SONY Alpha A7R III tělo

Sony
*****
4.9 3 (3 recenze) | Kód produktu: 4015393

Sony A7R Mark III je momentálně nejvýkonnější fullframe bezzrcadlovka, nabízí 42,4Mpx snímač i i přepracovaný BIONZ X™ procesor díky nimž zvládne až 10 snímků za vteřinu v plném rozlišení včetně blesku. Zrychlení se dočkat i autofocusový systém, který je nově ovládán joystickem. Profesionální fotoaparát by měl mít i dvojitý slot na SD karty, díky němuž data rovnou třídíte na karty, nebo duplikujete a předcházíte tak jejich ztrátě. Mezi další vylepšení patří i tak klíčový prvek jako je baterie, která disponuje větší kapacitou, kontaktem pro blesky i přidané ovládací prvky, které usnadňují práci. Funkce Pixel Shift Multi Shooting umožňuje díky několikanásobné expozici a 42,4 Mpx snímači, neuvěřitelné detaily bez moaré. A to samozřejmě není vše!
Více o produktu »

 • 42,4 Mpx snímač
 • OLED hledáček o rozlišení 3,69 miliony obrazových bodů (1280x720px)
 • 5 osá optická stabilizace (umožňuje prodloužení expozice až o 5,5 kroku)
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Obsah výhodného setu

SONY Alpha A7R III tělo

***** (3)

SONY Alpha A7R III tělo

SONY Alpha A7R III tělo Sony A7R Mark III je momentálně nejvýkonnější fullframe bezzrcadlovka, nabízí 42,4Mpx snímač i i přepracovaný BIONZ X™ procesor díky nimž zvládne až 10 snímků za vteřinu v plném rozlišení včetně...

72 990,-

Hodnocení odborníka 98%

Sony A7R Mark III nahrazuje velice oblíbenou druhou generaci modelu A7R a musím říci, že ta náhrada je víc, než plnohodnotná. Nový model nabízí stejné rozlišení jako ten předchozí, ale v ostatních ohledech je lepší snad úplně ve všem. Ty na první pohled nejpatrnější změny jsou daleko vyšší...

 • špičkový obrazový výkon
 • minimální šum na vysokých citlivostech i se zachováním barevnosti
 • velice výkonný AF systém se 399 body fázové detekce
 • nemá výklopný blesk

Ukázkové snímky

Základní popis

 • 42,4 Mpx snímač
 • OLED hledáček o rozlišení 3,69 miliony obrazových bodů (1280x720px)
 • 5 osá optická stabilizace (umožňuje prodloužení expozice až o 5,5 kroku)
 • 4K (30p) video natáčené na celý snímač nebo s ořezem Super 35
 • podpora S-Log3 a Hybrid Log Gamma profilů
 • AF-On tlačítko, dvojitý SD slot, X kontakt pro blesk
 • FHD video s až 120 sn./s - 4x slowmotion, 4K video s 30 sn./s.
 • USB C 3,1
98%
*****

hodnotilo 2 uživatelů

Videoprezentace

Popis produktu SONY Alpha A7R III tělo

Zdokonalený design

SONY Alpha A7R III EISAFotoaparát má lehkou a pevnou konstrukci z hořčíkové slitiny s přepracovaným gripem a tlačítkem spouště. Tato vylepšení poskytují lepší držení a podtrhují profesionální pocit z fotoaparátu. A7R III je vybaven mechanismem pro uzamčení volby režimů a rozšířené škály uživatelsky nastavitelných funkcí a tlačítek.  

Fotoaparát je také vybaven multifunkčním voličem – joystickem, který nabízí efektivní způsob změny ostřících bodů, a také tlačítko ‘AF ON’, které aktivuje autofokus při snímání statických fotografií nebo videí. 

Brilantně jasný obraz

SONY Alpha A7R IIIPlnoformátový fotoaparát SONY A7R III má vylepšený XGA OLED Tru-Finder hledáček se 0,78× zvětšením obrazu a oboustranným asférickým členem a pro brilantní zobrazení. Stejný naleznete o Sony A9. Speciální povrchová úprava čočky v hledáčku ZEISS® T* (coating) účinně potlačuje nežádoucí odrazy, které narušují pořizování snímků.

Má také nastavitelnou snímkovací frekvenci s možností nastavení na 50 fps nebo 100 fps , aby se co nejlépe přizpůsobil typu akce. LCD displej byl také vylepšen a nabízí rozlišení 1,44 milionu bodů a technologii WhiteMagic™, která zlepšuje čitelnost v jasných světelných podmínkách venku.

Výběr vylepšení oproti druhé generaci

 • až 10 sn./s při kontinuálním snímání - 76 JPEG nebo 28 RAW na jednu sekvenci
 • 3,69 mil bodů v EVF hledáčku
 • přídavný joystick k výběru zaostřovacího bodu
 • AF-ON tlačítko
 • 2x slot na SD karty
 • sáňky blesku
 • baterie s 2,2x větší kapacitou - včetně možnosti dokopení bateriového gripu
 • funkce Pixel Shift Multi Shooting 

Vysoké rozlišení a rychlost

Nově vyvinutý 42,4Mpx R CMOS snímač se zadním osvětlením je nejvyspělejším plnoformátovým snímačem, jaký kdy Sony vyrobilo. Díky němu A7R III dosahuje podstatně vyšší obrazové kvality (14 bit RAW fotografie), citlivosti a rychlosti odezvy. Absence optického low-pass filtru (OLPF) dovoluje vytvářet snímky s nejvyšším možným rozlišením a detailem.

Sony ?7R III také nabízí nový pomocný LSI čip, který efektivně zdvojnásobuje* rychlost čtení obrazového snímače, dále také zdokonalený procesor BIONZ X™, který zvyšuje rychlost zpracování přibližně na 1,8 násobek ve srovnání s A7R II.

Vysoká citlivost bez známek šumu

42,4Mpx snímač používá speciální konstrukci „mikro-čoček“ a AR (antireflexní) povrchovou vrstvu skla na snímači, čímž se dramaticky zvyšuje efektivita zachycení světla. Výsledkem je vysoká citlivost, nízký šum a široký dynamický rozsah. To umožňuje fotoaparátu pořizovat snímky v rozpětí ISO 100–25 600, s možností rozšíření na ISO 50–102 400.

  

Závěrka co vydrží

Vylepšená konstrukce závěrky snižuje hlučnost a přenos vibrací životnost  je až 500 000 expozic. Fotoaparát lze také nastavit na režim tichého snímání, při kterém lze pořídit snímky v tichosti bez vibrací a pohybu snímače.

Rychlejší reakce a více kontrastních AF bodů

Zaostřovací systém využívá 399 AF bodů s fázovou detekcí, které společně s 425 AF body s kontrastní detekcí zajišťují rychlejší reakce v porovnání s A7R II. Model a7R III taktéž využívá vylepšený algoritmus detekce pohybu v kombinaci s AF systémem Fast Hybrid AF pro dosažení 5 snímků za vteřinu s kontinuálním proostřováním (AF tracking).

Funkce Eye AF, která vzbudila velký ohlas, je také přibližně 2krát efektivnější a je k dispozici při použití objektivů typu A-mount s adaptérem

Stejně rychlý i s jinými objektivy

SONY Alpha A7R IIISystém fázové detekce funguje na modelu A7R III také s objektivy Sony s bajonetem A nasazenými pomocí adapteru LA-EA3 (pro APS-C a full frame objektivy) nebo LA-EA1 (pro APS-C objektivy). To umožňuje široce využít pokrytí 399 AF body na snímači a získat rychlou reakci a vysoký výkon sledování objektu s širší škálou objektivů. Jedná se tedy o první systém bezzrcadlovek, se kterými je možné dosáhnout vysokého výkonu i s objektivy původně určenými pro jiný systém.

Pětiosá stabilizace obrazu

Pokročilá stabilizace obrazu koriguje chvění a pohyby fotoaparátu během snímání v pěti osách, včetně úhlových (houpání a vychýlení), které vznikají u teleobjektivů, vibrací při pohybu (osy X a Y), viditelných zvláště při zvětšení obrazu, a rotačních otřesů (náklon), které často ovlivňují natáčení videa. Efektivita systému stabilizace odpovídá přibližně 4.5 krokům rychlosti závěrky. Stabilizace funguje i objektivů Sony A, ať už s vestavěným OSS stabilizátorem či bez něj. Účinek lze sledovat v náhledu na LCD nebo OLED hledáčku.

U univerzální A7R III se také poprvé představí nový režim Pixel Shift Multi Shooting, který plně těží z vyspělé vestavěné optické pětiosé stabilizace v těle. Jeho pomocí je možné vytvářet nádherné, realistické složené snímky.  V tomto režimu fotoaparát přesně posune záběr při snímání o jeden pixel, aby tak zachytil čtyři samostatné snímky s posunem pixelů, které mají dohromady přibližně 169,6 megapixelů obrazových dat. Tyto čtyři snímky je možné složit a zpracovat pomocí nové sady softwaru „Imaging Edge“. Konečným výsledkem jsou snímky s obrovským rozlišením a úrovní barevné přesnosti, která nemá obdoby. Ideálně se hodí pro fotografování architektury, umění nebo zachycení dalších statických objektů s mnoha komplikovanými detaily. 

4K video

SONY A7R III natáčí videa ve 4K kvalitě (QFHD 3840x2160) a využívá k tomu buď celou plochu snímače nebo ořez na Super 35mm. V režimu Super 35mm je navíc záznam získán z přibližně 1,8× více pixelů než u 4K. Díky funkci Full Pixel Readout, která zamezuje vynechání pixelů, tak vzniknou 4K videa bez rušivých optických vad a bez přerušených linií („jaggies“). Pro záznam videa je využíván pokročilý kodek XAVC S, který u 4K záznamu nahrává vysokým datovým tokem 100 Mbps a u Full HD 50 Mbps. Mezi další pokročilé funkce videa patří: Picture Profile, S-Log2 Gamma a S-Gamut, natáčení filmů v HD (720p) se snímkovou frekvencí 120fps, time-code, clean HDMI výstupu atd.

A7R III také disponuje novým HLG (Hybrid Log-Gamma), který podporuje Instant HDR workflow a umožňuje přehrávání nádherných realistických záběrů v 4K HDR na televizorech kompatibilních s HDR (HLG). Kromě toho nabízí také S-Log2 a S-Log3 pro větší flexibilitu odstupňování barev. Fotoaparát může také nahrávat Full HD při 120 fps až do 100 Mbps, což umožňuje kontrolu záznamu a eventuální editaci do 4x nebo 5x zpomalených video souborů ve Full HD rozlišení se sledováním AF.

Wi-Fi a NFC konektivita

A7R III umožňuje snadný přenos souborů do chytrého telefonu, tabletu, počítače nebo na FTP server pomocí Wi-Fi®, ale k dispozici je také synchronizační terminál, který umožňuje přímé připojení externích zábleskových jednotek a kabelů pro snadnou synchronizaci blesků. K dispozici je také superrychlý USB terminál (USB 3.1 gen. 1) USB Typu C™, který zajišťuje větší flexibilitu napájení nebo připojení příslušenství, stejně tak i vyšší rychlost přenosu snímků při připojení k počítači. 

SONY Alpha A7R IIIRozměry a hmotnost

126,9 mm x 95,6 mm x 73,7 mm při 657 g

Obsah balení

Napájecí kabel
Dobíjecí baterie NP-FZ100
Chránič kabelu
Nabíječka baterií BC-QZ1
Popruh přes rameno
Víčko těla
Krytka patice pro příslušenství
Držák okuláru
Kabel USB Type-C™

Parametry produktu

Stabilizace obrazuoptická
Rozlišení v Mpx42,4
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO32 000
Druh pamětiSDHC | SDXC | SD/SD (dual slot)
Hledáčekelektronický | barevný
LCD obrazovka3,0" | dotyková
Velikost snímačeFull Frame (24×36 mm)
Druh snímačeCMOS
BajonetSONY E (NEX/ILCE)
Nejrychlejší čas závěrky1/8 000
Záznam videaFull HD (1920 x 1080) | 4K (4096 x 2160)
NapájeníNP-FZ100
Vlastnosti tělakovové | 100% hledáček | živý náhled | náhled hloubky ostrosti
Zaostřovací body (křížové)399
Scénické režimypanorama | HDR | ano
RozhraníX-sync konektor | systémový blesk | kabelová spoušť | HDMI | mikrofonní vstup | Wi-Fi
Rozlišení LCD (px)1 440 000
Počet fotografií za vteřinu10
Časosběrne
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

SONY FE 24-70 mm f/4 ZA OSS pro bajonet E full frame

SONY FE 24-70 mm f/4 ZA OSS pro bajonet E full frame

*****
(1 recenze)
 • zoomový portrétní objektiv ohniska 24-70 mm
 • určený pro full-frame fotoaparáty s bajonetem Sony E
 • konstantní clona f/4
21 990,-
Skladem > 5 ks
SONY FE 35 mm f/2,8 ZA Sonnar T pro bajonet E

SONY FE 35 mm f/2,8 ZA Sonnar T pro bajonet E

*****
(1 recenze)
 • světelnost: f/2
 • ohnisková vzdálenost: 35 mm
 • snímač: full-frame
22 990,-
Skladem > 5 ks
SONY FE 55 mm f/1.8 ZA Sonnar T pro bajonet E

SONY FE 55 mm f/1.8 ZA Sonnar T pro bajonet E

*****
(3 recenze)
 • ohnisková vzdálenost: 50 mm
 • světelnost objektivu: f/1,8
 • konstrukce objektivu: 6 členů / 5 skupin
27 490,-
Skladem > 5 ks
SONY FE 70-200 mm f/4 G OSS pro bajonet E full frame

SONY FE 70-200 mm f/4 G OSS pro bajonet E full frame

*****
(1 recenze)
 • ohnisková vzdálenost: 70–200 mm
 • světelnost objektivu: f/4
 • optický stabilizátor: ano
39 990,-
Skladem 4 - 5 ks
LOWEPRO Dashpoint 20 - pouzdro

LOWEPRO Dashpoint 20 - pouzdro

*****
(2 recenze)
LOWEPRO Dashpoint 20 - pouzdro
 • Funkční design a dokonalá ergonomie vnějšího tvaru
 • Praktické je reverzní otevírání pouzdra „od těla“
 • Kapacita: „profi“ kompaktní fotoaparát, CSC (kompaktní systémový fotoaparát) s „pancake“ objektivem nebo výměnný objektiv k CSC
450,-
Skladem 2 - 3 ks
CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna

CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna

*****
(1 recenze)
CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna
 • Rozměry vnější: 11 × 14,5 × 7,5 cm
 • Rozměry vnitřní: 7,5 × 12,5 × 6 cm
 • Hmotnost: 108 g
THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna

THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna

THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna
 • Pojme bezzrcadlovku s 2–4 objektivy nebo malou DSLR s 1–3 objektivy
 • Vnitřní kapsa se telefon, iPad a další příslušenství
 • Flip-víko s magnetickým uzávěrem
1 890,-
Poslední kus
LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý

LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý

LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý
 • Sportovní fotobatoh pro všechny aktivní fotografy
 • Do fotokomory se pohodlně vejde DSLR, CSC fotoaparát s nasazeným objektivem, další dva objektivy, popř. blesk a další příslušenství
 • Ergonomicky tvarovaná a polstrovaná záda z pěnového materiálu se zabudovanými vzduchovými kanálky
3 990,-
Skladem 2 - 3 ks
INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety

INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety

INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety
 • v balení je i redukce z USB na micro USB
 • rozměry (dx š xv): cca. 98x17x17mm
 • kompatibilní s paměťovými kartami: SD, SDHC, SDXC, microSD, michroSDHC, microSDXC
490,-
Skladem 4 - 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

*****
(3 recenze)
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II
 • SDXC karta s kapacitou 32 GB
 • Maximální rychlost čtení: 280 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
1 590,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
 • SDXC karta s kapacitou 128 GB
 • Maximální rychlost čtení: 300 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
5 990,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

*****
(2 recenze)
SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
 • Velmi rychlá paměťová karta standardu SDXC s kapacitou 64 GB
 • Nabízí rychlost čtení až 300 MB/s, rychlost zápisu až 260 MB/s
 • Podporuje specifikaci UHS-II (vhodná je tak pro full HD videa i 4K nahrávání) a U3 včetně
3 290,-
Skladem > 5 ks
NISSIN i40 pro Sony

NISSIN i40 pro Sony

*****
(1 recenze)
NISSIN i40 pro Sony
 • Směrné číslo 27 (ISO 100/35 mm), 40 (ISO 100/105 mm)
 • Světlo LED pro video
 • Pokrytí ohniskových vzdáleností 24–105 mm (16 mm při použití vestavěné širokoúhlé rozptylky)
4 990,-
Skladem 2 - 3 ks
SONY blesk HVL-F32M

SONY blesk HVL-F32M

 • výkonný blesk se směrným číslem GN 32 pro Sony fotoaparáty
 • vysoce přesné měření blesku ADI kombinující v sobě měření TTL a ovládání směrného čísla
 • inteligentní úprava WB s informacemi o teplotě chromatičnosti
9 590,-
Skladem 2 - 3 ks
DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Sony

DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Sony

*****
(1 recenze)
DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Sony
 • Kruhový LED blesk
 • Směrné číslo 15 (2×10,7) při ISO 100
 • Řízení blesku TTL i manuální
4 490,-
Poslední kus
METZ MB 26 AF-2 Digital pro Sony

METZ MB 26 AF-2 Digital pro Sony

METZ MB 26 AF-2 Digital pro Sony
 • Směrné číslo 26GN
 • LED dioda pro natáčení videa
 • Barevná teplota 5 500 K
2 890,-
Skladem 2 - 3 ks
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

*****
(5 recenzí)
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava
 • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
 • transportní výška: 63 cm
 • hmotnost: 2,0 kg
MANFROTTO MKBFRTA4BK-BH - stativ

MANFROTTO MKBFRTA4BK-BH - stativ

MANFROTTO MKBFRTA4BK-BH - stativ
 • lehké hliníkové provedení
 • výška složeného stavu je pouze 40 cm
 • snadné ovládání
3 990,-
Skladem > 5 ks
MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou
Sleva
 • Nohy Manfrotto MT190X3
 • Dvoucestá hlava MHXPRO-2W
 • Průměr nohou 26, 22 a 19 mm
6 490,-
Skladem 2 - 3 ks
VANGUARD ALTA PRO 2 263AP - stativ

VANGUARD ALTA PRO 2 263AP - stativ

*****
(1 recenze)
VANGUARD ALTA PRO 2 263AP - stativ
Sleva
 • výška sbaleného stativu : 724 mm
 • výška rozloženého stativu : 1750 mm
 • pohyby hlavy : 3
3 790,-
Skladem 4 - 5 ks
Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola obsahuje celkem 15 lekcí, během kterých se účastníci dozvídají základní fotografické pojmy, pravidla a osvojují si základy práce s fototechnikou....

5 890,-
> 3 volných míst
Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Druhá úroveň Večerní FotoŠkoly pořádané Centrem FotoŠkoda plynule navazuje na úvodní kurz Začátečníci. Kurz předpokládá základní znalosti digitálního fotografování....

6 890,-
> 3 volných míst
Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Nahlédněte do tajů profesionální postprodukce a zdokonalte své znalosti v grafickém programu Adobe Photoshop CS. Workshopem vás provede módní a reklamní fotograf...

1 790,-
> 3 volných míst
Street photo

Street photo

Street photo

Každou chvíli se kolem nás odehrávají stovky příběhů, které můžeme díky své všímavosti a pohotovosti zachytit. Naučme se jak pracovat s fotoaparátem na ulici, umět...

1 590,-
Bez termínu
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(4 recenze)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

120,-
Skladem > 5 ks
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
249,-
Skladem > 5 ks
HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

*****
(6 recenzí)
HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

Vysoce ziskový klopový mikrofon Hama LM-09 Lavalier, který jistě s úspěchem využijí amatérští i profesionální reportéři. Jeho součástí je také spona k připevnění a...

790,-
Skladem 4 - 5 ks
B+W Utěrka Photo - clear

B+W Utěrka Photo - clear

*****
(2 recenze)
B+W Utěrka Photo - clear

Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

405,-
Skladem > 5 ks
Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

Černobílá fotografie byla a stále je spojována s nejvyšší fotografickou kvalitou. Kniha od renomovaného autora Michaela Freemana vám ukáže, jak převést vaše snímky do...

SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

Kniha Světlo ve fotografii autora Michaela Freemana vám prostě a jednoduše ukáže, jak správně pracovat se světlem. Čekání na správné světlo, jeho nahánění v různých...

490,-
Skladem 4 - 5 ks
OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

Kniha Očima fotografa – Grafický průvodce autora Michaela Freemana vás naučí principy kompozice, která je základem každé dobré fotografie.

360,-
Skladem 2 - 3 ks
50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman

50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman

50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman
 • POČET STRAN 224 stran
 • VAZBA Měkká s přebalem
 • JAZYK Čeština
499,-
Poslední kus
Další podobné produkty

Podobné produkty

LEICA M-A (Typ 127) černý chrom

LEICA M-A (Typ 127) černý chrom

 • Manuální nastavení clony, expozičního času i manuální zaostření
 • Plně mechanické tělo bez nutnosti použít baterie
 • Volič pro nastavení citlivosti ISO
113 890,-
NIKON Z7

NIKON Z7

*****
(3 recenze)
NIKON Z7
5 setů Recenze
 • Full frame CSC (bezzrcadlovka) se snímačem o rozlišení 45,7 Mpx
 • Vestavěná 5 osá stabilizace se zkrácením času závěrky až o přibližně 5 EV
 • Robustnost a odolnost proti prachu a kapající vodě
73 990,-
PANASONIC Lumix DC-S1R

PANASONIC Lumix DC-S1R

PANASONIC Lumix DC-S1R

Získejte slevu

20 %
 • 47 Mpx full frame snímač bez AA (low pass) filtru
 • Bajonet Leica L– výběr z mnoha kvalitních objektivů od Leica, nebo dalších výrobců
 • Až 4K 60p/50p videa
94 990,-
Skladem 4 - 5 ks
PANASONIC Lumix DC-S1

PANASONIC Lumix DC-S1

PANASONIC Lumix DC-S1

Získejte slevu

20 %
 • 24,2 Mpx full frame snímač
 • Bajonet Leica L– výběr z mnoha kvalitních objektivů od Leica, nebo dalších výrobců
 • Až 4K 60p/50p videa
64 990,-
Skladem 4 - 5 ks

Hodnocení odborníka 98%

Sony A7R Mark III nahrazuje velice oblíbenou druhou generaci modelu A7R a musím říci, že ta náhrada je víc, než plnohodnotná. Nový model nabízí stejné rozlišení jako ten předchozí, ale v ostatních ohledech je lepší snad úplně ve všem. Ty na první pohled nejpatrnější změny jsou daleko vyšší rychlost jak ostření, tak snímání, nově přidaný joystick pro volbu AF bodu, dvakrát silnější baterka, nebo režim Pixel shift, díky kterému pořídíte statické fotky s nesrovnatelně větším množstvím detailů, než když fotíte normálně i přes to, že běžné snímky jsou dokonale ostré. Sony A7R III je bez nejmenších pochybností nejuniverzálnější profi bezzrcadlovka od Sony. Všechny konkurenční fullframe zrcadlovky mohou jen tiše závidět.

98%
*****

hodnotilo 2 uživatelů

 • špičkový obrazový výkon
 • minimální šum na vysokých citlivostech i se zachováním barevnosti
 • velice výkonný AF systém se 399 body fázové detekce
 • skvěle fungující detekce oka
 • rozsah ISO 100 až 32 000 (po rozšíření až 50 - 102 400)
 • odolnost proti prachu a stékající vodě
 • výklopný dotykový displej
 • připojení k chytrému telefonu pomocí WiFi a Bluetooth
 • režim posunu snímače Pixel Shift Multi Shooting
 • 4K video
 • dva sloty na karty
 • nemá výklopný blesk

Ukázkové snímky

Hlavní rysy

 • Fullframe snímač s rozlišením 42,4 Mpx
 • Funkce Pixel Shift Multi Shooting
 • Velký OLED hledáček o rozlišení 3,69 Mpx a zvětšením 0,78x
 • 5 osá optická stabilizace (umožňuje prodloužení expozice až o 5,5 kroku)
 • 4K (30p) video natáčené na celý snímač nebo s ořezem Super 35
 • podpora S-Log3 a Hybrid Log Gamma profilů
 • Joystick, AF-On tlačítko, dvojitý SD slot, X kontakt pro blesk
 • Silnější baterka
 • USB C 3,1

Videoprezentace

Popis

Recenze Sony A7R III

Psal se rok 2013, když Sony představil bezzrcadlovku Sony A7R. Měla fullframe snímač bez low-pass filtru s rozlišením 36 Mpx a vynikala skvělou kvalitou obrazu. Už v té době mnozí mluvili o tom, že by to mohl být konkurent zrcadlovkám, ale zatím to ještě skoro nikdo nebral moc vážně. K hlavním nevýhodám tohoto modelu patřilo pomalé ostření na bázi porovnání kontrastu a také velmi slabá výdrž baterky.

Rok 2015 přinesl model Sony A7R Mark II. Byl lepší v mnoha ohledech, rozlišení snímače vzrostlo na 42 Mpx, zlepšila se kvalita fotek při vysokých citlivostech (docela o dost) a přibylo rychlejší fázové ostření s 399 body. Když jsem ho po recenzování vracel, říkal jsem kolegům, že už bych si dokázal představit, že bych nefotil se zrcadlovkou, ale právě s tímto Soňákem. Ale stále mi vadila docela slabá výdrž baterky a trochu také ovládání.

Utekly další dva roky a je tu Sony A7R Mark III. Rozlišení snímače zůstalo stejné a počet fázových zaostřovacích bodů také. Jenže výrazně vzrostla kvalita obrazu a také rychlost zaostřování. Změnilo se trochu i ovládání ale jinak to na první pohled vypadá, že to je tak všechno. Nepropadněte ale mylným představám, jedná se v podstatě o úplně nový a přepracovaný fotoaparát, který mě (donedávna zarytého zrcadlovkáře) prostě dostal...

Co je nového

Dotykový displej a joystick

Možná to dnes už nikoho ani nenapadne, že by byla představena novinka bez dotykového displeje. Tedy samozřejmě nemůže chybět ani zde. Jeho pomocí můžete určovat pozici ostřicího bodu při focení přes displej, ale - a to zdaleka není tak běžné - i při focení přes hledáček. Dá se říci, že pak funguje v podstatě jako touchpad u notebooků. Osobně to považuji za ještě lepší vylepšení, než je přidání joysticku. Přijde mi ideální obě možnosti kombinovat, jako máte možnost právě u tohoto přístroje. Něco se lépe nastavuje joystickem (třeba položky v menu) a na něco je příjemnější dotykové ovládání. Velice praktické mi přišlo i to, že si v menu můžete vybrat z několika možností, kde bude displej na dotyk při volbě AF bodu v hledáčku citlivý. Máte možnost zvolit jak celý displej, tak jen jeho poloviny nebo ještě menší oblasti. Znamená to, že když se třeba displeje nechtěně dotknete nosem, nezměníte jím pozici ostřicího bodu, což je prostě bezva.

Rychlejší ostření, tlačítko AF-ON

Dalším zlepšením je nové tlačítko AF-ON, které mnozí fotografové používají daleko častěji, než ostření pomocí spouště, protože pak nejsou nuceni neustále přepínat mezi statickým a průběžným zaostřováním. Ale musím říci, že po zhruba zdvojnásobené rychlosti autofokusu to vlastně ani není potřeba, protože systém spolehlivě drží správné zaostření pomocí průběžného ostření i na statických objektech, tedy nepřeostřuje.

Hledáček

Větší hledáček je vždycky vítán a u tohoto modelu to není jinak. Ne, že by u předchůdce byl hledáček špatný, ale ten nový je prostě lepší. Rozlišení je dostatečné, ale dokázal bych si představit ještě o něco vyšší, občas jsem si všiml jednotlivých kostiček na šikmých liniích, ale není to nic, co by mi vadilo. Jen jsem to zaznamenal. Zvětšení vzrostlo na 0,78x, což je údaj známý z velkých profi zrcadlovek vybavených fullframe snímačem.

Vysoké rozlišení a rychlost dohromady

Nově vyvinutý 42,4 Mpx R CMOS snímač se zadním osvětlením (známá zkratka BSI - Back Side Illuminated) je nejvyspělejším plnoformátovým snímačem, jaký kdy Sony vyrobilo. Díky němu A7R III dosahuje podstatně vyšší obrazové kvality (14 bit RAW fotografie i při tichém snímání), citlivosti a rychlosti odezvy. Absence optického low-pass filtru (OLPF) dovoluje vytvářet snímky s nejvyšším možným rozlišením a detailem.

Sony A7R III také nabízí nový pomocný LSI čip, který efektivně zdvojnásobuje rychlost čtení obrazového snímače, ale také zdokonalený procesor BIONZ X™, který zvyšuje rychlost zpracování přibližně na 1,8 násobek ve srovnání s A7R II. V praxi to znamená nejen zrychlení sériového snímání na 10 sn/s v plném rozlišení (s elektronickou, ale i s mechanickou závěrkou), ale také výrazně vyšší výkon při nastavení vysokých citlivostí. Přesvědčit se můžete na ukázkových snímcích.

Pixel Shift Multi Shooting pro neskutečně ostré snímky

Na ukázkových fotkách se můžete přesvědčit, že ostrost je prostě parádní i když fotíte do JPEGu. Ale jsou situace, kdy byste potřebovali ještě něco víc. Sony A7R III vám to umožní díky funkci Pixel Shift. O co jde?

Je to problém všech dnes běžně používaných snímačů, které potřebují tzv. Bayerovu masku. Díky ní totiž každý jednotlivý pixel zaznamená obrazovou informaci pouze pro jednu ze tří barev zelená-červená-modrá (znáte určitě zkratku RGB). No a abyste dostali kompletní barevnou informaci pro každý jednotlivý pixel, musí docházet k interpolaci a tím logicky k určitým nepřesnostem a ve výsledku k ne zcela dokonalé ostrosti snímku. Jeden obrazový bod snímku vzniká výpočtem (interpolací) z informací poskytnutých celkem čtveřicí pixelů snímače.

Funkce Pixel Shift ale umí díky špičkovému stabilizátoru obrazu (oproti předchůdci o cca 1 EV výkonnější) pohybovat snímačem vždy právě o jeden pixel před Bayerovou maskou, takže každý jednotlivý pixel má kompletní barevnou informaci a nemusí tedy docházet k interpolaci. Výsledkem jsou snímky s daleko větším množstvím detailů a s věrnějšími barvami. Názorně je to popsáno ve videu:

Video ve Full HD i ve 4K

Když už jsme u videa, musím zmínit další novinku. A7R III natáčí video jak ve Full HD (až 120 sn/s), tak i ve 4K frekvencí až 30 sn/s. Kromě možnosti zachycovat videa ve vysokém rozlišení 4K prostřednictvím převzorkování 5K (15MP) je fotoaparát vybaven novým obrazovým profilem HLG (Hybrid Log-Gamma), který podporuje okamžité zpracování HDR, jež nabízí široký dynamický rozsah pro přesné a realistické snímky videa bez gradace barev.

Další novinky

 • dvojnásobný buffer pojme až komprimovaných 76 RAWů (nebo 48 nekomprimovaných)​
 • 2,2x silnější baterkanová
 • závěrka na 50 000 cyklů

Design, ergonomie, menu a ovládací prvky

Jestliže znáte A7R Mark II, nečeká vás skutečně téměř žádné překvapení, ergonomie zůstala zachována. Jednou z hlavních změn je zmíněný joystick pro volbu AF bodu, dotykový displej a také tlačítko AF-ON.

I když má A7R III vlastně dost společného s modelem Sony A9, naštěstí nemá otočný volič pro režimy snímání a také autofokusu. Zrovna nastavení autofokusu totiž výrobce u A9 hodně chválil, ale v praxi se to ukázalo (alespoň pro mě) daleko hůř použitelné, než to vypadá. Zde jsem si nastavení AF naprogramoval na dvě funkční tlačítka u spouště a ovládání se tím daleko zrychlilo a také zjednodušilo. Funguje to tedy stejně rychle, jako u ergonomicky zatím stále ještě lépe řešených profi zrcadlovek. Jde je o zvyk, kterými tlačítky se AF ovládá.

Autofokus, rychlost

Už v prvních odstavcích jsem se zmínil o ostřicím systému, který má 399 ostřicích bodů.

Musím říct, že v kombinaci se světelným zoomem SONY FE 24-70 mm f/2,8 GM bylo ostření skutečně bleskově rychlé, možná dokonce rychlejší, než u zrcadlovek a jednoznačně rychlejší, než u předchozího modelu. Ale taky musím říci, že po zkušenostech se Sony A9 není autofokus přece jen tak rychlý. Sony A9 je čistokrevně a vyloženě sportovní přístroj, takže se není moc čemu divit.

Pokud jsem zaostřovacím bodem mířil na správné místo, nestalo se mi, že bych pořídil špatně zaostřenou fotku. Když si zpětně analyzuji nafocené snímky, tak jsem už dlouho neměl tak vysoké procento správně zaostřených fotek. Skvěle funguje i sledování objektu při průběžném zaostřování. Zaostrovací systém vždy ohraničí označený objekt čtvercem nebo obdélníkem, který zhruba ohraničuje velikost daného objektu, takže máte velmi dobrý přehled o tom, jestli je zaostřeno tam, kam chcete. Samozřejmě to nefunguje úplně na 100%, ale je to tak spolehlivý režim zaostřování, že jsem ani nebyl nucen přepínat na statické ostření při focení nehybných objektů. Tohle se mi moc líbí.

Podobně jako u modelu A9 funguje průběžné zaostřování při zavřené cloně na rozdíl od zrcadlovek, kde se zaostřuje vždy při otevřené cloně. Znamená to tedy, že při zavřené cloně mají ostřící body méně světla a navíc ještě pracují s větší hloubkou ostrosti, takže je složitější rozlišit zaostřené od nezaostřeného. Abych to trochu upřesnil: při namáčknutí spouště se samozřejmě clona plně otevře a následně se pozvolna zavře na pracovní hodnotu, takže se zavřenou clonou funguje pouze průběžné zaostřování.

Ať je to jak chce, pravdou zůstává, že se jedná i přes uvedené vlastnosti o jeden z nejlépe a nejrychleji pracujících systémů automatického ostření, jaké se dnes vyrábějí.

Při focení se světelným objektivem Sony FE 55/1,8 jsem si ohromně užíval toho, jak dokonale a přesně zvládá AF zaostřování na bližší oko. Fakt, že se ostřící body fyzicky nachází přímo v rovině snímače znamená, že pokud AF detekuje správné zaostření, můžete se na to bezpodmínečně spolehnout, nehrozí žádný front nebo back focus jako u zrcadlovek, které mají přesnost ostření naprosto závislou na správném seřízení objektivu s tělem. Tady to prostě funguje vždy a přesně. A samotné sledování oka je skutečně k nezaplacení, než bych to popisoval, podívejte se na video převzaté ze serveru Dpreview.com a jejich kompletní recenze.

Kvalita obrazu

Šum při vysokých citlivostech

Už u předchozího A7R II jsem obdivoval, jak perfektně zvládá vysoké citlivosti i přes to, že má snímač tak vysoké rozlišení. Jenže s modele A7R Mark III je to ještě lepší a řekl bych, že daleko lepší. Se zvyšujícím se ISO se šum samozřejmě pozvolna zvyšuje, ale nedovedu říci, při jaké hodnotě mi už začíná vadit. Vůbec mě totiž neuráží ani snímky na ISO 20 000, nebo dokonce 32 000, což je maximální citlivost snímače. Jenže když jsem zkoušel fotit venku za měsíčné noci, zjistil jsem jednak, že to vůbec jde a pak, že na fotkách vidím daleko víc, než očima. Fotky na ISO 80 000 bych se nestyděl vytisknout na formát A3. Podívejte se na fotku staré kytary vyfocenou na ISO 102 400, za mě stále použitelné… Jen pro ilustraci, podívejte se na fotku jen tak z legrace vyfocenou v takové tmě, že jsem očima neviděl opravdu nic. AF lampa si jen přisvítila kvůli zaostření a bylo to. Expoziční hodnoty jsou ISO 102 400, clona f/1,8 a čas 0,4". Je to samozřejmě naprostý extrém, ale je vidět, co jsem fotil. 

Moc se mi líbí barevnost i při těch vysokých citlivostech, tohle se Sony opravdu moc povedlo. A povedlo se mu také vyvážení bílé, tedy WB. Perfektně funguje i při AWB, tedy automatickém nastavení WB. Barvy byly velice přirozené.

Dynamický rozsah

Na to, abych mohl trochu víc prozkoumat dynamický rozsah, bych potřeboval fotky v RAWu a konvertor, ve kterém bych je zpracoval. Fotky jsem měl, ale bohužel stále ještě není možné otevřít je v běžně dostupných konvertorec. Zatím to umí pouze software přímo od Sony a ještě Capture One v poslední verzi, ale ani jeden z nich bohužel nemám k dispozici.

Ale pokud budu vycházet z JPEGů, které vidíte v galerii ukázkových fotek, musím říci, že dynamický rozsah není naprosto žádný problém, Sony si poradí i s velkým rozsahem jasů celkem bez problémů. A když do toho ještě zahrnu výsledky laboratorního testování dostupné na webu DXO Mark, vychází jednoduchá informace. Sony A7R Mark III je na tom v dynamickém rozsahu podstatě stejně dobře, jako Nikon D850.

Konektivita

Tady se u Sony vyřádili.  :)  Jednak není překvapením možnost připojení přístroje k chytrému telefonu pomocí WiFi, ale možnost bezdrátového připojení k notebooku už zdaleka není tak obvyklá. Můžete tedy v klidu sedět u počítače, přístroj na dálku ovládat a výstupy sledovat hned na velkém monitoru. No paráda.

Jenže hodně možností máte i s připojením pomocí kabelů… Samozřejmostí je HDMI, ale že bych u nějakého přístroje našel hned dva USB vstupy, to si neuvědomuji. Je zde port USB Type-C™ a synchronizační konektory kompatibilní s rozhraním USB 3.1 1. generace, které umožňují připojit fotoaparát bez zdržování přímo k externím zařízením. Díky možnostem připojení jsou pracovní postupy plynulejší a pohodlné, i při fotografování v ateliéru, kdy se využívá současné připojení k počítači nebo blesku.

Co chybí k naprosté dokonalosti

K naprosté dokonalosti toho myslím zase až tak moc nechybí, ale přece jen se u jiných přístrojů objevily funkce, které by novému A7R III určitě slušely:

 • 4K video ve 60 sn/s - video je už tak vynikající a máte na výběr z velkého množství nastavení. Ale když už, těch 60 sn/s by pro 4K video bylo určitě lepší
 • Průběžné zaostřování při otevřené cloně - tohle by bylo bezva hlavně pro sportovní Sony A9, ale i pro těch 10 sn/s by mohlo ostření fungovat ještě o fous lépe a rychleji
 • Omezení rozsahu zaostřování - opět funkce hlavně pro A9... Mít možnost nastavit autofokusu, aby zaostřoval třeba pouze v rozmezí 5 až 15 metrů by jistě ocenil nejeden fotograf
 • Focus Stacking - Nikon D850 nabízí něco podobného (fotografování s posunem zaostření) a pokládám to za skvělou funkci v situacích, kdy potřebujete docílit maximální hloubky ostrosti. Všimněte si třeba snímku ojíněného trsu trávy za východu slunce. Zacloněno bylo na f/16 a protože jsem zaostřil na popředí, je hloubka ostrosti stejně jen pár centimetrů. Kdyby tak přístroj dovedl nasnímat rychle za sebou sérii snímků s různou rovinou ostrosti a pak by je ještě poskládal na sebe (podobně jako to dělá s HDR snímky), bylo by to opravdu už téměř dokonalé
 • Post Focus - je to něco podobného. Přístroj nafotí sérii různě zaostřených fotek, všechny je uloží ve speciálním formátu a vy si až při prohlížení vyberete, na co vlastně má být zaostřeno
 • Pre-burst - takhle tomu říká Panasonic při 4K focení, Olympus E-M1 Mark II to dokonce umí v plném rozlišení a v podstatě by to mohly umět všechny bezzrcadlovky. Jde o to, že pamětí přístroje protečou obrazové informace ještě před stiskem spouště, takže je stačí jen uložit. Tedy stiskem spouště rovnou uložíte ještě určité množství snímků, které vám utekly. Nemůže vám tedy utéct naprosto žádný klíčový okamžik. To by ale asi chtělo podstatně zvětšit kapacitu paměti - při těch 42 megapixelech...  :)
 • Live Composite - funkce, kterou mají i ty nejlevnější bezzrcadlovky Olympus a přijde mi naprosto geniální pro noční fotky. Jde o to, že v tomto režimu pořídí foťák umístěný na stativu jeden referenční snímek za velmi nízké hladiny osvětlení (ideálně v noci), do kterého postupně zapisuje pouze jasnější objekty, než byly zaznamenány na tom referenčním snímku. Ohromnou výhodou ale je, že celý průběh expozice můžete rovnou sledovat na displeji přístroje, nebo na displeji telefonu. Díky téhle unikátní funkci tedy velice snadno vyfotíte například ohňostroje, hvězdnou oblohu, nebo můžete malovat světlem a rovnou máte kontrolu nad tím, jak bude výsledný snímek vypadat a co všechno na něm tedy bude zachyceno.

Určitě si dokážete představit ještě spoustu dalších vychytávek. Mnoho z těch mých "návrhů" by šlo vyřešit jen softwarovým zásahem, nemylo by potřeba na přístroji vůbec nic měnit, ani jednu součástku. Jen napsat jiný firmware...  :)

 

Shrnutí modelu Sony A7R Mark III

Sony A7R III jsem měl možnost vyzkoušet alespoň přes víkend, takže jsem ani zdaleka nevyzkoušel všechno, co bych vyzkoušet chtěl. Ale i tak jsem si jist, že je tento přístroj patrně nejuniverzálnějším fullframe fotoaparátem, jaký jsem měl možnost testovat. Je skvělý, fotí naprosto úžasně, takže ho využijí jak krajináři, tak fotografové pracující v ateliéru. Je dostatečně rychlý i na sport a jakoukoliv živou fotku, díky skvělému autofokusu se hodí i na akční fotky lidí, kterým zaostří vždy přesně na bližší oko. Ovládání je zase o mnoho lepší než u předchůdců, na čemž se velkou měrou podílí nový joystick a dotykový displej. Životnost baterky už také zdaleka není takovým problémem jako dřív a ve výčtu výhod bych určitě mohl ještě pokračovat. Napadá mě opět otázka, kterou si poslední měsíce kladu čím dál tím častěji: jaké výhody přináší zrcadlovka? Když vidím Sony A7R Mark III, nějak si nemohu vzpomenout… Recenzoval Luděk Bouška

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/200 s - Clona: 4,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 24 mm - Korekce Exp.: -0,7 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

1/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/100 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 24 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

2/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/500 s - Clona: 4,5 - ISO: 100 - Ohnisko: 70 mm - Korekce Exp.: -1,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

3/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/80 s - Clona: 5,6 - ISO: 100 - Ohnisko: 29 mm - Korekce Exp.: -1,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

4/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/100 s - Clona: 5,6 - ISO: 100 - Ohnisko: 24 mm - Korekce Exp.: -1,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

5/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/60 s - Clona: 4,5 - ISO: 100 - Ohnisko: 25 mm - Korekce Exp.: -0,3 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

6/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/100 s - Clona: 4,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 24 mm - Korekce Exp.: -1,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

7/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/400 s - Clona: 2,2 - ISO: 100 - Ohnisko: 55 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 55mm F1.8 ZA

8/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/250 s - Clona: 1,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 55 mm - Korekce Exp.: -0,7 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 55mm F1.8 ZA

9/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/500 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 70 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

10/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/60 s - Clona: 11,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 24 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

11/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/200 s - Clona: 6,3 - ISO: 100 - Ohnisko: 70 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

12/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/320 s - Clona: 6,3 - ISO: 100 - Ohnisko: 70 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

13/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/1250 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 70 mm - Korekce Exp.: -0,7 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

14/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/1250 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 58 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

15/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/80 s - Clona: 11,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 24 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

16/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/80 s - Clona: 11,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 24 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

17/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/125 s - Clona: 11,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 24 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

18/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/160 s - Clona: 11,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 24 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

19/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/125 s - Clona: 4,0 - ISO: 125 - Ohnisko: 56 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

20/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/160 s - Clona: 5,6 - ISO: 125 - Ohnisko: 70 mm - Korekce Exp.: 0,3 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

21/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/125 s - Clona: 1,8 - ISO: 160 - Ohnisko: 55 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 55mm F1.8 ZA

22/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/125 s - Clona: 1,8 - ISO: 160 - Ohnisko: 55 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 55mm F1.8 ZA

23/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/60 s - Clona: 11,0 - ISO: 160 - Ohnisko: 24 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

24/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/160 s - Clona: 5,0 - ISO: 250 - Ohnisko: 70 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

25/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/125 s - Clona: 1,8 - ISO: 250 - Ohnisko: 55 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 55mm F1.8 ZA

26/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/60 s - Clona: 16,0 - ISO: 250 - Ohnisko: 24 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

27/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/60 s - Clona: 11,0 - ISO: 250 - Ohnisko: 24 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

28/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/40 s - Clona: 4,0 - ISO: 400 - Ohnisko: 70 mm - Korekce Exp.: 0,3 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

29/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/125 s - Clona: 3,2 - ISO: 500 - Ohnisko: 55 mm - Korekce Exp.: -1,3 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 55mm F1.8 ZA

30/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/125 s - Clona: 5,0 - ISO: 800 - Ohnisko: 55 mm - Korekce Exp.: -0,3 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 -

31/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/125 s - Clona: 1,8 - ISO: 800 - Ohnisko: 55 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 -

32/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/125 s - Clona: 1,8 - ISO: 1250 - Ohnisko: 55 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 55mm F1.8 ZA

33/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/125 s - Clona: 1,8 - ISO: 1600 - Ohnisko: 55 mm - Korekce Exp.: -0,7 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 -

34/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/160 s - Clona: 2,8 - ISO: 3200 - Ohnisko: 70 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 -

35/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/125 s - Clona: 2,0 - ISO: 5000 - Ohnisko: 55 mm - Korekce Exp.: -0,7 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 55mm F1.8 ZA

36/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/125 s - Clona: 2,0 - ISO: 6400 - Ohnisko: 55 mm - Korekce Exp.: -0,7 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 55mm F1.8 ZA

37/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/160 s - Clona: 2,8 - ISO: 6400 - Ohnisko: 70 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

38/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/125 s - Clona: 2,8 - ISO: 12800 - Ohnisko: 55 mm - Korekce Exp.: -0,3 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 55mm F1.8 ZA

39/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/125 s - Clona: 2,0 - ISO: 20000 - Ohnisko: 55 mm - Korekce Exp.: -0,3 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 55mm F1.8 ZA

40/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/125 s - Clona: 2,0 - ISO: 25600 - Ohnisko: 55 mm - Korekce Exp.: -0,3 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 55mm F1.8 ZA

41/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/30 s - Clona: 2,8 - ISO: 32000 - Ohnisko: 54 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

42/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/125 s - Clona: 2,0 - ISO: 40000 - Ohnisko: 55 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 55mm F1.8 ZA

43/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/15 s - Clona: 2,8 - ISO: 51200 - Ohnisko: 24 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 24-70mm F2.8 GM

44/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/125 s - Clona: 2,8 - ISO: 64000 - Ohnisko: 55 mm - Korekce Exp.: -0,3 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 55mm F1.8 ZA

45/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/40 s - Clona: 2,0 - ISO: 65535 - Ohnisko: 55 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 55mm F1.8 ZA

46/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/100 s - Clona: 2,0 - ISO: 65535 - Ohnisko: 55 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 55mm F1.8 ZA

47/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/25 s - Clona: 1,8 - ISO: 65535 - Ohnisko: 55 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 55mm F1.8 ZA

48/49

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/80 s - Clona: 11,0 - ISO: 65535 - Ohnisko: 55 mm - Korekce Exp.: 0,3 EV - Výrobce: SONY - Model: ILCE-7RM3 - Model objektivu: FE 55mm F1.8 ZA

49/49

Uživatelské recenze

avatar
100%*****
12.05.2019 000 11:58:32

   avatar
   100%*****
   09.11.2018 000 03:23:50

   • kvalita fotografie
   • cena

    Příslušenství k produktu SONY Alpha A7R III tělo

    SONY FE 24-70 mm f/4 ZA OSS pro bajonet E full frame

    SONY FE 24-70 mm f/4 ZA OSS pro bajonet E full frame

    *****
    (1 recenze)
    • zoomový portrétní objektiv ohniska 24-70 mm
    • určený pro full-frame fotoaparáty s bajonetem Sony E
    • konstantní clona f/4
    21 990,-
    Skladem > 5 ks
    SONY FE 35 mm f/2,8 ZA Sonnar T pro bajonet E

    SONY FE 35 mm f/2,8 ZA Sonnar T pro bajonet E

    *****
    (1 recenze)
    • světelnost: f/2
    • ohnisková vzdálenost: 35 mm
    • snímač: full-frame
    22 990,-
    Skladem > 5 ks
    SONY FE 55 mm f/1.8 ZA Sonnar T pro bajonet E

    SONY FE 55 mm f/1.8 ZA Sonnar T pro bajonet E

    *****
    (3 recenze)
    • ohnisková vzdálenost: 50 mm
    • světelnost objektivu: f/1,8
    • konstrukce objektivu: 6 členů / 5 skupin
    27 490,-
    Skladem > 5 ks
    SONY FE 70-200 mm f/4 G OSS pro bajonet E full frame

    SONY FE 70-200 mm f/4 G OSS pro bajonet E full frame

    *****
    (1 recenze)
    • ohnisková vzdálenost: 70–200 mm
    • světelnost objektivu: f/4
    • optický stabilizátor: ano
    39 990,-
    Skladem 4 - 5 ks
    LOWEPRO Dashpoint 20 - pouzdro

    LOWEPRO Dashpoint 20 - pouzdro

    *****
    (2 recenze)
    LOWEPRO Dashpoint 20 - pouzdro
    • Funkční design a dokonalá ergonomie vnějšího tvaru
    • Praktické je reverzní otevírání pouzdra „od těla“
    • Kapacita: „profi“ kompaktní fotoaparát, CSC (kompaktní systémový fotoaparát) s „pancake“ objektivem nebo výměnný objektiv k CSC
    450,-
    Skladem 2 - 3 ks
    CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna

    CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna

    *****
    (1 recenze)
    CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna
    • Rozměry vnější: 11 × 14,5 × 7,5 cm
    • Rozměry vnitřní: 7,5 × 12,5 × 6 cm
    • Hmotnost: 108 g
    THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna

    THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna

    THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna
    • Pojme bezzrcadlovku s 2–4 objektivy nebo malou DSLR s 1–3 objektivy
    • Vnitřní kapsa se telefon, iPad a další příslušenství
    • Flip-víko s magnetickým uzávěrem
    1 890,-
    Poslední kus
    LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý

    LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý

    LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý
    • Sportovní fotobatoh pro všechny aktivní fotografy
    • Do fotokomory se pohodlně vejde DSLR, CSC fotoaparát s nasazeným objektivem, další dva objektivy, popř. blesk a další příslušenství
    • Ergonomicky tvarovaná a polstrovaná záda z pěnového materiálu se zabudovanými vzduchovými kanálky
    3 990,-
    Skladem 2 - 3 ks
    INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety

    INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety

    INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety
    • v balení je i redukce z USB na micro USB
    • rozměry (dx š xv): cca. 98x17x17mm
    • kompatibilní s paměťovými kartami: SD, SDHC, SDXC, microSD, michroSDHC, microSDXC
    490,-
    Skladem 4 - 5 ks
    SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

    SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

    *****
    (3 recenze)
    SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II
    • SDXC karta s kapacitou 32 GB
    • Maximální rychlost čtení: 280 MB/s
    • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
    1 590,-
    Skladem > 5 ks
    SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

    SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

    SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
    • SDXC karta s kapacitou 128 GB
    • Maximální rychlost čtení: 300 MB/s
    • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
    5 990,-
    Skladem > 5 ks
    SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

    SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

    *****
    (2 recenze)
    SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
    • Velmi rychlá paměťová karta standardu SDXC s kapacitou 64 GB
    • Nabízí rychlost čtení až 300 MB/s, rychlost zápisu až 260 MB/s
    • Podporuje specifikaci UHS-II (vhodná je tak pro full HD videa i 4K nahrávání) a U3 včetně
    3 290,-
    Skladem > 5 ks
    NISSIN i40 pro Sony

    NISSIN i40 pro Sony

    *****
    (1 recenze)
    NISSIN i40 pro Sony
    • Směrné číslo 27 (ISO 100/35 mm), 40 (ISO 100/105 mm)
    • Světlo LED pro video
    • Pokrytí ohniskových vzdáleností 24–105 mm (16 mm při použití vestavěné širokoúhlé rozptylky)
    4 990,-
    Skladem 2 - 3 ks
    SONY blesk HVL-F32M

    SONY blesk HVL-F32M

    • výkonný blesk se směrným číslem GN 32 pro Sony fotoaparáty
    • vysoce přesné měření blesku ADI kombinující v sobě měření TTL a ovládání směrného čísla
    • inteligentní úprava WB s informacemi o teplotě chromatičnosti
    9 590,-
    Skladem 2 - 3 ks
    DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Sony

    DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Sony

    *****
    (1 recenze)
    DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Sony
    • Kruhový LED blesk
    • Směrné číslo 15 (2×10,7) při ISO 100
    • Řízení blesku TTL i manuální
    4 490,-
    Poslední kus
    METZ MB 26 AF-2 Digital pro Sony

    METZ MB 26 AF-2 Digital pro Sony

    METZ MB 26 AF-2 Digital pro Sony
    • Směrné číslo 26GN
    • LED dioda pro natáčení videa
    • Barevná teplota 5 500 K
    2 890,-
    Skladem 2 - 3 ks
    VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

    VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

    *****
    (5 recenzí)
    VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava
    • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
    • transportní výška: 63 cm
    • hmotnost: 2,0 kg
    MANFROTTO MKBFRTA4BK-BH - stativ

    MANFROTTO MKBFRTA4BK-BH - stativ

    MANFROTTO MKBFRTA4BK-BH - stativ
    • lehké hliníkové provedení
    • výška složeného stavu je pouze 40 cm
    • snadné ovládání
    3 990,-
    Skladem > 5 ks
    MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

    MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

    MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou
    Sleva
    • Nohy Manfrotto MT190X3
    • Dvoucestá hlava MHXPRO-2W
    • Průměr nohou 26, 22 a 19 mm
    6 490,-
    Skladem 2 - 3 ks
    VANGUARD ALTA PRO 2 263AP - stativ

    VANGUARD ALTA PRO 2 263AP - stativ

    *****
    (1 recenze)
    VANGUARD ALTA PRO 2 263AP - stativ
    Sleva
    • výška sbaleného stativu : 724 mm
    • výška rozloženého stativu : 1750 mm
    • pohyby hlavy : 3
    3 790,-
    Skladem 4 - 5 ks
    Večerní FotoŠkola - Začátečníci

    Večerní FotoŠkola - Začátečníci

    Večerní FotoŠkola - Začátečníci

    Večerní FotoŠkola obsahuje celkem 15 lekcí, během kterých se účastníci dozvídají základní fotografické pojmy, pravidla a osvojují si základy práce s fototechnikou....

    5 890,-
    > 3 volných míst
    Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

    Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

    Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

    Druhá úroveň Večerní FotoŠkoly pořádané Centrem FotoŠkoda plynule navazuje na úvodní kurz Začátečníci. Kurz předpokládá základní znalosti digitálního fotografování....

    6 890,-
    > 3 volných míst
    Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

    Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

    Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

    Nahlédněte do tajů profesionální postprodukce a zdokonalte své znalosti v grafickém programu Adobe Photoshop CS. Workshopem vás provede módní a reklamní fotograf...

    1 790,-
    > 3 volných míst
    Street photo

    Street photo

    Street photo

    Každou chvíli se kolem nás odehrávají stovky příběhů, které můžeme díky své všímavosti a pohotovosti zachytit. Naučme se jak pracovat s fotoaparátem na ulici, umět...

    1 590,-
    Bez termínu
    HAMA šňůrka na krytku 5899

    HAMA šňůrka na krytku 5899

    *****
    (4 recenze)
    HAMA šňůrka na krytku 5899

    Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

    120,-
    Skladem > 5 ks
    LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

    LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

    LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
    Sleva
    • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
    • životnost pera je cca 500 použití
    • velmi jednoduché použití
    249,-
    Skladem > 5 ks
    HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

    HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

    *****
    (6 recenzí)
    HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

    Vysoce ziskový klopový mikrofon Hama LM-09 Lavalier, který jistě s úspěchem využijí amatérští i profesionální reportéři. Jeho součástí je také spona k připevnění a...

    790,-
    Skladem 4 - 5 ks
    B+W Utěrka Photo - clear

    B+W Utěrka Photo - clear

    *****
    (2 recenze)
    B+W Utěrka Photo - clear

    Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

    405,-
    Skladem > 5 ks
    Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

    Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

    Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

    Černobílá fotografie byla a stále je spojována s nejvyšší fotografickou kvalitou. Kniha od renomovaného autora Michaela Freemana vám ukáže, jak převést vaše snímky do...

    SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

    SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

    SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

    Kniha Světlo ve fotografii autora Michaela Freemana vám prostě a jednoduše ukáže, jak správně pracovat se světlem. Čekání na správné světlo, jeho nahánění v různých...

    490,-
    Skladem 4 - 5 ks
    OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

    OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

    OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

    Kniha Očima fotografa – Grafický průvodce autora Michaela Freemana vás naučí principy kompozice, která je základem každé dobré fotografie.

    360,-
    Skladem 2 - 3 ks
    50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman

    50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman

    50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman
    • POČET STRAN 224 stran
    • VAZBA Měkká s přebalem
    • JAZYK Čeština
    499,-
    Poslední kus

    Výhodné sety

    Podobné produkty produktu SONY Alpha A7R III tělo

    LEICA M-A (Typ 127) černý chrom

    LEICA M-A (Typ 127) černý chrom

    • Manuální nastavení clony, expozičního času i manuální zaostření
    • Plně mechanické tělo bez nutnosti použít baterie
    • Volič pro nastavení citlivosti ISO
    113 890,-
    NIKON Z7

    NIKON Z7

    *****
    (3 recenze)
    NIKON Z7
    5 setů Recenze
    • Full frame CSC (bezzrcadlovka) se snímačem o rozlišení 45,7 Mpx
    • Vestavěná 5 osá stabilizace se zkrácením času závěrky až o přibližně 5 EV
    • Robustnost a odolnost proti prachu a kapající vodě
    73 990,-
    PANASONIC Lumix DC-S1R

    PANASONIC Lumix DC-S1R

    PANASONIC Lumix DC-S1R

    Získejte slevu

    20 %
    • 47 Mpx full frame snímač bez AA (low pass) filtru
    • Bajonet Leica L– výběr z mnoha kvalitních objektivů od Leica, nebo dalších výrobců
    • Až 4K 60p/50p videa
    94 990,-
    Skladem 4 - 5 ks
    PANASONIC Lumix DC-S1

    PANASONIC Lumix DC-S1

    PANASONIC Lumix DC-S1

    Získejte slevu

    20 %
    • 24,2 Mpx full frame snímač
    • Bajonet Leica L– výběr z mnoha kvalitních objektivů od Leica, nebo dalších výrobců
    • Až 4K 60p/50p videa
    64 990,-
    Skladem 4 - 5 ks

    Poradna k produktu

    SONY Alpha A7R III tělo

    Přidat příspěvek
    • Daniel Lehotský
     Odpovědět

     Nabijecka

     Daniel Lehotský 20.11.2019 000 12:45:50

     Dobrý den, je fotoaparát dodávaný i s nabíječkou na baterii? Co všechno obsahuje balení? Děkuji

     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Nabijecka

      Jakub Valdivia 20.11.2019 000 12:48:40

      Dobrý den, v balení naleznete napájecí kabel, dobíjecí baterie NP-FZ100, chránič kabelu, nabíječku baterií BC-QZ1, popruh přes rameno, víčko těla, krytku patice pro příslušenství, držák okuláru, kabel USB Type-C.

    • Adam Kryšňák
     Odpovědět

     dotykový display

     Adam Kryšňák 06.06.2018 000 14:58:35

     Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli je display skutečně dotykový a lze je skutečně využít i na rychlou volbu v menu, nebo jestli se "dotykovost" vztahuje pouze na možnost zaostření.

     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:dotykový display

      Jakub Valdivia 08.06.2018 000 16:15:05

      Dobrý den, v menu fotoaparátu lze nastavit dotykový display na autofocus i rychlou volbu v menu.

    • Michal
     Odpovědět

     Čištěnī snímače

     Michal 18.05.2018 000 09:03:22

     Dobrý den, zajímalo by mě, jestli je možné nechat u tohoto modelu vyčistit snímač v ČR (pro mě je ideální Praha.. během 1-2 dnů a případná orientační cena) nebo jestli je skutečně pravda, že se tyto modely sváží na jedno centrální míst v Polsku, cena za čištēní snímače je prý zřetelnē vyšší oproti konkurencím a dodací lhůty výrazně delší

     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Čištěnī snímače

      Jakub Valdivia 18.05.2018 000 10:49:44

      Dobrý den, čištění probíhá v servisním středisku: https://www.sony-servis.cz/cs/ , které je v Praze. Pro bližší informace je prosím kontaktujte a oni vám vše sdělí.

    • Hutař
     Odpovědět

     A7RIII vs A7 III

     Hutař 06.04.2018 000 14:03:18

     Dobrý den, chtěl bych se zeptat původně jsem si chtěl koupit A7RIII ale teď vyšel A7III který má ještě více ostřících bodů. Fotografuji především tance a pohyb a to většinou v interiéru kde není dost světla proto by mě zajímalo který fotoaparát bude lépe ostřit a který se podle vás pro mé fotografovaní lépe hodí. rozlišení pro mě není důležité. Moc děkuji za odpověď

     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:A7RIII vs A7 III

      Jakub Valdivia 06.04.2018 000 14:21:58

      Dobrý den, pro fotografování ve zhoršených podmínkách a zachycování rychlého pohybu je vhodnější model Sony A7 III. Nabídne nižší výstupu šumu na vysokých citlivostech ISO, rychlejší reakce a tím pádem kvalitnější výstupy i vyšší šanci pro pořízení povedeného záběru.

      • Jakub Novák
       Odpovědět

       ?

       Jakub Novák 24.11.2019 000 17:49:55

       Proč by měla být na pohyblivé objekty lepší nižší verze?

       • Jakub Valdivia
        Odpovědět

        RE:?

        Jakub Valdivia 25.11.2019 000 10:42:37

        Dobrý den, jedná se o novější fotoaparát s výkonnějším autofocusem a nižším rozlišením. Proto je na rychlejší a nepředvídatelně pohybující se objekty lepší volbou.

    • Petra Macháčková
     Odpovědět

     RAW

     Petra Macháčková 03.04.2018 000 19:30:48

     Hezky den, v recenzi me zarazilo, ze RAW z tohoto fotoaparatu nelze otevrit v neznych programech. Znamena to, ze je tedy neotevru v programech od firmy Adobe? To je celkem nemile, to asi planovany prechod z Canon na Sony oddalim, az to bude mozne:( Nebo se mylim? Moc dekuji za info.

     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:RAW

      Jakub Valdivia 04.04.2018 000 11:56:57

      Dobrý den, firma Adobe má již aktualizovanou verzi softwaru, která podporuje RAW soubory z fotoaparátu Sony A7R III.

      • Petra Macháčková
       Odpovědět

       Děkuji

       Petra Macháčková 07.04.2018 000 17:46:41

       Skvělé, poslední detail před objednáním, takže je rozhodnuto:-)

    • Jiri Pavel
     Odpovědět

     Sony Alpha A7RIII tell s objektivy Canon EF L- rada

     Jiri Pavel 26.03.2018 000 20:00:33

     Dobry den, kdybych chtel od tela canons prejit na tento typ, existuje moznost reduce pro uziti canon ef objektivu L-rady od Canonu, aniz by se degradovaly parametery tohoto tela Sony Alpha A7RIII ? Dekuji predem.

     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Sony Alpha A7RIII tell s objektivy Canon EF L- rada

      Jakub Valdivia 27.03.2018 000 16:13:02

      Dobrý den, pro tyto účely rozhodně doporučuji redukci od firmy Sigma: https://www.fotoskoda.cz/sigma-mc-11-adapter-objektivu-canon-eos-na-telo-sony-e/ . Plná kompatibilita včetně přenosu autofocusu je zaručena a nedochází k žádné změně obrazové kvality.

      • Milan K.
       Odpovědět

       Ohnisková vzdálenost a použití objektivů s adamterem sigma MC-11

       Milan K. 30.06.2018 000 11:56:53

       Dobrý den, měl jsem možnost 2 dny fotit s uvedeným fotoaparátem, současně se používali objektivy Canon L, Sigma - Art za pomocí uvedené redukce. Jen pro info: Některé funkce s použitím objektivu Canon nejsou dostupné - nemá cenu rozepisovat, protože jich je víc, s objektivy Sigma žádné omezení nebylo. Co rovněž překvapilo je skutečnost, že např. při použití Canon 135L je vykazovaná ohnisková vzdálenost 202, při použití např 35mm je vykazovaná ohnisková vzdálenost 52. To vlastně ukazuje i např. Windows při ukázce vlastnostností obrázku (uzazuje dvě ohniskové vzdálenost)

       • Jakub Valdivia
        Odpovědět

        RE:Ohnisková vzdálenost a použití objektivů s adamterem sigma MC-11

        Jakub Valdivia 03.07.2018 000 11:52:14

        Dobrý den, bohužel objektivy Canon s redukcí Sigma na těle Sony nejsou plně podporovány a tím pádem dochází ke zmíněným nepřesnostem. Je to dané odlišným způsobem jak se zapisují Exif data. Jiný způsob má Sony, jiný Canon a do toho redukce Sigma.

    • Miroslav Baleja
     Odpovědět

     návod k použití

     Miroslav Baleja 04.03.2018 000 16:35:22

     Dobrý den, proč prodejci nepožadují u dodavatelů návod odpovídající ceně fotoaparátu. Dodaný návod profi aparátu popisuje pouze triviální základ focení v režimu AUTO! V menu fotoaparátu některé položky nenajde v rozumné době ani pokročilejší fotograf. Fotím mj. s Nikonem 4 a 810, tam je v menu vše jasné. U tohoto aparátu je to problém, po půl hodině pátrání v menu jsem to vzdal a poslal dotazy prodejci.

    • Matěj Trakal
     Odpovědět

     Krytí čipu při výměně objektivu

     Matěj Trakal 15.02.2018 000 18:47:27

     Dobrý den, chci se zeptat, zda-li mají obecně bezrcadlovky nějakou krytku čipu, když se mění objektiv. Přijde mi z videí a fotek, že je vidět přímo čip. To mi přijde dost nepraktické pří výměně objektivu "v terénu" (písek, prach apod. Moc si nedokážu představit, že bych měnil objektiv někde na festivalu nedaleko kotle, když je všude ve vzduchu hlína a občas letí pivo). Je tomu opravdu tak, nebo je čip nějak chráněn, jako u normálních zrcadlovek (zrcátko a za ním ještě sjížděcí žebrování na čipu)? Díky

     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Krytí čipu při výměně objektivu

      Jakub Valdivia 16.02.2018 000 13:15:27

      Dobrý den, u bezzrcadlovek není snímač chráněn podobně jako u digitálních zrcadlovek a je náchylnější na dopadající nečistoty. Na druhu stranu se ale podstatně snáze udržuje a čistí.

    • Láďa
     Odpovědět

     AF v porovnání s D750

     Láďa 13.02.2018 000 13:33:49

     Dobrý den, rad bych se zeptal jak je na tom A7r III s kontinuálním ostřením v horších světelných podmínkách? Fotím poměrně často plesy a jiné akce. Momentálně na tyto akce pouzivam hlavne Nikon D750 + Tamron 35mm a s ostřením jsem naprosto spokojen, zaroven me ale moc laka mirrorless, je ostření u sony již na srovnatelné urovni jako u D750 ? A7r III bych pro tyto ucely vyuzival s objektivy Sony 35mm 1,4 ZA Distagon a Sony 85 1,4 GM. děkuji

     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:AF v porovnání s D750

      Jakub Valdivia 13.02.2018 000 17:15:01

      Dobrý den, fotoaparát Sony A7R III získal velmi dobrý autofocusový modul, který je schopen zachycovat pohyblivé objektivy i při špatném osvětlění. Oproti druhé generaci se jedná o veliký skok kupředu a osobně bych se vůbec nebál jej na uvedené žánry používat. Myslím si že dokáže překonat i Nikon D750 v určitých situacích.

    • Stanislav Vybíral
     Odpovědět

     Focení koncertů a akcí v klubech A7RIII

     Stanislav Vybíral 08.12.2017 000 20:40:52

     Zdravím!!! Jaka je zkušenost po testech s focením při velice špatných světelných podmínkách.A druhý dotaz :Mám svoje ověřené objektivy Canon ...např 70-200 IS II 2,8.Jaka je kvalita fotek při použití objektivů Canon přes redukci a jak to ovlivňuje rychlost ostření.Děkuji za info.

     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Focení koncertů a akcí v klubech A7RIII

      Jakub Valdivia 09.12.2017 000 09:19:17

      Dobrý den, dle různých testů a recenzí vychází obrazová kvalita Sony A7R III velmi dobře a nebál bych se tak použití i v náročných světelných podmínkách. Při použití redukce Sigma MC-11 nedochází ke zhoršení obrazové kvality a rychlost ostření je s novým autofokusovým Sony modulem v A7 R III bleskové. .

    Servisní knížka plná výhod
    • 4 servisní prohlídky
    • základní kurz ovládání zrcadlovky
    • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

    Kompletní informace »

    Čekejte prosím...

    Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací