NIKON D500 | FotoŠkoda
NIKON D500
Recenze

Původní cena

56 390,-

NIKON D500

*****
(1 recenze) | Kód produktu: 4015010 | PN: VBA480AE

Nikon D500 je pomyslným nástupcem veleslavné a oblíbené zrcadlovky D300/D300S – profesionálního fotoaparátu s APS-C snímačem. D500 má snímač o rozlišení 20,9 MPx se špičkovým AF a bleskovými rychlostmi, které se projevují například ve schopnosti 10 sn./s při sériovém snímání. Není to ovšem „pouze“ velmi výkonný fotoaparát, ale i videokamera schopná zachytit 4K video. Brzdit vás nebude ani buffer (vyrovnávací paměť), která pojme až 200 RAWů za sebou a JPEGy pak do naplnění karty (SDXC nebo ještě rychlejších XQD). Mile překvapí také AF modul a procesor, který je shodný s vrcholným modelem D5!
Více o produktu »

 • špičkový APS-C DSLR fotoaparát
 • DX CMOS snímač s rozlišením 20,9 MPx
 • AF modul MultiCam 20K – 153 bodů, 99 křížových, citlivost středního –4EV a ostatních –3EV
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 95%

Na Nikon D500 jsme čekali spoustu let a myslím, že se to vyplatilo. Dnes, tedy s více než ročním odstupem od jeho představení můžeme říci, že Nikon ve svých marketingových materiálech opravdu nepřeháněl. Jedná se skutečně o čistě profesionální přístroj se vším všudy - kromě ceny.

 • špičkový obrazový výkon
 • minimální šum na vysokých citlivostech i se zachováním barevnosti
 • velice výkonný AF systém se 153 body
 • nemá výklopný blesk

Ukázkové snímky

Základní popis

 • špičkový APS-C DSLR fotoaparát
 • DX CMOS snímač s rozlišením 20,9 MPx
 • AF modul MultiCam 20K – 153 bodů, 99 křížových, citlivost středního –4EV a ostatních –3EV
 • procesor EXPEED 5
 • funkce „Snap­Bridge“ umožňuje trvalé Bluetooth (4.1) spojení fotoaparátu s chytrým zařízením
 • standardní rozsah citlivosti je 100–51 200 ISO a s rozšířením 50–1 640 000 ISO
 • utěsněné tělo proti vodě a prachu, kovová konstrukce
 • výklopný dotykový displej a 100% hranolový hledáček
 • 4K video, Wi-Fi a NFC
 • 10 sn./s sériové snímání
Specifikace od výrobce

Videoprezentace

Popis produktu NIKON D500

Digitální zrcadlovka Nikon D500 získala ocenění

Red Dot Award: Product Design 2016

Cena Red Dot Award: Product Design je ocenění světové třídy, které je udělováno výrobkům uvedeným v posledních dvou letech, které se vyznačují výjimečností celkem devíti sledovaných parametrů, mezi které patří inovativnost, funkčnost, ergonomie, ekologie a odolnost.

 

Tipa Award 2016: Nejlepší APS-C zrcadlovka pro pokročilé uživatele

Pro ceny TIPA Awards 2016 byly vybírány nejlepší produkty z oboru fotografie a zpracování obrazu uvedené na trh mezi 1. dubnem 2015 a 31. březnem 2016. Produkty se vybíraly na základě hlasování redaktorů prestižních časopisů věnovaných fotografování a práci s obrazem z celého světa.

Shrnutí DSLR Nikon D500 (reddot)

„D500 je nová vlajková digitální jednooká zrcadlovka formátu DX společnosti Nikon. Je vybavena stejným 153bodovým automatickým zaostřováním jako D5 a podporuje jisté zachycení zamýšleného objektu s vysokorychlostním (přibližně 10 obr./s*1) sériovým snímáním. Zavedení nového systému zpracování obrazu EXPEED 5 a nového snímače CMOS formátu DX společnosti Nikon zajišťuje špičkovou kvalitu obrazu při široké škále standardních citlivostí, od ISO 100 po 51200, při pořizování statických snímků i záznamu videosekvencí. Fotoaparát dále vychází vstříc potřebám profesionálů s podporou pro záznam videosekvencí 4K UHD (3 840 × 2 160) a také s aplikací SnapBridge, která umožňuje snadno připojit fotoaparát k chytrému zařízení (chytré telefony a tablety se systémem iOS nebo Android™).“

Poznámky asociace TIPA k fotoaparátu Nikon D500

„Zavedením nového systému zpracování obrazu EXPEED 5 a nového snímače CMOS formátu DX společnosti Nikon pro fotoaparát D500 bylo dosaženo širokého rozsahu standardní citlivosti (ISO 100–51 200) rozšiřitelného až na ekvivalent ISO 1 640 000 (Hi 5). Fotoaparát D500 přináší vysokorychlostní sériové snímání s rychlostí až 10 snímků za sekundu (s automatickým zaostřováním a řízením expozice) a až 79 snímků RAW (14 bitů, bez komprese) v jedné sérii. Vedle statických snímků podporuje fotoaparát D500 také záznam videosekvencí 4K UHD (3840 × 2160)/30p, full-HD a časosběrného snímání. Je vybaven 3,2palcovým dotykovým displejem (přibližně 2,36 miliónů bodů) pro snadné fotografování a prohlížení. Fotoaparát může zaznamenávat do slotů pro karty XQD a SD (do obou současně) a je kompatibilní s aplikací SnapBridge, která umožní ho snadno připojit k chytrému zařízení, aby uživatelé mohli přenášet a sdílet své snímky.“


 

Výkon nejvyšší úrovně – hbitost formátu DX. Pokročte dále s fotoaparátem D500.

Přístroj D500 jako menší sourozenec fotoaparátu Nikon D5, vlajkové lodi fotoaparátů formátu FX, nabízí fenomenální výkon a přesnost. Systém automatického zaostřování Nikon nové generace se 153 zaostřovacími poli poskytuje výjimečně široké pokrytí obrazového pole. Nový obrazový snímač a snímač měření expozice zajišťují fenomenálně přesné rozpoznání objektu a vysokou úroveň detailů. Fotoaparát umožňuje fotografovat frekvencí až 10 sn./s a výkonná vyrovnávací paměť dovoluje pořídit až 200 snímků NEF (RAW) v jedné rychlé sérii. Kombinace těchto vlastností znamená, že můžete fotografovat při nastavené maximální kvalitě obrazu nepřetržitě po dobu neuvěřitelných 20 sekund. A filmovým tvůrcům jdoucím do extrémů umožňuje funkce D-Movie zaznamenávat videosekvence s vysokým rozlišením 4K/UHD v délce až 29 minut a 59 sekund přímo ve fotoaparátu.

Automatické zaostřování špičkové úrovně: záruka extrémní přesnosti

Fotoaparát D500 je vybaven stejným systémem automatického zaostřování jako Nikon D5, vlajková loď přístrojů formátu FX, a zaostřuje s naprostou přesností i v téměř úplné tmě. Tento fenomenální systém automatického zaostřování nabízí 153 zaostřovacích polí včetně 99 křížových snímačů a zajišťuje bezprecedentní pokrytí téměř celé šířky obrazového pole hledáčku. Citlivost automatického zaostřování začíná hodnotou jasu –4 EV u středního zaostřovacího pole a ?3 EV (ISO 100, 20 °C) u ostatních zaostřovacích polí pro lepší výkonnost za nízké hladiny osvětlení. Malé objekty, které se pohybují vysokou rychlostí, lze nyní sledovat s novou úrovní přesnosti a objekty na okrajích obrazového pole jsou snáze rozpoznány. Systém umožňuje v režimu kontinuálního zaostřování využívat 153, 72 nebo 25 zaostřovacích polí. Všech 153 zaostřovacích polí podporuje objektivy AF NIKKOR se světelností f/5,6 nebo vyšší a 15 zaostřovacích polí uprostřed obrazu pracuje při efektivní světelnosti f/8.

Pokročte dále: rychlost definující obraz

Extrémně vysoký výkon fotoaparátu D500 snadno zachytí rozhodující okamžiky. Přístroj umožňuje fotografovat frekvencí až 10 sn./s s využitím měření expozice a AF sledování nebo se zrcadlem v horní poloze. AF sledování a viditelnost obrazu v hledáčku jsou nyní značně lepší při fotografování rychlých sportů a libovolných scén s objekty, které často náhle mění směr svého pohybu. Nový obvod ASIC automatického zaostřování poskytuje za všech okolností maximální výpočetní výkon výhradně automatickému zaostřování. Rychlejší sekvenční mechanismy závěrky a zrcadla výrazně zkracují dobu ztemnění hledáčku během rychlého sériového snímání. Výkonná vyrovnávací paměť fotoaparátu umožňuje pořídit až 200 snímků NEF (RAW) nebo velkých snímků JPEG v jedné sérii. Dva sloty pro paměťové karty (jeden pro karty XQD a jeden pro karty SD UHS II) snadno zvládají působivé snímací frekvence a zaručují okamžité vyprázdnění vyrovnávací paměti pro další sérii. Port USB 3.0 umožňuje rychlý přenos velkých množství dat a vestavěné připojení SnapBridge zajišťuje bezdrátový přenos snímků. Fotografům požadujícím řešení s ještě rychlejším přenosem dat nabízí fotoaparát D500 kompatibilitu s volitelným rozhraním WT-7A, které umožňuje přenos souborů na server FTP nebo do počítače rychlostí až 866,7 Mb/s.

Získejte technicky perfektní snímky: výkonný obrazový snímač a snímač měření expozice

Bez ohledu na to, jestli budete fotografovat běžícího geparda nebo klíčové okamžiky u extrémních sportů, fotoaparát D500 zachytí vše. A ne na ledajakých snímcích. Obrazový snímač CMOS formátu DX s 20,9 milionu pixelů a RGB snímač měření expozice 180K (180 000 pixelů) společně zajišťují perfektně přesné rozpoznání objektu a detailní zachycení obrazu s bohatou tonální gradací. Fotoaparát D500 je vybaven rovněž rychle reagujícím 8cm (3,2˝) výklopným dotykovým monitorem LCD s 2 359 000 pixely, který poskytuje vysokou míru svobody při fotografování z nadhledu a podhledu. Monitor umožňuje snadno procházet a vybírat klíčové snímky a zadávat informace o autorovi, poloze a síti, informace IPTC a informace o autorských právech. Při fotografování v režimu živého náhledu lze využívat dotykové ovládání pro nastavení zaostřovacích polí, spuštění závěrky nebo manuální změření a nastavení dat bodového vyvážení bílé barvy ve zvoleném místě obrazového pole. Pro ještě vyšší míru kontroly jsou k dispozici předvolby Picture Control 2.0 pro snadné definování parametrů obrazu při pořizování statických snímků i videosekvencí. Předvolba Ploché usnadňuje postprodukci a získání maximálního dynamického rozsahu a umožňuje jemné vyvážení úrovně detailů s využitím parametru Zřetelnost.

Žádný strach ze tmy: získejte snímky objektů, které ostatní ani nezpozorují

Fotoaparát D500 nemá strach z obtížných světelných podmínek. Díky výjimečně širokému rozsahu citlivostí ISO nabízí přístroj nové fotografické příležitosti za nízké hladiny osvětlení a velmi dobře zvládá i nejvyšší jasy. Nový systém zpracování obrazu Nikon EXPEED 5 zaručuje nedostižně vysokou kvalitu obrazu v rámci celého standardního rozsahu citlivostí ISO 100 až 51 200. Jemný šum je dramaticky redukován a svou vysokou kvalitu si uchovávají i výřezy ze snímků pořízených při vysokých citlivostech ISO. Rozsah citlivostí ISO lze dále rozšířit směrem dolů na hodnotu ekvivalentní ISO 50 prostřednictvím nastavení Lo 1 nebo na působivou hodnotu ekvivalentní ISO 1 640 000, a to prostřednictvím nastavení Hi 5. V kombinaci se systémem automatického zaostřování fotoaparátu, který pracuje v téměř úplné tmě (?4 EV při použití středního zaostřovacího pole), umožňuje nastavení Hi 5 fotografovat v situacích, ve kterých byste se o to dříve vůbec nepokusili. Neuvěřitelně vysoké hodnoty ISO, které umožňují pořizovat barevné snímky bez blesku, jsou vhodné rovněž pro specializované použití, jako je sledování nebo bezpečnostní aplikace.

Kinematografický výkon 4K/UHD

Přístroj D500 nabízí jako první digitální jednooká zrcadlovka Nikon formátu DX možnost záznamu videosekvencí s vysokým rozlišením 4K/UHD ve fotoaparátu a poskytuje tak zcela novou úroveň všestrannosti při natáčení filmů. Videosekvence 4K/UHD (3 840 × 2 160 pixelů) v délce až 29 minut a 59 sekund lze zaznamenávat frekvencí 30p/25p/24p s využitím nativního výřezu s daným počtem pixelů, což zaručuje nejvyšší možnou kvalitu obrazu. Záznam Full HD videosekvencí (1 080p) je k dispozici při snímací frekvenci až 50p/60p v kombinaci s různými formáty obrazového pole, rovněž včetně volitelného nativního výřezu s rozlišením Full HD. Elektronická redukce vibrací Nikon dramaticky potlačuje účinky chvění fotoaparátu při záznamu Full HD videosekvencí z ruky. Při filmování v expozičním režimu M lze nastavovat citlivost pro veškerá volitelná rozlišení a formáty obrazového pole od hodnoty ISO 100 až do maximální hodnoty Hi 5. Automatická regulace citlivosti ISO umožňuje využívat citlivosti v rozmezí ISO 200 až Hi 5 a dovoluje předvolit maximální hodnotu ISO, se kterou budete chtít pracovat. Fotoaparát nabízí čistý výstup HDMI: videosekvence včetně režimu 4K/UHD lze zaznamenávat na paměťovou kartu nebo posílat v nekomprimované formě na výstup HDMI v 8bitovém formátu 4:2:2 YCbCr. Výstup HDMI je k dispozici při dálkovém snímání pro všechna rozlišení videosekvencí. Mezi další vybavení patří vestavěný intervalový spínač a funkce kvalitních časosběrných videosekvencí 4K/UHD.

Hbitost formátu DX: a odolnost jakou potřebujete

Na fotoaparát D500, který je malým sourozencem přístroje D5, se můžete spolehnout i tehdy, pokud vás vaše fotografie zavede do extrémních snímacích prostředí. Pevné kovové tělo přístroje kombinuje součásti z tvrdé hořčíkové slitiny a uhlíkových vláken pro získání lehké a odolné konstrukce. Všechny spoje, tlačítka a voliče jsou plně utěsněny proti klimatickým vlivům. Energeticky úsporná konstrukce poskytuje maximální počet snímků na jedno nabití baterie. Volitelný multifunkční Battery Pack MB-D17 podporuje tři různé typy baterií a usnadňuje držení fotoaparátu při fotografování na výšku. A výkonná závěrka je testována na 200 000 pracovních cyklů.

Objektivy NIKKOR: výhoda formátu DX při fotografování teleobjektivy

Legendární objektivy Nikon NIKKOR poskytují nedostižnou brilanci obrazu a všestrannost. Fotoaparát D500 je kompatibilní s kompletní řadou objektivů NIKKOR formátu DX a prodlužovací faktor 1,5× obrazového snímače formátu DX poskytuje účinek prodloužení ohniskové vzdálenosti oproti fotografování objektivy se stejnými ohniskovými vzdálenostmi na formátu FX. Stačí zkombinovat fotoaparát D500 s objektivem AF-S NIKKOR 80–400 mm f/4,5–5,6G ED VR a obrazový úhel objektivu při použití nejdelší ohniskové vzdálenosti bude ekvivalentní obrazovému úhlu objektivu 600 mm na digitální jednooké zrcadlovce formátu FX. Při porovnání této kombinace s možnostmi u formátu FX získáváte výhodu přibližně poloviční hmotnosti a délky použitých teleobjektivů – výrazná výhoda v situacích, kdy chcete cestovat nalehko. Nyní se můžete sami přenést do srdce každé akce nebo zaostřit přesně na okraj obtížně dostupného ptačího hnízda bez problematické manipulace s vybavením, která se vyskytuje při použití těžších profesionálních komponent.

Vyjasnění všech stínů

Fotoaparát D500 je plně kompatibilní s osvědčeným systémem i-TTL/systémem kreativního osvětlení Nikon a s novým systémem rádiového pokrokového bezdrátového osvětlení. To znamená, že jej můžete snadno používat s blesky, jako je profesionální model SB-910, kompaktní model SB-700 nebo model SB-5000, který je vybaven technologií rádiového ovládání. V kombinaci s volitelným vysílačem/přijímačem WR-R10 může fotoaparát D500 ovládat a dálkově odpalovat až šest skupin blesků SB-5000 z jiné místnosti, zpoza rohu nebo venku na jasném slunečním světle.

Udržujte fotoaparát trvale spojený s chytrými zařízeními s pomocí funkce SnapBridge

D500 je první digitální jednooká zrcadlovka společnosti Nikon, která je kompatibilní s aplikací SnapBridge. Tato chytrá aplikace od společnosti Nikon využívá úspornou technologii Bluetooth Low Energy (BLE) a udržuje neustálé spojení mezi vaším fotoaparátem a chytrým telefonem nebo tabletem, a to s minimální spotřebou. Můžete automaticky synchronizovat fotografie do svého chytrého zařízení během fotografování, aniž byste tím vyčerpávali baterii fotoaparátu. Snímkům synchronizovaným během fotografování je automaticky změněna velikost, takže je můžete snadno prohlížet a nahrávat na sociální média. Můžete také ovládat klíčové funkce fotoaparátu ze svého chytrého zařízení a snadno přidávat do snímků geografické značky. Kromě toho vám aplikace SnapBridge pokaždé, když přistanete na novém místě, automaticky aktualizuje místní čas a čas UTC ve fotoaparátu pomocí informací GPS na vašem chytrém zařízení. Vaše snímky budou vždy správně uspořádány podle data a času, ať už přeletíte jakýkoli počet časových pásem. A díky funkci NFC (Near Field Communication) vestavěné ve fotoaparátu D500 připojíte fotoaparát ke svému chytrému zařízení velmi snadno, až budete chtít poprvé aktivovat aplikaci SnapBridge.

Více o technologii SnapBridge

Rozměry a hmotnost

Rozměry (Š × V × H): cca 147 × 115 × 81 mm
Hmotnost: cca 860 g včetně baterie a paměťové karty XQD, ale bez krytky těla; cca 760 g (pouze tělo fotoaparátu)

Obsah balení

Nikon D500
Popruh AN-DC17
Krytka těla BF-1B
Baterie EN-EL15
Nabíječka baterií MH-25a
Kabel USB UC-E22

Parametry produktu

BajonetNikon F
Barvačerná
Časosběrano
Druh pamětiSDXC | SD/SD (dual slot) | XQD | SD/XQD (dual slot)
Druh snímačeCMOS
Formát snímkuRAW | JPEG | TIFF
Hmotnost (g)860
LCD obrazovkadotyková | 3,2"
Max. citlivost v ISO51 200
Min. citlivost v ISO100
NapájeníEN-EL15
Nejrychlejší čas závěrky1/8 000
Počet fotografií za vteřinu10
Režimy zaostřovacích políFace detection | Jednotlivý AF bod | Automatický výběr AF bodu | Sledování objektu | Skupiny bodů | Skupiny bodů - volitelný počet bodů
RozhraníX-sync konektor | systémový blesk | kabelová spoušť | HDMI | mikrofonní vstup | sluchátkový výstup (3,5 mm) | Wi-Fi + NFC | USB 3.0 | bluetooth
Rozlišení LCD (px)2 359 000
Rozlišení v Mpx21
Scénické režimyano
Stabilizace obrazuoptická (v objektivu)
Synchronizace s bleskem1/250
Velikost snímačeAPS-C (crop 1,5×)
Vlastnosti tělakovové | 100% hledáček | živý náhled | připojení gripu | stavový displej | náhled hloubky ostrosti
Zaostřovací body (křížové)153 (99)
Záznam videaFull HD (1920 x 1080) | 4K (4096 x 2160)
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX
 • DX objektiv s 2× zoomem 12–24 mm
 • Světelnost f/4
 • Asférické a ED členy
34 990,-
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

*****
(3 recenze)
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S
Recenze testcentrum
 • Profesionální extrémně širokoúhlý objektiv NIKKOR se zoomem 14-24 mm
 • Světelnost f/2,8
 • Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat
48 490,-
Skladem 2 - 3 ks
NIKON 24-70 mm f/2,8 G ED AF-S

NIKON 24-70 mm f/2,8 G ED AF-S

*****
(2 recenze)
NIKON 24-70 mm f/2,8 G ED AF-S
 • rozsah ohniskových vzdáleností 24-70 mm (Při použití formátu DX: 36-105mm)
 • antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat pro redukci reflexů a závoje
 • štíhlý, odolný a lehký tubus
42 990,-
Skladem 2 - 3 ks
NIKON 45 mm f/2,8 D ED PC-E Micro

NIKON 45 mm f/2,8 D ED PC-E Micro

NIKON 45 mm f/2,8 D ED PC-E Micro
 • Nikon PC-E Micro NIKKOR 45mm f/2.8D ED
 • Korekce perspektivy (PC-E)
 • Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat
53 490,-
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(7 recenzí)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

120,-
Skladem > 5 ks
HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

*****
(3 recenze)
HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

Držáček víčka objektivu, uchycení pomocí pryžové smyčky na objektiv.

120,-
Skladem > 5 ks
FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox
 • Fotoaparát drží vždy pevně u těla bez přidržování rukou
 • Inovativní konstrukce připevňovací destičky
 • Bezpečné nošení
EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D500

EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D500

EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D500
 • silikonové pouzdro pro Nikon D500
 • chrání před poškrábáním a zmírňuje následky pádů
 • zachovává jeho plné ovládání
NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

*****
(1 recenze)
NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

Nikon R1C1 = unikátní sada bezdrátově ovládaných blesků pro makrofotografii. Sada obsahuje dva dálkově ovládané blesky SB-R200, upevňované na objektiv a spouštěné...

20 990,-
NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit

NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit

NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit
 • Unikátní sada bezdrátově ovládaných blesků pro makrofotografii
 • Obsahuje dva dálkově ovládané blesky SB-R200, difuzéry pro frontální osvětlení, filtry...
 • Plně automatické TTL řízení zábleskové expozice
14 990,-
Skladem > 5 ks
NIKON SB-700 Blesk

NIKON SB-700 Blesk

*****
(9 recenzí)
NIKON SB-700 Blesk
 • výkonný blesk disponující inteligentním systémem i-TTL komunikace umožňuje všestranné...
 • vylepšení oproti modelu SB-600: větší rozsah zoomu (24 - 120 mm), inovované obvody...
8 490,-
Skladem > 5 ks
NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon
 • Směrné číslo 16 (ISO 100)
 • Řízení zábleskové expozice Nikon i-TTL
 • Vhodný pro objektivy s filtrovým závitem 49 až 82 mm
9 690,-
Skladem 2 - 3 ks
MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

*****
(1 recenze)
MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou
 • max. výška s vytaženým střed. sloupkem: 181.5 cm
 • max. výška: 151,5 cm
 • min. výška: 9.0 cm
8 690,-
Skladem 2 - 3 ks
GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD

GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD

GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD
Sleva
 • výhodný set čtyř sekčního karbonového stativu a kulové stativové hlavy
 • maximální zatížení stativu [kg] 10, hlavy 14
 • maximální výška s vysunutou středovou tyčí v [cm] 159
17 990,-
Poslední kus
GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD

GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD

*****
(4 recenze)
GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD
Recenze Sleva

Původní cena

14 990,-
 • kompaktní stativ s kulovou hlavou
 • nízká hmotnost (1,055 kg)
 • ve vysunutém stavu má stativ 153 cm (s hlavou 162 cm)
13 990,-
Skladem > 5 ks
ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

*****
(8 recenzí)
ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou
Recenze
 • Vyrobeno z osmivrstvého karbonu
 • Nízká hmotnost 1,63 kg
 • Maximální výška 171,5 cm
4 890,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

*****
(8 recenzí)
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II
 • SDXC karta s kapacitou 32 GB
 • Maximální rychlost čtení: 280 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
1 790,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

*****
(1 recenze)
SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
 • SDXC karta s kapacitou 128 GB
 • Maximální rychlost čtení: 300 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
5 990,-
Skladem 2 - 3 ks
SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

*****
(9 recenzí)
SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
 • Velmi rychlá paměťová karta standardu SDXC s kapacitou 64 GB
 • Nabízí rychlost čtení až 300 MB/s, rychlost zápisu až 260 MB/s
 • Podporuje specifikaci UHS-II (vhodná je tak pro full HD videa i 4K nahrávání) a U3 včetně
3 290,-
Skladem > 5 ks
SONY SDXC 128GB TOUGH UHS-II SF-M 150 MB/s

SONY SDXC 128GB TOUGH UHS-II SF-M 150 MB/s

SONY SDXC 128GB TOUGH UHS-II SF-M 150 MB/s
 • Extrémní odolnost
 • Stupeň krytí IP68
 • Kapacita 128 GB
2 290,-
Skladem 4 - 5 ks
AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

Nabíjecí plato Avacom pro Nikon EN-EL15 je určené k nabíječkám AVACOM AV-MP.

80,-
Skladem > 5 ks
AVACOM Nikon EN-EL15

AVACOM Nikon EN-EL15

*****
(2 recenze)
AVACOM Nikon EN-EL15

Baterie Avacom Nikon EN-EL15 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

790,-
Skladem > 5 ks
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě...
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
269,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
25,-
Skladem > 5 ks
ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)
 • Kompletní kvalitní čistící sada pro objektivy
1 190,-
Skladem > 5 ks
HOODMAN očnicová mušle HEYEN22R pro Nikon D500/D810/D5

HOODMAN očnicová mušle HEYEN22R pro Nikon D500/D810/D5

HOODMAN očnicová mušle HEYEN22R pro Nikon D500/D810/D5
Sleva

Očnicová mušle Hoodman H-EYEN22R s pryžovou clonou umožňuje lepší vnímání obrazu v hledáčku i při fotografování v prostředí s výrazným bočním světlem. Očnice je určena...

480,-
Skladem 2 - 3 ks
RODE VideoMic RYCOTE mikrofon

RODE VideoMic RYCOTE mikrofon

*****
(2 recenze)
RODE VideoMic RYCOTE mikrofon

Rode VideoMic je špičkový mikrofon, určený pro použití s širokou škálou různých videokamer.

2 790,-
Poslední kus
NIKON ME-1 STEREO mikrofon pro P7000/D7000/D300s/D3s/V1

NIKON ME-1 STEREO mikrofon pro P7000/D7000/D300s/D3s/V1

*****
(1 recenze)
NIKON ME-1 STEREO mikrofon pro P7000/D7000/D300s/D3s/V1

Speciální stereofonní mikrofon Nikon ME-1 vytvořený pro rozšíření možností záznamu zvuku u kompatibilních fotoaparátů Nikon. Inteligentní alternativa k vestavěnému...

RODE Stereo Video Mic PRO Rycote

RODE Stereo Video Mic PRO Rycote

*****
(3 recenze)
RODE Stereo Video Mic PRO Rycote

Stereo VideoMic Pro není jen nějakou evolucí Stereo VideoMic nebo stereo verzí VideoMic Pro. SVMP je konstrukčně zcela nový mikrofon a poskytuje díky páru 1/2"...

5 190,-
Skladem 2 - 3 ks
TASCAM TM-2X stereo mikrofon, orientace XY, 125 dB SPL

TASCAM TM-2X stereo mikrofon, orientace XY, 125 dB SPL

*****
(1 recenze)
TASCAM TM-2X stereo mikrofon, orientace XY, 125 dB SPL
 • Směrový stereo kondenzátorový mikrofon v konfiguraci XY
 • Navrženo zvládnout vysoký zvukový tlak až 120 dB SPL
 • Plovoucí nosná konstrukce používají ke snížení hluku vznikajícího při manipulaci
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Hodnocení odborníka 95%

Na Nikon D500 jsme čekali spoustu let a myslím, že se to vyplatilo. Dnes, tedy s více než ročním odstupem od jeho představení můžeme říci, že Nikon ve svých marketingových materiálech opravdu nepřeháněl. Jedná se skutečně o čistě profesionální přístroj se vším všudy - kromě ceny.

 • špičkový obrazový výkon
 • minimální šum na vysokých citlivostech i se zachováním barevnosti
 • velice výkonný AF systém se 153 body
 • odolnost proti prachu a stékající vodě
 • výklopný dotykový displej
 • připojení k chytrému telefonu pomocí WiFi a Bluetooth
 • 4K video
 • podsvětlená tlačítka
 • slot na XQD a SDXC karty
 • nemá výklopný blesk

Ukázkové snímky

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Příslušenství k produktu NIKON D500

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX
 • DX objektiv s 2× zoomem 12–24 mm
 • Světelnost f/4
 • Asférické a ED členy
34 990,-
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

*****
(3 recenze)
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S
Recenze testcentrum
 • Profesionální extrémně širokoúhlý objektiv NIKKOR se zoomem 14-24 mm
 • Světelnost f/2,8
 • Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat
48 490,-
Skladem 2 - 3 ks
NIKON 24-70 mm f/2,8 G ED AF-S

NIKON 24-70 mm f/2,8 G ED AF-S

*****
(2 recenze)
NIKON 24-70 mm f/2,8 G ED AF-S
 • rozsah ohniskových vzdáleností 24-70 mm (Při použití formátu DX: 36-105mm)
 • antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat pro redukci reflexů a závoje
 • štíhlý, odolný a lehký tubus
42 990,-
Skladem 2 - 3 ks
NIKON 45 mm f/2,8 D ED PC-E Micro

NIKON 45 mm f/2,8 D ED PC-E Micro

NIKON 45 mm f/2,8 D ED PC-E Micro
 • Nikon PC-E Micro NIKKOR 45mm f/2.8D ED
 • Korekce perspektivy (PC-E)
 • Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat
53 490,-
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(7 recenzí)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

120,-
Skladem > 5 ks
HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

*****
(3 recenze)
HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

Držáček víčka objektivu, uchycení pomocí pryžové smyčky na objektiv.

120,-
Skladem > 5 ks
FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox
 • Fotoaparát drží vždy pevně u těla bez přidržování rukou
 • Inovativní konstrukce připevňovací destičky
 • Bezpečné nošení
EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D500

EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D500

EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D500
 • silikonové pouzdro pro Nikon D500
 • chrání před poškrábáním a zmírňuje následky pádů
 • zachovává jeho plné ovládání
NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

*****
(1 recenze)
NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

Nikon R1C1 = unikátní sada bezdrátově ovládaných blesků pro makrofotografii. Sada obsahuje dva dálkově ovládané blesky SB-R200, upevňované na objektiv a spouštěné...

20 990,-
NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit

NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit

NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit
 • Unikátní sada bezdrátově ovládaných blesků pro makrofotografii
 • Obsahuje dva dálkově ovládané blesky SB-R200, difuzéry pro frontální osvětlení, filtry...
 • Plně automatické TTL řízení zábleskové expozice
14 990,-
Skladem > 5 ks
NIKON SB-700 Blesk

NIKON SB-700 Blesk

*****
(9 recenzí)
NIKON SB-700 Blesk
 • výkonný blesk disponující inteligentním systémem i-TTL komunikace umožňuje všestranné...
 • vylepšení oproti modelu SB-600: větší rozsah zoomu (24 - 120 mm), inovované obvody...
8 490,-
Skladem > 5 ks
NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon
 • Směrné číslo 16 (ISO 100)
 • Řízení zábleskové expozice Nikon i-TTL
 • Vhodný pro objektivy s filtrovým závitem 49 až 82 mm
9 690,-
Skladem 2 - 3 ks
MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

*****
(1 recenze)
MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou
 • max. výška s vytaženým střed. sloupkem: 181.5 cm
 • max. výška: 151,5 cm
 • min. výška: 9.0 cm
8 690,-
Skladem 2 - 3 ks
GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD

GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD

GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD
Sleva
 • výhodný set čtyř sekčního karbonového stativu a kulové stativové hlavy
 • maximální zatížení stativu [kg] 10, hlavy 14
 • maximální výška s vysunutou středovou tyčí v [cm] 159
17 990,-
Poslední kus
GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD

GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD

*****
(4 recenze)
GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD
Recenze Sleva

Původní cena

14 990,-
 • kompaktní stativ s kulovou hlavou
 • nízká hmotnost (1,055 kg)
 • ve vysunutém stavu má stativ 153 cm (s hlavou 162 cm)
13 990,-
Skladem > 5 ks
ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

*****
(8 recenzí)
ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou
Recenze
 • Vyrobeno z osmivrstvého karbonu
 • Nízká hmotnost 1,63 kg
 • Maximální výška 171,5 cm
4 890,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

*****
(8 recenzí)
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II
 • SDXC karta s kapacitou 32 GB
 • Maximální rychlost čtení: 280 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
1 790,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

*****
(1 recenze)
SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
 • SDXC karta s kapacitou 128 GB
 • Maximální rychlost čtení: 300 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
5 990,-
Skladem 2 - 3 ks
SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

*****
(9 recenzí)
SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
 • Velmi rychlá paměťová karta standardu SDXC s kapacitou 64 GB
 • Nabízí rychlost čtení až 300 MB/s, rychlost zápisu až 260 MB/s
 • Podporuje specifikaci UHS-II (vhodná je tak pro full HD videa i 4K nahrávání) a U3 včetně
3 290,-
Skladem > 5 ks
SONY SDXC 128GB TOUGH UHS-II SF-M 150 MB/s

SONY SDXC 128GB TOUGH UHS-II SF-M 150 MB/s

SONY SDXC 128GB TOUGH UHS-II SF-M 150 MB/s
 • Extrémní odolnost
 • Stupeň krytí IP68
 • Kapacita 128 GB
2 290,-
Skladem 4 - 5 ks
AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

Nabíjecí plato Avacom pro Nikon EN-EL15 je určené k nabíječkám AVACOM AV-MP.

80,-
Skladem > 5 ks
AVACOM Nikon EN-EL15

AVACOM Nikon EN-EL15

*****
(2 recenze)
AVACOM Nikon EN-EL15

Baterie Avacom Nikon EN-EL15 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

790,-
Skladem > 5 ks
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě...
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
269,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
25,-
Skladem > 5 ks
ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)
 • Kompletní kvalitní čistící sada pro objektivy
1 190,-
Skladem > 5 ks
HOODMAN očnicová mušle HEYEN22R pro Nikon D500/D810/D5

HOODMAN očnicová mušle HEYEN22R pro Nikon D500/D810/D5

HOODMAN očnicová mušle HEYEN22R pro Nikon D500/D810/D5
Sleva

Očnicová mušle Hoodman H-EYEN22R s pryžovou clonou umožňuje lepší vnímání obrazu v hledáčku i při fotografování v prostředí s výrazným bočním světlem. Očnice je určena...

480,-
Skladem 2 - 3 ks
RODE VideoMic RYCOTE mikrofon

RODE VideoMic RYCOTE mikrofon

*****
(2 recenze)
RODE VideoMic RYCOTE mikrofon

Rode VideoMic je špičkový mikrofon, určený pro použití s širokou škálou různých videokamer.

2 790,-
Poslední kus
NIKON ME-1 STEREO mikrofon pro P7000/D7000/D300s/D3s/V1

NIKON ME-1 STEREO mikrofon pro P7000/D7000/D300s/D3s/V1

*****
(1 recenze)
NIKON ME-1 STEREO mikrofon pro P7000/D7000/D300s/D3s/V1

Speciální stereofonní mikrofon Nikon ME-1 vytvořený pro rozšíření možností záznamu zvuku u kompatibilních fotoaparátů Nikon. Inteligentní alternativa k vestavěnému...

RODE Stereo Video Mic PRO Rycote

RODE Stereo Video Mic PRO Rycote

*****
(3 recenze)
RODE Stereo Video Mic PRO Rycote

Stereo VideoMic Pro není jen nějakou evolucí Stereo VideoMic nebo stereo verzí VideoMic Pro. SVMP je konstrukčně zcela nový mikrofon a poskytuje díky páru 1/2"...

5 190,-
Skladem 2 - 3 ks
TASCAM TM-2X stereo mikrofon, orientace XY, 125 dB SPL

TASCAM TM-2X stereo mikrofon, orientace XY, 125 dB SPL

*****
(1 recenze)
TASCAM TM-2X stereo mikrofon, orientace XY, 125 dB SPL
 • Směrový stereo kondenzátorový mikrofon v konfiguraci XY
 • Navrženo zvládnout vysoký zvukový tlak až 120 dB SPL
 • Plovoucí nosná konstrukce používají ke snížení hluku vznikajícího při manipulaci
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

NIKON D500

Přidat příspěvek
 • Jarda
  Odpovědět

  Jaká je maximální kapacita na SDXC/SDHC

  Jarda 15.04.2021 00:23:29
  Dobrý den jaká je možná přípustná kapacita na SDHC/SDXC u těla d500 Nikon u XQD je 128GB ke u SDXC nikde se nepíše děkuji za odpověď
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Jaká je maximální kapacita na SDXC/SDHC

   Jakub Valdivia 15.04.2021 11:50:45

   Dobrý den,

   dle stránek výrobce je podporována velikost až 512 GB SD karet. 

 • Jozef Z.
  Odpovědět

  Pomer strán

  Jozef Z. 11.09.2020 14:18:31
  Dobrý deň vám prajem. Poprosím ťa fotí Nikon D500 pomer strán 4:3 ??? Ďakujem
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Pomer strán

   Jakub Valdivia 16.09.2020 14:47:14

   Dobrý den,

   v nastavení fotoaparátu lze změnit poměr stran na 4:3. 

 • Karin R.
  Odpovědět

  D500 nebo D750

  Karin R. 15.11.2018 03:26:04
  Zdravím, nejspíš pro vás otřepaný dotaz D500 nebo D750 ale, momentálně vlastním D700, jsem s ní moc spokojená již asi 8let. Je opravdu skvělá, nicméně dosluhuje. Takže otázka zní: které tělo bude lepší jako náhrada za D700 ? Fotím převážně psy, psí sporty, akci ale i portrétové fotografie. Nicméně nejvíce akční foto. Vlastním tyto objektivy:
  Objektiv Nikon 70-200 mm F 2,8 G AF-S NIKKOR ED VR II
  Objektiv Nikon 24-70 mm F 2,8 AF-S G ED

  Nejsem schopna se rozhodnout, jít z FX do DX ale ta rychlost ostření u D500 a sériové snímání mě velmi láká.
  Opravdu nevím
  Jak to vidíte vy pokud přihlédnete k výbavě kterou mám teď?
  Velmi děkuji za odpověď
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D500 nebo D750

   Jakub Valdivia 17.11.2018 09:31:31
   Dobrý den, model Nikon D500 je vynikající přístroj, který nabídne špičkově rychlé reakce a ostření. Navíc má nejvyšší řadu těla, podobně jako má Nikon D700. Tedy ovládání na co jste zvyklá, menší vám navíc prodlouží ohnisko. Model D750 v tomto případě nabídne "pouze" FX velikost snímače, tedy lepší výstup na vysoké ISO, pružnější dynamiku obrazu a větší hloubku ostrosti.
 • žižka J.
  Odpovědět

  Nikon D500

  žižka J. 18.10.2018 16:13:38
  Dobrý den, fotím umělecký akt , glamour, portrét. Začínám i makro a přírodu. Chtěl bych se zeptat jestli se k tomuto účelu D500 hodí a nebo jaký by jste mi doporučili. Jde mi o co nejkvalitnější fotografie, ale D5 je pro mě už přeci jen drahá. Děkuji za odpověď. Příjemný zbytek dne. Žižka
  • Žižka J.
   Odpovědět

   Fotoaparát Nikon D500

   Žižka J. 01.11.2018 19:30:41
   Dobrý večer, děkuji za odpověď. Jestli ještě mohu, někde jsem četl, že Nikon D500 má menší šum a lepší (kvalitnější)tělo než Nikon D750, i proto jsem stále napochybách , který z nich zakoupit. Jak to prosim vás je? Děkuji. Žižka
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D500

   Jakub Valdivia 18.10.2018 20:44:28
   Dobrý den, pokud je na prvním místě obrazová kvalita a nebyla by potíž případná nutnost výměny některých objektivů, tak doporučím full-frame zrcadlovku Nikon D750. Díky většímu snímači je posun ve výstupu znatelný.
   • Žižka J.
    Odpovědět

    Nikon D500

    Žižka J. 01.11.2018 19:43:45
    Omlouvám se, ještě čtu u Vás na stránce, D750 je levnější než D500 a u D750 je v pravo dole napsáno ...lepší produkt D500...Je možné to v rámci možností vysvětlit.Moc děkuji a ještě jednou se omlouvám. Žižka
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Nikon D500

     Jakub Valdivia 02.11.2018 12:54:04
     Dobrý den, tělo fotoaparátu Nikon 500 je vyšší kategorie. Což znamená celohořčíkové tělo s upravenou ergonomií a rozmístěním ovládacích prvků. Výhoda modelu Nikon D750 je ve full frame snímači. Tedy nabídne lepší práci s hloubkou ostrosti, vyšší dynamiku obrazu a mírně lepší výstup šumu. Model Nikon D500 na druhou stranu nabídne rychlejší ostření, lepší tělo a ergonomii. Bude hodně záležet na jaký žánr fotografie přístroj využijete. Na sport a rychlou akci doporučím model Nikon D500. Pro krajinu, ateliér, portréty Nikon D750. Jedná se o velmi obecná doporučení, oba fotoparáty skvělě zvládají všechny žánry.
     • Žižka J.
      Odpovědět

      Nikon D500

      Žižka J. 02.11.2018 17:21:11
      Dobrý den, děkuji moc za odpověď. Ale ještě jestli mohu, co D850 ? Stačí normální PC? Vše co upravuji zvládá rychle a pohodlně v Photoshopu. Ale 850 má přeci jenom hodně megapixelů. A kromě velkého snímače, je velký rozdíl od D500? Ještě jednou děkuji. Žižka
      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:Nikon D500

       Jakub Valdivia 03.11.2018 11:28:15
       Dobrý den, fotoaparát Nikon D850 je špičkový přístoj, osobně na něj nedám dopustit. Nabídne vše co i nejnáročnější uživatel vyžaduje a navíc je teď za skvělou cenu. Na RAW soubory oceníte rychlejší počítač, ale to platí všeobecně v dnešní době.
       • Jan Ž.
        Odpovědět

        Nikon D500 - 850

        Jan Ž. 03.11.2018 20:37:48
        Dobrý večer, děkuji moc za odpovědi. J.Žižka
 • Jana Novakova
  Odpovědět

  dotaz

  Jana Novakova 03.04.2018 23:49:07
  Dobrý den. Zajímalo by mne zda když má D 500 dva sloty na paměťové karty. Jestli se dají kopírovat fotografie z jedné karty na druhou. Zejména z XQD na levnější ale pomalejší SDHC. Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:dotaz

   Jakub Valdivia 04.04.2018 13:05:32
   Dobrý den, fotoaparát Nikon D500 umožňuje kopírovat snímky z XQD karty na SD kartu.
 • Jiří Göllner
  Odpovědět

  D500 vs D750

  Jiří Göllner 27.03.2018 15:22:46
  Dobrý den aktuálně vybírám nové tělo NIKON. Dosel jsem ve svem vyberu k modelu D500 a D750. Momentálně mám D300 a D750 mě připadá rozměrově dost malá. Má starší procesor, ale je to Fx. Fotím přírodu, reportáž, makro, portréty. objektivy mám napůl Dx a Fx. Můžete mě doporučit?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D500 vs D750

   Jakub Valdivia 27.03.2018 16:05:46
   Dobrý den, model Nikon D500 je nástupcem modelu D300 po stránce ovládání, ergonomie a zpracování. I výkonem a rychlostí předčí model Nikon D750. Sice je model D500 osazen menším DX snímačem, ale obrazová kvalita je opravdu vynikající i při nízké hladině osvětlení. Osobně bych tím pádem volil právě Nikon D500.
   • Jiří Göllner
    Odpovědět

    D500

    Jiří Göllner 28.03.2018 11:37:44
    Děkuji za informaci, rád bych se ještě zeptal na údajný větší šum oproti D750, který popisujou na různých fórech. Je to od základního Iso typicky 100 nebo 200,400,800, 1600 ISO ??
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:D500

     Jakub Valdivia 28.03.2018 11:39:54
     Dobrý den, výraznější odstup v šumu nalezneme cca od hodnot 1600-3200. Pokud nebudeme zkoumat obraz na zvětšení 100% a více procent, tak bude rozdíl méně postřehnutelný.
 • Olda Sadilek
  Odpovědět

  Nikon D500 vs Sony Alpha A7 III

  Olda Sadilek 04.03.2018 18:51:32
  Dobry den, aktualne vybiram novy set. Dosel jsem ve svem vyberu k modelu D500 a D750. Tu jsem nasel zpravu o novince Sony Alpha A7 III. Muzete mi doporucit jeden ktery bude mit nej vystup? prevazne fotim rodinne aktivity ale take sportovni aktivity deti. predem dekuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D500 vs Sony Alpha A7 III

   Jakub Valdivia 05.03.2018 09:55:26
   Dobrý den, dle parametrů vypadá fotoaparát Sony A7 III špičkově, na reálné testy budeme muset ještě chvíli počkat. Sony má výhodu v absenci hluku závěrky, velikosti a obrazové kvalitě. Mě osobně se varianta od Sony velmi zamlouvá a sám jsem zvědavý jak si bude počínat vůči konkurenci. Předpokládám kvůli nejnovějším technologiím uvnitř fotoaparátu, že bude mířit velmi vysoko. Model Nikon D500 najde využití zejména při fotografování velmi rychlých akcí, má aktuálně nejlepší řadu autofocusu od Nikonu. Dále nabídne vysokou frekvenci sériového snímání a odolné profesionální tělo. Nikon D750 na druhou stranu nabídne full-frame snímač a vyvaženou výbavu za příjemnou cenu.
 • Milan Dobrovodský
  Odpovědět

  NIKON D 500

  Milan Dobrovodský 23.02.2018 08:49:17
  Dobrý den,mám prosím dotaz, co značí u D 500 fw. označení LF xxx...ostatní značky chápu...,děkuji a přeji příjemný den.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:NIKON D 500

   Jakub Valdivia 23.02.2018 13:24:51
   Dobrý den, omlouvám se, ale o jaké značky se jedná a kde by měly být umístěny?
   • Milan Dobrovodský
    Odpovědět

    NIKON D 500

    Milan Dobrovodský 26.02.2018 12:24:52
    Dobrý den,omlouvám se,že jsem napsal dotaz moc stručně...tedy mám D 500 a v meny firmware je označení LFxxx...co značí tento údaj,dalším rozumím...děkuji.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:NIKON D 500

     Jakub Valdivia 26.02.2018 12:50:42
     Dobrý den, děkuji za upřesnění. Jedná se o pouhé softwarové označení a nemá to pro uživatel žádný význam.
 • Vlasta Gal
  Odpovědět

  Vhodny objektiv d500

  Vlasta Gal 05.12.2017 21:45:22
  Dobry den, mam d5500, chci prejit na d500, ale prilis se mi uz nechce investovat i do 16-80 obj., i v ramci kitu se cena vyznamne navysi. Mam pevnou 35,50,85 jako univerzál 18-140. Opravdu je tento objektiv o tolim horsi nez 16-80? Jsem s nim celkem spokojena,krome kratkeho ohniska...ale tam mam nikon 10-20. Na dalku pak 70-300. Fotim zvirata v pohybu, sport a akce. Bude telu d500 objektiv 18-140 stacit? Rozsahem mi maximalne vyhovuje, kdyz nechci tahat nic jineho, ale zaroven nepropasnout dobry snimek. Dekuji! Vlasta
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Vhodny objektiv d500

   Jakub Valdivia 06.12.2017 09:18:10
   Dobrý den, osobně si nemyslím že by objektiv Nikon 18-140 mm byl výrazně špatnou volbou, pokud horší světelnost není problém, tak bych jej s fotoaparátem Nikon D500 klidně spároval.
 • Vladimír Jonáš
  Odpovědět

  Nikon D500

  Vladimír Jonáš 24.07.2017 17:50:34
  Dobrý den , mám Nikon D500 je propojený s telefonem přes SnapBridge přenos fotek funguje ale ne dálkové ovládání telefonem ( Remote photography) píše: Cannot conect via WI-FI, remote photographi not available.Enable WI-FI if supported. Jak se zapíná a vypíná WI-FI u Nikon D 500 a kde se na něm ovládá funkce dálkového ovládání ? Děkuji za odpověď. Jonáš Vl.
  • Vlasta Galisová
   Odpovědět

   vhodný objektiv na d500

   Vlasta Galisová 06.12.2017 14:39:31
   Děkuji za rychlou odpověď. Ano, světelnost mi nevadí, protože mám pevná skla s 1,8...spíše mám strach aby stíhal ostření, prostě, abych využila maximálně schopnosti D500 z tohoto hlediska. Ještě jednou velmi děkuji!
   • Jakub Valdivia
    Odpovědět

    RE:vhodný objektiv na d500

    Jakub Valdivia 06.12.2017 15:02:38
    Dobrý den, dosáhnout maximální rychlost ostření u fotoaparátu Nikon D500 není vůbec jednoduché vzhledem k schopnostem tohoto modelu. Osobně si však myslím že rozdíly v rychlosti ostření u objektivu Nikon 16-80 mm a 18-140 mm nebudou dramaticky rozdílné.
    • Vlasta Galisová
     Odpovědět

     vhodný objektiv-rychlost ostření

     Vlasta Galisová 07.12.2017 09:09:06
     Omlouvám se, ale ještě jeden dotaz. Trochu jste mne zmátl: "...dosáhnout maximální rychlost ostření u fotoaparátu Nikon D500 není vůbec jednoduché vzhledem k schopnostem tohoto modelu..." máte tím na mysli co? Ve smyslu, že ten, kdo nemá dostatek zkušeností, nemá šanci možnosti modelu využít a výsledek je spíše kontraproduktivní...tedy spíše ještě horší? Nejsem rozhodně začátečník, ale za super zkušenou se také rozhodně nepovažuji, přecházím z nižší řady a trochu jste mne vylekal.
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:vhodný objektiv-rychlost ostření

      Jakub Valdivia 07.12.2017 09:37:30
      Dobrý den, omlouvám se za nepřesnou definici. Je zapotřebí k fotoaparátu Nikon D500 dodat objektivy, jako je např.: https://www.fotoskoda.cz/nikon-70-200-2-8e-fl-ed-vrii/ , aby uživatel viděl maximální rychlost ostření. K tomu nejsou potřeba rozsáhle vědomostní zkušenosti, i běžný uživatel umí využít špičkovou rychlost přístroje.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D500

   Jakub Valdivia 24.07.2017 18:36:44
   Dobrý den, pro bezdrátové propojení pomocí wi-fi sítě je zapotřebí mít zapnutou wi-fi na chytrém zařízení a připojit se na vysílanou síť fotoaparátu. Poté by mělo pomocí aplikace jít dálkově ovládat fotoaparát.
 • Vladan Strejc
  Odpovědět

  Dilema

  Vladan Strejc 13.06.2017 21:38:26
  Dobrý den, vlastním Nikon d300s a chtěl bych něco vykonějšího. Objektivy mam 16-85 pevnou 35 a 70-300 vr vše Nikon.
  1. Koupit d500 s objektivem 16-80
  2.přejít na FullFrame d750 s objektivem 24-70 2,8
  3. Přejít na špičkový d810 taktéž s 24-70.
  Fotím Krajinu, svatby portrét. Jde mí o co nejlepší obrazový výstup a investici do budoucna. V Dx se nabídka objektivů tenčí a Fx nabízí kvalitnější optiku myslím. Co mne radíte?
  Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Dilema

   Jakub Valdivia 14.06.2017 11:45:09
   Dobrý den, z hlediska obrazové kvality je na tom nejlépe model Nikon D810, který byl s tímto záměrem vyroben a zkonstruován. Model Nikon D500 je také v kategorii profesionálních těl fotoaparátů, ale jeho přednosti jsou spíše v extrémně rychlém ostření, vysoké frekvenci sériového snímání a prodloužení ohniskové vzdálenosti. Model Nikon D750 je uprostřed. Nemá sice nejvyšší řadu těla fotoaparátu, ale nabídne FX snímač, slušně rychlé ostření a například lepší výstup citlivosti ISO na vysokých hodnotách vůči modelu D810.
 • Luboš Adamec
  Odpovědět

  Nikon d500

  Luboš Adamec 10.06.2017 06:46:36
  Dobrý den. Má tento fotoaparát někde tlačítko náhledu hloubky ostrosti? A jestli ano tak kde? Děkuji za odpověď.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon d500

   Jakub Valdivia 12.06.2017 19:41:39
   Dobrý den, tlačítko Fn1 umístěné pod bajonetem je možno programovat na náhled hloubky ostrosti.
 • Luboš Adamec
  Odpovědět

  d500

  Luboš Adamec 30.05.2017 09:12:20
  Chci vyměnit d7000 za nové tělo. Akorát moje nerozhodnost nezná hranic... Prakticky fotím vše možné, od sportu až po krajiny a neumím se rozhodnout mezi d500a a d7500. Nemohli by jste to rozlousknout za mně?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:d500

   Jakub Valdivia 30.05.2017 11:14:18
   Dobrý den, model Nikon D500 je přístroj bez kompromisu. Nabídne špičkovou rychlost, výbavu a profesionální tělo. Nikon D7500 má některé funkce a výbavu osekanou což by v případě přechodu z modelu D7000 mohlo vést k nespokojenosti. Osobně bych měl jasné rozhodování ve prospěch Nikonu D500.
   • Jan Novak
    Odpovědět

    RE:D500

    Jan Novak 17.08.2017 19:11:13
    Dobry den, take vlastnim D7000 a premyslim o novem tele, mohl byste napsat co by konkretne mohl vest ke zklamani pri prechodu z D7000 na D7500? Mam za to, ze vsechny parametry jsou u D7500 lepsi = ke zklamani by dojit nemelo a preci jen D500 je o tretinu drazsi. Dekuji Honza
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:RE:D500

     Jakub Valdivia 18.08.2017 08:03:41
     Dobrý den, uživatelům na modelu Nikon D7500 může chybět druhý slot pro paměťovou kartu, nebo absence battery gripu, což jsou vlastnosti na které mohli být z předchozích modelů řady D7xxx zvyklí. Pokud vám tyto parametry nebudou chybět, tak je model D7500 určitě schopným přístrojem, který ve spoustě oblastí dokáže držet krok s modelem D500.
 • Josef Juřík
  Odpovědět

  D500

  Josef Juřík 19.05.2017 08:54:13
  Dobrý den. Ještě několik dotazů. 1. Nikde sem se nedočetl jestli má funkce HDR, D lighting, příp.jakým způsobem je nahrazuje? 2. Jaké má obrazové formáty ( 3:2, 16:9, 1:1 ap. ) ? 3. To samý platí pro video, jaké obrazové formáty nabízí? Předem dík za odpověď.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D500

   Jakub Valdivia 19.05.2017 16:07:10
   Dobrý den, fotoaparát Nikon D500 má funkcí HDR i Active D-Lightning. Poměr stran obrazu při fotografování je 3:2. Video se natáčí v poměru stran 16:9.
 • Honza Černý
  Odpovědět

  D500vsD750

  Honza Černý 05.05.2017 09:54:23
  Dobrý den, uvažuji o d750 nebo d500. Fotím wildlife , krajinu ,sport,portréty a noční fotky (hlavně hvězdy). Nevím který z nich je pro mě lepší ,protože jsem nikdy na Fx nefotil. Vím že hodně lidí říká ,že Fx je lepší než Dx ,ale myslím že d500 by se mohla rovnat fx. Nejnovější snímač oproti staršímu . Tělo d500 mi přije víc profi než d750 .Nejsem profesionál a občas se mi crop hodí a občas zase ne .
  Díky
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D500vsD750

   Jakub Valdivia 05.05.2017 17:51:46
   Dobrý den, osobně bych s přihlédnutím na vaše požadavky preferoval model Nikon D500. Nabídne profesionální a špičkově vybavené tělo fotoaparátu. Dále má výhodu ve výrazně lepším a rychlejším ostření, sériovém snímání a rychlosti reakcí. I za zhoršených světelných podmínek dokáže Nikon D500 poskytovat snímky s minimálním množstvím šumu díky novému snímači a procesoru.
 • Alice Žitková
  Odpovědět

  kabelová spoušť

  Alice Žitková 19.04.2017 13:06:12
  Dobrý den, máte k nikonu d500 kabelovou spoušť? Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:kabelová spoušť

   Jakub Valdivia 19.04.2017 17:13:28
   Dobrý den, mohu nabídnout základní kabelovou spoušť od firmy Pixel: https://www.fotoskoda.cz/pixel-spoust-kabelova-rc201dc0-mc30-pro-nikon-d300d700d3d4/ .
 • Josef Juřík
  Odpovědět

  low pass filtr

  Josef Juřík 08.04.2017 12:32:49
  Dobrý den. Má tento Nikon D500 low pass filtr? Uvažuji o výměně D7200 buď za tuto D500 nebo za D750, ale ta má low low pas filtr a fotky z něj mi přijdou mírně neostré, matné. Co poradíte?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:low pass filtr

   Jakub Valdivia 08.04.2017 18:54:26
   Dobrý den, fotoaparát Nikon D500 nemá low-pass filtr. Mohu zmíněný model D500 plně doporučit, je to špičkově vybavený a profesionální fotoaparát.
 • Michal Janata
  Odpovědět

  Náhrada za D3

  Michal Janata 06.02.2017 16:50:56
  Dobrý den, už nějakou dobu přemýšlím jestli nevyměním D3 za D500. Jde mi o rychlost snímání. Třeba na sport.
  Dále mám D810 a skla pro FX, s tím by neměl být řádný problém předpokládám. Jediné co, tak ohniskové vzdálenosti budu mít x1,5.
  Děkuji za odpověď
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Náhrada za D3

   Jakub Valdivia 07.02.2017 10:28:34
   Dobrý den, fotoaparát Nikon D500 je velmi povedeným přístrojem pro uživatele který hledá rychlý a spolehlivý přístroj. V ohledech rychlosti ostření, reakcí a obrazového výstupu dokáže model D500 porazit model D3. Objektivy jsou plně kompatibilní i s DX formátem. Přepočet ohniska je 1,5x.
 • Marcel Špeta
  Odpovědět

  D500 - PowerBank a SDHC

  Marcel Špeta 05.02.2017 15:43:06
  dobrý den,
  nikde jsem se nedočetl cože je to ten Nikon PowerBank v nabídce k D500.
  Dále mne zajímá výkon karty Lexar x2000 SDHC jestli se blíží výkonec XQD řešení a kolik snímků v serii se s ní dá pořídit na D500 při 10fps.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D500 - PowerBank a SDHC

   Jakub Valdivia 06.02.2017 13:06:54
   Dobrý den, jedná se o malou powerbanku na nabíjení například mobilního telefonu v podobě fotoaparátu Nikon. Dle testů je karta XQD schopna zaznamenat až 200 fotografií v RAW formátu při rychlosti 10 fps. U použití karty typu SD je počet snímků cca 60.
 • Marcela Šmídová
  Odpovědět

  Kompatibilita objektivů a blesku

  Marcela Šmídová 19.12.2016 10:38:29
  Dobrý den,

  ráda bych se zjistila, zda mé objektivy a blesk budou kompatibilní s tímto tělem. Jedná se o:

  NIKON 35 mm f/1,8 AF-S G DX
  NIKON 55-200/4-5,6 G AF-S DX VR

  a

  blesk SB-600.

  Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Kompatibilita objektivů a blesku

   Jakub Valdivia 19.12.2016 11:01:24
   Dobrý den, veškeré uvedené příslušenství je kompatibilní s fotoaparátem Nikon D500.
 • Tomáš Deckert
  Odpovědět

  D500 a Nikkor AF-S VR 18-200 mm 1:3,5 - 5,6 G ED

  Tomáš Deckert 24.10.2016 11:29:57
  Dobrý den, jak si stojí D500 s tímto objektivem na běžné focení? Na sport, zvířata a reportáž mám jiné objektivy, používal jsem s D300 na fotky z cest. Jak velký kompromis to je oproti Nikkor 16-80/2,8-4 E ED VR? Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D500 a Nikkor AF-S VR 18-200 mm 1:3,5 - 5,6 G ED

   Jakub Valdivia 24.10.2016 13:41:28
   Dobrý den, objektiv Nikon 18-200 mm bude zaostávat hlavně v rychlosti zaostření, kdy modelu D500 a jeho pokročilému AF modulu nebude stíhat. Pokud pomineme minimální clonu, tak objektiv 16-80 mm lépe kreslí v protisvětle a bude vykazovat méně optických vad. Pokud nebudete trvat na maximální kvalitě obrazového výstupu, tak je objektiv Nikon 18-200 mm slušná volba pro model Nikon D500.
 • Milan Fiedler
  Odpovědět

  Šum při vyšším ISO

  Milan Fiedler 01.09.2016 12:24:26
  Jaký je šum při vyšším ISO v porovnání s FX čipem (mám Nikon DF a D800)
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Šum při vyšším ISO

   Jakub Valdivia 01.09.2016 18:05:13
   Dobrý den, v přímém porovnání s modely FX si fotoaparát Nikon D500 stojí velmi dobře. I na vysokých hodnotách citlivosti ISO zaostává jen minimálně.
 • Jan Sazeč
  Odpovědět

  Nikon D 500

  Jan Sazeč 15.07.2016 19:11:48
  Je v krabici český návod a softwér úpravy fotek.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D 500

   Jakub Valdivia 15.07.2016 21:46:14
   Dobrý den, český návod a základní program na úpravu fotografií jsou součástí balení.
 • Karel Suk
  Odpovědět

  Nikon D500

  Karel Suk 30.06.2016 18:57:02
  Dobrý den . Chci koupit set D500 + 16/80 a můj dotaz je. Je to jako u kanonu že do setu se dávaj neprodejný kusy objektivů ?
  Doporučil by jste mi jiný objektiv, peníze mám. Abych nemusel za 3 měsíce až zvládnu tělo koupit něco jiného. Fotím sport v halách ze 4 až 7 metrů. Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D500

   Jakub Valdivia 01.07.2016 12:52:54
   Dobrý den, objektiv 16-80 mm je dle Ni