Fotogalerie (8)

Juraj Cíbik: "Street photography"

Juraj Cíbik: "Street photography"
Zobrazit fotografie v galerii (8)

Street photography je ošemetná disciplína, jejíž podstatou jsou lidé zachycení v neopakovatelných okamžicích. Od 22. října do 3. listopadu si v naší Minigalerii budete moci prohlédnout vynikající streetové snímky slovenského fotografa Juraje Cíbika, které ukazují každodenní život v evropských metropolích - Praze, Berlíně, Londýně či Glasgow.

Neopakovatelnost okamžiku

Juraj Cíbik vystřídal několik fotografických žánrů.

Architekturu, jíž se věnoval zpočátku, vyměnil za koncertní pódia, kde několik let působil jako oficiální festivalový fotograf. Zlomem v jeho směřování se stalo seznámení s jedinečností pouliční, "street", fotografie. Právě tomuto žánru se intenzivně věnoval poslední dva roky, během kterých se stále více zaměřoval na sociální témata, lidi bez domova, pouliční umělce, narkomany, ale i náhodné kolemjdoucí zachycené v neopakovatelných momentech každodenního života. S fotoaparátem v ruce procestoval několik evropských metropolí jako Prahu, Berlín, Barcelonu, Budapešť, Londýn či Glasgow... Právě výsledkem těchto cest je soubor fotografií prezentovaný na této výstavě. 

I když jako autor stále zůstává věrný street fotografii, v současné době se věnuje hlavně dlouhodobým projektům, nejaktuálnějším je série "NIGHTJOBS" zaměřená na život lidí pracujících po setmění – nočních hlídačů, taxikářů, prostitutek a mnoha dalších.

Výstava je prodejní, cena jedné fotografie je 750 Kč.

Galerie

Podobné články

Odhalená kabala Vladimíra Bruntona
Odhalená kabala Vladimíra Bruntona

12. 8. - Kabala, Vladimír Brunton a originální fotoobrazy, které žijí s okolím. To jsou hlavní body, které vystihují...

Ruku v ruce - touha je zázrak. Výstava Jindřicha Štreita v Praze
Ruku v ruce - touha je zázrak. Výstava Jindřicha Štreita...

31. 7. - Jindřich Štreit na svých snímcích zachytil lidi s mentálním a kombinovaným postižením, kteří pobývají v denních...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací