CANON EOS RP + RF 24-105 mm f/4-7,1

Canon
*****
4.5 6 (6 recenzí) | Kód produktu: 4015834

Doposud nejmenší a nejlehčí full frame bezzrcadlovka systému Canon EOS cílí především na pokročilé amatéry, kteří chtějí postoupit do světa CSC fotoaparátů s opravdu velkým snímačem. Velkou výhodou je možnost použití, s objektivovým adaptérem EF-EOS R, zrcadlovkových objektivů EF i EF-S, díky tomu je nabídka objektivů i pro tento zcela nový systém stejně široká jako pro klasické DSLR.
Více o produktu »

CANON LP-E17 akumulátor EOS M3/EOS 760D/RP/77D
Dárek zdarma v hodnotě 1 290,-CANON LP-E17 akumulátor EOS M3/EOS 760D/RP/77D
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Obsah výhodného setu

CANON EOS RP + adaptér EF-EOS R

***** (7)

CANON EOS RP + adaptér EF-EOS R

CANON EOS RP + adaptér EF-EOS R Doposud nejmenší a nejlehčí full frame bezzrcadlovka systému Canon EOS cílí především na pokročilé amatéry, kteří chtějí postoupit do světa CSC fotoaparátů s opravdu velkým snímačem. Velkou výhodou...

33 990,-

CANON RF 24-105 mm f/4-7,1 IS STM

CANON RF 24-105 mm f/4-7,1 IS STM

CANON RF 24-105 mm f/4-7,1 IS STM Objektiv Canon RF 24-105 mm f/4-7,1 IS STM je ideální pro fotografické nadšence, kteří rádi cestují. Svým širokým rozsahem ohniskových vzdáleností představuje jedinečnou kombinaci flexibility a...

13 590,-

Základní popis

 • 54 mm bajonet Canon EOS RF, na který s adatérem nasadíte všechny objektivy typu EF i EF-S
 • 26,2 Mpx snímač velikosti FF
 • Výkonný procesor DIGIC 8
 • Základní ISO 40 000 rozšířitelná na 102 400
 • Automatické ostření systémem Dual pixel - spolehlivě zaostří i při kompozici expozice až - 5 EV, ostří za 0,05 sekundy
 • Elektronický hledáček s rozlišením 2,36 Mpx

Videoprezentace

Popis produktu CANON EOS RP + RF 24-105 mm f/4-7,1

Canon EOS RP

Tělo, ergonomie a další

Základem fotoaparátu je šasi ze slitiny hořčíku doplněné o vysoce přesně vyrobené další části těla včetně těsnících materiálů, které zajišťují odolnost vůči prachu a vlhkosti. Kompaktní (výrazně menší než EOS R) a lehké (pouze 485 g) plně utěsněné tělo nabízí téměř veškeré ovládání s možností přizpůsobení, což přináší nový rozměr personalizace a užívání EOS majiteli. Ergonomie EOS je založená na  robustním, ale kompaktnějším, oproti EOS R, tělu z hliníkové slitiny odolné proti povětrnostním vlivům. Fotoaparát dovoluje uživatelům fotit delší dobu, a přitom si stále užívat pohodlí gripu a intuitivního rozhraní.

Nově představeným uživatelským prvkem všech RF objektivů, kompatibilních s tělem EOS R, je nový ovládací prstenec, tzv. „Control ring“, který umožní rychlé nastavení clony, rychlosti závěrky, ISO či kompenzaci expozice velmi jednoduše, bez přerušení koncentrace na záběr.

Procesor, snímač

Kombinace vysoce výkonných objektivů řady RF, full frame CMOS senzoru s přibližně 26,2 miliony efektivních pixelů a nejnovějšího procesoru DIGIC 8, umožňuje EOS RP vytvářet nejvyšší kvalitu obrazu. Komunikace mezi tělem fotoaparátu a objektivem RF je na takové úrovni, že dokonce i režim Digital lens optimizer (DLO), který díky informacím přenášeným bajonetem „dočišťuje“ optický výsledek, má minimální dopad na zpomalení kontinuálního snímání, který se projeví pouze při nastavení vysokorychlostního kontinuálního snímání.

Nový bajonet (prvně použitý u modelu Canon EOS R)

Canon EOS RP

Canon RF je po třiceti letech první bajonet, který zásadně mění podmínky pro objektivy nový řady Canon RF. Bajonet byl navržen v perfektní optické, mechanické
a elektronické kombinaci tak, aby zachytil jedinečné okamžiky tak, jak to nikdy dříve nebylo možné. RF má průměr 54 mm a je vzdálený od snímače pouze 20 mm.

Ultra rychlé, tiché snímání, ostření a neuvěřitelný počet pozic AF bodů

Skrze nejrychlejší systém automatického zaostřování na světě – jen 0.05 vteřiny (platné k 13.2. 2019) a schopnosti souvisle zachytit pohybující se objekty rychle a precizně, s možností až 5 snímků za vteřinu v režimu kontinuálního snímání (pevný AF) a 4 snímky za vteřinu s AF tracking, nabízí EOS RP velmi konzistentní uživatelské rozhraní pro sebevědomé fotografy. Takto vysoká rychlost přináší v kombinaci s paměťovou kartou UHS-II neomezený1 buffer na snímky ve formátu JPEG nebo RAW dostatečný pro pohotové zachycení snímků na cestách.

Intuitivní možnost výběru z 4 779 pozic AF v široké oblasti záběru až 88 x 100 procent. Dále je tu možnost automaticky zaostřovat v tmavém prostředí až do –5EV. K tomu je určen i OLED elektronický hledáček (Electronic Viewfinder – EVF) velikosti 0,39“ s 2,36 miliony bodů, poskytující 100 % pokrytí snímané scény a dává možnost vidět objekty v jejich skutečných barvách i prostředí skoro absolutní tmy.

Canon EOS RPUniverzálnost EOS RP zvyšuje i stabilizace obrazu technologií Dual Sensing IS, která snižuje chvění fotoaparátu při focení z ruky, a scénický režim tichého fotografování pro diskrétní pořizování snímků.

Jednou ze čtyř metod ostření je automatické zaostřování dotykem a přetažením, které umožňuje snadnou kontrolu nad zaostřovací oblastí při kompozici záběru pomocí hledáčku nebo prostým dotykem na LCD displej. Užitečné je také automatické zaostřování na oči, které ve spojení s režimem detekce tváře nepřetržitě zaostřuje na oko fotografovaného objektu a zajišťuje vždy profesionální kvalitu výstupu včetně tak důležité ostrosti. Canon EOS RP má funkci nepřetržitého sledování objektů a umožňuje tak, aby kameramani i fotografové pořizující snímky pohybujících předmětů, zvířat nebo lidí udrželi akci v zamýšleném záběru.

S dosažením ideální hloubky ostrosti a maximálně ostrých výstupů při makrofotografii pomůže bracketing zaostřování – na jediné stisknutí spouště je automaticky pořízena řada snímků s více rovinami zaostření. Následně lze využít například aplikaci Digital Photo Professional pro platformy Windows nebo macOS a vytvořit výsledný snímek, který bude ostrý v celé požadované hloubce ostrosti. Bodové automatické zaostřování zajišťuje perfektní ostrost např. makrofotografie, další režimy včetně automatického zaostřování s detekcí obličeje, automatického zaostřování s jednou pozicí, rozšířeného automatického zaostřování a zónového zaostřování přináší vysokou flexibilitu při pořizování snímků široké škály objektů.

Vybraná specifikace

 • Canon EOS RPVestavěné Wi-Fi společně s bluetooth umožňuje spárování se smartphonem a následně okamžité sdílení do cloudových služeb, dálkové ovládání, převody a zálohování v terénu i přidávání GPS dat
 • Snímač Dual Pixel CMOS AF - umožňuje, mimo jiné, plynulý a přesný posuv bodu zaostření
 • Automatické zaostřování na oči
 • Dokáže automaticky zaostřit i v tak obtížných světelných podmínkách jako -5 EV
 • Nejrychlejší možnost automatického zaostřování na světě - 0.05 vteřiny (k 11.2. 2019)
 • Tichá závěrka
 • Formát 4K videa s možnost 4:2:2, 8 bitového výstupu skrze HDMI

Fotoaparát i kamera v jednom!

Canon EOS RPKromě špičkového výkonu ve foto režimech je EOS RP výjimečný i jako kompaktní videokamera, je vhodný i pro amatérské tvůrce filmů skrze možnost točit na formát 4K (16:9) 3 840 × 2 160 (25; 23,98 sn./s) nebo až 60 snímkové FHD video. Díky technologii Dual Pixel CMOS AF můžete plynule zaostřovat a natáčet stabilní záznamy se stabilizací obrazu Movie Digital IS v rozlišení až 4K s celou řadou snadno použitelných a upravitelných kodeků. Konektory pro mikrofon a sluchátka umožňují plnou kontrolu nad ovládáním zvuku a otočný dotykový displej LCD zajišťuje stabilitu a zřetelné zobrazení objektu.

Funkce jako pořizování časosběrných filmů v rozlišení 4K, intervalové snímání, průběžné automatické zaostřování při natáčení filmů nebo filmy s vysokým dynamickým kontrastem HDR umožňují zachytit rychlé akce i pomalé sekvence a využít všech výhod rozšířeného dynamického rozsahu.

Systém automatického zaostřování s duálními pixely CMOS1 umožňuje přesné ostření i detekci tváře a Movie Digital IS poskytuje stabilizaci filmů v pěti osách, čímž při natáčení z ruky předchází roztřeseným záběrům. Pozornost si zaslouží i konektory pro mikrofon a sluchátka, díky kterým mohou sledovat uživatelé okolní zvuk v reálném čase. Skvělým pomocníkem je i otočný dotykový displej zajišťující pohodlí při focení a natáčení z různých úhlů.

Nechybí ani režim Video Snapshot, který vytváří sumarizační videa spojující 4,6 nebo 8sekundové klipy – uživatelé tak mohou snadno získat přehled o nezapomenutelných událostech a scénách třeba ze svých cest. Všeobecně kompatibilní kodek umožňuje pohotové editace i redukci objemu ukládaných dat.

Canon EOS RPEditace přímo ve fotoaparátu

Široké jsou i možnosti následných úprav pořízených snímků – uváděný fotoaparát využívá nejnovější generaci 14bitového formátu RAW CR3 včetně úsporného formátu kompaktní RAW, ve kterém jsou soubory až o 40 procent menší. Výsledkem je celkově vyšší počet snímků, které lze na paměťovou kartu uložit a současně zachovat flexibilitu následných úprav umožněnou formátem RAW. Uživatelé mohou pořízené fotografie editovat přímo ve fotoaparátu, a to pomocí kreativního asistenta nabízejícího širokou škálu filtrů, efektů i ovládacích prvků, které usnadňují získání požadovaného výstupu umožňujícího okamžité sdílení.

Konektivita

Díky chytré Bluetooth a Wi-Fi konektivitě je mnohem snadnější pořizování i sdílení snímků. Prostřednictvím Wi-Fi a chytrého telefonu nebo tabletu mohou uživatelé EOS RP vzdáleně fotit i natáčet videa. Jde o užitečnou vlastnost zejména v situacích, kdy je nutné předcházet vyrušení fotografovaného objektu nebo při snaze o netradiční kreativní záběry – například při focení zvířat v jejich přirozeném prostředí a během pořizování sportovních záběrů z jedinečných úhlů. Vše je velmi jednoduché, stačí si stáhnout aplikaci Canon Connect, která umožňuje měnit jednotlivá nastavení fotoaparátu, pomocí režimu živého náhledu sledovat dění před objektivem, a dokonce i prostřednictvím technologie Bluetooth vzdáleně probudit EOS RP z režimu spánku. Je-li fotoaparát připojený ke kompatibilnímu zařízení se systémem iOS nebo Android, může EOS RP vkládat do snímků souřadnice GPS a usnadnit tak udržování záznamů o navštívených lokalitách. Fotoaparát také umí automaticky synchronizovat snímky na chytrá zařízení – a zjednodušit tak sdílení na cestách – nebo přenášet data ve formátu RAW do aplikace Canon DPP Express pro editaci přímo v mobilním zařízení.

Rozměry a hmotnost

132,5 × 85,0 × 70,0 mm při 485 g

Obsah balení

 • Tělo fotoaparátu Canon EOS RP
 • Kryt fotoaparátu R-F-5
 • Závěsný popruh na krk
 • Nabíječka baterií LC-E17E
 • Bateriový zdroj LP-E17
 • Napájecí kabel
 • Krytka objektivu proti prachu RF
 • Kryt fotoaparátu R-F-3
 • Sada uživatelské příručky

Parametry produktu

Stabilizace obrazuoptická (v objektivu)
Rozlišení v Mpx26,2
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO102 400
Druh pamětiSDHC | SDXC | SD
Hledáčekelektronický | barevný
LCD obrazovka3,0" | výklopná | dotyková
Velikost snímačeFull Frame (24×36 mm)
Druh snímačeCMOS
BajonetCanon RF
Nejrychlejší čas závěrky1/4 000
Synchronizace s bleskem1/200
Záznam videaFull HD (1920 x 1080) | kontinuální AF | 4K/UHD (3840x2160)
NapájeníLi-Ion
Vlastnosti tělakovové | 100% hledáček | živý náhled | připojení gripu | stavový displej | náhled hloubky ostrosti
Zaostřovací body (křížové)4779
Scénické režimyano
Rozhranímikrofonní vstup | Wi-Fi | sluchátkový výstup (3,5 mm)
Rozlišení LCD (px)1 040 000
Barvačerná
Počet fotografií za vteřinu5
Časosběrano
Režimy zaostřovacích políFace detection | Jednotlivý AF bod | Automatický výběr AF bodu | Sledování objektu | Skupiny bodů
Formát snímkuRAW | JPEG
Hmotnost (g)485
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

CANON EF 100 mm f/2,8 MACRO USM

CANON EF 100 mm f/2,8 MACRO USM

*****
(8 recenzí)
CANON EF 100 mm f/2,8 MACRO USM
Recenze Doprava zdarma
 • Ohnisková vzdálenost 100 mm (zorný úhel 24°)
 • Světelnost f/2,8
 • Ultrazvukový USM motor
13 490,-
Skladem > 5 ks
CANON EF 135 mm f/2 L USM

CANON EF 135 mm f/2 L USM

*****
(2 recenze)
CANON EF 135 mm f/2 L USM
Doprava zdarma
 • Ohnisková vzdálenost 135 mm
 • Světelnost f/2
 • Ultrazvukový USM motor
26 990,-
Poslední kus
CANON EF 50 mm f/1,4 USM

CANON EF 50 mm f/1,4 USM

*****
(5 recenzí)
CANON EF 50 mm f/1,4 USM
Recenze Doprava zdarma
 • Ohnisková vzdálenost 50 mm
 • Světelnost f/1,4
 • USM motor
10 490,-
Skladem 2 - 3 ks
CANON EF 17-40 mm f/4 L USM

CANON EF 17-40 mm f/4 L USM

*****
(3 recenze)
CANON EF 17-40 mm f/4 L USM
Recenze Doprava zdarma
 • Ohnisková vzdálenost 17–40 mm
 • Světelnost f/4
 • Filtr 77 mm
19 990,-
Poslední kus
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(5 recenzí)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

120,-
Skladem > 5 ks
JOBY Pro Sling Strap L-XXL

JOBY Pro Sling Strap L-XXL

*****
(1 recenze)
JOBY Pro Sling Strap L-XXL
 • velmi propracovaný popruh nabízený ve dvou velikostech
 • s tímto systémem je váš fotoaparát připraven k akci kdykoli
 • nový systém SpeedCinch
MIGGO Grip&wrap CSC - popruh a pouzdro pro kompakty s výměnnými objektivy

MIGGO Grip&wrap CSC - popruh a pouzdro pro kompakty s výměnnými objektivy

*****
(1 recenze)
MIGGO Grip&wrap CSC - popruh a pouzdro pro kompakty s výměnnými objektivy
 • Zápěstní popruh na fotoaparát, který se jednoduše promění v kompaktní, polstrovaný obal
 • Vyrobeno z protinárazové neoprenové pěny a měkké lycry
 • 7 různých barevných provedení (naleznete ve fotografiích produktu - vybrané provedení prosím napište do poznámky při objednávce)
799,-
Skladem 2 - 3 ks
FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox
Doprava zdarma
 • Fotoaparát drží vždy pevně u těla bez přidržování rukou
 • Inovativní konstrukce připevňovací destičky
 • Bezpečné nošení
INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety

INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety

INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety
 • v balení je i redukce z USB na micro USB
 • rozměry (dx š xv): cca. 98x17x17mm
 • kompatibilní s paměťovými kartami: SD, SDHC, SDXC, microSD, michroSDHC, microSDXC
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

*****
(7 recenzí)
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II
Doprava zdarma
 • SDXC karta s kapacitou 32 GB
 • Maximální rychlost čtení: 280 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
1 550,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
Doprava zdarma
 • SDXC karta s kapacitou 128 GB
 • Maximální rychlost čtení: 300 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
5 290,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

*****
(5 recenzí)
SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
Doprava zdarma
 • Velmi rychlá paměťová karta standardu SDXC s kapacitou 64 GB
 • Nabízí rychlost čtení až 300 MB/s, rychlost zápisu až 260 MB/s
 • Podporuje specifikaci UHS-II (vhodná je tak pro full HD videa i 4K nahrávání) a U3 včetně
2 890,-
Skladem > 5 ks
CANON Speedlite 430 EX III-RT Blesk

CANON Speedlite 430 EX III-RT Blesk

*****
(2 recenze)
CANON Speedlite 430 EX III-RT Blesk
Doprava zdarma
 • Výkon ve spojení s kompaktními rozměry pro snadné přenášení
 • Jednoduché ovládací prvky a intuitivní rozhraní
 • Ovládání blesku na dálku umožňuje dosáhnout požadovaného nasvícení
METZ MB 44 AF-2 Digital pro Canon

METZ MB 44 AF-2 Digital pro Canon

METZ MB 44 AF-2 Digital pro Canon
Doprava zdarma
 • Směrné číslo 44 pro ISO 100/21° a 105 mm)
 • LED dioda pro nahrávání videa (4 úrovně)
 • Bezdrátová TTL synchronizace
5 390,-
CANON Speedlite 600EX II-RT Blesk

CANON Speedlite 600EX II-RT Blesk

*****
(2 recenze)
CANON Speedlite 600EX II-RT Blesk
Doprava zdarma
 • Pokrytá ohnisková vzdálenost: 20 až 200 mm
 • Automatické řízení expozice: E-TTL II / E-TTL / TTL
 • Vysoký výkon se směrným číslem 60 (m, ISO 100)
15 990,-
Skladem 2 - 3 ks
COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1

COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1

COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1
Doprava zdarma
 • rádiová frekvence: 2,4 GHz
 • typ signálu: klíčování frekvenčním posuvem (FSK)
 • anténa: vestavěná PCB anténa
1 390,-
Skladem 4 - 5 ks
MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

*****
(2 recenze)
MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou
Doprava zdarma
 • max. výška s vytaženým střed. sloupkem: 181.5 cm
 • max. výška: 151,5 cm
 • min. výška: 9.0 cm
7 990,-
Skladem 2 - 3 ks
GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE

GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE

GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE
Sleva Doprava zdarma
 • výhodný set čtyř sekčního karbonového stativu a kulové stativové hlavy
 • maximální zatížení stativu [kg] 10, hlavy 14
 • maximální výška s vysunutou středovou tyčí v [cm] 159
17 990,-
GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE

GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE

*****
(2 recenze)
GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE
Sleva Doprava zdarma

Původní cena

18 990,-
 • set kompaktního stativu a lehké kulové hlavy
 • ve vysunutém stavu má stativ 153 cm
 • minimální výška stativu - 42,5 cm
13 990,-
Skladem > 5 ks
ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

*****
(2 recenze)
ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou
Doprava zdarma
 • Vyrobeno z osmivrstvého karbonu
 • Nízká hmotnost 1,63 kg
 • Maximální výška 171,5 cm
Focení zvířat v Bavorském lese

Focení zvířat v Bavorském lese

Focení zvířat v Bavorském lese

Také vás baví focení divoce žijících zvířat? Přes mříže v Zoo je to sice fajn, ale není to to pravé a kromě toho malé výběhy nemají s divočinou nic společného. Náš...

2 490,-
> 3 volných míst
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
B+W Utěrka Photo - clear

B+W Utěrka Photo - clear

*****
(2 recenze)
B+W Utěrka Photo - clear

Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

*****
(5 recenzí)
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
20,-
Skladem > 5 ks
ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

*****
(7 recenzí)
ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)
 • Kompletní kvalitní čistící sada pro objektivy
790,-
Skladem > 5 ks
Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

Černobílá fotografie byla a stále je spojována s nejvyšší fotografickou kvalitou. Kniha od renomovaného autora Michaela Freemana vám ukáže, jak převést vaše snímky do...

269,-
Skladem 2 - 3 ks
SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

Kniha Světlo ve fotografii autora Michaela Freemana vám prostě a jednoduše ukáže, jak správně pracovat se světlem. Čekání na správné světlo, jeho nahánění v různých...

OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

Kniha Očima fotografa – Grafický průvodce autora Michaela Freemana vás naučí principy kompozice, která je základem každé dobré fotografie.

50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman

50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman

50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman
 • POČET STRAN 224 stran
 • VAZBA Měkká s přebalem
 • JAZYK Čeština
499,-
Skladem 2 - 3 ks
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Uživatelské recenze

avatar
80%*****
před 4 dny

Pro upgrade ze 70D jsem se rohzodl z potřeby fullframu a také přesnějšího ostření, jenž na zrcadlovce bylo docela často chybné. V ostatních věcech ale o uprgrade dost dobře nejde a stále zvažuju zda nebyla vhodnější volba 6D mII. Tělo RP působí dobře a celkem bytelně, držení je dobré, ovládání až na několik vyjímek též. Častý argument ohledně kompaktnosti platí tak napůl, s redukcí pro objektivy EF jsme už na 630g, nicméně tělo je hezky štíhlé. Elektronický hledáček je asi největší dilema všech co fotí zrcadlovkou, rozlišení ještě ujde, horší je patrná prodleva mezi přepínáním ze zadního lcd. Není sice nijak dlouhá, ale na pohotové přiložení k oku a okamžité focení to vliv má. Pomoci tomu může leda přiřazení funkce přepnutí náhledu jednomu ze zadních tlačítek které tak tisknete už v okamžiku přikládání k oku. Často zmiňovaná výhoda, že v hledáčku lze zobrazit vše možné nad základní info o čase, cloně a komp. expozice je pro mě nedůležitá. Asi nejhorší věc, která se kupodivu neobjevuje v recenzích, je nemožnost volby zobrazení právě vyfoceného snímku jen pro zadní lcd. Tuto funkci jsem měl myslím na bezzrcadlovce konica minolta už před 20 lety a canon ji má dle návodu až v modelech R6. Zkrátka pokud je aktivované zobrazení prohlídky (ať už na 2s nebo delší dobu), fotka se zobrazuje i v hledáčku i na zadním lcd (podle toho co je zrovna rozsvíceno). To je naprosto otravné a zdržující při situacích, kdy potřebujete rychle fotit přes hledáček a nepotřebujete vidět každý snímek, ale jen třeba první pro kontrolu expozice. Kvalitu snímku beztak v hledáčku příliš nepoznáte. Zobrazený snímek lze samozřejmě ihned skrýt namáčknutím spouště, ale je to zbytečné zdržení. Když zobrazování snímku zakážete, tlačítko na přehrání se nachází na zadní straně příliš dole, takže jeho pohotové zapínání není pohodlné, zatímco u 70D i 6D je hned pod pravým palcem. Bohužel zrovna tato funkce nejde naprogramovat na jiná tlačítka. Jediným kloudným řešením je tedy namačkávání spouště ihned po vyfocení snímku. S kritikou ještě pokračuju očekávaně k baterii. Canon se záměrně a špatně rozhodl k užití baterie z lowend zrcadlovek. Namísto různých funkcí k šetření lcd apod by bylo rozhodně smyslupnější užití větší baterie, třeba i za cenu nepatrného zvětšení gripu jako u modelu R. FotoŠkoda ví, proč přidává další baterii jako dárek. Nosit a nabíjet baterie dvě samozřejmě není to samé jako mít jednu pořádnou. Nabíječka bohužel rovněž nesignalizuje míru nabití (změnou frekvence blikání) a v menu se o stavu baterie nedozvíte nic podrobného (procenta či zbývající počet snímků apod). Poslední věc co zmíním je ovládání. Ze zcadlovky jsem byl zvyklý mít víceméně na každou častou funkci jedno tlačítko (režim ostření, režim snímání, iso..). Zde jsem se teprve po důkladné redukci zobrazovaných informací a přiřazení nejpoužívanějších voleb na tlačítka zbavil marasmu přemíry informací a voleb, ve kterých se těžko orientovalo a zdržovalo rychlé nastavení při focení. Klady (i další zápory), které byly popsány jinde nebudu opakovat. RP je fajn a příjemný foťák na volnočasové focení, rodinu, portréty, či pomalé focení. Pro pohodlí na vycházce je určitě toto menší tělo a hmotnost znát. Kvalita fotek je velmi dobrá. Ostření je rychlé a hlavně přesné a to je pro mě jeho hlavní přednost i před 6D, jak se alespoň uvádí. Jinak bohužel vlastní srovnání těchto dvou cenově podobných přístrojů nemám. Na pohotovější reportážní foto nebo více profi práci ale už RP není. Stále to bude spíše druhé tělo pro někoho, kdo od foťáku vyžaduje maximum co se týče ovládání a pohodlnosti focení pokročilého amatéra.

 • přesné ostření
 • kvalita obrazu
 • fullframe v malém a dobře ergonomickém těle
 • prodleva aktivace el. hledáčku
 • nemožnost vypnout prohlídku v hledáčku
 • ovládání není dovedeno k dokonalosti
 • výdrž baterie
 • závěrka nekryje čip při výměně objektivu
avatar
100%*****
před 1 měsícem

   avatar
   90%*****
   před 1 měsícem

   Největší nevýhodou je užití menšího formátu baterií, což u tak větší spotřeby mirrorless fotoaparátů jen snižuje aktivní dobu užívání. Pokud chcete, aby vám vydržel, je nutné konstatně vypínat a zapínat přístroj, vypínat image stabilization na objektivech atd. Prostě na to stále myslet. Fotoaparát tvrdí, že je "weather sealed", ale ne za pomocí těsnění a proti vlhkosti a prachu tomu moc šancí nedávám :( Dají se používat jak RF tak EF objektivy, nicméně s konvertorem EF->RF si přidáte 100g navíc a celý kompaktní fotoaparát se najednou stává dramaticky méně kompaktní :| Vzhledem ke kompaktnosti chybí ovládací prvky, náhled nastavení, atd. Preferoval bych větší stroj co má trochu fukcionality navíc, i za cenu větší váhy. Za tuto "nízkou" cenu se jedná o kvalitní full frame fotoaparát, ale po přechodu z 70D si budu po spoustě věcech stýskat. Pokud preferujete zrdcadlo, můžete sáhnout spíš po 6D MKII. Pokud vám nevadí APS-C fotoaparáty tak bych sáhnul spíš po 80D- levnější a v mnoha aspektech vybavenější.

   • Kvalitní fullframe za dobrou cenu
   • kompaktní, lehký
   • malá baterie a velká spotřeba
   • i přes canon tvrzení, není zcela weather-sealed
   • sensor není při výměně objektyvů zakrytý
   avatar
   80%*****
   30.11.2020 11:32:29

     avatar
     100%*****
     15.11.2020 14:21:39

     • Proti EOS 80d generační rozdíl.
     • Proti snad pouze jen čas 4000.
     avatar
     90%*****
     11.03.2019 09:26:51

     zatím ještě nemám vše prozkoumáno

       Další podobné produkty

       Alternativy k produktu

       Příslušenství k produktu CANON EOS RP + RF 24-105 mm f/4-7,1

       CANON EF 100 mm f/2,8 MACRO USM

       CANON EF 100 mm f/2,8 MACRO USM

       *****
       (8 recenzí)
       CANON EF 100 mm f/2,8 MACRO USM
       Recenze Doprava zdarma
       • Ohnisková vzdálenost 100 mm (zorný úhel 24°)
       • Světelnost f/2,8
       • Ultrazvukový USM motor
       13 490,-
       Skladem > 5 ks
       CANON EF 135 mm f/2 L USM

       CANON EF 135 mm f/2 L USM

       *****
       (2 recenze)
       CANON EF 135 mm f/2 L USM
       Doprava zdarma
       • Ohnisková vzdálenost 135 mm
       • Světelnost f/2
       • Ultrazvukový USM motor
       26 990,-
       Poslední kus
       CANON EF 50 mm f/1,4 USM

       CANON EF 50 mm f/1,4 USM

       *****
       (5 recenzí)
       CANON EF 50 mm f/1,4 USM
       Recenze Doprava zdarma
       • Ohnisková vzdálenost 50 mm
       • Světelnost f/1,4
       • USM motor
       10 490,-
       Skladem 2 - 3 ks
       CANON EF 17-40 mm f/4 L USM

       CANON EF 17-40 mm f/4 L USM

       *****
       (3 recenze)
       CANON EF 17-40 mm f/4 L USM
       Recenze Doprava zdarma
       • Ohnisková vzdálenost 17–40 mm
       • Světelnost f/4
       • Filtr 77 mm
       19 990,-
       Poslední kus
       HAMA šňůrka na krytku 5899

       HAMA šňůrka na krytku 5899

       *****
       (5 recenzí)
       HAMA šňůrka na krytku 5899

       Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

       120,-
       Skladem > 5 ks
       JOBY Pro Sling Strap L-XXL

       JOBY Pro Sling Strap L-XXL

       *****
       (1 recenze)
       JOBY Pro Sling Strap L-XXL
       • velmi propracovaný popruh nabízený ve dvou velikostech
       • s tímto systémem je váš fotoaparát připraven k akci kdykoli
       • nový systém SpeedCinch
       MIGGO Grip&wrap CSC - popruh a pouzdro pro kompakty s výměnnými objektivy

       MIGGO Grip&wrap CSC - popruh a pouzdro pro kompakty s výměnnými objektivy

       *****
       (1 recenze)
       MIGGO Grip&wrap CSC - popruh a pouzdro pro kompakty s výměnnými objektivy
       • Zápěstní popruh na fotoaparát, který se jednoduše promění v kompaktní, polstrovaný obal
       • Vyrobeno z protinárazové neoprenové pěny a měkké lycry
       • 7 různých barevných provedení (naleznete ve fotografiích produktu - vybrané provedení prosím napište do poznámky při objednávce)
       799,-
       Skladem 2 - 3 ks
       FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

       FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

       FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox
       Doprava zdarma
       • Fotoaparát drží vždy pevně u těla bez přidržování rukou
       • Inovativní konstrukce připevňovací destičky
       • Bezpečné nošení
       INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety

       INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety

       INLINE OTG čtečka SD/microSD + 3x USB pro telefony a tablety
       • v balení je i redukce z USB na micro USB
       • rozměry (dx š xv): cca. 98x17x17mm
       • kompatibilní s paměťovými kartami: SD, SDHC, SDXC, microSD, michroSDHC, microSDXC
       SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

       SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

       *****
       (7 recenzí)
       SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II
       Doprava zdarma
       • SDXC karta s kapacitou 32 GB
       • Maximální rychlost čtení: 280 MB/s
       • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
       1 550,-
       Skladem > 5 ks
       SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

       SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

       SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
       Doprava zdarma
       • SDXC karta s kapacitou 128 GB
       • Maximální rychlost čtení: 300 MB/s
       • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
       5 290,-
       Skladem > 5 ks
       SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

       SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

       *****
       (5 recenzí)
       SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
       Doprava zdarma
       • Velmi rychlá paměťová karta standardu SDXC s kapacitou 64 GB
       • Nabízí rychlost čtení až 300 MB/s, rychlost zápisu až 260 MB/s
       • Podporuje specifikaci UHS-II (vhodná je tak pro full HD videa i 4K nahrávání) a U3 včetně
       2 890,-
       Skladem > 5 ks
       CANON Speedlite 430 EX III-RT Blesk

       CANON Speedlite 430 EX III-RT Blesk

       *****
       (2 recenze)
       CANON Speedlite 430 EX III-RT Blesk
       Doprava zdarma
       • Výkon ve spojení s kompaktními rozměry pro snadné přenášení
       • Jednoduché ovládací prvky a intuitivní rozhraní
       • Ovládání blesku na dálku umožňuje dosáhnout požadovaného nasvícení
       METZ MB 44 AF-2 Digital pro Canon

       METZ MB 44 AF-2 Digital pro Canon

       METZ MB 44 AF-2 Digital pro Canon
       Doprava zdarma
       • Směrné číslo 44 pro ISO 100/21° a 105 mm)
       • LED dioda pro nahrávání videa (4 úrovně)
       • Bezdrátová TTL synchronizace
       5 390,-
       CANON Speedlite 600EX II-RT Blesk

       CANON Speedlite 600EX II-RT Blesk

       *****
       (2 recenze)
       CANON Speedlite 600EX II-RT Blesk
       Doprava zdarma
       • Pokrytá ohnisková vzdálenost: 20 až 200 mm
       • Automatické řízení expozice: E-TTL II / E-TTL / TTL
       • Vysoký výkon se směrným číslem 60 (m, ISO 100)
       15 990,-
       Skladem 2 - 3 ks
       COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1

       COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1

       COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1
       Doprava zdarma
       • rádiová frekvence: 2,4 GHz
       • typ signálu: klíčování frekvenčním posuvem (FSK)
       • anténa: vestavěná PCB anténa
       1 390,-
       Skladem 4 - 5 ks
       MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

       MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

       *****
       (2 recenze)
       MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou
       Doprava zdarma
       • max. výška s vytaženým střed. sloupkem: 181.5 cm
       • max. výška: 151,5 cm
       • min. výška: 9.0 cm
       7 990,-
       Skladem 2 - 3 ks
       GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE

       GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE

       GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE
       Sleva Doprava zdarma
       • výhodný set čtyř sekčního karbonového stativu a kulové stativové hlavy
       • maximální zatížení stativu [kg] 10, hlavy 14
       • maximální výška s vysunutou středovou tyčí v [cm] 159
       17 990,-
       GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE

       GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE

       *****
       (2 recenze)
       GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE
       Sleva Doprava zdarma

       Původní cena

       18 990,-
       • set kompaktního stativu a lehké kulové hlavy
       • ve vysunutém stavu má stativ 153 cm
       • minimální výška stativu - 42,5 cm
       13 990,-
       Skladem > 5 ks
       ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

       ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

       *****
       (2 recenze)
       ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou
       Doprava zdarma
       • Vyrobeno z osmivrstvého karbonu
       • Nízká hmotnost 1,63 kg
       • Maximální výška 171,5 cm
       Focení zvířat v Bavorském lese

       Focení zvířat v Bavorském lese

       Focení zvířat v Bavorském lese

       Také vás baví focení divoce žijících zvířat? Přes mříže v Zoo je to sice fajn, ale není to to pravé a kromě toho malé výběhy nemají s divočinou nic společného. Náš...

       2 490,-
       > 3 volných míst
       LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

       LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

       LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
       Sleva
       • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
       • životnost pera je cca 500 použití
       • velmi jednoduché použití
       B+W Utěrka Photo - clear

       B+W Utěrka Photo - clear

       *****
       (2 recenze)
       B+W Utěrka Photo - clear

       Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

       GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

       GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

       *****
       (5 recenzí)
       GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
       • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
       • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
       • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
       20,-
       Skladem > 5 ks
       ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

       ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

       *****
       (7 recenzí)
       ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)
       • Kompletní kvalitní čistící sada pro objektivy
       790,-
       Skladem > 5 ks
       Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

       Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

       Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

       Černobílá fotografie byla a stále je spojována s nejvyšší fotografickou kvalitou. Kniha od renomovaného autora Michaela Freemana vám ukáže, jak převést vaše snímky do...

       269,-
       Skladem 2 - 3 ks
       SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

       SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

       SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

       Kniha Světlo ve fotografii autora Michaela Freemana vám prostě a jednoduše ukáže, jak správně pracovat se světlem. Čekání na správné světlo, jeho nahánění v různých...

       OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

       OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

       OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

       Kniha Očima fotografa – Grafický průvodce autora Michaela Freemana vás naučí principy kompozice, která je základem každé dobré fotografie.

       50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman

       50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman

       50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman
       • POČET STRAN 224 stran
       • VAZBA Měkká s přebalem
       • JAZYK Čeština
       499,-
       Skladem 2 - 3 ks
       Další podobné produkty

       Alternativy k produktu

       Další podobné produkty

       Alternativy k produktu

       Alternativy k produktu

       Poradna k produktu

       CANON EOS RP + RF 24-105 mm f/4-7,1

       Přidat příspěvek
       • Pavel Novotný
        Odpovědět

        Canon EOS RP a SIGMA 17-70 mm f/2,8-4 DC OS HSM C

        Pavel Novotný před 16 dny
        Dobrý den,
        bude fungovat objektiv Sigma 17-70 f/2,8-4 přes redukci na Canon PR, případně, bude nějaké omezení? Zvažuji přechod z Canon 100d a rád bych použil stávající objektiv na nový stroj.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Canon EOS RP a SIGMA 17-70 mm f/2,8-4 DC OS HSM C

         Jakub Valdivia před 15 dny

         Dobrý den,

         objektiv není určený pro full-frame snímače a nedokáže vykreslit celou plochu. Jinak bude fungovat. 

       • Libor Valenta
        Odpovědět

        Canon EOS RP

        Libor Valenta před 21 dny
        Dobrý den,

        při použití redukce a objektivu EF-S (Tamron 17-50/F2,8) je trvale sepnutá stabilizace objektivu narozdíl od klasické APS-C zrcadlovky, kdy se spíná pouze s aktivací spouště. Je to tak správně nebo lze někde v nastavení změnit?
        Druhý dotaz na stabilizaci. Digitální stabilizace funguje pouze pro video? Obchody velmi často uvádí 5-osou stabilizaci pro fotky i video, navíc neuvádí, že se jedná pouze o digitální.
        Bohužel oficiální podpora Canonu mi na toto neodpověděla.
        Děkuji, Valenta
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Canon EOS RP

         Jakub Valdivia před 17 dny

         Dobrý den,

         uvedený objektiv není primárně určený pro model EOS RP. Může tedy dojít k nestandardnímu chování objektivu. Digitální stabilizace funguje pouze na video. 

       • Pavka
        Odpovědět

        Propojovací kabel k PC - stahování fotografií

        Pavka 25.10.2020 09:21:54
        Dobrý den, jaký mně doporučíte kabel k propojení EOS RP se stolním PC, kde mám klasické USB 2/ne mini. Děkuji za odpověď.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Propojovací kabel k PC - stahování fotografií

         Jakub Valdivia 26.10.2020 13:42:43

         Dobrý den,

         pro Canon EOS RP mohu nabídnout tento kabel: https://www.fotoskoda.cz/avacom-kabel-usb-usb-type-c-100cm-cerny/ . 

       • Miroslav Pavlík Pavlík
        Odpovědět

        Nastavení snímání

        Miroslav Pavlík Pavlík 14.09.2020 20:18:02
        Dobrý den, jak prosím nastavím sekvenční snímání 5 sn/s? Děkuji
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Nastavení snímání

         Jakub Valdivia 17.09.2020 15:48:13

         Dobrý den,

         v režimu snímání, po zmáčknutí tlačítka "Q" je možnost nastavení sériového snímání. 

       • Andrea S.
        Odpovědět

        Studentský cashback

        Andrea S. 14.07.2020 18:01:00
        Dobrý den, u produktu Canon eos RP uvádíte i možnost odečtu tzv. studentského cashbacku do 30.08.2020, avšak na stránkách Canonu je tato možnost platná jen při nákupu do 30.06.2020. Jak to prosím je?
        Děkuji Sieglová
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Studentský cashback

         Jakub Valdivia 15.07.2020 10:08:59

         Dobrý den,

         bohužel firma Canon tuto akci ukončila dříve než jsme očekávali. Pokud už máte přístroj zakoupený, ozvěte se mi prosím na: jakub.valdivia@fotoskoda.cz a vyřešíme to. 

       • Petr V.
        Odpovědět

        C-log

        Petr V. 05.03.2020 07:04:39
        Má Canon RP c-log, nebo nějaký plochý profil na video?
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:C-log

         Jakub Valdivia 05.03.2020 13:11:10
         Dobrý den, profil na video má až vyšší model EOS R.
         • Petr V.
          Odpovědět

          24fps

          Petr V. 06.03.2020 18:49:56
          A 24fps při full HD už bylo přidáno?
          • Jakub Valdivia
           Odpovědět

           RE:24fps

           Jakub Valdivia 07.03.2020 11:09:14
           Dobrý den, nový firmware umožňuje natáčet ve 24 fps při fullHD.
       • Martin T.
        Odpovědět

        interiéry

        Martin T. 01.03.2020 17:15:18
        Dobrý den, jaký širokoúhlý objektiv byste doporučili k tomuto modelu? ...zajímá mě předevsim fotografie interierovych celků a architektury,...
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:interiéry

         Jakub Valdivia 02.03.2020 11:00:58
         Dobrý den, pokud chcete objektiv bez použití redukce, tak mohu například nabídnout: https://www.fotoskoda.cz/samyang-14-mm-f-2-8-af-pro-canon-rf/ . S redukcí by to mohl být například: https://www.fotoskoda.cz/canon-ef-16-35-mm-f-4-l-is-usm/ .
       • Miroslav P.
        Odpovědět

        Canon EOS RP

        Miroslav P. 29.02.2020 09:07:49
        Dobrý den, fotím převážně zátiší, portréty a rodinnou dovolenou. Chtěl bych přejít z 4/3 na full frame. Rozhoduji se mezi Canon EOS RP a Sony A7ii.
        Se kterým fotoaparátem dostanu lepších výsledků a který mi doporučíte? Děkuji. M.P.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Canon EOS RP

         Jakub Valdivia 29.02.2020 14:51:21
         Dobrý den, zvolil bych v tomto srovnání novější model Canon EOS RP. Získáte lepší obrazovou kvalitu a výrazně rychlejší automatické zaostřování.
       • Stanislav R.
        Odpovědět

        Canon EOS RP

        Stanislav R. 20.01.2020 13:53:16
        Uvádíte, že tento model nemá chráněný snímač. V čem přesně se tento nedostatek projeví? Díky za odpověď.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Canon EOS RP

         Jakub Valdivia 20.01.2020 14:12:02
         Dobrý den, tím že snímač není krytý, může být náchylnější na mechanické poškození, nebo nečistoty na snímači.
       • Jan M.
        Odpovědět

        Objektiv 24-70

        Jan M. 16.01.2020 14:58:37
        Dobrý den,
        je lepší volbou k tomuto fotoaparátu EF 24-70mm f/2,8 L USM II s redukcí nebo RF 24-70mm f/2,8 L IS USM ? Budu mít s EF nějaké omezení funkčnosti, nebo se s redukcí nějak mění parametry? Mohu s redukcí využít světelnost 2,8?

        Ptám se i vzhledem k tomu, že vlastním zrcadlovku Canon a EF bych mohl využít i tam. Bez ohledu na cenu. Díky moc za odpověď
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Objektiv 24-70

         Jakub Valdivia 17.01.2020 14:16:36
         Dobrý den při použití redukce nedochází k žádnému omezení funkcí či zhoršení parametrů. Objektiv bude plně kompatibilní. Objektivy RF jsou přímo konstruovány pro bezzrcadlovky EOS R a díky tomu je nabídnuta špičková obrazová kvalita či naplno využitá rychlost autofocusu.
       • Milan K.
        Odpovědět

        Tamron 24-70mm F2,8 Di VC USD

        Milan K. 08.01.2020 09:07:54
        Lze použít objektiv Tamron 24-70mm F2,8 Di VC USD na EOS RP
        děkuji
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Tamron 24-70mm F2,8 Di VC USD

         Jakub Valdivia 08.01.2020 09:23:27
         Dobrý den, objektiv bude skrze redukci kompatibilní.
       • pavel H.
        Odpovědět

        ostření na hvězdičku

        pavel H. 06.01.2020 12:34:08
        Dobrý den. Jde u této bezzrcadlovky nastavit ostření na hvězdičku tak jako je tomu u zrcadlovek Canon?
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:ostření na hvězdičku

         Jakub Valdivia 07.01.2020 13:25:27
         Dobrý den, ostření lze nastavit i na hvězdičku u modelu Canon EOS RP.
         • pavel H.
          Odpovědět

          ostreni na hvezdicku

          pavel H. 08.01.2020 09:55:49
          A mohl by jste mě prosím vás nějak navést, já jsem to zkoušel a hledal v návodu ale neuspěl jsem. předem děkuji
       • Jiří S.
        Odpovědět

        Samospoušť

        Jiří S. 10.11.2019 20:00:35
        Dobrý den, nejsem fotograf profík a nikde jsem nenašel počet snímků samospuští. A jejich interval. Pro vysvětlenou, potřebuji také fotit úlovky při rybaření a jeden snímek samospouští je nedostačující . Dekuji
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Samospoušť

         Jakub Valdivia 11.11.2019 12:23:25
         Dobrý den, fotoaparát umožňuje nastavit až 10 snímků v kontinuální samospoušti pořízených rychle za sebou.
       • Leoš U.
        Odpovědět

        EF objektivy

        Leoš U. 06.10.2019 21:52:51
        Dobrý den, budou mít objektivy Canon po připojení na RPčko přes základní adaptér úplně stejné vlastnosti (kvalitu, rychlost) a ovladatelnost jako třeba u 6D Mark2 (což je můj druhý kandidát). Konkrétně mi jde o objektiv Canon EF 24-105mm f/4 IS II USM. Díky moc.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:EF objektivy

         Jakub Valdivia 07.10.2019 13:10:35
         Dobrý den, přes redukci nepřicházíte o kvalitu, či rychlost. Naopak díky autofocusu u modelu RP je ostření velmi rychlé a spolehlivé.
       • Luboš H.
        Odpovědět

        objektiv Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM s EOS RP

        Luboš H. 01.10.2019 21:47:58
        Dobry den, vlastnim objektiv Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM, krery je urcen pro APS-C snimace. Budu moci pouzit tento objektiv s fullframe snimacem v Canonu EOC RP?
        Dekuji za objasneni.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:objektiv Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM s EOS RP

         Jakub Valdivia 03.10.2019 21:33:47
         Dobrý den, v APS-C režimu, kdy fotoaparát nepoužije celou plochu snímače je možné využít objektiv Canon 15-85 mm.
       • Petr T.
        Odpovědět

        Kompatibilní objektivy

        Petr T. 20.09.2019 09:59:58
        Dobrý den, vlastním trochu starší stroj EOS 40D a k němu používám objektivy Canon: EFS 60mm ultrasonic, ZOOM EF 16-35mm 1:2,8 L II USM, ZOOM EF 70-200mm 1:2,8 L IS USM, Macro Photo MP-E 65mm 1:2,8 (1-5x), dále extender EF 2x II a jako poslední je obektiv Tokina SD 12-24 F4(IF) DX.
        Budu je moci všechny používat i na novém RP?
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Kompatibilní objektivy

         Jakub Valdivia 22.09.2019 19:35:13
         Dobrý den, uvedené objektivy budou přes redukci kompatibilní s fotoaparátem Canon EOS RP.
       • Marek Š.
        Odpovědět

        Dual pixel v crop mode

        Marek Š. 20.09.2019 07:13:41
        Dobrý den, rád bych se zeptal, zdali funguje ostřící funkce Dual Pixel u tohoto fotoaparátu i v APS-C crop modu. Rád bych jej totiž využíval s full frame objektivem na jeho reálném i přepočtém ohnisku namísto nutnosti používat dva objektivy. Megapixely pro mne tedy nejsou až tak důležité, ale potřebuji si být jist, že mě rychlost ostření nebude v crop modu nijak limitovat. Děkuji.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Dual pixel v crop mode

         Jakub Valdivia 24.09.2019 21:34:17
         Dobrý den, funkce Dual Pixel funguje i v APS-C režimu, tato funkce mizí v případě funkce 4K mode.
       • Ondřej V.
        Odpovědět

        EOS RP nebo Sony A7 II nebo ?

        Ondřej V. 15.09.2019 19:11:29
        Dobrý den, prosím o radu, co bude nejlepší varianta pro rodinné focení, oslavy, portréty, příroda všeho druhu, výlety, skoro vše kromě sportu. Videa netočím. EOS RP nebo Sony Alpha A7 II nebo Sony Alpha A7R, což je cca stejné finační rozmezí, nebo jiná varianta na Full Freame ? Přecházím z Canonu 60D a zvažuji bezzrcátko. Plánuji si koupit Sigmu ART 24 nebo 35 (1,4) a pak nějaký univerzál. Nebude mě limitovat nejkratší závěrka 1/4000 pří focení Sigmou na plnou díru ? Díky.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:EOS RP nebo Sony A7 II nebo ?

         Jakub Valdivia 17.09.2019 11:38:28
         Dobrý den, ve většině případů je čas 1/4000s naprosto dostačující pro univerzální využití. Volba fotoaparátu Canon EOS RP bude ideální. Nabídne velmi dobrý poměr výkonu, technologií a ceny. Je z uvedených přístrojů nejnovější a díky tomu bude přechod z Canonu 60D výrazným krokem kupředu.
       • Vladimír L.
        Odpovědět

        Objektiv Tamron 16 - 300

        Vladimír L. 08.09.2019 21:39:27
        Pěkný den,
        mám u starého foťáku objektiv Tamron 16 - 300 (https://www.fotoskoda.cz/tamron-16-300-3-5-6-3-di-ii-vc-pzd-pro-canon-eos/). Bude již nyní fungovat s tímo fotoaparátem?
        Děkuji
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Objektiv Tamron 16 - 300

         Jakub Valdivia 09.09.2019 14:45:30
         Dobrý den, univerzální objektiv Tamron 16-300 mm je určený pro menší APS-C snímače a nevykreslí FF políčko. Je pro tento fotoaparát nevhodný.
       • Jiří H.
        Odpovědět

        EOS RP vs kapesní tiskárna

        Jiří H. 19.08.2019 21:44:17
        Dobrý den,je možnost propojit tento fotoaparát s kapesní tiskárnou canon zoemini popř. kapesní tiskárnou od jiného výrobce přes bluetooth nebo wifi rovnou bez použití mobilního telefonu? Jak to má třeba fujifilm,kdy se dá fotka z fotoaparátu rovnou poslat do tiskárny fujifilm istax share. Děkuji Hušek
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:EOS RP vs kapesní tiskárna

         Jakub Valdivia 22.08.2019 16:04:37
         Dobrý den, bohužel fotoaparát Canon RP nemá možnost připojení na tiskárnu Canon Zoemini, to je možné pouze přes tablet/mobilní telefon. Je však možné jej sprárovat s tiskárnami řady Selphy: https://www.fotoskoda.cz/canon-selphy-cp1300-termosublimacni-tiskarna-bila/ .
       • Aleš P.
        Odpovědět

        Samyang Rf

        Aleš P. 18.06.2019 13:43:29
        Dobrý den . Co musím nastavit aby mi RP čko fungovalo s manuálním samyangen rf 85 1,4 ? Po nasazení nenamáčknu spoušť . Děkuji
        • Aleš P.
         Odpovědět

         Samyang Rf

         Aleš P. 18.06.2019 17:59:15
         Už jsem vyřešil :-)
       • radim C.
        Odpovědět

        cr3

        radim C. 09.06.2019 13:29:31
        Dobrý, koupil jsem u vá RP, ale není tu žádný software, kterým bych otevřel CR3.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:cr3

         Jakub Valdivia 10.06.2019 14:26:55
         Dobrý den, pro editaci raw snímků firma Canon nabízí tento software: https://www.canon.cz/support/consumer_products/software/digital-photo-professional.html?os=macos%2010.14%20(mojave)&language= .
       • Ivo M.
        Odpovědět

        doplňky

        Ivo M. 03.06.2019 16:03:16
        Dobrý den, stal jsem se majitelem tohoto setu. Nicméně chtěl znát vaše doporučení pro Polarizační filtr a ochranu LCD. přiznám se, že v těch druzích poněkud nevyznám. Můžete mi něco doporučit?

        Také bych rád znal váš názor na použití Canon teleconvertoru 2x v kombinaci EOS RP a objektivu EF100-400/4,5-5,6 L IS USM . Děkuji za odpověď
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:doplňky

         Jakub Valdivia 04.06.2019 11:57:17
         Dobrý den, z polarizačních filtrů mohu určitě nabídnout a doporučit: https://www.fotoskoda.cz/vffoto-filtr-polarizacni-cirkularni-ps-us-77-mm/ . Z ochranných fólií mohu nabídnout: https://www.fotoskoda.cz/s-m-hybridni-sklo-na-lcd-pro-canon-eos-rp/ . Telekonvertor lze s objektivem Canon 100-400 mm využít, jen dojde k snížení přesnosti a rychlosti automatického zaostřování.
       • Tereza S.
        Odpovědět

        korekce

        Tereza S. 21.05.2019 10:37:59
        Dobrý den, dá se do foťáku nahrát korekce vinětace a aberace EF a EF-S objektivů? Jak je dlouhý a jakou hmotnost má korekční kroužek pro nasazení EF a EF-S objektivů? Děkuji.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:korekce

         Jakub Valdivia 22.05.2019 09:20:31
         Dobrý den, fotoaparát má v sobě databázi EF a EF-S objektivů. Po nasazení lze v menu zapnout korekci objektivu.
        • Tereza S.
         Odpovědět

         re: korekce

         Tereza S. 22.05.2019 09:08:51
         Tak parametry adaptéru jsem dohledala: základní EF-EOS R adaptér má hmotnost 110g a délku 24 mm.
       • Martin K.
        Odpovědět

        Vybava

        Martin K. 03.04.2019 12:22:59
        Dobrý den, uvažujeme nad nákupem RP. Mělo by pro nás výhodu, ze máme již dva objektivy, které bychom mohli s tímto tělem použit, ale nebránili bychom se ani přechodu na jinou platformu (sony, nikom,...) pokud by to mělo nějaký smysl. Ten bych osobně spatřoval snad jen v tom, ze by RP neměl nějakou vybavu/vlastnosti, ktere konkurence standardně ma a mohla by nám chybět. Jsme amatérští fotografové. Děkuji za odpověď.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Vybava

         Jakub Valdivia 03.04.2019 18:33:40
         Dobrý den, fotoaparát Canon EOS RP je velmi dobrou volbou v této kategorii bezzrcadlovek. Samozřejmě že spolu se vzrůstající cenou bude výbava bohatější, ale pro tento segment je to vybavený přístroj plný funkcí. Čili bych u této značky nadále zůstal.
       • Pavel K.
        Odpovědět

        objektiv Sigma

        Pavel K. 13.03.2019 10:42:05
        Dobrý den, nevíte zda funguje/bude fungovat s EOS RP objektiv Sigma 17-50mm f/2,8 EX DC OS HSM a pokud ano, tak jakým omezením. předem děkuji
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:objektiv Sigma

         Jakub Valdivia 13.03.2019 11:06:06
         Dobrý den, uvedený objektiv není určený pro Full-Frame snímače, nevykreslí celou plochu snímače. S největší pravděpodobností také nebude správně fungovat automatické zaostřování.
       • Olda
        Odpovědět

        Cashback

        Olda 04.03.2019 08:31:02
        Dobrý den, pokud koupím Canon EOS RP ve výhodném setu s objektivem RF 24-105/4, bude mi u Canonu uznán Cashback 5400kč? A pokud spolu se setem koupím ještě další objektiv RF 35/1.8, bude se Cashback vztahovat i na nej? Děkuji za odpověď.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Cashback

         Jakub Valdivia 04.03.2019 15:57:00
         Dobrý den, dle podmínek firmy Canon lze Virtual kit cashback uplatnit pouze na jeden objektiv včetně objektivu, který je v setu.
         • Filip B.
          Odpovědět

          Cashback

          Filip B. 16.04.2019 10:22:18
          Dobrý den, to tedy znamená, pokud chápu správně, že pokud zakoupím EOS RP v kitu s 24-105mm, mám nárok na cashback? Klidně mě opravte, ale zatím mi nikdo bohužel nikde nedokázala odpovědět.
          • Jakub Valdivia
           Odpovědět

           RE:Cashback

           Jakub Valdivia 16.04.2019 15:11:10
           Dobrý den, pokud zakoupíte fotoaparát s objektivem v setu, tak bude cashback uznán.
       • David M.
        Odpovědět

        Přechod z 6D na RP?

        David M. 03.03.2019 08:40:35
        Dobrý den, mám podobný dotaz jako Jiří Hušek, Budu přecházet z Canonu 6D a RP mi nasadil brouka do hlavy
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Přechod z 6D na RP?

         Jakub Valdivia 03.03.2019 15:59:04
         Dobrý den, po stránce výkonu a schopností je model RP určitě dobrou volbou. Zatím se průběžně vydávají firmwary na objektivy jiných značek, chce to však ještě chvíli čas. Některé objektivy fungují a některé vůbec.
       • Jan P.
        Odpovědět

        Objektivy od jiných vyrobcu

        Jan P. 03.03.2019 07:43:14
        Dobrý den. Funguji na adaptéru i ne Canon objektivy? Rad bych přešel na FF a toto je pro mě dost dobrá možnost. Mám nějaké objektivy Sigma a Tamron. Pokud by na tomto fotokaku nefungovaly, byl by to pro mě dost problém. Dekuji
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Objektivy od jiných vyrobcu

         Jakub Valdivia 03.03.2019 15:57:38
         Dobrý den, zatím jiné objektivy moc nefungují, je to však otázkou času, než výrobci aktualizují firmware a tím pádem nebude plné kompatibilitě nic stát v cestě.
         • Jan P.
          Odpovědět

          YONGNUO YN600EX-RT II

          Jan P. 04.03.2019 11:02:36
          Děkuji. Mám ještě jeden dotaz. Dokážete odhadnout zda bude s tělem komunikovat korektně i blesk YONGNUO YN600EX-RT II? Zatím jsem na internetu nic nedohledal. Děkuji
          • Jakub Valdivia
           Odpovědět

           RE:YONGNUO YN600EX-RT II

           Jakub Valdivia 04.03.2019 11:19:43
           Dobrý den, dle dostupných informací budou neoriginální blesky kompatibilní stejně jako na Canon EOS zrcadlovkách.
       • Jiří H.
        Odpovědět

        Sigma art vs EOS RP

        Jiří H. 27.02.2019 11:15:04
        Dobrý den,vidím,že fotoaparát už máte skladem.Mohli byste vyzkoušet objektivy Sigma art přes adaptér,zdali ostří přesně po celé ploše a zdali funguje automatické ostření na oko? Mám Canon 6d a objektivy Sigma art pevné ohnisko a zvažuji přechod na Canon RP. Děkuji.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Sigma art vs EOS RP

         Jakub Valdivia 03.03.2019 12:14:19
         Dobrý den, objektivy Sigma zatím nefungujíé všechny. Je to otázkou času a úpravy firmwaru, aby byla plná kompatibilita s fotoaparáty Canon EOS RP zajištěna.
       • Vladimír Z.
        Odpovědět

        Objektivy EFS na EOS RP?

        Vladimír Z. 20.02.2019 21:33:08
        V popisu EOS RP s adapterem uvádíte, že lze použít i objektivy EFS. Mám Canon EOS 7D s objektivem EFS15-85mm 3.5-5.6 IS USM. Podle označení tedy objektiv vhodný pro snímače APS-C. Pokud bych ho připojil k fullframe EOS RP, bude schopen plně a kvalitně osvítit celou plochu snímače?
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Objektivy EFS na EOS RP?

         Jakub Valdivia 21.02.2019 16:57:50
         Dobrý den, objektivy EF-S lze použít, ale snímač se automaticky ořízne na menší velikost.
       Další podobné produkty

       Alternativy k produktu

       Servisní knížka plná výhod
       • 4 servisní prohlídky
       • základní kurz ovládání zrcadlovky
       • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

       Kompletní informace »

       Čekejte prosím...

       Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

       Rozumím