VýstavyFotoŠkoda FestVýstavy,FotoŠkoda Fest

Michal Čížek: "KVIFF - Jak se fotí červený koberec"

Termín: 5. 11. - 1. 12. 2018| Místo: Minigalerie Centra FotoŠkoda
| 3 minuty čtení

9 dnů, 3 roky, 35 fotografií. Karlovarský filmový festival, poslední tři ročníky shrnuté ve 35 fotografiích. Na unikátní výstavě spatříte výběr snímků Michala Čížka, který už několik let vede tým fotografů dokumentujících průběh této významné kulturní akce. V naší Minigalerii ho budete moci zhlédnout od 5. listopadu do 1. prosince a za oponu práce fotografů můžete nahlédnout také na Michalově přednášce na FotoŠkoda Festu!

Červený koberec objektivem fotoaparátu

Karlovarský filmový festival je legendou. Každý rok se sem na začátku letních prázdnin sjíždějí hvězdy českého i světového stříbrného plátna a další významné osobnosti českého showbyznysu. Během devíti dnů mají diváci možnost zhlédnout desítky filmů. A tento festival je také neodmyslitelně spjatý s večírky a celkově slavnostní a neopakovatelnou atmosférou. Tohle všechno mu propůjčuje status jedné z největších, ne-li největší, kulturních událostí naší země.

Pohled návštěvníka se ale velmi liší od pohledu fotografického. Tým fotografů je po celých devět dnů v pohotovosti, aby jim neunikl žádný důležitý okamžik, narozdíl od návštěvníků jim nestačí atmosféru festivalu pouze prožít, oni ji zachycují objektivy svých fotoaparátů a předávají dál.

Celý tento tým má už poněkolikáté na starosti Michal Čížek. Prostřednictvím 35 fotografií, unikátní kompilace snímků z posledních tří ročníků Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, z nichž dvě třetiny jste mohli spatřit na výstavě na KVIFF a které takto pohromadě uvidíte poprvé, pořízených nenápadnou Leicou, se podíváte především do světa lidí, kteří tento slavný festival organizují.

O autorovi

Michal Čížek je předním českým fotografem. Pracuje pro francouzskou tiskovou agenturu AFP a vede fotooddělení KVIFF. Mezi lety 2010-2013 byl oficiálním fotografem prezidenta Václava Klause a na svém kontě má řadu ocenění Czech Press Photo - v roce 2006 získal cenu Fotografie roku. Jeho osobním projektem je v poslední době soubor zachycující obyčejný i neobyčejný život v centru Prahy.

S Michalem se můžete potkat nejen prostřednictvím jeho prací na výstavě v naší Minigalerii, ale také na jeho přednášce na nadcházejícím FotoŠkoda Festu, kde vás zavede do zákulisí karlovarského filmového festivalu. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost a zaregistrujte se, dokud si máte kam sednout! :)

chci slyšet o fotografování na kviff

FUJIFILM GFX 50S II
FUJIFILM GFX 50S II tělo

Rozlišení 51,4 MPix, snímač CMOS 43,8×32,9 mm, Zpracování obrazu X-Processor 4, OLED hledáček s rozlišením 3,69 mil bodů

99 990,-
SWAROVSKI NL PURE 8x32 Burnt Orange - dalekohled

Zorné pole (vzdálenost 1km) 150 metrů, Minimální zaostřitelná vzdálenost 2 metry, Známá optická kvalita dalekohledů Swarowski

60 990,-
CANON EOS R3

Full frame snímač BSI CMOS 24 MPix, RF bajonet, Dual Pixel CMOS AF

159 990,-

Související články

Černobílá Asie: výstava streetových fotek Jakuba Lébra

Černobílá Asie: výstava streetových fotek Jakuba Lébra

Mezi námi lidmi: Výstava Miloně Novotného v Leica Gallery Prague

Mezi námi lidmi: Výstava Miloně Novotného v Leica Gallery...

Soutěž FOTOSTART: 7. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 7. ročník - vítězné práce

Další FotoŠkoda Fest

FotoŠkoda WEEK je za námi, uvidíme se na podzim!

FotoŠkoda WEEK je za námi, uvidíme se na podzim!

FotoŠkoda WEEK: Týden fotoinspirace a videozábavy je tu!

FotoŠkoda WEEK: Týden fotoinspirace a videozábavy je tu!

Podzimní FotoŠkoda WEEK je za námi, těšíme se na vás na jaře!

Podzimní FotoŠkoda WEEK je za námi, těšíme se na vás na...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím