PANASONIC Lumix DMC-GF6 černý + 14-42 mm Powerzoom | FotoŠkoda

PANASONIC Lumix DMC-GF6 černý + 14-42 mm Powerzoom

*****
(1 recenze) | Kód produktu: 4013860 | PN: DMC-GF6XEG-K

Panasonic Lumix DMC-GF6 je stylová novinka je určena především pro uživatele, kteří podlehli kouzlu kreativního focení, avšak od amatérského „namiř a foť“ je to už víc „táhne“ k profesionálnějšímu přístupu s výběrem kompozice a vlastní představou výsledného snímku. Mezi přednosti GF6 zajisté patří snadné ovládání prostřednictvím výklopného dotykového displeje, spousta nadstandardních funkcí či režim inteligentní automatiky usnadňující fotografování v jakékoli situaci. A v čem, že se liší od svého předchůdce? Pohodlnějším držením, vyšším rozlišením a praktičností LCD displeje a inovovaným 16 Mpx snímačem Live MOS. Pokud toužíte po eleganci a jedinečném stylu, můžete si vybrat z dvou barevných provedení a to bílé a černé.
Více o produktu »

 • 16 Mpx Live MOS snímač
 • Obrazový procesor Venus Engine FHD
 • 3,0" výklopný dotykový LCD displej s rozlišením 1040K
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 80%

Panasonic DMC-GF6 je další pokračovatel v řadě kompaktů s výměnnými objektivy standardu micro4/3. Tentokráte ovšem přináší řadu vylepšení, prvním z nich je výklopný displej, s kterým lze fotografovat jak z podhledu, tak i nadhledu. Další zlepšení míří především na konektivitu a tak GF6 dostala do...

 • výklopný displej
 • ergonomie těla a ovládání
 • funkce automatického panoram s vysokým rozlišením
 • pouze průměrný výkon ve špatných světelných podmínkách
 • HDR snímky nelze pořizovat z ruky
 • slabší výdrž akumulátoru

Ukázkové snímky

Základní popis

 • 16 Mpx Live MOS snímač
 • Obrazový procesor Venus Engine FHD
 • 3,0" výklopný dotykový LCD displej s rozlišením 1040K
 • Citlivost v rozmezí 160 - 25 600 ISO
 • Systém redukce šumu využívá 3DNR a MNR technologií
 • Full HD video (1920x1080/50i) / formát AVCHD
 • Celoplošné AF zaostřování s detekcí kontrastu
 • Expoziční časy v rozmezí 60-1/4000 sec
 • Zlepšení funkce kontroly barev - Creative Control a Photo Style
 • iA Plus - vylepšený iA režim (Intelligent Auto) pro větší možnost kreativity
 • Light Speed AF s časem 0,09 sec.

Videoprezentace

Popis produktu PANASONIC Lumix DMC-GF6 černý + 14-42 mm Powerzoom

 

Vzhled a ergonomie

Panasonic Lumix DMC-GF6 patří do zdárně se rozvíjející třídy kompaktních fotoaparátů s výměnnou optikou. Upravené postranné madlo usnadňuje držení a 3,0" výklopný dotykový LCD displej o rozlišení 1040K umožní jediným poklepem na plochu displeje vybrat oblast zaostření i mačkat spoušť. Po zaostření fotoaparát sám sleduje vybraný objekt a přeostřuje na něj i při pohybu. To výrazně urychluje fotografování především v akčních pohybových scénách. Tím se Panasonic GF6 zásadně liší od běžných kompaktů, které se pro tento typ fotografování vzhledem k pomalejšímu ostření příliš nehodí. Stylové tělo minimalistického designu je vyrobeno z lehké kovové slitiny s japonskou precizností. K hlavním ovládacím prvkům patří spoušť a tlačítko pro přímý záznam videosekvence. Další ovládací prvky najdeme na zadní stěně fotoaparátu a slouží pro rychlý přístup k funkcím. Přední strana pak už jen obsahuje tlačítko pro výměnu objektivů. Nad objektivem je umístěn výklopný blesk.

Snímač a obrazový procesor

Inovovaný 16 Mpx Live MOS snímač nabízí ve spolupráci s obrazovým procesorem Venus Engine FHD mimořádně výkonný systém pro zpracování obrazu. Procesor odděluje chromatický šum od jasového a každý z nich optimální metodou redukuje, aby byly výsledné fotografie zcela čisté i při vysokých citlivostech. Proto není divu, že lze nastavit citlivost v rozmezí 160 až 25 600 ISO. Další předností procesoru je účinné zpracování tonálních a barevných přechodů v jednotlivých barevných RGB kanálech, což má za následek vynikající barevné podání i těch nejmenších detailů. Výsledkem jsou barevně dokonale věrné snímky. Ty se zapisují na paměťové karty typu SD/SDHC/SDXC v obrazovém formátu JPEG, případně v RAW.

Častá výměna objektivů vede k zanesení komory drobnými částečkami prachu a jinými nečistotami, což se následně projeví na vzniklých fotografiích, které jsou posety černými skvrnami. Fotoaparáty Panasonic Lumix řady GF jsou vybaveny výkonným systémem ochrany proti prachu, který tomu zabraňuje pomocí ultrazvukového filtru umístěným před snímačem. Při každém zapnutí přístroje vibruje filtr cca 50 000x za sekundu a tím prach i jakékoli jiné částice spolehlivě setřese.

Expoziční režimy a ovládání

Fotoaparát Panasonic DMC-GF6 disponuje inteligentní automatikou iA, která v sobě zahrnuje automatickou volbu jednoho z scénických režimů (Scene Detection), kontrolu optické stabilizace (v závislosti na objektivu), řízení expozice dle rozložení světel a stínů (Light Detection), pro předejití přeexpozice nebo nedostatečné expozice. Režim iA Mode je dále vybavený funkcí Inteligentní D-Range Control a rozvinutou technologií Inteligentní rozlišení, která poskytuje kombinaci funkcí, jež usnadňují pořizování zdařilých fotografií a videosekvencí. Oblíbené a stále více využívané kreativní režimy se dočkaly proti předcházející generaci rozšíření ze 14 na 19. K již tradičním režimům Sépie či Retro, přibyly Old Days, Sunshine, Bleach Bypass, Toy Pop a Fantasy.

Díky rozvinuté technologii Inteligentní rozlišení jsou detekovány 3 oblasti; obrysy, oblasti s podrobnou texturou a oblasti s měkkou gradací. Kromě rovnoměrného zlepšení ostrosti provádí tato technologie přesné zpracování signálu pixel po pixelu co nejúčinnějším způsobem v souladu s oblastí. Výsledkem jsou jasné a čisté záběry. Vítaným pomocníkem je taktéž Scene Guide obsahující 23 vzorových snímků vytvořených profesionálními fotografy, ze kterých může uživatel vybrat jeden, který se nejvíce blíží zamýšlenému výsledku a prostředí, ve kterém se nachází. Automatika poté nastaví parametry focení a rovněž ho upozorní na vhodné objektivy pro danou scénu.

DMC-GF6 je vybaven systémem vysokorychlostního zaostřování Light Speed AF, který umožňuje zaostřit již v průběhu 0,09sec a zdvojnásobit rychlost snímání z 60 fps na 120 fps. Contrast AF je zaostření kontrolované obrazovým senzorem, aby se předešlo možným mechanickým chybám a dosáhlo se tak přesného zaostření. GF6 taktéž disponuje Full-area zaostřením, čímž je oblast zaostření větší. V režimu AF Tracking dochází ke sledování pohybujícího se objektu, kdy si nejdříve zvolíte objekt vašeho zájmu a fotoaparát na něj pak kontinuálně doostřuje. V režimu sekvenčního snímání pořídí Lumix 4 snímky za vteřinu v plném rozlišení. Při portrétování osob přijde vhod rozpoznávání tváře a portrétované osoby (Face detection). Fotoaparát si navíc zvládne zapamatovat vaše přátele a automaticky jim dávat ve skupině lidí přednost. Současně k nim lze přidat jméno a datum narození. Tyto užitečné informace jsou uloženy spolu se snímkem a usnadní orientaci ve vašem archivu.

Pokud naopak chcete cíleně pracovat s neostrostí lze v režimu Rozostření okolí automaticky nastavuje zaostření tak, aby odpovídalo oblasti, na kterou jste se zaměřili. Popředí i pozadí bude jemně rozostřeno. Pro fotografy ze "staré školy", kteří dají přednost manuálně nastaveným hodnotám před automatickými režimy, je fotoaparát vybaven, jak programem (P), prioritou clony (A) a prioritou expozičního času (S) v rozmezí 60 sec. - 1/4000 sec. + moment Bulb (až 2 min), tak i možností volby plného manuálu (M). Synchronizační čas elektronického blesku je 1/160 sec.

Další funkce

Panasonic Lumix DMC-GF6 nabízí videosekvenci ve Full HD (1920 x 1080 px) ve formátu AVCHD/MP4 se stereo záznamem zvuku. I při natáčení přijde vhod možnost automatického přeostření pouhým dotykem displeje. Kreativní fotograf by neměl zapomínat ani na široké možnosti barevných nastavení a efektů. S GF6 můžete plně vládnout barvám s barevnými a černobílými režimy či kreativními efekty, kterých je v porovnání s předchozí GF5 ještě více. Nemusíte se omezovat pouze na předvolby, ale více se přiblížit vaší představě s vlastním nastavením.

Rozhraní, napájení a výdrž akumulátoru

Abyste mohli pořízené snímky prezentovat na úrovni je k dispozici HDMI výstup. Z přehršle snímků lze při prezentaci vybrat žádoucí, díky rozdělení na kategorie (podle použitých scénických režimů), či s využitím rozpoznávání tváře zobrazit fotografie jen určité osoby. To, že fotoaparát zachází s energií akumulátoru šetrně dokazuje schopnost zaznamenat až 330 snímků na jedno nabití baterie (dle norem CIPA). Integrované Wi-Fi rozhraní a technologie NFC (Near Field Communication) umožňuje s využitím aplikace “Panasonic Image App” (pro systémy iOS / Android) vzdálené ovládání fotoaparátu přes tablet nebo smartphone, přenos a sdílení snímků i jejich okamžitý tisk. Fotografie je možné označit geotagem z GPS v mobilu nebo tabletu. Po aktivaci Funkce okamžitého přenosu bude fotoaparát posílat snímky do zařízení ihned po jejich pořízení. Uživatelům se nabízí rovněž možnost uložit svoje soubory do cloud úložiště v rámci služby LUMIX CLUB, umožňující jejich další nasdílení na Facebook, Flickr, Picasa, Twitter, YouTube a jiné speciální sítě.

Objektivy v balení

Objektiv Panasonic LUMIX GX VARIO PZ 14-42mm F3,5-5,6 POWER OIS disponuje velmi rychlým AF zaostřováním, elektronickým pohonem zoomu, výtečným vrstvením, kompaktními rozměry a nízkou hmotností. Optický stabilizátor Panasonic POWER O.I.S. výrazně kompenzuje vibrace, jež jsou na objektiv přenášeny rukou. Provozní velikost objektivu je 48mm, zatímco transportní velikost je zkrácena na 27mm. Průměr filtrového závitu je 37 mm.

Stránky výrobce (ENG)

Parametry produktu

Velikost snímačemicro 4/3 (crop 2×)
Počet efektivních pixelů (Mpx)16
Typ snímačeCMOS
Rozšířené ISO (minimum)160
Rozšířené ISO (maximum)25600
Stabilizace obrazuv závislosti na objektivu
BajonetMicro 4/3
Velikost LCD displeje3,0"
Rozlišení LCD (px)1040000
Synchronizační čas pro blesk1/160
RozhraníHDMI | mikrofonní vstup | A/V výstup
NapájeníLi-Ion
Druh pamětiSDHC | SDXC
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

PANASONIC DMW-BLE9 akumulátor pro DMC-GF3

PANASONIC DMW-BLE9 akumulátor pro DMC-GF3

PANASONIC DMW-BLE9 akumulátor pro DMC-GF3
Doprava zdarma

Náhradní akumulátor pro fotoaparát Panasonic DMC-GF3, GF5.

1 890,-
Skladem 2 - 3 ks
PANASONIC DMW-BLG10 (Bulk)

PANASONIC DMW-BLG10 (Bulk)

*****
(2 recenze)
PANASONIC DMW-BLG10 (Bulk)
Doprava zdarma Sleva

Panasonic DMW-BLG10 je originální dobíjecí baterie s kapacitou 1025 mAh pro digitální fotoaparáty Panasonic DMC-GX7 a DMC-GF6.

JUPIO Panasonic DMW-BLG10

JUPIO Panasonic DMW-BLG10

*****
(1 recenze)
JUPIO Panasonic DMW-BLG10
3 roky záruka
 • náhradní baterie
 • kompatibilní s fotoaparáty Panasonic
 • kompatibilní modely: DMC-GF6, DMC-GX7, DMC-LX100
690,-
Skladem 4 - 5 ks
KENKO Mezikroužky set 10/16 mm pro MFT

KENKO Mezikroužky set 10/16 mm pro MFT

*****
(2 recenze)
KENKO Mezikroužky set 10/16 mm pro MFT
Doprava zdarma Sleva

Kenko DG Extension Tube set pro makrofotografii obsahuje dva kroužky (10 a 16mm), které přenášejí veškeré údaje týkající se expozice , což v praxi vede k usnadnění...

3 690,-
Skladem 2 - 3 ks
HOYA filtr UV HD 37 mm

HOYA filtr UV HD 37 mm

*****
(1 recenze)
HOYA filtr UV HD 37 mm
Sleva
 • HD obroučka
 • HD optické sklo
790,-
Skladem > 5 ks

Hodnocení odborníka 80%

Panasonic DMC-GF6 je další pokračovatel v řadě kompaktů s výměnnými objektivy standardu micro4/3. Tentokráte ovšem přináší řadu vylepšení, prvním z nich je výklopný displej, s kterým lze fotografovat jak z podhledu, tak i nadhledu. Další zlepšení míří především na konektivitu a tak GF6 dostala do vínku osvědčené Wifi, a aby toho nebylo málo přibylo NFC, které umožňuje odeslat soubory na krátkou vzdálenost. GF-6 se dívá do budoucnosti, kdy jediné kabelové připojení bude nejspíš pouze kabel k nabíječce. My se ale nyní podívejme na současnost a kvalitu snímků, s kterou chce GF6 dobývat přízeň fotografické obce.

 • výklopný displej
 • ergonomie těla a ovládání
 • funkce automatického panoram s vysokým rozlišením
 • časosběrné snímání snímání
 • Wifi a NFC konektivita
 • bohaté možnosti nastavení a množství efektových filtrů
 • kvalitní videosekvence
 • pouze průměrný výkon ve špatných světelných podmínkách
 • HDR snímky nelze pořizovat z ruky
 • slabší výdrž akumulátoru

Ukázkové snímky

Příslušenství k produktu PANASONIC Lumix DMC-GF6 černý + 14-42 mm Powerzoom

PANASONIC DMW-BLE9 akumulátor pro DMC-GF3

PANASONIC DMW-BLE9 akumulátor pro DMC-GF3

PANASONIC DMW-BLE9 akumulátor pro DMC-GF3
Doprava zdarma

Náhradní akumulátor pro fotoaparát Panasonic DMC-GF3, GF5.

1 890,-
Skladem 2 - 3 ks
PANASONIC DMW-BLG10 (Bulk)

PANASONIC DMW-BLG10 (Bulk)

*****
(2 recenze)
PANASONIC DMW-BLG10 (Bulk)
Doprava zdarma Sleva

Panasonic DMW-BLG10 je originální dobíjecí baterie s kapacitou 1025 mAh pro digitální fotoaparáty Panasonic DMC-GX7 a DMC-GF6.

JUPIO Panasonic DMW-BLG10

JUPIO Panasonic DMW-BLG10

*****
(1 recenze)
JUPIO Panasonic DMW-BLG10
3 roky záruka
 • náhradní baterie
 • kompatibilní s fotoaparáty Panasonic
 • kompatibilní modely: DMC-GF6, DMC-GX7, DMC-LX100
690,-
Skladem 4 - 5 ks
KENKO Mezikroužky set 10/16 mm pro MFT

KENKO Mezikroužky set 10/16 mm pro MFT

*****
(2 recenze)
KENKO Mezikroužky set 10/16 mm pro MFT
Doprava zdarma Sleva

Kenko DG Extension Tube set pro makrofotografii obsahuje dva kroužky (10 a 16mm), které přenášejí veškeré údaje týkající se expozice , což v praxi vede k usnadnění...

3 690,-
Skladem 2 - 3 ks
HOYA filtr UV HD 37 mm

HOYA filtr UV HD 37 mm

*****
(1 recenze)
HOYA filtr UV HD 37 mm
Sleva
 • HD obroučka
 • HD optické sklo
790,-
Skladem > 5 ks

Poradna k produktu

PANASONIC Lumix DMC-GF6 černý + 14-42 mm Powerzoom

Přidat příspěvek
 • Kateřina Šimerdová
  Odpovědět

  Nevím jaký ???

  Kateřina Šimerdová 21.11.2013 18:52:46
  děkuji za Vaší pomoc a rady ;-)
  Přeji hezký večer
 • Kateřina Šimerdová
  Odpovědět

  Nevím jaký ???

  Kateřina Šimerdová 20.11.2013 13:44:47
  ještě jsem zapomněla.... nebo jaký jiný fotoaparát by jste mě doporučily ? cena max 12tis. . Prosím poraďte ;-) děkuji
 • Kateřina Šimerdová
  Odpovědět

  Nevím jaký ???

  Kateřina Šimerdová 20.11.2013 13:40:12
  Dobrý den, tak jsem si stále nevybrala fotoaparát co by se mě hodil, líbil :-O( Prosím o pomoc ;-) .....nyní vybírám mezi SONY CyberShot DSC-HX200V , SONY CyberShot DSC-HX300V, SONY CyberShot DSC-HX50 nebo PANASONIC Lumix DMC-GF6 .
  Fotoaparát bych chtěla pro klasik focení, rodiny, dovolený, děti, cestování, portréty .... prostě na klasické focení . Původně jsem chtěla PANASONIC Lumix DMC-GF6, jenže tam mě odrazuje cena a navíc jeden objektiv ( nemá dlouhý zoom a díky cenám si nejspíš nebudu moci dovolit koupit další objektiv na zoomování krajinek, sportu ..... ) , ale i tak se mě hodně líbí :-) ,
  Fotoaparát bych chtěla aby uměl, krásně fotit ostře , RYCHLE , mohla jsem si občas něco více přiblížit , aby uměl kamerovat ve fullHD a kdyby to šlo, tak při natáčení šlo i fotit, tak aby se natáčení nijak nezastavilo . Displej, aby šel naklápět, tak abych mohla fotit nad hlavou ( např. závody, vystoupení ..... ) , aby fotoaparát byl menší . Nejspíš,aby měl velký snímač pro rychlé focení kvalitních fotek.
  Původně jsem chtěla D5100 nikon, ale opravdu dost velký, tak koukám po jiném menším.
  Prosím moc o pomoc ! Bohužel nemám možnost nikde tady poblíž si všechny vyzkoušet, tak vůbec nevím jaký je pro mě nejlepší.
  předem děkuji moc za rady a pomoc ;-)
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nevím jaký ???

   Jakub Valdivia 20.11.2013 17:32:14
   Dobrý den,

   hodně zajímavou volbou by pro vás mohl být tento fotoaparát když preferujete nejlepší obrazový výstup: http://obchod.fotoskoda.cz/sony-nex3n-cerny-1650-mm/ .
   S velkým přiblížením bude problém. Buď máte menší přiblížení a obrazovou kvalitu, nebo máte velký zoom na úkor kvality snímku. Bude tedy na vás co upřednostníte.
   Pokud půjdete cestou většího zoomu, tak mohu doporučit fotoaparát: http://obchod.fotoskoda.cz/sony-cybershot-dschx300/ .
   • Kateřina Šimerdová
    Odpovědět

    Re: RE:Nevím jaký ???

    Kateřina Šimerdová 20.11.2013 18:40:55
    Dobrý večer,
    děkuji za odpověď ;-) Ještě se optám , kdybych přistoupila na max . s cenou 13tis. byla i dobrá volba ten Panasonic DMC-GF6 ?? Je lepší než Nex-3n ?
    Předem děkuji za odpověď
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Re: RE:Nevím jaký ???

     Jakub Valdivia 20.11.2013 18:45:30
     Dobrý den,

     z hlediska obrazové kvality je lepší volbou Sony Nex-3N díky většímu snímači a má i větší výdrž baterie.
     • Kateřina Šimerdová
      Odpovědět

      Re: RE:Re: RE:Nevím jaký ???

      Kateřina Šimerdová 20.11.2013 22:28:23
      děkujii ;-) .... ještě se optám je lepší si rovnou koupit Nex-3N s objema objektivy ??? Sony NEX-3N + 16-50 mm + 55-210 mm nebo mě bude stačit jen 16-50 mm ? Přeci jen to vyjde opět víc :-(
      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:Re: RE:Re: RE:Nevím jaký ???

       Jakub Valdivia 21.11.2013 14:37:09
       Dobrý den,

       na většinu situací vám bude objektiv s rozsahem 16-50 mm stačit. Jsou však případy kdy je potřeba větší přiblížení, například při fotografování sportu, zvířat atd.
       • Kateřina Šimerdová
        Odpovědět

        Re: RE:Re: RE:Re: RE:Nevím jaký ???

        Kateřina Šimerdová 21.11.2013 14:52:54
        Dobrý den, děkuji za všechny rady a pomoc při hledání foťáčku ;-) Nejspíš tedy opravdu zakoupím NEX-3N i s oběma objektivy . Sice mě docela mrzí ten výklopný displej, že nelze s nim fotit nad hlavou, tak abych na displej viděla :-( Ale i tak NEX-3N bude určitě super fotit ;-) .
        Přeji hezký den
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Re: RE:Re: RE:Re: RE:Nevím jaký ???

         Jakub Valdivia 21.11.2013 15:04:57
         Dobrý den,

         Sony Nex-3N má dostatečně výklopný display na to, aby se s ním pohodlně fotilo nad hlavou.
         • Kateřina Šimerdová
          Odpovědět

          Re: RE:Re: RE:Re: RE:Re: RE:Nevím jaký ???

          Kateřina Šimerdová 21.11.2013 16:46:51
          děkuji ;-) To máte pravdu, jen ale na něj neuvidím, přeci nejde naklopit směrem dolů :-o(
          Ještě mě napadlo :-o ...... když bych si koupila tedy Nex-3N pouze se základním setovým objektivem 18-50 mm , dá se sehnat na NEX-3N nějaký jiný objektiv zoomový 55-210mm ? Nebo se pro NEX prodává jen tento setový ? Koukala jsem na něj jak se prodává samostatně a to je docela finanční darda :-( Tedy pro mě :-( Jde mě o to jestli bych mohla sehnat někdy levnější , tak kolem +- 3tis. ?? A když, tak na jaký mám koukat , jakou značku, tak aby mě šel na NEX-3N ??
          předem děkuji ;-)
          • Jakub Valdivia
           Odpovědět

           RE:Re: RE:Re: RE:Re: RE:Re: RE:Nevím jaký ???

           Jakub Valdivia 21.11.2013 17:51:34
           Dobrý den,

           úplně naklopit nejde, to máte pravdu ale pro focení nad hlavou je to naprosto vyhovující poloha. Bohužel na Nex se prodává pouze tento setový teleobjektiv.
 • mirek
  Odpovědět

  dotaz na objetiv

  mirek 15.04.2013 20:05:42
  Dobrý den. Tento přístoj mne zaujal,mám několik panasoniku, ale co je zajímavé tento základní objetiv na Vaších snímku a viděl jsem ho i na jíných cizich prezentacích. Já mám u setového objektivu např. zavit na filtr průměr 52 a tady je zobrazen průměr 46 a nejedná se o Powerzoom. Děkuji za vysvětlení.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE: dotaz na objetiv

   Jakub Valdivia 18.04.2013 11:03:14
   Dobrý den,skutečně se nejedná o power zoom objektiv. Děkujeme za upozornění, chyba bude napravena.
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...