Michal Čížek: "KVIFF - Jak se fotí červený koberec" | FotoŠkoda
VýstavyFotoŠkoda Fest

Michal Čížek: "KVIFF - Jak se fotí červený koberec"

Termín: 5. 11. - 1. 12. 2018| Místo: Minigalerie Centra FotoŠkoda
16. 10. 2018 | 3 minuty čtení

9 dnů, 3 roky, 35 fotografií. Karlovarský filmový festival, poslední tři ročníky shrnuté ve 35 fotografiích. Na unikátní výstavě spatříte výběr snímků Michala Čížka, který už několik let vede tým fotografů dokumentujících průběh této významné kulturní akce. V naší Minigalerii ho budete moci zhlédnout od 5. listopadu do 1. prosince a za oponu práce fotografů můžete nahlédnout také na Michalově přednášce na FotoŠkoda Festu!

Červený koberec objektivem fotoaparátu

Karlovarský filmový festival je legendou. Každý rok se sem na začátku letních prázdnin sjíždějí hvězdy českého i světového stříbrného plátna a další významné osobnosti českého showbyznysu. Během devíti dnů mají diváci možnost zhlédnout desítky filmů. A tento festival je také neodmyslitelně spjatý s večírky a celkově slavnostní a neopakovatelnou atmosférou. Tohle všechno mu propůjčuje status jedné z největších, ne-li největší, kulturních událostí naší země.

Pohled návštěvníka se ale velmi liší od pohledu fotografického. Tým fotografů je po celých devět dnů v pohotovosti, aby jim neunikl žádný důležitý okamžik, narozdíl od návštěvníků jim nestačí atmosféru festivalu pouze prožít, oni ji zachycují objektivy svých fotoaparátů a předávají dál.

Celý tento tým má už poněkolikáté na starosti Michal Čížek. Prostřednictvím 35 fotografií, unikátní kompilace snímků z posledních tří ročníků Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, z nichž dvě třetiny jste mohli spatřit na výstavě na KVIFF a které takto pohromadě uvidíte poprvé, pořízených nenápadnou Leicou, se podíváte především do světa lidí, kteří tento slavný festival organizují.

O autorovi

Michal Čížek je předním českým fotografem. Pracuje pro francouzskou tiskovou agenturu AFP a vede fotooddělení KVIFF. Mezi lety 2010-2013 byl oficiálním fotografem prezidenta Václava Klause a na svém kontě má řadu ocenění Czech Press Photo - v roce 2006 získal cenu Fotografie roku. Jeho osobním projektem je v poslední době soubor zachycující obyčejný i neobyčejný život v centru Prahy.

S Michalem se můžete potkat nejen prostřednictvím jeho prací na výstavě v naší Minigalerii, ale také na jeho přednášce na nadcházejícím FotoŠkoda Festu, kde vás zavede do zákulisí karlovarského filmového festivalu. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost a zaregistrujte se, dokud si máte kam sednout! :)

chci slyšet o fotografování na kviff

HASSELBLAD konvertor XH 0,8x

Hasselblad Adaptér XH 0,8×, Umožňuje použít objektivy HC/HCD na kamery systému X, Lze používat i konvertory a prodlužovací tubusy

24 990,-
HAMA BELLA rám 13x18, černá

Formát rámečku 13 x 18 cm, Šířka x výška x hloubka rámečku: 15 x 20 x 1,5 cm, Hranatý profil, úzká lišta

150,-
PŘÍBĚH TOUR DE FRANCE

Historie a nezapomenutelné momenty Tour de France, Autoři Andy McGrath, Serge Laget, Luke Edwardes-Evans, Texty a fotografie

499,-

Související články

Svébytné snímky Ralpha Gibsona v Leica Gallery Prague

Svébytné snímky Ralpha Gibsona v Leica Gallery Prague

Jiří Tvaroh: Na svatbu tvarohové koláčky

Jiří Tvaroh: Na svatbu tvarohové koláčky

Martin Rak: Krajiny mého srdce

Martin Rak: Krajiny mého srdce

Další FotoŠkoda Fest

Festival opět ožil: Jaký byl jarní FotoŠkoda FEST?

Festival opět ožil: Jaký byl jarní FotoŠkoda FEST?

Jiří Šebek: Jsem pomalý a precizní fotograf

Jiří Šebek: Jsem pomalý a precizní fotograf

FESTivalová soutěž na Instagramu

FESTivalová soutěž na Instagramu

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...