PANASONIC Lumix DMC-FZ82 | FotoŠkoda

PANASONIC Lumix DMC-FZ82

*****
(3 recenze) | Kód produktu: 4015253

FZ82, nástupce oblíbeného ultrazoomového fotoaparátu FZ72 nabídne nový 1/2.3" CMOS 18.1Mpx snímač, objektiv s extrémním rozsahem 20-1200mm, 60x optický zoom, světelnost objektivu je od f/2,8 do 5,9. Novinkou je i možnost zaznamenat videa až v rozlišení 4K (3840 x 2160 pixels, 30p). Nabízí i EVF hledáček, což je velmi vítaný pomocník při komponování, který konkurence často nenabízí.
Více o produktu »

 • 60x optický stabilizovaný širokoúhlý zoom (20-1200 mm), světelnost f/2,8 do 5,9
 • 18,1 Mpx CMOS snímač velikosti 1/2,3"
 • Systémová patice blesku a příslušenství
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 90%

Panasonic Lumix DMC-FZ82 představuje jeden z nejuniverzálnějších ultrazoomů na trhu. Nabízí obrovský rozsah ohniskových vzdáleností (20–1200 mm při přepočtu na full frame), přičemž na nejmenším ohnisku má světelnost f/2,8 a na nejdelším f/5,9, což je úctyhodný výkon. Mezi další přednosti patří...

 • velký zoom
 • vysoká světelnost f/2,8-5,9
 • velmi účinná stabilizace
 • při velmi velkém přiblížení snímky ztrácejí na kvalitě
 • hladina šumu nad ISO 1600 je značně viditelná (v této kategorii není výjimkou)

Ukázkové snímky

Základní popis

 • 60x optický stabilizovaný širokoúhlý zoom (20-1200 mm), světelnost f/2,8 do 5,9
 • 18,1 Mpx CMOS snímač velikosti 1/2,3"
 • Systémová patice blesku a příslušenství
 • Ergonomické tělo přímými ovládacími prvky pro kontrolu nad expozicí
 • Sekvenční snímání 10 snímků/s, 6 snímků/s při kontinuálním ostření
 • 4K video (3840 x 2160 pixelů, 30p)
90%
*****

hodnotilo 2 uživatelů

Videoprezentace

Popis produktu PANASONIC Lumix DMC-FZ82

PANASONIC Lumix DMC-FZ82

Ocenění TIPA Awards

Fotoaparát PANASONIC Lumix DMC-FZ82 získal cenu v kategorii Nejlepší ultrazoom za rok 2017.

 

Vzhled a ergonomie

EVF fotoaparáty obvykle představují lepší ergonomii držení a ovládání fotoaparátu ovšem za cenu větších rozměrů, ačkoli i ty jsou v porovnání s DSLR fotoaparáty podstatně menší. Oželíte-li fakt, že se vám fotoaparát nevtěsná do kapsy košile, není jeho ergonomii prakticky co vytknout. Pro přístup k expozičním a scénickým režimům je k dispozici otočný volič "jog-dial", které usnadňuje ovládání a urychluje změny v nastavení. Nechybí tlačítka pro rychlý přístup nejdůležitějším funkcím včetně blokace expozice nebo volby zaostření.

3,0" LCD monitor s rozlišením 1 040 000 bodů reaguje na měnící se světelné podmínky a automaticky zvyšuje podsvícení LCD. Režim nadhledu usnadňuje komponování záběru při fotografování s fotoaparátem Panasonic Lumix DMC-FZ82 v náročných situacích (například tehdy, když je fotoaparát držen vysoko nad hlavou či naopak nízko u země). K dispozici je také EVF hledáček s úhlopříčkou 0,2" a rozlišením 1 166 tisíc bodů.

Snímač a objektiv

Objektiv Lumix DC VARIO s 60x optickým zoomem (20-1200 mm, ekv. kinofilmu, f/2,8-5,9, makro od 1 cm) vám umožní nejen proniknut do centra dění a i v sebemenším prostoru zabrat značný díl reality, ale i velké přiblížení vzdálených objektů - takže si nemůžete být nikdy jisti tím, zda se na vás náhodou někdo nedívá. V optické soustavě, skládající se z 14 členů v 12 skupinách jsou 3 ED a 6 asférických členů, které minimalizují výskyt optických vad na únosné minimum a zvyšují prokreslení po celé ploše obrazu. Výhod vysoké světelnosti F2,8 (na nejširším ohnisku) je několik - minimální hloubka ostrosti a výtečná akceschopnost ve zhoršených světelných podmínkách.

PANASONIC Lumix DMC-FZ82A pokud by náhodou šedesátinásobný zoom někomu nestačil, lze ho digitální cestou zdvojnásobit – v tomto případě přichází ke slovu tzv. inteligentní zoom, při němž se uplatňují pokročilé algoritmy a výsledek je rozhodně lepší než při použití standardního „digitálního zoomu“ u běžných fotoaparátů. Ohniskovou vzdálenost lze prodloužit i optickou cestou pomocí telekonvertoru DMW-LT55, který se prodává zvlášť. Při kombinaci obou možností lze bez problémů fotografovat krátery na povrchu Měsíce.

18,1Mpx CMOS snímač (1/2,3") společně s obrazovým procesorem převádějí zaznamenané fotony do podoby elektronických dat, jímž blesku rychle přiřazují správný význam. Přednostmi procesoru jsou velmi rychlé reakce, nízká intenzita elektronického šumu a přirozené podání barev s jemnými tonálními přechody. Procesor disponuje technologií zpracování obrazu „Inteligentní rozlišení“, která dokáže automaticky detekovat tři oblasti snímku – obrysy, detailně prokreslené oblasti a oblasti jemných přechodů (gradace) – a ty posléze zpracovat do jasnějšího a ostřejšího obrazu." Automatické zaostřování AF Sonic Speed dokáže již v průběhu desetiny vteřiny rozpoznat fotografovaný objekt a zaostřit na něj.

Optická stabilizace obrazu POWER O.I.S. stabilizátor vyrovnává chvění, přenášené z ruky na tělo fotoaparátu, pomocí plovoucího členu usazeného v gyrosenzoru. Elektronicky lze stabilizovat rovněž, a to tak, navýšíte citlivost dle světelných podmínek v rozmezí 100 až 3200 ISO (rozšířitelná citlivost až 6400 ISO). Pořízené snímky se v obrazovém formátu JPEG ukládají na plochu paměťové karty typu SDHC/DSXC.

Vybraná specifikace

 • PANASONIC Lumix DMC-FZ82Inteligentní automatika i plně manuální nastavení
 • Široké možnosti přizpůsobení, množství efektových filtrů a obrazových nastavení
 • Automatické sestavení panoramatického snímku
 • Zoomovací stereofonní mikrofon s potlačením okolních ruchů
 • Výdrž akumulátoru 330 snímků dle hodnocení CIPA
 • Vestavěná Wi-Fi
 • EVF hledáček s úhlopříčkou 0,2" a rozlišením 1 166 tisíc bodů
 • Vysokorychlostní video 240fps při rozlišení 640x480 a 120 fps při 1280x720
 • Maximálně detailní 4K video (3840 x 2160 pixels, 30p)

Expoziční režimy

Fotografovat s aparátem Panasonic DMC-FZ82 může pro některé autory představovat absolutní svobodu. Ptáte se proč? Protože disponuje mnoha užitečnými režimy, které v maximální možné míře usnadňují fotografování, čímž poskytuje tolik potřebného času na uplatnění tvůrčích schopností. Například díky iA režimu můžete zapomenout na jakékoli nastavování a prostě žijte a tvořte, tak jak se vám zalíbí. Inteligentní režim D-Range Control optimalizuje expozici, tak aby se zabránilo pře/pod expozici. Face detection automaticky rozpozná lidskou tvář v zorném úhlu objektivu, zaostří na ni, a tím zaručuje stále ostré snímky. Inteligentní výběr scény (makro, portrét, krajina, noční portrét, noční krajina a nově i západ slunce). Zajímavostí je, že ve scénických režimech Dítě a Zvíře si můžete zaregistrovat jméno a datum narození svých dětí nebo domácího mazlíčka, a tak máte automaticky k dispozici i informace o věku v momentě zhotovení fotografie. Quick AF udržuje zaostření na snímaný objekt bez potřeby stisku spoušť do poloviny, čímž se minimalizuje čas potřebný na automatické zaostření. Pohotovostní tlačítko umožňuje rychlé nastavení hodnot (například aktivaci stabilizace, sekvenční snímání, výběr AF bodu, vyvážení bílé, nastavení ISO, rozlišení snímků a další). Pro pokročilé autory ze staré školy, kteří dají přednost manuálnímu nastavení před automatikou je k dispozici režim P (Program), priorita clony (v rozmezí f/2,8-11), priorita expozičního času (4-1/2000 sec.) i plný manuál.

Další funkce

PANASONIC Lumix DMC-FZ82Digitální fotoaparáty dnes již běžně nahrazují domácí videokamery. Ani Panasonic Lumix DMC-FZ82 není výjimkou. Dokáže totiž zaznamenat záznam v 4K rozlišení (100 Mbps), které se ukládá ve formátu MP4 (vhodný pro sdílení na internetu bez nutnosti konverze) či AVCHD (MPEG-4/H.264), který zabírá zhruba poloviční datový objem, přitom však neztrácí na kvalitě. Novinkou je vysokorychlostní video 240fps při rozlišení 640x480 a 120 fps při 1280x720.

Funkce 4K PHOTO umožňuje pracovat s jednotlivými okénky videozáznamu natáčeného rychlostí 30 obr/s jako se samostatnými snímky, takže nikdy nepromeškáte vhodný okamžik ke stisku spouště. Jednotlivé snímky lze ukládat i hromadně coby sekvence (maximálně lze tímto způsobem pořídit 150 fotografií, což znamená souvislý pětivteřinový záběr).

Větrný štít, chránící stereofonní mikrofon, výrazně zlepšuje kvalitu zvuku za větrných dnů (Panasonic uvádí 70% zlepšení odstupu signálu od šumu) a mikrofon sám je navržen tak, aby "zoomoval" s objektivem. Zde už Panasonic bohužel neposkytuje přesné údaje o přibližném rozsahu.

Při záznamu videa využívá inteligentní automatiku iA včetně optické stabilizace obrazu, možnosti automatického rozpoznávání tváře a inteligentního automatického výběru motivového programu.

Mezi další funkce LUMIX FZ82 patří Post Focus, umožňující ostřit až u hotových snímků. To se hodí například v makrofotografii, kde nesmírně záleží na dokonale přesném zaostření. Dodatečné ostření je možné díky kombinaci špičkové technologie DFD (Depth From Defocus) a rozlišení 4K s možností ukládat jednotlivá okénka jako samostatné fotografie. Funkce Post Focus spolu s funkcí Focus Stacking (vícenásobná expozice různě zaostřených záběrů, díky níž lze dosáhnout větší hloubky ostrosti) je dostupná pomocí samostatného tlačítka na horní straně přístroje.

Rozhraní, napájení a výdrž na baterie

Fotoaparát je vybaven konektory miniHDMI, AV (výstup), USB2.0. Li-Ion akumulátor BMB9 zvládá dle norem CIPA až 330 snímků na jedno nabití.

PANASONIC Lumix DMC-FZ82Rozměry a hmotnost:

130 x 94 x 119mm při 616g 

Obsah balení:

Panasonic Lumix DMC-FZ82
akumulátor BMB9
nabíječka
kabel USB
popruh
krytka objektivu s poutkem
disk CD-ROM se software

Parametry produktu

Zařazení kompaktuUltrazoom | Cestovatelský | S hledáčkem | EVF zrcadlovka
Velikost snímače2/3"
Rozlišení v Mpx18
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO3200 | 6400
Optický zoom60x
Min. ohnisková vzdálenost18
Max. ohnisková vzdálenost1200
Světelnost objektivu2,8–5,9
Počet fotografií za sekundu10
Sáňky pro bleskse středovým kontaktem
Možnost použití předsádek / filtrů55 mm
Rozlišení LCD (px)1040000
Hledáčekelektronický
GPS modulNe
Expoziční režimyautomatika | manuál | ruční režimy | programová automatika
Bezdrátové rozhraníne
Stabilizace obrazumechanická (posunem snímače)
Nejrychlejší čas závěrky1/2 000
Záznam videaFull HD (1920 x 1080)
Druh pamětiSDHC | SDXC
Vodotěsný do (m)0
Manuální ostřeníne
Časosběrano
Materiál tělaplastové
Velikost LCD displeje3,0"
Napájenídmw-bmb9
Barvačerná
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

AQUAPAC 458 obal pod vodu na zrcadlovku, tvrdý kryt objektivu

AQUAPAC 458 obal pod vodu na zrcadlovku, tvrdý kryt objektivu

*****
(2 recenze)
AQUAPAC 458 obal pod vodu na zrcadlovku, tvrdý kryt objektivu
Doprava zdarma
 • pouzdro
 • nastavitelný popruh
 • desikant (papírky pohlcující vlhkost)
1 690,-
Poslední kus
PANASONIC DMW-BMB9 akumulátor pro DMC-FZ45/100

PANASONIC DMW-BMB9 akumulátor pro DMC-FZ45/100

*****
(2 recenze)
PANASONIC DMW-BMB9 akumulátor pro DMC-FZ45/100
Doprava zdarma

Originální Li-Ion akumulátor pro digitální fotoaparáty Panasonic Lumix DMC - FZ100 / FZ45.

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Panasonic DMW-BMB9E

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Panasonic DMW-BMB9E

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Panasonic DMW-BMB9E
Sleva

Nabíjecí plato Avacom pro Panasonic DMW-BMB9E je určené k nabíječkám AVACOM AV-MP.

HOYA filtr UV HMC 55 mm

HOYA filtr UV HMC 55 mm

HOYA filtr UV HMC 55 mm
 • UV filtr o průměru 55 mm
 • 16 vrstvá povrchová úprava HMC
 • HD obroučka
630,-
Skladem > 5 ks
HOYA filtr CIR-PL UV HRT 55 mm

HOYA filtr CIR-PL UV HRT 55 mm

HOYA filtr CIR-PL UV HRT 55 mm
Doprava zdarma
 • Polarizační filtr + UV filtr
 • Polarizační vrstva HRT
 • Univerzální filtr pro denní fotografování
1 150,-
Skladem > 5 ks
PANASONIC DMW-LA8GU pro Panasonic DMC-FZ72

PANASONIC DMW-LA8GU pro Panasonic DMC-FZ72

*****
(1 recenze)
PANASONIC DMW-LA8GU pro Panasonic DMC-FZ72
Doprava zdarma

Panasonic DMW-LA8GU hliníkový adaptér objektivu pro možnost použití předsádek LC55 a LT55 na fotoaparátech Panasonic DMC-FZ70 a DMC-FZ72.

COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1

COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1

COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1
Doprava zdarma Sleva
 • rádiová frekvence: 2,4 GHz
 • typ signálu: klíčování frekvenčním posuvem (FSK)
 • anténa: vestavěná PCB anténa
1 290,-
Skladem 2 - 3 ks
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Hodnocení odborníka 90%

Panasonic Lumix DMC-FZ82 představuje jeden z nejuniverzálnějších ultrazoomů na trhu. Nabízí obrovský rozsah ohniskových vzdáleností (20–1200 mm při přepočtu na full frame), přičemž na nejmenším ohnisku má světelnost f/2,8 a na nejdelším f/5,9, což je úctyhodný výkon. Mezi další přednosti patří natáčení 4K videa a funkce Focus Stacking, která umožňuje zpětně nastavit zaostřenou oblast na snímku. To však není ani zdaleka vše, co dokáže nabídnout...

90%
*****

hodnotilo 2 uživatelů

 • velký zoom
 • vysoká světelnost f/2,8-5,9
 • velmi účinná stabilizace
 • natáčení videa ve 4K kvalitě
 • velký rozsah hodnot ISO
 • dobře ovladatelný dotykový displej
 • rychlé nastavení potřebných hodnot
 • možnost připojení pomocí Wi-Fi
 • malá hmotnost těla
 • při velmi velkém přiblížení snímky ztrácejí na kvalitě
 • hladina šumu nad ISO 1600 je značně viditelná (v této kategorii není výjimkou)

Ukázkové snímky

Uživatelské recenze

avatar
100%*****
15.02.2023 08:01:11

Naprosto skvělý za skvělou cenu. Doporučuji všem kdo rádi fotí pro radost.

   avatar
   100%*****
   15.05.2017 15:43:51

     Další podobné produkty

     Alternativy k produktu

     Příslušenství k produktu PANASONIC Lumix DMC-FZ82

     AQUAPAC 458 obal pod vodu na zrcadlovku, tvrdý kryt objektivu

     AQUAPAC 458 obal pod vodu na zrcadlovku, tvrdý kryt objektivu

     *****
     (2 recenze)
     AQUAPAC 458 obal pod vodu na zrcadlovku, tvrdý kryt objektivu
     Doprava zdarma
     • pouzdro
     • nastavitelný popruh
     • desikant (papírky pohlcující vlhkost)
     1 690,-
     Poslední kus
     PANASONIC DMW-BMB9 akumulátor pro DMC-FZ45/100

     PANASONIC DMW-BMB9 akumulátor pro DMC-FZ45/100

     *****
     (2 recenze)
     PANASONIC DMW-BMB9 akumulátor pro DMC-FZ45/100
     Doprava zdarma

     Originální Li-Ion akumulátor pro digitální fotoaparáty Panasonic Lumix DMC - FZ100 / FZ45.

     AVACOM AV-MP nabíjecí plato Panasonic DMW-BMB9E

     AVACOM AV-MP nabíjecí plato Panasonic DMW-BMB9E

     AVACOM AV-MP nabíjecí plato Panasonic DMW-BMB9E
     Sleva

     Nabíjecí plato Avacom pro Panasonic DMW-BMB9E je určené k nabíječkám AVACOM AV-MP.

     HOYA filtr UV HMC 55 mm

     HOYA filtr UV HMC 55 mm

     HOYA filtr UV HMC 55 mm
     • UV filtr o průměru 55 mm
     • 16 vrstvá povrchová úprava HMC
     • HD obroučka
     630,-
     Skladem > 5 ks
     HOYA filtr CIR-PL UV HRT 55 mm

     HOYA filtr CIR-PL UV HRT 55 mm

     HOYA filtr CIR-PL UV HRT 55 mm
     Doprava zdarma
     • Polarizační filtr + UV filtr
     • Polarizační vrstva HRT
     • Univerzální filtr pro denní fotografování
     1 150,-
     Skladem > 5 ks
     PANASONIC DMW-LA8GU pro Panasonic DMC-FZ72

     PANASONIC DMW-LA8GU pro Panasonic DMC-FZ72

     *****
     (1 recenze)
     PANASONIC DMW-LA8GU pro Panasonic DMC-FZ72
     Doprava zdarma

     Panasonic DMW-LA8GU hliníkový adaptér objektivu pro možnost použití předsádek LC55 a LT55 na fotoaparátech Panasonic DMC-FZ70 a DMC-FZ72.

     COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1

     COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1

     COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1
     Doprava zdarma Sleva
     • rádiová frekvence: 2,4 GHz
     • typ signálu: klíčování frekvenčním posuvem (FSK)
     • anténa: vestavěná PCB anténa
     1 290,-
     Skladem 2 - 3 ks
     Další podobné produkty

     Alternativy k produktu

     Poradna k produktu

     PANASONIC Lumix DMC-FZ82

     Přidat příspěvek
     • Josefa V.
      Odpovědět

      nabíječka k Panasonic LUMIX DMC-FZ82

      Josefa V. 20.09.2020 22:06:15
      Dobrý den, bohužel se mi podařilo ztratit nabíječku k fotoaparátu Panasonic LUMIX DMC-FZ82, bylo by možné ji přes váš obchod nějak objednat?
      Děkuji, J. Volfová
      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:nabíječka k Panasonic LUMIX DMC-FZ82

       Jakub Valdivia 21.09.2020 09:41:46

       Dobrý den,

       pro fotoaparát FZ82 mohu doporučit univerzální nabíječku: https://www.fotoskoda.cz/avacom-avmp-univerzalni-nabijecka/  s nabíjecím platem: https://www.fotoskoda.cz/avacom-avmp-nabijeci-plato-panasonic-dmwbmb9e/ .

     • Jan J.
      Odpovědět

      Výběr fotoaparátu

      Jan J. 17.07.2020 12:55:25
      Dobrý den,
      jsem vlastníkem již stařičkého FZ-7 a přemýšlím o nástupci. dlouhým hledáním jsem došel k výběru mezi FZ 82 FZ300. Tyto jsou již poměrně delší dobu na trhu, nechystá se nějaký nástupce? Ideální volba by byl přístroj se světelností a provedením FZ300 a zoomem a rozlišením FZ 82. Je nějaký i od jiných značek, který jsem přehlédl v cenové hladině do 15000? Ještě jsem pokukoval po Sony DSC RX10, Ale odradil mne malý zoom.
      Děkuji Janků
      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:Výběr fotoaparátu

       Jakub Valdivia 21.07.2020 17:02:42

       Dobrý den,

       aktuálně nemáme žádné informace ohledně nových modelů od firmy Panasonic. Osobně bych preferoval lepší světelnost za cenu menšího zoomu a vybral bych FZ300, finální volbu však nechám na Vás. 

     • Vladimir Z.
      Odpovědět

      Brašna na fotoaparát Panasonic.

      Vladimir Z. 22.02.2020 11:23:12
      Vážení, mám zájem o brašnu na můj fotoaparát PANASONIC LUMIX DMC FZ 82. Tuším, že ve vaší nabídce jsem našel brašnu LUMIX. Teď ji nemůžu najít, prosím o upřesnění a odkaz na tuto brašnu. Za vaši odpověď vám předem děkuje Vladimír Zbytek Pardubice.
      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:Brašna na fotoaparát Panasonic.

       Jakub Valdivia 22.02.2020 13:04:47
       Dobrý den, jedná se o tuto brašnu: https://www.fotoskoda.cz/panasonic-brasna-dmw-pgs81/ ?
     • Matyáš B.
      Odpovědět

      Clona

      Matyáš B. 27.08.2019 18:53:29
      Dobrý den, kde se tady nastavuje clona?
      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:Clona

       Jakub Valdivia 28.08.2019 09:54:02
       Dobrý den, clonu lze nastavovat v režimu A nebo M které nastavíte na horním otočném voliči expozičních režimů. Poté zadním otočným kolečkem lze měnit clonové číslo.
     • Václav V.
      Odpovědět

      Příslušenství

      Václav V. 22.05.2019 21:05:42
      Dobré jitro vinšuju, tento přístroj jsem si u vás již koupil a jsem naprosto spokojen. Zajímalo by mě ale, jestli je možné dokoupit sluneční clonu a systémový blesk /nevím jakou patici má/
      Děkuji za odpověď. W.
      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:Příslušenství

       Jakub Valdivia 23.05.2019 10:03:35
       Dobrý den, bohužel výrobce Panasonic pro model FZ82 sluneční clonu nedělá, z kopaktních externích blesků však mohu doporučit model Nissin i40: https://www.fotoskoda.cz/nissin-blesk-i40-love-mini-pro-olympus-panasonic/ .
     • V.V.
      Odpovědět

      Dotaz

      V.V. 21.08.2018 12:29:18
      Dobrý den,

      nestane se nic, když budu foťák nabíjet nabíječkou k telefonu Samsung s parametry 5.0 V a 2.0 A?

      Díky za zprávu.

      Vlaďka
      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:Dotaz

       Jakub Valdivia 21.08.2018 19:14:09
       Dobrý den, nabíjení by mělo probíhat bez problémů.
     • Peter Padúch
      Odpovědět

      výběr přístroje

      Peter Padúch 28.12.2017 23:53:27
      Dobrý den. Několik let fotím Panasonicem FZ48 a došel jsem k závěru, že by už bylo potřeba obměnit stroj. Přemýšlím nad NIKONEM COOLPIX P900 nebo PANASONICEM LUMIX FZ 82. Co vy na to? Který? Děkuji.
      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:výběr přístroje

       Jakub Valdivia 29.12.2017 09:06:24
       Dobrý den, vzhledem k uvedenému výběru fotoaparátů bych doporučil model FZ300: https://www.fotoskoda.cz/panasonic-lumix-dmc-fz300/ . Fotoaparát má výbornou světelnost objektivu, díky čemuž dobře fotografuje i za zhoršených světelných podmínek.
       • Peter Padúch
        Odpovědět

        výběr přístroje

        Peter Padúch 30.12.2017 00:07:14
        Děkuji za nabídku, ale chtěl bych větší zoom, proto uvažuji o těch dvoch výše jmenovaných modelech.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:výběr přístroje

         Jakub Valdivia 30.12.2017 10:14:24
         Dobrý den, v takovém případě se přikláním k modelu Nikon P900. Fotoaparát má rychlejší automatické ostření, silnou stabilizaci a velmi dobrou obrazovou kvalitu.
     • Lukáš Renner
      Odpovědět

      točení videa

      Lukáš Renner 09.06.2017 17:55:09
      mám dotaz je tento fotoaparát vhodný na natáčení krátkého filmu popřípadě jaký fotoaparát do 9000 kč je lepší
      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:točení videa

       Jakub Valdivia 12.06.2017 11:33:37
       Dobrý den, v uvedené cenové relaci nenajdeme nic lepšího s podobnými parametry jako má model Panasonic FZ82. Za sebe jej mohu plně doporučit.
     • Aleš Ptáček
      Odpovědět

      dotaz na příslušenství Panasonic DMC-FZ82EP-K

      Aleš Ptáček 03.05.2017 23:26:46
      Dobrý den,
      zjistil jsem si, že k tomuto fotoaparátu existuje mimo jiné následující příslušenství:
      ◦ Telekonvertor (1.7x): DMW-LT55
      ◦ Makropředsádka: DMW-LC55
      ◦ Redukce: DMW-LA8
      ◦ Čirý filtr: DMW-LMCH55
      ◦ ND Filtr: DMW-LNDH55
      ◦ Polarizační filtr: DMW-LPL55
      Tento fotoaparát je velmi dobře vybaven. Jaký smysl má toto příslušenství?
      Jaký je vhodný typ náhradní baterie, nejlépe aby se nemusela pořizovat jiná nabíječka.

      Dále prosím o sdělení, jaký typ brašny je vhodný.
      S úctou
      Aleš Ptáček
      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:dotaz na příslušenství Panasonic DMC-FZ82EP-K

       Jakub Valdivia 04.05.2017 17:33:07
       Dobrý den, filtry slouží buď k úpravě expozice nebo ochraně přední čočky. Příslušenství je zde pro uživatele, kteřé chtějí ještě dále a více rozvíjet potencionál přístroje pro docílení požadovaného výsledku. Ať už prodloužení optického zoomu nebo lepších makro záběru. Z náhradních akumulátorů mohu nabídnout: https://www.fotoskoda.cz/avacom-panasonic-dmwbmb9-950mah/ . Z brašen například vybírám: https://www.fotoskoda.cz/lowepro-format-120-videobrasna/ .
     Další podobné produkty

     Alternativy k produktu

     I nás baví Instagram.
     @fotoskodacz
     Servisní knížka plná výhod
     • 4 servisní prohlídky
     • základní kurz ovládání zrcadlovky
     • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

     Kompletní informace »

     Čekejte prosím...