PANASONIC Lumix DMC-FZ82
Recenze Poukaz na fotoslužby
PANASONIC Lumix DMC-FZ82PANASONIC Lumix DMC-FZ82PANASONIC Lumix DMC-FZ82PANASONIC Lumix DMC-FZ82PANASONIC Lumix DMC-FZ82PANASONIC Lumix DMC-FZ82YouTube video - PANASONIC Lumix DMC-FZ82

PANASONIC Lumix DMC-FZ82

Panasonic
*****
4.5 2 (2 recenze) | Kód produktu: 4015253

FZ82, nástupce oblíbeného ultrazoomového fotoaparátu FZ72 nabídne nový 1/2.3" CMOS 18.1Mpx snímač, objektiv s extrémním rozsahem 20-1200mm, 60x optický zoom, světelnost objektivu je od f/2,8 do 5,9. Novinkou je i možnost zaznamenat videa až v rozlišení 4K (3840 x 2160 pixels, 30p). Nabízí i EVF hledáček, což je velmi vítaný pomocník při komponování, který konkurence často nenabízí.
Více o produktu »

 • 60x optický stabilizovaný širokoúhlý zoom (20-1200 mm), světelnost f/2,8 do 5,9
 • 18,1 Mpx CMOS snímač velikosti 1/2,3"
 • Systémová patice blesku a příslušenství
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 90%

Panasonic Lumix DMC-FZ82 představuje jeden z nejuniverzálnějších ultrazoomů na trhu. Nabízí obrovský rozsah ohniskových vzdáleností (20–1200 mm při přepočtu na full frame), přičemž na nejmenším ohnisku má světelnost f/2,8 a na nejdelším f/5,9, což je úctyhodný výkon. Mezi další přednosti patří...

 • velký zoom
 • vysoká světelnost f/2,8-5,9
 • velmi účinná stabilizace
 • při velmi velkém přiblížení snímky ztrácejí na kvalitě
 • hladina šumu nad ISO 1600 je značně viditelná (v této kategorii není výjimkou)

Ukázkové snímky

Základní popis

 • 60x optický stabilizovaný širokoúhlý zoom (20-1200 mm), světelnost f/2,8 do 5,9
 • 18,1 Mpx CMOS snímač velikosti 1/2,3"
 • Systémová patice blesku a příslušenství
 • Ergonomické tělo přímými ovládacími prvky pro kontrolu nad expozicí
 • Sekvenční snímání 10 snímků/s, 6 snímků/s při kontinuálním ostření
 • 4K video (3840 x 2160 pixelů, 30p)
90%
*****

hodnotilo 1 uživatelů

Videoprezentace

Popis produktu PANASONIC Lumix DMC-FZ82

PANASONIC Lumix DMC-FZ82

Ocenění TIPA Awards

Fotoaparát PANASONIC Lumix DMC-FZ82 získal cenu v kategorii Nejlepší ultrazoom za rok 2017.

 

Vzhled a ergonomie

EVF fotoaparáty obvykle představují lepší ergonomii držení a ovládání fotoaparátu ovšem za cenu větších rozměrů, ačkoli i ty jsou v porovnání s DSLR fotoaparáty podstatně menší. Oželíte-li fakt, že se vám fotoaparát nevtěsná do kapsy košile, není jeho ergonomii prakticky co vytknout. Pro přístup k expozičním a scénickým režimům je k dispozici otočný volič "jog-dial", které usnadňuje ovládání a urychluje změny v nastavení. Nechybí tlačítka pro rychlý přístup nejdůležitějším funkcím včetně blokace expozice nebo volby zaostření.

3,0" LCD monitor s rozlišením 1 040 000 bodů reaguje na měnící se světelné podmínky a automaticky zvyšuje podsvícení LCD. Režim nadhledu usnadňuje komponování záběru při fotografování s fotoaparátem Panasonic Lumix DMC-FZ82 v náročných situacích (například tehdy, když je fotoaparát držen vysoko nad hlavou či naopak nízko u země). K dispozici je také EVF hledáček s úhlopříčkou 0,2" a rozlišením 1 166 tisíc bodů.

Snímač a objektiv

Objektiv Lumix DC VARIO s 60x optickým zoomem (20-1200 mm, ekv. kinofilmu, f/2,8-5,9, makro od 1 cm) vám umožní nejen proniknut do centra dění a i v sebemenším prostoru zabrat značný díl reality, ale i velké přiblížení vzdálených objektů - takže si nemůžete být nikdy jisti tím, zda se na vás náhodou někdo nedívá. V optické soustavě, skládající se z 14 členů v 12 skupinách jsou 3 ED a 6 asférických členů, které minimalizují výskyt optických vad na únosné minimum a zvyšují prokreslení po celé ploše obrazu. Výhod vysoké světelnosti F2,8 (na nejširším ohnisku) je několik - minimální hloubka ostrosti a výtečná akceschopnost ve zhoršených světelných podmínkách.

PANASONIC Lumix DMC-FZ82A pokud by náhodou šedesátinásobný zoom někomu nestačil, lze ho digitální cestou zdvojnásobit – v tomto případě přichází ke slovu tzv. inteligentní zoom, při němž se uplatňují pokročilé algoritmy a výsledek je rozhodně lepší než při použití standardního „digitálního zoomu“ u běžných fotoaparátů. Ohniskovou vzdálenost lze prodloužit i optickou cestou pomocí telekonvertoru DMW-LT55, který se prodává zvlášť. Při kombinaci obou možností lze bez problémů fotografovat krátery na povrchu Měsíce.

18,1Mpx CMOS snímač (1/2,3") společně s obrazovým procesorem převádějí zaznamenané fotony do podoby elektronických dat, jímž blesku rychle přiřazují správný význam. Přednostmi procesoru jsou velmi rychlé reakce, nízká intenzita elektronického šumu a přirozené podání barev s jemnými tonálními přechody. Procesor disponuje technologií zpracování obrazu „Inteligentní rozlišení“, která dokáže automaticky detekovat tři oblasti snímku – obrysy, detailně prokreslené oblasti a oblasti jemných přechodů (gradace) – a ty posléze zpracovat do jasnějšího a ostřejšího obrazu." Automatické zaostřování AF Sonic Speed dokáže již v průběhu desetiny vteřiny rozpoznat fotografovaný objekt a zaostřit na něj.

Optická stabilizace obrazu POWER O.I.S. stabilizátor vyrovnává chvění, přenášené z ruky na tělo fotoaparátu, pomocí plovoucího členu usazeného v gyrosenzoru. Elektronicky lze stabilizovat rovněž, a to tak, navýšíte citlivost dle světelných podmínek v rozmezí 100 až 3200 ISO (rozšířitelná citlivost až 6400 ISO). Pořízené snímky se v obrazovém formátu JPEG ukládají na plochu paměťové karty typu SDHC/DSXC.

Vybraná specifikace

 • PANASONIC Lumix DMC-FZ82Inteligentní automatika i plně manuální nastavení
 • Široké možnosti přizpůsobení, množství efektových filtrů a obrazových nastavení
 • Automatické sestavení panoramatického snímku
 • Zoomovací stereofonní mikrofon s potlačením okolních ruchů
 • Výdrž akumulátoru 330 snímků dle hodnocení CIPA
 • Vestavěná Wi-Fi
 • EVF hledáček s úhlopříčkou 0,2" a rozlišením 1 166 tisíc bodů
 • Vysokorychlostní video 240fps při rozlišení 640x480 a 120 fps při 1280x720
 • Maximálně detailní 4K video (3840 x 2160 pixels, 30p)

Expoziční režimy

Fotografovat s aparátem Panasonic DMC-FZ82 může pro některé autory představovat absolutní svobodu. Ptáte se proč? Protože disponuje mnoha užitečnými režimy, které v maximální možné míře usnadňují fotografování, čímž poskytuje tolik potřebného času na uplatnění tvůrčích schopností. Například díky iA režimu můžete zapomenout na jakékoli nastavování a prostě žijte a tvořte, tak jak se vám zalíbí. Inteligentní režim D-Range Control optimalizuje expozici, tak aby se zabránilo pře/pod expozici. Face detection automaticky rozpozná lidskou tvář v zorném úhlu objektivu, zaostří na ni, a tím zaručuje stále ostré snímky. Inteligentní výběr scény (makro, portrét, krajina, noční portrét, noční krajina a nově i západ slunce). Zajímavostí je, že ve scénických režimech Dítě a Zvíře si můžete zaregistrovat jméno a datum narození svých dětí nebo domácího mazlíčka, a tak máte automaticky k dispozici i informace o věku v momentě zhotovení fotografie. Quick AF udržuje zaostření na snímaný objekt bez potřeby stisku spoušť do poloviny, čímž se minimalizuje čas potřebný na automatické zaostření. Pohotovostní tlačítko umožňuje rychlé nastavení hodnot (například aktivaci stabilizace, sekvenční snímání, výběr AF bodu, vyvážení bílé, nastavení ISO, rozlišení snímků a další). Pro pokročilé autory ze staré školy, kteří dají přednost manuálnímu nastavení před automatikou je k dispozici režim P (Program), priorita clony (v rozmezí f/2,8-11), priorita expozičního času (4-1/2000 sec.) i plný manuál.

Další funkce

PANASONIC Lumix DMC-FZ82Digitální fotoaparáty dnes již běžně nahrazují domácí videokamery. Ani Panasonic Lumix DMC-FZ82 není výjimkou. Dokáže totiž zaznamenat záznam v 4K rozlišení (100 Mbps), které se ukládá ve formátu MP4 (vhodný pro sdílení na internetu bez nutnosti konverze) či AVCHD (MPEG-4/H.264), který zabírá zhruba poloviční datový objem, přitom však neztrácí na kvalitě. Novinkou je vysokorychlostní video 240fps při rozlišení 640x480 a 120 fps při 1280x720.

Funkce 4K PHOTO umožňuje pracovat s jednotlivými okénky videozáznamu natáčeného rychlostí 30 obr/s jako se samostatnými snímky, takže nikdy nepromeškáte vhodný okamžik ke stisku spouště. Jednotlivé snímky lze ukládat i hromadně coby sekvence (maximálně lze tímto způsobem pořídit 150 fotografií, což znamená souvislý pětivteřinový záběr).

Větrný štít, chránící stereofonní mikrofon, výrazně zlepšuje kvalitu zvuku za větrných dnů (Panasonic uvádí 70% zlepšení odstupu signálu od šumu) a mikrofon sám je navržen tak, aby "zoomoval" s objektivem. Zde už Panasonic bohužel neposkytuje přesné údaje o přibližném rozsahu.

Při záznamu videa využívá inteligentní automatiku iA včetně optické stabilizace obrazu, možnosti automatického rozpoznávání tváře a inteligentního automatického výběru motivového programu.

Mezi další funkce LUMIX FZ82 patří Post Focus, umožňující ostřit až u hotových snímků. To se hodí například v makrofotografii, kde nesmírně záleží na dokonale přesném zaostření. Dodatečné ostření je možné díky kombinaci špičkové technologie DFD (Depth From Defocus) a rozlišení 4K s možností ukládat jednotlivá okénka jako samostatné fotografie. Funkce Post Focus spolu s funkcí Focus Stacking (vícenásobná expozice různě zaostřených záběrů, díky níž lze dosáhnout větší hloubky ostrosti) je dostupná pomocí samostatného tlačítka na horní straně přístroje.

Rozhraní, napájení a výdrž na baterie

Fotoaparát je vybaven konektory miniHDMI, AV (výstup), USB2.0. Li-Ion akumulátor BMB9 zvládá dle norem CIPA až 330 snímků na jedno nabití.

PANASONIC Lumix DMC-FZ82Rozměry a hmotnost:

130 x 94 x 119mm při 616g 

Obsah balení:

Panasonic Lumix DMC-FZ82
akumulátor BMB9
nabíječka
kabel USB
popruh
krytka objektivu s poutkem
disk CD-ROM se software

Parametry produktu

Optický zoom60x
Stabilizace obrazumechanická
Rozlišení v Mpx18
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO3 200 | 6 400
Min. ohnisková vzdálenost18
Max. ohnisková vzdálenost1200
Druh pamětiSDHC | SDXC
Hledáčekelektronický
LCD obrazovka3,0" | dotyková
Expoziční režimyautomatika | ruční režimy | programová automatika
Bezdrátové rozhraníne
Video výstupHDV
Sáňky pro bleskse středovým kontaktem
Možnost použití předsádek / filtrů55 mm
Odolnost proti vnějším vlivůmbez zvýšené odolnosti
Velikost snímače2/3"
Nejrychlejší čas závěrky1/2 000
Světelnost objektivu2,8-5,9
Záznam videaFull HD (1920 x 1080)
Napájenídmw-bmb9
GPS modulNe
Rozlišení LCD (px)1 040 000
Barvačerná
Zařazení kompaktuUltrazoom | Cestovatelský | S hledáčkem | EVF zrcadlovka
Počet fotografií za vteřinu10
Vodotěsný do (m)0
Manuální ostřeníne
Časosběrano
Materiál tělaplastové
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

AQUAPAC 458 obal pod vodu na zrcadlovku, tvrdý kryt objektivu

AQUAPAC 458 obal pod vodu na zrcadlovku, tvrdý kryt objektivu

*****
(2 recenze)
AQUAPAC 458 obal pod vodu na zrcadlovku, tvrdý kryt objektivu
 • pouzdro
 • nastavitelný popruh
 • desikant (papírky pohlcující vlhkost)
1 650,-
Poslední kus
PANASONIC DMW-BMB9 akumulátor pro DMC-FZ45/100

PANASONIC DMW-BMB9 akumulátor pro DMC-FZ45/100

*****
(2 recenze)
PANASONIC DMW-BMB9 akumulátor pro DMC-FZ45/100

Originální Li-Ion akumulátor pro digitální fotoaparáty Panasonic Lumix DMC - FZ100 / FZ45.

1 190,-
Poslední kus
AVACOM AV-MP nabíjecí plato Panasonic DMW-BMB9E

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Panasonic DMW-BMB9E

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Panasonic DMW-BMB9E

Nabíjecí plato Avacom pro Panasonic DMW-BMB9E je určené k nabíječkám AVACOM AV-MP.

90,-
Skladem 4 - 5 ks
HOYA filtr UV HMC 55 mm

HOYA filtr UV HMC 55 mm

HOYA filtr UV HMC 55 mm
 • UV filtr o průměru 55 mm
 • 16 vrstvá povrchová úprava HMC
 • HD obroučka
630,-
Skladem > 5 ks
HOYA filtr polarizační cirkulární HRT 55 mm

HOYA filtr polarizační cirkulární HRT 55 mm

HOYA filtr polarizační cirkulární HRT 55 mm

Polarizační filtry Hoya HRT se mohou pyšnit hned několika prvenstvími. První z nich je speciální polarizační fólie HRT, která při stejném polarizačním účinku, jako u...

1 150,-
Skladem > 5 ks
PANASONIC DMW-LA8GU pro Panasonic DMC-FZ72

PANASONIC DMW-LA8GU pro Panasonic DMC-FZ72

*****
(1 recenze)
PANASONIC DMW-LA8GU pro Panasonic DMC-FZ72

Panasonic DMW-LA8GU hliníkový adaptér objektivu pro možnost použití předsádek LC55 a LT55 na fotoaparátech Panasonic DMC-FZ70 a DMC-FZ72.

DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Olympus/Panasonic/Leica

DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Olympus/Panasonic/Leica

DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Olympus/Panasonic/Leica
Sleva
 • Kruhový LED blesk
 • Volba mezi režimem blesk a trvalé světlo LED
 • Směrné číslo 15 (2×10,7) při ISO 100
4 190,-
Skladem 2 - 3 ks
COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1

COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1

COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1
 • rádiová frekvence: 2,4 GHz
 • typ signálu: klíčování frekvenčním posuvem (FSK)
 • anténa: vestavěná PCB anténa
1 390,-
Skladem 4 - 5 ks
Další podobné produkty

Podobné produkty

SONY CyberShot DSC-HX400V černý

SONY CyberShot DSC-HX400V černý

*****
(1 recenze)
SONY CyberShot DSC-HX400V černý
Poukaz na fotoslužby
 • 20,4 Mpx CMOS Exmor R™ (1/2,3") / procesor Bionz X
 • 24 mm širokoúhlý objektiv
 • 50× optický zoom / 100× digitální zoom
9 990,-
Skladem > 5 ks
SONY CyberShot DSC-H400 černý

SONY CyberShot DSC-H400 černý

SONY CyberShot DSC-H400 černý
Poukaz na fotoslužby
 • 20,1Mpx Super HAD CCD (1/2,3")
 • 63× optický zoom
 • Optická stabilizace SteadyShot
SONY CyberShot DSC-HX90 černý

SONY CyberShot DSC-HX90 černý

*****
(1 recenze)
SONY CyberShot DSC-HX90 černý
Recenze Poukaz na fotoslužby

SONY CyberShot DSC-HX90 – nejmenší kompakt pro cestovatele nabízí objektiv Zeiss® Vario-Sonnar T* s třicetinásobným optickým přiblížením, 18,2Mpx snímač Exmor R,...

9 490,-
Skladem > 5 ks
PANASONIC Lumix DMC-TZ100 černý

PANASONIC Lumix DMC-TZ100 černý

*****
(4 recenze)
PANASONIC Lumix DMC-TZ100 černý
Recenze Poukaz na fotoslužby
 • 20,1 Mpx vysoce citlivý MOS snímač
 • 25 mm širokoúhlý objektiv Leica f/2,8-5,9 DC s 10× optickým zoomem (25–250 mm)
 • Elektronický LVF (Live View Finder) hledáček
9 990,-
Skladem 2 - 3 ks

Hodnocení odborníka 90%

Panasonic Lumix DMC-FZ82 představuje jeden z nejuniverzálnějších ultrazoomů na trhu. Nabízí obrovský rozsah ohniskových vzdáleností (20–1200 mm při přepočtu na full frame), přičemž na nejmenším ohnisku má světelnost f/2,8 a na nejdelším f/5,9, což je úctyhodný výkon. Mezi další přednosti patří natáčení 4K videa a funkce Focus Stacking, která umožňuje zpětně nastavit zaostřenou oblast na snímku. To však není ani zdaleka vše, co dokáže nabídnout...

90%
*****

hodnotilo 1 uživatelů

 • velký zoom
 • vysoká světelnost f/2,8-5,9
 • velmi účinná stabilizace
 • natáčení videa ve 4K kvalitě
 • velký rozsah hodnot ISO
 • dobře ovladatelný dotykový displej
 • rychlé nastavení potřebných hodnot
 • možnost připojení pomocí Wi-Fi
 • malá hmotnost těla
 • při velmi velkém přiblížení snímky ztrácejí na kvalitě
 • hladina šumu nad ISO 1600 je značně viditelná (v této kategorii není výjimkou)

Ukázkové snímky

Hlavní rysy

 • ohnisková vzdálenost 20–1200 mm
 • rozlišení 18,1 Mpx
 • 60x zoom
 • světelnost f/2,8–5,9
 • stabilizace obrazu
 • natáčení 4k videa
 • sekvenční snímání 10 sn./s
 • hmotnost 616 g
 • TFT displej o velikosti 7,5 cm (3.0")
 • Wi-Fi konektivita
 • funkce Focus Stacking

Parametry

Optický zoom60x
Stabilizace obrazumechanická
Rozlišení v Mpx18
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO3 200 | 6 400
Min. ohnisková vzdálenost18
Max. ohnisková vzdálenost1200
Druh pamětiSDHC | SDXC
Hledáčekelektronický
LCD obrazovka3,0" | dotyková

Shrnutí modelu Panasonic Lumix FZ82

Na první pohled nevypadá Panasonic FZ82 nijak překvapivě. Malý ultrazoom, interní blesk, jednoduše nic, co by dokázalo zaujmout. Ale zdání klame, jedná se o skvělý pracovní nástroj vhodný pro širokou škálu uživatelů. Může ho používat jak začátečník bez znalostí ovládání fotografické techniky, tak pokročilý fotograf, který využije všech předností aparátu. Tělo se drží pohodlně, všechny ovládací prvky jsou při ruce a umožňují nastavit vše bez nutnosti otevírat menu. Co se týče ergonomie, nemám jedinou výhradu. I otevírání interního blesku je vyřešeno elegantně. Kvalita obrazu je vzhledem k ceně průměrná, což je dáno především obrovským šedesátinásobným zoomem. Světelnost objektivu je rozhodně nadstandardní, často není potřeba zvedat hodnoty ISO. Citlivost je v základu nastavitelná od 100–3 200, hodnoty nad ISO 1 600 se na obraze výrazněji projeví znatelným šumem. Do ISO 800 lze fotografovat bez výrazné degradace kvality snímku. Chtěl bych vyzdvihnout optickou stabilizaci, která byla vzhledem k obrovskému přiblížení navržena velmi dobře. Není problém udržet velmi dlouhé časy z ruky. Bez pochyb lze tvrdit, že stabilizace patří k nejlepším v kategorii. Jediná větší vada aparátu je neostrost při použití dlouhých ohnisek. Celková kresba je pak velmi špatná a to bez ohledu na práci se clonou, citlivostí atd... Kromě tohoto neduhu je Panasonic Lumix DMC-FZ82 skvělý ultrazoom, který odpovídá moderním požadavkům. Celá recenze byla provedena na předprodejním kusu.

Chromatická aberace minimální.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/13000 s - Clona: 4,8 - ISO: 80 - Ohnisko: 18 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DC-FZ82 -

1/15
Skvělá ostrost, těžko postřehnutelná chromatická aberace.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2000 s - Clona: 5,9 - ISO: 80 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DC-FZ82 -

2/15
Zde je fotografie vykreslena dobře. Ani šum není na první pohled tolik znatelný.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/250 s - Clona: 4,5 - ISO: 1600 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DC-FZ82 -

3/15
Hloubka ostrosti je na nejmenší clonu (ekvivalent 35 mm – 531 mm) poměrně velká.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1600 s - Clona: 5,6 - ISO: 80 - Ohnisko: 95 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DC-FZ82 -

4/15
Kresba ve stromech v pozadí je dost narušená, ostrost podprůměrná.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1600 s - Clona: 4,9 - ISO: 80 - Ohnisko: 19 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DC-FZ82 -

5/15
Ostrost je na otevřenou clonu velmi dobrá.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/600 s - Clona: 2,8 - ISO: 80 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DC-FZ82 -

6/15
Ukázka na clonu f/2,8.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/10000 s - Clona: 2,8 - ISO: 80 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DC-FZ82 -

7/15
Ukázka na clonu f/8. Mizí vinětace.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1000 s - Clona: 8,0 - ISO: 80 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DC-FZ82 -

8/15
ISO 1600 je hodně znatelné. Fotografie ztratila výrazně na kvalitě.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/80 s - Clona: 5,2 - ISO: 1600 - Ohnisko: 23 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DC-FZ82 -

9/15
Výstup při ISO 3200 je špatný. Naprostá ztráta ostrosti, šum je velmi viditelný.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/200 s - Clona: 5,4 - ISO: 3200 - Ohnisko: 28 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DC-FZ82 -

10/15
Hloubka ostrosti je při otevřené cloně a nejmenší ohniskové vzdálenosti dost velká. Netypický bokeh.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2000 s - Clona: 2,8 - ISO: 80 - Ohnisko: 4 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DC-FZ82 -

11/15
Ohnisko 1200 mm jde v ruce udržet jen stěží... Přestože je stabilizace velmi účinná.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1250 s - Clona: 5,9 - ISO: 250 - Ohnisko: 215 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DC-FZ82 -

12/15
Obraz ze stativu se stabilzací. Obraz naprosto rozmazaný, nepoužitelný (stativ Manfrotto 055 Pro, hlava Manfrotto 141 RC).

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1250 s - Clona: 8,0 - ISO: 125 - Ohnisko: 215 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DC-FZ82 -

13/15
Ze stativu bez stabilizace je obraz nepatrně lepší, ale i tak není kvalitní. Neostrost a chromatická aberace a další neduhy se zde projevují naplno (stativ Manfrotto 055 Pro, hlava Manfrotto 141 RC).

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1250 s - Clona: 8,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 215 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DC-FZ82 -

14/15
Kratší ohniska jsou na tom s kvalitou obrazu mnohem lépe.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/800 s - Clona: 8,0 - ISO: 80 - Ohnisko: 23 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: Panasonic - Model: DC-FZ82 -

15/15

Uživatelské recenze

avatar
100%*****
15.05.2017 000 15:43:51

   Příslušenství k produktu PANASONIC Lumix DMC-FZ82

   AQUAPAC 458 obal pod vodu na zrcadlovku, tvrdý kryt objektivu

   AQUAPAC 458 obal pod vodu na zrcadlovku, tvrdý kryt objektivu

   *****
   (2 recenze)
   AQUAPAC 458 obal pod vodu na zrcadlovku, tvrdý kryt objektivu
   • pouzdro
   • nastavitelný popruh
   • desikant (papírky pohlcující vlhkost)
   1 650,-
   Poslední kus
   PANASONIC DMW-BMB9 akumulátor pro DMC-FZ45/100

   PANASONIC DMW-BMB9 akumulátor pro DMC-FZ45/100

   *****
   (2 recenze)
   PANASONIC DMW-BMB9 akumulátor pro DMC-FZ45/100

   Originální Li-Ion akumulátor pro digitální fotoaparáty Panasonic Lumix DMC - FZ100 / FZ45.

   1 190,-
   Poslední kus
   AVACOM AV-MP nabíjecí plato Panasonic DMW-BMB9E

   AVACOM AV-MP nabíjecí plato Panasonic DMW-BMB9E

   AVACOM AV-MP nabíjecí plato Panasonic DMW-BMB9E

   Nabíjecí plato Avacom pro Panasonic DMW-BMB9E je určené k nabíječkám AVACOM AV-MP.

   90,-
   Skladem 4 - 5 ks
   HOYA filtr UV HMC 55 mm

   HOYA filtr UV HMC 55 mm

   HOYA filtr UV HMC 55 mm
   • UV filtr o průměru 55 mm
   • 16 vrstvá povrchová úprava HMC
   • HD obroučka
   630,-
   Skladem > 5 ks
   HOYA filtr polarizační cirkulární HRT 55 mm

   HOYA filtr polarizační cirkulární HRT 55 mm

   HOYA filtr polarizační cirkulární HRT 55 mm

   Polarizační filtry Hoya HRT se mohou pyšnit hned několika prvenstvími. První z nich je speciální polarizační fólie HRT, která při stejném polarizačním účinku, jako u...

   1 150,-
   Skladem > 5 ks
   PANASONIC DMW-LA8GU pro Panasonic DMC-FZ72

   PANASONIC DMW-LA8GU pro Panasonic DMC-FZ72

   *****
   (1 recenze)
   PANASONIC DMW-LA8GU pro Panasonic DMC-FZ72

   Panasonic DMW-LA8GU hliníkový adaptér objektivu pro možnost použití předsádek LC55 a LT55 na fotoaparátech Panasonic DMC-FZ70 a DMC-FZ72.

   DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Olympus/Panasonic/Leica

   DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Olympus/Panasonic/Leica

   DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Olympus/Panasonic/Leica
   Sleva
   • Kruhový LED blesk
   • Volba mezi režimem blesk a trvalé světlo LED
   • Směrné číslo 15 (2×10,7) při ISO 100
   4 190,-
   Skladem 2 - 3 ks
   COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1

   COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1

   COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1
   • rádiová frekvence: 2,4 GHz
   • typ signálu: klíčování frekvenčním posuvem (FSK)
   • anténa: vestavěná PCB anténa
   1 390,-
   Skladem 4 - 5 ks

   Podobné produkty produktu PANASONIC Lumix DMC-FZ82

   SONY CyberShot DSC-HX400V černý

   SONY CyberShot DSC-HX400V černý

   *****
   (1 recenze)
   SONY CyberShot DSC-HX400V černý
   Poukaz na fotoslužby
   • 20,4 Mpx CMOS Exmor R™ (1/2,3") / procesor Bionz X
   • 24 mm širokoúhlý objektiv
   • 50× optický zoom / 100× digitální zoom
   9 990,-
   Skladem > 5 ks
   SONY CyberShot DSC-H400 černý

   SONY CyberShot DSC-H400 černý

   SONY CyberShot DSC-H400 černý
   Poukaz na fotoslužby
   • 20,1Mpx Super HAD CCD (1/2,3")
   • 63× optický zoom
   • Optická stabilizace SteadyShot
   SONY CyberShot DSC-HX90 černý

   SONY CyberShot DSC-HX90 černý

   *****
   (1 recenze)
   SONY CyberShot DSC-HX90 černý
   Recenze Poukaz na fotoslužby

   SONY CyberShot DSC-HX90 – nejmenší kompakt pro cestovatele nabízí objektiv Zeiss® Vario-Sonnar T* s třicetinásobným optickým přiblížením, 18,2Mpx snímač Exmor R,...

   9 490,-
   Skladem > 5 ks
   PANASONIC Lumix DMC-TZ100 černý

   PANASONIC Lumix DMC-TZ100 černý

   *****
   (4 recenze)
   PANASONIC Lumix DMC-TZ100 černý
   Recenze Poukaz na fotoslužby
   • 20,1 Mpx vysoce citlivý MOS snímač
   • 25 mm širokoúhlý objektiv Leica f/2,8-5,9 DC s 10× optickým zoomem (25–250 mm)
   • Elektronický LVF (Live View Finder) hledáček
   9 990,-
   Skladem 2 - 3 ks

   Poradna k produktu

   PANASONIC Lumix DMC-FZ82

   Přidat příspěvek
   • Václav Vancl
    Odpovědět

    Příslušenství

    Václav Vancl 22.05.2019 000 21:05:42

    Dobré jitro vinšuju, tento přístroj jsem si u vás již koupil a jsem naprosto spokojen. Zajímalo by mě ale, jestli je možné dokoupit sluneční clonu a systémový blesk /nevím jakou patici má/ Děkuji za odpověď. W.

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Příslušenství

     Jakub Valdivia 23.05.2019 000 10:03:35

     Dobrý den, bohužel výrobce Panasonic pro model FZ82 sluneční clonu nedělá, z kopaktních externích blesků však mohu doporučit model Nissin i40: https://www.fotoskoda.cz/nissin-blesk-i40-love-mini-pro-olympus-panasonic/ .

   • V.V.
    Odpovědět

    Dotaz

    V.V. 21.08.2018 000 12:29:18

    Dobrý den, nestane se nic, když budu foťák nabíjet nabíječkou k telefonu Samsung s parametry 5.0 V a 2.0 A? Díky za zprávu. Vlaďka

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Dotaz

     Jakub Valdivia 21.08.2018 000 19:14:09

     Dobrý den, nabíjení by mělo probíhat bez problémů.

   • Peter Padúch
    Odpovědět

    výběr přístroje

    Peter Padúch 28.12.2017 000 23:53:27

    Dobrý den. Několik let fotím Panasonicem FZ48 a došel jsem k závěru, že by už bylo potřeba obměnit stroj. Přemýšlím nad NIKONEM COOLPIX P900 nebo PANASONICEM LUMIX FZ 82. Co vy na to? Který? Děkuji.

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:výběr přístroje

     Jakub Valdivia 29.12.2017 000 09:06:24

     Dobrý den, vzhledem k uvedenému výběru fotoaparátů bych doporučil model FZ300: https://www.fotoskoda.cz/panasonic-lumix-dmc-fz300/ . Fotoaparát má výbornou světelnost objektivu, díky čemuž dobře fotografuje i za zhoršených světelných podmínek.

     • Peter Padúch
      Odpovědět

      výběr přístroje

      Peter Padúch 30.12.2017 000 00:07:14

      Děkuji za nabídku, ale chtěl bych větší zoom, proto uvažuji o těch dvoch výše jmenovaných modelech.

      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:výběr přístroje

       Jakub Valdivia 30.12.2017 000 10:14:24

       Dobrý den, v takovém případě se přikláním k modelu Nikon P900. Fotoaparát má rychlejší automatické ostření, silnou stabilizaci a velmi dobrou obrazovou kvalitu.

   • Lukáš Renner
    Odpovědět

    točení videa

    Lukáš Renner 09.06.2017 000 17:55:09

    mám dotaz je tento fotoaparát vhodný na natáčení krátkého filmu popřípadě jaký fotoaparát do 9000 kč je lepší

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:točení videa

     Jakub Valdivia 12.06.2017 000 11:33:37

     Dobrý den, v uvedené cenové relaci nenajdeme nic lepšího s podobnými parametry jako má model Panasonic FZ82. Za sebe jej mohu plně doporučit.

   • Aleš Ptáček
    Odpovědět

    dotaz na příslušenství Panasonic DMC-FZ82EP-K

    Aleš Ptáček 03.05.2017 000 23:26:46

    Dobrý den, zjistil jsem si, že k tomuto fotoaparátu existuje mimo jiné následující příslušenství: ◦ Telekonvertor (1.7x): DMW-LT55 ◦ Makropředsádka: DMW-LC55 ◦ Redukce: DMW-LA8 ◦ Čirý filtr: DMW-LMCH55 ◦ ND Filtr: DMW-LNDH55 ◦ Polarizační filtr: DMW-LPL55 Tento fotoaparát je velmi dobře vybaven. Jaký smysl má toto příslušenství? Jaký je vhodný typ náhradní baterie, nejlépe aby se nemusela pořizovat jiná nabíječka. Dále prosím o sdělení, jaký typ brašny je vhodný. S úctou Aleš Ptáček

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:dotaz na příslušenství Panasonic DMC-FZ82EP-K

     Jakub Valdivia 04.05.2017 000 17:33:07

     Dobrý den, filtry slouží buď k úpravě expozice nebo ochraně přední čočky. Příslušenství je zde pro uživatele, kteřé chtějí ještě dále a více rozvíjet potencionál přístroje pro docílení požadovaného výsledku. Ať už prodloužení optického zoomu nebo lepších makro záběru. Z náhradních akumulátorů mohu nabídnout: https://www.fotoskoda.cz/avacom-panasonic-dmwbmb9-950mah/ . Z brašen například vybírám: https://www.fotoskoda.cz/lowepro-format-120-videobrasna/ .

   Servisní knížka plná výhod
   • 4 servisní prohlídky
   • základní kurz ovládání zrcadlovky
   • poukázka na fotoslužby

   Kompletní informace »

   Čekejte prosím...

   Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací