Michal Čížek: "KVIFF - Jak se fotí červený koberec" | FotoŠkoda
VýstavyFotoŠkoda Fest

Michal Čížek: "KVIFF - Jak se fotí červený koberec"

Termín: 5. 11. - 1. 12. 2018| Místo: Minigalerie Centra FotoŠkoda
16. 10. 2018 | 3 minuty čtení

9 dnů, 3 roky, 35 fotografií. Karlovarský filmový festival, poslední tři ročníky shrnuté ve 35 fotografiích. Na unikátní výstavě spatříte výběr snímků Michala Čížka, který už několik let vede tým fotografů dokumentujících průběh této významné kulturní akce. V naší Minigalerii ho budete moci zhlédnout od 5. listopadu do 1. prosince a za oponu práce fotografů můžete nahlédnout také na Michalově přednášce na FotoŠkoda Festu!

Červený koberec objektivem fotoaparátu

Karlovarský filmový festival je legendou. Každý rok se sem na začátku letních prázdnin sjíždějí hvězdy českého i světového stříbrného plátna a další významné osobnosti českého showbyznysu. Během devíti dnů mají diváci možnost zhlédnout desítky filmů. A tento festival je také neodmyslitelně spjatý s večírky a celkově slavnostní a neopakovatelnou atmosférou. Tohle všechno mu propůjčuje status jedné z největších, ne-li největší, kulturních událostí naší země.

Pohled návštěvníka se ale velmi liší od pohledu fotografického. Tým fotografů je po celých devět dnů v pohotovosti, aby jim neunikl žádný důležitý okamžik, narozdíl od návštěvníků jim nestačí atmosféru festivalu pouze prožít, oni ji zachycují objektivy svých fotoaparátů a předávají dál.

Celý tento tým má už poněkolikáté na starosti Michal Čížek. Prostřednictvím 35 fotografií, unikátní kompilace snímků z posledních tří ročníků Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, z nichž dvě třetiny jste mohli spatřit na výstavě na KVIFF a které takto pohromadě uvidíte poprvé, pořízených nenápadnou Leicou, se podíváte především do světa lidí, kteří tento slavný festival organizují.

O autorovi

Michal Čížek je předním českým fotografem. Pracuje pro francouzskou tiskovou agenturu AFP a vede fotooddělení KVIFF. Mezi lety 2010-2013 byl oficiálním fotografem prezidenta Václava Klause a na svém kontě má řadu ocenění Czech Press Photo - v roce 2006 získal cenu Fotografie roku. Jeho osobním projektem je v poslední době soubor zachycující obyčejný i neobyčejný život v centru Prahy.

S Michalem se můžete potkat nejen prostřednictvím jeho prací na výstavě v naší Minigalerii, ale také na jeho přednášce na nadcházejícím FotoŠkoda Festu, kde vás zavede do zákulisí karlovarského filmového festivalu. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost a zaregistrujte se, dokud si máte kam sednout! :)

chci slyšet o fotografování na kviff

FUJIFILM GF 55 mm f/1,7 R WR

Středoformátový objektiv se základním ohniskem 55 mm, Úhel záběru odpovídá cca 44 mm (35 mm / full frame), Vysoká světelnost f/1,7

64 990,-
PEAK DESIGN Mobile - Everyday Case - iPhone 15 Pro Max Charcoal

Určeno pro: Apple iPhone 15 Pro Max, Výrobce: Peak Design, Kompatibilní s širokou škálou mobilního příslušenství

1 190,-
PEAK DESIGN Mobile - Everyday Case - iPhone 15 Pro Max Sun

Určeno pro: Apple iPhone 15 Pro Max, Výrobce: Peak Design, Kompatibilní s širokou škálou mobilního příslušenství

1 190,-

Související články

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

400 ASA: Paměť světla

400 ASA: Paměť světla

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

Další FotoŠkoda Fest

Týden plný fotky a videa: Jak jste prožili jarní FotoŠkoda FEST?

Týden plný fotky a videa: Jak jste prožili jarní...

FESTivalová soutěž na Instagramu

FESTivalová soutěž na Instagramu

FotoŠkoda FEST - jak se točil Švýcarák?

FotoŠkoda FEST - jak se točil Švýcarák?

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...