VýstavyVýstavy

Kevin V. Ton: Mlčenlivá krajina - Moldavský zápisník 2019–2020

Termín: 11. 5. - 30. 5. 2020| Místo: Minigalerie Centra FotoŠkoda
| 2 minuty čtení

Kevin V. Ton, mistr streetové fotky. Znáte ho jako našeho lektora a vynikajícího fotografa s talentem zachytit silné okamžiky. Od 11. do 30. 5. si můžete v Minigalerii Centra FotoŠkoda vychutnat fotografie z jeho cesty po Moldávii, kde život plyne úplně jiným tempem. Přejeme příjemný zážitek!

Slovo autora

Do Moldávie, maličké chudé země sevřené mezi Rumunskem a Ukrajinou, jsem poprvé zavítal na jaře roku 2019 a nakonec v ní během několika návštěv pobyl bezmála dva měsíce (vlastně až současná pandemie odložila další cesty na neurčito). A v podstatě hned jsem si ji zamiloval, zejména pak pro krásu a náladu venkova.

Pojem obyčejný život získal další rozměr. Zemití, pohostinní lidé. Vstřícnost a klid. Tradice uchované v každodenním konání. Ticho. Ticho přerušované občasným štěkotem psů, volaním hospodářských zvířat či vyzváněním z kostelů. Dusotem koní táhnoucích vůz. Víno. Výtečné domácí víno, skvělé jídlo včetně postního.

Všudypřítomná duchovnost vyplňující běžný den. Noci. Černé a přesto zářící myriádami hvězd. Vůně, které si pamatuju z dětství. I vzpomínky na kulisy ze sovětské éry. Postupně, snímek za snímkem, se pokouším zachytit prchavé pocity, které ve mně místní mlčenlivá krajina vyvolává.

O autorovi

Kevin V. Ton se narodil se roku 1966 v Praze. Je fotografem na volné noze. Celoživotně se věnuje živé, převážně černobílé, humanisticky zaměřené fotografii. Základem jeho tvorby jsou zejména dlouhodobé projekty. Roky a roky, v podstatě den za dnem, se věnuje fotografii pouliční.

Za svou práci získal řadu ocenění. Je duchovním otcem a spoluzakladatelem fotografického spolku VERUM PHOTO, vnitřně navazujícího na kořeny živé dokumentární fotografie. Doma i na cestách ho provází především fotoaparáty značky Leica.

Výstava je prodejní, cena jedné fotografie je 2 100 Kč. Vernisáž se nekoná.

LEICA D-Lux 7 silver

17 Mpx 4/3" snímač MOS, Zoom objektiv LEICA DC VARIO-SUMMILUX (24–75 mm přepočteno na FF), Vysoká světelnost f/1,7–2,8

32 990,-
LEICA C-Lux půlnoční modrá

20,1 Mpx vysoce citlivý 1" MOS snímač, 24 mm širokoúhlý objektiv Leica f/3,3-6,4 DC s 15× (30x prodloužitelný) optickým zoomem (24–360 mm), Elektronický LVF (Live View Finder) hledáček 2,33M

26 990,-
LEICA Q2 Monochrom

47,3 MPX CMOS s plným snímkem, Full Frame s černobílým výstupem, Robustní hořčíkové tělo

149 990,-

Související články

Czech Photo Centre: Výstava porotců soutěže Czech Press Photo

Czech Photo Centre: Výstava porotců soutěže Czech Press...

Vystavujte v naší Minigalerii!

Vystavujte v naší Minigalerii!

František Ortmann: Klíč je pod trpaslíkem aneb Letní Letná očima Františka Ortmanna

František Ortmann: Klíč je pod trpaslíkem aneb Letní...

Diskuze

Kevin V. Ton: Mlčenlivá krajina - Moldavský zápisník 2019–2020

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím