VýstavyFotoŠkoda FestVýstavy,FotoŠkoda Fest

David Turecký: Tvář

Termín: 28. 10. - 23. 11. 2019
David Turecký: Tvář
| 2 minuty čtení

David Turecký je portrétní fotograf, před jehož fotoaparátem se vystřídala celá plejáda českých i zahraničních známých osobností. Na výstavě s názvem Tvář, kterou budete v Minigalerii moci zhlédnout od 28. října do 23. listopadu, se prostřednictvím Davidových snímků s řadou z nich seznámíte.

O autorovi

David Turecký se portrétní fotografii věnuje již řadu let. Jeho tvorbu lze zařadit pod lifestyle a v tomto duchu k fotografii i přistupuje: při fotografování je kreativní a nebojí se improvizovat, jeho snímky se vyznačují přirozeností fotografovaných a syrovostí zpracování.

Před jeho objektivem stála řada světoznámých osobností z mnoha společenských oblastí - namátkou můžeme jmenovat např. módní ikonu Nino Cerrutiho, fotbalového trenéra José Mourinha, spisovatele Salmana Rushdieho, režiséra Václava Marhoula, horolezce Reinholda Messnera, modelku Taťánu Gregor Brzobohatou, knížete Hanse-Adama II. Liechtensteina, bývalou americkou ministryni zahraničí Madeleine Albright či fotografa Jürgena Tellera.

Spolupracuje s řadou médií, např. s magazíny Forbes, Maxim, Esquire, Wallpaper, Newsweek, Reflex nebo Hospodářskými novinami.

Jeho sbírka portrétů je co do rozsahu i rozmanitosti v Česku unikátní a jeho práce je oceněná např. zařazením do programu světového ambasadorství Canon.

Výstava je neprodejní a vernisáž se nekoná. Davida a jeho nesčetné veselé backstagové historky si však můžete přijít poslechnout na přednášku, která se koná na FotoŠkoda Festu. Seznámit se s Davidem můžete také v rozhovoru na našem blogu.

chci na davidovu přednášku

CANON EOS 90D
CANON EOS 90D tělo

32.5 Mpx APS-C CMOS snímač a DIGIC 8 procesor, Dual Pixel AF s detekcí obličeje a 45 křížovými body, 4K UHD/30p a 1080p full HD se snímkonavíc frekvencí až 120p/ BEZ CROPU

35 490,-
CANON EOS 5D Mark IV
CANON EOS 5D Mark IV

full frame snímač CMOS s rozlišením 30,4 megapixelů s obrazovým procesorem DIGIC 6+, ISO 100 až 32 000 rozšířitelná na 50 až 102 400 - perfektní výsledky za jakéhokoliv osvětlení, širokoplošný retikulární systém automatického zaostřování se 61 body z nichž je 41 křížových (při použití telekonvertoru 21)

69 990,-
CANON EOS 6D Mark II
CANON EOS 6D Mark II

Plnoformátový snímač CMOS s rozlišením 26,2 Mpx, ISO 40 000 (rozšíření na ISO 102 400), 45 křížových bodů AF (v hledáčku)

33 990,-

Související články

Jan Saudek vystavuje v Malostranské besedě

Jan Saudek vystavuje v Malostranské besedě

Petr Jan Juračka: Dronovky

Petr Jan Juračka: Dronovky

Můj otec Antonín Kratochvíl v Leica Gallery Prague

Můj otec Antonín Kratochvíl v Leica Gallery Prague

Další FotoŠkoda Fest

Uvidíme se na podzimním FotoŠkoda Festu!

Uvidíme se na podzimním FotoŠkoda Festu!

FotoFest je za námi, uvidíme se znovu na jaře!

FotoFest je za námi, uvidíme se znovu na jaře!

Klapka, střih, FotoŠkoda Fest!

Klapka, střih, FotoŠkoda Fest!

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím