021 17:22:38
             dobrý den,
             tlačítko prohlížení, které je na levé straně přístroje - šlo by nastavit na funkční tlačítka Fn1 nebo Fn2 ??
             • Jakub Valdivia
              Odpovědět

              RE:panasonic G9

              Jakub Valdivia 21.07.2021 11:08:26

              Dobrý den,

              u modelu G9 lze nastavit přehrávání na funkční tlačítko. 

            • Otazka
             Odpovědět

             Záruka na gimbal

             Otazka 03.03.2020 21:39:20
             Dobrý den,
             vztahuje se i na gimbal normální 2 letá záruka?
             Děkuji
             • Jakub Valdivia
              Odpovědět

              RE:Záruka na gimbal

              Jakub Valdivia 04.03.2020 14:42:47
              Dobrý den, gimbal je k fotoaparátu zdarma jako dárek a nevztahuje se na něj záruka.
            • Standa
             Odpovědět

             DOTAZ

             Standa 11.02.2020 11:01:32
             Dobrý den.
             Jak bude fungovat technologie DFD u G9 při kontinuálním ostření 1/2000 s. Bude tento systém stíhat zaostřit rychle se pohybující objekt?
             Děkuji.
             • Jakub Valdivia
              Odpovědět

              RE:DOTAZ

              Jakub Valdivia 14.02.2020 09:45:08
              Dobrý den, ostření DFD nebude limitováno časem závěrky a stíhá zaostřovat.
            • Marcel
             Odpovědět

             Propojení s Weebill

             Marcel 09.02.2020 14:48:44
             Dobrý den, prosím o informaci, jak propojit toto tělo s dodávaným gimbalem Weebill S, aby bylo možné spustit nahrávání pomocí tlačítka na gimbalu. Dodávají se pouze kabely na micro USB, mini USB a USB-C, ale G9 má vstup pro ovladač v podobě jack 2,5mm. Děkuji
             • Jakub Valdivia
              Odpovědět

              RE:Propojení s Weebill

              Jakub Valdivia 14.02.2020 09:46:08
              Dobrý den, fotoaparát se s gimbalem propojuje pomocí microUSB kabelu, který je součástí balení. Poté lze přístroj ovládat skrze gimbal.
            • Jiří V.
             Odpovědět

             SD karta pro Panasonic G9

             Jiří V. 07.10.2019 14:25:59
             Dobrý den a děkuji za Vaši odpověď. Ta karta je vážně bomba, ale i cenová, proto Vás obtěžuji ještě jednou, než ji pořídím. Opravdu je karta kompatibilní s G9 a je G9 schopen využít její rychlé rozhraní? Omlouvám se za neodbornost ve vyjadřování, ale jistě víte co mám na mysli.
             Předem děkuji za odpověď.
             S pozdravem Jiří Váňa
             • Jakub Valdivia
              Odpovědět

              RE:SD karta pro Panasonic G9

              Jakub Valdivia 10.10.2019 12:12:31
              Dobrý den, ještě jsem více pátral po detailech a lze použít i tuto USH-II paměťovou kartu od Sony: https://www.fotoskoda.cz/sony-sdxc-128-gb-uhs-ii-260mb-s/ . Ta dokáže využít potencionál fotoaparátu na maximum.
            • Jiří V.
             Odpovědět

             SD karta pro Panasonic G9

             Jiří V. 06.10.2019 14:52:02
             Dobrý den,
             můžete mi doporučit paměťovou kartu, pro Panasonic G9, která bezpečně zaznamená 4K při 60fps. Nejsem si jist, ale myslím, že datový tok může dosáhnout 150MB/s. Ve specifikacích jsem se nedopátral. Dosud používám karty SanDisk Extreme PRO 128, rychlost zápisu 95 MB/s, které jsem koupil s aparátem. Ve výsledku mám dojem, že dochází k výpadku obrázků ve videu (hodně patrno v dlouhé panorámě), ale nejsem si jist, zda k tomu nedochází až v postprodukci.
             Předem děkuji za informaci
             • Jakub Valdivia
              Odpovědět

              RE:SD karta pro Panasonic G9

              Jakub Valdivia 06.10.2019 14:57:19
              Dobrý den, pro fotoaparát Panasonic G9 je lepší inovovaná karta od Sandisk: https://www.fotoskoda.cz/sandisk-sdxc-128gb-extreme-pro-300mb-s-uhs-ii/ .
            • Jan K.
             Odpovědět

             Kompatibilita blesku a spouště

             Jan K. 04.10.2019 08:26:53
             Dobrý den,
             měl bych dotaz ke kompatibilitě příslušenství s tímto foťákem.
             Mám blesk METZ MB 52 AF-1 pro Olympus/Panasonic/Leica (https://www.fotoskoda.cz/metz-blesk-mb-52-af1-pro-olympuspanasonicleica/) a dálkovou spoušť PIXEL Oppilas RW-221/L1 pro Panasonic a Leicu (https://www.fotoskoda.cz/pixel-spoust-radiova-oppilas-rw221rs1-pro-panasonic-g-100-m/), které oboje teď používám k plné spokojenosti na PANASONIC Lumix DMC-FZ1000 (https://www.fotoskoda.cz/panasonic-lumix-dmc-fz1000/).
             Uvažuju o koupi PANASONIC Lumix DC-G9 a chtěl bych vědět, jestli obě výše zmíněná příslušenství (blesk a spoušť) s ním budou plně spolupracovat a fungovat.
             Velmi děkuji za odpověď.
             • Jakub Valdivia
              Odpovědět

              RE:Kompatibilita blesku a spouště

              Jakub Valdivia 07.10.2019 09:49:12
              Dobrý den, vámi uvedené příslušenství bude kompatibilní s fotoaparátem Panasonic G9.
            • P. N.
             Odpovědět

             Dotaz

             P. N. 25.07.2019 07:11:04
             Dobrý den,
             má Lumix DC-G9 menu v češtině?
             • Jakub Valdivia
              Odpovědět

              RE:Dotaz

              Jakub Valdivia 25.07.2019 10:10:12
              Dobrý den, fotoaparát má české menu.
            • Standa
             Odpovědět

             DOTAZ

             Standa 06.12.2018 12:53:23
             Dobrý den. Jakou brašnu by jste mi doporučili na G9? Mám popruh uchycený na závitu na stativ. Existuje ochranné sklo na displej G9?
             Děkuji
             • Jakub Valdivia
              Odpovědět

              RE:DOTAZ

              Jakub Valdivia 08.12.2018 10:47:16
              Dobrý den, mohu vám doporučit tuto brašnu: https://www.fotoskoda.cz/tamrac-tradewind-5-1-fotobrasna/ . Aktuálně nemáme ochranné sklo na model G9, ale nabízíme na prodejně nalepení ClearPlex fólie: https://www.fotoskoda.cz/clearplex-folie-na-lcd-fotoaparaty-xsmall/ .
            • Pavel P.
             Odpovědět

             dotaz

             Pavel P. 17.10.2018 17:29:07
             Tento fotoaparát dokáže natočit na jeden záběr pouze 10 min v 4k a kolik minut ve Full HD?Není to na takový přístroj trochu málo?
            • Standa
             Odpovědět

             DOTAZ

             Standa 10.10.2018 14:57:12
             Dobrý den. Dá se srovnat fotoaparát Panasonic Lumix DC-G9 + 12-60 a Canon EOS M50 + 18-150 v obrazové kvalitě a rychlosti ostření/zvláště ve videu/. Trochu mě zarazilo, že Canon zaostřuje na oko pouze u jednotlivých snímků. Který má lepší stabilizaci? Děkuji
             • Jakub Valdivia
              Odpovědět

              RE:DOTAZ

              Jakub Valdivia 13.10.2018 14:22:57
              Dobrý den, lepší stabilizaci naleznete u modelu Panasonic G9. I na video to bude lépe vybavený přístroj vůči Canonu M50. Obrazová kvalita bude mírně lepší u Canonu díky většímu snímači. Rychlost ostření je na straně Panasonicu.
            • Vamart
             Odpovědět

             Kompatibilita SD karty

             Vamart 08.06.2018 20:50:00
             Dobrý den, chtěl bych se zeptat na kompatibilitu následující SD karty:ADATA SDXC Premier One 128GB 290/260MB/s UHS-II U3
             • Jakub Valdivia
              Odpovědět

              RE:Kompatibilita SD karty

              Jakub Valdivia 09.06.2018 15:27:54
              Dobrý den, tato karta by měla být plně kompatibilní s fotoaparátem Panasonic G9.
            • Kryštof Novák
             Odpovědět

             Kompatibilita s mikrofonem Rode VideoMic Go

             Kryštof Novák 02.05.2018 21:21:49
             Dobrý den,

             chci se zeptat, zda lze z jacku na tomto fotoaparátu napájet tento mikrofon: https://www.fotoskoda.cz/rode-videomic-go-mikrofon/#/

             Nikde jsem o tom nenašel žádnou informaci.
             • Jakub Valdivia
              Odpovědět

              RE:Kompatibilita s mikrofonem Rode VideoMic Go

              Jakub Valdivia 10.05.2018 17:28:46
              Dobrý den, mikrofon je napájen z jacku.
            • Vamart
             Odpovědět

             Výrobce

             Vamart 13.02.2018 12:52:41
             Ve které zemi byl Panasonic G9 vyroben?
             • Jakub Valdivia
              Odpovědět

              RE:Výrobce

              Jakub Valdivia 13.02.2018 12:54:43
              Dobrý den, fotoaparát je vyrobený v Číně.
            • Jaroslav Tachecí
             Odpovědět

             Kumix G9

             Jaroslav Tachecí 09.01.2018 12:44:52
             Už ho máte skladem? Nebo lépe zítra ve středu, pojedu do Prahy a rád bych ho vyzkoušel
             • Jakub Valdivia
              Odpovědět

              RE:Kumix G9

              Jakub Valdivia 09.01.2018 14:43:11
              Dobrý den, fotoaparát už máme skladem na prodejně a můžete si jej vyzkoušet.
            • VaMart
             Odpovědět

             Expoziční režim

             VaMart 19.11.2017 22:17:54
             Dobrý den, ještě bych měl k tomuto foto-ambicioznímu přístroji jeden dotaz a opět se týká videa. Lze při natáčení videa v režimu Manual nastavit ISO na Auto?
             • Jakub Valdivia
              Odpovědět

              RE:Expoziční režim

              Jakub Valdivia 22.11.2017 16:29:38
              Dobrý den, dle dostupných informací je délka jednoho videa v maximální obrazové kvalitě omezena na 10 minut. Zatím fotoaparát nemáme na prodejně, takže tuto informaci nemohu 100% potvrdit. Ohledně druhé otázky nemohu odpovědět přesně, zatím neexistuje žádná informace o tom, zda-li bude umět Panasonic G9 při natáčení automaticky měnit citlivost ISO. Teoreticky by to mělo být logické, ale nechme se překvapit.
            • VaMart
             Odpovědět

             Délka videa

             VaMart 19.11.2017 22:10:17
             Dobrý den, zajímalo by mě jak je to s případným omezením délky zaznamenávaného videa.
             Děkuji
            • Radek Šoltys
             Odpovědět

             Dotaz na dostupnost a cenu

             Radek Šoltys 15.11.2017 14:30:55
             Dobrý den, znáte již cenu a kdy předběžně bude tento set k dispozici? Díky, Radek
            • Stanislav Turinský
             Odpovědět

             DOTAZ

             Stanislav Turinský 11.11.2017 12:53:02
             Dobrý den.
             Kdy prosím předpokládáte zahájení prodeje a jaká bude asi přibližná cena?
             Děkuji
             • Jakub Valdivia
              Odpovědět

              RE:Dotaz na dostupnost a cenu

              Jakub Valdivia 15.11.2017 20:20:48
              Dobrý den, první kusy očekáváme v lednu. Cena zatim nebyla stanovena, jakmile ji získáme, tak ji ihned na našem e-shopu uvedeme.
             • Jakub Valdivia
              Odpovědět

              RE:DOTAZ

              Jakub Valdivia 14.11.2017 14:11:19
              Dobrý den, zastoupení značky Panasonic zatím nestanovilo doporučenou cenu, jakmile se ji dozvíme, tak ji ihned budeme přidávat k produktu na našem e-shopu. První kusy fotoaparátů by měly dorazit v lednu.
            Další podobné produkty

            Alternativy k produktu

            Servisní knížka plná výhod
            • 4 servisní prohlídky
            • základní kurz ovládání zrcadlovky
            • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

            Kompletní informace »

            Čekejte prosím...

            Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

            Rozumím