NIKON D750 | FotoŠkoda

NIKON D750

*****
(1 recenze) | Kód produktu: 4014613 | PN: VBA420AE

Rychlý a všestranný DSLR fotoaparát Nikon D750 je vytvořen pro ty fotografy, kteří naleznou inspiraci všude, přirozeně se pohybují mezi fotografií a videem a rádi se o své záběry podělí s ostatními. Nikon D750 je profesionální přístroj, s nímž můžete věrně ztvárnit své vlastní vize tak precizně, že nepoznáte rozdíl mezi snímkem a realitou. Nikon D750 je osazen nově zkonstruovaným 24,3Mpx CMOS snímačem formátu FX nabízejícím výjimečnou obrazovou kvalitu a brilantnější výsledky při použití vysokých citlivostí ISO než tomu bylo u předchozích modelů. 51 bodové automatické zaostřování s fenomenální citlivostí, sériové snímání s frekvencí až 6,5 sn./s a záznam Full HD videosekvencí ve formátu 1 080/60p umožňují společně s výklopným monitorem zcela svobodnou tvorbu. Vestavěné připojení Wi-Fi usnadňuje okamžité sdílení všech pořízených dat.
Více o produktu »

 • 24,3Mpx CMOS formátu FX, procesor Expeed 4
 • 3,2“ výklopný monitor RGBW LCD s 1 229 000 pixely
 • 51bodový AF modul Multi-CAM 3500FX
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 90%

Nikon D750 není žádným nováčkem, naopak. V prodeji je už čtyři roky a stále je o něj obrovský zájem. Není divu, je to nejlepší neprofesionální fullframe zrcadlovka Nikon, která ale šlape na paty daleko dražším profi přístrojům. Právě proto je tak populární, Nikon D750 fotí skvěle, je perfektně...

 • špičkový obrazový výkon
 • minimální šum na vysokých citlivostech
 • výkonný AF systém
 • nejkratší čas 1/4000s

Ukázkové snímky

Základní popis

 • 24,3Mpx CMOS formátu FX, procesor Expeed 4
 • 3,2“ výklopný monitor RGBW LCD s 1 229 000 pixely
 • 51bodový AF modul Multi-CAM 3500FX
 • Citlivost ISO 100–12 800 (lze rozšířit na 50–51 200)
 • Sériové snímání s frekvencí až 6,5 sn./s
 • Funkce D-Movie s více formáty obrazu, ovládání zvuku na úrovni Hi-Fi
 • Full HD (1 080p při frekvenci 50p/60p) během filmování lze volit citlivost ISO, expoziční čas i clonu
 • Vestavěná funkce časosběrného snímání
 • Wi-Fi konektivita
 • Kompaktní a odolné tělo utěsněné proti působení klimatických vlivů
 • Zvýšená životnost závěrky – testovaná na 150 000 pracovních cyklů (vyrobená z kompozitu Kevlaru a uhlíkových vláken)
 • Vysoká výdrž akumulátoru EN-EL15 (na jedno až 1 230 snímků a až 55 minut stopáže videa)
Specifikace od výrobce

Videoprezentace

Popis produktu NIKON D750

Nikon D750 je vytvořen tak, aby nabídl bohatší fotografické příležitosti a snížil fotografovu zátěž, a díky svému obrazovému poli ve formátu kinofilmu poskytuje vynikající snímky bez ohledu na prostředí jejich pořízení a snímací podmínky. Nově zkonstruovaný obrazový snímač formátu FX nabízí výjimečnou kvalitu obrazu a brilantnější výsledky při použití vysokých citlivostí ISO než předchozí modely. Automatické zaostřování s fenomenální citlivostí, sériové snímání s frekvencí až 6,5 sn./s a záznam Full HD videosekvencí ve formátu 1 080/60p umožňují společně s odolným výklopným monitorem fotografovi zcela svobodnou tvorbu. Vestavěné připojení Wi-Fi usnadňuje okamžité sdílení působivých snímků ve formátu FX. Systém Nikon Picture Control 2.0 nabízí výjimečné zpracování obrazových dat ve fotoaparátu a všestranné přizpůsobení vzhledu statických snímků a videosekvencí. 

Hlavní rysy

 • Nový obrazový snímač formátu FX s 24,3 milionu pixelů: nabízí vynikající úroveň detailů obrazu a vysokou míru všestrannosti při tvorbě výřezů.
 • Špičková citlivost k působení světla: poskytuje rozsah citlivostí ISO 100–12 800 s možností dalšího rozšíření na hodnoty ISO 50–51 200 (ekvivalentní hodnoty).
 • Automatické zaostřování profesionální úrovně: 51bodový AF modul Multi-CAM 3500FX umožňuje použití 9, 21 nebo 51 zaostřovacích polí a je citlivý až do hodnoty ?3 EV (ISO 100, 20 °C).
 • Skupinová volba zaostřovacích polí: zaručuje rychlé zachycení objektu a lepší izolaci pozadí i v náročných světelných podmínkách.
 • Odolný výklopný monitor: umožňuje vyklopení směrem nahoru v úhlu až 90 ? a sklopení směrem dolů v úhlu až 75 ?.
 • Vestavěné připojení Wi-Fi: díky připojení Wi-Fi můžete přenášet působivé snímky s obrazovým polem ve formátu kinofilmu na kompatibilní chytré telefony nebo tablety.?
 • Sériové snímání s frekvencí až 6,5 sn./s: nabízí pořizování nekompromisních snímků v plném rozlišení frekvencí až 6,5 sn./s ve formátu FX i DX.
 • Funkce D-Movie s více formáty obrazu: zaznamenává Full HD (1 080p) videosekvence založené na formátech FX a DX snímací frekvencí 50p/60p. Během filmování je k dispozici rovněž rozsah citlivostí ISO v rozmezí ISO 100 až ISO 51 200 (ekvivalentní hodnoty) a volba času závěrky, clony a úrovně záznamu zvuku. Samostatné menu videosekvencí umožňuje ukládat nastavení pro videosekvence na jediném místě.
 • Procesor EXPEED 4: zvyšuje celkovou úroveň výkonnosti fotoaparátu pro dosažení výjimečných výsledků.
 • Systém Picture Control 2.0: obsahuje novou předvolbu Ploché pro snazší postprodukci a získání maximálního dynamického rozsahu; umožňuje jemné vyvážení úrovně detailů s využitím parametru Zřetelnost.
 • Monitor s nastavitelným barevným podáním: antireflexní 8cm (3,2˝) monitor RGBW LCD s 1 229 000 pixely. Umožňuje přizpůsobit vyvážení barev a jas v libovolném směru.
 • Energeticky úsporná konstrukce: zaručuje dlouhodobější práci na jedno nabití baterie EN-EL15.
 • Snadno přenosný fotoaparát ve formátu kinofilmu: vynikající ergonomie a lehké monolitické tělo přístroje s utěsněním proti působení klimatických vlivů nabízejí skutečnou svobodu ve formátu kinofilmu.
 • Kreativní režimy: vysoký dynamický rozsah, funkce časosběrného snímání, speciální efekty a motivové programy včetně neomezeného sériového snímání.
 • Ukládání dat – média: dva sloty pro kartu SD zaručují plynulé fotografování. Oba sloty jsou kompatibilní s paměťovými kartami s vysokou kapacitou SDXC a s technologií UHS-I.
 • Dálkové ovládání: pro získání více možností při bezdrátovém fotografování použijte bezdrátový vysílač/přijímač WR-R10 a bezdrátový vysílač WR-T10 nebo ovládejte nastavení fotoaparátu pomocí bezdrátového dálkového ovládání WR-1. Chcete-li se připojovat ke kabelovým sítím Ethernet a bezdrátovým sítím LAN, použijte volitelnou komunikační jednotku UT-1 v kombinaci s bezdrátovým síťovým rozhraním WT-5.

Svoboda nového a odvážného
Inspirace nezná žádné limity a fotoaparát D750 nezná žádná omezení. Nový obrazový snímač s 24,3 milionu pixelů nabízí široký dynamický rozsah s brilantní výkonností při všech citlivostech a poskytuje snímky s působivou ostrostí a bohatou tonalitou. Základní rozsah citlivostí ISO 100–12 800 je dále rozšiřitelný na hodnoty ISO 50–51 200 (ekvivalentní hodnoty) a špičkový systém zpracování obrazu Nikon EXPEED 4 zaručuje produkci skvělých statických snímků i videosekvencí. Všestrannost potřebnou pro zachycení prchavých nebo rychle se pohybujících objektů zajišťuje profesionální 51bodový AF modul Multi-CAM 3500FX fotoaparátu, který je schopen pracovat již od velmi nízké hladiny osvětlení ?3 EV. Tyto schopnosti zaručují v kombinaci s rychlou snímací frekvencí až 6,5 sn./s ve formátu FX a DX dostatečnou míru svobody pro zachycení objektu a získání nekompromisních, vysoce precizních snímků v plném rozlišení. Navíc je k dispozici nový režim skupinové volby zaostřovacích polí Nikon, který nabízí rychlé zachycení objektu a zlepšené oddělení pozadí při fotografování objektů, které jsou velmi malé a umístěné blízko vysoce kontrastního nebo rušivého pozadí.

Osvobození vašich vizí
Fotoaparát D750 je pro vyšší míru všestrannosti vybaven odolným výklopným monitorem a vestavěným připojením Wi-Fi. Monitor lze vyklápět nahoru v úhlu až 90 ? a sklápět dolů v úhlu až 75 ? pro možnost snadného pořizování snímků a videosekvencí z neobvyklých úhlů pohledu. Při práci s tímto 8cm (3,2˝) monitorem s 1 229 000 pixely lze v libovolném směru přizpůsobovat barevné podání a jas zobrazení podle preferencí uživatele a jeho pracovního postupu. Vestavěné připojení Wi-Fi umožňuje přenášet působivé snímky s obrazovým polem ve formátu kinofilmu na kompatibilní chytré telefony či tablety nebo prostřednictvím těchto chytrých zařízení dálkově ovládat závěrku fotoaparátu. Stačí jen stáhnout zdarma dostupnou aplikaci Wireless Mobile Utility do chytrého zařízení.

Svoboda tvorby videosekvencí
Osvojte si rychlost, výkon a hbitost fotoaparátu D750 a zachyťte působivou stopáž videa kdykoli vás k tomu vyzve vaše inspirace. Funkce Nikon D-Movie nabízí video ve studiové kvalitě s více formáty obrazu a umožňuje zaznamenávat videosekvence Full HD (1 080p) snímací frekvencí 50p/60p s výrazně potlačenými projevy obrazového šumu, moaré a falešných barev. Samostatné menu videosekvencí zjednodušuje práci zpřístupněním všech vašich nastavení pro videosekvence na jediném místě. Během záznamu lze využívat motorické nastavení clony a fotoaparát nabízí čistý výstup HDMI plus současný záznam stopáže v plném rozlišení ve fotoaparátu a na externím záznamovém zařízení. Pro záznam lze volit nastavení citlivosti ISO v hodnotách ISO 100 až ISO 51 200 (ekvivalentní hodnoty), v expozičním režimu M lze použít funkci automatické regulace citlivosti ISO s pevně stanoveným rozmezím využitelných citlivostí počínaje hodnotou ISO 200. Systém 3D redukce šumu Nikon potlačuje náhodný šum, zkreslení a blikavý šum při filmování s nastavením vysokých citlivostí ISO. Režim Zebra (zobrazení nejvyšších jasů) zobrazuje na monitoru fotoaparátu přesnou polohu míst se ztrátou kresby ve světlech. Vylepšené možnosti ovládání zvuku zaručují kvalitnější záznam zvuku a nabízejí větší celkovou všestrannost: vstup pro stereofonní mikrofon a zvukový výstup umožňují izolovaně jemně vyvážit úroveň zvuku před zahájením záznamu i v jeho průběhu. Rovněž lze volit frekvenční rozsah (široký / pro lidský hlas) a v kombinaci s vestavěným mikrofonem také redukci hluku větru.

Fotoaparát ve formátu kinofilmu se snadnou přenosností
Vynikající ergonomie, lehké monolitické tělo utěsněné proti klimatickým vlivům a energeticky úsporná konstrukce zaručují, že fotoaparát D750 nabízí skutečnou svobodu při práci s přístrojem ve formátu kinofilmu. Hluboký grip umožňuje bezpečné držení fotoaparátu bez ohledu na velikost rukou a usnadňuje komfortní dlouhodobé držení fotoaparátu bez známek únavy. Závěrka z kompozitu Kevlaru a uhlíkových vláken je testována na 150 000 pracovních cyklů a umožňuje pořídit až 1 230 statických snímků a až 55 minut stopáže videosekvencí na jedno nabití extrémně kompaktní a lehké dobíjecí lithium-iontové baterie EN-EL15.

D750 přináší oslnivou obrazovou kvalitu, filmové možnosti, efektivní design s výklopným LCD displejem a vestavěným Wi-Fi připojením. Nadšenci přecházející z DX formátu budou žasnout výkonem full-framové D750. Profesionály hledající primární nebo sekundární fotoaparát ocení rychlost a filmaři zase kompaktnost těla. Nikon D750 je zkrátka výjimečným středobodem zobrazovacího systému.

Rozsáhlá tvůrčí všestrannost
Pokud vás zasáhne záblesk inspirace, je fotoaparát D750 plně vybaven k tomu, aby podpořil všechny vaše ideje. Nově uvedená druhá generace systému Nikon Picture Control poskytuje bez ohledu na to, jestli jde o statické snímky nebo videosekvence, hodnotný nástroj pro přizpůsobení výsledků před i po fotografování nebo záznamu videosekvence a nabízí plnou kontrolu nad doostřením, kontrastem, jasem, odstínem, zřetelností a sytostí barev. Pro maximální svobodu při postprodukci je k dispozici nová předvolba Ploché, která zachovává veškeré detaily a bohatou tonální gradaci ve světlech a stínech, zatímco nový parametr Zřetelnost umožňuje přesně dávkovat kontrast a rozlišovat jemné struktury. Mezi další tvůrčí vybavení patří funkce časosběrného snímání, která umožňuje vytvářet za pomoci jednoduchých operací v menu časosběrné videosekvence s jemnými expozičními přechody.

Systém Total Digital Imaging
Fotografujte fotoaparátem D750 a budete se moci zcela spolehnout na výkonnost systému Nikon Total Digital Imaging. Odhalte skutečný potenciál obrazového snímače fotoaparátu D750 s 24,3 milionu pixelů za pomoci široké nabídky objektivů NIKKOR. Objektivy NIKKOR se svým výjimečně vysokým rozlišením splňují nároky fotografů ve všech oblastech fotografie. Fotoaparát D750 je rovněž plně kompatibilní se systémem kreativního osvětlení Nikon, který tvoří vrchol možností v této oblasti: spolupracuje s řadou všestranných blesků Nikon a umožňuje tvůrčí zábleskovou fotografii při použití blesku na fotoaparátu i mimo fotoaparát.


1 Aplikace Wireless Mobile Utility je kompatibilní s chytrými zařízeními s operačními systémy iOS™ a Android™ a lze ji zdarma stáhnout do chytrého zařízení ze serverů Google Play™ a Apple App Store™. Android, Google, Google Play, YouTube a další jsou ochranné známky společnosti Google Inc.

2 Podle standardů CIPA.

(Tisková zpráva společnosti Nikon)

Parametry produktu

Stabilizace obrazuoptická (vestavěná v objektivu)
Rozlišení v Mpx24
Min. citlivost v ISO100 (rozšířené 50)
Max. citlivost v ISO12 800 (rozšířené 51 200)
Druh pamětiSDHC | SDXC | SD/SD (dual slot)
LCD obrazovkavýklopná | 3,2"
Velikost snímačeFull Frame (24×36 mm)
Druh snímačeCMOS
BajonetNikon F
Nejrychlejší čas závěrky1/4 000
Synchronizace s bleskem1/200
Záznam videaFull HD (1920 x 1080)
NapájeníLi-Ion
Vlastnosti tělakovové | vestavěný blesk | 100% hledáček | živý náhled | připojení gripu | stavový displej
Zaostřovací body (křížové)51 (15)
Scénické režimyano
Rozhranísystémový blesk | kabelová spoušť | HDMI | bezdrátový zábleskový systém | mikrofonní vstup
Rozlišení LCD (px)1 230 000
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

*****
(3 recenze)
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S
Recenze testcentrum

původní cena

48 490,-
 • Profesionální extrémně širokoúhlý objektiv NIKKOR se zoomem 14-24 mm
 • Světelnost f/2,8
 • Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat
43 990,-
Poslední kus
NIKON 24-70 mm f/2,8 G ED AF-S

NIKON 24-70 mm f/2,8 G ED AF-S

*****
(2 recenze)
 • rozsah ohniskových vzdáleností 24-70 mm (Při použití formátu DX: 36-105mm)
 • antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat pro redukci reflexů a závoje
 • štíhlý, odolný a lehký tubus
42 990,-
Skladem 4 - 5 ks
NIKON 24 mm f/3,5 D ED PC MICRO

NIKON 24 mm f/3,5 D ED PC MICRO

NIKON 24 mm f/3,5 D ED PC MICRO
 • Nikon PC-E Micro NIKKOR 24mm f/3,5D ED
 • Korekce perspektivy (PC-E)
 • Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat
56 990,-
NIKON 45 mm f/2,8 D ED PC-E Micro

NIKON 45 mm f/2,8 D ED PC-E Micro

NIKON 45 mm f/2,8 D ED PC-E Micro
 • Nikon PC-E Micro NIKKOR 45mm f/2.8D ED
 • Korekce perspektivy (PC-E)
 • Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat
53 490,-
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(7 recenzí)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

120,-
Skladem > 5 ks
FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox
 • Fotoaparát drží vždy pevně u těla bez přidržování rukou
 • Inovativní konstrukce připevňovací destičky
 • Bezpečné nošení
EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D750

EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D750

*****
(1 recenze)
EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D750
 • silikonové pouzdro
 • pro Nikon D750
 • chrání před poškrábáním a zmírňuje následky pádů
690,-
Poslední kus
TAMRAC Apache 4.2 - fotobrašna

TAMRAC Apache 4.2 - fotobrašna

TAMRAC Apache 4.2 - fotobrašna
 • Kapacita: DSLR fotoaparát s nasazeným objektivem max. délky 11.5 cm, 1-2 přídavné...
 • Vnitřní rozměry [cm] 26 x 18 x 11
 • Vnější rozměry [cm] 29 x 20 x 13
2 590,-
Skladem 2 - 3 ks
NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

*****
(1 recenze)
NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

Nikon R1C1 = unikátní sada bezdrátově ovládaných blesků pro makrofotografii. Sada obsahuje dva dálkově ovládané blesky SB-R200, upevňované na objektiv a spouštěné...

20 990,-
NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit

NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit

NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit
 • Unikátní sada bezdrátově ovládaných blesků pro makrofotografii
 • Obsahuje dva dálkově ovládané blesky SB-R200, difuzéry pro frontální osvětlení, filtry...
 • Plně automatické TTL řízení zábleskové expozice
14 990,-
NIKON SB-700 Blesk

NIKON SB-700 Blesk

*****
(9 recenzí)
NIKON SB-700 Blesk
 • výkonný blesk disponující inteligentním systémem i-TTL komunikace umožňuje všestranné...
 • vylepšení oproti modelu SB-600: větší rozsah zoomu (24 - 120 mm), inovované obvody...
NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon
 • Směrné číslo 16 (ISO 100)
 • Řízení zábleskové expozice Nikon i-TTL
 • Vhodný pro objektivy s filtrovým závitem 49 až 82 mm
9 690,-
Skladem 2 - 3 ks
MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou
 • max. výška s vytaženým střed. sloupkem: 181.5 cm
 • max. výška: 151,5 cm
 • min. výška: 9.0 cm
GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE

GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE

GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE
Sleva
 • výhodný set čtyř sekčního karbonového stativu a kulové stativové hlavy
 • maximální zatížení stativu [kg] 10, hlavy 14
 • maximální výška s vysunutou středovou tyčí v [cm] 159
17 990,-
Poslední kus
GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE

GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE

*****
(4 recenze)
GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE
Recenze Sleva

Původní cena

18 990,-
 • kompaktní stativ s kulovou hlavou
 • nízká hmotnost (1,055 kg)
 • ve vysunutém stavu má stativ 153 cm (s hlavou 162 cm)
13 990,-
Skladem > 5 ks
ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

*****
(8 recenzí)
ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou
Recenze
 • Vyrobeno z osmivrstvého karbonu
 • Nízká hmotnost 1,63 kg
 • Maximální výška 171,5 cm
4 890,-
Poslední kus
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

*****
(8 recenzí)
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II
 • SDXC karta s kapacitou 32 GB
 • Maximální rychlost čtení: 280 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
1 790,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

*****
(1 recenze)
SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
 • SDXC karta s kapacitou 128 GB
 • Maximální rychlost čtení: 300 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
5 990,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

*****
(9 recenzí)
SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
 • Velmi rychlá paměťová karta standardu SDXC s kapacitou 64 GB
 • Nabízí rychlost čtení až 300 MB/s, rychlost zápisu až 260 MB/s
 • Podporuje specifikaci UHS-II (vhodná je tak pro full HD videa i 4K nahrávání) a U3 včetně
3 290,-
Skladem > 5 ks
AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

*****
(7 recenzí)
AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

Univerzální nabíječka umožnující nabíjení celé řady Li-Ion baterií do digitálních fotoaparátu a videokamer. K nabíječce nutno dokoupit nabíjecí plato pro daný tip...

490,-
Skladem > 5 ks
AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

Nabíjecí plato Avacom pro Nikon EN-EL15 je určené k nabíječkám AVACOM AV-MP.

80,-
Skladem > 5 ks
AVACOM Nikon EN-EL15

AVACOM Nikon EN-EL15

*****
(2 recenze)
AVACOM Nikon EN-EL15

Baterie Avacom Nikon EN-EL15 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

790,-
Skladem > 5 ks
Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

Fotografujete s fotoaparátem Nikon již delší dobu, ale pořád máte pocit, že s vámi úplně nesrostl? Jednodenní kurz je určený pro nové majitele digitálních přístrojů...

1 790,-
> 3 volných míst
Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Nahlédněte do tajů profesionální postprodukce a zdokonalte své znalosti v grafickém programu Adobe Photoshop CS. Workshopem vás provede módní a reklamní fotograf...

2 190,-
Bez termínu
Svícení portrétu v ateliéru

Svícení portrétu v ateliéru

Svícení portrétu v ateliéru

Denní světlo diktuje co a jak. Ano, můžete ho modifikovat, odrážet, ale jakmile zmizí, jste v koncích. Naučte se světlo vyrábět! Takovou intenzitu a kvalitu, jakou...

2 290,-
Bez termínu
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě...
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
269,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
20,-
Skladem > 5 ks
NIKON ML-L3 dálkové ovl.

NIKON ML-L3 dálkové ovl.

*****
(6 recenzí)
NIKON ML-L3 dálkové ovl.

Infračervené dálkové ovládání umožňující dálkové spouštění závěrky specifických modelů fotoaparátů COOLPIX. Ideální vybavení pro fotografování autoportrétů a eliminaci...

990,-
Skladem 4 - 5 ks
ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)
 • Kompletní kvalitní čistící sada pro objektivy
1 190,-
Skladem > 5 ks
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Hodnocení odborníka 90%

Nikon D750 není žádným nováčkem, naopak. V prodeji je už čtyři roky a stále je o něj obrovský zájem. Není divu, je to nejlepší neprofesionální fullframe zrcadlovka Nikon, která ale šlape na paty daleko dražším profi přístrojům. Právě proto je tak populární, Nikon D750 fotí skvěle, je perfektně vybavený, je odolný a je k mání za super cenu.

 • špičkový obrazový výkon
 • minimální šum na vysokých citlivostech
 • výkonný AF systém
 • rozsah ISO 100 až 12 800 (po rozšíření až 51 200)
 • odolnost proti prachu a stékající vodě
 • nejkratší čas 1/4000s

Ukázkové snímky

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Příslušenství k produktu NIKON D750

NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

*****
(3 recenze)
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S
Recenze testcentrum

původní cena

48 490,-
 • Profesionální extrémně širokoúhlý objektiv NIKKOR se zoomem 14-24 mm
 • Světelnost f/2,8
 • Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat
43 990,-
Poslední kus
NIKON 24-70 mm f/2,8 G ED AF-S

NIKON 24-70 mm f/2,8 G ED AF-S

*****
(2 recenze)
 • rozsah ohniskových vzdáleností 24-70 mm (Při použití formátu DX: 36-105mm)
 • antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat pro redukci reflexů a závoje
 • štíhlý, odolný a lehký tubus
42 990,-
Skladem 4 - 5 ks
NIKON 24 mm f/3,5 D ED PC MICRO

NIKON 24 mm f/3,5 D ED PC MICRO

NIKON 24 mm f/3,5 D ED PC MICRO
 • Nikon PC-E Micro NIKKOR 24mm f/3,5D ED
 • Korekce perspektivy (PC-E)
 • Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat
56 990,-
NIKON 45 mm f/2,8 D ED PC-E Micro

NIKON 45 mm f/2,8 D ED PC-E Micro

NIKON 45 mm f/2,8 D ED PC-E Micro
 • Nikon PC-E Micro NIKKOR 45mm f/2.8D ED
 • Korekce perspektivy (PC-E)
 • Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat
53 490,-
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(7 recenzí)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

120,-
Skladem > 5 ks
FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox
 • Fotoaparát drží vždy pevně u těla bez přidržování rukou
 • Inovativní konstrukce připevňovací destičky
 • Bezpečné nošení
EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D750

EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D750

*****
(1 recenze)
EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D750
 • silikonové pouzdro
 • pro Nikon D750
 • chrání před poškrábáním a zmírňuje následky pádů
690,-
Poslední kus
TAMRAC Apache 4.2 - fotobrašna

TAMRAC Apache 4.2 - fotobrašna

TAMRAC Apache 4.2 - fotobrašna
 • Kapacita: DSLR fotoaparát s nasazeným objektivem max. délky 11.5 cm, 1-2 přídavné...
 • Vnitřní rozměry [cm] 26 x 18 x 11
 • Vnější rozměry [cm] 29 x 20 x 13
2 590,-
Skladem 2 - 3 ks
NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

*****
(1 recenze)
NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

Nikon R1C1 = unikátní sada bezdrátově ovládaných blesků pro makrofotografii. Sada obsahuje dva dálkově ovládané blesky SB-R200, upevňované na objektiv a spouštěné...

20 990,-
NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit

NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit

NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit
 • Unikátní sada bezdrátově ovládaných blesků pro makrofotografii
 • Obsahuje dva dálkově ovládané blesky SB-R200, difuzéry pro frontální osvětlení, filtry...
 • Plně automatické TTL řízení zábleskové expozice
14 990,-
NIKON SB-700 Blesk

NIKON SB-700 Blesk

*****
(9 recenzí)
NIKON SB-700 Blesk
 • výkonný blesk disponující inteligentním systémem i-TTL komunikace umožňuje všestranné...
 • vylepšení oproti modelu SB-600: větší rozsah zoomu (24 - 120 mm), inovované obvody...
NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon
 • Směrné číslo 16 (ISO 100)
 • Řízení zábleskové expozice Nikon i-TTL
 • Vhodný pro objektivy s filtrovým závitem 49 až 82 mm
9 690,-
Skladem 2 - 3 ks
MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou
 • max. výška s vytaženým střed. sloupkem: 181.5 cm
 • max. výška: 151,5 cm
 • min. výška: 9.0 cm
GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE

GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE

GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE
Sleva
 • výhodný set čtyř sekčního karbonového stativu a kulové stativové hlavy
 • maximální zatížení stativu [kg] 10, hlavy 14
 • maximální výška s vysunutou středovou tyčí v [cm] 159
17 990,-
Poslední kus
GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE

GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE

*****
(4 recenze)
GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE
Recenze Sleva

Původní cena

18 990,-
 • kompaktní stativ s kulovou hlavou
 • nízká hmotnost (1,055 kg)
 • ve vysunutém stavu má stativ 153 cm (s hlavou 162 cm)
13 990,-
Skladem > 5 ks
ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

*****
(8 recenzí)
ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou
Recenze
 • Vyrobeno z osmivrstvého karbonu
 • Nízká hmotnost 1,63 kg
 • Maximální výška 171,5 cm
4 890,-
Poslední kus
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

*****
(8 recenzí)
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II
 • SDXC karta s kapacitou 32 GB
 • Maximální rychlost čtení: 280 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
1 790,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

*****
(1 recenze)
SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
 • SDXC karta s kapacitou 128 GB
 • Maximální rychlost čtení: 300 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
5 990,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

*****
(9 recenzí)
SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
 • Velmi rychlá paměťová karta standardu SDXC s kapacitou 64 GB
 • Nabízí rychlost čtení až 300 MB/s, rychlost zápisu až 260 MB/s
 • Podporuje specifikaci UHS-II (vhodná je tak pro full HD videa i 4K nahrávání) a U3 včetně
3 290,-
Skladem > 5 ks
AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

*****
(7 recenzí)
AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

Univerzální nabíječka umožnující nabíjení celé řady Li-Ion baterií do digitálních fotoaparátu a videokamer. K nabíječce nutno dokoupit nabíjecí plato pro daný tip...

490,-
Skladem > 5 ks
AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL15

Nabíjecí plato Avacom pro Nikon EN-EL15 je určené k nabíječkám AVACOM AV-MP.

80,-
Skladem > 5 ks
AVACOM Nikon EN-EL15

AVACOM Nikon EN-EL15

*****
(2 recenze)
AVACOM Nikon EN-EL15

Baterie Avacom Nikon EN-EL15 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

790,-
Skladem > 5 ks
Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

Fotografujete s fotoaparátem Nikon již delší dobu, ale pořád máte pocit, že s vámi úplně nesrostl? Jednodenní kurz je určený pro nové majitele digitálních přístrojů...

1 790,-
> 3 volných míst
Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Nahlédněte do tajů profesionální postprodukce a zdokonalte své znalosti v grafickém programu Adobe Photoshop CS. Workshopem vás provede módní a reklamní fotograf...

2 190,-
Bez termínu
Svícení portrétu v ateliéru

Svícení portrétu v ateliéru

Svícení portrétu v ateliéru

Denní světlo diktuje co a jak. Ano, můžete ho modifikovat, odrážet, ale jakmile zmizí, jste v koncích. Naučte se světlo vyrábět! Takovou intenzitu a kvalitu, jakou...

2 290,-
Bez termínu
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě...
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
269,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
20,-
Skladem > 5 ks
NIKON ML-L3 dálkové ovl.

NIKON ML-L3 dálkové ovl.

*****
(6 recenzí)
NIKON ML-L3 dálkové ovl.

Infračervené dálkové ovládání umožňující dálkové spouštění závěrky specifických modelů fotoaparátů COOLPIX. Ideální vybavení pro fotografování autoportrétů a eliminaci...

990,-
Skladem 4 - 5 ks
ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)
 • Kompletní kvalitní čistící sada pro objektivy
1 190,-
Skladem > 5 ks
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

NIKON D750

Přidat příspěvek
 • Eliška L.
  Odpovědět

  Manuální režim nefunguje

  Eliška L. 10.10.2021 00:22:26
  Dobrý den, přestože mám fotoaparát nastavený na manuální režim, neustále mi mění čas expozice sám od sebe a fotky jsou často přeexponované. V čem by mohl být problém, prosím?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Manuální režim nefunguje

   Jakub Valdivia 10.10.2021 20:05:09

   Dobrý den,

   není náhodou zapnutá funkce bracketingu? To znamená že fotoaparát snímá záběry s různou expozicí a podle toho upravuje čas. Vychází vám za sebou tmave/světlé fotografie? Pokud ano, je to zmíněnou funkcí. 

 • Miroslav E.
  Odpovědět

  dotaz

  Miroslav E. 12.05.2021 22:05:03
  Dobry den vlastnim nikon d3400 chtel bych nikon d750 fotim prilezitostne,rodinu ,krajinu,vystavy,sport ma si nechat d 3400 nebo investovat do d750 dekuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:dotaz

   Jakub Valdivia 13.05.2021 10:57:57

   Dobrý den,

   fotoaparát Nikon D750 nabídne výrazně lepší obrazovou kvalitu, ostření a možnosti nastavování. Jedná se o velký skok kupředu v technice a určitě tuto volbu můžeme doporučit. 

   • Miroslav E.
    Odpovědět

    dotaz

    Miroslav E. 28.05.2021 09:43:08
    Dobry den lze na nikon d750 pouzit objektivy řady DX děkuji
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:dotaz

     Jakub Valdivia 28.05.2021 09:44:46

     Dobrý den,

     objektivy lze nasadit a použít, fotoaparát automaticky zmenší políčko snímače na APS-C velikost a rozlišení se změní na 10 Mpix. 

   • Miroslav E.
    Odpovědět

    dotaz

    Miroslav E. 17.05.2021 22:51:23
    Poradite mi jak vyuzit protiucet dekuji
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:dotaz

     Jakub Valdivia 18.05.2021 10:13:06

     Dobrý den,

     ohledně kompletních informací prosím kontaktujte našeho kolegu tomáše: vykup@fotoskoda.cz. 

 • Jaroslav F.
  Odpovědět

  Jak funguje USB port?

  Jaroslav F. 13.03.2021 22:52:34
  Nikon D90 má v sobě kurvítko a při připojení USB vybije ze 10min baterii. USB by bylo teoreticky použetelné s externím zdrojem. USB mě tak vyškolilo, že jsem ho po fiasku nikdy nepoužil.

  Umí se tento fotoaparát D750 napájet z USB aby úplně nezrušil baterii?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Jak funguje USB port?

   Jakub Valdivia 14.03.2021 09:33:42

   Dobrý den,

   bohužel fotoaparát Nikon D750 neumožňuje nabíjení skrze USB. 

   • Jaroslav F.
    Odpovědět

    Re2: Jak funguje USB port?

    Jaroslav F. 16.03.2021 22:23:25
    Tady jde o to, že spousta zařízení sice vlastní baterie nabíjet neumí, ale umí se napájet z USB a vlastní baterii nevydrancují. D-750 asi bude stejný případ jako D90 :(.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Re2: Jak funguje USB port?

     Jakub Valdivia 17.03.2021 08:29:36

     Dobrý den,

     ano obávám se že to bude stejný příklad i u modelu D750. 

     • Jaroslav F.
      Odpovědět

      Jak funguje USB port?

      Jaroslav F. 29.03.2021 13:09:44
      Nakonec jsem si fotoaparát koupil a musím říci, že USB až tak defektní není. Po 10minutách připojení k PC to nesežralo ani jedno % baterie. Takovéhle připojení je použitelné. U D-90 se USB nepovedlo.

      Co naopak naprosto na USB pokazili je nestandardní konektor. To nestačí, že potřebuji mini USB, mikro USB, USB-A, USB-B, na D750 je něco naprosto nestandardního a pokud jediný kablík ztratím, tak nemohu použít běžně dostupný kabel :(!
      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:Jak funguje USB port?

       Jakub Valdivia 29.03.2021 17:54:36

       Dobrý den,

       jsme rádi že u Nikonu D750 nedělá konektor takovou paseku ohledně vybíjení baterie, možná i jak je tam novější a větší akumulátor, tak to bude hrát malou roli. Ohledně konektoru je to bohužel obecně známé a až teď u výrobců pomalu dochází k synchronizaci připojení. 

 • jan ž.
  Odpovědět

  D 750

  jan ž. 07.12.2020 09:05:35
  dobry den chtel bych se prosim zeptat zda
  D 750 ma možnost vložení data do fotografie, v manualu to není možné dohledat,děkuji za odpoved.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D 750

   Jakub Valdivia 07.12.2020 09:46:45

   Dobrý den,

   fotoaparát Nikon D750 nemá možnost vložení data do fotografie, tuto informaci lze vložit například při exportu z programů jako je Lightroom, či Zoner.

 • Martin L.
  Odpovědět

  Digitální fotoapart

  Martin L. 12.11.2020 11:03:58
  Dobrý den,

  chtěl bych rozšířit focení o digitál. Na město, lidi, pohyb - ale nepotřebuji na sportovní fotografii, městská krajina, portréty. Aby zvládl i horší světelné podmínky.

  Vyplatí se koupit tento model, i když je již delší dobu na trhu.

  Mám analogové objektivy na nikona. Tedy Nikon mi příjde vhodná volba.

  Děkuji.
  Martin
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Digitální fotoapart

   Jakub Valdivia 12.11.2020 14:51:00

   Dobrý den,

   uvedený fotoaparát je vzhledem k ceně velmi dobrou volbou mezi full frame zrcadlovkami. Nabídne i dnes velmi slušné ostření a vysokou kvalitu obrazu. Za nás tento přístroj s klidným svědomím doporučujeme. 

 • Martin L.
  Odpovědět

  Dogitální foťák

  Martin L. 12.11.2020 11:00:58
  Dobrý den,

  chtěl bych rozšířit focení o digitál. Na město, lidi, pohyb - ale nepotřebuji na sportovní fotografii, městská krajina, portréty. Aby zvládl i horší světelné podmínky.

  Vyplatí se koupit tento model, je již delší dobu na trhu.

  Děkuji.
  Martin
  del již  Mám analogové objektivy na nikona. Tedy Nikon mi příjde vhodná volba.
 • Karin T.
  Odpovědět

  Kompatibilita

  Karin T. 27.08.2020 10:18:23
  Dobrý den, mám nikon D90 a přechod D750 mi přijde v rámci cena/výkon nejlepší, ráda bych se jen zeptala na kompatibilitu u objektivů NIKON 70-300 mm f/4,5-6,3 G AF-P DX ED VR a NIKON 35 mm f/1,8 AF-S G DX . Předem děkuji za odpověď.
  • Josef N.
   Odpovědět

   Odpověď na dotaz

   Josef N. 18.09.2020 14:58:08
   Nevyužijete celé políčko snímače, a tím pádem budou mít vaše fotky menší datový objem, tedy i menší kvalitu. Pokud následně děláte třeba výřezy a další SW zpracování, půjdou data, a tím i kvalita opět dolu. Jinými slovy použitím DX objektivů zdegradujete výhody FF snímače.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Kompatibilita

   Jakub Valdivia 27.08.2020 12:49:16

   Dobrý den,

   objektivy s označením "DX" lze na Nikon D750 nasadit, ale dojde k oříznutí snímače na menší APS-C velikost a nevyužije se celé políčko. 

 • Jakub
  Odpovědět

  Dotaz stari a objektivy

  Jakub 20.08.2020 13:29:16
  Dobry den je s ohledem na stari (2014) tento model jeste vhodny na profesionalni pouzivani v roce 2020 s vyhledem aspon na 2-3 roky ci je lepsi koupit uz jiny model? Jake objektivy k tomu mohu dokoupit? Mysleno oznacenim, dekuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Dotaz stari a objektivy

   Jakub Valdivia 20.08.2020 15:18:35

   Dobrý den,

   model Nikon D750 je stále velmi vhodným nástroj k profesionálním účelům. Tělo je odolné, obrazová kvalita velmi dobrá a ostření je i na dnešní poměry pohotové a přesné. Ideální jsou originální objektivy Nikon, případně Tamron s označením G2. 

 • Cedrik H.
  Odpovědět

  objektiv

  Cedrik H. 05.08.2020 08:23:11
  Dobrý den, mám Nikon 50mm, 1,8. Pro focení v místnosti bez blesku bych potřeboval k d750 světelnou třeba 35mm. Co byste mi doporučili? Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:objektiv

   Jakub Valdivia 05.08.2020 08:35:06

   Dobrý den,

   mohu doporučit tuto variantu: https://www.fotoskoda.cz/nikon-35-1-8-af-s-g/ . 

 • Petr B.
  Odpovědět

  NIKON D750 + 24-120 mm VR

  Petr B. 29.06.2020 13:12:04
  Je tento set vhodný pro focení na koncertech a festivalech za nízkých světelných podmínek?
  • Fotoaparáty FotoŠkoda
   Odpovědět

   RE:NIKON D750 + 24-120 mm VR

   Fotoaparáty FotoŠkoda 29.06.2020 16:44:57

   Dobrý den,

   v podstatě tento set vyhovuje:) Nikon D750 je full frame kde je možné nastavit vyšší ISO bez ztráty kvality.

 • Zdenek Z.
  Odpovědět

  Dostupnost setu

  Zdenek Z. 23.06.2020 08:41:19
  Dobrý den, máte představu, kdy bude tento set dostupný na e-shopu?
  • Fotoaparáty FotoŠkoda
   Odpovědět

   RE:Dostupnost setu

   Fotoaparáty FotoŠkoda 23.06.2020 18:24:25

   Dobrý den,

   dostupnost tohoto produktu je neznámá, doufám, že v září nám přijdou další kusy.

   Můžete použít hlídacího psa na našem eshopu.

   Marian Srpoň

 • Alena N.
  Odpovědět

  upgrade na d750

  Alena N. 30.04.2020 19:20:25
  Dobrý den,

  Má cenu v roce 2020 upgradovat na d750? Mám Nikon d5600.
  Uvažovala jsem i o novějších modelech ale ty jsou už o poznání dražší.
  • Fotoaparáty FotoŠkoda
   Odpovědět

   RE:upgrade na d750

   Fotoaparáty FotoŠkoda 02.05.2020 12:45:50

   Dobrý den. Fotoaparát D750 je pořád velice schopný stroj a jako upgrade z D5600 bude posun v kvalitě obrazu znatelný. Pokud ale máte možnost koupit model D780, tak dostanete lepší ostření a zase o něco lepší kvalitu obrazu.

 • Hana S.
  Odpovědět

  Nové tělo

  Hana S. 10.04.2020 11:21:50
  Dobrý den, po letech s Nikonem D90 bych chtěla pořídit nové tělo a jako nejlepší ve smyslu kompromis cena - výkon se mi jeví Nikon D750. Mám následující dorazy:
  1. Momentálně mám k D90 krom setové 18-105, kterou téměř nepoužívám, objektivy Sigma 50mm 2.8f DG Macro a AF-S Nikkor 50mm 1.4G, a také externí blesk SB-910. Jsou objektivy a blesk s D750 kompatibilní?
  2. K tělu bych si ráda pořídila i pevné objektivy - něco širšího a pak dlouhé sklo na přírodu. Mám vyhlédnutou Nikkor 35mm 1.8f AF-S G DX a delší Tamron 70-210mm f4.0 VC USD. Myslíte, že jsem zvolila dobře?
  Předem moc díky za odpověď :-)
  • Fotoaparáty FotoŠkoda
   Odpovědět

   RE:Nové tělo

   Fotoaparáty FotoŠkoda 12.04.2020 16:19:15
   Dobrý den, Ano, zrcadlovka Nikon D750 je momentálně poměrem cena/výkon jeden z nejzajímavějších plnoformátových fotoaparátů. Dobrá zpráva je, že z výbavy, kterou momentálně vlastníte můžete na novém těle použít vše, kromě objektivu 18-105, který naštěstí téměř nepoužíváte. Objektiv Nikon 35 f1.8 AF-S G DX, je však bohužel určený pro menší APS-C snímače. Na Nikon D750 tedy není vhodný. Pro Nikon D750 doporučuji objektiv Nikon 35 f1.8 AF-S G. Je však o poznání dražší. Objektiv Tamron 70-210 F4 je lehký objektiv, s velmi univerzálním rozsahem a velmi dobrou kresbou. Je ideální například na cestování. Jeho větší bráška Tamron 70-200 f2.8 G2 nabízí vyšší světelnost, o lepší kresbu a odolnější dílenské zpracování ve výrazně těžším a dražším těle. S přáním krásného dne, Daniel Delorme
 • Miroslav K.
  Odpovědět

  Dotaz

  Miroslav K. 27.03.2020 23:59:38
  Dobrý den, chtěl bych znát Váš názor ohledně výběru mezi Nikon D750 a Canon EOS 6D Mark II. Který z těchto fotoaparátů je lepší volba a proč. Děkuji za odpověď
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Dotaz

   Jakub Valdivia 28.03.2020 20:40:41
   Dobrý den, hodně záleží na stylu a druhu fotografování. Lidé si například více chválí "pleťovku" u Canonu. Pokud tedy budete více fotografovat portréty, doporučím spíše Canon. Berte vše samozřejmě s rezervou, oba přístroje zvládají vše velmi dobře, byť s drobnými rozdíly. Nikon D750 má na druhou stranu mírně lepší dynamiku obrazu a lepší výstup na vysokých hodnotách ISO a tím pádem se může více hodit například na reportážní a sportovní fotografii.
 • Petr R.
  Odpovědět

  Animace

  Petr R. 11.03.2020 11:52:52
  Dobrý den.
  Jak moc je tento set vhodný nebo nevhodný pro animovaný film ? Předpokládám, že v těle problém nebude, ale ten objektiv vzhledem ke světelnosti, ačkoliv scéna je plně nasvětlena, mi jako vhodný nepřijde. Třeba hloubka ostrosti nebude tak dramatická.
  Děkuji mockrát za váš názor
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Animace

   Jakub Valdivia 13.03.2020 11:42:05
   Dobrý den, modely Nikon se na animace příliš nehodí, jelikož jejich objektivy nekomunikují správně se softwarem na animace. Na tuto práci bude lepší model od Canonu s plně elektronickým přenosem včetně ovládání clony: https://www.fotoskoda.cz/canon-eos-6d-mark-ii-24-105/ . Ano máte pravdu že práce s hloubkou ostrosti nebude tak výrazná a potom přichází v úvahu zakoupit samotné tělo, například Tamron 24-70/2.8: https://www.fotoskoda.cz/tamron-24-70-mm-f-2-8-sp-di-vc-usd-g2-pro-canon/ .
 • Jan J.
  Odpovědět

  Rezervace setu d750+24-120mm

  Jan J. 04.02.2020 15:39:56
  Dobrý den, bylo by možné tento to produkt rezervovat?
  Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Rezervace setu d750+24-120mm

   Jakub Valdivia 05.02.2020 12:44:06
   Dobrý den, kit máte rezervovaný v oddělení fotoaparátů na vaše jméno.
 • Radek V.
  Odpovědět

  Dostupnost zvýhodněného setu D750 + 24-120

  Radek V. 05.01.2020 22:12:07
  Dobrý den, bude zvýhodněný set D750 + 24-120 do konce akční ceny ještě skladem? Mohu ho objednat, i když není skladem s jistotou, že ještě bude? Předem děkuji za odpověď.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Dostupnost zvýhodněného setu D750 + 24-120

   Jakub Valdivia 06.01.2020 14:04:03
   Dobrý den, cca do týdne očekáváme další kusy skladem za tuto cenu.
 • Václav V.
  Odpovědět

  Kompaktibilita objektivů

  Václav V. 31.12.2019 12:06:34
  Dobrý den, zajímalo by mě jestli jsou u D750 použitelné starší analogové objektivy s mechanickým pohonem zaostřování.
  Děkuji za odpovjeď a přeji úspěšný rock 2020
  W.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Kompaktibilita objektivů

   Jakub Valdivia 31.12.2019 19:15:34
   Dobrý den, starší objektiv Nikon jsou kompatibilní i s fotoaparátem Nikon D750 kromě Pre-AI objektivů.
 • Martin W.
  Odpovědět

  kompatibilnost objektivů

  Martin W. 09.12.2019 21:15:42
  Dobrý den. V současné době používám Nikon D80 s objektivy Tamron AF 17-50 1:2,8 XR Di II SP, Nikkor AF-S 70-300 1:4,5-5,6G VR a Tamron SP 90mm F2,8 1:1 macro . Půjdou tyto objektivy použít na D750, popřípadě jakou zrcadlovku Nikon by šlo použít s těmito objektivy kvalitou nejblíže k D750? Mockrát děkuji za odpověď.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:kompatibilnost objektivů

   Jakub Valdivia 10.12.2019 15:36:36
   Dobrý den, objektiv Tamron 17-50 mm bohužel není určený pro plnoformátové fotoaparáty. Ostatní objektivy jsou kompatibilní.
 • Cedrik H.
  Odpovědět

  kabelová spoušť

  Cedrik H. 27.11.2019 23:32:11
  Dobrý den, mám kabelovou spoušť RC-201. Je vhodná pro Nikon d 750, nebo jakou byste mi doporučili?
  Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:kabelová spoušť

   Jakub Valdivia 28.11.2019 08:49:51
   Dobrý den, pokud se jedná o verzi DC2: https://www.fotoskoda.cz/pixel-spoust-kabelova-rc201mcdc2-pro-nikon-d3100d5100d90d7000/ , bude s fotoaparátem Nikon D750 kompatibilní.
 • Patricie V.
  Odpovědět

  Kompatibilita s objektivy pro Nikon D3000

  Patricie V. 24.11.2019 07:25:13
  Dobrý den,
  zvažuji koupi Nikonu D750 nebo Nikonu D7500, vlastním ale starý Nikon D3000 s objektivy Nikon DX AF-S Nikkor 18-55 a Nikon DX AF-S Nikkor 55-200 ED, byly by objektivy plně kompatibilní?
  Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Kompatibilita s objektivy pro Nikon D3000

   Jakub Valdivia 25.11.2019 11:27:30
   Dobrý den, bohužel vámi uváděné objektivy nejsou pro FX fotoaparáty jako je D750 určené, nedokáží vykreslit celé políčko snímače.
 • Daniela
  Odpovědět

  D7500 + 18-140 mm nebo D750 + 24-120 mm

  Daniela 22.11.2019 15:08:11
  Dobrý den, v současné době vlastním NIKON D7500 + 18-140 mm. Již delší dobou se porozhlížím po FF. Fotím 50% portréty a 50% krajinky. Zaznamenám výrazný posun v kvalitě výstupu při koupi setu D750 + 24 - 120 mm, nebo se mi taková investice nevyplatí? Předem děkuji za odpověď.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D7500 + 18-140 mm nebo D750 + 24-120 mm

   Jakub Valdivia 23.11.2019 12:54:00
   Dobrý den, větší snímač se vám projeví v portrétu při práci s hloubkou ostrosti a vyšší dynamice obrazu u krajinářské fotografie. Za mě je rozdíl mezi DX a FX výrazný a navíc i práce v postprocesu je mnohem volnější. Mohu model D750 doporučit pro vaše účely.
 • Cedrik H.
  Odpovědět

  karta

  Cedrik H. 02.11.2019 22:42:44
  Dobrý den,, mohu kartu, na které mám obrázky z Nikonu d5600 použít bez formátování i v Nikonu d750? Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:karta

   Jakub Valdivia 04.11.2019 12:17:30
   Dobrý den, ano to je možné.
 • Petr B.
  Odpovědět

  Objektivy

  Petr B. 23.10.2019 01:06:14
  Dobrý den, uvažuji o přechodu na FX formát a mám starší objektivy, které by snad měli být kompatibilní. Sigma 150 mm, f2,8 APO MACRO DG HSM EX. Sigma 70 - 200 mm, f2,8 II APO DG EX MACRO HSM. Sigma 50 mm, f1,4 DG HSM EX. Zajímá mě, jestli je mohu použít, aniž bych nějak omezoval kvalitu výstupu tohoto fotoaparátu, nebo je lepší přejít na novější objektivy? Jaký byste mi doporučily základní objektiv? Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Objektivy

   Jakub Valdivia 23.10.2019 11:55:55
   Dobrý den, vámi uváděné objektivy jsou plně kompatibilní s fotoaparátem Nikon D750. Kvalitu tím výrazně neomezujete, bude důležité aby objektivy správně a přesně ostřily na fotoaparátu.
   • Petr B.
    Odpovědět

    RE:Objektivy

    Petr B. 23.10.2019 15:41:05
    Děkuji, ještě bych poprosil o doporučení základního objektivu.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:RE:Objektivy

     Jakub Valdivia 25.10.2019 13:35:47
     Dobrý den, jednoznačně bych doporučil tento set: https://www.fotoskoda.cz/nikon-d750-24-120-mm-vr/ . Objektiv Nikon 24-120 mm je vynikající volbou pro tento fotoaparát.
 • David
  Odpovědět

  750 + 2

  David 17.10.2019 06:52:31
  Dobrý den, mám jen jeden upřesňující dotaz - proč jsou v seznamech i popisech psány 2 objektivy v setu, když je reálně prodáván pouze jeden?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:750 + 2

   Jakub Valdivia 17.10.2019 14:03:55
   Dobrý den, děkujeme za upozornění, prověříme a dáme do pořádku.
 • Cedrik H.
  Odpovědět

  d750

  Cedrik H. 15.10.2019 11:14:16
  Dobrý den,
  to zlevnění je to očekávané zimní? nebo lze očekávat ještě další o něco později?
  Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:d750

   Jakub Valdivia 15.10.2019 11:29:08
   Dobrý den, tyto slevové akce jsou často v režii dané značky a nelze tak s jistotou říci jestli bude později do konce roku ještě nějaká akce.
 • Cedrik H.
  Odpovědět

  seťák

  Cedrik H. 05.10.2019 11:37:56
  Dobrý den, mám Nikony 50mm 1,8 G a 105, 2,8 a uvažuji o koupi d750. Jaký by byl vhodný setový objektiv třeba pro focení venku, i v místnosti? Nikon 24-120, 24-85 nebo Tmron 17-35? Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:seťák

   Jakub Valdivia 07.10.2019 09:47:34
   Dobrý den, velmi dobrá volba s univerzálním rozsahem bude Nikon 24-120 mm. Pokud by vás více zajímala světelnější varianta, mohu doporučit Tamron: https://www.fotoskoda.cz/tamron-24-70-mm-f-2-8-sp-di-vc-usd-g2-pro-nikon/ .
 • Cedrik H.
  Odpovědět

  MPEG-4

  Cedrik H. 05.10.2019 10:52:37
  Dobrý den,
  k čemu je dobrý MPEG-4, který má 750? Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:MPEG-4

   Jakub Valdivia 07.10.2019 09:45:58
   Dobrý den, kodek MPEG-4 je jednoduchý ve zpracování a mnoho program jej podporuje.
 • Radek D.
  Odpovědět

  Nikon D750 vs. Canon 80D

  Radek D. 22.09.2019 22:06:47
  Dobrý den, nejsem profesionál, ale od dětství rád fotím. Krajinu, pohybující objekty, architekturu i portrét. Prošlo mi rukama mnoho aparátů na kinofilm i 6×6 formát. Rozhoduji se nyní koupit novou DSLR. Chtěl bych, aby byla odolná proti povětrnostním vlivům, měla režim tiché závěrky. Váhám mezi Canon Eos 80D a Nikon D750. Mohl bych znát Váš stručný názor na oba aparáty? Nikon prý nemá dotykový displej. Moc děkuji Radek.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D750 vs. Canon 80D

   Jakub Valdivia 24.09.2019 20:51:25
   Dobrý den, preferoval bych fotoaparát Nikon D750 a to zejména kvůli většímu snímači, který vám umožní získat podstatně kvalitnější záběry i lepší dynamiku obrazu. Dotykový display je například vhodný pro natáčení, ale u fotografování mi nepřišel jako funkce, bz které bych nemohl být. Je to však pochopitelně čistě subjektivní záležitost.
 • Josef K.
  Odpovědět

  D750

  Josef K. 15.09.2019 02:03:22
  dobrý den,
  měl bych rád tiché fotografování, prosím, jak tichá je závěrka u tohoto přístroje? Volil bych první objektiv 24-120/4
  Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D750

   Jakub Valdivia 17.09.2019 11:39:27
   Dobrý den, v rámci zrcadlovek se jedná o tišší závěrku. V úplném tichu však stále bude slyšet i při tichém režimu.
 • Cedrik H.
  Odpovědět

  D750 vs z6

  Cedrik H. 20.07.2019 15:06:27
  Dobrý den,
  mám Nikon D 5600 a uvžuji pro focení dětí v místnosti bez blesku o Nikonu d750, nebo z6. Oč je z6 lepší pro tyto účely? děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D750 vs z6

   Jakub Valdivia 22.07.2019 12:19:01
   Dobrý den, ostřící systém u Nikonu Z6 je výrazně citlivější a získáte lepší šanci na správně zaostřené fotografie.
 • Eddy
  Odpovědět

  Kinofilmový objektiv

  Eddy 04.07.2019 10:45:34
  Dobrý den, mám starší AF Nikor 24-120 1:3,5-5,6D. Lze jej používet i k D750, bude vše fungovat? Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Kinofilmový objektiv

   Jakub Valdivia 04.07.2019 10:59:58
   Dobrý den, fotoaparát Nikon D750 je plně kompatibilní s objektivem Nikon 24-120 starší generace.
 • Veronika V.
  Odpovědět

  napájení

  Veronika V. 03.06.2019 10:23:37
  Dobrý den. Mám Nikon D7100. Kupuju Nikon D750. Budu moct používat stejné baterie, že?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:napájení

   Jakub Valdivia 03.06.2019 11:46:56
   Dobrý den, akumulátory z obou modelů jsou plně kompatibilní, lze použít stejné baterie.
 • josa
  Odpovědět

  objektiv

  josa 26.05.2019 10:32:56
  Ten 24-120mm je f4 nebo ten starsi?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:objektiv

   Jakub Valdivia 26.05.2019 19:13:42
   Dobrý den, jedná se o novější verzi objektivu s clonou f/4.
 • Jolana C.
  Odpovědět

  Náhradní baterie

  Jolana C. 04.05.2019 16:33:06
  Dobrý den. Při koupi Nikon D750 jsem opomenula dokoupit i náhradní baterii. Prosím poradíte mi jakou? Děkuji předem. Jolana Churá
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Náhradní baterie

   Jakub Valdivia 06.05.2019 11:50:20
   Dobrý den, zde posílám odkaz na akumulátor pro Nikon D750: https://www.fotoskoda.cz/nikon-en-el15b-pro-z6-z7/ .
   • Jiří K.
    Odpovědět

    Originální baterie pro D750

    Jiří K. 14.05.2019 11:51:39
    Najít na Vašich stránkách baterii pro Nikon D750 byl opravdu problém. Ve vyhledávání není, v odkazu na příslušenství je jen Avacom (po zkušenosti už tuto značku nekoupím). Kdybych nenašel náhodou tento dotaz, tak bych to šel koupit jinam. Měli byste s tím něco udělat.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Originální baterie pro D750

     Jakub Valdivia 21.05.2019 10:53:57
     Dobrý den, děkujeme za zpětnou vazbu a již jsme tuto chybku opravili.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Originální baterie pro D750

     Jakub Valdivia 21.05.2019 10:53:56
     Dobrý den, děkujeme za zpětnou vazbu a již jsme tuto chybku opravili.
 • Veronika V.
  Odpovědět

  Nikon D750

  Veronika V. 03.05.2019 12:47:46
  Zdravím vás, mám tělo Nikon D7100 a objektivy NIKKOR 85mm f/1,8 AF-S G a SIGMA 18-35mm f/1,8 DC. Uvažuju o FX těle Nikon D750. Chápu správně, že když budu mít větší snímač, můžu se víc přiblížit k objektu (abych dostala stejný záběr) a tím dosáhnu většího rozostření pozadí? To je to, co závidím lepším fotografům :-)
  Představuju si, že budu mít na FX těle pevný 85mm a na DX těle Sigmu 18-35. Takže nebudu muset přehazovat objektivy při akci – fotím ráda děti a to je spíš lov.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D750

   Jakub Valdivia 03.05.2019 15:11:46
   Dobrý den, větší snímač fotoaparátu Nikon D750 vám přinese spolu s objektivem 85 mm možnost více rozostřeného záběru.
 • Jan P.
  Odpovědět

  Dotaz

  Jan P. 18.04.2019 09:19:21
  Jsem fotograf amatér a používám Nikon D7000 a rád bych nějakou změnu a proto se obrací s prosbou o rady nebo doporučení .
  Nejvíce fotím deti, rodiny a portréty a používám objektivy Nikon 35 mm F 1.8 Nikkor G, Tamron 90 mm F2.8 macro a Nikon 50 mm F 1.8 Nikkor G.
  Uvažuji o koupi Nikon D 7500 DX....nebo Nikon D 750 FX hlavně z důvodu rychlejšího a přesnějšího ostření a zlepšení obrazové kvality .

  Předem děkuji za vaše rady a názory
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Dotaz

   Jakub Valdivia 19.04.2019 13:29:07
   Dobrý den, obrazová kvalita bude jednoznačně lepší u modelu D750. Díky většímu snímači získáte širší možnosti co se obrazového výstupu i následného zpracování týče. Na portréty bych jej doporučil spíše než model D7500. Byť i on samozřejmě nabízí posun kupředu, ale u D750 mi příjde změna výraznější. Navíc je aktuálně za výbornou cenu.
 • Aluš
  Odpovědět

  Dotaz

  Aluš 29.03.2019 19:51:42
  Dobrý den přešla jsem z Nikonu D5500 na D750, a mám problémy s ostřícím bodem, v určitých situacích hlavně když fotím bez záblesku na přirození světlo se mi ostřící bod nezobrazuje(nezčervená) nebo jen v určitých místech, čím to může být? Fotila jsem dříve na více bodů a ted jsem chtěla používat jen jeden nebo 4 ale někdy se prostě vůbec nerozsvítí. Děkuji moc za dopověd
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Dotaz

   Jakub Valdivia 01.04.2019 19:08:20
   Dobrý den, iluminace ostřícího bodu je čistě v režii fotoaparátu. V momentě kdy je pro něj scéna dostatečně tmavá, tak ostřící bod při namáčknutí spouště zčervená. V menu uživateských funkcí/automatické ostření lze nastavit podsvícení pokaždé při namáčknutí spouště.
 • Igor C.
  Odpovědět

  Rozsah dioptrické korekce přímo na přístroji Nikon D750

  Igor C. 12.03.2019 10:40:51
  Nikon D750 - jaký má rozsah dioptrická korekce přímo na přístroji, bez přídavných dioptrických korekcí? Možná by bylo vhodné zveřejnit, že při použití přídavných dioptrických korekcí je nutno dokoupit očnicovou mušli HEYEN22S pro Nikon D750
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Rozsah dioptrické korekce přímo na přístroji Nikon D750

   Jakub Valdivia 13.03.2019 09:12:08
   Dobrý den, rozsah v hledáčku je -3 až +1. Děkujeme za doplňující informace.
 • Petr S.
  Odpovědět

  Nikon D750 vs. Canon 6D Mark II

  Petr S. 05.03.2019 19:07:12
  Dobrý den
  Rozhoduji se mezi tímto setem od Nikonu a Canon 6D Mark II s objektivem 24-70 f/4 L.
  Který bude mít lepší podání co se bokehu a kontrastu týká? Mám raději kontrastnější fotografie. Děkuji za Vaši odpověď. Petr.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D750 vs. Canon 6D Mark II

   Jakub Valdivia 06.03.2019 12:06:51
   Dobrý den, z hlediska obrazové kvality a kontrasnějšího podání, je na tom lépe fotoaparát Nikon D750. Osobně bych ho v této volbě upřednostnil.
 • Igor C.
  Odpovědět

  NIKON D750 + 24-120 mm VR

  Igor C. 24.01.2019 03:57:59
  Umí v této sestavě NIKON D750 + 24-120 mm VR při natáčení videa automaticky zaostřovat?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:NIKON D750 + 24-120 mm VR

   Jakub Valdivia 24.01.2019 16:43:10
   Dobrý den, tato sestava umožňuje automaticky zaostřovat při natáčení videa. Upozorním že se však nejedná o plynulé automatické ostření, ale postupné. Je tím pádem pomalejší.
 • Jindřich K.
  Odpovědět

  Fotoaparát Nikon D750

  Jindřich K. 17.12.2018 13:30:26
  Dobrý den, prosím Vás, dívám se na výše uvedený fotoaparát, ale vidím, že menu fotoaparátu je v angličtině. Je to tak? Nebo má češtinu
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Fotoaparát Nikon D750

   Jakub Valdivia 17.12.2018 19:23:20
   Dobrý den, fotoaparát má možnost přepnout menu do českého jazyka.
   • Jindřich K.
    Odpovědět

    Nikon D750

    Jindřich K. 18.12.2018 19:50:42
    Děkuji za odpověď
 • Daniel D.
  Odpovědět

  Datum výroby

  Daniel D. 10.12.2018 09:48:48
  Dobrý den. Bylo by možné uvést orientačně datum výroby série, kterou máte momentálně skladem? Předem velice děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Datum výroby

   Jakub Valdivia 14.12.2018 16:51:14
   Dobrý den, jedná se o nejnovější sérii fotoaparátů Nikon D750. V současné době se u nás žádné starší edice nevyskytují.
 • Luboš P.
  Odpovědět

  Přechod na FF

  Luboš P. 03.12.2018 22:29:04
  Dobrý den, ctěl bych se zeptat jak na tomto FF těle bude fungovat můj DX Tamron 10-24 Di II VC HLD. Vím, že dojde ke cropu a objektiv nebude využívat celý snímač, ale zajímalo by mě, jestli se dá crop-mode vypnout a používat objektiv od nějakých 15mm, bez ztráty megapixelů. Předem díky za odpovéď.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Přechod na FF

   Jakub Valdivia 04.12.2018 11:55:11
   Dobrý den, lze v nastavení obrazového pole vypnout ořez snímače, ale objektiv bude silně vinětovat s největší pravděpodobností na celém rozsahu.
 • Konrad
  Odpovědět

  cashback

  Konrad 07.11.2018 20:14:28
  podle podminek na strankach nikon cashback cz, ta to akce placi: point 2.4 "pro obcany Ceske Republiky" je to chyba "in translation from english"? CO z lidma - EU citizens co bydlí v Czechach? Plati Nikon cashback pro jini lidi taky? I cannot imagine Nikon discriminating other non Czech citizens living in Czech Republic or that I have to proof Czech or Slovak citizenship when I claim Nikon Cashback.That would be complete nonsense when I would need to attach my birth certificate to cashback claim :)
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:cashback

   Jakub Valdivia 09.11.2018 11:54:05
   Hello, if you have a czech bank account and you will buy for example camera in our store, it's no problem to take cashback.
 • Milan P.
  Odpovědět

  Cash Back

  Milan P. 04.11.2018 15:06:20
  Dobrý deň, chápem to správne, že ak kúpim teraz u vás toto telo za 39990kč, tak môžem Nikon požiadať o cash back a vrátia mi 7500kč?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Cash Back

   Jakub Valdivia 05.11.2018 12:33:13
   Dobrý den, je to přesně jak říkáte. Nyní jsou produkty Nikon za velmi výhodné ceny.
 • Martin P.
  Odpovědět

  Objektiv

  Martin P. 21.06.2018 10:11:41
  Dobrý den,
  Mám objektiv 70-300mm f/4.5-5.6G AF-S VR NIKKOR https://www.nikon.cz/cs_CZ/product/nikkor-lenses/auto-focus-lenses/fx/zoom/af-s-vr-zoom-nikkor-70-300mm-f-4-5-5-6g-if-ed a nevím jestli pokryje snímač FX. Jen myslím že ano, ale nejsem si jistý.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Objektiv

   Jakub Valdivia 21.06.2018 20:15:27
   Dobrý den, vámi uvedený objektiv je vhodný i pro FX formát.
 • Josef Ž.
  Odpovědět

  Objektivy

  Josef Ž. 19.06.2018 11:18:18
  Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli mi budou pasovat na tělo NIKON D750 můj objektiv nikor 18-140 mm 3,5 -5,6 tedy pasovat bude ale jestli využije celí snímač fotoaparátu nebo jestli budu muset zakoupit jiný objektiv.Vlastním ještě sigmu 17-70 mm 2,8-4 ale ten určitě nepasuje asi ho ponechám na nikonu D5300 k terý jsem si pořídil v setu nikorem18-140 mm .Děkuji za odpověď Žemla
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Objektivy

   Jakub Valdivia 19.06.2018 13:01:49
   Dobrý den, bohužel objektiv Nikon 18-140 mm neumí vykreslit celou plochu snímače FX fotoaparátu.
 • Oldrich Sadile
  Odpovědět

  Nikon D750 vs D810

  Oldrich Sadile 04.03.2018 16:37:46
  Dobry den, chtel bych se zeptat, jaky rozdil mohu vnimat ve vystupu D810 a D750 pri pouziti skla Nikon 24-70 f2,8 VR?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D750 vs D810

   Jakub Valdivia 04.03.2018 18:35:27
   Dobrý den, ve prospěch Nikonu D810 hraje vyšší rozlišení, které uživatel ocení v případě výřezů či velkoformátového tisku. Na běžné prohlížení budou oba přístroje působit velmi podobně. Nikon D810 také nabídne mírně širší dynamický obraz a zejména při zpracování RAW souborů lze s daty více pracovat a upravovat fotografie. Oba fotoaparáty jsou velmi dobrými nástroji, model D810 však dokáže i nejnáročnějšímu uživateli nabídnout více uspokojivý výstup.
 • Martin Procházka
  Odpovědět

  Nikon D750

  Martin Procházka 01.03.2018 20:59:17
  Dobrý den,
  chtěl bych stejně jako předchozí pisatel přejít z D7200 na D750-taktéž kvůli pohodlí při focení za horších světelných podmínek. Dominantní ale u mě ale nadále zůstane focení krajiny. Zde jsem ale slyšel dva protichůdné názory. Jeden říká,že je jedno zda fotím krajinu foťákem s DX snímačem nebo FX. Druhý názor zase praví,že FF fotí krajiny o něco hůře (kvůli většímu zaclonění??) a proto že si někteří fotografové i po zakoupení FF přístroje ponechávají své DX. Tato varianta je ale pro mě z finančních důvodů nepřijatelná. Nevím tedy kde je pravda.
  Dále bych se chtěl zeptat, jaký je rozdíl v kvalitě mezi Nikonem D750 a Canonem EOS 6D,jehož cena šla rapidně dolů a jde jej pořídit až o 20 tis. levněji než Nikon D750. Zvažoval jsem kvůli financím zčásti i tuto variantu-protože jsem na Canony dříve fotil-a zajímá mě v čem může být téměř 20 tisícový rozdíl v ceně,když parametry obou přístrojů jsou zhruba srovnatelné? Děkuji předem za odpovědi
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D750

   Jakub Valdivia 02.03.2018 15:37:03
   Dobrý den, nemyslím si že by FF byl na krajinářskou fotografii nevhodný, ba právě naopak. Díky většímu dynamickému rozsahu dokáže vykreslit více informací jak ve světle, tak ve stínu. Navíc v postprodukci můžete znatelně více upravovat data bez ztráty obrazové kvality. Fotoaparát Canon 6D je z hlediska obrazové kvality podobný jako Nikon D750, byť dle laboratorních testů mírně zaostává. Největší rozdíl je v rychlosti, kdy model D750 nabídne podstatně rychlejší automatické ostření a reakce.
 • Petr Volný
  Odpovědět

  objektivy k Nikon D750

  Petr Volný 25.02.2018 10:57:27
  Dobrý den,
  vlastním sestavu Nikon D7200 + objektiv Nikon 16-80 f/2,8-4 AF-S DX ED VR. Fotím jak krajiny tak např.večerní akce v hůře nasvícených sálech (ale nikoli profesionálně,jen dokumentačně). Ve druhém případě však narážím na limity této sestavy. Chtěl bych proto přejít na FF- asi Nikon D750,nemám však jasno zda si ponechat stávající objektiv se kterým jsem jinak velmi spokojen (měl by být s D750 kompatibilní-??) kde -pokud kompatibilní opravdu je- za cenu omezení v příblížení získám pro krajiny větší "širokúhlost" nebo tento prodat a zakoupit Nikon 24-120 f/4 G AF-S ED VR. (což je vlastně stejný zoomový rozsah jako mám nyní se stávajícím objektivem na DX). Je mezi těmito objektivy v kvalitě zobrazení nějaký zásadní rozdíl? Můžete mi prosím poradit výhodnější variantu? Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:objektivy k Nikon D750

   Jakub Valdivia 26.02.2018 09:24:28
   Dobrý den, objektiv Nikon 16-80 mm sice na fotoaparát Nikon D750 nasadil lze, ale neumí vykreslit plné políčko snímače. Tím pádem nedojde k jeho plnému využití. Je téměř nezbytné pořídit objektiv Nikon 24-120 mm, který je určen pro plnoformátové fotoaparáty.
   • Petr Volný
    Odpovědět

    objektivy k Nikonu D750

    Petr Volný 26.02.2018 20:53:58
    Děkuji za odpověď. Předpokládám že se totéž týká i druhého objektivu který k 7200 mám - Nikon 35mm f/1,8 AF-S NIKKOR G DX.... i když jsem slyšel,že ho někdo na FX používá..
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:objektivy k Nikonu D750

     Jakub Valdivia 27.02.2018 11:21:47
     Dobrý den, objektiv Nikon 35/1,8 DX použít na FX tělo lze, pouze na plně otevřenou clonu musíte počítat s vinětací.
 • Pavel Jankásek
  Odpovědět

  gps

  Pavel Jankásek 12.02.2018 11:33:16
  dobryden, ma D750 vestavenou gps? dekuji za odpoved
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:gps

   Jakub Valdivia 12.02.2018 12:51:23
   Dobrý den, fotoaparát nemá vestavěnou GPS jednotku. Po propojení přes wi-fi lze skrze chytrý telefon zapisovat souřadnice.
 • Kateřina Hubená
  Odpovědět

  Nikon D750 nebo Canon D6

  Kateřina Hubená 03.02.2018 20:47:18
  Dobrý den, ráda bych si pořídila lepší fotoaparát a naučila se lépe fotit (mám v plánu některý z Vašich fotokurzů). Trochu mě motivovala kamarádka, má Canon D5 mark IV a fotky jsou z toho fakt pecka. Jen mně se nechce tolik investovat. Který z těch uvedených dvou byste prosím doporučili? Teď mám Nikon D60. Předem díky za radu :-)
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D750 nebo Canon D6

   Jakub Valdivia 05.02.2018 16:28:45
   Dobrý den, model Nikon D750 se například může směle porovnávat v obrazové kvalitě s fotoaparátem Canon 5D IV. Navíc je v kompaktnějším a lehčím těle. Osobně bych zůstal i u Nikonu, pokud jste byla na zmíněnou značku zvyklá.
   • Kateřina Hubená
    Odpovědět

    Nikon D750 nebo Canon D6

    Kateřina Hubená 05.02.2018 20:18:46
    Dobrý den, díky!
 • Martin
  Odpovědět

  vady

  Martin 21.08.2017 21:25:31
  Dobry den objevuji se u d750 jeste vady jako na zacatku prodeje jako olesky na snimaci a problemy se zaverkou? muze se stat ze na sklade zustaly vadne kusy nbo bylo vse stazeno a tim padm problemy vyreseny? dekuji za odpoved
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:vady

   Jakub Valdivia 22.08.2017 10:02:20
   Dobrý den, zatím jsme nezpozorovali žádné vady u nedávno prodaných kusu fotoapartáu Nikon D750. Předpokládáme tedy že je vše v pořádku.
 • Olga Koptova
  Odpovědět

  kompatibilita objektivů

  Olga Koptova 20.08.2017 10:13:32
  Dobrý den, dají se objektivy zn. Nikon a zn. Sigma použít k tělo zn. Olympus (E-M1 Mark II)? Existuje nějaká redukce? Děkuji za odpověď a přeji příjemný den. OK
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:kompatibilita objektivů

   Jakub Valdivia 21.08.2017 11:29:42
   Dobrý den, redukce pro takové spojení existují a mohu vám nabídnout například redukci od firmy Kiwi: https://www.fotoskoda.cz/kiwi-adapter-objektivu-nikon-g-na-telo-olympuspanasonic-micro43/ .
   • O.Koptova
    Odpovědět

    elektronická kompatibilita redukce

    O.Koptova 17.11.2017 13:55:13
    Dobrý den, prosím zůstane při použití redukce zachováno automatické ostření (AF) a nastavení clony?
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:elektronická kompatibilita redukce

     Jakub Valdivia 17.11.2017 15:29:51
     Dobrý den, o jakou redukci by se jednalo?
 • Franta Stein
  Odpovědět

  Kompatibilita karty

  Franta Stein 10.05.2017 10:36:21
  Dobrý den,
  je paměťová karta SONY SDXC 64GB UHS-1 Professional 95MB/s (https://www.fotoskoda.cz/sony-sdhc-64gb-uhs-1-professional-95mb-s/#/tab/description) plně komaoptibilní s fotoaparátem Nikon D750?
  Mám na mysli, jestli je rychlost zápisu této karty dostatečná i pro sekvenční Sériové snímání s frekvencí až 6,5 sn./s a nahrávání videa ve Full HD kvalitě?

  Děkuji předem za odpověď.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Kompatibilita karty

   Jakub Valdivia 10.05.2017 11:51:15
   Dobrý den, rychlost zápisu této paměťové karty je pro fotoaparát Nikon D750 dostačující, jak pro režim sériového snímání, tak i pro natáčení.
 • Franta Stein
  Odpovědět

  Nikon D750

  Franta Stein 03.05.2017 12:29:18
  Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli mi budou pasovat na tělo NIKON D750 tyto moje objektivy:
  Nikon AF-S Nikkor 17-35mm f/2.8D ED-IF
  Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8G ED
  Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8G ED VR

  Děkuji předem za odpověď.
  FS
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D750

   Jakub Valdivia 03.05.2017 15:22:14
   Dobrý den, všechny uvedené objektivy jsou s fotoaparátem Nikon D750 kompatibilní.
 • Martin Pechač
  Odpovědět

  focení do počítače

  Martin Pechač 19.10.2016 16:42:12
  Dobrý den,
  snažím se fotit přímo do lightroom 6. existuje nějaká jiná varianta, než použití kabelu micro USB a USB?

  Jaký typ by jste doporučili, nebo je to v tomto případě jedno?

  Fotoaparát sice má wifi, ale je možné připojit pouze tablet, nebo telefon.

  Děkuji za radu.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:focení do počítače

   Jakub Valdivia 20.10.2016 17:20:21
   Dobrý den, jediná pokročilejší varianta propojení fotoaparátu s počítačem pomocí wi-fi technologie je pořízení setu: https://www.fotoskoda.cz/nikon-ut-1-bezdratovy-set-ut-1-wt-5/ .
 • jiří hába
  Odpovědět

  Nikon D750

  jiří hába 10.10.2016 16:33:37
  Dobrý den ,jsem krátcemajitelem tohoto fotoaparátu a otřebuji poradit s ostřícíma bodama ,například na krajinu a portrét ,Je tam dost variant a jde mi o to co použit nejlíp .Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D750

   Jakub Valdivia 11.10.2016 13:02:12
   Dobrý den, na krajinu a portrét se hodí ideálně ostřící systém AF-S a jeden ostřící bod označený jako "S". V takovém případě je nastaven jednorázový ostřící režim na statické objekty a pro přesnost je to ideální volba.
 • Mia Ferešová
  Odpovědět

  prodleva při zápisu na kartu

  Mia Ferešová 03.06.2016 07:43:56
  Dobrý den!
  Koupila jsem u vás zrcadlovku D750 a řeším jeden problém: používám paměťovou kartu SanDisk SDHC Ultra 16GB 30MB/s Class 10 a při zápisu na kartu se často stává (ale ne pokaždé), že je velká prodleva, než vidím snímek na displeji. Fotím do Rawu. Může to být kartou?
  Díky.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:prodleva při zápisu na kartu

   Jakub Valdivia 03.06.2016 14:23:48
   Dobrý den, s největší pravděpodobností se jedná o problém s pomalou kartou. Pro Nikon D750 doporučujeme ideálně tyto karty: https://www.fotoskoda.cz/sandisk-sdhc-16gb-extreme-pro-95mbs/ .
   • Mia Ferešová
    Odpovědět

    chybové hlášky karet

    Mia Ferešová 11.06.2016 19:10:51
    Ještě jednou zdravím,
    koupila jsem si na vaše doporučení tuto kartu do Nikonu D750

    sandisk-sdhc-16gb-extreme-pro-95mbs/ .

    Po vyfocení asi 50 snímků mi to hlásilo, že karta může být poškozena atd. Šla jsem ji reklamovat. Vyměnili mi ji za novou a to samé, tentokrát asi po 120 snímcích, Fotky jsem zachránila, ale potřebovala bych poradit, co s tím, jestli je možné, aby se toto stávalo u karet často a jestli nezkusit např.jinou značky karty ...nebo znovu reklamovat a znovu zkoušet? Díky!
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:chybové hlášky karet

     Jakub Valdivia 12.06.2016 19:14:00
     Dobrý den, velmi nás mrzí že tato paměťová karta nefunguje správně. Osobně mám s touto značkou velmi dobré zkušenosti. Jako alternativu bych nabídnul kartu od značky Lexar: https://www.fotoskoda.cz/lexar-sdhc-16gb-uhs-ii-1000x-professional/ .
     • Max Graf
      Odpovědět

      karta Sandisc

      Max Graf 24.08.2017 16:34:59
      Taky jsem si vždycky kupoval karty SanDisc, nicméně nedávno se mi stalo, že jeden 8GB Sandisc Extreme zničehonic umřel a přišel jsem i o fotky. Co jsem hledal na fórech, tak jsem nebyl sám, SanDisc má sem tam špatné série zřejmě - už není co býval (mám ještě několik o hodně starších karet od SanDiscu, a ty jsou v pohodě, bohužel mají maslou kapacitu..)
      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:karta Sandisc

       Jakub Valdivia 24.08.2017 16:50:47
       Dobrý den, osobně používám řadu "Extreme Pro" od firmy Sandisk a tato řada karet mě nikdy nezklamala.
 • Petra T
  Odpovědět

  D750 x D500

  Petra T 05.05.2016 13:49:13
  Dobrý den, rozhoduji se mezi D750 a D500 a ráda si nechám poradit. Doposud jsem využívala aparát formátu DX. Fotím převážně portréty a svatby. A co se týče objektivů... mám i formátu FX... Co byste mi doporučili?

  Děkuji, P.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D750 x D500

   Jakub Valdivia 05.05.2016 15:04:01
   Dobrý den, oba fotoaparáty budou špičkové, ale na portrétní a svatební fotografii bude více vyhovovat full-frame snímač díky kterému získáte větší hloubku a dynamiku obrazu.
 • Mia Ferešová
  Odpovědět

  kompatibilita

  Mia Ferešová 25.04.2016 20:18:54
  Dobrý den, je prosím Nikon D750 kompatibilní s objektivy AF-S Nikorr 35 mm (DX) a Tamron 17-50?
  Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:kompatibilita

   Jakub Valdivia 25.04.2016 20:55:23
   Dobrý den, tyto objektivy se nasadit na tělo fotoaparátu dají, fotoaparát se ale automaticky přepne do DX módu a využívá menší plochu snímače.
 • Roman P
  Odpovědět

  AF v porovnání s D610

  Roman P 08.03.2016 00:10:45
  Dobrý den, rád bych se zeptal, jak je na tom AF v provnání s D610 ve špatných světelných podmínkách ? Vyplatil by se přechod ? Mám D610 což je super foťák ale s autofokusem nejsem přílíš spokojený např. při focení plesů. Využíval bych ho především se Sigmou 35 art + Nikonem 85G 1,8. Děkuji za radu.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:AF v porovnání s D610

   Jakub Valdivia 08.03.2016 16:58:48
   Dobrý den, fotoaparát Nikon D750 má výrazně lepší autofokus, který se podstatně přesněji chytá právě ve zhoršených světelných podmínkách. Přechod z Nikonu D610 by byl určitě k plné spokojenosti.
 • Václav Bacovský
  Odpovědět

  Doporučení pro kupující

  Václav Bacovský 08.06.2015 11:39:33
  Jelikož vím, že mnoho fotografů amatérů zvažuje nákup tohoto foťáku, napsal jsem pár postřehů,k teré třeba pomohou při rozhodování.
  http://krasnesvetlo.cz/nikon-d750-prvni-dojmy-po-prechodu-z-dx-na-fx-full-frame/
 • Martin Hadrava
  Odpovědět

  Flare efekt

  Martin Hadrava 21.01.2015 13:05:28
  Dobrý den.Koupil jsem tento fotoaparát před vánoci u vás na prodejně.Bohužel jsem zjistil,že mám problém,který Nikon nazýva flare efekt, to je že v některých světelných situacích nastane v obraze nepříjemný jev čára nebo tak něco.Podle výrobního čísla jsem zjistil,že skutečně můj přístrij patří mezi poškozené.Mohu podle zákona žádat o výměnu za jiný kus.DĚKUJI.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Flare efekt

   Jakub Valdivia 22.01.2015 12:30:52
   Dobrý den,

   tuto závadu řeší naše oddělení servisu. Zastavte se prosím u nás na prodejně a kolegové s vámi vyřeší tuto závadu.
 • Radim Meyer
  Odpovědět

  základní objektiv pro Nikon D750

  Radim Meyer 08.12.2014 17:57:31
  Dobrý den, moc prosím o radu. Jaký byste doporučili k D750 koupit základní objektiv (přechozím z Canonu, později budu 100% chtít přikoupit pevná skla...). Doporučili byste jít spíš do setu s Nikonem 24-120mm, nebo byste volili Tamron 24-70mm? Samozřejmě se neptám na rozsah zoomu, spíše na kvalitu objektivu a obrazového výstupu. Nikonem 24-120mm si trochu nejsem jist, i když by to teď mohla být možná i rozumnější volba (nižší cena, cash back - pošetřil bych na pevná skla a blesk). U Tamronu se zase celkem bojím, abych neměl smůlu na špatný kus. Slyšel jsem, že je to u Tamronu kus od kusu, jak se povede:) Co byste považovali za lepší volbu Vy? Předem moc děkuju.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:základní objektiv pro Nikon D750

   Jakub Valdivia 09.12.2014 14:34:47
   Dobrý den,

   nevýhoda neoriginálních objektivu je právě v nevyrovnanosti kvality objektivů. Zde je potřeba si ohlídat aby správně a přesně zaostřoval a dokázal kvalitně vykreslit rozlišení snímače. Jistější a univerzálnější volbu vidím právě v objektivu Nikon 24-120 mm. Nabídne větší rozsah za cenu horší světelnosti, ale jelikož budete pořizovat v budoucnu pevná skla tak to nevidím jako velké omezení. V této kombinaci funguje Nikon D750 perfektně.
 • Vladimír Vomela
  Odpovědět

  Zrcadlovka NIKON, jaká?

  Vladimír Vomela 23.11.2014 15:49:41
  Na doplnění ještě omluvu, zapomněl jsem v závěru poděkovat za radu. Děkuji a přeji hezký den.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Zrcadlovka NIKON, jaká?

   Jakub Valdivia 24.11.2014 14:05:55
   Dobrý den,

   osobně mám velmi pozitivní zkušenosti s novým fotoaparátem Nikon D750. V lehkém a relativně kompaktním těle je spousta vymožeností a techniky z profesionální třídy Nikon fotoaparátů. Nejvíc mě zaujal přesný a citlivý AF systém se kterým nebylo problém zaostřit v náročných podmínkách. Snímač je shodný s nikonem D610 ale v šumu se mi jeví D750 mírně lepší. Srovnání mezi DX a FX formátem se samozřejmě nabízí. V případě FX formátu získáte výrazné zlepšení v citlivostech ISO, menší hloubky ostrosti a lepšího dynamického rozsahu. A tyto rozdíly jsou výrazné, však se také jedná o 2x větší snímač. Set s objektivem 24-120/4 mohu doporučit. Jedná se o profesionální a skvěle zpracovaní objektiv který bude s Nikonem D750 tvořit vyváženou kombinaci. Světelnost f/4 v celém rozsahu určitě není limitující jak zjistíte během práce s tímto přístrojem.
 • Vladimír Vomela
  Odpovědět

  Zrcadlovka NIKON, jaká?

  Vladimír Vomela 23.11.2014 14:12:39
  Jsem majitelem stařičké zrcadlovky NIKON D70 a mám v úmyslu si pořídit novou zrcadlovku pro vážnější hobby focení (krajina, zvěř, street) a asi už na delší dobu. Nemohu říci, že by peníze u mne nehrály určitou roli (to bych už pořídil NIKON D810 a nezaobíral se recenzemi nižších modelů či jiných značek), proto věnuji již několik měsíců studiu recenzí těl fotoaparátů a objektivů. Základní otázka jestli jít do plnoformátu FX nebo zůstat u formátu DX. Jak již bylo v recenzích uvedeno, „něco na tom plnoformátu jen je“. Neumím však posoudit kvalitu fotografií mezi NIKON D7100 (DX) a D750 (FX), ale rozdíl cen obou přístrojů je více než dvojnásobný. Základní otázka tedy je, zda má smysl si připlatit cca 25 tis. za plnoformát. U formátu DX bych viděl jako dobrou alternativu právě NIKON D7100, nabízenou ve výhodném setu v kombinaci s objektivem NIKON 18-200/3,5-5,6 G AF-S DX VR II za cenu 42.990,- Kč, a nebo s objektivem NIKON 18-300/3,5–5,6 G AF-S ED VR za tutéž cenu. V Případě formátu FX jsem svůj výběr zúžil na NIKON D610 nebo D750. Nejsem nějaký zarytý Nikonista, nejdřív jsem srovnával CANON EOS 6D vs. N D 610. Po té, kdy jsem si mezi těmito dvěma modely udělal jasno, se na trhu objevil N D750, který je technicky vložen mezi D610 a D810, což mi pořádně zamíchalo kartami. Další otázkou pak je pořízení základního objektivu, jestli využít nabídku výhodného setu se základním zoomem NIKON 24-120/4 G ED VR AF-S (bohužel „jen“ se světelností f/4) nebo již v základu pořídit rozsáhlejší zoom.
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...