NIKON D500
1 set Recenze Servisní knížka

Původní cena

56 390,-
NIKON D500NIKON D500NIKON D500NIKON D500NIKON D500NIKON D500YouTube video - NIKON D500

NIKON D500

Nikon
*****
4.8 1 (1 recenze) | Kód produktu: 4015010

Nikon D500 je pomyslným nástupcem veleslavné a oblíbené zrcadlovky D300/D300S – profesionálního fotoaparátu s APS-C snímačem. D500 má snímač o rozlišení 20,9 MPx se špičkovým AF a bleskovými rychlostmi, které se projevují například ve schopnosti 10 sn./s při sériovém snímání. Není to ovšem „pouze“ velmi výkonný fotoaparát, ale i videokamera schopná zachytit 4K video. Brzdit vás nebude ani buffer (vyrovnávací paměť), která pojme až 200 RAWů za sebou a JPEGy pak do naplnění karty (SDXC nebo ještě rychlejších XQD). Mile překvapí také AF modul a procesor, který je shodný s vrcholným modelem D5!
Více o produktu »

 • špičkový APS-C DSLR fotoaparát
 • DX CMOS snímač s rozlišením 20,9 MPx
 • AF modul MultiCam 20K – 153 bodů, 99 křížových, citlivost středního –4EV a ostatních –3EV
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 95%

Na Nikon D500 jsme čekali spoustu let a myslím, že se to vyplatilo. Dnes, tedy s více než ročním odstupem od jeho představení můžeme říci, že Nikon ve svých marketingových materiálech opravdu nepřeháněl. Jedná se skutečně o čistě profesionální přístroj se vším všudy - kromě ceny.

 • špičkový obrazový výkon
 • minimální šum na vysokých citlivostech i se zachováním barevnosti
 • velice výkonný AF systém se 153 body
 • nemá výklopný blesk

Ukázkové snímky

Základní popis

 • špičkový APS-C DSLR fotoaparát
 • DX CMOS snímač s rozlišením 20,9 MPx
 • AF modul MultiCam 20K – 153 bodů, 99 křížových, citlivost středního –4EV a ostatních –3EV
 • procesor EXPEED 5
 • funkce „Snap­Bridge“ umožňuje trvalé Bluetooth (4.1) spojení fotoaparátu s chytrým zařízením
 • standardní rozsah citlivosti je 100–51 200 ISO a s rozšířením 50–1 640 000 ISO
 • utěsněné tělo proti vodě a prachu, kovová konstrukce
 • výklopný dotykový displej a 100% hranolový hledáček
 • 4K video, Wi-Fi a NFC
 • 10 sn./s sériové snímání

Videoprezentace

Popis produktu NIKON D500

Digitální zrcadlovka Nikon D500 získala ocenění

Red Dot Award: Product Design 2016

Cena Red Dot Award: Product Design je ocenění světové třídy, které je udělováno výrobkům uvedeným v posledních dvou letech, které se vyznačují výjimečností celkem devíti sledovaných parametrů, mezi které patří inovativnost, funkčnost, ergonomie, ekologie a odolnost.

 

Tipa Award 2016: Nejlepší APS-C zrcadlovka pro pokročilé uživatele

Pro ceny TIPA Awards 2016 byly vybírány nejlepší produkty z oboru fotografie a zpracování obrazu uvedené na trh mezi 1. dubnem 2015 a 31. březnem 2016. Produkty se vybíraly na základě hlasování redaktorů prestižních časopisů věnovaných fotografování a práci s obrazem z celého světa.

Shrnutí DSLR Nikon D500 (reddot)

„D500 je nová vlajková digitální jednooká zrcadlovka formátu DX společnosti Nikon. Je vybavena stejným 153bodovým automatickým zaostřováním jako D5 a podporuje jisté zachycení zamýšleného objektu s vysokorychlostním (přibližně 10 obr./s*1) sériovým snímáním. Zavedení nového systému zpracování obrazu EXPEED 5 a nového snímače CMOS formátu DX společnosti Nikon zajišťuje špičkovou kvalitu obrazu při široké škále standardních citlivostí, od ISO 100 po 51200, při pořizování statických snímků i záznamu videosekvencí. Fotoaparát dále vychází vstříc potřebám profesionálů s podporou pro záznam videosekvencí 4K UHD (3 840 × 2 160) a také s aplikací SnapBridge, která umožňuje snadno připojit fotoaparát k chytrému zařízení (chytré telefony a tablety se systémem iOS nebo Android™).“

Poznámky asociace TIPA k fotoaparátu Nikon D500

„Zavedením nového systému zpracování obrazu EXPEED 5 a nového snímače CMOS formátu DX společnosti Nikon pro fotoaparát D500 bylo dosaženo širokého rozsahu standardní citlivosti (ISO 100–51 200) rozšiřitelného až na ekvivalent ISO 1 640 000 (Hi 5). Fotoaparát D500 přináší vysokorychlostní sériové snímání s rychlostí až 10 snímků za sekundu (s automatickým zaostřováním a řízením expozice) a až 79 snímků RAW (14 bitů, bez komprese) v jedné sérii. Vedle statických snímků podporuje fotoaparát D500 také záznam videosekvencí 4K UHD (3840 × 2160)/30p, full-HD a časosběrného snímání. Je vybaven 3,2palcovým dotykovým displejem (přibližně 2,36 miliónů bodů) pro snadné fotografování a prohlížení. Fotoaparát může zaznamenávat do slotů pro karty XQD a SD (do obou současně) a je kompatibilní s aplikací SnapBridge, která umožní ho snadno připojit k chytrému zařízení, aby uživatelé mohli přenášet a sdílet své snímky.“


 

Výkon nejvyšší úrovně – hbitost formátu DX. Pokročte dále s fotoaparátem D500.

Přístroj D500 jako menší sourozenec fotoaparátu Nikon D5, vlajkové lodi fotoaparátů formátu FX, nabízí fenomenální výkon a přesnost. Systém automatického zaostřování Nikon nové generace se 153 zaostřovacími poli poskytuje výjimečně široké pokrytí obrazového pole. Nový obrazový snímač a snímač měření expozice zajišťují fenomenálně přesné rozpoznání objektu a vysokou úroveň detailů. Fotoaparát umožňuje fotografovat frekvencí až 10 sn./s a výkonná vyrovnávací paměť dovoluje pořídit až 200 snímků NEF (RAW) v jedné rychlé sérii. Kombinace těchto vlastností znamená, že můžete fotografovat při nastavené maximální kvalitě obrazu nepřetržitě po dobu neuvěřitelných 20 sekund. A filmovým tvůrcům jdoucím do extrémů umožňuje funkce D-Movie zaznamenávat videosekvence s vysokým rozlišením 4K/UHD v délce až 29 minut a 59 sekund přímo ve fotoaparátu.

Automatické zaostřování špičkové úrovně: záruka extrémní přesnosti

Fotoaparát D500 je vybaven stejným systémem automatického zaostřování jako Nikon D5, vlajková loď přístrojů formátu FX, a zaostřuje s naprostou přesností i v téměř úplné tmě. Tento fenomenální systém automatického zaostřování nabízí 153 zaostřovacích polí včetně 99 křížových snímačů a zajišťuje bezprecedentní pokrytí téměř celé šířky obrazového pole hledáčku. Citlivost automatického zaostřování začíná hodnotou jasu –4 EV u středního zaostřovacího pole a ?3 EV (ISO 100, 20 °C) u ostatních zaostřovacích polí pro lepší výkonnost za nízké hladiny osvětlení. Malé objekty, které se pohybují vysokou rychlostí, lze nyní sledovat s novou úrovní přesnosti a objekty na okrajích obrazového pole jsou snáze rozpoznány. Systém umožňuje v režimu kontinuálního zaostřování využívat 153, 72 nebo 25 zaostřovacích polí. Všech 153 zaostřovacích polí podporuje objektivy AF NIKKOR se světelností f/5,6 nebo vyšší a 15 zaostřovacích polí uprostřed obrazu pracuje při efektivní světelnosti f/8.

Pokročte dále: rychlost definující obraz

Extrémně vysoký výkon fotoaparátu D500 snadno zachytí rozhodující okamžiky. Přístroj umožňuje fotografovat frekvencí až 10 sn./s s využitím měření expozice a AF sledování nebo se zrcadlem v horní poloze. AF sledování a viditelnost obrazu v hledáčku jsou nyní značně lepší při fotografování rychlých sportů a libovolných scén s objekty, které často náhle mění směr svého pohybu. Nový obvod ASIC automatického zaostřování poskytuje za všech okolností maximální výpočetní výkon výhradně automatickému zaostřování. Rychlejší sekvenční mechanismy závěrky a zrcadla výrazně zkracují dobu ztemnění hledáčku během rychlého sériového snímání. Výkonná vyrovnávací paměť fotoaparátu umožňuje pořídit až 200 snímků NEF (RAW) nebo velkých snímků JPEG v jedné sérii. Dva sloty pro paměťové karty (jeden pro karty XQD a jeden pro karty SD UHS II) snadno zvládají působivé snímací frekvence a zaručují okamžité vyprázdnění vyrovnávací paměti pro další sérii. Port USB 3.0 umožňuje rychlý přenos velkých množství dat a vestavěné připojení SnapBridge zajišťuje bezdrátový přenos snímků. Fotografům požadujícím řešení s ještě rychlejším přenosem dat nabízí fotoaparát D500 kompatibilitu s volitelným rozhraním WT-7A, které umožňuje přenos souborů na server FTP nebo do počítače rychlostí až 866,7 Mb/s.

Získejte technicky perfektní snímky: výkonný obrazový snímač a snímač měření expozice

Bez ohledu na to, jestli budete fotografovat běžícího geparda nebo klíčové okamžiky u extrémních sportů, fotoaparát D500 zachytí vše. A ne na ledajakých snímcích. Obrazový snímač CMOS formátu DX s 20,9 milionu pixelů a RGB snímač měření expozice 180K (180 000 pixelů) společně zajišťují perfektně přesné rozpoznání objektu a detailní zachycení obrazu s bohatou tonální gradací. Fotoaparát D500 je vybaven rovněž rychle reagujícím 8cm (3,2˝) výklopným dotykovým monitorem LCD s 2 359 000 pixely, který poskytuje vysokou míru svobody při fotografování z nadhledu a podhledu. Monitor umožňuje snadno procházet a vybírat klíčové snímky a zadávat informace o autorovi, poloze a síti, informace IPTC a informace o autorských právech. Při fotografování v režimu živého náhledu lze využívat dotykové ovládání pro nastavení zaostřovacích polí, spuštění závěrky nebo manuální změření a nastavení dat bodového vyvážení bílé barvy ve zvoleném místě obrazového pole. Pro ještě vyšší míru kontroly jsou k dispozici předvolby Picture Control 2.0 pro snadné definování parametrů obrazu při pořizování statických snímků i videosekvencí. Předvolba Ploché usnadňuje postprodukci a získání maximálního dynamického rozsahu a umožňuje jemné vyvážení úrovně detailů s využitím parametru Zřetelnost.

Žádný strach ze tmy: získejte snímky objektů, které ostatní ani nezpozorují

Fotoaparát D500 nemá strach z obtížných světelných podmínek. Díky výjimečně širokému rozsahu citlivostí ISO nabízí přístroj nové fotografické příležitosti za nízké hladiny osvětlení a velmi dobře zvládá i nejvyšší jasy. Nový systém zpracování obrazu Nikon EXPEED 5 zaručuje nedostižně vysokou kvalitu obrazu v rámci celého standardního rozsahu citlivostí ISO 100 až 51 200. Jemný šum je dramaticky redukován a svou vysokou kvalitu si uchovávají i výřezy ze snímků pořízených při vysokých citlivostech ISO. Rozsah citlivostí ISO lze dále rozšířit směrem dolů na hodnotu ekvivalentní ISO 50 prostřednictvím nastavení Lo 1 nebo na působivou hodnotu ekvivalentní ISO 1 640 000, a to prostřednictvím nastavení Hi 5. V kombinaci se systémem automatického zaostřování fotoaparátu, který pracuje v téměř úplné tmě (?4 EV při použití středního zaostřovacího pole), umožňuje nastavení Hi 5 fotografovat v situacích, ve kterých byste se o to dříve vůbec nepokusili. Neuvěřitelně vysoké hodnoty ISO, které umožňují pořizovat barevné snímky bez blesku, jsou vhodné rovněž pro specializované použití, jako je sledování nebo bezpečnostní aplikace.

Kinematografický výkon 4K/UHD

Přístroj D500 nabízí jako první digitální jednooká zrcadlovka Nikon formátu DX možnost záznamu videosekvencí s vysokým rozlišením 4K/UHD ve fotoaparátu a poskytuje tak zcela novou úroveň všestrannosti při natáčení filmů. Videosekvence 4K/UHD (3 840 × 2 160 pixelů) v délce až 29 minut a 59 sekund lze zaznamenávat frekvencí 30p/25p/24p s využitím nativního výřezu s daným počtem pixelů, což zaručuje nejvyšší možnou kvalitu obrazu. Záznam Full HD videosekvencí (1 080p) je k dispozici při snímací frekvenci až 50p/60p v kombinaci s různými formáty obrazového pole, rovněž včetně volitelného nativního výřezu s rozlišením Full HD. Elektronická redukce vibrací Nikon dramaticky potlačuje účinky chvění fotoaparátu při záznamu Full HD videosekvencí z ruky. Při filmování v expozičním režimu M lze nastavovat citlivost pro veškerá volitelná rozlišení a formáty obrazového pole od hodnoty ISO 100 až do maximální hodnoty Hi 5. Automatická regulace citlivosti ISO umožňuje využívat citlivosti v rozmezí ISO 200 až Hi 5 a dovoluje předvolit maximální hodnotu ISO, se kterou budete chtít pracovat. Fotoaparát nabízí čistý výstup HDMI: videosekvence včetně režimu 4K/UHD lze zaznamenávat na paměťovou kartu nebo posílat v nekomprimované formě na výstup HDMI v 8bitovém formátu 4:2:2 YCbCr. Výstup HDMI je k dispozici při dálkovém snímání pro všechna rozlišení videosekvencí. Mezi další vybavení patří vestavěný intervalový spínač a funkce kvalitních časosběrných videosekvencí 4K/UHD.

Hbitost formátu DX: a odolnost jakou potřebujete

Na fotoaparát D500, který je malým sourozencem přístroje D5, se můžete spolehnout i tehdy, pokud vás vaše fotografie zavede do extrémních snímacích prostředí. Pevné kovové tělo přístroje kombinuje součásti z tvrdé hořčíkové slitiny a uhlíkových vláken pro získání lehké a odolné konstrukce. Všechny spoje, tlačítka a voliče jsou plně utěsněny proti klimatickým vlivům. Energeticky úsporná konstrukce poskytuje maximální počet snímků na jedno nabití baterie. Volitelný multifunkční Battery Pack MB-D17 podporuje tři různé typy baterií a usnadňuje držení fotoaparátu při fotografování na výšku. A výkonná závěrka je testována na 200 000 pracovních cyklů.

Objektivy NIKKOR: výhoda formátu DX při fotografování teleobjektivy

Legendární objektivy Nikon NIKKOR poskytují nedostižnou brilanci obrazu a všestrannost. Fotoaparát D500 je kompatibilní s kompletní řadou objektivů NIKKOR formátu DX a prodlužovací faktor 1,5× obrazového snímače formátu DX poskytuje účinek prodloužení ohniskové vzdálenosti oproti fotografování objektivy se stejnými ohniskovými vzdálenostmi na formátu FX. Stačí zkombinovat fotoaparát D500 s objektivem AF-S NIKKOR 80–400 mm f/4,5–5,6G ED VR a obrazový úhel objektivu při použití nejdelší ohniskové vzdálenosti bude ekvivalentní obrazovému úhlu objektivu 600 mm na digitální jednooké zrcadlovce formátu FX. Při porovnání této kombinace s možnostmi u formátu FX získáváte výhodu přibližně poloviční hmotnosti a délky použitých teleobjektivů – výrazná výhoda v situacích, kdy chcete cestovat nalehko. Nyní se můžete sami přenést do srdce každé akce nebo zaostřit přesně na okraj obtížně dostupného ptačího hnízda bez problematické manipulace s vybavením, která se vyskytuje při použití těžších profesionálních komponent.

Vyjasnění všech stínů

Fotoaparát D500 je plně kompatibilní s osvědčeným systémem i-TTL/systémem kreativního osvětlení Nikon a s novým systémem rádiového pokrokového bezdrátového osvětlení. To znamená, že jej můžete snadno používat s blesky, jako je profesionální model SB-910, kompaktní model SB-700 nebo model SB-5000, který je vybaven technologií rádiového ovládání. V kombinaci s volitelným vysílačem/přijímačem WR-R10 může fotoaparát D500 ovládat a dálkově odpalovat až šest skupin blesků SB-5000 z jiné místnosti, zpoza rohu nebo venku na jasném slunečním světle.

Udržujte fotoaparát trvale spojený s chytrými zařízeními s pomocí funkce SnapBridge

D500 je první digitální jednooká zrcadlovka společnosti Nikon, která je kompatibilní s aplikací SnapBridge. Tato chytrá aplikace od společnosti Nikon využívá úspornou technologii Bluetooth Low Energy (BLE) a udržuje neustálé spojení mezi vaším fotoaparátem a chytrým telefonem nebo tabletem, a to s minimální spotřebou. Můžete automaticky synchronizovat fotografie do svého chytrého zařízení během fotografování, aniž byste tím vyčerpávali baterii fotoaparátu. Snímkům synchronizovaným během fotografování je automaticky změněna velikost, takže je můžete snadno prohlížet a nahrávat na sociální média. Můžete také ovládat klíčové funkce fotoaparátu ze svého chytrého zařízení a snadno přidávat do snímků geografické značky. Kromě toho vám aplikace SnapBridge pokaždé, když přistanete na novém místě, automaticky aktualizuje místní čas a čas UTC ve fotoaparátu pomocí informací GPS na vašem chytrém zařízení. Vaše snímky budou vždy správně uspořádány podle data a času, ať už přeletíte jakýkoli počet časových pásem. A díky funkci NFC (Near Field Communication) vestavěné ve fotoaparátu D500 připojíte fotoaparát ke svému chytrému zařízení velmi snadno, až budete chtít poprvé aktivovat aplikaci SnapBridge.

Více o technologii SnapBridge

Rozměry a hmotnost

Rozměry (Š × V × H): cca 147 × 115 × 81 mm
Hmotnost: cca 860 g včetně baterie a paměťové karty XQD, ale bez krytky těla; cca 760 g (pouze tělo fotoaparátu)

Obsah balení

Nikon D500
Popruh AN-DC17
Krytka těla BF-1B
Baterie EN-EL15
Nabíječka baterií MH-25a
Kabel USB UC-E22

Parametry produktu

Rozlišení v Mpx21
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO51 200
Druh pamětiSDXC | SD/SD (dual slot) | XQD | SD/XQD (dual slot)
LCD obrazovkadotyková | 3,2"
Velikost snímačeAPS-C (crop 1,5×)
Druh snímačeCMOS
BajonetNikon F
Nejrychlejší čas závěrky1/8 000
Záznam videa4K (4096 x 2160)
NapájeníEN-EL15
Vlastnosti tělakovové | 100% hledáček | živý náhled | připojení gripu | stavový displej | náhled hloubky ostrosti
Zaostřovací body (křížové)153 (99)
Scénické režimyano
Rozhraníkabelová spoušť | HDMI | Wi-Fi
Rozlišení LCD (px)2 359 000
Barvačerná
Počet fotografií za vteřinu10
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX
 • DX objektiv s 2× zoomem 12–24 mm
 • Světelnost f/4
 • Asférické a ED členy
33 490,-
NIKON 105 mm f/2,8 G ED AF-S VR MICRO

NIKON 105 mm f/2,8 G ED AF-S VR MICRO

*****
(2 recenze)
 • První makroobjektiv na světě vybavený systémem redukce vibrací VR.
 • Systém redukce vibrací VR II ekvivalentní použití o 3* EV kratších časů závěrky.
 • Ultrazvukový zaostřovací motor SWM (Silent Wave Motor) pro rychlé a tiché automatické zaostřování a možnost rychlého přepínání mezi automatickým a manuálním zaostřováním.
23 490,-
Skladem 2 - 3 ks
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

*****
(3 recenze)
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S
Recenze testcentrum
 • Profesionální extrémně širokoúhlý objektiv NIKKOR se zoomem 14-24 mm
 • Světelnost f/2,8
 • Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat
45 490,-
Skladem 4 - 5 ks
NIKON 24-70 mm f/2,8 G ED AF-S

NIKON 24-70 mm f/2,8 G ED AF-S

*****
(2 recenze)
 • rozsah ohniskových vzdáleností 24-70 mm (Při použití formátu DX: 36-105mm)
 • antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat pro redukci reflexů a závoje
 • štíhlý, odolný a lehký tubus
39 990,-
Skladem > 5 ks
LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý

LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý

LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý
 • Sportovní fotobatoh pro všechny aktivní fotografy
 • Do fotokomory se pohodlně vejde DSLR, CSC fotoaparát s nasazeným objektivem, další dva objektivy, popř. blesk a další příslušenství
 • Ergonomicky tvarovaná a polstrovaná záda z pěnového materiálu se zabudovanými vzduchovými kanálky
3 990,-
Skladem 2 - 3 ks
LOWEPRO Photo Sport BP 200 AW II - fotobatoh modrý

LOWEPRO Photo Sport BP 200 AW II - fotobatoh modrý

LOWEPRO Photo Sport BP 200 AW II - fotobatoh modrý
 • lehký sportovní fotobatoh do každého počasí
 • kapacita: CSC, DSLR s nasazeným objektivem 18-135 mm, blesk, další objektiv, drobné fotopříslušenství, 2l vodní rezervoár, kompaktní stativ, přilba, lehká bunda, svačina a jiné drobnější osobní věci
 • přístup k foto komoře může být zabezpečen přezkou - rychlý přístup, nebo zipem a přezkou - bezpečnější varianta
2 990,-
Skladem 2 - 3 ks
EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D500

EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D500

EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D500
 • silikonové pouzdro pro Nikon D500
 • chrání před poškrábáním a zmírňuje následky pádů
 • zachovává jeho plné ovládání
PEAK DESIGN The Everyday Backpack 20L fotobatoh - tmavě šedý

PEAK DESIGN The Everyday Backpack 20L fotobatoh - tmavě šedý

*****
(4 recenze)
PEAK DESIGN The Everyday Backpack 20L fotobatoh - tmavě šedý
 • Luxusně zpracovaný fotobatoh městského designu
 • Kapacita: Velká profi zrcadlovka s objektivem a další dva objektivy, notebook do 15", 10" tablet, stativ další příslušenství a osobní věci
 • Vnější rozměry: 30cm x 46cm x 18cm
NIKON blesk SB-R1C1 Macro zábleskový kit (s SU-800)

NIKON blesk SB-R1C1 Macro zábleskový kit (s SU-800)

*****
(1 recenze)
NIKON blesk SB-R1C1 Macro zábleskový kit (s SU-800)

Nikon R1C1 = unikátní sada bezdrátově ovládaných blesků pro makrofotografii. Sada obsahuje dva dálkově ovládané blesky SB-R200, upevňované na objektiv a spouštěné...

19 990,-
Poslední kus
NIKON blesk SB-R1 (Macro zábleskový kit)

NIKON blesk SB-R1 (Macro zábleskový kit)

NIKON blesk SB-R1 (Macro zábleskový kit)
 • Unikátní sada bezdrátově ovládaných blesků pro makrofotografii
 • Obsahuje dva dálkově ovládané blesky SB-R200, difuzéry pro frontální osvětlení, filtry a redukční kroužky pro upevnění do nejrozšířenějších filtrových závitů objektivů Nikkor, řídící jednotka SU-800
 • Plně automatické TTL řízení zábleskové expozice
14 990,-
Skladem 2 - 3 ks
NIKON blesk SB-700

NIKON blesk SB-700

*****
(9 recenzí)
NIKON blesk SB-700
 • výkonný blesk disponující inteligentním systémem i-TTL komunikace umožňuje všestranné použití blesku jak s DX / FX, tak i s DSLR / analogovými fotoaparáty
 • vylepšení oproti modelu SB-600: větší rozsah zoomu (24 - 120 mm), inovované obvody urychlují nabití blesku (2,5 sec s NiMH bateriemi) a automatická detekce FX/DX objektivu (kompatibilní se senzorem Multi-CAM3500 FX/DX)
7 990,-
Poslední kus
NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon
 • Směrné číslo 16 (ISO 100)
 • Řízení zábleskové expozice Nikon i-TTL
 • Vhodný pro objektivy s filtrovým závitem 49 až 82 mm
9 690,-
Skladem 2 - 3 ks
MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou
 • max. výška s vytaženým střed. sloupkem: 181.5 cm
 • max. výška: 151,5 cm
 • min. výška: 9.0 cm
6 190,-
Poslední kus
GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE

GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE

GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE
Sleva
 • výhodný set čtyř sekčního karbonového stativu a kulové stativové hlavy
 • maximální zatížení stativu [kg] 10, hlavy 14
 • maximální výška s vysunutou středovou tyčí v [cm] 159
17 990,-
GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE

GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE

*****
(1 recenze)
GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE
Sleva

Původní cena

18 990,-
 • set kompaktního stativu a lehké kulové hlavy
 • ve vysunutém stavu má stativ 153 cm
 • minimální výška stativu - 42,5 cm
14 990,-
Skladem 4 - 5 ks
ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou
 • Vyrobeno z osmivrstvého karbonu
 • Nízká hmotnost 1,63 kg
 • Maximální výška 171,5 cm
4 990,-
Skladem 2 - 3 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

*****
(3 recenze)
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II
 • SDXC karta s kapacitou 32 GB
 • Maximální rychlost čtení: 280 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
1 590,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
 • SDXC karta s kapacitou 128 GB
 • Maximální rychlost čtení: 300 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
5 990,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

*****
(2 recenze)
SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
 • Velmi rychlá paměťová karta standardu SDXC s kapacitou 64 GB
 • Nabízí rychlost čtení až 300 MB/s, rychlost zápisu až 260 MB/s
 • Podporuje specifikaci UHS-II (vhodná je tak pro full HD videa i 4K nahrávání) a U3 včetně
3 290,-
Skladem > 5 ks
AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

Nabíjecí plato Avacom pro Nikon EN-EL15 je určené k nabíječkám AVACOM AV-MP.

80,-
Skladem > 5 ks
AVACOM Nikon EN-EL15

AVACOM Nikon EN-EL15

AVACOM Nikon EN-EL15

Baterie Avacom Nikon EN-EL15 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

930,-
Skladem > 5 ks
JUPIO Power Vault EN-EL15 externí zdroj

JUPIO Power Vault EN-EL15 externí zdroj

JUPIO Power Vault EN-EL15 externí zdroj

záruka

3 roky
 • Externí bateriový zdroj pro vybrané Nikon zrcadlovky
 • Použití s fotoaparáty, které používají baterie EN-EL15 (D600, D610, D7000, D7100, D750, D800, D800E, D810,1 V1)
 • Má kapacitu 5600mAh - nabíjíte pomocí vysoko ampérového USB konektoru
2 200,-
Poslední kus
Začínáme fotit zrcadlovkou Nikon

Začínáme fotit zrcadlovkou Nikon

Začínáme fotit zrcadlovkou Nikon

Fotografujete se zrcadlovkou již delší dobu, ale pořád máte pocit, že s vámi úplně nesrostla? Jednodenní kurz je určený pro nové majitele zrcadlovek a pro "věčné...

1 790,-
> 3 volných míst
Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola obsahuje celkem 15 lekcí, během kterých se účastníci dozvídají základní fotografické pojmy, pravidla a osvojují si základy práce s fototechnikou....

5 890,-
> 3 volných míst
Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Druhá úroveň Večerní FotoŠkoly pořádané Centrem FotoŠkoda plynule navazuje na úvodní kurz Začátečníci. Kurz předpokládá základní znalosti digitálního fotografování....

6 890,-
> 3 volných míst
Večerní FotoŠkola - Pokročilí

Večerní FotoŠkola - Pokročilí

Večerní FotoŠkola - Pokročilí

Kurz shrnuje poznatky předcházejících kurzů, zabývá se i náročnou oblastí fotografických aktivit. Na každé lekci vystupuje jako host lektora specialista pro určitou...

7 390,-
Bez termínu
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(4 recenze)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

120,-
Poslední kus
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
249,-
Skladem > 5 ks
HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

*****
(6 recenzí)
HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

Vysoce ziskový klopový mikrofon Hama LM-09 Lavalier, který jistě s úspěchem využijí amatérští i profesionální reportéři. Jeho součástí je také spona k připevnění a...

790,-
Skladem > 5 ks
B+W Utěrka Photo - clear

B+W Utěrka Photo - clear

*****
(2 recenze)
B+W Utěrka Photo - clear

Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

405,-
Skladem > 5 ks
Další podobné produkty

Podobné produkty

NIKON D750

NIKON D750

*****
(1 recenze)
NIKON D750
1 set Recenze Sleva Servisní knížka testcentrum
 • 24,3Mpx CMOS formátu FX, procesor Expeed 4
 • 3,2“ výklopný monitor RGBW LCD s 1 229 000 pixely
 • 51bodový AF modul Multi-CAM 3500FX
29 990,-
Skladem > 5 ks
NIKON D7500 tělo

NIKON D7500 tělo

*****
(1 recenze)
NIKON D7500 tělo
1 set Recenze Servisní knížka
 • DX CMOS snímač s rozlišením 20,9 MPx
 • RGB snímač 180K (180 000 pixelů) umožňuje přesnější měření expozice
 • AF modul MultiCam 3500 II s fázovou detekcí – 51 bodů, 15 křížových
26 990,-
Skladem > 5 ks
CANON EOS 6D Mark II

CANON EOS 6D Mark II

CANON EOS 6D Mark II
1 set Recenze Sleva Dárek Servisní knížka testcentrum
 • Plnoformátový snímač CMOS s rozlišením 26,2 Mpx
 • ISO 40 000 (rozšíření na ISO 102 400)
 • 45 křížových bodů AF (v hledáčku)
32 290,-
Skladem > 5 ks
NIKON D850

NIKON D850

*****
(1 recenze)
 • FX CMOS BSI snímač s rozlišením 45,7 Mpx
 • RGB snímač 180K (180 000 pixelů) umožňuje přesnější měření expozice
 • AF modul Nikon Multi-CAM 20K s fázovou detekcí TTL, jemným doladěním zaostření a 153 zaostřovacími poli
73 990,-
Skladem 4 - 5 ks

Hodnocení odborníka 95%

Na Nikon D500 jsme čekali spoustu let a myslím, že se to vyplatilo. Dnes, tedy s více než ročním odstupem od jeho představení můžeme říci, že Nikon ve svých marketingových materiálech opravdu nepřeháněl. Jedná se skutečně o čistě profesionální přístroj se vším všudy - kromě ceny.

 • špičkový obrazový výkon
 • minimální šum na vysokých citlivostech i se zachováním barevnosti
 • velice výkonný AF systém se 153 body
 • odolnost proti prachu a stékající vodě
 • výklopný dotykový displej
 • připojení k chytrému telefonu pomocí WiFi a Bluetooth
 • 4K video
 • podsvětlená tlačítka
 • slot na XQD a SDXC karty
 • nemá výklopný blesk

Ukázkové snímky

Hlavní rysy

 • DX CMOS snímač s rozlišením cca 21 Mpx
 • RGB snímač 180K (180 000 pixelů) umožňuje přesnější měření expozice
 • AF modul Nikon Multi-CAM 20K s fázovou detekcí TTL, jemným doladěním zaostření a 153 zaostřovacími poli
 • standardní rozsah citlivosti je ISO 100 - 51 200 a s rozšířením ISO 50 - 1 640 000
 • utěsněné tělo proti vodě a prachu, kovová konstrukce
 • výklopný dotykový displej a 100% hranolový hledáček
 • 4K video, Wi-Fi a NFC
 • sériové snímání až 10 sn/s

Parametry

Rozlišení v Mpx21
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO51 200
Druh pamětiSDXC | SD/SD (dual slot) | XQD | SD/XQD (dual slot)
LCD obrazovkadotyková | 3,2"
Velikost snímačeAPS-C (crop 1,5×)
Druh snímačeCMOS
BajonetNikon F
Nejrychlejší čas závěrky1/8 000
Záznam videa4K (4096 x 2160)

Popis

Recenze Nikon D500

Historie modelové řady

Začalo to už v roce 2002, kdy Nikon uvedl svou vůbec první digitální zrcadlovku s označením Nikon D100. Dobře si na tenhle přístroj pamatuju, ve své době to bylo opravdu něco. S cenou těsně pod sto tisíc se jednalo o jednu z prvních “běžně dostupných” digitálních zrcadlovek vůbec. Z dnešního pohledu byly technické parametry Nikonu D100 vlastně trochu úsměvné. Rozlišení 6 Mpx, 5 zaostřovacích bodů, sériové snímání rychlostí 3 sn/s, max. ISO 1 600 (v praxi ovšem těžko použitelné) a displej s úhlopříčkou 1,8”... Ale jak říkám, ve své době to byl přelomový přístroj, který si s nadšením pořídila spousta fotografů.

O tři roky později, tedy v roce 2005 představil Nikon model D200 s rozlišením 10 Mpx. Svého předchůdce ale strčil do kapsy i v dalších ohledech. Výrazně se zvětšil displej na 2,5”, sériové snímání se zrychlilo na slušných 5 sn/s a počet zaostřovacích bodů vzrostl na 11. Velice důležitým vylepšením ale bylo zcela nové tělo vyrobené z magnéziové slitiny, navíc ještě utěsněné proti vnikání prachu a vlhkosti. To znamenalo, že přišel přístroj velice odolný a na svou dobu i velice rychlý. Dobře si pamatuji, jak se s ním fotilo, kvalita fotek byla na znatelně lepší úrovni oproti D100.

Opravdové nadšení ale přišlo v roce 2007 s modelem Nikon D300. Byl to další v pravdě přelomový model. Tvarem těla sice předchozí D200 dost připomínal (což je moc dobře, téměř stejný tvar i rozměry zůstaly do dneška), ale uvnitř to byl úplně jiný stroj. Hlavní změnou byl CMOS snímač s rozlišením 12 Mpx, který oproti původním CCD snímačům poskytoval o mnoho lepší kvalitu fotek především při nastavení vysokých citlivostí (zvládal až ISO 6 400). Ještě převratnější byl ale systém automatického zaostřování s 51 ostřicími body, který Nikonu vydržel u těch nejvýkonnějších přístrojů až do představení modelů D5 a D500. To bylo u neprofesionálních přístrojů do té doby něco nevídaného. Autofokus fungoval velice rychle a přesně, takže si model D300 oblíbilo opravdu velké množství sportovních fotografů, pro které bylo docela výhodou i to, že snímač velikost DX vlastně jakoby 1,5x prodlužuje ohniskovou vzdálenost objektivu. Takže pro sport ideál, ze 200mm objektivu najednou máte jakoby třístovku, což je super.

V roce 2009 pak přišlo ještě malé vylepšení v podobě modelu Nikon D300s, který se zrychlil z předchozích 6 sn/s na 7 sn/s, přidal navíc slot na SD kartu, ale především video v HD rozlišení. Předchozí D300 sice už uměl živý náhled, ale video přišlo až s D300s. Tedy zlepšení sice nepatrné, ale i to se počítá a jenom to podpořilo ohromnou oblíbenost “dé třístovky”.

Jenomže pak se Nikon na dlouhou dobu odmlčel. Všichni jsme čekali, že třeba v roce 2011 přijde něco jako D400, ale ono nic. Nikon mezi tím představil velikou spoustu skvělých přístrojů jak s DX, tak s velkým FX snímačem, ale v případě těch menších DX snímačů se jednalo o přístroje, které nedosahovaly takové dokonalosti, jako D300. I když podle parametrů v mnoha ohledech model D300 převyšovaly, nebyly tak bytelné, neměly tak dokonalý autofokus, nebyly utěsněné, prostě to nebylo to pravé pro opravdové pracovní nasazení. Svého času dokonce Nikon tvrdil, že s nástupcem zatím posledního D300s vůbec nepočítá. Asi i proto je těch “dé třístovek” stále ještě velké množství v provozu, prostě za ně nebyla adekvátní náhrada i přes to, že třeba to rozlišení 12 Mpx je na dnešní dobu relativně malé…

Jenže přišel rok 2016 a s jeho počátkem začala nová éra. Nikon představil profi reportérský model Nikon D5 s velkým FX snímačem, sériovým snímáním 14 sn/s a doposud nejvýkonnějším AF systémem se 153 zaostřovacími body. Současně s ním ale uvedl i dlouhé roky očekávaného pokračovatele “stovkové” řady přístrojů s DX snímačem. Model Nikon D500 byl představen jako profesionální přístroj vybavený menším DX snímačem, o tom se nikomu už ani nesnilo… Je vlastně docela neuvěřitelné, že klíčové komponenty sdílí právě s vlajkovou lodí D5. Na mysli mám především unikátní zaostřovací systém se 153 ostřicími body, RGB senzor, nebo obrazový procesor. Sériové snímání je vynikajících 10 sn/s, což je sice o trochu méně než nabízí D5, ale jinak se v podstatě jedná o zmenšeninu toho nejlepšího, co Nikon v té době nabízel. Tedy pokud toužíte po Nikonu D5, ale odrazuje vás jeho cena, můžete si pořídit skoro to samé s menším snímačem za cenu zhruba třetinovou…

Porovnání s předchozími modely

 

Nikon D500

Nikon D300S

Nikon D300

Nikon D200

Nikon D100

Datum uvedení

5. leden 2016

30. červen 2009

23. srpen 2007

1. listopad 2005

21. únor 2002

Max. rozlišení

21 Mpx

12 Mpx

12 Mpx

10 Mpx

6 Mpx

Velikost snímače

APS-C (23.5 x 15.7 mm)

APS-C (23.6 x 15.8 mm)

APS-C (23.6 x 15.8 mm)

APS-C (23.6 x 15.8 mm)

APS-C (23.7 x 15.5 mm)

Typ snímače

CMOS

CMOS

CMOS

CCD

CCD

Rozsah citlivostí ISO

ISO 100 - 51200 (rozšíření ISO 50 - 1 640 000)

ISO 200 - 3200 (rozšíření ISO 100 - 6400)

ISO 200 - 3200 (rozšíření ISO 100 - 6400)

ISO 100 - 1600 (rozšíření ISO 100 - 3200)

ISO 200 - 1600

Počet AF bodů

153

51

51

11

5

Výklopný displej

Ano

X

X

X

X

Úhlopříčka displeje

3.2″

3″

3″

2.5″

1.8″

Rozlišení displeje

2 359 000

920 000

922 000

230 000

118 000

Dotykový displej

Ano

X

X

X

X

Živý náhled

Ano

Ano

Ano

X

X

Pokrytí hledáčku

100%

100%

100%

95%

95%

Zvětšení hledáčku

1× (0.67× 35mm equiv.)

0.94× (0.63× 35mm equiv.)

0.94× (0.63× 35mm equiv.)

0.94× (0.63× 35mm equiv.)

0.8× (0.53× 35mm equiv.)

Vestavěný blesk

X

Ano

Ano

Ano

Ano

Rychlost sériového snímání

10.0 sn/s

7.0 sn/s

6.0 sn/s

5.0 sn/s

3.0 sn/s

Video

4K (UHD) 30p/25p/24p, 1080/60p/50p/30p/25p/24p, 720/60p/50p

1280 x 720 (24 fps), 640 x 480 (24 fps), 320 x 240 (24 fps)

X

X

X

Typ paměťových karet

SD/SDHC/SDXC (UHS-II) + XQD

Compact Flash Typ I/SD/SDHC

Compact Flash (Typ I nebo II)

Compact Flash (Typ I nebo II)

Compact Flash (Typ I nebo II)

Bezdrátové připojení

Ano

Eye-Fi kompatibilní

X

X

X

Odolnost proti povětrnostním vlivům

Ano

Ano

Ano

Ano

X

Výdrž baterie (počet snímků na jedno nabití)

1240

950

1000

?

?

Hmotnost (včetně baterie)

860 g

938 g

925 g

920 g

780 g

Rozměry

147 x 115 x 81 mm

147 x 114 x 74 mm

147 x 114 x 74 mm

147 x 113 x 74 mm

144 x 116 x 81 mm

 
Co je nového

AF senzor

Senzor automatického ostření je totožný s modelem Nikon D5, má tedy také 153 ostřicích bodů. Ne, že by ostření u D300s bylo špatné, ale nový AF modul je daleko výkonnější. Když jsem zkoušel Nikon D5, radoval jsem se z toho, že má nejvýkonnější AF systém současnosti a D500 je na tom stejně. Skvělé je, že jednotlivé AF body můžete nyní volit také novým joystickem, jako u ostatních profi modelů.

RGB senzor

RGB senzor měří expozici, vyvážení bílé barvy a také pomáhá automatickému ostření. Nový měřící senzor (u Nikonu mu říkáme RGB senzor, protože kromě množství světla umí “vnímat” i barvu objektu) má nyní rozlišení 180 000 bodů (u D300 to bylo 1005 bodů), takže dokáže měřit expozici s vyšší přesností a dokáže také detekovat lidské obličeje. Tuhle funkci samozřejmě znáte z kompaktů a mobilů, takže vám to možná nepřipadá nijak zvláštní. Jenže kompakty a mobily používají k měření expozice přímo obrazový snímač s daleko vyšším rozlišením, kterému nedělá problémy poznat obličeje.

Díky tomu, že zrcadlovky používají pro měření expozice speciální senzor, nebyla detekce obličejů možná do té doby, dokud neměl měřící senzor dostatečné rozlišení. Takže ještě lépe měří expozici s prioritou lidské tváře, což oceníte například při focení v protisvětle. Běžný měřící systém byste museli přepnout třeba na bodové měření, jinak by v protisvětle pravděpodobně vyšla jen tmavá silueta. D500 je ale schopen naměřit expozici korektně i v takhle obtížných podmínkách.

O to lepší zprávou je fakt, že RGB senzor předává naměřené informace i systému automatického ostření, detekce obličeje se projeví i v daleko lépe fungujícím autofokusu. Klidně si vyzkoušejte zapnout automatický výběr ostřícího bodu a přístroj si spolehlivě vybere právě lidský obličej dokonce i v situaci, kdy se před ním vyskytuje jiný kontrastní objekt. A nebojte, detekci obličeje můžete samozřejmě i vypnout, kdyby bylo potřeba.

Výklopný dotykový displej

Další novinkou je výklopný displej (v řadě Nikon Dxxx použit poprvé), který je navíc dotykový. Dotykové ovládání funguje při prohlížení fotek, ale také v režimu živého náhledu i pro volbu zaostřovacího bodu. Systém velice rychle zaostří na objekt, kterého se dotknete na displeji. Tohle je k nezaplacení při natáčení videa, když chcete udělat takzvanou přeostřovačku. Musím ale také zmínit, že konkurenční Canony (které používají pro zaostřování při videu technologii Dual Pixel CMOS AF) zaostřují ještě lépe. Nikon totiž pro AF při videu využívá zaostřování na bázi porovnání kontrastu a to vyžaduje, aby “přeostřil” tam a zpátky, aby věděl, že skutečně zaostřil na správné místo. Je ale fakt, že u D500 mi i přes tuhle maličkost přijde autofokus při videu konečně normálně použitelný, což moc chválím. Pokud se chcete natáčení videa věnovat víc, doporučuji vybrat nové objektivy s označením AF-P. Ty jsou totiž vybaveny velmi tichými a rychlými krokovými motory, což je pro natáčení videa naprosto ideální.

Video ve Full HD i ve 4K

Když už jsme u videa, musím zmínit další novinku. D500 natáčí video jak ve Full HD (až 60 sn/s), tak i ve 4K frekvencí až 30 sn/s. Délka videa je omezena necelou půlhodinou (29 min. 59 sec) při natáčení na paměťovou kartu. Pokud ale přes HDMI připojíte externí rekordér, není doba nahrávání omezena (jen technologickými limity snímače - ochrana proti přehřátí).

Další novinky

 • rozlišení je cca 21 Mpx (předchůdce měl 12 Mpx)
 • podsvícená tlačítka - neuvěřitelně praktická maličkost, kterou jsem záviděl vyšším modelům
 • nativní nejvyšší citlivost snímače ISO se zvýšila z 3 200 na 51 200
 • rychlost sériového snímání vzrostla ze 7 na 10 sn/s

Design, ergonomie, menu a ovládací prvky

Jestliže znáte profi Nikony (myšleno jak nové fullframe modely, tak i předchozí D300), nečeká vás skutečně téměř žádné překvapení, ergonomie zůstala zachována. Jednou ze změn je přestěhování tlačítka ISO na pravou stranu, takže už můžete všechny tři expoziční hodnoty nastavovat jednou rukou.

Přibyl také už zmíněný joystick na volbu AF bodu. Jeho funkčnost je de facto duplikovaná s klasickým křížovým voličem, ale joystick je pohodlnější a je víc po ruce. Jeho stiskem můžete také blokovat expozici místo odstraněného tlačítka AF-L/AE-L.

Další změnou je zmíněný výklopný displej. Právě displej může za podstatně příjemnější ovládání. Díky tomu, že je dotykový, nemusíte zdaleka tak často používat tlačítka, nebo křížový volič. Dotykové ovládání je k dispozici pouze pro prohlížení fotek a video, ale bohužel ne pro nastavování menu, což je trochu škoda.

Ergonomie ovládání je u Nikonu tradičně perfektní. Je vidět, že pokud nepotřebují u nových modelů nijak zásadně měnit ovládání, mají to prostě za ty roky už vychytané. To je super pro fotografy, kteří se sžili s jiným modelem a plánují přejít na výkonnější a/nebo novější stroj.

Lahůdkou, kterou nechci opomenout a se kterou jsem se setkal zatím jen u několika Nikonů vyšších kategorií: podsvětlená tlačítka. Možná si řeknete, že je to zbytečná blbost, ale já to vidím přesně naopak. Je to velice praktická maličkost, která skoro nic nestojí a která dokáže velice usnadnit focení za špatného světla. Opět velká pochvala.

Autofokus, rychlost

Už v prvních odstavcích jsem se zmínil o novém ostřicím systému, který má 153 ostřicích bodů. Jak už jsem psal, pochází z reportérského modelu D5 a funguje skutečně stejně spolehlivě. Na tom se podílí i RGB senzor, který předává AF senzoru informace o barvě zaostřeného objektu, čímž se podstatně zpřesňuje jeho sledování.

Při recenzování jsem používal především objektiv Nikon AF-S 16-80/2,8-4E VR, Nikon AF-S 50/1,8G a také nový Tamron 70-200/2,8 VC USD G2. Právě s Tamronem 70-200 G2 byla rychlost zaostřování doslova perfektní. A nejenom rychlost, ale také přesnost. Jak můžete vidět na pár snímcích z kajakářského kanálu v pražské Troji, je obličej sportovce zaostřen správně a to byly snímky pořízeny rychlostí 10 sn/s prakticky ihned po sobě.

Zkoušel jsem i 3D sledování objektu, které pro tento typ pohybu využívám nejraději a opět vše v pohodě. Autofokus nezmátly ani tyčky, kterým se kajakář musí vyhnout. Překvapivě ještě lépe fungovala automatická volba zaostřovacího bodu v kombinaci se zapnutou detekcí obličeje. Tento režim bych u jiných přístrojů asi nikdy s úspěchem nepoužil a při testování jsem ho zapnul nejprve skutečně jen na zkoušku. Ale když jsem zjistil, že funguje vlastně nejspolehlivěji, nepřišlo mi ani hloupé, že přístroj pracuje zcela automaticky a zcela správně.

Perfektně fungovaly samozřejmě i oba další objektivy, ale ty jsem používal spíše pro statické snímky, takže rychlost ostření na pohyblivý objekt nemohu moc posoudit.

Musím zmínit ještě jednu věc, ve které nemá Nikon D500 žádného konkurenta. Je to rozmístění AF bodů, ty totiž dosahují skutečně až k okraji snímku, takže s komponováním záběru si opravdu nemusíte dělat žádné starosti.

Už jsem zmínil zaostřování v režimu živého náhledu, respektive při natáčení videa. Neporovnával jsem přímo, ale zaostřování mi přišlo rychlejší a hlavně přesnější oproti starším modelům. Na tomhle zlepšení se podílí především nový procesor, ve kterém probíhají všechny výpočty zase o něco rychleji. Ale nejzásadnější zlepšení má podle mého názoru na svědomí dotykový displej, protože označení místa je daleko jednodušší. Přeostřování z jednoho objektu na druhý probíhalo rychle plynule, ale hlavně spolehlivě. Takže pro video myslím bez problémů použitelné.

Drobnou výtku mám jen k samotné technologii, kterou autofokus v režimu živého náhledu využívá. Canonu se už před pár lety podařilo úspěšně zařadit zmíněný Dual Pixel CMOS AF, který s vhodnými objektivy dokáže v živém náhledu zaostřovat skoro stejně rychle jako přes hledáček, ale především nedochází k tomu přeostření tam a zpět, jako to musí udělat každý AF systém fungující na porovnání kontrastu. Přitom pokud se nemýlím, tak Nikon potřebné technologie umí vyrobit a ve svých bezzrcadlovkách je už také použil… Férově ale musím dodat, že tohle se týká všech Nikonů, ne pouze D500. Naopak ostření v živém náhledu mi tady přišlo jedno z nejlepších, jaké jsem u Nikonu mohl vyzkoušet.

Kvalita obrazu

Na fotky jsem byl zvědav ze všeho nejvíc a hned na úvod musím říct, že jsem byl moc potěšen už od prvních záběrů. Měření expozice fungovalo excelentně, při zapnutí funkce Active D-lighting nebyl žádný problém s rozsahem jasů. Na fotkách kajakářů je vidět, že i při velmi kontrastním světle je rozsah zaznamenaných jasů velmi dobrý. A to vidíte “pouze” JPEGy, z RAWů jsem byl schopen dosáhnout ještě lepších výsledků.

Nejvíc mě ale potěšil výkon při nastavení vysokých citlivostí. Jak vidíte v galerii ukázkových fotek, jsou brodící se Land Rovery foceny cca na ISO 1 000 a snímky jsou čisté a naprosto bez šumu. Jenže ono to pokračuje i na vyšších citlivostech. Fotky muzikantů jsou na ISO 3 200 a jak můžete vidět, redukce šumu zafungovala perfektně i zde a to byla v přístroji nastavena na střední hodnotu.

Skoro bych řekl, že střední hodnota redukce šumu Normal redukuje šum až příliš. ISO 6 400 už totiž začíná ztrácet detaily, ale i tak jsou myslím snímky použitelné. Dobrou zprávou je ale to, že zhruba do ISO 25 600 vypadají fotky dost podobně, takže i takhle vysoké citlivosti můžete bez obav používat. Sport, reportáže a podobně - žádný problém. Platí tady to samé, co u dynamického rozsahu: když budete fotit do RAWu, nastavíte si při zpracování v počítači redukci šumu přesně podle svých představ a pak jsou použitelné i daleko vyšší hodnoty ISO.

Moc se mi líbí barevnost i při těch vysokých citlivostech, tohle se Nikonu opravdu moc povedlo. A povedlo se mu také vyvážení bílé, tedy WB. Perfektně funguje i při AWB, tedy automatickém nastavení WB. Barvy byly velice přirozené.

Přesvědčte se sami v galerii ukázkových fotek. Schválně si je stáhněte v plném rozlišení, ať vidíte, o čem píšu.

Konektivita (WiFi, Bluetooth, …)

Už to u Nikonu není žádná novinka, ale neustále mě baví. Mám na mysli SnapBridge. To je aplikace v mobilu, kterou se můžete připojit k foťáku. Pomocí Bluetooth stahujete z foťáku kopie fotek v rozlišení 2 Mpx kdykoliv, kdy jsou obě zařízení v dosahu. Stahovat samozřejmě můžete i fotky v plném rozlišení, ale to trvá pochopitelně docela dlouho při velikosti jednotlivých souborů.

Spárování probíhá velice snadno, stačí jen na telefonu zapnout Bluetooth, spustit aplikaci, v menu foťáku najít položku Připojit k chytrému zařízení a pak už jen plníte pokyny a je to. Od té doby se o to nemusíte nijak starat. Co nafotíte zrcadlovkou, to můžete z mobilu prakticky ihned sdílet na nejrůznější sociální sítě.

Pomocí aplikace SnapBridge můžete foťák i dálkově ovládat. Tentokrát to není přes Bluetooth, ale přes WiFi. Stačí si jen vybrat položku Remote photography a oba přístroje se samy během pár vteřin propojí. Na displeji telefonu pak vidíte živý náhled fotografované scény a dotykem si můžete určit, kam má přístroj zaostřit.

Shrnutí modelu Nikon D500

Nikon D500 je určen těm nejnáročnějším profesionálům, kteří ocení menší velikost snímače, ale zároveň bezpodmínečně potřebují rychlost a to nejspolehlivější ostření, jaké se dnes u zrcadlovek najde. Je velice robustní, utěsněný proti povětrnostním vlivům, takže snese i opravdu hrubé zacházení, kterému se při pracovním nasazení při outdoorové fotografii někdy nevyhnete. Nikon D500 zvládá skvěle sport, reportáže, nebo focení divoce žijících zvířat. Pokud jde o kvalitu obrazu, je perfektní za všech okolností. Troufnu si říci, že konkurenta bude ve své třídě hledat jen velice obtížně.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1000 s - Clona: 4,0 - ISO: 51200 - Ohnisko: 80 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

1/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2000 s - Clona: 5,6 - ISO: 7200 - Ohnisko: 16 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

2/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2000 s - Clona: 2,8 - ISO: 6400 - Ohnisko: 200 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

3/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/400 s - Clona: 2,8 - ISO: 6400 - Ohnisko: 100 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

4/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1000 s - Clona: 2,8 - ISO: 6400 - Ohnisko: 200 mm - Korekce Exp.: -2,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

5/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/5000 s - Clona: 2,8 - ISO: 3200 - Ohnisko: 135 mm - Korekce Exp.: -1,3 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

6/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6400 s - Clona: 2,8 - ISO: 3200 - Ohnisko: 145 mm - Korekce Exp.: -1,3 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

7/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/8000 s - Clona: 2,8 - ISO: 3200 - Ohnisko: 122 mm - Korekce Exp.: -0,7 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

8/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/5000 s - Clona: 2,8 - ISO: 3200 - Ohnisko: 200 mm - Korekce Exp.: -0,7 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

9/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/8000 s - Clona: 2,8 - ISO: 3200 - Ohnisko: 145 mm - Korekce Exp.: -0,7 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

10/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/5000 s - Clona: 5,6 - ISO: 2000 - Ohnisko: 80 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

11/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/3200 s - Clona: 2,8 - ISO: 1600 - Ohnisko: 195 mm - Korekce Exp.: -0,7 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

12/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2500 s - Clona: 8,0 - ISO: 1400 - Ohnisko: 35 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

13/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2000 s - Clona: 11,0 - ISO: 1250 - Ohnisko: 26 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

14/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2500 s - Clona: 5,6 - ISO: 1250 - Ohnisko: 42 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

15/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/5000 s - Clona: 8,0 - ISO: 1000 - Ohnisko: 70 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

16/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/5000 s - Clona: 6,3 - ISO: 1000 - Ohnisko: 80 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

17/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/5000 s - Clona: 6,3 - ISO: 900 - Ohnisko: 80 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

18/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/5000 s - Clona: 11,0 - ISO: 720 - Ohnisko: 80 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

19/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/5000 s - Clona: 10,0 - ISO: 640 - Ohnisko: 30 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

20/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1600 s - Clona: 3,3 - ISO: 400 - Ohnisko: 35 mm - Korekce Exp.: -0,7 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

21/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1600 s - Clona: 4,0 - ISO: 250 - Ohnisko: 80 mm - Korekce Exp.: -0,7 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

22/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1000 s - Clona: 4,0 - ISO: 250 - Ohnisko: 80 mm - Korekce Exp.: -0,7 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

23/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/32000 s - Clona: 2,8 - ISO: 160 - Ohnisko: 105 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

24/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/32000 s - Clona: 2,8 - ISO: 160 - Ohnisko: 130 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

25/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/32000 s - Clona: 2,8 - ISO: 160 - Ohnisko: 120 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

26/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/32000 s - Clona: 2,8 - ISO: 160 - Ohnisko: 120 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

27/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/32000 s - Clona: 2,8 - ISO: 160 - Ohnisko: 125 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

28/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/32000 s - Clona: 2,8 - ISO: 160 - Ohnisko: 105 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

29/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/20000 s - Clona: 2,8 - ISO: 160 - Ohnisko: 180 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

30/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/20000 s - Clona: 2,8 - ISO: 160 - Ohnisko: 180 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

31/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/20000 s - Clona: 2,8 - ISO: 160 - Ohnisko: 200 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

32/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/32000 s - Clona: 2,8 - ISO: 160 - Ohnisko: 200 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

33/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/40000 s - Clona: 2,8 - ISO: 125 - Ohnisko: 200 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

34/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4000 s - Clona: 8,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 18 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

35/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/5000 s - Clona: 6,3 - ISO: 100 - Ohnisko: 55 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

36/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6400 s - Clona: 4,5 - ISO: 100 - Ohnisko: 60 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

37/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6400 s - Clona: 10,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 16 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

38/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/16000 s - Clona: 5,6 - ISO: 100 - Ohnisko: 18 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

39/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/40000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 78 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

40/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/64000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 145 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

41/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/64000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 145 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

42/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/40000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 116 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

43/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4000 s - Clona: 8,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 52 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

44/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4000 s - Clona: 8,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 46 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

45/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/25000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 130 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

46/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/20000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 200 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

47/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/130 s - Clona: 3,5 - ISO: 100 - Ohnisko: 16 mm - Korekce Exp.: -1,3 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

48/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/16000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 175 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

49/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/40000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 200 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D500 -

50/50

Příslušenství k produktu NIKON D500

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX
 • DX objektiv s 2× zoomem 12–24 mm
 • Světelnost f/4
 • Asférické a ED členy
33 490,-
NIKON 105 mm f/2,8 G ED AF-S VR MICRO

NIKON 105 mm f/2,8 G ED AF-S VR MICRO

*****
(2 recenze)
 • První makroobjektiv na světě vybavený systémem redukce vibrací VR.
 • Systém redukce vibrací VR II ekvivalentní použití o 3* EV kratších časů závěrky.
 • Ultrazvukový zaostřovací motor SWM (Silent Wave Motor) pro rychlé a tiché automatické zaostřování a možnost rychlého přepínání mezi automatickým a manuálním zaostřováním.
23 490,-
Skladem 2 - 3 ks
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

*****
(3 recenze)
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S
Recenze testcentrum
 • Profesionální extrémně širokoúhlý objektiv NIKKOR se zoomem 14-24 mm
 • Světelnost f/2,8
 • Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat
45 490,-
Skladem 4 - 5 ks
NIKON 24-70 mm f/2,8 G ED AF-S

NIKON 24-70 mm f/2,8 G ED AF-S

*****
(2 recenze)
 • rozsah ohniskových vzdáleností 24-70 mm (Při použití formátu DX: 36-105mm)
 • antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat pro redukci reflexů a závoje
 • štíhlý, odolný a lehký tubus
39 990,-
Skladem > 5 ks
LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý

LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý

LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý
 • Sportovní fotobatoh pro všechny aktivní fotografy
 • Do fotokomory se pohodlně vejde DSLR, CSC fotoaparát s nasazeným objektivem, další dva objektivy, popř. blesk a další příslušenství
 • Ergonomicky tvarovaná a polstrovaná záda z pěnového materiálu se zabudovanými vzduchovými kanálky
3 990,-
Skladem 2 - 3 ks
LOWEPRO Photo Sport BP 200 AW II - fotobatoh modrý

LOWEPRO Photo Sport BP 200 AW II - fotobatoh modrý

LOWEPRO Photo Sport BP 200 AW II - fotobatoh modrý
 • lehký sportovní fotobatoh do každého počasí
 • kapacita: CSC, DSLR s nasazeným objektivem 18-135 mm, blesk, další objektiv, drobné fotopříslušenství, 2l vodní rezervoár, kompaktní stativ, přilba, lehká bunda, svačina a jiné drobnější osobní věci
 • přístup k foto komoře může být zabezpečen přezkou - rychlý přístup, nebo zipem a přezkou - bezpečnější varianta
2 990,-
Skladem 2 - 3 ks
EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D500

EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D500

EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D500
 • silikonové pouzdro pro Nikon D500
 • chrání před poškrábáním a zmírňuje následky pádů
 • zachovává jeho plné ovládání
PEAK DESIGN The Everyday Backpack 20L fotobatoh - tmavě šedý

PEAK DESIGN The Everyday Backpack 20L fotobatoh - tmavě šedý

*****
(4 recenze)
PEAK DESIGN The Everyday Backpack 20L fotobatoh - tmavě šedý
 • Luxusně zpracovaný fotobatoh městského designu
 • Kapacita: Velká profi zrcadlovka s objektivem a další dva objektivy, notebook do 15", 10" tablet, stativ další příslušenství a osobní věci
 • Vnější rozměry: 30cm x 46cm x 18cm
NIKON blesk SB-R1C1 Macro zábleskový kit (s SU-800)

NIKON blesk SB-R1C1 Macro zábleskový kit (s SU-800)

*****
(1 recenze)
NIKON blesk SB-R1C1 Macro zábleskový kit (s SU-800)

Nikon R1C1 = unikátní sada bezdrátově ovládaných blesků pro makrofotografii. Sada obsahuje dva dálkově ovládané blesky SB-R200, upevňované na objektiv a spouštěné...

19 990,-
Poslední kus
NIKON blesk SB-R1 (Macro zábleskový kit)

NIKON blesk SB-R1 (Macro zábleskový kit)

NIKON blesk SB-R1 (Macro zábleskový kit)
 • Unikátní sada bezdrátově ovládaných blesků pro makrofotografii
 • Obsahuje dva dálkově ovládané blesky SB-R200, difuzéry pro frontální osvětlení, filtry a redukční kroužky pro upevnění do nejrozšířenějších filtrových závitů objektivů Nikkor, řídící jednotka SU-800
 • Plně automatické TTL řízení zábleskové expozice
14 990,-
Skladem 2 - 3 ks
NIKON blesk SB-700

NIKON blesk SB-700

*****
(9 recenzí)
NIKON blesk SB-700
 • výkonný blesk disponující inteligentním systémem i-TTL komunikace umožňuje všestranné použití blesku jak s DX / FX, tak i s DSLR / analogovými fotoaparáty
 • vylepšení oproti modelu SB-600: větší rozsah zoomu (24 - 120 mm), inovované obvody urychlují nabití blesku (2,5 sec s NiMH bateriemi) a automatická detekce FX/DX objektivu (kompatibilní se senzorem Multi-CAM3500 FX/DX)
7 990,-
Poslední kus
NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon
 • Směrné číslo 16 (ISO 100)
 • Řízení zábleskové expozice Nikon i-TTL
 • Vhodný pro objektivy s filtrovým závitem 49 až 82 mm
9 690,-
Skladem 2 - 3 ks
MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou
 • max. výška s vytaženým střed. sloupkem: 181.5 cm
 • max. výška: 151,5 cm
 • min. výška: 9.0 cm
6 190,-
Poslední kus
GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE

GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE

GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE
Sleva
 • výhodný set čtyř sekčního karbonového stativu a kulové stativové hlavy
 • maximální zatížení stativu [kg] 10, hlavy 14
 • maximální výška s vysunutou středovou tyčí v [cm] 159
17 990,-
GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE

GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE

*****
(1 recenze)
GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE
Sleva

Původní cena

18 990,-
 • set kompaktního stativu a lehké kulové hlavy
 • ve vysunutém stavu má stativ 153 cm
 • minimální výška stativu - 42,5 cm
14 990,-
Skladem 4 - 5 ks
ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou
 • Vyrobeno z osmivrstvého karbonu
 • Nízká hmotnost 1,63 kg
 • Maximální výška 171,5 cm
4 990,-
Skladem 2 - 3 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

*****
(3 recenze)
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II
 • SDXC karta s kapacitou 32 GB
 • Maximální rychlost čtení: 280 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
1 590,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
 • SDXC karta s kapacitou 128 GB
 • Maximální rychlost čtení: 300 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
5 990,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

*****
(2 recenze)
SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
 • Velmi rychlá paměťová karta standardu SDXC s kapacitou 64 GB
 • Nabízí rychlost čtení až 300 MB/s, rychlost zápisu až 260 MB/s
 • Podporuje specifikaci UHS-II (vhodná je tak pro full HD videa i 4K nahrávání) a U3 včetně
3 290,-
Skladem > 5 ks
AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

Nabíjecí plato Avacom pro Nikon EN-EL15 je určené k nabíječkám AVACOM AV-MP.

80,-
Skladem > 5 ks
AVACOM Nikon EN-EL15

AVACOM Nikon EN-EL15

AVACOM Nikon EN-EL15

Baterie Avacom Nikon EN-EL15 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

930,-
Skladem > 5 ks
JUPIO Power Vault EN-EL15 externí zdroj

JUPIO Power Vault EN-EL15 externí zdroj

JUPIO Power Vault EN-EL15 externí zdroj

záruka

3 roky
 • Externí bateriový zdroj pro vybrané Nikon zrcadlovky
 • Použití s fotoaparáty, které používají baterie EN-EL15 (D600, D610, D7000, D7100, D750, D800, D800E, D810,1 V1)
 • Má kapacitu 5600mAh - nabíjíte pomocí vysoko ampérového USB konektoru
2 200,-
Poslední kus
Začínáme fotit zrcadlovkou Nikon

Začínáme fotit zrcadlovkou Nikon

Začínáme fotit zrcadlovkou Nikon

Fotografujete se zrcadlovkou již delší dobu, ale pořád máte pocit, že s vámi úplně nesrostla? Jednodenní kurz je určený pro nové majitele zrcadlovek a pro "věčné...

1 790,-
> 3 volných míst
Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola obsahuje celkem 15 lekcí, během kterých se účastníci dozvídají základní fotografické pojmy, pravidla a osvojují si základy práce s fototechnikou....

5 890,-
> 3 volných míst
Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Druhá úroveň Večerní FotoŠkoly pořádané Centrem FotoŠkoda plynule navazuje na úvodní kurz Začátečníci. Kurz předpokládá základní znalosti digitálního fotografování....

6 890,-
> 3 volných míst
Večerní FotoŠkola - Pokročilí

Večerní FotoŠkola - Pokročilí

Večerní FotoŠkola - Pokročilí

Kurz shrnuje poznatky předcházejících kurzů, zabývá se i náročnou oblastí fotografických aktivit. Na každé lekci vystupuje jako host lektora specialista pro určitou...

7 390,-
Bez termínu
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(4 recenze)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

120,-
Poslední kus
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
249,-
Skladem > 5 ks
HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

*****
(6 recenzí)
HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

Vysoce ziskový klopový mikrofon Hama LM-09 Lavalier, který jistě s úspěchem využijí amatérští i profesionální reportéři. Jeho součástí je také spona k připevnění a...

790,-
Skladem > 5 ks
B+W Utěrka Photo - clear

B+W Utěrka Photo - clear

*****
(2 recenze)
B+W Utěrka Photo - clear

Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

405,-
Skladem > 5 ks

Podobné produkty produktu NIKON D500

NIKON D750

NIKON D750

*****
(1 recenze)
NIKON D750
1 set Recenze Sleva Servisní knížka testcentrum
 • 24,3Mpx CMOS formátu FX, procesor Expeed 4
 • 3,2“ výklopný monitor RGBW LCD s 1 229 000 pixely
 • 51bodový AF modul Multi-CAM 3500FX
29 990,-
Skladem > 5 ks
NIKON D7500 tělo

NIKON D7500 tělo

*****
(1 recenze)
NIKON D7500 tělo
1 set Recenze Servisní knížka
 • DX CMOS snímač s rozlišením 20,9 MPx
 • RGB snímač 180K (180 000 pixelů) umožňuje přesnější měření expozice
 • AF modul MultiCam 3500 II s fázovou detekcí – 51 bodů, 15 křížových
26 990,-
Skladem > 5 ks
CANON EOS 6D Mark II

CANON EOS 6D Mark II

CANON EOS 6D Mark II
1 set Recenze Sleva Dárek Servisní knížka testcentrum
 • Plnoformátový snímač CMOS s rozlišením 26,2 Mpx
 • ISO 40 000 (rozšíření na ISO 102 400)
 • 45 křížových bodů AF (v hledáčku)
32 290,-
Skladem > 5 ks
NIKON D850

NIKON D850

*****
(1 recenze)
 • FX CMOS BSI snímač s rozlišením 45,7 Mpx
 • RGB snímač 180K (180 000 pixelů) umožňuje přesnější měření expozice
 • AF modul Nikon Multi-CAM 20K s fázovou detekcí TTL, jemným doladěním zaostření a 153 zaostřovacími poli
73 990,-
Skladem 4 - 5 ks

Poradna k produktu

NIKON D500

Přidat příspěvek
 • Karin R.
  Odpovědět

  D500 nebo D750

  Karin R. 15.11.2018 000 03:26:04

  Zdravím, nejspíš pro vás otřepaný dotaz D500 nebo D750 ale, momentálně vlastním D700, jsem s ní moc spokojená již asi 8let. Je opravdu skvělá, nicméně dosluhuje. Takže otázka zní: které tělo bude lepší jako náhrada za D700 ? Fotím převážně psy, psí sporty, akci ale i portrétové fotografie. Nicméně nejvíce akční foto. Vlastním tyto objektivy: Objektiv Nikon 70-200 mm F 2,8 G AF-S NIKKOR ED VR II Objektiv Nikon 24-70 mm F 2,8 AF-S G ED Nejsem schopna se rozhodnout, jít z FX do DX ale ta rychlost ostření u D500 a sériové snímání mě velmi láká. Opravdu nevím Jak to vidíte vy pokud přihlédnete k výbavě kterou mám teď? Velmi děkuji za odpověď

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D500 nebo D750

   Jakub Valdivia 17.11.2018 000 09:31:31

   Dobrý den, model Nikon D500 je vynikající přístroj, který nabídne špičkově rychlé reakce a ostření. Navíc má nejvyšší řadu těla, podobně jako má Nikon D700. Tedy ovládání na co jste zvyklá, menší vám navíc prodlouží ohnisko. Model D750 v tomto případě nabídne "pouze" FX velikost snímače, tedy lepší výstup na vysoké ISO, pružnější dynamiku obrazu a větší hloubku ostrosti.

 • žižka J.
  Odpovědět

  Nikon D500

  žižka J. 18.10.2018 000 16:13:38

  Dobrý den, fotím umělecký akt , glamour, portrét. Začínám i makro a přírodu. Chtěl bych se zeptat jestli se k tomuto účelu D500 hodí a nebo jaký by jste mi doporučili. Jde mi o co nejkvalitnější fotografie, ale D5 je pro mě už přeci jen drahá. Děkuji za odpověď. Příjemný zbytek dne. Žižka

  • Žižka J.
   Odpovědět

   Fotoaparát Nikon D500

   Žižka J. 01.11.2018 000 19:30:41

   Dobrý večer, děkuji za odpověď. Jestli ještě mohu, někde jsem četl, že Nikon D500 má menší šum a lepší (kvalitnější)tělo než Nikon D750, i proto jsem stále napochybách , který z nich zakoupit. Jak to prosim vás je? Děkuji. Žižka

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D500

   Jakub Valdivia 18.10.2018 000 20:44:28

   Dobrý den, pokud je na prvním místě obrazová kvalita a nebyla by potíž případná nutnost výměny některých objektivů, tak doporučím full-frame zrcadlovku Nikon D750. Díky většímu snímači je posun ve výstupu znatelný.

   • Žižka J.
    Odpovědět

    Nikon D500

    Žižka J. 01.11.2018 000 19:43:45

    Omlouvám se, ještě čtu u Vás na stránce, D750 je levnější než D500 a u D750 je v pravo dole napsáno ...lepší produkt D500...Je možné to v rámci možností vysvětlit.Moc děkuji a ještě jednou se omlouvám. Žižka

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Nikon D500

     Jakub Valdivia 02.11.2018 000 12:54:04

     Dobrý den, tělo fotoaparátu Nikon 500 je vyšší kategorie. Což znamená celohořčíkové tělo s upravenou ergonomií a rozmístěním ovládacích prvků. Výhoda modelu Nikon D750 je ve full frame snímači. Tedy nabídne lepší práci s hloubkou ostrosti, vyšší dynamiku obrazu a mírně lepší výstup šumu. Model Nikon D500 na druhou stranu nabídne rychlejší ostření, lepší tělo a ergonomii. Bude hodně záležet na jaký žánr fotografie přístroj využijete. Na sport a rychlou akci doporučím model Nikon D500. Pro krajinu, ateliér, portréty Nikon D750. Jedná se o velmi obecná doporučení, oba fotoparáty skvělě zvládají všechny žánry.

     • Žižka J.
      Odpovědět

      Nikon D500

      Žižka J. 02.11.2018 000 17:21:11

      Dobrý den, děkuji moc za odpověď. Ale ještě jestli mohu, co D850 ? Stačí normální PC? Vše co upravuji zvládá rychle a pohodlně v Photoshopu. Ale 850 má přeci jenom hodně megapixelů. A kromě velkého snímače, je velký rozdíl od D500? Ještě jednou děkuji. Žižka

      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:Nikon D500

       Jakub Valdivia 03.11.2018 000 11:28:15

       Dobrý den, fotoaparát Nikon D850 je špičkový přístoj, osobně na něj nedám dopustit. Nabídne vše co i nejnáročnější uživatel vyžaduje a navíc je teď za skvělou cenu. Na RAW soubory oceníte rychlejší počítač, ale to platí všeobecně v dnešní době.

       • Jan Ž.
        Odpovědět

        Nikon D500 - 850

        Jan Ž. 03.11.2018 000 20:37:48

        Dobrý večer, děkuji moc za odpovědi. J.Žižka

 • Jana Novakova
  Odpovědět

  dotaz

  Jana Novakova 03.04.2018 000 23:49:07

  Dobrý den. Zajímalo by mne zda když má D 500 dva sloty na paměťové karty. Jestli se dají kopírovat fotografie z jedné karty na druhou. Zejména z XQD na levnější ale pomalejší SDHC. Děkuji

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:dotaz

   Jakub Valdivia 04.04.2018 000 13:05:32

   Dobrý den, fotoaparát Nikon D500 umožňuje kopírovat snímky z XQD karty na SD kartu.

 • Jiří Göllner
  Odpovědět

  D500 vs D750

  Jiří Göllner 27.03.2018 000 15:22:46

  Dobrý den aktuálně vybírám nové tělo NIKON. Dosel jsem ve svem vyberu k modelu D500 a D750. Momentálně mám D300 a D750 mě připadá rozměrově dost malá. Má starší procesor, ale je to Fx. Fotím přírodu, reportáž, makro, portréty. objektivy mám napůl Dx a Fx. Můžete mě doporučit?

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D500 vs D750

   Jakub Valdivia 27.03.2018 000 16:05:46

   Dobrý den, model Nikon D500 je nástupcem modelu D300 po stránce ovládání, ergonomie a zpracování. I výkonem a rychlostí předčí model Nikon D750. Sice je model D500 osazen menším DX snímačem, ale obrazová kvalita je opravdu vynikající i při nízké hladině osvětlení. Osobně bych tím pádem volil právě Nikon D500.

   • Jiří Göllner
    Odpovědět

    D500

    Jiří Göllner 28.03.2018 000 11:37:44

    Děkuji za informaci, rád bych se ještě zeptal na údajný větší šum oproti D750, který popisujou na různých fórech. Je to od základního Iso typicky 100 nebo 200,400,800, 1600 ISO ??

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:D500

     Jakub Valdivia 28.03.2018 000 11:39:54

     Dobrý den, výraznější odstup v šumu nalezneme cca od hodnot 1600-3200. Pokud nebudeme zkoumat obraz na zvětšení 100% a více procent, tak bude rozdíl méně postřehnutelný.

 • Olda Sadilek
  Odpovědět

  Nikon D500 vs Sony Alpha A7 III

  Olda Sadilek 04.03.2018 000 18:51:32

  Dobry den, aktualne vybiram novy set. Dosel jsem ve svem vyberu k modelu D500 a D750. Tu jsem nasel zpravu o novince Sony Alpha A7 III. Muzete mi doporucit jeden ktery bude mit nej vystup? prevazne fotim rodinne aktivity ale take sportovni aktivity deti. predem dekuji

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D500 vs Sony Alpha A7 III

   Jakub Valdivia 05.03.2018 000 09:55:26

   Dobrý den, dle parametrů vypadá fotoaparát Sony A7 III špičkově, na reálné testy budeme muset ještě chvíli počkat. Sony má výhodu v absenci hluku závěrky, velikosti a obrazové kvalitě. Mě osobně se varianta od Sony velmi zamlouvá a sám jsem zvědavý jak si bude počínat vůči konkurenci. Předpokládám kvůli nejnovějším technologiím uvnitř fotoaparátu, že bude mířit velmi vysoko. Model Nikon D500 najde využití zejména při fotografování velmi rychlých akcí, má aktuálně nejlepší řadu autofocusu od Nikonu. Dále nabídne vysokou frekvenci sériového snímání a odolné profesionální tělo. Nikon D750 na druhou stranu nabídne full-frame snímač a vyvaženou výbavu za příjemnou cenu.

 • Milan Dobrovodský
  Odpovědět

  NIKON D 500

  Milan Dobrovodský 23.02.2018 000 08:49:17

  Dobrý den,mám prosím dotaz, co značí u D 500 fw. označení LF xxx...ostatní značky chápu...,děkuji a přeji příjemný den.

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:NIKON D 500

   Jakub Valdivia 23.02.2018 000 13:24:51

   Dobrý den, omlouvám se, ale o jaké značky se jedná a kde by měly být umístěny?

   • Milan Dobrovodský
    Odpovědět

    NIKON D 500

    Milan Dobrovodský 26.02.2018 000 12:24:52

    Dobrý den,omlouvám se,že jsem napsal dotaz moc stručně...tedy mám D 500 a v meny firmware je označení LFxxx...co značí tento údaj,dalším rozumím...děkuji.

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:NIKON D 500

     Jakub Valdivia 26.02.2018 000 12:50:42

     Dobrý den, děkuji za upřesnění. Jedná se o pouhé softwarové označení a nemá to pro uživatel žádný význam.

 • Vlasta Gal
  Odpovědět

  Vhodny objektiv d500

  Vlasta Gal 05.12.2017 000 21:45:22

  Dobry den, mam d5500, chci prejit na d500, ale prilis se mi uz nechce investovat i do 16-80 obj., i v ramci kitu se cena vyznamne navysi. Mam pevnou 35,50,85 jako univerzál 18-140. Opravdu je tento objektiv o tolim horsi nez 16-80? Jsem s nim celkem spokojena,krome kratkeho ohniska...ale tam mam nikon 10-20. Na dalku pak 70-300. Fotim zvirata v pohybu, sport a akce. Bude telu d500 objektiv 18-140 stacit? Rozsahem mi maximalne vyhovuje, kdyz nechci tahat nic jineho, ale zaroven nepropasnout dobry snimek. Dekuji! Vlasta

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Vhodny objektiv d500

   Jakub Valdivia 06.12.2017 000 09:18:10

   Dobrý den, osobně si nemyslím že by objektiv Nikon 18-140 mm byl výrazně špatnou volbou, pokud horší světelnost není problém, tak bych jej s fotoaparátem Nikon D500 klidně spároval.

 • Vladimír Jonáš
  Odpovědět

  Nikon D500

  Vladimír Jonáš 24.07.2017 000 17:50:34

  Dobrý den , mám Nikon D500 je propojený s telefonem přes SnapBridge přenos fotek funguje ale ne dálkové ovládání telefonem ( Remote photography) píše: Cannot conect via WI-FI, remote photographi not available.Enable WI-FI if supported. Jak se zapíná a vypíná WI-FI u Nikon D 500 a kde se na něm ovládá funkce dálkového ovládání ? Děkuji za odpověď. Jonáš Vl.

  • Vlasta Galisová
   Odpovědět

   vhodný objektiv na d500

   Vlasta Galisová 06.12.2017 000 14:39:31

   Děkuji za rychlou odpověď. Ano, světelnost mi nevadí, protože mám pevná skla s 1,8...spíše mám strach aby stíhal ostření, prostě, abych využila maximálně schopnosti D500 z tohoto hlediska. Ještě jednou velmi děkuji!

   • Jakub Valdivia
    Odpovědět

    RE:vhodný objektiv na d500

    Jakub Valdivia 06.12.2017 000 15:02:38

    Dobrý den, dosáhnout maximální rychlost ostření u fotoaparátu Nikon D500 není vůbec jednoduché vzhledem k schopnostem tohoto modelu. Osobně si však myslím že rozdíly v rychlosti ostření u objektivu Nikon 16-80 mm a 18-140 mm nebudou dramaticky rozdílné.

    • Vlasta Galisová
     Odpovědět

     vhodný objektiv-rychlost ostření

     Vlasta Galisová 07.12.2017 000 09:09:06

     Omlouvám se, ale ještě jeden dotaz. Trochu jste mne zmátl: "...dosáhnout maximální rychlost ostření u fotoaparátu Nikon D500 není vůbec jednoduché vzhledem k schopnostem tohoto modelu..." máte tím na mysli co? Ve smyslu, že ten, kdo nemá dostatek zkušeností, nemá šanci možnosti modelu využít a výsledek je spíše kontraproduktivní...tedy spíše ještě horší? Nejsem rozhodně začátečník, ale za super zkušenou se také rozhodně nepovažuji, přecházím z nižší řady a trochu jste mne vylekal.

     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:vhodný objektiv-rychlost ostření

      Jakub Valdivia 07.12.2017 000 09:37:30

      Dobrý den, omlouvám se za nepřesnou definici. Je zapotřebí k fotoaparátu Nikon D500 dodat objektivy, jako je např.: https://www.fotoskoda.cz/nikon-70-200-2-8e-fl-ed-vrii/ , aby uživatel viděl maximální rychlost ostření. K tomu nejsou potřeba rozsáhle vědomostní zkušenosti, i běžný uživatel umí využít špičkovou rychlost přístroje.

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D500

   Jakub Valdivia 24.07.2017 000 18:36:44

   Dobrý den, pro bezdrátové propojení pomocí wi-fi sítě je zapotřebí mít zapnutou wi-fi na chytrém zařízení a připojit se na vysílanou síť fotoaparátu. Poté by mělo pomocí aplikace jít dálkově ovládat fotoaparát.

 • Vladan Strejc
  Odpovědět

  Dilema

  Vladan Strejc 13.06.2017 000 21:38:26

  Dobrý den, vlastním Nikon d300s a chtěl bych něco vykonějšího. Objektivy mam 16-85 pevnou 35 a 70-300 vr vše Nikon. 1. Koupit d500 s objektivem 16-80 2.přejít na FullFrame d750 s objektivem 24-70 2,8 3. Přejít na špičkový d810 taktéž s 24-70. Fotím Krajinu, svatby portrét. Jde mí o co nejlepší obrazový výstup a investici do budoucna. V Dx se nabídka objektivů tenčí a Fx nabízí kvalitnější optiku myslím. Co mne radíte? Děkuji

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Dilema

   Jakub Valdivia 14.06.2017 000 11:45:09

   Dobrý den, z hlediska obrazové kvality je na tom nejlépe model Nikon D810, který byl s tímto záměrem vyroben a zkonstruován. Model Nikon D500 je také v kategorii profesionálních těl fotoaparátů, ale jeho přednosti jsou spíše v extrémně rychlém ostření, vysoké frekvenci sériového snímání a prodloužení ohniskové vzdálenosti. Model Nikon D750 je uprostřed. Nemá sice nejvyšší řadu těla fotoaparátu, ale nabídne FX snímač, slušně rychlé ostření a například lepší výstup citlivosti ISO na vysokých hodnotách vůči modelu D810.

 • Luboš Adamec
  Odpovědět

  Nikon d500

  Luboš Adamec 10.06.2017 000 06:46:36

  Dobrý den. Má tento fotoaparát někde tlačítko náhledu hloubky ostrosti? A jestli ano tak kde? Děkuji za odpověď.

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon d500

   Jakub Valdivia 12.06.2017 000 19:41:39

   Dobrý den, tlačítko Fn1 umístěné pod bajonetem je možno programovat na náhled hloubky ostrosti.

 • Luboš Adamec
  Odpovědět

  d500

  Luboš Adamec 30.05.2017 000 09:12:20

  Chci vyměnit d7000 za nové tělo. Akorát moje nerozhodnost nezná hranic... Prakticky fotím vše možné, od sportu až po krajiny a neumím se rozhodnout mezi d500a a d7500. Nemohli by jste to rozlousknout za mně?

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:d500

   Jakub Valdivia 30.05.2017 000 11:14:18

   Dobrý den, model Nikon D500 je přístroj bez kompromisu. Nabídne špičkovou rychlost, výbavu a profesionální tělo. Nikon D7500 má některé funkce a výbavu osekanou což by v případě přechodu z modelu D7000 mohlo vést k nespokojenosti. Osobně bych měl jasné rozhodování ve prospěch Nikonu D500.

   • Jan Novak
    Odpovědět

    RE:D500

    Jan Novak 17.08.2017 000 19:11:13

    Dobry den, take vlastnim D7000 a premyslim o novem tele, mohl byste napsat co by konkretne mohl vest ke zklamani pri prechodu z D7000 na D7500? Mam za to, ze vsechny parametry jsou u D7500 lepsi = ke zklamani by dojit nemelo a preci jen D500 je o tretinu drazsi. Dekuji Honza

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:RE:D500

     Jakub Valdivia 18.08.2017 000 08:03:41

     Dobrý den, uživatelům na modelu Nikon D7500 může chybět druhý slot pro paměťovou kartu, nebo absence battery gripu, což jsou vlastnosti na které mohli být z předchozích modelů řady D7xxx zvyklí. Pokud vám tyto parametry nebudou chybět, tak je model D7500 určitě schopným přístrojem, který ve spoustě oblastí dokáže držet krok s modelem D500.

 • Josef Juřík
  Odpovědět

  D500

  Josef Juřík 19.05.2017 000 08:54:13

  Dobrý den. Ještě několik dotazů. 1. Nikde sem se nedočetl jestli má funkce HDR, D lighting, příp.jakým způsobem je nahrazuje? 2. Jaké má obrazové formáty ( 3:2, 16:9, 1:1 ap. ) ? 3. To samý platí pro video, jaké obrazové formáty nabízí? Předem dík za odpověď.

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D500

   Jakub Valdivia 19.05.2017 000 16:07:10

   Dobrý den, fotoaparát Nikon D500 má funkcí HDR i Active D-Lightning. Poměr stran obrazu při fotografování je 3:2. Video se natáčí v poměru stran 16:9.

 • Honza Černý
  Odpovědět

  D500vsD750

  Honza Černý 05.05.2017 000 09:54:23

  Dobrý den, uvažuji o d750 nebo d500. Fotím wildlife , krajinu ,sport,portréty a noční fotky (hlavně hvězdy). Nevím který z nich je pro mě lepší ,protože jsem nikdy na Fx nefotil. Vím že hodně lidí říká ,že Fx je lepší než Dx ,ale myslím že d500 by se mohla rovnat fx. Nejnovější snímač oproti staršímu . Tělo d500 mi přije víc profi než d750 .Nejsem profesionál a občas se mi crop hodí a občas zase ne . Díky

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D500vsD750

   Jakub Valdivia 05.05.2017 000 17:51:46

   Dobrý den, osobně bych s přihlédnutím na vaše požadavky preferoval model Nikon D500. Nabídne profesionální a špičkově vybavené tělo fotoaparátu. Dále má výhodu ve výrazně lepším a rychlejším ostření, sériovém snímání a rychlosti reakcí. I za zhoršených světelných podmínek dokáže Nikon D500 poskytovat snímky s minimálním množstvím šumu díky novému snímači a procesoru.

 • Alice Žitková
  Odpovědět

  kabelová spoušť

  Alice Žitková 19.04.2017 000 13:06:12

  Dobrý den, máte k nikonu d500 kabelovou spoušť? Děkuji

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:kabelová spoušť

   Jakub Valdivia 19.04.2017 000 17:13:28

   Dobrý den, mohu nabídnout základní kabelovou spoušť od firmy Pixel: https://www.fotoskoda.cz/pixel-spoust-kabelova-rc201dc0-mc30-pro-nikon-d300d700d3d4/ .

 • Josef Juřík
  Odpovědět

  low pass filtr

  Josef Juřík 08.04.2017 000 12:32:49

  Dobrý den. Má tento Nikon D500 low pass filtr? Uvažuji o výměně D7200 buď za tuto D500 nebo za D750, ale ta má low low pas filtr a fotky z něj mi přijdou mírně neostré, matné. Co poradíte?

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:low pass filtr

   Jakub Valdivia 08.04.2017 000 18:54:26

   Dobrý den, fotoaparát Nikon D500 nemá low-pass filtr. Mohu zmíněný model D500 plně doporučit, je to špičkově vybavený a profesionální fotoaparát.

 • Michal Janata
  Odpovědět

  Náhrada za D3

  Michal Janata 06.02.2017 000 16:50:56

  Dobrý den, už nějakou dobu přemýšlím jestli nevyměním D3 za D500. Jde mi o rychlost snímání. Třeba na sport. Dále mám D810 a skla pro FX, s tím by neměl být řádný problém předpokládám. Jediné co, tak ohniskové vzdálenosti budu mít x1,5. Děkuji za odpověď

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Náhrada za D3

   Jakub Valdivia 07.02.2017 000 10:28:34

   Dobrý den, fotoaparát Nikon D500 je velmi povedeným přístrojem pro uživatele který hledá rychlý a spolehlivý přístroj. V ohledech rychlosti ostření, reakcí a obrazového výstupu dokáže model D500 porazit model D3. Objektivy jsou plně kompatibilní i s DX formátem. Přepočet ohniska je 1,5x.

 • Marcel Špeta
  Odpovědět

  D500 - PowerBank a SDHC

  Marcel Špeta 05.02.2017 000 15:43:06

  dobrý den, nikde jsem se nedočetl cože je to ten Nikon PowerBank v nabídce k D500. Dále mne zajímá výkon karty Lexar x2000 SDHC jestli se blíží výkonec XQD řešení a kolik snímků v serii se s ní dá pořídit na D500 při 10fps.

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D500 - PowerBank a SDHC

   Jakub Valdivia 06.02.2017 000 13:06:54

   Dobrý den, jedná se o malou powerbanku na nabíjení například mobilního telefonu v podobě fotoaparátu Nikon. Dle testů je karta XQD schopna zaznamenat až 200 fotografií v RAW formátu při rychlosti 10 fps. U použití karty typu SD je počet snímků cca 60.

 • Marcela Šmídová
  Odpovědět

  Kompatibilita objektivů a blesku

  Marcela Šmídová 19.12.2016 000 10:38:29

  Dobrý den, ráda bych se zjistila, zda mé objektivy a blesk budou kompatibilní s tímto tělem. Jedná se o: NIKON 35 mm f/1,8 AF-S G DX NIKON 55-200/4-5,6 G AF-S DX VR a blesk SB-600. Děkuji

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Kompatibilita objektivů a blesku

   Jakub Valdivia 19.12.2016 000 11:01:24

   Dobrý den, veškeré uvedené příslušenství je kompatibilní s fotoaparátem Nikon D500.

 • Tomáš Deckert
  Odpovědět

  D500 a Nikkor AF-S VR 18-200 mm 1:3,5 - 5,6 G ED

  Tomáš Deckert 24.10.2016 000 11:29:57

  Dobrý den, jak si stojí D500 s tímto objektivem na běžné focení? Na sport, zvířata a reportáž mám jiné objektivy, používal jsem s D300 na fotky z cest. Jak velký kompromis to je oproti Nikkor 16-80/2,8-4 E ED VR? Děkuji.

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D500 a Nikkor AF-S VR 18-200 mm 1:3,5 - 5,6 G ED

   Jakub Valdivia 24.10.2016 000 13:41:28

   Dobrý den, objektiv Nikon 18-200 mm bude zaostávat hlavně v rychlosti zaostření, kdy modelu D500 a jeho pokročilému AF modulu nebude stíhat. Pokud pomineme minimální clonu, tak objektiv 16-80 mm lépe kreslí v protisvětle a bude vykazovat méně optických vad. Pokud nebudete trvat na maximální kvalitě obrazového výstupu, tak je objektiv Nikon 18-200 mm slušná volba pro model Nikon D500.

 • Milan Fiedler
  Odpovědět

  Šum při vyšším ISO

  Milan Fiedler 01.09.2016 000 12:24:26

  Jaký je šum při vyšším ISO v porovnání s FX čipem (mám Nikon DF a D800)

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Šum při vyšším ISO

   Jakub Valdivia 01.09.2016 000 18:05:13

   Dobrý den, v přímém porovnání s modely FX si fotoaparát Nikon D500 stojí velmi dobře. I na vysokých hodnotách citlivosti ISO zaostává jen minimálně.

 • Jan Sazeč
  Odpovědět

  Nikon D 500

  Jan Sazeč 15.07.2016 000 19:11:48

  Je v krabici český návod a softwér úpravy fotek.

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D 500

   Jakub Valdivia 15.07.2016 000 21:46:14

   Dobrý den, český návod a základní program na úpravu fotografií jsou součástí balení.

 • Karel Suk
  Odpovědět

  Nikon D500

  Karel Suk 30.06.2016 000 18:57:02

  Dobrý den . Chci koupit set D500 + 16/80 a můj dotaz je. Je to jako u kanonu že do setu se dávaj neprodejný kusy objektivů ? Doporučil by jste mi jiný objektiv, peníze mám. Abych nemusel za 3 měsíce až zvládnu tělo koupit něco jiného. Fotím sport v halách ze 4 až 7 metrů. Děkuji.

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D500

   Jakub Valdivia 01.07.2016 000 12:52:54

   Dobrý den, objektiv 16-80 mm je dle Nikonu to nejlepší z objektivů v řadě "DX". Jeho kvalit bych se rozhodně nebál. Jinak by mohla být alternativa v podobě objektivu 24-70 mm: https://www.fotoskoda.cz/nikon-24-70-2-8-g-ed-af-s/ . Který má lepší světelnost, ale kvůli crop faktoru zase nemáte široký úhel záběru.

 • Rostislav Flek
  Odpovědět

  D500 a starší objektivy

  Rostislav Flek 11.06.2016 000 22:53:36

  Dobrý den, v některých popisech D500 se píše, že klade větší náročnost na použité objektivy. Na foru jsem se pak dočetl, že problém je v pokrytí či vykreslení scény, ale vysvětlení bylo dosti chaotické. Rád bych se zeptal jestli nevíte v jakém směru je myšleno, že D500 klade náročnost na použité objektivy a co říkáte na 35mm f1/8 a 18-105mm objektivy ve spojení s D500? Nerad bych měnil při koupi tohoto těla ještě dva objektivy. Děkuji za odpověd.

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D500 a starší objektivy

   Jakub Valdivia 12.06.2016 000 18:59:19

   Dobrý den, z mého hlediska to klade spíše větší náročnost na rychlost objektivu, pokud jej hodláte používat hlavně na sport a rychlou akci. Jinak i některé starší objektivy mohou být na Nikonu D500 kvalitní. Většinou pevné objektivy dokážu vykreslit vyšší rozlišení digitálních snímačů. Tyto dva uvedené objektivy budou s tělem bez problémů fungovat.

 • Ivan Coufalík
  Odpovědět

  Nikon D500

  Ivan Coufalík 05.05.2016 000 12:13:15

  Dobrý den! prosím o informaci, jaký je v D500 akumulátor. Uvažuji o koupi tohoto fotoaparátu a rád bych současně koupil i náhradní akku, pokud jsou již k mání. A ještě prosím o informaci, zda existují pro D500 ochranná skla na displeje a jaké jsou ceny. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D500

   Jakub Valdivia 05.05.2016 000 15:07:32

   Dobrý den, fotoaparát Nikon D500 používá akumulátory EN-EL15: https://www.fotoskoda.cz/nikon-enel15-pro-d7000v1/ . Fólii, či ochranné sklo přímo na tento fotoaparát zatím nemáme.

 • miloš kleiner
  Odpovědět

  D500

  miloš kleiner 30.04.2016 000 08:14:49

  Dobrý den, chtěl jsem si sám vyzkoušet nový fotoaparát D500. Vyzkoušel jsem si v prodejně vyfotografovat pár záběrů na svoji kartu SD používanou v D5100. Nastavil jsem formát NEF. Bohužel v počítači mi nejdou fotografie otevřít. Ke zpracování používám program Lightroom 5 s kterým bez problémů zpracovávám fotografie z D5100 rovněž ve formátu NEF. Proč nejdou otevřít fotografie z D500 ve stejném formátu?

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D500

   Jakub Valdivia 30.04.2016 000 08:44:52

   Dobrý den, pro zpracování RAW formátu z fotoaparátu Nikon D500 je zapotřebí nejnovější verze softwaru Lightroom. Verze 5 je zastaralá.

   • Mirek
    Odpovědět

    D500

    Mirek 12.05.2016 000 09:07:06

    Alternativou může být stáhnout Adobe DNG Converter version 9.5 a převést NEF do DNG formátu.

 • Hana Schwarzová
  Odpovědět

  Nikon D500 nebo Pentax K-1

  Hana Schwarzová 31.03.2016 000 17:46:50

  Dobrý den, mám Nikon 5300 s objektivem Nikon 18-300mm a Nikon 5500 s objektivem Sigma 17-70mm a Nikon 18-55mm. Moc se mi líbí nový Nikon 500 a tak se zabývám myšlenkou, zda ty moje fotoaparáty nevyměnit za nový model. Myslíte, že bych si koupí nového Nikonu 500 polepšila? Líbí se mi na něm hlavně výklopný displej a také množství ostřících bodů. Fotím hlavně přírodu, krajinu, květiny a psy v pohybu. Jsem vášnivý fotograf a fotím téměř denně. Zároveň ale zvažuji i nový Pentax K-1, který má rovněž výklopný displej a zároveň o dost větší rozlišení. Je to full frame, což samo o sobě určitě zaručuje vysokou kvalitu snímků. Poraďte mi prosím, zda se mi výměna fotoaparátů vyplatí a pokud ano, zda zvolit raději Nikon D500 anebo Pentax K-1. Samozřejmě co se týká objektivů, byl by pro mě vhodnější Nikon. Pokud bych zvolila Pentax, vybrala jsem pro něj objektiv Tamron 28-70mm anebo zvažuji nový bjektiv Pentax 28-105mm. Pomozte mi prosím vyřešit moje dilema. Chtěla bych hlavně, aby moje fotky měly profesionální kvalitu. Děkuji za odpověď

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D500 nebo Pentax K-1

   Jakub Valdivia 01.04.2016 000 19:28:42

   Dobrý den, fotoaparát Nikon D500 bude bezkonkurenční přístroj zejména pro rychlé a náročné situace. Sport v halách, fotografování za zhoršených podmínek a podobné situace jsou pro tento přístroj ideální. Pokud preferujete spíše plnoformátovou zrcadlovku tak bych nabídnul Nikon D750: https://www.fotoskoda.cz/nikon-d750/ .

 • Miloš Kleiner
  Odpovědět

  Nikon D500 / D750

  Miloš Kleiner 24.03.2016 000 19:44:27

  Dobrý den, Mám Nikon D5100 a objektivy Nikon 16-85, 10-24, 70-200/4, 20/1,8, 105. Uvažuji o novém fotoaparátu. Přemýšlel jsem o D 750, ale teď, když se objevila D500 tak nevím jak se rozhodnout. Fotím hlavně přírodu. Děkuji za radu.

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D500 / D750

   Jakub Valdivia 25.03.2016 000 08:52:06

   Dobrý den, fotoaparát Nikon D500 je výborný zejména na rychlou akci, sportovní fotografii nebo wildlife. Lepší dynamický rozsah, vhodný na krajinářskou fotografii, má zase model Nikon D750. Pro vaše účely bych se zaměřil na Nikon D750.

 • JAN FRIEDMAN
  Odpovědět

  opravte cenu

  JAN FRIEDMAN 19.01.2016 000 13:24:48

  set za 82.990€????? D500+OBJEKTIV

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:opravte cenu

   Jakub Valdivia 19.01.2016 000 14:44:41

   Dobrý den, vídím teď cenu na internetu a je uvedená v CZK měně.

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací