SONY FDR-X3000
Recenze
SONY FDR-X3000SONY FDR-X3000SONY FDR-X3000SONY FDR-X3000SONY FDR-X3000SONY FDR-X3000SONY FDR-X3000SONY FDR-X3000SONY FDR-X3000SONY FDR-X3000YouTube video - SONY FDR-X3000YouTube video - Sony FDR-X3000 - představení2

SONY FDR-X3000

Sony
*****
4.8 1 (1 recenze) | Kód produktu: 4033493

4K akční videokamera s Wi-Fi, GPS a sofistikovaným dálkovým ovladačem v ceně. Nabízí generačně vylepšenou stabilizaci Super SteadyShot™ pro plynulejší video bez otřesů, „profesionální“ funkce včetně záznamu ve vysokém bitrate (100Mbit/s) umožňují věrný záznam akčních scén se všemi detaily, manuální ovládání, kompenzace expozice a vyvážení bílé. Zaměřená není jen na pokrokové 4K video, ale vylepšené je i FHD, které má plný počet zobrazených pixelů bez slučování pixelů (pixel binning). Ve FHD i 4K můžete jednoduše pořizovat časosběrné filmy, které si sestavíte v programu Sony Action Cam Movie Creator. Ve Full HD videu pořídíte i velmi rychlé scény, díky až 120 FPS.
Více o produktu »

 • malá "akční" 4K, FHD videokamera - až 100Mbit/s v profi formátu XAVC S
 • vylepšená technologie Super SteadyShot™ pro plynulejší video bez otřesů
 • při 4K má snímkovací frekvenci až 30 sn./s, FHD až 120 sn./s, HD až 240 sn./s - rychlé scény nejsou problémem
222 929 031 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 95%

SONY FDR-X3000 je bezesporu nejlepší akční kamerou, kterou Sony za mnoha desítek let dlouhou historii vytvořilo. Vůbec se nezalekne srovnání s konkurencí a to včetně mainstremového GoPro. Oproti němu nabídne unikátní optickou stabilizaci na čipu, což je prvek na který čekáme již dlouho řádku let....

 • špičková optická stabilizace čipu
 • Wi-Fi a vestavěné GPS s možností zobrazení telemetrických údajů do videozáznamu
 • profesionální XAVC S 100Mbit/s datový tok videa
 • při zapnutém režimu SteadyShot maximální úhel záběru 120 stupňů
 • méně příslušenství než u konkurenčního GoPro (částečně řeší SP Gasgets tripod adapter)

Ukázkové snímky

Základní popis

 • malá "akční" 4K, FHD videokamera - až 100Mbit/s v profi formátu XAVC S
 • vylepšená technologie Super SteadyShot™ pro plynulejší video bez otřesů
 • při 4K má snímkovací frekvenci až 30 sn./s, FHD až 120 sn./s, HD až 240 sn./s - rychlé scény nejsou problémem
 • GPS modul, který zaznamenává data o rychlosti apod. přímo do natáčené scény
 • ultra širokoúhlý objektiv ZEISS Tessar® s až 170° polem záběru
 • In-cam Highlight Movie Maker přímo ve videokameře vybírá vaše nejlepší scény a skládá z nich „hitparádové“ video
 • WiFi s NFC
 • včetně náramkového dálkového ovladače Live-View (RM-LVR3)

Videoprezentace

Popis produktu SONY FDR-X3000

Vzhled a konstrukce

SONY FDR-X3000Videokamera Sony HDR-X3000 má kompaktní rozměry 29,40 mm × 47 mm × 83 mm a hmotností 114 g (s baterií) se snadno vejde do kapsy a po připevnění na helmu si jí téměř ani nevšimnete. Ovládání je řešeno pomocí několika tlačítek. Pomocí stavového displeje si můžeme zkontrolovat nastavení kamery. Vše je na kameře řešeno jednoduše a intuitivně, aby ulehčovala použití za těžkých podmínek, do kterých je především určena. Balení obsahuje vodotěsný kryt do 60 metrů ponoru, který zároveň ochrání kameru při pádu či v prašném prostředí. Kamera je odolná proti postříkání vodou a není tedy nutné, tak časté využívání podvodního pouzdra, jako dřív. Jedinečný štíhlý design snižuje odpor vody a vzduchu, takže kamera nezpůsobuje problémy při volném pádu, při jízdě na vodních lyžích nebo během náročného sjezdu dolů z kopce.

Snímač a optika

SONY FDR-X3000Nedotčený písek nebo ulice velkoměsta. Ať si hrajete kdekoli, zachyťte každý detail kvalitním objektivem Carl Zeiss®, který snímá v mimořádně širokoúhlém záběru 170 ° (120 ° při zapnutém systému SteadyShot), takže vám nic neunikne. Dále disponuje citlivým snímačem CMOS Exmor R™, který zaručuje krásné záznamy ve vysokém rozlišení, i za nedostatečných světelných podmínek. Objektiv Carl Zeiss® Tessar s odolnou konstrukcí optiky zaručuje (vhodná pro fotografování venku) nižší míru odrazu a pronikání světla díky vysoce kvalitní povrchové úpravě, která vede ke sníženému odrazu. Dále disponuje funkcí stabilizace obrazu SteadyShot, která zajistí plynulý obraz i v náročných podmínkách, což je v kategorii outdoorových kamer unikátem.

Formát záznamu a média

Kamera vyniká špičkovým záznamem ve 4K, které zvládne při 30 sn./s v datovém toku až 100 Mbit/s (50 Mbit/s při FHD - až 120p). Dále nabízí i snížení rozlišení z důvodu větší snímkovací frekvence (možnost tvořit slowmotion s až 240 smínky za sekundu při rozlišení HD). Video se ukládá na paměťovou kartu Micro SD/SDHC/SDXC ale podporovány jsou samozřejmě také karty Micro M2. High Definition video je ukládáno ve formátu MPEG4-AVC/H.264 či špičkovém, vysoko datovém rozmátu XAVC S. Za zmínku jistě stojí také, že si kamera poradí také se záznamem klasických fotografií a to v rozlišení až 8,2 megapixelů.

Vybraná specifikace

 • SONY FDR-X3000Vestavěný stativový závit - přímo na kameře
 • Editace 4 videí pomocí funkce Sloučení videa - spojení až čtyř filmových záznamů
 • Úplné ovládání s náramkovým dálkovým ovladačem Live-View
 • Časosběrný záznam vám umožní rozvíjet při vytváření videí kreativitu - snímek zachytí každých 5, 10, 30 nebo 60 sekund
 • Pohodlný záznam ve smyčce - nemusíte bát, že propásnete nejlepší moment. Lze vybrat záznam ve smyčce s přepisem o volitelné délce 5, 20, 60 a 120 minut nebo „neomezeně“
 • Vícenásobná expozice - vytvoří složený obraz objektu v pohybu s různými nastaveními pro různé série více snímků, které mají hodnoty: 10 sn./s/1 s, 5 sn./s /2 s a 2 sn./s./5 s.
 • Časosběrné filmy ve 4K i FHD - jednoduché seskládání fotografií na časosběrné video v  aplikaci Action Cam Movie Creator
 • Tělo videokamery Action Cam je odolné proti stříkající vodě a mrazu
 • Záznam ve smyčce - nemusíte se bát, že propásnete nejlepší moment. Délka 5, 20, 60 a 120 minut nebo „neomezeně“
 • Fotografování v sekvenci 10, 5 nebo 2 sn./s. - zachytíte i tu nejrychlejší akci
 • Procesor BIONZ X™ pro skvělé detaily a struktury
 • Snímač CMOS Exmor R® se zvýšenou citlivostí
 • Chytré ovládání a přívětivé uživatelské rozhraní

SONY FDR-X3000

Funkce a ovládání

Sony HDR-X3000 se může pochlubit kromě svých outdoorový vlastností také spoustou užitečných funkcí. Mezi ně určitě patří funkce sdílení filmů s funkcí Wi-Fi®. Po skončení akce si můžete prohlédnout záznam v chytrém telefonu (tabletu, notebooku...) prostřednictvím aplikace PlayMemories Mobile a vestavěné funkce Wi-Fi® ve videokameře Action Cam. Podpora technologie NFC pro snadnější sdílení s telefony Xperia, tablety a dalšími kompatibilními zařízeními s operačním systémem Android. Žádné kabely ani připojování. Jen vy, hezky plynule. Kamera je uzpůsobená pro velmi rychlé a jednoduché ovládání, takže v zimě na horách si pro její nastavení nebudete muset sundat ani rukavice. 

SONY FDR-X3000GPS

Tato funkce je v kategorii outdorových kamer stále vyjímečná. Kromě klasické funkce sledování pohybu kamery přes GPS, využívané aplikací Map View, nabízí kamera funkci (Multi-View) zobrazení rychloměru v natáčených videí a tím příspívá k dramatičnosti všemožných sjezdů, pádů apod.

Čtení plného počtu pixelů (bez pixel binning)

Snímač odečítá obrazová data z každého pixelu, což u videa zabraňuje vzniku vzorkování, efektu moiré a barevných vad.

Živé streamování na webu Ustream®

Sdílejte v reálném čase vyjížďky na lyžích i náročné vlny (a to, jak něco smetou). Streamujte scény tak, jak se dějí, s vysoce kvalitním obrazem i zvukem. 

SONY FDR-X3000

Manuální ovládání 

Prozkoumejte propracované funkce záznamu pro videozáznamy v profesionálním stylu. Používejte pokročilá manuální nastavení, jako je vyvážení bílé a funkce AE Shift, a optimalizujte jas a odstín tak, aby odpovídal záznamu z jiných videokamer, a záznamy se snáze upravovaly.

Aplikace Highlight Movie Maker pozná tváře

Aplikace Highlight Movie Maker instalovaná ve videokameře okamžitě vytváří pozoruhodné krátké filmy určené ke sdílení a opatřené vaší oblíbenou hudbou. Aplikace rozpozná tváře i akci.

Vícenásobná expozice

SONY FDR-X1000VRZachyťte celou akční sekvenci v jednom záběru. Tato funkce vytvoří složený obraz objektu v pohybu s různými nastaveními pro různé série více snímků, které mají hodnoty: 10 sn./s/1 s, 5 sn./s /2 s a 2 sn./s./5 s. A to při plném 8,2 Mpx rozlišení.

Pokročilé funkce úprav

S pomocí vyvážení bílé, funkce AE Shift a dalších ručních nastavení můžete jemněji upravit jas a odstín. Díky časovému kódu a dat User Bit (TC/UB) můžete upravovat záznam z různých zařízení.

Ovládání více videokamer

Použijte až pět videokamer najednou a získejte vzrušující záběry z podhledu nebo vzhůru nohama. A všechny je snadno ovládejte dálkovým ovladačem Live-View11 nebo smartphonem s aplikací PlayMemories Mobile.

SONY FDR-X3000Ruční ovládání umožňuje projevit vlastní filmový styl

Seznamte se s chytrými kamerovými funkcemi, se kterými vytvoříte úchvatné akční videozáznamy, které budete s hrdostí přehrávat rodině, přátelům i fanouškům. Používejte pokročilá manuální nastavení, jako je vyvážení bílé a funkce AE Shift, a optimalizujte jas a odstín tak, aby odpovídal záznamu z jiných videokamer, a záznamy se snáze upravovaly. Ukažte své schopnosti a vyjádřete vlastní styl – v roli režiséra i akční hvězdy.

SONY FDR-X3000

Možnosti propojení, vstupy a výstupy

Své videozáznamy snadno přenesete z videokamery přes port micro USB, konektor HDMI® typu D, pomocí paměťových karet Micro M2/SD a Wi-Fi®. Dále nabízí možnost připojení externího mikrofonu.

Rozměry a hmotnost:

29,40 mm × 47 mm × 83 mm a váha 114 g (údaje bez voděodolného pouzdra)

Obsah balení:

Dobíjecí akumulátor NP-BX1
Náramkový dálkový ovladač Live-View (RM-LV3)
Voděodolné pouzdro
Lepící držák
MicroUSB kabel

Více informací na stránkách výrobce

Parametry produktu

Rozlišení snímače (snímačů) v Mpx8,8
Snímková frekvence ve Full-HD videu120
Rozlišení videaFull HD (1920x1080) | HD (1280x720) | 4K (3840x2160)
Počet fotografií za vteřinu10
Voděodolnost bez podvodního pouzdraproti stříkající vodě
Voděodolnost s podvodním pouzdrem60m
DisplejMonochromatický (stavový)
Max. úhel záběru170° | 120°
Záznam zvukustereo 2.1
Časosběrano
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

SONY VCT-AM1 Adhesive Mount - sada držáků

SONY VCT-AM1 Adhesive Mount - sada držáků

SONY VCT-AM1 Adhesive Mount - sada držáků
 • připevnění kamery HDR-AS15 na hladké a rovné povrchy(i s mírným prohnutím) což je ideální na karoserie automobilů, motocyklů, různých druhů helem a podobně
SONY VCT-AMP1 monopod pro Action Cam

SONY VCT-AMP1 monopod pro Action Cam

SONY VCT-AMP1 monopod pro Action Cam
 • Monopod pro Sony Action Cam o délce až 91,3 cm (36")
 • Voděodolný design, snadno se vysouvá a zasouvá - rychlé měnění pozic mezi záběry
 • SLožený je cca 33 cm dlouhý
1 590,-
Poslední kus
SONY VCT-HSM1 - držák na helmu

SONY VCT-HSM1 - držák na helmu

SONY VCT-HSM1 - držák na helmu
 • Upevněte videokameru a snímejte handsfree – ideální pro extrémní sporty
 • Čtyři kotevní body s možností náklonu a otáčení vám pomohou nastavit ideální úhel
 • Snímání handsfree
SONY BLT-UHM1 - universální sada pro nošení na hlavě

SONY BLT-UHM1 - universální sada pro nošení na hlavě

SONY BLT-UHM1 - universální sada pro nošení na hlavě
 • Upevněte videokameru a snímejte handsfree – ideální pro extrémní sporty
 • Čtyři kotevní body s možností náklonu a otáčení vám pomohou nastavit ideální úhel
 • Snímání handsfree
SONY microSDXC 64GB UHS-I Class 10 R:100MB/s, W:70MB/s

SONY microSDXC 64GB UHS-I Class 10 R:100MB/s, W:70MB/s

*****
(1 recenze)
SONY microSDXC 64GB UHS-I Class 10 R:100MB/s, W:70MB/s
 • micro SDXC
 • rychlostí čtení až 95MB/s a rychlost zápisu až 70MB/s
 • kapacita 64 GB
1 290,-
Skladem > 5 ks
SONY microSDXC 64GB UHS-I Class 10 R:95MB/s W:90MB/s

SONY microSDXC 64GB UHS-I Class 10 R:95MB/s W:90MB/s

SONY microSDXC 64GB UHS-I Class 10 R:95MB/s W:90MB/s
 • Kapacita: 64 GB
 • Garantovaná rychlost: 90 MB/s
 • Class: 10
1 090,-
Skladem > 5 ks
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

*****
(5 recenzí)
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ
 • aretační páčka pro všechny tři směry
 • třísekční nohy aretované pomocí pojistek
 • transportní výška: 16 cm
490,-
Skladem > 5 ks
VELBON EX MINI - stativ

VELBON EX MINI - stativ

*****
(3 recenze)
VELBON EX MINI - stativ
 • dvousekční stolní ministativ - hliníkové nohy
 • stabilní jednopáková dvouosá hlava
 • tělo stativu, hlava a svorky z kvalitního tvrzeného plastu
690,-
Skladem 2 - 3 ks
MANFROTTO PIXI - ministativ

MANFROTTO PIXI - ministativ

*****
(1 recenze)
MANFROTTO PIXI - ministativ
 • upevnění zařízení 1/4" závit
 • materiál: adapto + ocel
 • náklon: -35° / +35°, otáčení hlavy o 360°
490,-
Skladem > 5 ks
SONY VCT-STG1 Travel Shooting Grip

SONY VCT-STG1 Travel Shooting Grip

SONY VCT-STG1 Travel Shooting Grip
 • Mini stativ k Vaší Sony Action Cam
 • Jednoduché přidělání Live-View ovladače
 • Umožňuje snímání akčních sportů a dalších skvělých momentů
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
249,-
Skladem > 5 ks
AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

*****
(5 recenzí)
AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

Univerzální nabíječka umožnující nabíjení celé řady Li-Ion baterií do digitálních fotoaparátu a videokamer. K nabíječce nutno dokoupit nabíjecí plato pro daný tip...

520,-
Skladem > 5 ks
SONY NP-BX1

SONY NP-BX1

*****
(5 recenzí)
SONY NP-BX1

Originální akumulátor Sony NP-BX1. Tato baterie vám zaručí maximální komfort a vysokokapacitní využití pro zachycení vašich snímků.

1 490,-
Skladem > 5 ks
AVACOM Sony NP-BX1

AVACOM Sony NP-BX1

*****
(3 recenze)
AVACOM Sony NP-BX1

Baterie Avacom Sony NP-BX1 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy baterií....

330,-
Skladem > 5 ks
AVACOM AV-MP nabíjecí plato Sony NP-BX1

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Sony NP-BX1

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Sony NP-BX1

Redukce pro Sony NP-BX1 k nabíječce AV-MP, AV-MP-BLN - AVP887.

80,-
Skladem > 5 ks
B+W Utěrka Photo - clear

B+W Utěrka Photo - clear

*****
(2 recenze)
B+W Utěrka Photo - clear

Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

405,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

*****
(5 recenzí)
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
20,-
Skladem > 5 ks
HAMA čisticí set na optiku 5930

HAMA čisticí set na optiku 5930

*****
(2 recenze)
HAMA čisticí set na optiku 5930

Ofukovací balonek HAMA slouží k odstranění prachu z optiky. Pro odstranění prachových částeček použijte nejprve ofukovací balonek a teprve poté očistěte optiku...

290,-
Skladem 2 - 3 ks
B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

*****
(2 recenze)
B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

Čistící roztok pro efektivní a šetrné vyčištění optiky digitálních i analogových fotoaparátů a dalších skleněných ploch. Odstraňuje jemně a účinně prachové částečky,...

470,-
Skladem > 5 ks
Další podobné produkty

Podobné produkty

SONY DSC-RX0

SONY DSC-RX0

SONY DSC-RX0
Poukaz na tisk fotek
 • velký 1" snímač
 • obrazový procesor BIONZ X
 • pevný 24 mm objektiv se světelností f/4,0
16 990,-
Skladem 4 - 5 ks
GOPRO FUSION - vystavený poslední kus

GOPRO FUSION - vystavený poslední kus

GOPRO FUSION - vystavený poslední kus
 • dva objektivy s 18 Mpx rozlišením
 • 5,2 K 30 FPS video, nebo 3K 60 FPS vhodné pro slow motion
 • videa nahrávány do MP4 formátu a s datovým tokem 120Mbps
10 490,-
Poslední kus
GOPRO HERO7 Black + ZDARMA Karta microSDHC32

GOPRO HERO7 Black + ZDARMA Karta microSDHC32

*****
(6 recenzí)
GOPRO HERO7 Black + ZDARMA Karta microSDHC32
Recenze Sleva Dárek testcentrum
 • Nejvýkonnější GoPro všech dob
 • Nejúčinnější stabilizace (HyperSmooth) ve sportovní kameře
 • Live Streaming – sdílejte právě natáčená videa na Facebook Live a zároveň si je ukládejte na micro SD kartu
9 490,-
Skladem 4 - 5 ks
GOPRO HERO7 Silver + ZDARMA Karta microSDXC32

GOPRO HERO7 Silver + ZDARMA Karta microSDXC32

GOPRO HERO7 Silver + ZDARMA Karta microSDXC32
Dárek

Původní cena

8 990,-
 • Sportovní kamera s plnohodnotným (30 FPS) 4K videem
 • Klasické tělo kompatibilní s příslušenstvím předcházejících generací
 • Vodotěsnost do 10 metrů pod vodní hladinou a odolnost na pád, prach
5 990,-
Skladem > 5 ks

Hodnocení odborníka 95%

SONY FDR-X3000 je bezesporu nejlepší akční kamerou, kterou Sony za mnoha desítek let dlouhou historii vytvořilo. Vůbec se nezalekne srovnání s konkurencí a to včetně mainstremového GoPro. Oproti němu nabídne unikátní optickou stabilizaci na čipu, což je prvek na který čekáme již dlouho řádku let. Díky optické stabilizaci jsou všechny záběry velmi stabilní a to tak, že předčí vše co jsme v outdoorových kamerách doposud viděli!

 • špičková optická stabilizace čipu
 • Wi-Fi a vestavěné GPS s možností zobrazení telemetrických údajů do videozáznamu
 • profesionální XAVC S 100Mbit/s datový tok videa
 • plnohodnotné (30 sn./s) 4K video, FHD až 120 sn./s, HD až 240 sn./s - rychlé scény nejsou problémem
 • perfektní Live View dálkový ovladač v balení
 • ultra širokoúhlý objektiv ZEISS Tessar®
 • odolnost kamery i bez vodotěsného pouzdra
 • pokročilé manuální ovládání i funkce pro profesionální zpracování videa
 • při zapnutém režimu SteadyShot maximální úhel záběru 120 stupňů
 • méně příslušenství než u konkurenčního GoPro (částečně řeší SP Gasgets tripod adapter)

Ukázkové snímky

Hlavní rysy

 • GPS modul, který zaznamenává data o rychlosti apod. přímo do natáčené scény
 • ultra širokoúhlý objektiv ZEISS Tessar® s až 170° polem záběru
 • In-cam Highlight Movie Maker přímo ve videokameře vybírá vaše nejlepší scény a skládá z nich „hitparádové“ video
 • WiFi s NFC
 • včetně náramkového dálkového ovladače Live-View (RM-LVR3)

Videoprezentace

Popis

Akční kamera? To je přeci GoPro!

Většině lidí se pod pojmem akční, sportovní, outdoorová kamera vybaví určitá generace GoPro kamery, nebo její napodobeniny. GoPro bylo opravdu u zrodu těchto zařízení, které dokáží kvalitně zaznamenat nejenom sport a přitom být malé, lehké a velmi odolné. Na trhu ovšem existuje několik dalších značek, které mají zkušenosti minimálně na stejné úrovni, jako pověstné GoPro.

Sony X3000

Značka Sony, gigant v elektronice, optice a dodavatel čipů do mnoha fotoaparátů a videokamer různorodých značek, nabízí doposud nejvýkonnější model X3000, který i top model GoPro 5 Black deklasuje v stabilitě videa. Jak je to možné? Jednoduše, GoPro totiž nabízí pouze elektronickou stabilizaci, která se té optické, zde na čipu, nemůže rovnat. GoPro na toto reaguje optickým stabilizátorem GoPro Karma grip, který dokáže téměř zázraky, ale jeho cena je na úrovni kamery a velikostí ubírá kameře na komfortu nošení a jejím vlastně i na její použitelnosti, zejména v pravém outdooru.

Perfektní stabilizace! Ale co dál mi nabídne?

Dalším trumfem je dálkový ovladač, který představuje taktéž to nejlepší, co v segmentu akční kamer existuje. Dostatečně malý, lehký a vybavený ovladač,  můžete ho nosit na zápěstí jako hodinky, je náhradou za barevný displej, který na kameře chybí. Absence většího barevného displeje se dá X3000 směle odpustit, protože tento ovladač ho plně nahrazuje a v mnohém překonává. Displej přímo na kameře je praktická záležitost, ovšem když budete mít kameru na helmě, na nějakém nepřístupném místě motocyklu, kola, automobilu atd., tak výhodu displeje na kameře stejně nevyužijete. Ovšem barevný displej, ve velikosti tak akorát na zápěstí, využijete prakticky neustále, vždy víte co natáčíte, můžete měnit nastavení, prohlížet záběry, videa a přitom mít kameru klidně mimo dosah. Věřte mi, tohle je pro plnohodnotné využití kamery nezbytná vlastnost. Můžete namítat, že GoPro i Sony X3000 můžete ovládat mobilem a ovladač je tak zbytečný. To by byla pravda, ale maximálně v případě, že se nevydáte do terénu, kde je použití mobilu komplikované, nebo přímo nemožné, například za deště..

Shrnutí modelu SONY FDR-X3000

Rozepisovat se více o ovládání, které je poměrně dost subjektivní záležitostí, je více méně zbytečné. Dodám pouze, že možnosti nastavení jsou dostatečně široké a logika ovládání mě přijde naprosto v pořádku, a to i při ovládání kamery přímo na jejím těle a se zobrazením údajů na monochromatickém displeji. Kvalita videa, fotografií je taktéž na vysoké úrovni, která se může srovnávat s těmi nejlepšímu v segmentu. Potěší vestavěné GPS, které integruje do záznamu užitečné údaje o rychlosti, nadmořské výšce, trase atd. - detail, který lépe vtáhne diváka do děje. Bližší informace k funkcím naleznete v popisu produktu, zde bych se pouze opakoval :)

Fotogalerie

Podrobnosti o fotografii:

1/5

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/200 s - Clona: 4,0 - ISO: 400 - Ohnisko: 70 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D750 - Model objektivu: TAMRON SP 24-70mm F2.8 Di VC USD A007N

2/5

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/200 s - Clona: 4,0 - ISO: 900 - Ohnisko: 70 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: NIKON CORPORATION - Model: NIKON D750 - Model objektivu: TAMRON SP 24-70mm F2.8 Di VC USD A007N

3/5

Podrobnosti o fotografii:

4/5

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/20 s - Clona: 5,5 - ISO: 1600 - Ohnisko: 31 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M5 - Model objektivu: OLYMPUS M.12-50mm F3.5-6.3

5/5

Příslušenství k produktu SONY FDR-X3000

SONY VCT-AM1 Adhesive Mount - sada držáků

SONY VCT-AM1 Adhesive Mount - sada držáků

SONY VCT-AM1 Adhesive Mount - sada držáků
 • připevnění kamery HDR-AS15 na hladké a rovné povrchy(i s mírným prohnutím) což je ideální na karoserie automobilů, motocyklů, různých druhů helem a podobně
SONY VCT-AMP1 monopod pro Action Cam

SONY VCT-AMP1 monopod pro Action Cam

SONY VCT-AMP1 monopod pro Action Cam
 • Monopod pro Sony Action Cam o délce až 91,3 cm (36")
 • Voděodolný design, snadno se vysouvá a zasouvá - rychlé měnění pozic mezi záběry
 • SLožený je cca 33 cm dlouhý
1 590,-
Poslední kus
SONY VCT-HSM1 - držák na helmu

SONY VCT-HSM1 - držák na helmu

SONY VCT-HSM1 - držák na helmu
 • Upevněte videokameru a snímejte handsfree – ideální pro extrémní sporty
 • Čtyři kotevní body s možností náklonu a otáčení vám pomohou nastavit ideální úhel
 • Snímání handsfree
SONY BLT-UHM1 - universální sada pro nošení na hlavě

SONY BLT-UHM1 - universální sada pro nošení na hlavě

SONY BLT-UHM1 - universální sada pro nošení na hlavě
 • Upevněte videokameru a snímejte handsfree – ideální pro extrémní sporty
 • Čtyři kotevní body s možností náklonu a otáčení vám pomohou nastavit ideální úhel
 • Snímání handsfree
SONY microSDXC 64GB UHS-I Class 10 R:100MB/s, W:70MB/s

SONY microSDXC 64GB UHS-I Class 10 R:100MB/s, W:70MB/s

*****
(1 recenze)
SONY microSDXC 64GB UHS-I Class 10 R:100MB/s, W:70MB/s
 • micro SDXC
 • rychlostí čtení až 95MB/s a rychlost zápisu až 70MB/s
 • kapacita 64 GB
1 290,-
Skladem > 5 ks
SONY microSDXC 64GB UHS-I Class 10 R:95MB/s W:90MB/s

SONY microSDXC 64GB UHS-I Class 10 R:95MB/s W:90MB/s

SONY microSDXC 64GB UHS-I Class 10 R:95MB/s W:90MB/s
 • Kapacita: 64 GB
 • Garantovaná rychlost: 90 MB/s
 • Class: 10
1 090,-
Skladem > 5 ks
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

*****
(5 recenzí)
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ
 • aretační páčka pro všechny tři směry
 • třísekční nohy aretované pomocí pojistek
 • transportní výška: 16 cm
490,-
Skladem > 5 ks
VELBON EX MINI - stativ

VELBON EX MINI - stativ

*****
(3 recenze)
VELBON EX MINI - stativ
 • dvousekční stolní ministativ - hliníkové nohy
 • stabilní jednopáková dvouosá hlava
 • tělo stativu, hlava a svorky z kvalitního tvrzeného plastu
690,-
Skladem 2 - 3 ks
MANFROTTO PIXI - ministativ

MANFROTTO PIXI - ministativ

*****
(1 recenze)
MANFROTTO PIXI - ministativ
 • upevnění zařízení 1/4" závit
 • materiál: adapto + ocel
 • náklon: -35° / +35°, otáčení hlavy o 360°
490,-
Skladem > 5 ks
SONY VCT-STG1 Travel Shooting Grip

SONY VCT-STG1 Travel Shooting Grip

SONY VCT-STG1 Travel Shooting Grip
 • Mini stativ k Vaší Sony Action Cam
 • Jednoduché přidělání Live-View ovladače
 • Umožňuje snímání akčních sportů a dalších skvělých momentů
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
249,-
Skladem > 5 ks
AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

*****
(5 recenzí)
AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

Univerzální nabíječka umožnující nabíjení celé řady Li-Ion baterií do digitálních fotoaparátu a videokamer. K nabíječce nutno dokoupit nabíjecí plato pro daný tip...

520,-
Skladem > 5 ks
SONY NP-BX1

SONY NP-BX1

*****
(5 recenzí)
SONY NP-BX1

Originální akumulátor Sony NP-BX1. Tato baterie vám zaručí maximální komfort a vysokokapacitní využití pro zachycení vašich snímků.

1 490,-
Skladem > 5 ks
AVACOM Sony NP-BX1

AVACOM Sony NP-BX1

*****
(3 recenze)
AVACOM Sony NP-BX1

Baterie Avacom Sony NP-BX1 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy baterií....

330,-
Skladem > 5 ks
AVACOM AV-MP nabíjecí plato Sony NP-BX1

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Sony NP-BX1

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Sony NP-BX1

Redukce pro Sony NP-BX1 k nabíječce AV-MP, AV-MP-BLN - AVP887.

80,-
Skladem > 5 ks
B+W Utěrka Photo - clear

B+W Utěrka Photo - clear

*****
(2 recenze)
B+W Utěrka Photo - clear

Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

405,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

*****
(5 recenzí)
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
20,-
Skladem > 5 ks
HAMA čisticí set na optiku 5930

HAMA čisticí set na optiku 5930

*****
(2 recenze)
HAMA čisticí set na optiku 5930

Ofukovací balonek HAMA slouží k odstranění prachu z optiky. Pro odstranění prachových částeček použijte nejprve ofukovací balonek a teprve poté očistěte optiku...

290,-
Skladem 2 - 3 ks
B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

*****
(2 recenze)
B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

Čistící roztok pro efektivní a šetrné vyčištění optiky digitálních i analogových fotoaparátů a dalších skleněných ploch. Odstraňuje jemně a účinně prachové částečky,...

470,-
Skladem > 5 ks

Podobné produkty produktu SONY FDR-X3000

SONY DSC-RX0

SONY DSC-RX0

SONY DSC-RX0
Poukaz na tisk fotek
 • velký 1" snímač
 • obrazový procesor BIONZ X
 • pevný 24 mm objektiv se světelností f/4,0
16 990,-
Skladem 4 - 5 ks
GOPRO FUSION - vystavený poslední kus

GOPRO FUSION - vystavený poslední kus

GOPRO FUSION - vystavený poslední kus
 • dva objektivy s 18 Mpx rozlišením
 • 5,2 K 30 FPS video, nebo 3K 60 FPS vhodné pro slow motion
 • videa nahrávány do MP4 formátu a s datovým tokem 120Mbps
10 490,-
Poslední kus
GOPRO HERO7 Black + ZDARMA Karta microSDHC32

GOPRO HERO7 Black + ZDARMA Karta microSDHC32

*****
(6 recenzí)
GOPRO HERO7 Black + ZDARMA Karta microSDHC32
Recenze Sleva Dárek testcentrum
 • Nejvýkonnější GoPro všech dob
 • Nejúčinnější stabilizace (HyperSmooth) ve sportovní kameře
 • Live Streaming – sdílejte právě natáčená videa na Facebook Live a zároveň si je ukládejte na micro SD kartu
9 490,-
Skladem 4 - 5 ks
GOPRO HERO7 Silver + ZDARMA Karta microSDXC32

GOPRO HERO7 Silver + ZDARMA Karta microSDXC32

GOPRO HERO7 Silver + ZDARMA Karta microSDXC32
Dárek

Původní cena

8 990,-
 • Sportovní kamera s plnohodnotným (30 FPS) 4K videem
 • Klasické tělo kompatibilní s příslušenstvím předcházejících generací
 • Vodotěsnost do 10 metrů pod vodní hladinou a odolnost na pád, prach
5 990,-
Skladem > 5 ks

Poradna k produktu

SONY FDR-X3000

Přidat příspěvek
 • Jan V.
  Odpovědět

  SONY FDR-X3000

  Jan V. 03.01.2019 000 21:01:40

  Dobrý den, dá se zakoupit k této kameře držák na kolo?

  • Poradce Fotomateriály
   Odpovědět

   RE:SONY FDR-X3000

   Poradce Fotomateriály 04.01.2019 000 11:23:38

   Dobrý den. Vámi uváděný produkt nemáme v naší nabídce. D. Vybíral

 • Tomáš Kučera
  Odpovědět

  Dalkove ovladani

  Tomáš Kučera 15.03.2018 000 08:37:02

  Dobrý den, je dálkové ovládání kamery (RM-LVR3) vodotěsné?

  • Poradce Fotomateriály
   Odpovědět

   RE:Dalkove ovladani

   Poradce Fotomateriály 15.03.2018 000 11:30:50

   Dobrý den, ano, ovladač je vodotěsný, viz výtažek ze stránek výrobce: "Poznámky ohledně vodotěsnosti. Dálkové ovládání je navrženo jako vodotěsné. Na poškození způsobené nesprávným nebo nevhodným použitím či nesprávnou údržbou se záruka nevztahuje. Nevystavujte dálkové ovládání tlaku vody, například z vodovodního kohoutku. Nepoužívejte ji v termálních pramenech. Používejte dálkové ovládání v doporučeném rozsahu teploty vody od 0 °C do 40 °C. Dálkové ovládání je vodotěsné do hloubky 3 m po dobu 30 minut. Poznámky před použitím dálkového ovládání pod vodou nebo u vody Vniknou-li do konektorové části dálkového ovládání (která slouží k nasazení do vidlicového držáku) nečistoty nebo písek, otřete vše měkkým hadříkem, který nezanechává žádná vlákna. Jestliže jste používali dálkové ovládání poblíž vody nebo s rukama mokrýma či znečištěnými pískem, proveďte před nabíjením ve vidlicovém držáku postup uvedený v kapitole „Údržba" Přeji příjemný zbytek dne.

 • Libor Kolman
  Odpovědět

  objektiv

  Libor Kolman 24.05.2017 000 20:58:00

  Objektiv má pevné ohnisko a zoomování je elektronické?

  • Poradce Fotomateriály
   Odpovědět

   RE:objektiv

   Poradce Fotomateriály 25.05.2017 000 09:41:56

   Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Kamera Sony má ohniska: OHNISKOVÁ VZDÁLENOST (35 MM) (VIDEO) f = 17 mm (širokoúhlé), f = 23 mm (střední), f = 32 mm (zúžené) Zoom je opravdu elektronický.

 • Karlsson
  Odpovědět

  dálkové ovládání a napájení

  Karlsson 19.03.2017 000 02:52:59

  Dobrý den, zvládne tento model točit při současném připojení na powerbanku a napájení? A dálkové pvládání - dá se jím kamera vypnout aby něžrala šťávu a znovu zapnout třeba za hodinu? Díky

  • Poradce Fotomateriály
   Odpovědět

   RE:dálkové ovládání a napájení

   Poradce Fotomateriály 23.03.2017 000 15:08:17

   Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Kamera FDR-X3000 umí nahrávat i po připojení k power bance a dálkové ovládání umí kameru zapnout i vypnout.

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací