Ondřej Brůha: Krajina tichá | FotoŠkoda
Výstavy

Ondřej Brůha: Krajina tichá

Termín: 24. 1. - 12. 2. 2022
10. 1. 2022 | 2 minuty čtení

Krajina kolem nás skýtá nespočet námětů, které si přímo říkají o fotografii. Své o tom ví horský průvodce a fotograf Ondřej Brůha, kterému učarovala krajinářská fotografie v panoramatickém provedení. Na výstavě, kterou můžete zhlédnout v minigalerii Centra FotoŠkoda od 24. 1. do 12. 2. 2022, tak můžete najít řadu míst z českých luhů a hájů, které možná znáte, ale z jiného pohledu.

Slovo autora

Co to je fotografie? Většinu lidí napadne, že to je záznam okamžiku na dvojrozměrné médium (obrazovku, papír apod.). Ovšem je toto pravda? Fotografie je ve skutečnosti záznam vývoje scény během doby expozice. Tedy jde o záznam čtyřrozměrné reality (3prostorové dimenze a 1 časová) na dvojrozměrné médium.

Fotografické žánry jsou různé. Ale jedno mají společné – totiž umění použití expozice tak, aby se výsledný fotografický záznam přiblížil autorově představě o fotografii. Když fotíme abstraktní fotografie, tak nám o reálnou složku fotky tolik nejde. Když fotíme krajinu, tak tomu je naopak.

Fotografie je báseň napsaná světlem za pomoci fyzikálních zákonů.

Ke konci roku 2020 jsem vyfotografoval svou první pořádnější krajinářkou fotografii. Myslím, že to bylo u Pančavského vodopádu v Krkonoších. A tam mě chytla krajinařina, zvlášť panoramatická. Všechny fotografie na této výstavě jsou vyfotografovány panoramaticky, často v několika expozičních vrstvách a s použitím dalších technik, výsledné fotky jsou často skládány z desítek fotografií. K focení používám mimo jiné objektivy Tamron.

Kam jsem se za ten rok fotografování krajiny dostal? Posuďte sami!

Výstava je prodejní, cena jedné fotografie je 990 Kč.

TAMRON 17-70 mm f/2,8 Di III-A VC RXD pro Sony E

Pro Sony E (APS-C), 2 GM a 1 HM člen, Filtr 67 mm

22 990,-
TAMRON 150-600 mm f/5-6,3 SP Di VC USD G2 pro Canon EF

tři LD členy (Low Dispersion) s nízkým rozptylem světla zcela eliminují axiální a příčné chromatické aberace, optická konstrukce (21 členů ve 13 skupinách) využívá vylepšenou výrobní technologii, eBAND (Extended Bandwidth & Angular-Dependency) povrchová úprava je nano-strukturovaná vrstva nasazená na povrch členu objektivu

32 990,-
TAMRON 18-400 mm f/3,5-6,3 Di II VC HLD pro Nikon F

Ohnisková vzdálenost: 18–400 mm, Maximální světelnost: f/3.5–6.3, Úhel pohledu (diagonální): 75°33' – 4° (pro format APS-C)

18 990,-

Související články

Plechová abstrakce v galerii Czech Photo Centre

Plechová abstrakce v galerii Czech Photo Centre

Emil Fafek v Leica Gallery Prague

Emil Fafek v Leica Gallery Prague

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...