CANON EOS 5D Mark IV | FotoŠkoda

CANON EOS 5D Mark IV

*****
(11 recenzí) | Kód produktu: 4015159 | PN: 1483C025AA

Dokonalost byla opět vylepšena! Společnost Canon navrhla EOS 5D Mark IV s ohledem na zpětnou vazbu z fotografické komunity a stvořila tak svoji dosud nejuniverzálnější zrcadlovku systému EOS. Základem každé DSLR je snímač, který má zde rozlišení 30,4 megapixelů a disponuje vysokou expoziční pružností, vysokorychlostním fotografováním (7 snímků za sekundu), interním záznamem filmů ve 4K rozlišení, vestavěným WiFi rozhraním i přijímačem GPS. Nabízí špičkovou rychlost i rozlišení, podporuje natáčení filmů a umožňuje vytvářet perfektním snímky i při špatných světelných podmínkách. Canon EOS 5D Mark IV je navíc prvním fotoaparátem systému EOS, který využívá inovativní formát RAW s dvojitými pixely.
Více o produktu »

 • full frame snímač CMOS s rozlišením 30,4 megapixelů s obrazovým procesorem DIGIC 6+
 • ISO 100 až 32 000 rozšířitelná na 50 až 102 400 - perfektní výsledky za jakéhokoliv osvětlení
 • širokoplošný retikulární systém automatického zaostřování se 61 body z nichž je 41 křížových (při použití telekonvertoru 21)
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 95%

Canon EOS 5D ve čtvrté generaci nabízí to nejlepší, co dnes fotoaparáty Canon umí. Je ideálním skloubením rychlosti a obrazové kvality, což z něj dělá naprosto univerzální přístroj. Ostatně jak tak sleduji celou řadu jeho předchůdců, přesně to měli konstruktéři na mysli, když přišli s prvním...

 • špičkový obrazový výkon
 • minimální šum na vysokých citlivostech
 • výkonný AF systém se 61 body
 • nemá výklopný blesk
 • displej by mohl být výklopný

Ukázkové snímky

Základní popis

 • full frame snímač CMOS s rozlišením 30,4 megapixelů s obrazovým procesorem DIGIC 6+
 • ISO 100 až 32 000 rozšířitelná na 50 až 102 400 - perfektní výsledky za jakéhokoliv osvětlení
 • širokoplošný retikulární systém automatického zaostřování se 61 body z nichž je 41 křížových (při použití telekonvertoru 21)
 • umožňuje zaostřovat dokonce i za měsíčního svitu při úrovní osvětlení -3 EV (pri LV - 4 EV)
 • nové tlačítko pro výběr oblasti automatického zaostřování, 3,2 palcový dotykový displej
 • pokročilý měřící snímač RGB+IR s rozlišením 150 tisíc pixelů včetně samostatného procesoru DIGIC 6
 • sekvenční snímá s až 7 snímky za vteřinu (21 RAW fotografií v sérii, JPEG neomezeno)
 • režimy Silent Single a Silent Continuous - naprosto minimální rušení okolí
 • video 4K (4 096 x 2 160) při rychlostech snímání 30, 25 a 24 snímků za sekundu (120 FPS při HD)
Specifikace od výrobce
96%
*****

Videoprezentace

Popis produktu CANON EOS 5D Mark IV

CANON EOS 5D Mark IVDigitální fotoaparát Canon EOS-5D Mark IV je určený jak pokročilým fotografům, kteří chtějí přejít na vyšší úroveň i profesionálním fotografům a díky podpoře špičkového 4K videa i kameramanům pohybujícím se v nejrůznějších terénních podmínkách. Tomu odpovídá i zvýšená odolnost vůči vodě a tělo vyrobené z hořčíkové slitiny (Odolnost proti prachu a pokapání je podmíněna řádným uzavřením krytů přihrádek, konektorů i všech ostatních otevíratelných dílů. Tato opatření však nemohou stoprocentně zabránit vniknutí prachu a kapek vody do vnitřku fotoaparátu). Obraz je možné sledovat dvěma způsoby. V hledáčku a na LCD displeji. Optický hledáček využívá inteligentní pentaprismatický hledáček se 100% vyobrazením fotografované scény. Tuto scénu je možné, v režimu živého náhledu, pozorovat i na dotykovém 3,2" LCD displeji se 170° širokým pozorovacím úhlem a s extrémně jemným rozlišením 1 620 000 bodů.

Displej Clear View II zabraňuje odleskům, jelikož byla odstraněna vzduchová mezera mezi ochranným krytem a tekutými krystaly displeje. Vzduchová mezera je vyplněna foto-elastickým materiálem, který potlačuje odrazy od povrchu z tekutých krystalů. Odrazy jsou způsobené ostrými změnami indexu lomu, když světlo prochází skrz vzduchovou mezeru. Tradicí je rovněž absence volících prvků scénických režimů, namísto toho jsou ovládací prvky vymezeny pro ty režimy, které jsou pro profesionální práci třeba. Nové tlačítko pro výběr oblasti automatického zaostřování.

Snímač a obrazový procesor

CANON EOS 5D Mark IVKompletně nový  30,4 MPx CMOS full-frame snímač poskytuje lepší rozlišení a jemnější detaily, což umožňuje zachytit celou řadu scén, od rozsáhlých krajin až po krásné portréty. Vyšší rychlost kontinuálního snímání nabízí rozšířené kreativní možnosti. 8kanálové čtení umožňuje při maximálním rozlišení vytvořit rychlostí až 7 snímků za vteřinu 21 fotografií ve formátu RAW nebo nekonečné množství JPEGů - navíc bez nutnosti použití dalšího příslušenství. Pokročilá architektura senzoru nabízí široké možnosti nastavení ISO 100-32 000 s možností rozšíření až na 102 400 (nebo snížení na 50), což umožňuje zachytit čisté a kvalitní snímky i při extrémně nízkém osvětlení. Duální slot pro SD/CF karty zároveň umožňuje současný zápis dat obě karty (zvlášť JPEG a RAW). Obrazové informace jsou zpracovávány 14bitovýmprocesorem DIGIC 6+, který doplňuje snímač. Procesor DIGIC 6+ podporuje režim ultra-rychlého fotografování (7 FPS) se zachováním nejjemnějších detailů, věrné zachycení barev a redukci šumu i za zhoršených světelných podmínek. Procesor umožňuje i vícenásobné expozice snímků a přímo ve fotoaparátu je korekce laterální a axiální chromatické aberace u objektivu.

Za lepšími možnostmi pořizování snímků při nedostatečném osvětlení stojí i dokonalejší algoritmus pro zpracování šumu a Canon EOS 5 Mark IV je tak ideální pro fotoreportéry, kteří potřebují zachytit důležité události bez ohledu na kvalitu okolního osvětlení.

Expoziční režimy a ovládání

CANON EOS 5D Mark IV61 bodový AF senzor se 41 body křížového typu, zlepšuje přesnost. EOS-5D Mark IV může také detekovat objekt, který je zcela mimo zaostření, tím že na místo jednotlivého AF bodu zaměstná celý senzor a zajistí tak rychlou a účinnou kontrolu AF za všech okolností. Řada přednastavených AF zajišťuje výjimečnou spolehlivost při fotografování tradičně obtížných scén a předmětů. Šest různých nastavení je určeno pro celou řadu problematických situací a může být přizpůsoben podle scény a aktuálních podmínkách pomocí vestavěného AF Configuration Tool. Novinkou je tlačítko pro výběr oblasti automatického zaostřování.

Vylepšený algoritmus měření zajistí, že barvy, které mohou vést k pře nebo pod exponování scény (např. převaha zelené a žluté), jsou kompenzovány. Celá scéna je pak správně exponovaná. Informace o barvě a detekci obličeje slouží jako podklad pro algoritmus E-TTL automatického blesku. To zaručuje správnou expozici pro obličej a hlavní objekt. Expoziční časy jsou v rozmezí 1/8000 – 30 vteřin (krok 1/2 nebo 1/3) + Bulb(Rozsah rychlosti závěrky se liší v závislosti na použitých režimech). Synchronizační čas pro použití blesků je 1/250 vteřiny.

Canon EOS 5D Mark IV je navíc prvním fotoaparátem systému EOS, který využívá inovativní formát RAW s dvojitými pixely. Díky této technologické novince mohou fotografové snímky v rámci postprodukčních úprav ještě jemně doladit – k dispozici mají posun roviny zaostření, úpravu rozostření popředí i redukci nežádoucích odlesků. 

Vybraná specifikace

Další funkce

CANON EOS 5D Mark IVDigitální zrcadlovka Canon EOS-5D Mark IV poskytuje možnost pořízení kvalitního 4K movie záznamu, který svou kvalitou konkuruje profesionálním kamerám. To je dané především velikostí senzoru, který je větší než u kamer, čímž je dosaženo jednak větší barevné hloubky a menšího elektronického šumu, ale a to především menší hloubky ostrosti při použití světelnějších objektivů. Videosekvence je v až v 4K rozlišení (4 096 x 2 160) při rychlostech snímání 30, 25 a 24 snímků za sekundu i získávání samostatných snímků ve formátů JPEG s rozlišením 8,8 megapixelů ze 4K filmů. 5D Mark IV je tak skvělým pomocníkem pro kohokoli, kdo potřebuje převést z filmu daný okamžik do fotografie. Navíc ještě nikdy v minulosti nebylo tak moc důležité přinášet kvalitní záběry přímo z terénu, a to i díky rostoucím možnostem streamovacích služeb a obsahu na vyžádání. Ne vždy bývá samozřejmostí možnost manuálního nastavení expozice, v případě fotoaparátu Canon EOS-5D Mark IV se jedná o volbu clony, rychlosti snímání a rozlišení. Například při 4096 x 2160px - 24, 25 a 30 fps a při 1080 x 720px. až 120 fps. Výstup HDMI dovoluje přehrávání videa ve vysokém rozlišení High Definition přímo z fotoaparátu. Natáčení videa může být aktivováno snadno a rychle s tlačítkem pro přepínání mezi focením a natáčením videa. V menu je natáčení videa věnována záložka, takže lze nastavení změnit jednoduše i v průběhu natáčení. EOS-5D Mark III podporuje intra-frame kodek pro vyšší kvalitu a nižší kompresi, což je ideální pro post-produkční úpravy. Úroveň záznamu zvuku lze sledovat a upravit přímo na displeji. Zaujme systémem CMOS AF s dvojitými pixely, možností tvorby časosběrných videí i novým režimem pro natáčení filmů s vysokým dynamickým rozsahem. 

Styly snímků

Přednastavené volby režimu Picture Style umožňují snadné nastavení vlastností snímků přímo ve fotoaparátu. Přednastavené styly režimu Picture Style lze přirovnat k různým typům filmu, z nichž každý má trochu jiné barevné podání. Pro každý styl může fotograf nastavit ostrost, kontrast, barevný tón a sytost. Výchozí nastavení fotoaparátu provedené výrobcem zajišťuje produkci okamžitě použitelných JPEG fotografií bez nutnosti dalšího nastavování.

Režim Picture Style

Přednastavený režim Picture Style použitý na snímek ve formátu RAW lze upravit pomocí softwaru Canon Digital Photo Professional. K dispozici je šest přednastavených stylů: Standard, Portrét, Krajina, Neutrální, Věrné a monochromatické barvy. Kromě přednastavených voleb v režimu Picture Style obsahuje EOS-5D Mark IV i automatický režim Picture Style Auto, který ověří barvy v každé scéně na základě informací ze systému EOS. Picture Style Auto pracuje nejen s normálními scénami, ale funkce je vhodná zejména pro focení přírody, jako je například západ slunce.

Nová úroveň zpracování obrazu

Integrovaná korekce odchylky objektivu zlepšuje výkon objektivu tak, že kompenzuje difrakci, zkreslení, chromatickou vadu a podobné jevy. Výsledkem pak je výrazně lepší obraz.

Digital Lens Optimizer

Funkce Digital Lens Optimizer zajišťuje další úroveň korekce a napravuje tak ještě více optických jevů, včetně vlivu optického low-pass filtru fotoaparátu. Výsledek: optimalizovaný výkon a neuvěřitelná kvalita obrazu.

Preciznost, kontrast a barva

Fotoaparát 5D Mark IV nabízí různá nastavení automatického vyvážení bílé (AWB), která se liší přístupem k umělému světlu. Možnost Priorita prostředí zachytí některé teplé barevné tóny ze zdrojů umělého světla, aby se co nejvíce zachovala atmosféra scény. Naproti tomu možnost Priorita bílé většinu teplých tónů ze žárovkového světla potlačí ve snaze dosáhnout barevně neutrálních snímků.

Pečlivě zachycený každý detail

Styl Picture Style Jemný detail maximálně využije 30,4 megapixelů snímače fotoaparátu 5D Mark IV, aby zachytil co nejvíce detailů. Toto nastavení upřednostňuje stupňování tónů a zdůrazňuje jemné detaily. 

Tento styl Picture Style můžete upravit s využitím tří nastavitelných parametrů ostrosti, podobně jako to umožňuje filtr Neostrá maska aplikací Adobe Photoshop a Canon DPP.

 

Vybrané rozdíly mezi generacemi III a IV

 • Počet AF bodů při clonovém čísle f/8 - Až 61 bodů / 21 křížových AF bodů (všechny lze jednotlivě vybírat) - III 1 AF bod
 • Měřicí snímač - Snímač pro měření barevných složek RGB a infračerveného světla s rozlišením 150 000 pixelů (s vyhrazeným procesorem DIGIC 6) - III 63 zónový měřicí snímač (pouze měření jasu)
 • Souvislé fotografování - Max. přibližně 7 sn./s při plnohodnotném AF / AE, přibližně 4,3 sn./s v režimu Živý náhled s průběžným zaostřováním (Servo AF) - III 6sn./s při živém náhledu až 6 sn./s
 • Video - max. rozlišení DCI 4K až 25/30p (max. 29 min 59 s) dále Full HD až 50/60p, HD až 100/120pHDR film, časosběrný film - III max. Full HD až 50/60p, 640 × 480 až 25/30pAF při snímání filmů - Systém CMOS AF s duálními pixely - III AF s detekcí kontrastu (bez průběžného automatického zaostřování)
 • GPS a Wi-Fi (kompatibilní s aplikací Canon Camera Connect) - u IV vestavěno - III externí příslušenství

Vestavěné Wi-Fi rozhraní i přijímač GPS

Díky vestavěné Wi-Fi mohou uživatelé ze svých chytrých zařízení pomocí aplikace Canon Camera Connect fotoaparát vzdáleně ovládat a bezpečně přenášet soubory do cílového umístění (k dispozici je podpora protokolů FTPS/FTP). Canon EOS 5D Mark IV navíc umožnuje automaticky ukládat do EXIF dat lokalizační informace o aktuální poloze a usnadňuje tak správu snímků. Součástí nového modelu je i podpora automatického ukládání údajů dle standardu IPTC, jako jsou například podrobnosti o každém záběru.  

Rozhraní, napájení a výdrž akumulátoru

Přístroj je napájen akumulátorem LP-E6N. Použít lze i bateriový grip (BG-E20), zvyšující výdrž fotoaparátu. K dispozici jsou tyto výstupy: Výstup pro video (PAL/NTSC) integrovaný ve zdířce USB 3.0, výstup HDMI mini (kompatibilní s HDMI-CEC), 2x 3,5 mm jack konektor (mikrofon, sluchátka) a konektor pro připojení blesku.

Rozměry a hmotnost

Rozměry (Š × V × H): 150,7×116,4×75,9 mm
Hmotnost (pouze tělo): Přibližně 800 g

CANON EOS 5D Mark IVObsah balení

Tělo Canon EOS 5D IV
Nabíječka baterií LP-E6N
Baterie LP-E6
USB kabel
Popruh na krk

Více na stránkách výrobce

Parametry produktu

Barva fotoaparátučerná
Vlastnosti tělakovové | 100% hledáček | živý náhled | připojení gripu | stavový displej | náhled hloubky ostrosti
Maximální rozlišení fotografie (px)6720 x 4480
Počet efektivních pixelů (Mpx)30.4
Poměr stran snímku3:2
Velikost snímačefull frame (FX, 24×36 mm)
Typ snímačeCMOS
Citlivost ISO - rozsah100 - 32 000
Rozšířené ISO (minimum)100
Rozšířené ISO (maximum)102400 | 32000
Stabilizace obrazuoptická (v objektivu)
Formát snímkuRAW | JPEG
Systém automatického zaostřovánídetekce obličeje | jednotlivý AF bod | automatický výběr AF bodu | sledování objektu | skupiny bodů
Počet zaostřovacích bodů (křížové)61 (41)
BajonetCanon EF
Crop faktor1x
Funkce LCD displejedotykový
Velikost LCD displeje3,2"
Rozlišení LCD (px)1620000
Hledáčekoptický průhledový
Zvětšení hledáčku0,7x
Expoziční čas - nejkratší (s)1/8000
Expoziční čas - nejdelší (s)30
Blesksystémová patice
Synchronizační čas pro blesk1/250
Rychlost sériového snímání (sn/s)7
Záznam videaFull HD (1920 × 1080) | HD (1280 × 720) | 4K (4096 × 2160)
Možnosti pro videoH.264/MPEG-4 AVC
RozhraníGPS modul | kabelová spoušť | HDMI | mikrofonní vstup | Wi-Fi + NFC | USB 3.0
NapájeníLi-Ion
Druh pamětiSDHC | CF/SD (dual slot) | SDXC | CF - UDMA
Šířka fotoaparátu (mm)151
Výška fotoaparátu (mm)116
Hloubka fotoaparátu (mm)76
Hmotnost fotoaparátu (g)800
Utěsnění proti povětrnostním vlivůmano
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

TOKINA 10-17 mm f/3,5-4,5 AT-X DX pro Canon EF

TOKINA 10-17 mm f/3,5-4,5 AT-X DX pro Canon EF

TOKINA 10-17 mm f/3,5-4,5 AT-X DX pro Canon EF
Doprava zdarma Sleva
 • Ohnisková vzdálenost 10–17 mm
 • Světelnost f/3,5–4,5
 • Bajonet pro Canon EF
13 490,-
CANON EF 50 mm f/1,2 L USM

CANON EF 50 mm f/1,2 L USM

 • Profesionální objektiv řady L
 • Ohnisková vzdálenost 50 mm
 • Světelnost f/1,2
40 790,-
CANON EF 24 mm f/1,4 L II

CANON EF 24 mm f/1,4 L II

*****
(2 recenze)
CANON EF 24 mm f/1,4 L II
Doprava zdarma Recenze odborníka Sleva
 • Ohnisková vzdálenost 24 mm
 • Světelnost f/1,4
 • Ultrazvukový USM motor
39 890,-
Poslední kus
CANON TS-E17 mm f/4 L

CANON TS-E17 mm f/4 L

*****
(1 recenze)
CANON TS-E17 mm f/4 L
Doprava zdarma Sleva
 • Mimořádně širokoúhlý 17mm objektiv s možností naklonění a posunu
 • Nízké zkreslení a vysoké rozlišení
 • ±6,5° naklonění a ±12mm posun
58 790,-
CANON LP-E6NH akumulátor pro EOS R5/6/ 5D Mark III/7D/60D

CANON LP-E6NH akumulátor pro EOS R5/6/ 5D Mark III/7D/60D

*****
(9 recenzí)
CANON LP-E6NH akumulátor pro EOS R5/6/ 5D Mark III/7D/60D
Doprava zdarma Sleva
 • náhradní akumulátor
 • o cca 14 % vyšší kapacita než LP-E6 a LP-E6N
 • 2 130 mAh
2 590,-
Skladem > 5 ks
JUPIO Kit 2x LP-E6NH + USB Dual Charger pro Canon

JUPIO Kit 2x LP-E6NH + USB Dual Charger pro Canon

JUPIO Kit 2x LP-E6NH + USB Dual Charger pro Canon
Doprava zdarma 3 roky záruka
 • USB nabíječka duální
 • 2× aku LP-E6/NH, 2 130 mAh
 • Pro fotoaparáty Canon
3 790,-
Poslední kus

Hodnocení odborníka 95%

Canon EOS 5D ve čtvrté generaci nabízí to nejlepší, co dnes fotoaparáty Canon umí. Je ideálním skloubením rychlosti a obrazové kvality, což z něj dělá naprosto univerzální přístroj. Ostatně jak tak sleduji celou řadu jeho předchůdců, přesně to měli konstruktéři na mysli, když přišli s prvním modelem EOS 5D.

96%
*****
 • špičkový obrazový výkon
 • minimální šum na vysokých citlivostech
 • výkonný AF systém se 61 body
 • rozsah ISO 100 až 32 000 (po rozšíření až 102 400)
 • odolnost proti prachu a stékající vodě
 • dotykový displej
 • Dual Pixel RAW
 • 4K video
 • slot na CF a SDXC karty
 • nemá výklopný blesk
 • displej by mohl být výklopný

Ukázkové snímky

Uživatelské recenze

avatar
100%*****
08.05.2021 11:40:56

skvělý přístroj cena odpovídá kvalitě

   avatar
   100%*****
   22.04.2021 09:07:21

   • Kvalita výstupu
   • Rychlost ostření
    avatar
    100%*****
    26.11.2020 18:36:24

      avatar
      100%*****
      25.11.2020 09:52:47

        avatar
        100%*****
        19.11.2020 15:57:57

          avatar
          100%*****
          24.06.2020 07:11:24

          Upgradoval jsem ze starší verze 5D ii, i ob jednu řadu nepozoruji příliš velké rozdíly ve výstupu. Drobné ano, ale není to převratné... Ostření a ostřící body už jsou samozřejmě řešeny jinak než ve zmíněné verzi ii, ale pole ostřících bodů je celkem hodně u středu celé snímané plochy. Celkově jsem nadšen, dojem mi trochu kazí nečistota čipu a kulisy hledáčku - možná zrcátka... Ale komu by se chtělo posílat nový přístroj hned zpět na nějaké čištění či reklamaci, i když obchod reagoval, že se na toto reklamace nevztahují...

          • Kvalitní zpracování
          • Výborné výsledky
          • Po letech v prodeji příjemnější cena
          • Cashback
          • Oproti předchozím verzím řady 5D se nejedná o žádnou velou revoluci v novinkách a výstupu.
          • Trochu problém s čistotou čipu a nečistota v hledáčku, ale za to nejspíš nemůže přístroj či výrobce.
          avatar
          100%*****
          21.12.2017 11:28:39

          Dlouho jsem zvažoval 5D a 6D. Jsem rád, že jsem si trochu připlatil, protože i 6D jsem si mohl ozkoušet. 5D jednoznačně vyhrává v zrnitosti, rychlosti ostření a pocitově i v přesnosti ostření. Celkově je dobře poznat co držíte v ruce. A cenový rozdíl z 85% smazaly bonusy a užitečné dárky, které jsem k 5D dostal. Jen video jsem nezkoušel, ale natáčet ani nechci.

          • pro amatéry asi špička, kterou lze finančně zvládnout
           avatar
           70%*****
           Fotograf17.10.2017 14:15:46

           Čekal jsem od foťáku víc. Ale vlastně jsem nakonec i celkem spokojený, i když ne stoprocentně.

           • když už zaostří dobře (což se nestane vždy), ostrost je úžasná
           • malý šum i při vysokém ISO
           • rozmístění ostřících bodů, konečně už i do zlatých řezů
           • dotykové ovládání
           • ergonomie výborná, vše pěkně po ruce a "na svém místě"
           • velmi slušné zobrazení fotek na displeji
           • lze individuálně nastavit mnoho parametrů foťáku, lze vytvořit několik vlatních způsobů ovládádní
           • nespolehlivé ostření, jen cca 80 % fotek je naprosto správně zaostřených a to i v dobrých podmínkách a s nejlepšími "L" objektivy
           • takto velké rozlišení dokáží "nakrmit" jen nejlepší objektivy
           • využití funkce Dual Pixel zatím jen v softwaru od Canonu, který je hrozný až nepoužitelný
           avatar
           100%*****
           04.09.2017 14:14:57

           Canon EOS Mark IV. K němu není třeba dlouhá recenze. Je to radost.

             avatar
             100%*****
             21.10.2016 11:02:49

               Příslušenství k produktu CANON EOS 5D Mark IV

               TOKINA 10-17 mm f/3,5-4,5 AT-X DX pro Canon EF

               TOKINA 10-17 mm f/3,5-4,5 AT-X DX pro Canon EF

               TOKINA 10-17 mm f/3,5-4,5 AT-X DX pro Canon EF
               Doprava zdarma Sleva
               • Ohnisková vzdálenost 10–17 mm
               • Světelnost f/3,5–4,5
               • Bajonet pro Canon EF
               13 490,-
               CANON EF 50 mm f/1,2 L USM

               CANON EF 50 mm f/1,2 L USM

               • Profesionální objektiv řady L
               • Ohnisková vzdálenost 50 mm
               • Světelnost f/1,2
               40 790,-
               CANON EF 24 mm f/1,4 L II

               CANON EF 24 mm f/1,4 L II

               *****
               (2 recenze)
               CANON EF 24 mm f/1,4 L II
               Doprava zdarma Recenze odborníka Sleva
               • Ohnisková vzdálenost 24 mm
               • Světelnost f/1,4
               • Ultrazvukový USM motor
               39 890,-
               Poslední kus
               CANON TS-E17 mm f/4 L

               CANON TS-E17 mm f/4 L

               *****
               (1 recenze)
               CANON TS-E17 mm f/4 L
               Doprava zdarma Sleva
               • Mimořádně širokoúhlý 17mm objektiv s možností naklonění a posunu
               • Nízké zkreslení a vysoké rozlišení
               • ±6,5° naklonění a ±12mm posun
               58 790,-
               CANON LP-E6NH akumulátor pro EOS R5/6/ 5D Mark III/7D/60D

               CANON LP-E6NH akumulátor pro EOS R5/6/ 5D Mark III/7D/60D

               *****
               (9 recenzí)
               CANON LP-E6NH akumulátor pro EOS R5/6/ 5D Mark III/7D/60D
               Doprava zdarma Sleva
               • náhradní akumulátor
               • o cca 14 % vyšší kapacita než LP-E6 a LP-E6N
               • 2 130 mAh
               2 590,-
               Skladem > 5 ks
               JUPIO Kit 2x LP-E6NH + USB Dual Charger pro Canon

               JUPIO Kit 2x LP-E6NH + USB Dual Charger pro Canon

               JUPIO Kit 2x LP-E6NH + USB Dual Charger pro Canon
               Doprava zdarma 3 roky záruka
               • USB nabíječka duální
               • 2× aku LP-E6/NH, 2 130 mAh
               • Pro fotoaparáty Canon
               3 790,-
               Poslední kus

               Poradna k produktu

               CANON EOS 5D Mark IV

               Přidat příspěvek
               • Gabriela
                Odpovědět

                5D Mark IV nebo R6

                Gabriela 01.03.2022 19:28:20
                Dobrý den, aktuálně se rozmýšlím nad koupí nového těla. Zda jít do 5D Mark IV nebo bezzrcadla R6. Objektivý mám aktuálně EF a všechny z L-řady.
                Fotím víceméně pouze koňské spřežení. Takže akční sportovní foto. Předem moc děkuji za radu...
                • Jakub Valdivia
                 Odpovědět

                 RE:5D Mark IV nebo R6

                 Jakub Valdivia 02.03.2022 08:59:38

                 Dobrý den,

                 na fotografování rychlého pohybu bude výrazně lepší bezzrcadlovka Canon R6. Získáte pohotové a spolehlivé automatické ostření i rychlejší sériové snímání. Navíc s lepší obrazovou kvalitou při horší světelnosti ISO. 

               • Jan
                Odpovědět

                Vyplati se koupit?

                Jan 20.09.2020 19:49:07
                Dobrý den, považujete za vhodné v roce 2020 koupit 5DIV - jako obecně používaný fotoaparát - od makra po zvířata v zoo přes street? Jak je na tom autofocus ve srovnání s Canonem R, nikon Z6 či panasonicem S1 - při focení pohybu?
                • Jakub Valdivia
                 Odpovědět

                 RE:Vyplati se koupit?

                 Jakub Valdivia 21.09.2020 10:40:23

                 Dobrý den,

                 fotoaparát Canon 5D IV je stále velmi dobrým přístrojem, byť například z hlediska citlivosti a rychlosti automatického zaostřování jsou na tom bezzrcadlovky lépe. Tam budou mít novější přístroje výhodu a jsou přesnější. 

               • Karel
                Odpovědět

                Kompenzace expozice

                Karel 21.04.2020 01:16:17
                Zdravím, je možné pomocí naprogramování nového tlačítka (pod multiovladačem) nastavit kompenzaci expozice při manuálním režimu expozice a automatickém nastavení ISO? Tak by bylo možné nastavit clonu, čas, kompenzaci expozice a automaticky by se měnilo ISO. Neboli je možné toto nové tlačítko použít jako u Sony nebo Fujifilmu kdy mají kompenzaci expozice vyvedenou na samostatný ovladač na těle fotoaparátu?
                • Fotoaparáty FotoŠkoda
                 Odpovědět

                 RE:Kompenzace expozice

                 Fotoaparáty FotoŠkoda 21.04.2020 13:05:07

                 Dobrý den, korekce expozice je poměrně nový vynález z doby, kdy fotoaparáty začaly mít možnost poloautomatického nebo zcela automatického režimu. Jde o možnost měnit EV, tedy vztah mezi expozičním časem a clonou.V manuálním nastavení se změna EV řeší změnou buď času nebo clony. Při poloautomatickém režimu při změně jedné veličiny automaticky změníte i druhou, přičemž EV zůstává stejné. U automatického režimu nenastavujete nic. Pokud tedy chcete změnit jas snímku, použíjete u těchto režimů korekci expozice a změníte hodnotu EV.

                 Citlivost (ISO) byla brána jako fixní, podle zvoleného filmu. Postupně se možnosti rozsahu ISO zvětšovaly, časem přibyla i možnost si ISO zvolit. Po čase se objevila možnost automaticky měnit i ISO, neboť možný rozsah ISO umožňoval dostatečnou variabilitu podle potřeb snímku.

                 Všechny fotoaparáty - s výjimkou novějších typů SONY řady Alpha a FUJIFILMu X-T3 -  jsou zatím konstruovány tak, že při manuálním nastavení času a clony nelze korigovat citlivost (ISO); pokud vůbec lze měnit nastavení korekce, pak se buď neprojeví nic nebo se mění expoziční doba. 

                 Pokusili jsme se u Canonu EOS 5D IV nastavit Vámi požadovanou kombinaci, leč nepodařilo se nám to, funkční tlačítko umožňovalo měnit ISO jen hodnotách rozsahu bez možnosti nastavit AUTO a fotoaparát se navíc začal chovat nestandardně. Podle našich znalostí, zkušeností i na základě pokusů to u CANONu nestavit nelze, stejně jako u většiny ostatních značek.

                 Přeji pěkný den.  KF 

                 • Karel
                  Odpovědět

                  Kompenzace expozice

                  Karel 21.04.2020 16:35:55
                  to se mi nějak nezdá. V zahraničních článcích tvrdí, že to jde. Zvolte v uživatelském nastavení toho nového tlačítka možnost korekce expozice (pokud to jde). Pak dejte manuální expozici (M) a tlačítkem pro ISO zvolte auto ISO. Pak by mělo být možné nastavit tlačítkem korekci expozice, jedním ovládacím kolečkem expoziční čas, druhým ovládacím kolečkem clonu. Expozici by podle jasu scény, nastavené korece expozice, nastaveného expozičního času a nastavené clony měnila pouze hodnota ISO. U Mark III to nejde proto, že jedním kolečkem se nastavuje clona, druhým čas a není na těle fotoaparátu už žádný čudlík na korekci.
                  • Fotoaparáty FotoŠkoda
                   Odpovědět

                   RE:Kompenzace expozice

                   Fotoaparáty FotoŠkoda 22.04.2020 16:02:38

                   Dobrý den, po přenastavení fotoaparátu opravdu tato funkce na Canon 5D IV funguje.

               • Petr
                Odpovědět

                Vhodna koupe?

                Petr 09.03.2020 20:27:02
                Dobry den, uvazuju o 5d ci R - co povazujete za vhodnejsi v dnesni dobe zakoupit? Ma 5d vyhody o proti R?
                • Jakub Valdivia
                 Odpovědět

                 RE:Vhodna koupe?

                 Jakub Valdivia 10.03.2020 11:26:33
                 Dobrý den, model Canon EOS R nabídne moderní technologie, včetně ostření na oko, má i lepší obrazovou kvalitu a obecný posun kupředu vůči modelu 5D IV je výrazný. Osobně bych v dnešní době upřednostnil právě tento model.
               • Marek M.
                Odpovědět

                Kompatibilnost s Adobe Lightroom 4

                Marek M. 21.01.2020 20:32:34
                Dobrý den, pořídil jsem si Canon 5dmark IV, nafotil fotky, chtěl je otevřít v programu Adobe Lightroom 4 a nejdou mi otevřít. Je tento foťák kompatibilní s tímto programem, nebo budu muset přejít na novou placenou měsíční verzi?
                • Jakub Valdivia
                 Odpovědět

                 RE:Kompatibilnost s Adobe Lightroom 4

                 Jakub Valdivia 22.01.2020 10:51:10
                 Dobrý den, raw soubory z fotoaparátu Canon 5D IV jsou kompatibilní v Lightroomu od verze 6.
               • David
                Odpovědět

                Canon LENS EF 50mm 1:1.4

                David 02.12.2019 10:41:19
                Dobrý den, chtěl bych poprosit o info, zda bude objektiv Canon LENS EF 50mm 1:1.4 fungovat s tímto fotoaparátem.
                Moc děkuji. Hezký den. David
                • Jakub Valdivia
                 Odpovědět

                 RE:Canon LENS EF 50mm 1:1.4

                 Jakub Valdivia 02.12.2019 13:43:28
                 Dobrý den, uvedený objektiv je s fotoaparátem Canon 5D IV plně kompatibilní.
               • Jan
                Odpovědět

                Vhodná datová karta

                Jan 10.11.2019 14:14:26
                Dobrý den,
                jaká by byla nejlepší datová karta pro 5D Mark IV s ohledem na natáčení 4K videa a maximální možnosti sériového snímání s tímto fotoaparátem ? Kapacitu v rozmezí 128-256 GB. Zajímá mě především jestli CF nebo SD a vhodná rychlost.
                Děkuji a přeji hezký den.
                • Jakub Valdivia
                 Odpovědět

                 RE:Vhodná datová karta

                 Jakub Valdivia 11.11.2019 12:24:52
                 Dobrý den, pro fotoaparát Canon 5D IV mohu doporučit tuto CF kartu: https://www.fotoskoda.cz/sandisk-cf-128gb-extreme-160-mb-s-udma-7/ , nebo SD kartu: https://www.fotoskoda.cz/sandisk-sdxc-128gb-extreme-pro-95mb-s/ .
               • veronika M.
                Odpovědět

                Canon EOS 5D

                veronika M. 25.10.2019 22:42:21
                DObrý den, chci kupovat nový fotoaparát. Určitě to bude Canon EOS 5D. Ale vy máte v nabídce 3 druhy, Mark IV, 5DS R a 5DS. Jaký je mezi nimi prosím rozdíl? Chtěla bych ten s nejlepším výstupem pro fotografování portrétů. A ještě bych se chtěla zeptat, jaký objektiv pro tento fotoaparát zvolit. Nejspíše bych chtěla pevnou 50. Doteď jsem neměla full frame, proto se ptám. Děkuji za odpovědi. Krásný den.
                • Jakub Valdivia
                 Odpovědět

                 RE:Canon EOS 5D

                 Jakub Valdivia 28.10.2019 16:32:48
                 Dobrý den, univerzální a všestrannou variantou je model s označením Mark IV. Modely 5DS a 5DS R jsou specifickou variantou, která se hodí zejména pro ateliérovou fotografii. Nabídnou vysoké rozlišení a perfektní podání při nízké citlivosti ISO. Do horšch světelných podmínek se nehodí, na to už je mnohem lepší Mark IV. Základná objektiv s ohniskovou vzdáleností 50 mm je velmi dobrou variantou. Do budoucna je ještě možnost pořízení 85 mm objektivu: https://www.fotoskoda.cz/canon-ef-8518-usm/ . Ten nabídne ještě lepší výsledky a jemného bokehu.
               • Radomir
                Odpovědět

                Battery pack

                Radomir 24.08.2019 14:51:48
                Dobry den,

                je u vas take akce na battery pack zdarma? Jeste by me zajimalo zda vidite vyhody 5d oproti eos r - nemam zadne objektivy pro canon.
                • Jakub Valdivia
                 Odpovědět

                 RE:Battery pack

                 Jakub Valdivia 25.08.2019 09:45:05
                 Dobrý den, aktuálně je akce na objektiv zdarma k fotoaparátu Canon 5D IV. Řada EOS R láká svou kompaktností i novými technologiemi. Nabídne rychlejší ostření a lepší obrazovou kvalitu při nižší váze. Výhodou Canon 5D IV může být odolné ergonomické tělo, pro někoho optický hledáček či vyšší výdrž baterie.
               • Jan
                Odpovědět

                Oběktiv

                Jan 20.10.2018 23:12:51
                Jaká objektiv doporučíte na natáčení videí. Děkuji
                • Jakub Valdivia
                 Odpovědět

                 RE:Oběktiv

                 Jakub Valdivia 22.10.2018 12:29:53
                 Dobrý den, jako univerzální variantu mohu doporučit tento objektiv: https://www.fotoskoda.cz/canon-ef-24-105-mm-f-4l-is-ii-usm/ .
               • Michal
                Odpovědět

                Canon 5D mark IV

                Michal 05.10.2018 10:10:18
                Dobrý den, platí prosím u tohoto fotoaprátu akce: Blesk nebo stativ zdarma? Po rozkliknutí akce totiž není v nabídce. Díky za odpověď
                • Jakub Valdivia
                 Odpovědět

                 RE:Canon 5D mark IV

                 Jakub Valdivia 05.10.2018 10:37:00
                 Dobrý den, tato akce stále běží, viz.: https://salespromo.cz/canon/eos-promo-q3/cs/ .
               • karel
                Odpovědět

                Záruční list pro objektiv

                karel 19.04.2018 22:36:53
                Dobrý den, jak je to se zár.listem pro tu 50ku co dáváte zdarma k tělu? Děkuji
                • Jakub Valdivia
                 Odpovědět

                 RE:Záruční list pro objektiv

                 Jakub Valdivia 20.04.2018 13:13:18
                 Dobrý den, objektiv zdarma má vyplněný záruční list a platí standardní délka záruky 24 měsíců od data zakoupení.
               • Martin
                Odpovědět

                Canon 5 D Mark IV

                Martin 06.04.2018 09:09:20
                Zajímá mně jestli má spoušt tichý režim,třeba pro divadelní focení
                • Jakub Valdivia
                 Odpovědět

                 RE:Canon 5 D Mark IV

                 Jakub Valdivia 06.04.2018 13:50:06
                 Dobrý den, fotoaparát má režim tiché závěrky, kdy je síla cvaknutí umírněna. Nejedná se však o zcela bezhlučné fotografování.
               • Hutař
                Odpovědět

                Volba těla Canon/Sony

                Hutař 28.11.2017 19:45:17
                Dobrý den chtěl bych se zeptat. Fotografuji především sport a to i ve špatných světelných podmínkách. Zajímalo by mě který fotoaparát lépe ostří na pohyb a při špatných světelných podmínkách jestli Canon 5D Mark IV či Sony A7R III? Děkuji za odpověď.
                • Jakub Valdivia
                 Odpovědět

                 RE:Volba těla Canon/Sony

                 Jakub Valdivia 29.11.2017 08:55:09
                 Dobrý den, zatím fotoaparát Sony A7III nemáme skladem a nemůžeme udělat porovnání s jinými přístroji. Osobně si však myslím že A7R III bude kvůli velkému rozlišení náročnější na preciznost zaostření a ve srovnání s fotoaparátem Canon 5D IV nebude tak přesný, zejména ve špatných světelných podmínkách.
               • Svoboda
                Odpovědět

                Platba a doprava

                Svoboda 15.02.2017 10:07:03
                Dobrý den, měl bych zájem o uvedenou zrcadlovku, jakým způsobem by v případě nákupu proběhla platba a následná doprava? Vzhledem k hodnotě zboží mi jde zejména o pojištění zásilky.
                Děkuji Svoboda
                • Jakub Valdivia
                 Odpovědět

                 RE:Platba a doprava

                 Jakub Valdivia 16.02.2017 16:40:27
                 Dobrý den, standardně je zásilka pojištěna přepravcem na 50 tisíc korun. Často expedujeme i dražší zásilky a nedošlo k žádnému poškození či ztrátě zásilky. Lze platit vybranou online formou nebo bankovním převodem.
               • Alexander Kučera
                Odpovědět

                Canon Mark III v IV

                Alexander Kučera 02.11.2016 12:12:59
                Dobrý den, je vhodnější MIII nebo MIV pro focení v atelieru? MII mívá často problém s AF.
                Děkuji za odpověď
                • Jakub Valdivia
                 Odpovědět

                 RE:Canon Mark III v IV

                 Jakub Valdivia 02.11.2016 12:32:05
                 Dobrý den, pro uživatele který preferuje maximální možnou obrazovou kvalitu je rozhodně lepší volba pořízení verze Mark IV. Oproti verzi Mark III je zde znatelný posun kupředu v obrazovém výstupu.
               • JAN PAVLICEK
                Odpovědět

                CANON EOS 5D MARK IV + 500/4 L IS II + konvertory

                JAN PAVLICEK 11.09.2016 17:41:04
                CANON EOS 5D MARK IV + 500/4 L IS II + konvertory Prosím o informaci o kompatibilitě 5D MarkIV s Canon
                EF 500mm f/4L IS II USM a konvertory 1,4x III a 2x III : Funguje AF na všechny zaostřovací body (příp. na středový) ?
                Díky předem za odpověď.
               • JAN PAVLICEK
                Odpovědět

                CANON EOS 5D MARK IV + 500/4 L IS II + konvertory

                JAN PAVLICEK 11.09.2016 17:39:29
                CANON EOS 5D MARK IV + 500/4 L IS II + konvertory Prosím o informaci o kompatibilitě 5D MarkIV s Canon
                Canon EF 500mm f/4L IS II USM a konvertory 1,4x III a 2x III : Funguje AF na všechny zaostřovací body (příp. na středový) ?
                Díky předem za odpověď.
                • Jakub Valdivia
                 Odpovědět

                 RE:CANON EOS 5D MARK IV + 500/4 L IS II + konvertory

                 Jakub Valdivia 12.09.2016 08:32:00
                 Dobrý den, v tomto případě se předpokládá že bude využitelných 21 křížových bodů.
               • Martin
                Odpovědět

                Martin

                Martin 01.09.2016 11:13:13
                Více zajímavostí o novém Canonu 5D IV najdete na fb stránkách: www.facebook.com/FotoReci
               • Pavel Hess
                Odpovědět

                objektivy

                Pavel Hess 30.08.2016 21:53:13
                Uvažuji vyměnit stávající Mark II za nový Mark IV. Chci se ale optat, zda je k němu mít pro plné využití rozlišení i nové objektivy - tedy mít již nové objektivy L typu II nebo stačí i ty co mám - tedy konkrétně:
                Canon EF 24-70mm 1:2,8 I USM
                Canon EF 70-200mm 1:2,8 L IS USM
                Canon EF 100mm 1:2,8 USM
                ??
                • Jakub Valdivia
                 Odpovědět

                 RE:objektivy

                 Jakub Valdivia 31.08.2016 10:28:46
                 Dobrý den, vámi zmíněné objektivy budou plně využitelné i s modelem Canon 5D Mark IV.
               • Patrik Kovalovský
                Odpovědět

                Voděodolnost

                Patrik Kovalovský 30.08.2016 15:50:19
                Může tato zrdcadlovka pod vodu ?
                • Jakub Valdivia
                 Odpovědět

                 RE:Voděodolnost

                 Jakub Valdivia 30.08.2016 16:01:09
                 Dobrý den, bez podvodního pouzdra fotoaparát Canon 5D IV nelze použít pod vodou.
               • Petr Svoreň
                Odpovědět

                Manual

                Petr Svoreň 29.08.2016 10:44:43
                Dobrý den, bude mit CZ manuál, prosím?
                • Jakub Valdivia
                 Odpovědět

                 RE:Manual

                 Jakub Valdivia 29.08.2016 12:02:59
                 Dobrý den, až budeme mít fotoaparát skladem, tak balení bude obsahovat český manuál.
               • Zdeněk Malý
                Odpovědět

                Záruka

                Zdeněk Malý 26.08.2016 14:59:47
                Dobrý den, jak by to bylo se zárukou, pokud by se to kupovalo na firmu na IČ?

                Děkuji za odpověď.

                S pozdravem Zdeněk Malý
                • Jakub Valdivia
                 Odpovědět

                 RE:Záruka

                 Jakub Valdivia 27.08.2016 11:21:50
                 Dobrý den, na záruční list budete mít záruku 2 roky.
               I nás baví Instagram.
               @fotoskodacz
               Servisní knížka plná výhod
               • 4 servisní prohlídky
               • základní kurz ovládání zrcadlovky
               • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

               Kompletní informace »

               Čekejte prosím...