Lowepro Magnum 200 AW | FotoŠkoda
VÁNOČNÍ DODACÍ LHŮTY - DO KDY OBJEDNAT, ABYSTE OBDRŽELI DÁRKY PŘED VÁNOCI

Když jedete fotit větší projekt a budete se pohybovat v různých podmínkách, těžko si vystačíte s jedním objektivem. Potřebujete celou výbavu - různá ohniska, tělo, baterky nebo filtry a samozřejmě osobní věci. A ideálně všechny pohromadě a v nějakém odolném, přenositelném zavazadle, abyste je mohli mít pořád při ruce a měli jistotu, že se jim nic nestane. Přesně tohle ztělesňuje Lowepro Magnum 200 AW.

Hodnocení odborníka 94%

 • kvalitní ušití i materiál
 • praktický tvar
 • pevné skořepinové dno
 • kovové přezky u popruhu
 • polstrovaný popruh s neposuvným měkčením
 • odolnost vůči dešti a prachu
 • měkká ucha pro nošení v ruce
 • do posledního místa využitelný úložný prostor
 • polstrované přepážky
 • rozměry kabinového zavazadla
 • relativně těžká i bez techniky
 • chybí vnější kapsa na pití (to ale lze uložit dovnitř)
 • snadno se ošoupává barva na kovových přezkách (což je věč čistě estetická a nemá vliv na funkčnost)

Popis

Pravá ruka profesionálů

Lowepro Magnum 200 AW

Řada Magnum od značky Lowepro se začala vyrábět v roce 1976. A co je dobré, to přetrvá. Současné brašny Magnum staví na solidních a osvědčených základech a je to poznat. Ačkoliv je tato brašna z řady nejmenší, skýtá neuvěřitelné množství úložného prostoru - jak uvnitř, tak na víku i po všech stranách. Všechno dělené a připravené na to, že když potřebujete rychle fotit, nemáte čas (a především chuť) se přehrabovat v tašce a hledat ten jeden konkrétní kousek techniky. Tady bude mít přidělené místo, hezky ohraničené polstrovanými přepážkami nebo v kapsičce.

Lowepro Magnum 200 AW

Výrobce počítal s tím, že se s ní nebude zacházet v rukavičkách, takže je odolná vůči dešti (odzkoušeno velkou dávkou rozprašovače alá simulátorem deště) ušitá skutečně poctivě, obzvláště oceňuji plastové skořepinové dno a kovové přezky a úchyty u popruhu. Z těch se sice relativně snadno oprýskává barva, nic to ale nemění na jejich robustnosti. Samotný popruh je stejný z obou stran (když si ve spěchu hodíte brašnu na rameno opačnou stranou, nepocítíte změnu), velmi široký, aby rozložil váhu a nezařezával se do ramene, opravdu měkoučký a pohodlný a co je neobvyklé - není posuvný. Tedy ne v tom obvyklém slova smyslu.

Místo posuvného polstrování si upravujete délku popruhu na obou stranách od pevně všitého polstrování, což má jednu obrovskou výhodu - nehrozí, že by vám měkčená část sklouzla a vám na rameni zbyl jenom kousek popruhu, který se k lidskému tělu staví povětšinou odmítavě, a nemusíte si ji upravovat tak, aby pohodlně seděla (než se za chůze nebo posunutím brašny z boku na záda odsune). Jednou ho nastavíte do oblíbené polohy a je to. Je zkrátka vidět, že všechny detaily jsou uzpůsobené profesionálům, kteří pracují v dešti, na blátě a ve spěchu a potřebují mít techniku v naprostém bezpečí.

Lowepro Magnum 200 AW

Hodně techniky? Nevadí!

Brašna je sama o sobě relativně těžká, což z ní nedělá ideálního parťáka na dlouhé treky, k tomu ale ani není primárně určená. Popruh je samozřejmě plus, při nošení je pohodlný, ale přece jenom je to zátěž na jedno rameno a představte si, že ji máte plně naloženou, takže má klidně 10-12 kilo, leckdy i víc. I na to ale vývojáři pamatovali - kromě popruhu a měkoučkého sametového ucha uprostřed jsou po stranách víka dvě stejně vyměkčená sametová ucha, to abyste mohli k přenesení použít obě ruce.

Že je to brašna určená spíš pro převozy než přenosy, je patrné i z jejího tvaru. Kdo někdy při nakládání kufru auta uplatnil zkušenosti nabyté při hraní tetrisu, ten moc dobře chápe, kam tím mířím. Bez problémů byste ji měli vložit i do onoho průhledného zkušebního prostoru pro kabinová zavazadla většiny aerolinek (přece jenom si to ale před odjezdem na letiště u té své zkontrolujte). Dejte pak jenom pozor, abyste nepřešvihli jak nosnost svých ramen, tak povolenou váhu kabinového zavazadla. :)

Lowepro Magnum 200 AW

Všechno, co potřebujete

Jak už jsem řekla, úložného prostoru je v brašně překvapivě mnoho. Uložíte do ní jak tělo s objektivem, náhradní objektivy, filtry, kabely nebo klidně i tablet, tak i stativ, pro nějž jsou na vrchním víku připravené přezky a síťka, aby necestoval, kam nemá. Schází jí jenom vnější kapsa na pití, které ale můžete bez problémů uložit uvnitř.

Vnitřní prostor je chráněný nejen přezkami, ale i zipem, takže byť je na první pohled vidět, že ukrývá fotografické náčiní velké hodnoty, je upravená vyloženě "antizlodějsky". Navíc zip chrání hlavní komoru před prachem, který by tam mohl nafoukat vítr. Pro průtrž mračen (a upřímně doufám, že v takových podmínkách nikdy nebudete muset fotit) tam máte pláštěnku. Myslím, že ani nepřeháním, když řeknu, že vývojáři mysleli snad na všechno.

Pokud potřebujete ještě víc úložného prostoru, mrkněte se na větší brášky tohoto modelu, 400 AW a 650 AW.

Lowepro Magnum 200 AW

Hlavní rysy

 • kapacita: DSLR s nasazeným objektivem, 3-4 další objektivy, blesk, další příslušenství
 • polstrované přepážky pro organizaci vnitřního prostoru
 • kapsy na další příslušenství
 • vhodné do letadla (kabinové zavazadlo)
 • plastové dno
 • kovové přezky u popruhu
 • povrch odolný vůči dešti
 • součástí je pláštěnka

Shrnutí

Na brašně je vidět, že je vyrobená s léty zkušeností s touto řadou a pro profesionály pracující v dešti, na blátě a ve spěchu. Klade důraz na detaily usnadňující workflow, precizní ušití a kvalitní, pevné materiály. Obzvlášť si cením pevného dna a kovových přezek u popruhu. Byť to není brašna určená na dlouhé treky, má u sebe popruh, který by se mnohým takovým rozhodně hodil - měkoučký a hlavně neposuvný. Skýtá opravdu velký úložný prostor, využitelný do posledního místečka. Celá brašna je navíc flying friendly. Vývojáři z Lowepra mysleli zkrátka prakticky na vše. Recenzovala Anna Jirásková

Další recenze

Recenze: Rollei F:X Pro Starter Kit Mk III
Hodnocení 92%

Recenze: Rollei F:X Pro Starter Kit Mk III

8. 12. 2022
Sony A7R V - první dojmy Jirky Šebka
Hodnocení 99%

Sony A7R V - první dojmy Jirky Šebka

5. 12. 2022
Nikon Z Fc vs Nikon Z50 vs Nikon Z30
Hodnocení 96%

Nikon Z Fc vs Nikon Z50 vs Nikon Z30

1. 12. 2022
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...